I't ons evorer 'Fusie is niet tegen te houden' ZEEUWSCH-VLAANDEREN asion piano sier muziek KORT zeeuws PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort )pnieuw Zeeuws-Vlaamse hulpactie voor kinderziekenhuis Sarajevo Oorlogsonderscheidingen voor vijf Zeeuwen Joofdingelande Van Schaik over drie Zeeuws-Vlaamse waterschappen: HPIÜg liers/Culemborg en/ rwald arije. Hartje Tiri De Kringloc beurs Dorpshuis Biervliet in gebruik genomen FESTIVAL VAN Zeeuws-Vlaams eten op jaarbeurs in Gent T Post Verhuisset op ist uw post met u mee, n ervoor. ZEELAND Vanaf 1.000,- rekende Muziekwarenhuis Watersport ewijs en Marifooncursus akantie Recreatie denreizen in het najaar Wonen Totai Belangrijke mededeling voor de bezitters van vaatwasmachines van Bauknecht, Philips, Ruton en Erres. 06-0229095 EhïvSwSï5001 BedriiVen B'V' Uitslag Bereidheid Zeeuws-Vlaamse COC 15 SEPTEMBER T/M 3 OKTOBER 1993 DINSDAG 28 SEPTEMBER WOENSDAG 29 SEPTEMBER KLOOSTERZANDE N.H. KERK 20.00 UUR Maria Teresa Rodriguez, piano Bijeenkomst Kerk en Israël Christelijk Homocontact Terneuzen Sluiskil Volleybal Ronde van Vlaanderen en Grenstocht Eilandentocht Veteranenvoetbal Fietswedstrijden r 1993 ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1993 t tmnnniin.nH vnKKrtu 70 en. Hfi.Vaiiüfc VioV\K«r> in v,11 n etiincttic nf in Dp pprstp wppk vsii de actie duurt tot en srotpr succes wordt dsn de eerste actie. onze verslaggever ieuzen - Op zaterdag 11 sep- mber gaat de tweede Zeeuws- haamse hulpactie Mira voor het nderziekenhuis Kosevo in Saraje- van start. De eerste inzamelings- e leverde voor 250.000 gulden 'hulpgoederen op. In Zeeuws-Vlaanderen hebben 72 su permarkten en drogisterijen zich aange sloten bij het uitvoeren van de in koopactie. De deelnemende winkels zijn te herkennen aan een affiche. De actie duurt drie weken. Iedere week spannen andere winkels zich in voor het kinder ziekenhuis. Mensen kunnen in de loop van de drie weken inkopen doen voor Sarajevo. Winkeliers hebben in hun etalages of in hun winkels een speciale stand inge richt waar het winkelend publiek het voorbeeld van benodigde hulpgoederen kan zien. Die kunnen direct in de winkel worden gekocht. Na de betaling kunnen de artikelen op een duidelijk aangegeven opvangplaats worden ingeleverd ten behoeve van de hulpactie Mira. De eerste week van de actie duurt tot en met 18 september. Mensen kunnen die week terecht bij de supermarkten en drogisterijen in Biervliet, Hoek, Clinge, Nieuwvliet, Oostburg, Sluiskil, Terneu- zen-centrum en Serlippens en in Zaam- slag. De leden van de hulpactie Mira hopen dat deze tweede ronde van de inzame ling voor het kinderziekenhuis een nog groter succes wordt dan de eerste actie. De gemeente Terneuzen stelde een op slagplaats aan de Walstraat beschik baar waar alle goederen naar toe wor den gebracht. Net zoals de vorige keer zorgt een Joodse organisatie uit Am sterdam voor het verdere transport naar de Bosnische hoofdstad. Zodra de eerste vrachtwagen van zestien ton vol is, wordt naar Sarajevo vertrokken. i onze verslaggever hilippine - Een fusie tussen de drie Zeeuws-Vlaamse aterschappen is niet meer te stoppen. Hoofdingelande kei „z r van Schaik zei gisteren tijdens de algemene vergade- or Ol