Peter Mol favoriet in Cadzand Iedereen is een beetje moe' Johan 't Hooft boekt succes ÏUBiSHI-DEAL WIELER SPATTEN Club van Honderd' ondersteunt STEEN Graaf B.V. >E GRAAF B. «dverteren teeft zekerhei [ssuradeur. Tour Féminin mosterd na de maaltijd voor Nederlandse vrouwenselectie roede wint verrassend van Spui op eigen veld SPORT ZEELAND B2 Wielerkoers voor amateurs vindt toch doorgang Wielercomité Lamswaarde protesteert w$ op voorraad in onze beide autobedrijf 'eeuwse ruiters ïaar NK Ermelo Zeeuws-Vlaamse tafeltenniskampioenschappen in Hulst SPORTNIEUWS KORT smber 1993 jON^N andstof Km.stand isel 118.775 '.G. 155.659 -0 95 94.879 1-0 95 42.370 per 131.604 per 80.087 per 105.768 Der 96.642 per 139.022 ïsel 66.397 per 130.922 ro 95 38.000 >.G. 118.339 SCHAF VAN EEN DE STEM DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1993 /an onze sportmedewerker Jadzand - Peter Mol vertrekt jngetwijfeld als de te klop- 3en man in het dertigkoppige leelnemersveld van de 42e Ronde van Cadzand komende jondag 5 september. De Ka- jellenaar presteert dit sei- joen goed in de geel-rode deuren van de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen. jet scheelde trouwens niet veel j{ de jaarlijkse kermisronde in je Westzeeuwsvlaamse kust- laats gmg niet door. De ver- teersremmers zijn geen echte Tienden van de wielersport en jok in de Cadzandse Mariastraat werden twee van die 'eieren' ge plaatst. Jan Pleyte en zijn wie- Iercomité hadden de vergunning al op zak toen de verkeersrem- mende maatregelen plotseling zo'n honderd meter na de plaats waar jaarlijks het spandoek hangt verscheen. De veiligheid van de renners kwam daardoor duidelijk in het geding en Pleyte en zijn ploeg wilden die verant woordelijkheid niet nemen. Consul Henk Remijnsen en de gemeente Oostburg werden inge schakeld en het had resultaat, zij het dat er een pittig financieel plaatje aan kwam te hangen. Het tijdelijk verwijderen van de twee verkeersremmers kost duizend gulden. De gemeentelijke be stuurders erkenden het feit dat het niets vermoedend comité de vergunning al binnen had voor dat de obstakels er kwamen en kwamen de organisatoren voor de helft van de kosten tegemoet. Sportvriend Sander de Putter nam nog eens een kwart van de rekening over, zodat er voor het wielercomité nog 250 gulden extra kosten overblijven. Maar ook dat ligt secretaris Piet van Dale zwaar op de maag. „We houden hier nog steeds een huis-aan-huis-inzameling voor onze koers. De mensen werken enorm mee, maar je kunt toch niet verlangen dat ze geld geven om verkeersremmers te verwij deren. Bovendien is de vraag wat het volgend jaar wordt als de gemeente niet meer zal bijsprin gen. Het zou wel eens de laatste Ronde van Cadzand kunnen worden." Problemen voor de wielersport dus en bepaald niet alleen in Cadzand. In elk geval wordt er zondag nog gefietst. Dit eerst met A- en B-amateurs en later op de dag met C-amateurs. Bij de A- en B-amateurs, die om 13.30 uur aan hun negentig kilo meter beginnen, naast Peter Mol toch een aantal sterke kleppers met Patrick van Passel, Vital Timmermans, Frank Gommers, Wilfred Geys, Vester Aarts, Ka- rel van Goethem, Johan van Schaik, Rudi Rabout, Jacky For- trei, Conno van de Sande, Den nis Mesu, Fonny Kint, Herman Muller, Martin de Jaeger en Pa trick van de Vijver. De C-ama teurs, een categorie die het dit jaar goed doet, vertrekken om 16.00 uur voor hun zestig kilo meter. Voor de beide wedstrijden is het rugnummers afhalen in café Du Commerce, terwijl de prijsuitreikingen