BRUGEL Drug-overleg in grensstreek LOM telkussen DE STEM Speciale teams pakken slib-dumping aan ese Harley-Davidson-meeting enorm succes Sterrefeesten Clinge weer druk bezocht Auto rijdt tegen gevel rechtstreeks fabriek Belgische grensgemeenten vinden Nederlandse aanpak soft drugs te mild AlAIUn Oefening Waterloo(p) verloopt goed IRIJSCHOOL )715 lor 2 Sex voor 2 Jongen (17) uit Breskens trapt in val van politie relkussens versieter 1FFEN EN RUNDLEDERB 10RRAADU GINNEKENWEG 7! A 076-148563 Box 745 1320.61 [8.70 10!! 26.50 fentact 06-320.320.08i 06-320.320.07 Live Homosex Massagesalon Je® 06-320.320.06 Jjwtjes 00.88 06*95*06 (WOW ENGELS en FRANS A5 Wielertrimmers gewond na zware valpartij Alleen vrijdagavond weinig publiek Voetganger loopt beenbreuk op Gewonde in IJzendijke [k Nederlands te fabrikant van VEN TIJD MTE9.EZEN ^goet dan niet de [leintles" door te Lnen. Erstaat vast iet3 L uw gading bi). iK vandaag Van onze verslaggever [ddelburg - Vanaf vandaag Jrden in Zeeland twee spe- jjaï teams ingezet om de dumping van verontreinigd slib 'in de provincie aan te tken. teams moeten de illegale npmg op zowel bestuurlijk strafrechtelijk gebied onder ken Overwogen wordt een renaamd lik-op-stuk-beleid te Jren. waarbij overtreders met- {e| worden aangepakt. Zeeland Op verzoek van het openbaar ministerie gaat de provincie Zee land coördinerend optreden bij de aanpak van de illegale dum ping van vervuild slib. Dat is recentelijk op verschillende plaatsen in de provincie aange troffen. Het slib wordt onder meer gebruikt als grondverbete- raar bij agrarische bedijven. In advertenties en landbouwbla den wordt, onder het mom van meststof, het slib gratis aange boden. Sommige boeren kregen bij afname zelfs nog geld toe. Het slib is afkomstig van een slibverwerkend bedrijf in Duits land. Landelijk is een onderzoek gaande naar de import van dit afval, waarbij mogelijk ook en kele Nederlandse transportbe- driiven zijn betrokken. Dat de kwestie ook in de provin cie Zeeland speelde bleek vorige week, na een tip dat er illegale transporten op weg zouden zijn naar Zeeland. Een van die trans porten werd vorige week vrijdag onderschept. Om het uitrijden van deze partij te voorkomen is door justitie een voorlopige maatregel opgelegd. Gezamenlijk zal in deze zaak zowel bestuurlijk als strafrech telijk worden opgetreden. De provincie zal naast de coördina tie in samenwerking met de AID (Algemene Inspectie Dienst) in vulling geven aan het bestuurlij- 'ke handhavingstraject. strafrechtelijk onderzoek berust bij de politie en krijgt een iande- lankstellen en ook voor boteni caravans END PRIJSOPGAVE i rugkussen mee voor de maat! RDAG KOOPAVOND Alom tevredenheid over samenwerking tussen de diensten Na de aanrijding tussen een personenauto en een tankauto ontsnapt er chloorgas. Brandweerlieden uit Oostburg en IJzendijke doen hun werk. Halsteren Steenbergen Dorpsstraat 152 KaaistraaGi (01641)84103 (01670)65111 les- en examentarieven| fessen GRATIS 4707 NM Roosendaal, 01650-3 Kade 35 Roosendaal Itact f 10Ocphm uitleg). 100 cpm In 1,- pm. en u alles f en/of tel, 1 50 c.p.m. Igens en 10.325.00 vluggertje 25.92 [iemand uit r5 ct. p.m. 19 Nymf Annet! 100 cpr Lieten heet! 100cpt Direct contact (1,- P" 06-9596 pure telefoonsex 1,-1 Jack Off direct06-973 Jack Off Boys 06-9£ ANNEKE, 42 jaar, kantie van 9 tot 22 septj 23 sept, bent U weef kom. Heerle NB. 01658-2316. BREDA. Bo 18, SiW Jamy 18, Barby Rose 19, Michell 18, E!S Rita 30 jr. Haagweg 076-147510. Ook esco» Body- en lich. f Volg.afspr. 01620- Grieks Bizar!! 