'vdA: Sancties tegen Kroatië Ie klas ONTHULLEND SAKKER Jean-Bedel Bokassa, nachtmerrie is nog niet voorbij PLO wil dat ook Arabische partners akkoord met Israël aangaan Washington maant Serviërs en Kroaten tot meer concessies Bhutto start verkiezingscampagne NU TIJDELIJK f 5,- RETOUR OP EEN LITEft de heerlijke, frisse appeljenever ^OO^OUDT^ Sex 06-971 WILLEM-ALEXANDER vindt zijn rfmi SPROOKJES- PKONINGIN jêtytST LEES JE WEEKEND, WEETJE ALLES JESTEM BUITENLAND A4 06*95*06 (1 OOc Live Switch B« Sex 06-9745| Live 06-320.32C incentrum Boutros-Ghali waarschuwt voor failliet VN 'g Krant in de Kla] BUITENLAND KORT AFSCHEID VAN HET HOF CLAUS km 9 én M {L^ra OP HET EERSTE GEZICHT VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1993 lotte op gevestigd, 1 hebben ingebracht I de belanghebbends! [elijkerwijs niet in sti In de beschikking J jing voor de Geschill, Ite. UT [ouders van TerneuzsJ net bepaalde in de ini| brpsvernieuwing" vanl |n heden tot 16 septJ "age ligt het concept-! op de Stads- en doij nebesluit) voor 1993 [besluit is in te zien j fedsontwikkeling en [en (begane grond), J J de bovenvermelde tl Schriftelijk bi] het collejj [Iers kenbaar maken, 1993. pers van Terneuzen, burgemeester, drs. R.C.E. Barbé linis - De Palestijnse Bevrij- gsorganisatie, PLO, wil 't haar Arabische partners teneens een vredesakkoord Israël ondertekenen, op hetzelfde moment de PLO haar overeen- imst met Israël over be- rkt zelfbestuur onderte nt. zijn pogingen aan het on dernemen om de overeenkom sten op hetzelfde moment te la ten ondertekenen door Jordanië, Syrië en Libanon," aldus Hakam Balawi, een naaste medewerker van PLO-voorzitter Yasir Arafat. „Hieruit zou blijken dat ons gezamenlijk doel een alom- •vattend vredesakkoord met allen is." Op de vraag of deze nieuwe wens van de PLO een vertraging van de ondertekening van het PLO-akkoord met Israël kan be tekenen, zei Balawi: „Ik denk dat er akkoorden tussen alle Arabieren en Israël worden be reikt." De PLO lijkt door dit nieuwe uitgangspunt te zijn gezwicht voor een aanzwellende golf van Arabische kritiek op haar ak koord met Israël. De organisatie zou door het sluiten van een akkoord met Israël de eenheid van het Arabische kamp hebben doorbroken. Vooral Syrië, een doorslaggeven de factor in het vredesoverleg in Washington, vreest dat dit af zonderlijke akkoord een algehele regeling voor het Midden-Oosten in gevaar brengt. Maar Damas cus heeft het akkoord tot dusver nog niet afgewezen. Jordanië toonde zich wel voor zichtig optimistisch bij monde van premier Abdel Salam Maja- li, die meende dat Jordanië voor deel kan trekken uit het ak koord, doordat dit het mogelijk maakt vooruitgang te bereiken in zijn onderhandelingen met Is raël. De Jordaanse koning Hus sein wil wel een topoverleg van de Arabische partijen beleggen. De Wereldbank onthulde giste ren dat zij een plan heeft klaar liggen voor bijna negen miljard gulden aan economische steun voor de Gaza-strook en de Wes telijke Jordaanoever. Dit plan dient alleen om de voorziening in de elementairste menselijke behoeften, zoals van water en stroom, in het gebied op een enigszins redelijk peil te brengen en 'niet voor de opbouw van industrie, voor defensie of voor andere doeleinden', aldus func tionarissen van de bank. Van onze verslaggevers Den Haag/Washington - De PvdA-fractie vindt dat er PLANNE jancties getroffen moeten worden tegen Kroatië. Vol- ins de PvdA moet Kroatië gestraft worden voor de an de gemeente L-.-Ewaliike rol die het speelt in het door oorlog verscheur- 'd van deze gemeente Bosnië. De Amerikaanse regering oefent ondertussen k uit op de Kroaten en Serviërs om meer concessies te doen aan de Bosnische delegatie bij de vredesonder- ndelingen in Genève. waren minder expliciet in hun beschuldiging van de Kroaten en Serviërs. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Alain Juppé noemde het uitblijven van een akkoord 'alarmerend'. Met het oog op de winter waarschuwde hij voor een 'humanitaire ramp'. Imber 1993 heeft beslot [orbereid: van het bestemmim van het bestemmml van het bestemminl Irziet In de mogelijkheid Tenstal op (een deel van) Hoek Irziet m de mogelijkheid jnister Kooijmans (CDA, Bui- andse Zaken) deelde de Ka- ier gisteren tijdens het zoveel ste debat over de oorlog in isnië mee dat hij via Duitsland ik heeft uitgeoefend op Kroa tië. Volgens Kooijmans dient Bostar net als Srebenica, Tuzla xen op een perceel gj ga Gorazde ook tot beschermd lementencomplex Petcr)njëbied te worden bestempeld. loijmans onderstreepte dat het «erleg over een ontwerp-vre- dèsplan in Bosnië door de Bosni- jhe president Izetbegovic iensdag terecht is afgewezen, loijmans vindt dat Bosnië er in dl huidige vredesvoorstellen te Rkaaid afkomt. „Van de multi-culturele Bosni sche republiek blijft bijna niets over: de belangrijkste steden ■orden onvoldoende beschermd, Bihac is te geïsoleerd en te klein en de uitgang naar de Adriati- sche Zee is te beperkt." Die kritiek heeft Kooijmans overi gens tevergeefs gespuid bij de andere EG-lidstaten. De afwijzing van Kooijmans werd Kamerbreed ondersteund. Maar het CDA-kamerlid Van tfiouwelingen wees er op dat Ne derland niet elk vredesvoorstel kar. afwijzen. PvdA-kamerlid Vals daarentegen meende net als jooijmans dat er bij het vredes- lan veeleer sprake is van een delingsplan'. (320 te Terneuzen brziet in de mogelijkheid Ippartementen op de pen pn 37a, b en c te Ternei Be besluiten met bijbeboi hgang van de datum van September 1993. in het gi Jtwikkeling en -beheer (all [Burgemeester Geillstraat [der ter inzage. van Terneuzen maakt bel len bouwvergunning is ingei Je Bruin, Postbus 201 te [en van 15 garageboxen o| nrooylaan te Terneuzen. lat om met toepassing van i Ruimtelijke Ordening de lx |r te gaan wordt een ieder net ingang van maandag 6 i gedurende veertien dagen g Bouwen en Wonen van de bsontwikkeling en -beheer, gemeester Geillstraat 21 Terneuzen van het bou»j kennis te nemen en ever: bezwaren daartegen rende deze pei schriftelijk bij hetcoj van burgemeester en houders van Terneuzen ken] maken. leptember 1993. lornoemd, Gevechten De Bosnisch-Servische leider Karadzic zei gisteren in een reactie op alle beschuldigingen dat hij wel aan de onderhande lingstafel wil terugkeren om tot de creatie van een Bosnische unie van drie etnische mini staatjes te komen. Karadzic sprak tevens de hoop uit dat het akkoord over een staakt-het-vu- ren standhoudt dat eerder deze week met de moslims is gesloten. Waarnemers van de VN-vredes- macht in Bosnië vrezen evenwel dat het mislukte overleg zal lei den tot het oplaaien van de oor log. Vooral in het midden en het zuiden van de voormalige Joego slavische republiek zou er groot gevaar zijn voor nieuwe gevech ten tussen Kroaten en moslims. De VN maken zich grote zorgen over versterkingen uit Kroatië voor het leger van de Bosnische Kroaten. In de meeste delen van Bosnië bleef het gisteren deson danks relatief rustig. Benazir Bhutto, ex-premier van Pakistan en mede-voorzitter van de Pakistan People's Party, spreekt een menigte toe in Punjab, waar zij gisteren haar campagne begon voor de verkiezingen die in oktober plaatsvinden. De voornaamste rivaal van Bhutto is de voormalige premier Nawaz Sharif. foto afp hurt Erox! Heeft de lekt vrouwen en meisjes| een livegesprek me Live Sexcontad Geen wachttijden 1 1,- pm (toets 9 v. ui Uvesexbox24 u. 1( Gezellestraat 27 Terneuzen 01150-17911 igrijpen De Verenigde Staten hebben on- ertussen de 'koppige en onbuig- ïe' Serviërs