plaatsvinden in café Den Buitenlust. Gereden wordt er op het 1200 meter lange rondje met start en finish in de Mariastraat. )ealer |en op Zoom e.o. tvliet I w Van onze sportmedewerker Lamswaarde - Het wie lercomité van Lamswaar de is allerminst blij over de jurykosten van de C- amateurwedstrijd die als afwachtigskoers geldt voor de Delta Toer. „Het is niet te geloven maar waar. Op de jurylijst staan zeven juryleden die elk 35 gulden moeten vangen. Re ken maar uit. Maar het on geloofwaardige in deze zaak is dat hierdoor het ju rykorps meer opstrijkt dan alle renners bi] elkaar kun nen verdienen. Het prijzen schema voor de renners is 200 gulden. Die verhouding vinden wij zoek. Daarom hopen we dat daar wat aan gedaan wordt. Zeven man op de wagen om 30 renners te kunnen klasseren is toch niet zo'n moeilijk karwei," aldus Peter de Kort, pen ningmeester van het wieler comité Lamswaarde. Als er niets aan de jurykos ten wordt gedaan organi seert Lamswaarde volgend jaar geen C-wedstrijd meer. Van onze verslaggever Ad Pertijs Vlissingen - Met frisse tegenzin stapte de Nederlandse vrouwenselectie gisteren in het nabij Vlissingen gelegen dorpje Ritthem op de fiets voor de Tour Féminin de la Communauté de la Européenne. Oftewel: elf dagen fietsen langs zes van de EG-staten. |EN OVER EEN HALF JAAR PAS BETALEN; TE VOOR ONZE REKENING OF FINANCII ÈN MAXIMUM VAN 10.000.- RENTEVRIJ! ta Cheers js met.1992 19.9! i softtop sportvelgen el. ruiten zilverblauw 1992 RS 2000 uitv1989 0 CL HB1987 ereign nieuwstaat1990 4-drs. champagne met1991 HB 5-drs1990 onkergrijs met. schuifdak1992 wart1991 :er 4-drs. groen met...1990 1.5 GLi zilvergrijs1990 ant 2.0 GLSi HB zilvergrijs1990 int 2.0 GLSi HB met. bruin1989 13 SL Sport1987 N grijsnov, 1992 'erneuzen/Ermelo - Werd vorige eek de nationale titelstrijd [Oor pony's van de Koninklijke MiT®lederlandse Federatie van Lan delijke Rijverenigingen en Pony- fubs afgewerkt, nu staat het ederlands kampioenschap voor iaarden op het programma, rijdag 3 en zaterdag 4 septem- jer wordt dat kampioenschap [ehouden in het federatiecen- um te Ermelo. 'e Zwmruiters uit Nieuwvliet jertegenwoordigen Zeeland in et verenigingskampioenschap de Z- en L-klasse. Zo'n 25 jombinaties van de bekende club :it West-Zeeuws-Vlaanderen lizen reeds vrijdag af naar het [trijdtoneel in Ermelo. .cruise Vader met Windo (Gouwe jeyers) start in de Z-klasse indi- iduele dressuur en Elles Kole iet Bonanza (Zuid-Beveland) ertegenwoordigt Zeeland in de '2-klasse dressuur. Er zijn twee eeuwse combinaties in de Z- 2 lasse springen. Dat zijn Piet ƒ1 luige met Elma en Sandy den IIxter met Gerak. 6 'e springwedstrijden beginnen Z rijdag al om 09.00 uur. ft Lan het rijstijlkampioenschap 12 .emen Jacqueline Knook met 2 Ister Figaro en Arianne Hanse gfiet Gentleman deel. ƒ11 A 11 ƒ111 ;iio1.2A ijs met1991 17.95 donkerblauw met. diesel1991 ƒ21 tra 4-drs. velgen1989 21.95 donkergrijs met1991 rood1991 ibriolet 1600 wit+witte kap okt. 1992 .7 D Stationcar1990 tationscar1988 X groen vele extra's1989 1.616V Sti grijs met1991 attan rood, schuifdak1992 Dussen bestel wit...1990 diesel intercooler, wit1989 ipbenz. wit1991 ƒ1' ƒ1' {31 16 ƒ15 21 ƒ16 24 ƒ161 'Ga er maar aan staan zo kort na het WK', straalde het zestal van bondscoach Frans van Diepen op de kade van Vlissingen, waar de directieleden van de organise rende Société du Tour de Fran ce, Jean-Marie Leblanc en Ber nard Hinault, hoogstpersoonlijk getuige waren van de proloog start, overduidelijk uit. „Ik heb de laatste dagen weinig