100 cpff Door onze medewerker jNilly van Leeuwen Waterlandkerkje - Zater dagmorgen 08.20 uur. Wa terlandkerkje is nog in volle ust. Niets doet vermoeden, lat er iets gaat gebeuren nat binnen enkele minuten iet dorp in beweging zal irengen. Het dorpshuis straalt nog volledige rust |uit. De evacuatie-oefening, |die de naam Waterloo(p) leeft gekregen, zal meer lan 175 hulpverleners op de leen brengen. De klok na- lert het tijdstip van half legen. Om 08.34 uur komt ir een melding binnen bij de ilarmcentrale: „Een aanrij ding tussen een personen auto en een tankauto op de using Stuerboutstraat en Torontostraat. Er hangt een nare lucht in de straat." Deze melding is er de oorzaak van dat talrijke hulpverleners worden ingeschakeld. Er is een aantal gewonden. De tankauto zou gevuld zijn met 20.000 liter chloorgas. Bij aankomst is het allemaal realistisch. Het 'chloorgas' spuit alle kanten uit. Enkele inwoners van 't Kerkje zijn al present. De poli tie is snel ter plaatse, vrij kort daarna gevolgd door de brand weer uit Oostburg. Het korps uit IJzendijke is eveneens inge schakeld. De oefening is hele maal op gang gekomen. De twee personeelsleden van de ambulance wachten af. „Wij moeten op een afstand van vijftig meter blijven. In ver band met het chloorgas moet de brandweer nu de slachtof fers voor ons ophalen," zegt een van de mannen. De pom piers draven in hoog tempo door de straat. Het 'gas' blijft maar stromen. De ramp wordt steeds groter. Hier en daar wordt de communicatieappa ratuur intensief gebruikt. Glimlach Er is nog gelegenheid voor een glimlach. Ruim veertig inwo ners zullen ook aan Water loop) deelnemen, zij zullen in de loop van de morgen geëva cueerd worden. Enkele minu ten zijn alle hulpverleners in touw. De Rode Kruis-mensen krijgen het nog druk. Het Lo wer Control, zeg maar de oe fenstaf, bestaande uit burge meester J. Kruize van Oostburg en enkele assistenten, J. van de Velde van het Rode Kruis, N. Moskie van de brandweer en C. De bewoners van Waterlandkerkje die tijdens de grote oefening geëvacueerd worden, worden in het dorpshuis ge- tracteerd op koffie met gebak. foto's camile schelstraete commandant. „Alle diensten hebben prima samengewerkt. Het gemeentelijk rampenplan draaide zoals het hoort. Er was wel wat vertraging, maar dat lag niet aan de hulpverlenende diensten. Wij hebben ook nog geassisteerd om de laatste in woner te zoeken. Het publiek hield zich goed aan de afzet ting. Ik ben dus tevreden over het verloop van deze oefening." Ook burgemeester J. Kruize vond het een goede oefening. „Een oefening is altijd nuttig en leerzaam. Je moet kritisch zijn om te kijken of je nog iets kunt verbeteren," aldus Krui ze. „Ik ben tevreden over de inzet. Ik heb nog geen eindoor deel, maar mijn eerste indruk is dat er in de verbindingssfeer heel wat is verbeterd. Alle lij nen waren nog niet voldoende. Ik heb in het dorpshuis gezien dat er een ziekenhuisje was ingericht. Ook dokter van der Maas, de Rode Kruis-mensen en het ambulancepersoneel hebben goed werk verricht." De evaluatie van Waterloop) zal op korte termijn worden gehouden. van de Wely van de politie, hebben hun handen vol. Een goede samenwerking en com municatie is van levensbelang. De slachtoffers worden afge voerd naar het dorpshuis. De Lotus-vrijwüiigers verrichten weer uitstekend werk. De slachtoffers worden goed ver zorgd. Ook dokter Nico van der Maas uit IJzendijke is druk in de weer. De evacuatie van de deelnemende inwoners later op de morgen neemt nogal wat tijd in beslag. Druk overleg, de klok loopt door, de binnenge komen slachtoffers worden ge registreerd. Er blijkt nog ie mand te ontbreken. Dan nog maar even verder zoeken. Tevreden Het is al ongeveer kwart over twaalf als burgemeester J. Kruize de oefening beëindigt. Velen hebben een tevreden ge voel. Doordat het allemaal wat langer heeft geduurd dan ge pland wordt de evaluatie tot een later tijdstip uitgesteld. De oefening is achter de rug. „Ik ben zeer tevreden," zegt C. Kolijn, centraal brandweer- at ze lekker :n dan hun 0 c.p.h.m.l ch overdag i sexcontact GAY-direkt-apart: OP naar een opwindende 06-320.322.74 (37,5 cl Erox! Heeft de lekke' vrouwen en meisjes vi een livegesprek met Gratis sexgesprek m L® Wil je 'n videoband v®" 06-320.324.96 (100CP™ in BREDA r beginnen weer onze ochtend- en avondtaa® eenscbapshuis "Zandberg", Zandberglaan voor beginners en cursussen voor tweedei® op het leren spreken en verstaan, dus *e werk. De cursussen bestaan uit 24 lessen v" 37.50 per maand of 198.