en Kroaten in Jsnië-Herzegowina gemaand leer concessies te doen aan de [oslims. De Amerikaanse presi- ent Bill Clinton waarschuwde eide partijen gisteren dat de Navo nog altijd kan besluiten tot plitair ingrijpen, blister van Buitenlandse Za ken Warren Christopher zei dat db wereldgemeenschap Kroaten en Serviërs 'verantwoordelijk iuden' indien een vredesak- jrd uitblijft. Volgens hem koeten de Serviërs en de Kroa- pn 'grotere flexibiliteit tonen de aanpassingen te realiseren faarom de Bosnische regering eeft gevraagd'. lok in andere Westerse landen ferd gisteren de schuld voor het islukken van het vredesoverleg gd bij de Serviërs en Kroa- pn. Met name Duitsland drong in op meer concessies van de ïrviërs. Zij moeten onder druk [orden gezet om meer gebied op geven, zei minister van Bui- [nlandse Zaken Klaus Kinkel, rankrijk en Groot-Brittannië irijs - Slechts zeven van de 184 itaten van de Verenigde Na- les hebben hun contributie be laid. De Verenigde Naties staan 3n ook op de rand van bank- let. Die sombere boodschap liet N-chef Boutros Boutros-Ghali isteren horen. januari moeten alle VN-leden in contributie betalen voor de prmale uitgaven van de volke- inorganisatie en het fonds voor ■edesoperaties, waaruit de kos- :n van de huidige 50.000 mili- liren en waarnemers betaald loeten worden. foutros-Ghali zegt dat hij geen iachtsmiddelen heeft de lidsta si te dwingen aan hun finan- lële verplichtingen te voldoen. pVe hebben te veel geloofwaar- igheid. Iedereen denkt dat de pi alle problemen van de we nd kan oplossen." Jean-Bedel Bokassa, de tiran die zichzelf ooit tot keizer van de Centraalafrikaanse Republiek uitriep, is weer vrij. De man, die met die andere Afrikaanse leider Idi Amin van Uganda ijverde om de titel 'gruwelijkste tiran van de wereld', werd in 1987 veroordeeld tot de doodstraf. Maar dat werd omgezet in levenslang, en nu is de moordenaar en vermeend kannibaal na nog geen zes jaar vrijgelaten. Een kadootje van zijn navolger, president André Kolingba. Door Gerard van den Broek Bokassa is vooral berucht ge worden door zijn vermeende kannibalisme. In een diepvries cel in zijn villa bij de hoofdstad Bangui werden na zijn val in 1979 rompen en ledematen van mensen gevonden. Het mensen vlees was, als een soort rollades, gereedgemaakt om te worden geroosterd. Voormalige bedienden van de wrede keizer meldden dat deze regelmatig in gezelschap van enkele intieme vrienden kanni balistische riten uitvoerde. De meeste van zijn bedienden stuurde Bokassa weg om zich met zijn vrienden te goed te doen aan een 'geheime maaltijd van sehapevlees', zoals hij dat noemde. Een keukenbediende verklaarde later voor een recht bank in Bangui dat hij meer maals gedwongen was mensen vlees te bereiden, geflambeerd met gin. De diepvriescel met mensen vlees werd ontdekt nadat Fran se troepen in 1979 een einde maakten aan het schrikbewind van Bokassa. De meeste licha men waren onherkenbaar ver minkt. Slechts één romp, waar van hoofd, armen en een been waren afgehakt, kon worden geïdentificeerd op basis van een tatouage op de borst waarin de naam van het slachtoffer stond. De man, een eenvoudige me taalwerker, was een maand daarvoor gearresteerd omdat hij de keizerlijke villa te dicht was genaderd. Sindsdien had nie mand ooit nog iets van hem vernomen. Een ander gruwelijk staaltje van Bokassa's wreedheid was de dierentuin bij zijn villa. Hier hield de tiran diverse wilde beesten, zoals leeuwen, tijgers en slangen, die hij voerde met het vlees van zijn gevangenen. In het slijk dat op de bodem van zijn krokodillen-vijver lag, wer den later honderden beenderen van mensen gevonden. Jean-Bedel Bokassa, als wees kind door Franse missionaris sen grootgebracht, had al op vroege leeftijd