gesla pen, veel gefeest en ben daarbij flink uit mijn bol gegaan. Deze ronde rijd ik dan ook graag in dienst van een ander", liet we reldkampioene Leontien van Moorsel na afloop van haar enigszins tegenvallende proloog (17e op 18 seconden van winna res Clara Hughes) weten. De vraag na gisteren is echter 'in dienst van wie'. Geen van de vijf andere oranjehemden (Schop, Vink, Overgaag, Grimbergen en Haringa) meldde zich tot dusver re spontaan bij Van Diepen als kandidaat kopvrouw. „Ik denk dat het verloop van de wedstrijd de komende dagen daarin meer duidelijkheid zal brengen", zei Ingrid Haringa, die eveneens een tegenvallende tijd (44e op 27 tellen) reed over het vijf kilome ter parcours richting de veer boot, die het peloton de afgelo pen nacht naar Engeland voer. „Misschien is deze EG-ronde zo kort op het succesvolle WK wel een beetje als mosterd na de maaltijd, maar het is niet zo dat we deze wedstrijd liever niet hadden gereden. Was dat wel het geval geweest, dan hadden we niet moeten starten. De sfeer binnen de ploeg js goed, we hebben een hoop lol en dat laat ste is erg belangrijk. Als ieder een bloedserieus en met een cha- gerijnige kop rondloopt, is dat ook niet bevorderlijk voor de prestaties." Ook Elsbeth Vink staat niet te popelen om de komende elf da gen uit de schaduw van Van Moorsel te treden. Ze oogde gis teren in Vlissingen vermoeid en dat lag niet alleen aan de in spanningen tijdens de proloog. „Het ging niet echt lekker. Ik miste de macht om het grote verzet te trappen. Het zal wel de weerslag zijn van het WK. En dat geldt niet alleen voor mij. Niemand van ons had vandaag het gevoel dat er een belangrijke proloog voor de deur stond. Ie dereen is denk ik een beetje moe", aldus de 20-jarige open baring van dit seizoen. Het Bose-team van Monique Knol is de tweede Nederlandse ploeg, die van de partij is. Ook bij Knol, die buiten de WK- ploeg werd gelaten, geen hoog- terneuzen - Groede verraste Spui op eigen terrein in een jriendschappelijk duel. Het won afgetekend met 1-4. Schoon- lijke versloeg klopte IJzendijke met 1-0 en Terhole was een haat te groot voor RIA 2: 7-0. Oostburg wachtte tevergeefs op Vogelwaarde 2, dat niet kwam opdagen. SCHOONDIJKE-IJZENDIJKE ïn 3 zwart er 700 cc osch indijk 201 Antwerpsestraatweg 4622 01640-35 -0 - Schoondijke was vooral in eerste helft sterker en kwam een half uur op voorsprong nor Frank Steijaert. Diezelfde peler liet overigens nog enkele oede scoringskansen liggen. Na ast was er sprake van een meer e'i]k opgaande strijd met lechts sporadische kansen voor eide ploegen. De kansen die er :wamen bleven onverzilverd. PLT-GROEDE 1-4 - Een ver- iende zege voor een veel feller ook beter voetballend Groe- Vooral in de eerste helft aren de bezoekers sterker en rukten dat uit in 0-3-cijfers °r de pauze door een hattrick an Jan van Belois. Ook in de weede helft moest een niet goed Bergen op Zo aaiend Spui het meeste balbe- 11 aan de bezoekers laten. Door lonny Fieret werd het nog wel .1992 1® oo /11 gespannen verwachtingen. En zeker al geen revanche-gevoe- lens. „Dat denkt iedereen, maar wat schiet ik daar mee op. Ik kan in deze ronde wel laten zien dat Van Diepen ongelijk had, maar ik word toch nooit meer geselecteerd voor die WK- ploeg", merkte ze met een cy nisch lachje op. De proloog werd gewonnen door Clara Hughes, een 20-jarige roodharige Canadese, die drie jaar geleden overstapte van het schaatsen naar het fietsen. „Om dat er in het wielrennen veel meer te beleven valt", zei ze met de