ontenisse staat in de plus fraeijenho PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN DAG klapper GELEGENHEID Eén parkeerkaart voor centrumgebied Hulst emeente is blij met overschot van 836.000 gulden over 1992 len lederwari 'Ik ben voortdurend met mijn werk bezig'' c2 luist nog op jacht naar lelners en serveersters vdA hekelt beleid rond paardestal weekenddiensten ZEELAND r particulieren 19 zaamslag, tel.011533353 WATERSCHAP 400RD- EN ZUID-BEVELANd IKPR0CEDURE VERORDENINl iANDELING BEZWAREN ermis lengsttlijk Asielzoekers Axel Publiek kan gratis bezoekje brengen aan Streekmuseum tus 1993 ;TEM VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1993 hriplr om fp 7npnpnL^ kaartje s, bedankje, jubileum, recept^ boorte, verloving, overwinning examen, Abraham, openbare o maar door, mag best eens ij ant en wel op de pagina I ten. Moeilijk is dat niet en duut t niet te zijn. Prijs per regel of 9 resp. 2,40", één grote rene cht a 2,89 resp. 3,04" et plaatsen van een foto of met een formaat van 35 x 45 en wij 15,96 resp. 16,76" erige tarieven op aanvraag 5,1 tante betaling wordt 4,50 n berekend. Foto's worden nis •erd. Bel 076-236442 of geef ui en vóór plaatsing af bij één va ntoren. Schriftelijke opgaven itsluitend geaccepteerd indien Jres bekend zijn, ook indien o etaling bijgevoegd is. den ons het recht voor teksten gaaf van redenen te weigeren, uitgever klachten bereiken over even tekst behoudt de uitgever echt voor om de naam van de chtgever bekend te geven. ze tarieven gelden op zaterdag Verenigingsnieuws end op 2 kolom op donderdag (nze verslaggever il - Bezoekers van de 0 binnenstad kunnen ipnkort toch één parkeer de kopen dat geldig is op ■dere plaatsen in het be- jparkeren-gebied. komt er voor de parkeerterreinen die voor in van parkeerautomaten, rkeermeters zal het kaartje geldig zijn. jouder G. van de Voorde pgde dat gisteren aan tij de raadsvergadering, naar aanleiding van opmerkingen door mevrouw A. van Wees (PvdA). Eerder al had de WD schriftelijk gevraagd om een overal geldig kaartje. Dat zou echter volgens B en W stuiten op een heleboel praktische proble men en het zou in strijd zijn met de parkeerverordening. „Maar voor parkeerautomaten is het toch alleen maar een kwestie van een kaartje veranderen", be toogde mevrouw Van Wees. kan toch nu al". Dat Tot die conclusie bleken B en W deze week te zijn gekomen. Vol gens Van de Voorde moet dan op de tickets die de automaten uit spuwen komen te staan dat een kaartje geldig is voor alle par- keerpleinen. En daar zit voorlo pig nog even de moeilijkheid. Immers, op zo'n kaartje is maar plaats voor drie of vier woorden. Bij de gemeente wordt nu nog stevig gedacht over een dergelij ke korte tekst, die voor iedereen duidelijk zal zijn. De gemeenteraad besloot giste ren ook vier ton te halen uit het potje voor onderhoud wegen om de omgeving van het nieuwe stadskantoor in te richten. De PvdA kondigde aan alleen ak koord te gaan als de overschot van het budget voor het stads kantoor later weer terug in de pot wordt gestopt. Ook daarin werden de sociaal-democraten op hun wenken bediend. Als er geld over is, zo beloofde wethou der B. Picavet, wordt dat terug gestort. De raad ging gisteren ook ak koord met de bouw van een nieuwe gymzaal in Heikant. Dit onder applaus van enkele Hei kantenaren die op de publieke tribune hadden plaatsgenomen. Met dit raadsbesluit gaat een jarenlange wens in vervulling. J. van Dorsselaer (Clinge voor Algemeen Belang) probeerde gis teren tevergeefs het college er van te overtuigen dat er geen nieuwe kluis in het overdekt zwembad moet worden aange bracht. De oude werd door in brekers uit het gebouw gesloopt en meegenomen. Van Dorsselaer zei te vrezen dat ook een nieuwe kluis, hoe goed