Vandaag Reynaertloop in Hulst O Zeeuwse ponyruiters naar Levade Ermelo itionaris Van Leeuwe snelste in Coopertest Braakmanrace met bijna gehele Nederlandse langebaanzwemtop Geen tegenstand voor Joris Dhont iet Vonck van organisator RKHAV niet blij met wedstrijdkalender izonde igen met ifferte oewacht verrast HVV '24 Sienders wint in Tholen SPORT ZEELAND B3 .TAL'NCj 1NEN Sdenburg-terneuzen Trimkoers Van de Velde stopt als trainer Breskens DE STEM WIELER KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT Zeeuwse jeugd tegen AA Gent Anjolie Wisse voor krachtproef Axel-Germinal Ekeren verplaatst ZVA start met bekervoetbal Game'78 bestaat 15 jaar STEM ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1993 Hoofdkantoor Tilburg Regiokantoren Deventer Goes Helmond 's Hertogenbosch Middelburg Nijmegen Valkenswaard Veghel Vlissingen Zierikzee onze [desportmedewerker neuzen - In het federatie- irum te Ermelo worden Uirdag 28 augustus de na- jale kampioenschappen rponyruiters gehouden. KNF (Koninklijke Neder- !se Federatie van Landelijke trenigingen en Ponyclubs), ruim 23.000 leden verdeeld r ongeveer duizend vereni- jen en ponyclubs, houdt deze titelstrijd voor de derde keer op het uniek uitgeruste federatie centrum. Al voor de vijfde keer en dat is zeker voor een ponyruiter uniek, neemt de Kloosterse amazone Mireille Laplante met Shirley van De Honteruiters deel aan een nationale titelstrijd. Mireille Laplante: „Het is nu wel de laatste keer dat ik mee mag doen. In december word ik 18 jaar en je weet, dan mag je bij de pony's niet meer meedoen. De wedstrijden beginnen zaterdag al vroeg, om 08.30 uur en om 08.15 uur is het al parkoers verkennen. We vertrekken dus vrijdagmiddag al naar de pony- Levade of zaterdag in alle vroeg te. Dat weten we nog niet." Mireille Laplante is in Domburg op het tweedaags concours hip- pique van Oranjezon, waar ook de provinciale kampioenschap pen werden gehouden, kampioe ne springen in de Z-klasse cate gorie ABC geworden. Na het springen werd haar pony Shirley onregelmatig (licht kreupel) en kon zij aan het kampioenschap dressuur Z-klasse niet meer meedoen. „Als ik moet kiezen tussen dressuur of springen kies ik het laatste, want springen doe ik liever," aldus Mireille Laplan te, die nu nog niet weet of zij doorgaat naar de paardesport, hoewel ze daar al mee bezig is. Mireille Laplante behaalde in de vier keer dat zij aan nationale kampioenschappen deelnam één keer het brons. Verder reizen uit Zeeland naar de pony-Levade af Margreet Walraven met Valentijn van Oranjezon in de Z-klasse sprin gen categorie DE, Sander Abra- hamse met Annouschka en Rafaelo van den IJssel met Udo Bedien van Oranjeozn, beiden in de M-klasse springen categorie DE, Monique Verschure met Rainbouw van Zuid-Beveland in de Z-klasse dressuur categorie ABC en Patricia van der Jagt met Nutty Game van Zuid-Beve land in de categorie DE, Corina Zoetewey met Look's Out Kim en Angela Daane met Caesar van Zuid-Beveland in de M-klasse dressuur categorie DE, Esther van der Velde met Chasse Win nie van De Gouwe Reyers in de rubriek rijstijl pony's en bij de viertallen het viertal van Oranje