stralende lach, die bij elke Noordamerikaanse sporter past. Eerder al werd ze tweede in de proloog van de Tour de l'Aude en derde in de opening van de Tour Cyclisme Féminin, de puur Franse tegenhanger van de EG- ronde. „Dit jaar ben ik er tot mijn eigen verrassing achter ge komen, dat ik in prologen heel hard kan fietsen. Vandaag mocht ik daarom voor het eerst in de laatste groep starten. Dat was een aparte ervaring. Ik was het gewend om meer dan een uur lang in spanning af te wachten. Nu wist ik binnen enkele minu ten dat ik had gewonnen." Uitslag proloog: 1. Clara Hughes (Canada) 4,960 km. in 7.05,4 (gem. 41,966 km/u), 2. Valentina Polhano- va (Rus) op 0.01, 3. Anne Samplo- nius (Can) 0.01, 4. Rasa Mazeikvte (Lit) 0.07, 5. Monica Valvik (Nor) 0.08, 6. Aleksandra Kobliaseva (Rus) 0.11, 7. Svetlana Bubenkova (Rusf 0.11, 8. Monique Knol (Ned) 0.12, 9. Diana Ziliute (Lit) 0.13, 10. Hanne Malmberg (Den) 0.14, 17. Van Moor sel (Ned) 0.18, 23. Danielle Over gaag (Ned) 0.21, 30. Karin Bouw meester (Ned) 0.24, 35. Elsbeth Vink (Ned) 0.24, 39. Petra Grimbergen (Ned) 0.25, 44. Ingrid Haringa (Ned) 0.27, 56. Marian Borst (Ned) 0.35, 57. Astrid Schop (Ned) 0.36, 58. Angela Hillenga (Ned) 0.37, 62. Hes- ter-Marieke Kroes (Ned) 0.40, 63. Angela van Smoorenburg (Ned) 0.41. Wereldkampioene EG-ronde. Leontien van Moorsel in Vlissingen aan de start van 1-3, maar Jan van Belois scoorde kort voor tijd 1-4. TERHOLE-RIA 2 7-0 - Bij Ter hole liep het bijzonder goed, maar in de eerste helft boden de reserves van RIA toch aardig tegenstand. Die ploeg kon echter niet voorkomen dat de thuis ploeg in de eerste helft naar een ruime 3-0-voorsprong uitliep. Johan Everaert opende na twaalf minuten de score met een van richting veranderd schot. Daarna tekende Dragan Mar- kanovic voor 2-0 en op slag van rust scoorde Hubert Freyzer met een kopbal 3-0. In de tweede helft was Terhole veel beter en liep uit naar een riante score door treffers van opnieuw Dra gan Markanovic, Carlo Hamelin- ck (2x) en Patrick Freyzer (straf schop). Van onze tafeltennismedewerker Hulst - Voor het Zeeuwse tafeltennis zit de seizoensopening er op. Die werd gehouden met de inmiddels traditionele strijd om de Zeeuws-Vlaamse titels. Dit gebeurde in Hulst door de plaatselijke vereniging Reynaert. De Hulster tafel tennisclub mocht dit jaar 85 deelnemers begroeten, hetgeen bewees dat het toer nooi als voorbereiding op de competitie nog steeds in een behoefte voorziet. In de hoogste klasse bij de mannen startte drievoudig titelhouder Wim 't Hooft op nieuw als favoriet. Met een eerste plaats in de poulewedstrijden en een zege op Joop Maas in de halve finale leek hij inderdaad op weg naar prolongatie van zijn titel. De finale werd een familie-aangelegenheid, omdat broer Johan er in de andere halve finale in slaagde Mark Maas te elimineren. In de finale maakten beide broers er een spannen de strijd van. Beiden wonnen een game, waarna de afloop tot ver in de beslissende game onzeker bleef. De laatste punten waren echter voor Johan 't Hooft, die daarmee verrassend de Zeeuws-Vlaamse titel van zijn broer overnam. Eveneens spannend was het in de F-klasse, waar de vier halve finalisten elkaar geen duimbreed toegaven. Pas na een lange strijd schakelden Jan Tange van STV en Etiëne van Acker van SAR het RDT-duo George Mahu en Joop de Bakker uit Lamswaarde uit. In de finale hielden beide spelers de strijd opnieuw lang vol, voordat in de beslis sende game Jan Tange aantoonde over de langste adem te beschikken. Warrig