ook verankerd, eenzelfde lot te wachten staat. [inze verslaggever isterzande - De gemeente Hontenisse heeft vorig meer dan 836.000 gulden overgehouden. Dat is een meer dan waarmee een paar maanden geleden nog Hing werd gehouden. en ander blijkt uit de ge lerekening over 1992 die gemeenteraad is gepre- terd. Dat de gemeente op 1 het beschoeien van ieders voet Iienconsulent in de regio beoordeling, maak eens een afspraak lm 50 oor de deur (erken in één collectie 1 bestuur van het Waterschap Noord- ld maakt Ingevolge het bepaalde in de lening Waterschap Noord- en Zu|| Ikend dat met ingang van 1 septeml Tide 4 weken voor een ieder ter inzage jerordening behandeling bezwaren Wati - en Zuid-Beveland. in dit ontwerp is ai velke wijze bezwaarschriften die wori basis van de Algemene Wet Bestuui Iwet naar verwachting per 1 januari 191 ledt, zullen worden behandeld. Zo zal pe indiener van een bezwaarschrift in A/orden gesteld om zich door een daarti lommissie te doen horen. I-verordening met de daarbij behoreni bt ter inzage op: pu Juridische zaken van het Waterschi 1 Zuid-Beveland, Nassaulaan 8 te G01 Idag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13. luur en na afspraak (tel. 01100-41268) bi |erkuren van 18.00 tot 21.00 uur. Desgi met uitzondering van de avonduren, mondelinge toelichting op de stukki •erkregen kdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13. luur op: entesecretarie van de gemeente Arnemi |gstraat 35 te Arnemuiden; de gemeenti 1 van de gemeente Borsele, Stenevate 1 pnszand; de gemeentesecretarie van de 1 Goes, Oostsingel 2 te Goes; de gemeew Irie van de gemeente Kapelle, Kerkplein! lie; de gemeentesecretarie van de g' Tortgene, Hoofdstraat 79 te Kortgene: c ^secretarie van de gemeente Reimert 11 onze verslaggever mgstdijk - Het dorp igstdijk viert dit week- de jaarlijkse kermis, wielercomité, de dorps- id en de ouderraad van basisschool hebben sa- een gevarieerd activi- ilen-programma in elkaar feet. flerdag 28 augustus klinkt 13.00 uur het startsein de wielerronde van mgstdijk. De prijzen wor- uitgereikt bij gymzaal Schuur. Daar vindt ook optreden plaats van de ep Strekgas uit Zuid-Be iand, met muziek uit de ren zestig en zeventig, idag 29 augustus begint 112.00 uur verkleed voet- i op het voetbalveld, rad 14.00 uur treedt bij de mzaal Jean Baptiste irms op. Deze boeienko- ontsnappingsartiest, intman en krachtpatser at garant voor een spec- jttilaire show. Verder is er gehele middag rond de mzaal een kinderkermis allerlei kinderspelen. |sarbij zijn ook prijzen te dienen. Op een barbecue irden allerlei hapjes be en er is een bar waar de misbezoekers de dorst innen lessen. plezierige wijze is geconfron teerd met een fors overschot is volgens burgemeester Th. Steen kamp deels te danken aan de dalende rente. Maar ook het strenge begrotings-regime heeft er een belangrijke rol in ge speeld. In 1990 hikte de gemeente Hon tenisse nog aan tegen een tekort van meer dan vier ton. Reden om een strenge budget-bewaking in te voeren, waarbij iedere gulden twee keer werd omgedraaid voordat die werd uitgegeven. Dat resulteerde er het jaar daar op al in dat de gemeente quitte speelde. Nu dan is er een flink overschot. Burgemeester Steenkamp liet de gemeenteraad deze week weten dat- er vorig jaar praktisch geen enkele begrotingspost is over schreden. Sterker nog, op bijna alle posten is de gemeente onder de ramingen gebleven. De weer gezonde financiële posi tie van de Hontenisser schatkist heeft volgend jaar in ieder geval plezierige gevolgen voor de in woners van de gemeente. Steen kamp kondigde vorige week al aan dat de gemeentelijke belas tingen in 1994 niet zullen stij gen. Ook de reinigingsrechten gaan voorlopig niet omhoog. De invoering van