oei 00-0417 tgrati ng van waterschap De Drie Ambachten in Philippine - een onderzoek naar de mogelijkheden van een laterschapsconcentratie leidt tot een fusie. pa's grootste collectie iano's met volledige garantie, en door geheel Nederland, ende Poppeliers inruilgarantie eg 29, Industrieterrein Pavijen emborg. Tel. 03450-20999 e instrumenten met koffer 1050,-Trompet: Jupiter 650,- Lark 1125,-Fluit: Yamaha../ 1165,- Gemainh 999,- Jupiter York Idhovenring 20-22, Tilburg mber 1993. Examen 27 november op Zoom, Antwerpen i.o. and' t de mogelijkheid van een pri otorbootvaarlessen. I. 09-3236674350. E. Disney v. 15/10 vertrek elke zat /pv. 10-9,1-16/10 h/pv. 24/9 izen, bel 073-131491 gratis reisgids. algemene vergadering ging ikoord met het voorstel van het igelijks bestuur om met het iderzoek te starten. „Als het iderzoek eenmaal is begonnen de trein niet meer te stoppen. lat betekent een begin van de pheffing van De Drie Ambach- 'olgens Van Schaik worden ooral de burgers de dupe als er en fusie komt. „De mensen hier loeten dan meebetalen aan de eiontreinigingsheffing voor het osten en het westen". fensen in het gebied van De tie Ambachten betalen mo- ienteel 82 gulden aan veront- limgingsheffing. Het Hulster el Zur Post. ursies v.a. k 25/9, 2/10. rvakanties 3622 ondreis. HP s o.a. Boeda- ie, Eger, Sar- Pees v.a. rek 24/9. Bel akanties -3622 9 dg Pfaffenhofen. HP excursies v.a. 698,- trek 17/9, 24/9. Bel Stervakanties 04199-3f®I van Schaik:'opheffing'. Aan- en verkoop ben ling van nieuwe en gel te goederen. De Kring beurs, Wilhelminastr. St. Jansteen, 01140-H idelijk in. r, leesteken één vakje benutten, ord van de advertentie wordt in een groter et. Begin daarom de advertentie met het woord. Houd uw teksten kort en bondig, elijk uw telefoonnummer in de advertentie op. n reageert men gemakkelijk en snel. unt u AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG AFLEZEN en. Voor toezending van brieven onder nummer 9 tra te betalen. Als contante betaling kunt u eer e, eurocheque of girobetaalkaart (dus géén giro-d rijving) insturen. Bij niet-contante betaling onw4 irokaart. Advertenties voor de rubrieken Te huif Woningruil worden uitsluitend tegen contante laatst. Stem, Postbus 3229,4800 MB Breda. Afdeling ertenties. of inleveren op onze kantoren. Uw op en vóór plaatsing in ons bezit te zijn. Prijs incl. 1714 BTW.' 9.20 12.27 15.33 18.40 ƒ21.47 24.53 gsdatum: FOTO ARCHIEF DE STEM (ADVERTENTIES) In het kader van de voortdurende produktcontrole en om dat wij hoge eisen stellen aan de veiligheid van de produk- ten van Bauknecht, Philips, Ruton en Erres, ook als deze al langer op de markt zijn, hebben wij de vaatwasmachines opnieuw aan een kwaliteitscontrole onderworpen. Daarbij nebben wij geconstateerd, dat bij een zeer klein aantal apparaten ais gevolg van een onvoldoende afgedicht doseerbakje voor het glansspoelmiddel, onder ongunstige omstandigheden in het elektrische systeem kortsluiting zou kunnen ontstaan. Het gaat om vaatwasmachines die in de periode van januari 1986 tot juni 1989 zijn gebouwd en die te herken nen zijn aan de volgende typenummers op het bedienings paneel: Bauknecht GSF 11..-serie, GSU 12.,-serie, GSI 13..