zon. ..janze atletiekmedewerker I e wer jn Hulst staat zaterdag 28 augustus de twaalf VdD Ons team edf, meter lange Reynaertloop op de kalender. Een itenloop die in vroegere jaren Braderieloop als naam maar aangezien de braderie is omgedoopt in Inaertfeesten is ook de stratenloop van naam veran- Id. Een loop die georganiseerd is door de plaatselijke Itiekvereniging RKHAV met medewerking van de atselijke middenstand. van de medewerkers ■Braderieloop kreeg altijd zult met grote mate van 'f wlnnaars met de iongste aan de diverse PZ- M'®dRer,anlere u. Z de Belg Chris Verbeek. Het loopbaanbegeleiding, IJ ,,ns niet verwonderen als functiewaardering. I stgenoemde komende zater- Imanagement bij de I belast met de individue aat bent een bijdrage te personeelsbeleid. die naast een opleiding feelswerk ruime ervaring nunicatieve vaardighe ken. Ook een goede opnieuw komt winnen in de derbroederstraat aan het iterse postkantoor. De orga- toren die in het verleden leen aantal toppers de beurs wel eens opentrokken zijn van afgestapt. Vonck, de huidige vice- izitter van RKHAV: „We ien nu een aantrekkelijk snschema. Bij de mannen- oren krijgen de eerste tien aktische instelling vinder W2™ en.vanaf de elfde tot kan deel uitmaken van de Igen richten aan de heer Istbus 90152, 5000 LD le functie kunt inwinnen. net de twintigste een mooie in natura. Bij de mannen- ranen zijn er voor de eerste geldprijzen te verdienen en zes tot en met tien een prijs itura. De vrouwen-senioren ,'steranen zijn in één catego- igedeeld. Voor hen liggen er geldprijzen en twee natu- lijzen te wachten." der gelukkig is Vonck met de jiwse wedstrijdkalender. „Op zaterdag wordt nota bene Zeeuws kampioenschap tien meter op de baan in Vlissin- gelopen terwijl er in Haams een, halve fnarathon op het jramma staat. Het is toch :e gelqVeA VtaHeké situatie t ieder "evenement nadeel, name onze wedstrijd en het kilometer-kampioenschap a elkaar behoorlijk in de len. We hebben hier nog het geluk dat we dicht bij België zitten, maar ik denk dat de pro vinciale samenstellers van de ka lender en uiteraard ook de clubs eens wat beter achter het plan bord moeten gaan zitten om dit soort situaties in de toekomst te vermijden." De vraag voorgelegd aan dis trictscommissaris Frank Bordui blijkt ook hij niet geheel geluk kig te zijn met deze toestand. „Alle betrokken clubs waren echter op de kalendervergade ring aanwezig en konden toen deze concurrentie al zien. Ik denk inderdaad dat er geen win naars op organisatorisch gebied zullen zijn, maar dat was te verwachten. Iedereen wil toch zo graag zijn datum hebben en dat is jammer." Wat de voorinschrijving in Hulst betreft is er nog weinig mee te delen. Alleen Sepp Vermeulen is zeker. Verder wellicht ook Mare van der Hoeven en Chris Ver beek, twee sterke Belgen, terwijl ook de Brabander Armand van der Smissen al heeft geïnfor meerd bij het inschrijfsecreta- riaat. Naast de 12 kilometer- wedstrijdloop zijn er ook presta tielopen over 3500, 7000 en 12.000 meter. Al deze afstanden gaan om 19.30 uur van start. Voor de atleten ligt er een uitge- brtMë prijzentafel te wachten die aan de man of vrouw ge bracht wordt middels verloting op startnummer. Iets eerder be gint de jeugd aan hun 1700 me ter lange loop. VOETBAL em vandaag nog op de |r 76, 4460 VB Goes. ontvangt u dan een met alle eigen risico alle informatie die uw verder nodig heeft. 