rioolrechten, waarover al een paar jaar wordt gesproken, is voor volgend jaar ook van de baan. Burgemeester Steenkamp wilde tijdens de raadsvergadering nog niet ingaan op de mogelijke be steding van het meevallertje over 1992. Voor dit jaar is daar in de gemeentebegroting overi gens al wel een voorschotje van 400.000 gulden op genomen voor de noodzakelijke verbetering van een aantal wegen. [onze correspondente it - De kelnerrace tijdens de Reynaertfeesten in Hulst foft een spektakel te worden. Er hebben zich al 25 idigden opgegeven. Er kunnen nog meer mensen aan het ïment meedoen. Ide Plein fte Rruiningln;'d'ê'gemeentesrf™® is er nog een vracht 'an de gemeente Vlissingen, Stadbuisplel P Pen in natura. De scou ingen; de gemeentesecretarie van de g6" p-^el verleent voor de derde Vissenkerke, Voorstraat 31 te Wissenka gemeentesecretarie van de gemet echt, Jan van der Heijdenstraat 1 eide. en in het waterschapsgebeid belangde' urlijke en rechtspersonen kunnen get" ovengenoemde termijn van terinzagelef motiveerde zienswijze omtrent de ontwerf schriftelijk kenbaar maken aan het J""s van het waterschap daarom in hun schriftelijke reactie het it worden door het dagelijks bestuur in 0 gesteld hun reactie mondeling toe te lie" en dergelijk verzoek onredelijk is. s bestuur brengt degenen die een schriW hebben ingediend na afloop van de i" sdure van de resultaten van de besluitvo hoogte door middel van toezending va ten behoeve van de algemene verg; de resultaten van de inspraak zijn «e jadering van 21 oktober 1993 zal de dering van het waterschap worden vo e ontwerp-verordening vast te stellen eide commissie in te stellen, itember 1993 Het dagelijks bestuur voornoemd, ir. P.J. Gruijters, dijkgraaf mr. drs. J.A. de Visser, griffier ®ize verslaggever Verzande - De gemeente -d ltenisse krijgt grote pro- Postbus 114,446jf^jen met de inspectie lelijke Ordening als :s' meegewerkt aan de van een paardestal in ^waarde. ïrs en serveersters kunnen aankloppen bij Petrus as in Hulst. De race met fflissen trekt steeds veel De gemoedelijke sfeer «oral ook de spontane reac- van het publiek maken van Kleuren een groot volksver- Het komt niet alleen op Mlheid en het uitserveren teel belangrijk is ook de waarop de deelnemers zich steren. zeven geldprijzen: 200, 50 gulden voor de origi ne deelnemers en 150 en 50 fffl voor de eerste en tweede ®en serveerster die de snel- t]i. inclusief juist uitserve- 1 neerzet. Voor de andere maal haar medewerking bij het opbouwen en afbreken van alle hindernissen. De scouting bouwt dit jaar drie heel spectaculaire hindernissen die door de deelne mers getrotseerd moeten wor den. De kelners wachten niet tot het waterspektakel in de Steen straat, zij zorgen zaterdagavond al voor een ludiek waterballet. Na afloop van de race moet er gerekend worden en speelt de dweilband 'Et mag geen naom en' op het terras van Petrus Paulus waar ook de prijsuitrei king plaatsvindt. John Tura en Jeanine treden na de uitreiking van de prijzen van de kelnerrace op in café de Ster van Jack en Tilly Polfliet. Zij verzorgen tweemaal een optre den van ongeveer twintig minu ten. De schilderes tussen haar kunstwerken. FOTO WIM KOOYMAN Cecile Cuelenaere exposeert eigen werk in Paardestal Aardenburg Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Aardenburg - Tegen de witte muren van de Paardestal in Aardenburg staat een aantal grote bloemenpastels. De maakster van deze schilderingen, Ce cile Cuelenaere, staat er vertwijfeld bij. Zaterdag is de opening van haar eerste tentoonstelling en het ophangen van de werken levert even problemen op. „Ik word hier zenuwachtig van, ik weet echt niet of die dunne draadjes mijn grote schilderijen kunnen dragen. Ik praat graag hoor, maar ik hoef niet