kennis gemaakt met de gewelddadige samenle ving van Centraal-Afrika. Toen hij 6 jaar was, werd zijn vader voor zijn ogen door Franse ko loniale soldaten doodgeknup peld. Zijn moeder pleegde niet lang daarna zelfmoord. Op 18-jarige leeftijd nam Bo kassa dienst bij hetzelfde leger dat zijn vader had vermoord en vocht onder meer voor de Fran sen in Indochina. Hij diende in totaal 23 jaar in het leger en bracht het als een van de weini ge zwarte soldaten tot de rang van kapitein. In 1961 nam hij ontslag uit het leger en stelde zich aan het hoofd van het kleine mini-le gertje dat een staatsgreep voor bereidde in de nog maar kort uitgeroepen republiek van Cen traal-Afrika. Op oudejaarsdag 1965 zette hij zijn neef Dacko af en benoemde hij zichzelf tot 'president voor het leven'. Aanvankelijk was er weinig te doen rond het bewind van Bo kassa. Hij genoot de steun van de Fransen, die aasden op de braakliggende uraniumvelden in het land, en toonde zich aan de buitenwereld als een streng doch rechtmatig heerser die de stabiliteit in zijn land goed wist te handhaven. Langzaam maar zeker waren er echter steeds meer wanklanken Jean-Bedel Bokassa: 'Hier hoor ik. Ik ben nog steeds de keizer'. fotoupi te horen rond de figuur van Bokassa, De machtswellustige president legde bijvoorbeeld een meer dan gewone belang stelling voor rijkdom aan de dag. Terwijl zijn land bijna in armoede tenonder ging, omring de de president zich in zijn villa met goud, zilver en edelstenen. Toen Jean-Bedel Bokassa zich op 4 december 1977 tot keizer uitriep en daarmee blijk gaf de absolute waanzin te hebben be reikt, liet hij in Frankrijk een reusachtige bronzen troon ma ken, met rood fluweel gecapito- neerd. Zijn staatsiemantel liet hij bezetten met 785.000 kleine pareltjes en 1.220.000 edelste nen. Op de bijpassende muiltjes werden nog eens 3000 parels bevestigd. De hele kronings plechtigheid kostte Centraal- Afrika in totaal ruim 50 miljoen dollar, exact de helft van de begroting van het land op dat moment. Aanvankelijk nam het Westen dit nog op als een typische Afri kaanse klucht. Tenslotte waren er meer van dit soort zonderlin ge leiders in Afrika, met elk hun eigen merkwaardige grillen. De geluiden over politieke moorden en slachtingen onder de Centraalafrikaanse burger bevolking werden echter steeds luider. Regelmatig verdwenen hooggeplaatste functionarissen en gewone burgers van de aard bodem, nadat zij zich in het openbaar kritisch hadden uitge laten over hun vorst of over diens bewind. Maar Bokassa trok zich niets aan van interna tionale kritiek of de alarmeren de rapporten van Amnesty In ternational. En net zomin deden dat zijn Franse beschermheren. Zo gold de Franse president Valery Giscard d'Estaing als een persoonlijke vriend van Bo kassa. Giscard d'Estaing liet zich regelmatig in het keizerlijk paleis van Bangui tracteren op kostbaarheden of deed volop mee aan Bokassa's jachtpartij- tjes op groot wild in de natuur parken van Centraal-Afrika. Twee gebeurtenissen in het be gin van 1979 zorgden er echter voor dat ook de Fransen niet langer hun ogen konden sluiten voor de wreedheden van keizer Bokassa. De eerste vond plaats in januari dat jaar, toen hon derden scholieren zich de woede van hun vorst op de hals haal den door de uniformen te wei geren die hij hen verplichtte in de staatswinkels te kopen. Bij een demonstratie van scholieren zette Bokassa het leger in, dat vervolgens zonder enige waar schuwing het vuur opende op de betogers. Honderden mensen, waarvan meer dan de helft scholieren, kwamen die dag om. Het tweede voorval gebeurde nog geen twee maanden later en betrof wederom nodeloos ge weld tegen jongeren en kinde ren. Naar aanleiding van een gevecht tussen twee politie agenten en