1100 - 39555. teveel u met ZHV kunt kosten. lie ik hieronder heb ingevuld; D03 76, 4460 VB Goes. 24-koewacht 2-3 - '24 verzuimde diverse sco- ikansen te verzilveren en een haarscherp counterend vacht tegenover zich. In de e helft scoorde de snelle Lambert uit twee van die tllen twee maal. Kort na de tekende Dennis Rietjens Sn vrije trap voor 1-2. Bou- '.jn Rietjens zette een vrijwel pleet HW '24 op een ■ichterstand. Toch werd het spannend, doordat Angelo 'raeken 2-3 scoorde. Koe- fa hield met kunst- en vlieg- 'ide voorsprong vast. [l1ppine-terneuzense fS 1-1 - Een ietwat rommeli- niet hoogstaande maar wel pittige wedstrijd. Beide fSen kregen enkele kansen, konden die in de eerste 'niet benutten. Vijf minuten Hst verzilverde Johnny de te voor de bezoekers een fehop. Een aandringend Jppine kwam gelukkig, maar verdiend op gelijke hoogte 'Jaap Pijpelink in eigen doel OOt. - In de eerste helft was wnburg de betere ploeg, te na rust kwam Terneuzen "an een vrijwel kansloze yhterstand terug tot 4-4. foor tijd scoorde Paul Hu teen het winnende doelpunt. overige Aardenburg-treffers tenen op naam van Mark Bu- "v Sjaak Tellier (2x) en Mario "hals. Voor Terneuzen Al 'telen: Mark la Grand (2x), 5:n Oppeneer en Marvin Ha- unje. ..TOERNOOI VV axel I'T-GRAAUW 3-2 - Axel was aan de bal in deze niet Waande wedstrijd en drukte 'aitin 1-0 bij rust door een van Gino van de Broecke. I Hlfde speler maakte er in de Sepp Vermeulen, zeker van de partijen meteen ook kanshebber voor de overwinning in de Reynaertloop. foto de stem/beim steffen onze sportmedewerker neuzen - Koewacht zorgde voor een grote verrassing door '24 in een vriendschappelijk voetbaltreffen met 2-3 te ilaan. De finale van het toernooi van VV Axel gaat dagmiddag om 15.00 uur tussen de aloude rivalen Terneu- en Axel. In de eindstrijd van het Hoofdplaat-toernooi zondag op hetzelfde tijdstip Hoofdplaat en Biervliet Van onze atletiekmedewerker Oostburg - Johan van Leeuwe uit Sluis was de snelste in de Coopertest van AV De Wielingen op het Oostburgse sport park. In de voorgeschreven twaalf minuten liep hij een afstand van 3390 meter. Tweede werd Ronald van Vlierberghe die tot 3375 meter kwam. tweede helft met een fraai af standsschot 2-0 van. Toen Frits Pieterse in de 66e minuut 3-0 liet noteren, leek er geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg. De concentratie viel daarna weg en daarvan profiteerde Graauw. Die ploeg kwam terug tot 3-2 door goals van Eric Mahu en William van Passel. clinge-terneuzen 0-2 - Terneuzen had technisch meer inhoud. Op basis daarvan kreeg het ook de beste kansen in deze stevige partij. Na 21 minuten opende Patrick Baumgarte de score. Jan de Visser liet kort voor rust een fraaie kans liggen voor Clinge. In de 73e minuut tekende Bas van Hoeve voor 2-0 en daarmee viel de beslissing. Clinge speelt zondag 29 augustus om 13.00 uur om de derde plaats tegen Graauw. toernooi vv hoofdplaat