- ineens. Gee en opgave bij: mevr. I. Kuipers, tel. 05910-3' Van onze verslaggever iven - Nooit klonk geluid- Jpfast mooier. Nimmer eer der roken uitlaatgassen lek ker. De viering van de tentigste verjaardag van ey-Davidson is het afge- len weekeinde op Bosbad iven in alle opzichten een Jek evenement geworden. Nle: minder dan 4.200 leden var de Harley Owners Group ■tope woonden de meeting ■pnisatie-coördinator Ad ■«keiaar heeft even tijd gevon- °m zelf wat foto's te maken. y°de ogen verraden ver- ■sinheid. „Ik ben heel gelukkig "I Het loopt fantastisch. Geen fflkee wanklank." De walkie- |le rond zijn nek begint te en Ad Keukelaar ver gat tussen zwart leer en duizenden mensen vergapen aan al dat blinkt. Heritage |Pait Ultra Classic Electra 't e. Sportster, ze staan er in ^soorten en maten. Elke Har- J-Davidson is uniek en kent m!v I»® ™et' 'Designed in a K Huilt in a shed' staat op een ^pWork van een Harley tij- 'si ae Ride In Bike Show. Het Pt iets weer van de berijder. fca gr°0t P°dium achter het Pad-restaurant tonen model- j. laatste nieuws op het Fd van motorkleding. Een f staat met een verrekijker Electra Een massale colonne van Harley Davidson-rijders neemt de afslag Bosschenhoofd vanaf de A58. naar al het leer te kijken. Prach tige mensen showen duur zwart en blauw. Maar veel bikers heb ben -net als de agent?- meer interesse in het lange blond dat de kleding draagt. Zaterdagochtend 10.00 uur. Dui zenden Harleys grommen onrus tig op de Oude Antjverpsepost- baan. Ze moeten nog een uur wachten op de Ride-Out, de gro te parade door enkele Westbra bantse dorpen. De publieke be langstelling bij het Bosbad is groot. Een half uur eerder dan was gepland geven Willie G. fen Bill Davidson eindelijk het startsein. Enthousiasme is niet met twee armen te stoppen. Een fantas tisch gebrul geeft aan dat de bikers het signaal van de Da vidsons hebben begrepen. De lucht vult zich blauw van alle foto cor viveen uitlaatgassen. Ruim een half uur later is ook de laatste deelnemer op pad. Adjudant Broersma van de Oudenbossche politie vindt het helemaal niet erg dat hij dit weekeinde moet werken. La chend vertelt hij zijn belevenis sen van de afgelopen nacht: „Ik heb nog nooit zoveel zatte men sen gezien. Overal lagen ze in het vuil te slapen." De politie is met veertig en zon dag met vijftig mensen paraat. Ze hoeven niet in te grijpen. Alles verloopt in een zeldzaam ontspannen sfeer. Getuige de agent die zondagmiddag met een vrouwelijke biker staat te dan sen op rock en roll-muziek. Zij heeft zijn pet op haar hoofd, hij de hare. Bijzonder in zijn sas is ook Steve Piehl, pr-medewerker van de Harley-Davidsonfabrieken in Milwaukee in de Verenigde Sta ten. Daar vierde Harley-Da- vidson in juni het negentigjarig bestaan. „Dit is de derde Rally van de Harley Owners Group in Europa. Maar de faciliteiten zijn hier perfect. Dit is echt een re creatiegebied. De mensen van Bosbad zijn perfect." Een bijzondere groep HOG'ers zijn de yuppies. Ze dragen te nieuwe zwarte lederen pakken, hebben een te bruin gezicht en een te dure bril en drinken Am- stel Malt in de ochtend. Maar zijn wel lid van de HOG. Deze HOG'ers zorgen ervoor dat niet elke Harley-biker het evenement in Hoeven bijwoont. De thuis blijvers gaan niet omdat ze de Rally 'een yuppie-festival' vin den. In de loop van zondagmiddag kiezen veel HOG-deelnemers al voor het asfalt van de snelweg. Honderden kilometers voor de boeg. De bikers doen niets liever dan rijden. 