was de finale in de G-klasse, waar de voor de thuisclub uitkomende Marinus de Nood aanvankelijk te sterk leek voor zijn clubgenoot Paul Coolsen. De Nood won de eerste game met 21-6, maar kende daarna een opmerkelijke terugval. Met 21-19 werd de tweede game vervolgens toch door Cool sen gewonnen, maar De Nood herstelde zich door op het laatste moment de partij nog moeizaam in zijn voordeel te beslissen. De titel in de H-klasse ging naar Sjaak Tellier van Den Dijk uit Westdorpe, die in het beslissende duel zijn voor Effect spelen de zoon Mark ruim de baas bleef. Vrouwen Bij de vrouwen werd de titelstrijd op onder ling resultaat beslist. In een vijfkamp eindig den Chantal Verdurmen en Annette de Ba- kekr van RDT samen met titelverdedigster Mascha Schelfhout van SAR op de gedeelde eerste plaats. Na game-telling van de onder ling afgewerkte partijen ging de titel naar Verdurmen, die ten opzichte van de als tweede gefinishte Schelfhout één game over had. Het jeugdtoernooi bleek een bevestiging van de bestaande krachtsverhoudingen. Bij de jongens-junioren ging de strijd zoals ver wacht tussen de Reynaert-spelers Erwin Verdurmen en Ralph van Wolffelaar, die ook vorig jaar bij de aspiranten al tegenover elkaar in de finale stonden. Leverde de finale toen een spannend duel op, dat pas in laatste instantie in het voordeel van Verdur men werd beslist, deze keer bleek Verdur men in twee games de betere speler. De door Erwin Verdurmen vacant achtergelaten as- pirantentitel bleef ook in de famlie, omdat Noël Verdurmen in de beslissende partij Björn Tieleman kansloos liet. Pupillen Bij de pupillen kreeg favoriet Edgar Ultee van het Sasse STV meer tegenstand dan verwacht. Zijn teamgenoot Edwin Schel- straete gaf zich niet bijvoorbaat gewonnen, maar kon toch niet voorkomen dat de titel met 22-20 en 21-14 naar Ultee ging. Van der Weiden van ONA zorgde er voor dat ook Oostburg zijn titel kreeg. Van der Weiden bleef bij de jongens-welpen Matthijs Bijlsma van STV ruim voor. De Zeeuws-Vlaamse titel bij de meisjes-ju- RUDI RABOUT uit Heikant reed in het Belgische Stekene naar een twaalfde plaats. JACKY FORTREI uit Breskens werd dertiende in Groot-Bij gaarden. de proloog van de FOTO ANP nioren werd volgens verwachting binnenge haald door Naomie Schelfhout van SAR. De Kloosterse hoefde hiervoor slechts Sandra Goossen te verslaan, hetgeen haar na een aarzelend begin moeiteloos lukte. Nathalie van Wolffelaar toonde zich de sterkste bij de meisjes-aspiranten. Van Wolffelaar behaalde dit succes door de eveneens voor SAR spe lende Marieke Munne in het beslissende duel in twee games te verslaan., Lindsey Boerdam zorgd voor het derde SAR- succes bij de meisjes, al was daar wel enig rekenwerk voor nodig. Boerdam beëindigde de zeskamp met een gelijk aantal overwin ningen als Kim de Rijk en Liesbeth van Driessche van RDT, maar bleek in de onder linge partijen het gunstigste gemiddelde te hebben behaald. De titel bij de meisjes-wel pen ging wel naar RDT, dat beide finalisten in deze klasse leverde. Joëlla van Puyvelde besliste de partij tegen Peggy van Driessche in drie games in haar voordeel. Twiggy Maas boekte namens RDT haar eerste succes met de titel bij de recreanten na een zege op de Sasse Karin Tomiakowski. UITSLAGEN MANNEN CDE: 1. J. 't Hooft, 2. W. 