zo vaak in de krant. Zeg maar dat ik van mijn hobby mijn hoofdbezigheid heb gemaakt. Ik ben. er voortdurend mee bezig." Cecile Cuelenaere is nu 68 en zat in de oorlogstijd op de meisjeskostschool in Dongen, bij de nonnetjes op de huishoud school. „Ik was goed in kantklossen en handwerken en het liefst was ik hand- werklerares geworden, maar ja het is an ders gelopen, In 1944 stierf mijn vader en mijn oudste broer Eduard nam de zaak hotel/restaurant de Rode Leeuw over. Mijn moeder zat met een gezin van vijf kinderen en door deze omstandigheden zijn we in Aardenburg blijven plakken. Ik kon goed koken en dus belandde ik in de keuken van het restaurant. Als ik dan iemand tegen kwam in de zaak zei ik: ik ben de zus van de baas, dat is dus mijn broer. Ik heb 42 jaar gekookt en we hebben heel wat afge- kletst zo 's avonds na het werk. Toen ik 58 jaar was ben ik gestopt en eindelijk had ik tijd voor mijn hobby," vertelt ze. Zij begon met het maken van bloemcolla- ges, maar was dit na enkele jaren beu. Zij geeft volmondig toe dat zij zich moeilijk kan concentreren. Ze is het liefst met vijf dingen tegelijk bezig. „Ik doe dit allemaal liever dan gewoon werken, na een afwas staat er de volgende dag weer een en de ramen zemen is goed voor even, maar ze worden toch weer vuil, dus dacht ik: ik ga iets doen waar ik langer mee bezig ben. Ik tekende graag en ben een cursus gaan volgen aan de Kunstzinnige Vorming in Oostburg. De echte vonk is echter overge sprongen toen ik een schilderij van papa vers zag in een galerie in Knokke. Dat fascineerde me zo dat ik me toen voornam dat ook te gaan doen." Zij wijst naar haar eerste pastel: viooltjes in macro-formaat. Zij geeft toe dat ze van grote formaten houdt en niet van klein gepriegel. De eersteling werd ingelijst in Knokke en omdat de reacties positief wa ren, schilderde Cecile in twee jaar een twintigtal werken bij elkaar. De rode amarylussen met de naam Red Lion werden, toepasselijker kan het niet, opgehangen in de Rode Leeuw. De compli mentjes kwamen en natuurlijk ook de vraag om de werken te verkopen en/of te exposeren. Daar wilde de maakster van bloemenpastels eerst niets van horen, maar morgen is het zover. Dan opent haar zus de eerste expositie in besloten kring. De ten toonstelling is voor het publiek toeganke lijk van zondag 29 augustus tot en met zondag 5 september. Tijdens de openings tijden van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 19.00 uur is de maakster steeds aanwezig in de Paardestal om belangstellenden te woord te staan en alles uit te leggen. Naast de vijftien bloemenpastels toont zij nog een paar droogbloemen-collages en Mar leen Cuelenaere vult aan met kleine sjablo nen van fruit en groenten. Vingers De techniek van Cecile Cuelenaere is sim pel maar efficiënt. Zij werkt rechtstreeks op papier met Rembrandtkrijt en naar een levend voorbeeld. „Mijn amarillus viel van de trap af, en toen werd het even moeilijk om de bloemen na te schilderen," zegt ze. Na het aangeven van de contouren vult ze de vlakken op. De kleuren worden met de vingers gemengd en ze brengt ook alles met de vingers aan. Dat geeft een speciaal effect. Zij werkt met grote tussenpozen en als het werk volgens haar klaar is gaat het onmiddellijk de deur uit om ingelijst te worden. „Ik moet me dwingen er niet meer aan te komen, want dan gaat het fout, dus breng ik ze weg". Vazen of entourage staan er niet op haar werken, alleen bloemen, blad, een bloem bol en knoppen, soms gecombineerd met andere bloemen maar meestal macro- op namen, Cuelenaere: „Ik ga gewoon door, na de viooltjes, amarillus, waterlelies, klaprozen, irissen en bereklauw begin ik nu aan fuehia's en ik blijf trouw aan mijn tech niek en grote formaten". worspelde PvdA-raadslid "uw M. Ie Roy tijdens de Vergadering. Als de inspec- 'f zaak niet in de smiezen f wil mevrouw Le Roy ze *el op het spoor zetten, hak draait rond een paar- ""fhebber uit Vogelwaarde zijn weitje aan de Bos- faat een schuilgelegenheid 'ouwen voor zijn vier dieren. verleden heeft de man er 'Pr vergunning allerlei ille- uuuwsels neer gezet, maar ®in nu op last van de ge- Ke afgebroken. Via een zo genaamde artikel 17-procedure willen B en W de man helpen aan een tijdelijke bouwvergun ning. Tijdelijk, want volgens wethouder B. Pauwels wil de man zijn hobby afbouwen. Dat in de vergunning sprake is van een periode van vijf jaar vond mevrouw Le Roy geen af bouwen. „Bovendien moet er voor de toepassing van een arti kel 17- procedure een dringende noodzaak zijn", betoogde ze. „Die is hier niet aanwezig. Er zijn genoeg mogelijkheden voor de man om zijn paarden te stal len". De kwestie heeft kennelijk beroering gewekt bij andere paardenliefhebbers. Die moeten met hun dieren 400 meter buiten de bebouwde kom blijven. In dit geval wordt dat door de vingers gezien. „Ik ben er dan ook zeker van de inspectie Ruimtelijke Ordening de gemeente op de vingers zal tikken", stelde het PvdA-raads- lid. Bovendien zou er volgens haar in dit geval gelijktijdig ook een milieuvergunning moeten worden aangevraagd. „Dat is verplicht als het gaat om dieren houden. Paarden houden gaat gepaard met mest. Die moet worden opgeslagen en verwerkt en daar is een milieuvergunning voor nodig". Wethouder Pauwels meende dat het raadslid wel erg aan het muggenziften was. „Die paardjes lopen daar in de wei. Die moeten bij slecht weer toch kunnen schuilen. Dan is het toch niet zo erg dat we er aan meewerken om voor die dieren zo'n voorziening te realiseren?" „Daar gaat het niet om", wilde mevrouw Le Roy van geen wijken weten. „Het gaat er om dat hier de artikel 17-procedure oneigenlijk wordt gebruikt". Het voormalig bejaardenhuis De Lindenhof te Zuiddorpe is de laatste tijd regelmatig in het nieuws. Was het gebouw tot voor kort brandveilig ge noeg voor onze bejaarden, mensen van volkshogeschool Zeeland en hotelgasten, thans haalt het gemeentebestuur van Axel alles uit de kast om de asielzoekers te weren. Het gebouw moet vóórdat deze mensen hun intrek nemen aan de hoogste eisen voldoen op gebied van brandveilig heid. Men had het algemeen belang dienend en rekening houdend met het feit dat de brandweerkazerne van Zuid dorpe pal naast De Lindenhof gelegen is, een soepel beleid kunnen voeren door bijvoor beeld reeds vergunning te verlenen onder voorwaarde dat binnen enkele maanden aan de gestelde eisen voldaan moest zijn. f,^nondenafe„^riek s<*"dpuml'eZm Ook de opdracht aan een groot installatiebedrijf uit Axel om uitvoering te geven aan de voorschriften van de gemeente was niet voldoende om de mensen reeds toe te laten. De opmerkingen van notabene PvdA-wethouder Van Schaik in De Stem, die het heeft over het dumpen van asielzoekers en dat deze mensen nog altijd beter in een tent kunnen verblijven dan in een brandonveilig gebouw, spreken in dit verband boek delen. Met dit strenge beleid is nie mand gediend en ik vraag me af of de in de gemeente Axel aanwezige horecazaken aan dezelfde strenge eisen vol doen. Of wordt er nu het om asielzoekers gaat met twee maten gemeten Tot slot wil ik het gemeentebestuur nog adviseren om eens een kijkje te gaan nemen bij het op vangcentrum te Schoondijke waar die asielzoekers zijn on dergebracht die op het aller laatste moment niet naar De Lindenhof mochten komen. De medewerking van zowel het gemeentebestuur van Oostburg als van de bevol king van Schoondijke kan hen mogelijk tot voorbeeld dienen. P.C. Klip Vlissingen St.