'Op andere motoren verplaats je je. Op een Harley ben je onderweg.' MAANDAG 6 SEPTEMBER 1993 lijke uitstraling. Ook de milieu inspectie is bij het onderzoek betrokken. Het openbaar ministerie heeft vanaf eind vorige week om meer politiesurveillance gevraagd. Ook vinden milieuvluchten plaats, waarbij verdachte loka- ties worden opgespoord en gefo tografeerd. Tot nu toe zijn negen loakties ontdekt. De boeren zul len via de landbouwbladen wor den gewezen op de risico's van het gebruik van dit slib op hun grond. Van onze verslaggever Hulst - De grensgemeen ten in Oost Zeeuws-Vlaan- deren en het Waasland gaan een periodiek drug- overleg voeren. Daartoe is besloten omdat er blijkbaar nogal wat onwetend heid bestaat over het drugbeleid dat aan beide zijden van de grens wordt gevoerd. Met name vanuit de Belgische grensgemeenten komen regelma tig verwijten dat de Nederlandse gemeenten te mild zijn in de aanpak van de handel in soft drugs. Ze vinden dat de jeugd daar veel te gemakkelijk aan verdovende middelen kan gera ken. In België wordt een veel strenger beleid gevoerd op dat gebied. „Wij zijn inderdaad verontrust", vertolkt burgemeester H. Rollier van Stekene de Belgische gevoe lens. „We hebben een grensover schrijdende samenwerking en ik vind dat we ook op het gebied van de drugbestrijding met el kaar moeten samenwerken om de ontwikkelingen in de hand te houden". Volgens Rollier moeten de Belgische en Nederlandse ge meenten één lijn trekken. Burgemeester A. Kessen van Hulst is zelf ook een voorstander van een strenge aanpak van de de handel in soft drugs. In Hulst schroomt men dan ook niet om etablissementen waarin wordt gehandeld te sluiten. „Wij zijn in Zeeuws-Vlaanderen heel streng in vergelijking met de rest van Nederland", stelt Kessen. „Maar blijkbaar vindt men in België dat we nog te 'soft' zijn. Dan moeten ze hun voorstellen maar eens op tafel leggen". In het overleg wil Kessen op de eerste plaats de Belgische ge meenten duidelijk maken dat het drugbeleid in beide landen enorm verschilt. „Ik verwacht persoonlijk dat het beleid er wat de soft drugs betreft in de toe komst nog liberaler op wordt. Kijk, wij zitten hier in Zeeuws- Vlaanderen niet op een eilandje, dus zal dat ook hier zijn invloed hebben. Ook dat zullen we onze Belgische buren duidelijk moe ten maken". Hoewel de nadruk komt te lig gen op drugs zullen in het perio diek overleg ook andere zaken aan de orde komen die in de criminele sfeer liggen. „Als zij ons drugbeleid bekritiseren, dan kunnen wij bijvoorbeeld ook vragen stellen over de wapenver- koop in België. Dat is toch iets dat de criminaliteit bevordert", zegt Kessen. Aan het periodiek overleg wordt deelgenomen door de Oost Zeeuws-Vlaamse gemeenten Hulst en Axel en de Wase ge meenten Stekene, St. Gillis- Waas en Beveren. In de werk groep komen van iedere gemeen te twee vertegenwoordigers te zitten. Terneuzen - Wielrijdster me vrouw B. uit Kaprijke liep zon dagmiddag een schedelbasisfrac- tuur op nadat zij op de Zeedijk te Terneuzen met haar stuur een andere wielrijder raakte. Beide wielrenners kwamen ten val. Mevrouw B. kwam daarbij met haar hoofd hard op het plaveisel terecht en liep een schedelbasis- fractuur op. Zij werd per ambu lance naar het Universiteits Zie kenhuis te Gent overgebracht. De andere wielrenner liep een gebroken sleutelbeen op en kon na behandeling in het streekzie kenhuis De Honte weer huis waarts keren. Beide wielrenners maakten deel uit van een Bel gische trimgroep die een toer tocht door Zeeuws-Vlaanderen maakten. Grote verwondering bij het zien van de wandelende grabbelton. foto camile schelstraete Van onze correspondent Clinge - Door op een tram poline te springen slaagden burgemeester A. Kessen en algemeen directeur J. Bieg- straten er in om met een slag op eèn bekken de ne gentiende Sterrefeesten te openen. Voorzitter S. van der Hooft van de Stichting Samenwer king Clinge verwelkomde het voltallige college van burge meester en wethouders en dankte in zijn openingswoord de directie van De Sterre, de talloze