't Hooft (beiden SAR). F: 1. J. Tange (STV), 2. E. van Acker (SAR). G: 1. M. de Nood, 2. P. Coolsen (beiden Reynaert). H: 1 S. Tellier (Den Dijk), 2. M. Tellier (Effect). Vrouwen: C. Verdurmen (RDT), 2. M Schelfhout (SAR). JONGENS Junioren: 1. E. Verdurmen, 2. R. van Wolffelaar (beiden Reynaert). Aspiranten: 1 N. Verdurmen, 2. B. Tieleman (beiden Reynaert). Pupillen: 1. E. Ultee, 2. E. Schelstraete (beiden STV). Welpen: 1 S. van der Weiden (ONA). 2. M. Bijlsma (STV) MEISJES Junioren: 1. N. Schelfhout, 2. S. Goossen (beiden SAR). Aspiranten: 1. N. van Wolffelaar. 2. M. Munne (beiden SAR). Pupillen: 1 L Boerdam (SAR), 2. K. de Rijk (RDT). Welpen: 1. J van Puyvelde, 2. P. van Driessche (beiden RDT). Recreanten: 1. T. Maas (RDT) 2. K. Tomiakowski (STV). Kreekloop in Terneuzen Terneuzen - De Terneuzense atletieclub Scheldesport houdt maandag 6 september de jaarlijkse Kreeklopen in Terneuzen. Een aantal trimlopen met als afstanden: drie, vijf en tien kilometer. Start en finish zijn op de kunststofbaan in het Zuidersportpark. Alle afstanden gaan om 19.00 uur van start. Er kan vanaf 18.15 uur worden ingeschreven nabij de kunststofbaan. Nadorstloop in Middelburg Middelburg - De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo houdt op vrijdag 3 september de jaarlijkse Nadorstloop, een loop over tien Engelse Mijl met als decor de Walcherse dreven. Het zijn tevens de clubkampioenschappen van de organiserende vereniging. Er wordt gestart om 19.00 uur aan de Nadorstweg in Middelburg. Kermisloop in Heille Heille - Ter gelegenheid van de plaatselijke kermis staan er op zaterdag 4 september in Heille een aantal trimlopen op het programma. De afstanden zijn: twee, zes en twaalf kilometer. De start van de twee kilometer is om 14.15 uur. De beide overige afstanden gaan om 14.30 uur van start. Er kan vanaf 13.00 uur worden ingeschreven in het Dorpshuis van Heille. Voetbalinstuiven in Zeeland Middelburg - Voetbal is de meest beoefende sport, maar dit seizoen start de KNVB afdeling Zeeland met iets nieuws, om nog meer jongens en meisjes te interesseren voor de voetbalsport. Eind september, begin oktober, worden er in de provincie drie grote voetbalinstuiven gehouden. Helemaal gratis voor jongens en meisjes van tien tot twaalf jaar. Op woensdagmiddag 22 september in Serooskerke, 29 september in Vogelwaarde en woensdag 6 oktober in Wemeldinge. Jongens en meisjes die nu al lid zijn van een voetbalclub kunnen komen om beter te leren voetballen (zoals positiespelen en vier tegen vier), maar vriendjes en vriendinnetjes zijn eveneens welkom op de instuiven, waarvoor de KNVB een aantrekkelijk programma heeft samengesteld en medewerking heeft van veel bekende (jeugd)trainers, zoals bijvoorbeeld de bekende Bert Pentury. In november is een vervolg gepland en worden op vier woens dagmiddagen toernooien afgewerkt. Mocht bovendien de be langstelling dusdanig groot zijn, dan worden in september of oktober nog meer instuiven gehouden. Overwinning Bas Gijsel Terneuzen - Op het fraaie heuvelachtige weidecircuit van Loker behaalde Bas Gijsel uit Heikant zijn eerste zege uit zijn prille carrière. Na een overwinning in de eerste manche van de 80 cc-klasse tijdens deze BLB/MCB-motorcross reed Gijsel junior naar een derde plaats in de tweede mancheen dat bleek voldoende om de eindoverwinning op zijn naam te schrijven. In de A-klasse internationalen stond er weer geen maat op Jack Westdorp. Westdorp schreef met overmacht beide manches op zijn naam en dat betekende dat de kampioenstitel binnen handbereik is gekomen, want de voornaamste concurrent, Ben van Luchene, bleef in de tweede manche hangen op de zesde plaats. UITSLAGEN 80 cc-klasse: 1. Bas Gijsel (Heikant). Nieuwelingen 125 cc-klasse: 19. Erwin van Tatenhove (Terneuzen). Nieuwelingen 250 cc-klasse: 20. Alex Freyser (Hulst) Junioren 250 cc-klasse: 12. Hennie Gijsel (Heikant). Internationalen B-klasse: 1. Jurgen Depaepe (België), 2. Patrick Piessens (St.