biervliet-groede 4-1 - Biervliet was de betere ploeg en stond bij de pauze op 2-0 door goals van Alain van Kerrebroeck en Erwin Duysserinck. In de 70e minuut maakte Tonny Versluis er 3-0 van. Patrick Boleijn scoorde nog tegen voor Groede. In de laatste minuut bepaalde Michel van de Walle de eind stand op 4-1. Groede speelt zon dag 29 augustus om 14.00 uur om de derde plaats tegen Uzen- dijke. hoofdplaat-ijzendijke 6-0 - Tot een kwartier na rust was er sprake van een gelijkop- gaande strijd en stond het nog 0-0. Binnen een tijdsbestek van zes minuten liep Hoofdplaat door doelpunten van Serge de Ruysscher, Martin Scherbeijn en Rudie Thomaes (strafschop) uit naar 3-0. Daarmee was de weer stand bij IJzendijke gebroken. Daarna werd het zelfs 6-0 door treffers van Marco van Waes, Patrick Sutin en opnieuw Martin Scherbeijn. Bij de vrouwen won Annemarie van Dongen met 2700 meter. Klaas Goossen was de snelste bij de jeugd met 2650 meter. De belangstelling was met 60 deel nemers - onder wie 21 jeugdigen - goed. Van onze sportmedewerker Hansweert - In de trimwieler- ronde, die zaterdag 4 september in Hansweert wordt gehouden, gaan de C-renners het eerst op pad om 13.30 uur. Om 14.45 uur begint de wedstrijd voor de B- renners en tenslotte wordt het startschot gelost voor de A-cate- gorie om 16.15 uur. Bij de C-renners, die 40 kilome ter moeten afleggen, rijdt Benny Lavooy een thuiswedstrijd. Charles Mollet is de plaatselijke favoriet in de B-groep, die 50 kilometer voor de wielen krijgt. In de A-categorie zullen vele prominenten uit Zeeland en Bra bant van de partij zijn, die in een duel over 60 kilometer gaan uit maken wie de bloemen zal incas seren. De wedstrijden tellen mee voor het TMZ-klassement. De renners kunnen inschrijven in zaal Zeelandia. UITSLAGEN Jeugd: 1. Klaas Goossen (Cadzand) 2650 mtr, 2. Paul Verhey (Oostburg) 2650, 3. Evelien Hubregtse (Nieuw- vliet) 2450, 4. Esther Verstraten (Nieuwvliet) 2315, 5. David Pieters (Schoondijke) 2300. Mannen: 1 Johan van Leeuwe (Sluis) 3390 mtr, 2. Ronald van Vlierberghe (Oostburg) 3375, 3. Sjaak Lufeijn (Oostburg) 3360, 4. Ron Goossen (Cadzand) 3330, 5. Marc van Vlierberghe (Oostburg) 3325, 6. Huub de Loos (Oostburg) 3140, 7. Willy van Hee (Oostburg) 3125, 8. Rutger Veerman (Aarden burg) 3102, 9. Albert Ingels (IJzen dijke) 3100, 10. gelijk: Bram de Hullu (Nieuwvliet) en Marc van Waes (IJzendijke) 3075. Vrouwen: 1. Annemarie van Dongen (Aardenburg) 2700 mtr, 2. Eveline de Visser (Oostburg) 2600, 3. Marlies van de Voorde (Oostburg), 4. Anette Hubregtse (Nieuwvliet) 2390, 5. Magda Duysserinck (Oostburg) 2350. Van onze wielermedewerker Tholen - Het rappe eindschot van Rob Sienders was vrijdagavond beslissend in de veertiende Ronde van Tholen. De koers voor A-amateurs verliep dit keer minder spectaculair in het Zeeuwse stadje dan in voorgaande jaren. De sterksten vonden elkaar na 40 kilometer en bleven daarna de boventoon voeren. In eerste instantie kozen Peter Heeren, Twan Schalk, Peter Mol, Mikhail Touz en Peter Hoondert het hazenpad. Maar de reactie liet niet lang op zich wachten. In een mum van tijd werd de aansluiting gemaakt door Rob Sienders, Eric