enkele jongeren, liet de keizer honderden jongeren in de leeftijd van 6 tot 26 jaar oppakken en insluiten. Enkele kinderen stierven al onderweg naar het legerkamp, doodge drukt of gestikt in de overvolle vrachtwagens. Alle anderen werden twee dagen later in hun gevangenis geëxecuteerd. Bokassa zou volgens ooggetui gen persoonlijk bij die executie aanwezig zijn geweest, Sterker nog, na enige vermanende woorden tegen de scholieren, trok hij zijn revolver en schoot eigenhandig de eerste vijf kin deren neer. „Jullie hebben ge roepen 'Dood aan de keizer'? Jullie zullen zelf creperen," zouden zijn begeleidende woor den geweest zijn. Frankrijk kon het nu niet lan ger maken de wrede tiran te beschermen. Parijs stuurde zijn elite-troepen en zette Bokassa af. Wel liet men toe dat de verdreven tiran zijn toevlucht zocht tot ballingschap in een van zijn paleizen in Frankrijk. Daar zou hij acht jaar blijven, tot hij - tot veler verrassing - in 1986 plotseling terugkeerde naar Centraal-Afrika, waar de oud-militair André Kolingba inmiddels via een staatsgreep aan de macht was gekomen. Bokassa werd na zijn terugkeer ter dood veroordeeld, maar Ko lingba heeft hem diverse keren strafvermindering gegeven. Vo rig jaar kortte hij zijn straf in tot tien jaar. Bokassa was ook beschuldigd van kannibalisme, maar werd daarvoor niet ver oordeeld. Deze week kwam hij na nog geen zes jaar in de gevangenis vrij, samen met alle andere gevangenen van de 20 gevangenissen van het land. Oppositieleden van Kolingba zien daarin een wraakactie van de president tegen het volk dat hem bij de verkiezingen heeft laten vallen. Kolingba werd in de eerste ronde van de presi dentsverkiezingen, op 22 augus tus, massaal weggestemd. De president zelf ontving de gevallen keizer gisteren op het presidentieel paleis. Daar liet de inmiddels 72-jarige Bokassa weten een politieke come-back niet uit te sluiten. „Ik zal alles doen wat mogelijk is om mijn land te helpen," zei hij tegen Franse journalisten. „Hier hoor ik. Ik ben nog steeds de keizer." De nachtmerrie voor de Cen traalafrikaanse republiek lijkt nog niet voorbij. straat 14,1071 DRAmsterd^ (020)6647536 (ADVERTENTIE) Japanse keizer op bezoek bij paus Vaticaanstad - De Japanse keizer Akihito zal vandaag aan het begin van zijn bezoek aan Europa een ontmoeting hebben met paus Johannes Paulus II. Het is de eerste keer dat een Japanse keizer het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk bezoekt. De woordvoerder van de paus zei gisteren dat het gaat om een privé-ontmoeting in het zomerverblijf van de paus. Akihito, voor het eerst sinds zijn kroning in 1990 op reis in Europa, bezoekt verder samen met keizerin Michiko Italië, België en Duitsland. Lichaam Marcos op weg naar Filipijnen Honolulu - De kist met het gebalsemde lichaam van de vier jaar geleden overleden Filipijnse ex-president Ferdinand Marcos is uit het tijdelijke graf gehaald in diens ballingsoord Hawaii om naar de Filipijnen te worden overgebracht. Marcos, die begin 1986 werd afgezet en kon uitwijken naar het Amerikaanse eiland in de Stille Oceaan, zal worden herbegraven in zijn Filipijnse geboorteplaats Batac. Australië geeft aboriginals grond Sydney - De Australische premier Paul Keating heeft gisteren een plan onthuld voor de toekenning van land aan de oorspron kelijke bewoners van het continent, de aboriginals. Ruim een jaar geleden erkende het Australische Hooggerechtshof voor het eerst dat de Aboriginals eigenaren van Australië waren voordat de Europeanen er twee eeuwen geleden arriveerden. De aborigi nals bevolken het werelddeel al naar schatting 40.000 jaar. De aboriginals kunnen zich bij de overheid melden met hun aanspraken op grond die momenteel door de overheid wordt beheerd. Seks-sekte