-Jansteen). Internationalen A-klasse: 1. Jack Westdorp (Watervliet). KAMPIOENEN Junioren 125 cc-klasse: Danny Inghels. Internationalen 125 cc-klasse: Ronny Gielen. Zijspannen: Bollinck/Mallefroi. Mulder en Herenthals succesvol Axel - Jan Herenthals uit Terneuzen heeft samen met Jan Mulder uit Apeldoorn prima gepresteerd in tandemkoersen. Het zogenaamde Shimano-tandemteam won in Innsbruck een koers over 60 kilometer door een vijftal kilometer voor het einde de kuierlatten te nemen. Na 25 kilometer koers hadden zij dat ook al eens geprobeerd. Toen bleef er nog één duo klitten. Een dag eerder kwam het koppel Mulder-Herenthals uit in Sankt Johan. Na 40 kilometer koers met veel klimwerk kwam het Apeldoorn-Terneuzense koppel als tweede over de meet. Successen die zij mede toeschreven aan een vier weken durende hoogtestage in Zwitser land waarin ruim drieduizend kilometer onder de wielen- werd weggemalen. Op 19 september komen Mulder en Herenthals uit in een koers in Koewacht en op 16 oktober in Terneuzen. Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - De voetbalvereniging STEEN kan sinds kort bogen op de niet te onderschatten financiële .steun van een 'Club van Honderd'. Die organisatie onstond op initiatief van een aantal vurige supporters van de W STEEN, die met een financiële donatie het belang van de gehele vereniging willen dienen. „Het is beslist niet zo dat we, zoals bij sommige verenigingen, het eerste elftal alleen als doel zien," zegt voorzitter Piet Coole- gem. „Die groep zal heus wel eens op ondersteuning van ons kunnen rekenen, maar de doel stelling is vooral gericht op de gehele vereniging van jeugd tot senioren. Die ondersteuning kan in diverse vormen verleend wor den. Bijvoorbeeld voor de aan schaf van materiaal, onderhoud of eventuele uitbreiding van on ze accommodatie," aldus Coole- gem. Nadat de supporters van STEEN reeds voor een fraaie tribune gezorgd hadden, kwamen ze vo rig jaar bijeen om een nieuwe actie op te zetten. Die leidde tot oprichting van de 'Club van Honderd', een vereniging be staande uit supporters en ne ringdoenden die met een finan ciële bijdrage van tenminste honderd gulden het wel en wee van STEEN voor ogen hebben. Het bestuur van deze club, de genoemde Piet Coolegem, secre taris Jac Nagelkerke en penning meester Adrie de Bot, kunnen nu al rekenen op de inbreng van zo'n 35 leden. „We streven uiter aard naar een groter aantal," zegt Coolegem. Steeds aan het slot van een sei zoen wordt in overleg met het hoofdbestuur van VV STEEN bepaald waaraan de giften be steed zullen worden. Dit jaar wordt vooral aan de jeugd ge dacht. Men zal een groep strui ken tussen het tweede en derde veld verwijderen en op de onsta- ne open strook van zo'n veertig meter een trapmuur en enkele kqp-tennisnetten plaatsen. Daarnaast kan ook de redactie van het clubblad 'STEENGOED' rekenen op een financiële injec tie. „Wij als 'Club van Honderd' vin den het wel passen in deze tijd dat een vereniging terug kan vallen op een supportersclub die de zaak ondersteunt. Zeker in het licht van privatisering van opstallen en dergelijke op de sportterreinen is het van belang dat men terug kan vallen op een organisatie als de onze voor on verwachte kosten en dergelijke," besluit Piet Coolegem.

de Stem | 1993 | | pagina 11