en John de Crom, Ruud Havermans, André de Bruin, John Leijs, Mario van Vlimmeren, Wilfried Bastiaanse en de Belg Iwan Segers. Even leek het erop dat het peloton onder aanvoering van Niels van Elzakker en Twan den Braber nog een kansje had om terug te komen. Maar in de voorste lijn werd het tempo zo hoog opgevoerd, dat het restant van het veld daar geen antwoord op had. Na zestig kilometer bedroeg de voorsprong van de leiders- groep reeds 45 seconden op een pelotonnetje van zes, dat daarna steeds meer terrein verloor. De belangstelling van het goed opgekomen publiek concentreerde zich dan ook alleen nog maar op de mannen in de spits. Twee rondjes voor het einde sloegen Schalk, Mol en Touz een gaatje. Bij het ingaan van de laatste ronde kwam alles toch weer bij elkaar. Voor Rob Sienders was het toen een koud kunstje om het karwei af te maken. De koplopers verloren in de laatste ronde Peter Hoondert, die tegen een stoeprand reed. I il-lan: I 8 Strmln» (Xw ijiidirdll) kiltunclrr in 2.00.1"). 2 W U.i«lin;in«u I liHiurrlirido) 3 I <lu mm (I loimciliuiili -+ .1. I.Hj- (S|iiii«liliiiiiimili'ii) IV Mul (kapelle) T. Schalk (Ciililn): 7. .1. «Ir Crom unimIiwIii): 8. I' I lenen Siiniinlel); O.l Scan'* (HSi'laai 10. \l. \an Yliiiinieren (Ilne\en) II «Ie bruin illebmed)- 12 I on/ (Si - ilJehmrd). l i l! I lain'mau* (\»niw-\twmrrr) 14 I) illiiiili-. (l'iHiuliiiiil) u|i l.-K): l"> I dun llnihei (lijiiaarl) III Jiienh* •niije): 17 I Ilijlii'ii (TillmiTf): 18. M. Hummels (Hilliiml): 10. (.mnl\ul,| (Zi leien neer); 20 II Miillri (Terneuzen). opeen runde Van onze voetbalmedewerker Breskens - Cor van de Velde stapt op als trainer van Breskens. Drukke werk zaamheden liggen aan de basis van dit besluit. Na overleg met het bestuur heeft hij besloten een drietal weken de nieuwe man Wies van Avermaete in de wer ken. De in Sluiskil woon achtige oefenmeester was in het verleden ook al geruime tijd in dienst van Breskens, de enige Westzeeuwsviaam- se derdeklasser. Van onze zwemmedewerker Hoek - Voor de Braakmanra ce, een nationale zwemwed strijd over een afstand van 2000 meter, zal praktisch de gehele Nederlandse lange baanzwemtop aan de start verschijnen. Mede dankzij de goede prestaties van de zwemclub Koewacht kunnen de topclubs het zich niet veroorloven om vandaag (zater dag 28 augustus) in de wedstrijd in Zeeuws-VIaanderen niet aan de start te verschijnen. De Koewachtse schoolslagploe- gen voeren immers de landelijke ranglijsten aan en dan is het deelnemen aan elke wedstrijd belangrijk. Voor de Zeeuwen staat er eveneens veel op spel. Wie in De Braakman niet deel neemt, valt weg uit het Zeeland- bekerklassement. Ingeborg Ha melink, Audrey de Booij, Arno van den Berghe en Anton Thoen, allen leden van de zwemclub Koewacht, staan aan de kop van de klassementen. PROGRAMMA 11.45 uur: 400 meter vrije slag jon gens tot 10 jaar; 11.50 uur: 400 meter vrije slag meisjes tot 10 jaar; 12.05 uur: 800 meter vrije slag jon gens tot 12 jaar; 12.10 uur: 800 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar; 12.30 uur: 1000 meter vrije slag masters mannen/vrouwen; 12.50 uur: 1000 meter vrije slag jongens tot 14 jaar; 