in Argentinië opgerold Buenos Aires - De politie in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires heeft bij huiszoekingen in zeven woningen 300 kinderen bevrijd en dertig volwassen leden gearresteerd van de sekte 'Kinderen van God'. Volgens deze uit de Verenigde Staten afkomstige sekte was het heil te verkrijgen door het bedrijven van vrije liefde, waarbij de kinderen niet werden gespaard. Volgens de eerste verklaringen zijn de kinderen op een afschu welijke wijze seksueel misbruikt. De leider van de sekte, david berg, zou reeds zijn gevlucht naar Japan. Israël stelt uitwijzing Demjanjuk uit Jeruzalem - Het Hooggerechtshof in Israël heeft gisteren besloten dat de vermeende oorlogsmisdadiger John Demjanjuk voorlopig nog in hechtenis blijft en nog niet wordt uitgewezen. Eerst zal nog een zitting plaatsvinden, waar overlevenden van de nazi-concentratiekampen en nazi-jagers gehoord worden. Een woordvoerder van het hof zei dat nog geen datum bekend is voor de hoorzitting. Vakverbond Nigeria breekt staking af Lagos - De overkoepelende Nigeriaanse vakbondsfederatie NLC heeft gisteren de algemene staking, uit protest tegen de installe ring van een niet-gekozen burgerbewind door de militairen, na zes dagen plotseling afgebroken. De arbeiders in de olie-indus trie staken echter door. De stakers eisten dat de ongeldig verklaarde verkiezingen van 12 juni worden erkend en dat de vermoedelijke winnaar, Moshood Abiola, tot president wordt uitgeroepen. Volgens de NLC is de nieuwe president, Ernest Shonekan, aan hun eisen tegemoet gekomen. Shonekan zegde politieke hervormingen toe en intrekking van de aangekondigde verhoging van de benzineprijs. Bonn wil weer neo-nazipartij verbieden Bonn - De Duitse regering heeft gisteren het hoogste rechtscol lege in het land gevraagd de neo-nazistische Vrije Duitse Arbeiderspartij (FAP) te verbieden. De partij ondermijnt vol gens Bonn de democratie en zet aan tot rassenhaat. De Duitse regering heeft tot nu toe vijf neo-nazistische partijen en verscheidene verwante organisaties verbonden. Gisteren is opnieuw een dode gevallen bij een brand in een asielzoekerscentrum. In het Duitse Biberach kwam een vrouw om het leven bij een val uit een raam toen zij probeerde te ontsnappen aan de vlammen. Vier bewoners die zich op dezelfde manier in veiligheid wilden brengen liepen zware verwondingen op. De politie vermoedt dat de brand is aangestoken. Slowakije verbiedt jeans voor pers Bratislava - Journalisten die de Slowaakse president Michal Kovac willen ontmoeten mogen geen jeans meer dragen. Het presidentiële bureau verzocht journalisten die gelegenheden verslaan waarbij president Kovac, een sober geklede ex-bankier, aanwezig is, nette kleding aan te trekken. Niemand die jeans draagt komt het kasteel van de president meer binnen, luidt de oekaze van het hoofd van het protocol. President Nicaragua vervangt legerchef Managua - De Nicaraguaanse president Violeta Chamorro heeft gisteren aangekondigd de opperbevelhebber van het leger, generaal Humberto Ortega, volgend jaar te zullen vervangen. Ze verklaarde dat voortaan de opperbevelhebber niet langer dan vijf jaar in zijn functie zal worden gehandhaafd. Generaal Humberto Ortega (45) was sinds de machtsovername door de sandinisten in 1979 hoofd van het Nicaraguaanse 'Sandinistische Volksleger'. Zijn aanblijven na de verkie zingsnederlaag van de sandinisten in 1990, heeft bij veel Nicaraguanen kwaad bloed gezet. (ADVERTENTIE) BEGINT EEN HEEL HAAGSE GEHEIMEN! ft -1 LIEFDESGERUCHT: MINISTER HANS ALDERS EN ZIJN MOOIE pf pM|i f ■- ri HETDBAMIVANS HET KAMERLID EN DE SPOOKRIJDERN M'iii m 'a ISSSL M DIEETLEED VAN DE STERREN i HOE ZW HET (EN U OOK) 1 KUNNEN VOORKOMEN 1 P

de Stem | 1993 | | pagina 5