-serie, Philips ADG 600-serie, Erres RSA-serie, Ruton ADF 600-serie, alsmede aan de grijze kleur van het doseerbakje. Deze mededeling is dus niet van toepassing op vaatwasmachines met een wit doseerbakje voor het glansspoelmiddel. Als onderneming met een groot verantwoordelijk heids- en kwaliteitsbesef willen wij dit euvel verhelpen en elk risico uitsluiten. Wij verzoeken dan ook alle eigenaren van deze vaatwasmachines het volgende telefoonnummer te bellen. Het gaat alleen om grijze doseerbakjes die te japenen zijn met een schuifhendeltje tussen 08.00 en 20.00 uur tussen 08.00 en 12.00 uur Telefoonnummer Maandag ,/m vrijdag W'i maken dan met u een afspraak voor een controle net gratis vervangen van de betreffende onderdelen, ak v®.rzoeken u de vaatwasmachine alleen te gebruiken s_ u daarbij aanwezig bent tot het moment dat onze °emonteur het apparaat heeft gecontroleerd. Andere vaatwasmachines van Bauknecht, Philips, Ruton Vo rres "Jden niet aan dit euvel. Wij vragen uw begrip king even*ue'e overlast en danken u voor uw medewer- SK Veldhoven Ambacht en Het Vrije van Sluis vragen respectievelijk 113 en 123 gulden. Dijkgraaf W. Gosselaar denkt niet dat er een fusie komt. „Het belang van ons waterschap staat voorop. Ik weet uiteraard nog niet wat de uitslag van het on derzoek is. Er zou bijvoorbeeld ook een mogelijke manier van 'samenwerking kunnen komen als bijvoorbeeld Het Hulster Ambacht en het Vrije van Sluis hechten aan hun eigen identiteit en wij aan ons tarievenstelsel". Gosselaar noemde het onderzoek in ieder geval geen vrijblijvende zaak. „Als het onderzoek uit wijst dat er een betere structuur in Zeeuws-Vlaanderen moet ko men zullen we daar zeker goed over moeten nadenken. Maar zo ver is het nog lang niet. Ik zie een samenwerking tussen alle Zeeuwse waterschappen in ieder geval niet zitten". De dijkgraaf wees voor alle dui delijkheid nog op het standpunt van het dagelijks bestuur. Daar in staat dat binnen het schap de huidige omvang van het water schap voldoende is voor een ade quaat functioneren, maar dat de bereidheid aanwezig is mee te werken aan het onderzoek naar de doelmatigheid en effectiviteit van de huidige bestuurlijke or ganisatie. Het onderzoek begint na 1 april '94 als de nieuwe waterschaps besturen zijn geïnstaleerd. Het onderzoek hoeft niet eerder te zijn afgerond dan in '97. Gosse laar vond het een goede zaak dat ook de algemene vergaderingen van het Vrije van Sluis en het Hulster Ambacht met het onder zoek instemmen. „Het zou an ders niet goed zijn in Zeeuws- Vlaanderen al rollebollend met allerlei standpunten te zitten". De vijf gedecoreerden met van links af W. Eleveld, P. de Winter, H. Goedhart, J. Biesbroeck en B. Meijer. Van onze verslaggever Terneuzen - Commandant J. Maat van de Zeeuws-Vlaamse brigade van de ma rechaussee reikte gistermiddag oorlogs onderscheidingen uit aan vijf mannen die in de jaren na de Tweede Wereldoor log in Indonesië hebben gevochten. B. Meijer uit Terneuzen kreeg het ereteken voor orde en vrede met de gespen. Hij vocht in de jaren '46/'48 in Indonesië en ontving daarom het ereteken. De toevoeging met de gespen duidt erop dat hij daar meerdere dagen vuurcontact met de vijand had. H. Goedhart (Terneuzen), P. de Winter (Goes), J. Biesbroeck (Hulst) en W. Eleveld (Terneuzen) kregen het mobilisatie oorlogs- kruis. De onderscheiding werd hen toege kend voor legerdienst in de periode 30 augustus 1939 tot 3 september 1945 met dien FOTO CAMILE SCHELSTRAETE minimaal zes maanden verstande dat ze dienst vervulden. Brigadecommandant Maat schetste in zijn toespraak het belang van de dienst die de vijf Zeeuwen vervulden en ging in het kort nog even in op hun loopbaan buiten militai re dienst. Na de uitreiking van de onder scheidingen kaartte het gezelschap onder het genot van koffie met gebak nog een tijdlang na in het gebouw van de marechausseebriga de in Terneuzen. Van onze correspondent Biervliet - De bevolking van Biervliet nam gisteravond het dorpshuis officieel in gebruik. Wethouder A. Stahl-Hemelsoet memoreerde in haar toespraak dat er veel water door de Schelde moest vloeien voordat het zo ver was. De verbouwing en nieuwbouw van het Oude Raedhuys tot dorpshuis heeft meer dan twee jaar geduurd en kostte meer dan een miljoen. Wethou der Stahl Het besluit tot aankoop van het gebouw is in maart 1989 in de raad genomen. Enkele jaren en een miljoen verder staan we nu aan het eind van de bouwperiode en het begin van het eigen beheer van het dorpshuis en het Haring schooltje dat onder een stichtingsbestuur valt." De middelen van de gemeente Terneuzen waren echter niet toereikend. „In de zomer van 1992 nam de bevolking van Biervliet de handschoen op om het dorpshuis te realiseren ondanks een financiële tegenvaller doordat de BTW niet af trekbaar bleek. Door de inzet en zelfwerkzaamheid van de plaatse lijke bevolking heeft het dorpshuis gestalte gekre gen." Ook mevrouw Renalda van het stichtingsbestuur was vol lof over de medewerking uit de leefge- meenschaop van Biervliet. „Sinds de opening van het dorpshuis is duidelijk dat welzijn goed doet", hield zij de genodigden voor. Terneuzen - Met een receptie voor genodigden vierde het COC, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, het derde lustrum. De belange norganisatie voor homoseksue len die in Zeeuws-Vlaanderen flink aan de weg timmert zet zich in voor de integratie en het welzijn van de homoseksuelen. Het COC had iedereeen uitgeno digd om het verjaardagsfeestje in multi-functioneelcentrum de Triangel bij te wonen. Aanslui tend op de receptie voor geno digden was er een feestavond met muziek van de band Schip per en Bemanning. 7? 7? ,-ï* "«'van het^ Mexicaanse componisten: Hernandez, Galindo, Moncayo, Halffter en Chavez i.s.m. Europalia en Rabobank Prijs 15.- CJP/Pas 65 10.- Prijs inclusief 3-gangen Festival-diner bij Hotel Restaurant 'De Linde' 52.50 CJP/Pas 65 47.50 Inlichtingen, reservering en kaartverkoop: Zuidlandtheater, Zuidlandstr. 111, 4532 CK Terneuzen. Tel. 01150 - 95555. Fax 01150 - 94532. Di t/m vrij 11.00 -15.00 uur. Maria Teresa Rodriguez Vlissingen - De provinciale werkgroep 'Kerk en Israrël Zeeland' houdt dinsdag 14 september in de bovenzaal van 'Het Anker' aan de Bonedij- kestraat te Vlissingen een bij eenkomst. Gastspreker is dan Dr. Geert Cohen Stuart, gedu rende vele jaren theologisch adviseur in Jeruzalem. Onder werp van zijn inleiding is 'Is raël en de geloofscrisis in het Christendom'. Aanvang 20.00 Terneuzen - Het Christelijk Homocontact Zeeland houdt zaterdag 11 september om 13.00 uur de derde zomerbij- eenkomst in Terneuzen met bezoek aan het Festival van Zeeuws-Vlaanderen. oktober is er een regiobijeen komst en op 30 en 31 oktober bestaat de mogelijkheid een bezoek te brengen aan de ho mohuishoudbeurs van de regio Amsterdam. UITMARKT - Het Zeldenrust- college houdt in samenwer king met het Zuidlandtheater maandag om 12.00 uur een 'Uitmarkt' voor de leerlingen van klas 4 en hoger. De bedoe ling van deze markt is de leerling in contact te brengen met het theater en het CJP. Lex Maas zal tijdens de markt een optreden verzorgen. VOGELBEURS - De vogelver- eniginnDe Sluiskilse Vogel vrienden houdt morgen de eerste vogelbeurs van het sei zoen. Deze wordt gehouden in Het Meulengat van 10.00 tot 12.30 uur. Een opkoper is aan wezig en de toegang is gratis. Van onze verslaggever Terneuzen/Gent - Grenzeloos waterrijk. Dit is de bekroond reclameslogan waarmee Zeeuws-Vlaanderen zich in binnen en buitenland aanprijst. Een compleet recreatief en toeristiscl pakket. Maar op de internationale jaarbeurs van Vlaanderen, vanaf vandaaj in Gent, plaatst de regio onder aanvoering van het Toeristiscl Bureau Zeeuws-Vlaanderen de gastronomie in de schijnwerpers. He Zeeuws-Vlaamse thema op deze 48e aflevering van de jaarbeurs ii de Flanders Expo: 'Lekker uit eten in Zeeuws-Vlaanderen'. De jaarbeurs is een mogelijkheid bij uitstek voor promotie, zovee hebben de afgelopen jaren wel bewezen. De beurs trekt jaarlijk ruwweg 250.000 betalende bezoekers. In Gent zijn alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten vertegenwoordigd Oostburg en Hontenisse uitgezonderd. In de gezamenlijke stand is traditioneel inmiddels, ook plaats gemaakt voor de toeristischi collega's uit Zuidoost-Engeland, waarmee al jaren een uitwisselinj bestaat. Naast de gastronomie besteedt Zeeuws-Vlaanderen ook aandach aan andere facetten van de regio. Terneuzen bij voorbeeld richt d< schijnwerper op het Portaal van Vlaanderen. De jaarbeurs is geopend vanaf zaterdag tot en met zondag lf september. Op vrijdag blijven de deuren gesloten. De Belgische eerste minister Dehaene, minister-president Van den Brande van di Vlaamse deelregering en de Gentse burgemeester Temmerman gever zaterdag het startschot. Terneuzen - De topper bij de start van de Terneuzense be- drijfsvolleybalcompetitie was de wedstrijd tussen Dees 1 en Lichtland 1, respectievelijk kampioen van het vorig sei zoen en runner-up in de eerste klasse A, In de eerste set ging de strijd gelijk op. Het was een wederzijds aftasten en de vraag was wie van de twee ploegen als eerste in zijn spel kwam. Dat was in dit geval Dees 1. Na een eerste setwinst van 15-11 begon Dees goed te draaien. Het viel gevarieerd aan en liep snel uit naar 15-5. Lichtland 1 herstelde zich wel in de derde set, maar kon toch niet in zijn ritme komen. Het geroutineerde Dees, met een uitstekend spelende Guido de Rechter, trok hier eveneens naar de winst naar zich toe met 15-12. Het was duidelijk dat na een stop van drie maanden de scherpte in het spel nog ver de zoeken was. Het Antilliaanse team van As ter, dat na twee achtereenvol gende promoties inmiddels in de tweede klasse is beland, had zich versterkt met Peter Walraven, voorheen spelend in de eerste klasse A bij Licht land 1. Ondanks deze verster king en de nodige aspiraties leed Aster in zijn eerste wed strijd een 0-3-nederlaag tegen De Hoop met 71-5, 11-15, 14-16. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Lichtland 2-Broodje Ben 0-3 (12-15, 8-15, 5-9), V&V-Stuntmarkt 0-3 (81-5, 3-15, 7-15). Eerste klasse B: ECho/Audio-Zeevla 0-3 (3-15, 9-15, 9-15), Neelemans- Scharmaga 1 2-1 (15-11, 12-15, 12-7), ING-PTT/Post 3-0 (15-10, 15-13, 12-3). Tweede klasse A: Dow 2-Deltan 1 2-1 (15-10, 15-8, 12-15), Beldo-Dees 2 0-3(10-15, 8-15, 1-11) Tweede klasse B: NHI-Philips 1-2 (6-15, 15-9, 13-15), Deltan 2-Ge- meente 1 1-1 (17-16, 13-15), VC Notabene-Rabo 2-1 (7-15, 15-10, 9-7) Derde klasse A: VC Schelde- Scharmga 2 1-3 (7-15, 15-6, 11-15, 3-10), DOw 3-ABN/Amro 3-0 (regle mentair). Derde klasse B: Voorwaarts-URS 3-0 (15-0, 15-4, 15-3), Gemeente 12-Lichtland 4 2-1 (8-15, 15-9, 15-7). Eede - Vandaag houdt de trimformatie 'de Wielertoerist' met de Ronde van Vlaanderen en de Grenstocht hun twee topevenementen uit het toer- seizoen. De Ronde van Vlaan deren over 225 kilometer is aan de zesde editie toe, de Grenstocht wordt voor de tiende keer gereden. Beiden worden als vrije toertocht ver reden. In het parkoers alle bekende hellingen van de Ronde van Vlaanderen. Een elftal met als grootste obsta kels Paterberg, Koppenberg en uiteraard de Muur van Ge- raardsbergen. In het parkoers is ook een tiental kilometer kasseien verdeeld over een twaalftal stroken. Er kan in geschreven en gestart worden voor deze Ronde van Vlaande ren in cafe de Tol het clublo kaal van de Wielertoerist gele gen op de grens tussen Eede en Belgisch Middelburg tussen 7.00 en 9.00 uur. Men kan veertig, zestig of honderd kilo meter fietsen. Inschrijven en starten vanaf cafe de Tol tus sen 9.00 en 14.00 uur. Vlissingen - Toerclub Walche ren houdt vandaag de jaarlijk se Eilandentocht. Deze tocht kent twee afstanden, 100 en 200 kilometer. De 200 kilometertocht voert over de Oesterdam, Tholen en Schouwen-Duiveland. Start en aankosmt in hotel Walche ren te Koudekerke. De In- schrijftijd is van 8.30 tot 9.30 uur. Voor hen die dat wensen is een herinnering beschik baar. St.-Jansteen - Het Abraha melftal uit Oost-Zeeuws- Vlaanderen speelt vandaag een voetbalwedstrijd tegen het veteranenelftal van 't Straatje uit Stekene op het terrein van de W STEEN om 19.00 uur. Het geheel staat onder leiding van Frank Sturms. Goes - Op het industrieterrein De Poel in Goes houdt men woensdag 15 september fiets wedstrijden voor leerlingen van groep 6, 7 en 8 van het basisonderwijs en leerlingen van het voortgezet onderwijs uit Goes. Er wordt gestart in verschil- Iendse leeftijdscategorieën. Men mag de wedstrijden rij den op gewone fietsen, moun- tain-bikes en city-bikes. Het dragen van een valhelm, die beshikbaar wordt gesteld door de organisatie, is verplicht. De deelnemers kunnen kort voor de wedstrijd inschrijven vanaf 17.30 uur op het secretariaat aan de Stuartweg 18, Poel 1 te Goes. Vooraf inschrijven bij J. Slabbekoorn. De organisatie is in handen van de KNWU af deling Zeeland en de Zeeuwse Sportraad.

de Stem | 1993 | | pagina 19