13.00 uur: 1000 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar; 13.20 uur: 1000 meter schoolslag masters mannen/vrouwen; 13.50 uur: 2000 meter vrije slag mannen all in; 14.00 uur: 2000 meter vrije slag vrouwen all in; 14.40 uur: 2000 meter school slag mannen all in; 14.50 uur: 2000 meter schoolslag vrouwen all in. De wedstrijden worden afgesloten met prestatietochten over 250 en 1000 meter. Amateurs: 1. P. Mol (Kapelle) 364 punten, 2. V. Timmermans (Yerseke) 242 punten, 3. F. Franse (Kwaden- dainme) 233 punten, 4 C. Schouwe- naar (Kloetinge) 209 punten, 5. D Mesu (Middelburg) 179 punten, 6. T Vermeulen (Kloetinge) 154 punten, 7. J. van Ameele (Terneuzen) 147 punten, 8 P. Hoondert (Goes) 135 punten, 9. P. van Passel (Sluiskil) 132 punten, 10 D. Dubbeldam (Sluiskil) 128 punten, 11. J. van Schaik (Oost-Souburg) 123 punten, 12. V Aarts (Kruiningen) 111 pun ten, 13. M Young (Zuiddorpe) 102 punten, 14. A. Goense (Lewedorp) 80 punten, 15. K. van Goethem (Sluiskil) 71 punten. Junioren: 1 A. v.d. Ploeg (Nieuw- dorp) 57 punten, 2. F Klaasse (Yer seke) 48 punten, 3. D. Brehm (Wis- senkerke) 45 punten, 4 J. Luteijn (Kapelle) 40 punten, 5. E. Joosten (Wolphaartsdijk) 36 punten, 6. R. v.d. Does (Heinkenszand) 32 punten, 7. H. Visman (Terneuzen) 26 punten, 8 V. Villerius (Middelburg) 25 pun ten, 8 J. Dingemanse (Wolphaarts dijk) 25 punten, 8. D. Schaut (Sas van Gent) 25 punten, 11. P K: (Wolphaartsdijk) 14 punten, 12 Bauer (Yerseke) 9 punten, 13 Gunther (Yerseke) 1 punt Nieuwelingen: I E de Dreu ('s- Gra venpolder) 33 punten, 2 A Klaasse fs-Gravenpolder) 23 pun ten, 3. A van Haaften (St Maar tensdijk) 19 punten, 4. S. Dagevoi (Wemeldinge) 2 punten. Kraal P. J. Philippine - In het kader van de Mosselfeesten in Philippine worden er in het mosseldorp zondag 29 augustus enkele interessante voetbalwedstrijden gespeeld tussen sterke jeugd- teams. Inspirator is Hans Lauret, de man die het jeugdvoetbal in Zeeuws-VIaanderen op allerlei manieren aan het promoten is. Om 14.30 uur begint er op het terrein van de voetbalvereniging Philippine een wedstrijd tussen het Zeeuwse jeugdteam tot 14 jaar tegen een jeugdteam van het Belgische AA Gent, met welke club Lauret zeer goede contacten heeft. Om 16.00 uur komt de Zeeuwse jeugdselectie tot 15 jaar in actie tegen een scholieren team van AA Gent. 's-Heer Hendrikskinderen - De bekende Zeeuwse atlete Anjolie Wisse neemt op zondag 29 augustus deel aan de landelijke districtsfinale voor A-junioren. Zij vertegenwoordigt daar West II (vijf districten) en zal uitkomen op de 800 meter, een afstand die haar bijzonder goed ligt. De supersnelle atlete uit 's-Heer Hendrikskinderen bezet mo menteel landelijk de eerste plaats op de 800 meter zowel bij de meisjes B-junioren (16 en 17 jaar) als bij de meisjes A-junioren (17 tot en met 19 jaar). Op de seniorenlijst staat Wisse als zesde geklasseerd met een tijd van 2.09,02. Dit klassement wordt aangevoerd door Laetitia Vriesde (2.00,30). Omdat Anjolie Wisse steeds meer furore maakt, is zij ook diverse keren uitgenodigd voor belangrijke wedstrijden in het buitenland. In september zal de atlete van het Goese AV'56 uitkomen in