vrijwilligers en zijn mede-bestuursleden. Ieder jaar weer dragen zij bereid willig hun steentje bij aan het Sterrefeest. Na de opening, waaraan de fanfare Weldoen door Ver maak meewerkte, verspreidde het publiek zich over het feestterrein. Vrijdagavond gaf Marco Borsato een show in de feesttent. „Het was jammer," aldus secretaris F. van Velzen, „dat de feesttent niet goed bezet was, maar de sfeer was er niet minder om." Zaterdag- en zondagmiddag vond jong en oud vanuit heel de omgeving weer de weg naar de feestelijke happening. Ouders en familie van bewo ners van De Sterre zijn altijd weer graag aanwezig bij dit evenement. Het gehele week end kon men op het Sterreter- rein genieten van en meedoen aan de kraampjes van de Vlaamse kermis terwijl zater dagmiddag de jeugd van de Jochems Juniorenshow kon bekijken. De Steense ratten en de Sjores Ambrasband zorgden op het buitenterrein voor de muzika le sfeer. Veel belangstelling was er voor de demonstratie van de modelboten en de show van de modelvliegtuigen. In het hoofdgebouw waren olie verfschilderijen, kleipoppen en Poolse poppen te zien. Eveneens waren, er mooie werkstukken van de afdeling bezigheid en ontwikkeling van De Sterre te zien en te koop. Liefhebbers van het zelf brou wen van bier en wijn konden proeven en keuren bij de club van amateur-bierbrouwers en wijnmakers uit Clinge. Zondagmorgen was er tradi tioneel een kerkdienst in de feesttent met medewerking van fanfare Weldoen door Vermaak. Ook Patrick's Tuba Band, Tandje Bij en het orkest The Young Ones droegen zon dag bij aan de gezellige sfeer, die eigen is aan de Sterrefees ten. „Wij zijn tevreden," aldus penningmeester Frans Strooband, maar het bestuur gaat zich volgend jaar wel beraden of de vrijdagavond gehandhaafd zal blijven als onderdeel van het feest. Van onze correspondent IJzendijke - De 22-jarige Terneuzenaar W.G. heeft za terdag met zijn auto de gevel van een woning vernield. W.G. reed van IJzendijke in de richting van Philippine over de Isabellaweg. In een bocht raakte hij de macht over het stuur kwijt en raakte van de weg. Hij kwam tot stilstand tegen de woning van G. van L. De woning liep zware schade op. De gehele voorgevel was ontzet. De bestuurder verklaarde te zijn ingehaald door een ander weg gebruiker die hem sneed. Van onze correspondent Oostburg - De Amerikaanse voetganger N.R. werd op het fietspad van Oostburg naar Sluis aangereden door een bromfiets, bestuurd door de 16-jarige G.B. uit Aardenburg. Beiden bevonden zich op het fietspad toen R. van achter werd aangereden. Hij kwam ten val. Ten gevolge van deze val liep de voetganger een onderbeenfrac tuur op. Een bloedproef wees uit dat G. had gedronken. Hij had 1 pro mille alcohol in zijn bloed. Met een rijverbod van vier uur en een dagvaarding.op zak ging hij met de taxi naar huis. Van onze correspondent IJzendijke - Automobilist G. van D. uit St. Laureins stond zater dag om 16.30 uur voor de stop lichten op de kruising Tivoli- Waterlandseweg in IJzendijke te wachten, toen hij van achteren werd aangereden door H.P. uit Oost-Souburg. Bij de botsing raakten beide au to's total loss. Een van de inzit tenden liep een hoofdwond op en moest naar het ziekenhuis wor den afgevoerd. (ADVERTENTIE) zie onze advertentie elders in dit blad. danscentrum I bilderbeek verberkmoes? Van onze correspondent Breskens - De 17-jarige D.R. uit Breskens werd zondag aangehouden door de politie West-Zeeuws-Vlaanderen met een gemerkt tientje op zak. De politie had een val opgezet, nadat de werkgever van de jongen steeds geld miste uit zijn kassa. De verdachte werd na zijn aanhouding verhoord, waarbij hij bekende iedere week geld te hebben weggenomen uit de kassa van zijn baas, De V. uit Hoofdplaat die een winkel heeft in Breskens. De winkelier miste reeds geruime tijd geld uit zijn kassa en schakelde met succes de politie in.

de Stem | 1993 | | pagina 7