Brussel op het Ivo van Damme Memorial, een grote internationale wedstrijd. Anjolie Wisse komt daar uit op de 800 meter bij de A-junioren. Axel - Het duel tussen Axel en de Belgische eersteklasser Germinal Ekeren, dat aanvankelijk op 1 september zou gespeeld worden, is verplaatst naar dinsdag 7 september. Dit op verzoek van Germinal Ekeren-trainer Aimé Antheunis, die op woensdag spelen niet raadzaam vond met het oog op de competitiewedstrijd van de daarop volgende zaterdag. Germinal Ekeren maakt er overigens een trainingsdag van en is woens dagmiddag al te vinden in het 'Axelse Bos', waar dan een training afgewerkt wordt. De wedstrijd op het sportpark van de W Axel begint om 18.30 uur. Hij wordt geleid door scheidsrech ter Peter Bogaert uit Sas van Gent, die dan tevens afscheid .neemt. Axel - In het zaalvoetbalrayon Axel is het seizoen met bekervoetbal van start gegaan. Evenals vorig seizoen is gekozen voor poules, waaruit uiteindelijk de finalisten te voorschijn moeten komen. Uitslagen: Grensvrienden-Disco Love 2 0-5, IZV-Primus 4-7, Engel- hard-Marine Service 3-3, De Pooter/Koole-Benetton/Cysouw 4-2, Ve- deco/La Chouette-Ratjetoe 2-5, Gemeente-Van Alten 2-1, IZV 2-Azalea 3-3, Gravin-Chalet 3-1. Clinge - De Clingse tennisvereniging Game'78 viert dit jaar het 15-jarig-bestaan. In het kader daarvan start vanmiddag om 14.00 u. een 24-uurs jubileum-toernooi, dat af en toe stilgelegd zal worden wegens de nodige festiviteiten.Toch is het de bedoeling dat er praktisch constant getennist wordt en daarom speelt de jeugd zoveel mogelijk overdag en de senioren 's avonds en 's nachts. Enkele dweil-orkesten zullen voor de muzikale omlijsting zorgen. Van onze tennismedewerker Hoek/De Braakman - In het Ador-tennistoernooi in recreatiegebied De Braakman zijn op het C2-schema intussen de laatste vier bekend. De als eerste geplaatste Robin Morel won eenvoudig van Robin Nagelkerke. Hetzelfde kan gezegd worden van zijn beoogde mede-fi nalist Kees Kommers, die George Dhont versloeg. TENNIS Helemaal glansrijk was de ze ge van Joris Dhont op Hans van den Akker: 6-0, 6-0. Jacky de Paepe kwam verder ten koste van Byron Bentley, die bij een 6-4 en 1-O-achterstand opgaf wegens een enkelblessu re. In de B2-categorie had Paul Cortvriendt via twee keer 6-2. weinig moeite met Koert van den Akker. Bas de Barbanson had tegen dezelfde Van den Akker drie sets nodig. Duncan Blackman plaatste zich voor de halve finale-Dl via een 6-3, 7-5-overwinning op Eugène de Maagt. UITSLAGEN MANNENENKEL B2: Paul Cortvriendt-Koert van den Akker 6-2, 6-2; Bas de Barbanson- Koert van den Akker 3-6, 6-3, 6-3. C2: kwartfinale: Robin Morel-Robin Nagelkerke 6-3, 6-1; Jacky de Pae- pe-Byron Bentley 6-4, 1-0, w.o.; Jo ris Dhont-Hans van den Akker 6-0, 6-0; Kees Kommers-George Dhont 6-3, 6-0. Dl: eerste ronde: Niels d'Hert-Gino Roctus 1-4, w.o.Peter Klooster-Ak- ke Ganpat 1-6, 6-4, 6-0, kwartfina le: Henk van de Voorde-Peter Klooster 6-2, 7-6, Jurgen de Bak- ker-Robin Nagelkerke 6-7, 7-6, 6-1, Duncan Blackman-Eugène de Maagt 6-3, 7-5. D2: eerste ronde: Jan Gijsen-Jan van de Zande 6-1, 6-1, tweede ron de: Mark Pattijn-Krijn Herrebout 6-3, 6-1; Angelo van Loo-Jan Gijsen 6-4, 6-1, Peter de Hee-Frank d'Hae- ns 6-4, 3-6, 6-4; Jack Flikweert-Ed- die Kroes 6-0, 7-5; kwartfinale: Adrie Versehelling-Chris Burky 6-0, 6-0. E: Paul d'Hooghe-J. M. Dirks 6-1, 6-1. MANNENDUBBEL B: R. Simon/Ch. Prekash-Van Que- kelberghe/Tolhoek 6-1, 7-6; R. Si- mon/Prekash-Van den Akker/Cort- vriendt 6-0, 6-2 C2: eerste ronde: De Paepe/Rie- mens-Lokken/Van Laethem 6-1, 7-5, halve finale: De Paepe/Rie- mens-Morel/Stellenaar 6-1,7-5 Dl: eerste ronde: Van Driessche/ Machielse-Van Dam/Vink 6-1, 6-0, De Rijk/De Rijk-Fillipo/Nagelkerke 7-6, 6-1, Jongsma/Neve-Van Halst/ Van Tatenhove 6-3, 6-0. D2: kwartfinale: De Hee/De Kant- Burky/De Krijger 6-3, 2-6, 6-2; Ne- ve/Pattijn-Ganpat/Suzanna 6-1, 7-6. VROUWENENKEL Dl: Monique van de Plasse-Simone Kleinen 3-6, 6-2, 6-0. D2: kwartfinale: Sylvia Pattijn- Ilonka Ton 6-1, 3-6, 6-0; S. Witte-C. Van de Zande 6-2, 7-5; Juul Ben- jaminsen-Trees Gerijl 6-2, 6-1. E: eerste ronde: Marie-Christien van Vooren-Thea Verdonk 6-3, 6-2. VROUWENDUBBEL Dl/C: eerste ronde: Van Dam/De Kort-Van de Hemel/Vercruysse 6-0, 6-0; De Mul/De Ridder-De Kruyter/ Laprade 6-0, 6-2. D2: eerste ronde: De Bock/Van Lan- schoot-De Reus/Schot 6-0, 6-4. GEMENGDDUBBEL C: eerste ronde: Vercruysse/Van Veldhoven-De Ridder/Van Laethem 6-2, 7-6; Baecke/Van de Voorde- Dieleman/Lippens 2-6, 7-5, 6-4 D2: tweede ronde: Gijsen/Gijsen- Van Vooren/Hendrikse 6-0, 6-0; Su- zanna/Tak-De Reus/Goosen 6-0, 6-2; De Kraker/De Kraker-Steen- bakker/Krijger 6-2, 2-6, 6-4; kwart finale: Gijsen/Gijsen-Vrolijk/Vrolijk 6-3, 6-0; De Kraker/De Kraker-Ge- rijl/Palm 6-2, 6-2; Pattijn/Pattijn- SteenbakkeT/Stam 6-3, 6-3. JONGENSENKEL 14 tot en met 16 jaar: halve finale: Joris Dhont-Robin Nagelkerke 6-2, 6-0. 12 tot en met 14 jaar: eerste ronde: Donovan Blackman-Christiaan Trapman 6-4, 6-3; halve finale: Wil lem-Jan van Doorn-Ralf Vervaet 6-0, 6-4; Robbert Lippens-Donovan Blackman 7-5, 7-5. JONGENSDUBBEL 12 tot en met 14 jaar: Don. Black- man/Vervaet-Dunc. Blackman/Na- gelkerke 6-1, 6-3; Don. Blackman/ Vervaet-De Pooter/De Regt 6-2, 6-1; Dunc. Blackman/Nagelkqrke-De Pooter/De Regt 6-1, 7-6; De Pooter/ De Regt-Dyl. Blackman/Lippens 7-6, 6-2; De Pooter/De Regt-De Bakker/d'Hert 6-3, 6-2; Dyl. Black- man/Lippens-De Bakker/d'Hert MEISJESENKEL 14 tot en met 16 jaar: kwartfinale; Simone Kleinen-Monique van de Plasse 6-2, 6-0; halve finale: Ilse van Doorn-Monique Carels 6-3, 6-1; Si- mone Kleinen-Elsa van Silfout 6-3, 7-5. 12 tot en met 14 jaar: L. Littwin- Jantien Dhont 6-2, 6-0; Martine Si- monse-Jantien Dhont 6-3, 6-2; Jan tien Dhont-Bianca Vlaeminck 7-6, 6-3; Bianca Vlaeminck-Bianca Mor- cus 6-3, 7-6; L. Littwin-Martine Simonse 3-6, 6-3, 6-2; L. Littwin- Bianca Vlaeminck 6-4, 6-1. Eindstand: 1. L. Littwin; 2. M. Si monse. MEISJESDUBBEL 12 tot en met 16 jaar: Dhont/Van Dongen-Lauret/Van de Plasse 2-6, 6-3, 7-6; Lauret/Van de Plasse-Mor- cus/Vlaeminck-Lauret/Van de Plas se 7-6, 4-6, 7-6; Kleinen/Littwin- Dhont/Van Dongen 6-3, 6-3Klei- nen/Littwin-Morcus/Vlaeminck 6-1 6-0; Dhont/Van Dongen-Morcus/ Vlaeminck 7-6, 6-4. Eindstand: 1. Kleinen/Littwin; 2. Dhont/Van Dongen.

de Stem | 1993 | | pagina 13