-Jansteen OPEN HUIS - Galerie De Schommeling houdt zaterdag 28 en zondag 29 augustus open huis van 10.00 tot 19.00 uur. In de Warandestraat 13 kan men schilderijen met di verse afbeeldingen van ver schillende formaten met of zonder kader bezichtigen. Tij dens de expositie gelden stuntprijzen en er zijn demon straties. Eigenaar P. Collegem doet eveneens mee aan het Ambachtelijk Weekend. MOTORCLUB - Motorclub The Wanderers uit de kanaal zone verwacht zaterdag 28 au gustus zevenhonderd deelne mers aan het zevende motor treffen. Op een terrein aan de Eerste Verkorting bij Axel vermaken die zich met motor spelletjes en een barbecue. Ook staat er een aantal stands met motor-accessoires. 's Avonds zorgen drie bandjes voor muziek. Het treffen van The Wanderers begint om 16.00 uur. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W.C. Jongs- ma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01170-1466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u tot maand. 8 u. dokter J. Hoefman, Cranjestr. 4, Axel, tel. 01155-61555. Spreekuur spoed gevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N. van der Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St.-Jan steen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhae- rt, Kon.Julianastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand 8 u. dokter Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M.H.M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cad zand, tel. 01179-1366. Hontenisse en Kloosterzande Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreekuur spoed gevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Jansdijk Al 85, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. van Haelst, Spoorstr. 44,Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, Terneu zen, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, Terneuzen, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-63982. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereikbaar, (dringende bood schappen inspreken op ant woordapparaat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspre ken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht be reikbaar voor dringende hulpver lening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan be reiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M Karei- se, 's. H.H. Kindererendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - J. Kop, Stationsstr. 10, Axel, tel. 01155-61488. Zaterdagspreekuur in de Bastionstr. 3, Axel, 11-12 u. Verder vlgs. afspr. Huist - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za en zo. spreekuur gezelschapsdie ren in Aardenburg, (Romanlaan 28), van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 u., verder vlgs. tel. afspr. tel. 01177-2398 of 01172-2769. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop/M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak /Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts R. Versol, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01155-61488. Spreekuur Axel: za. 11-12 u. en vlgs. afspr. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-3800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts M.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek te IJzendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts R Bracke, Burg.v.Zuijenstr 81, Breskens, tel. 01172-2714. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts P. de Booij, Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-3022. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland Tandarts R. de Bruin, Van Hall- str. 2, Goes, tel. tel. 06-52771398. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek. Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgeval len buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. KAARTINGEN Hulst - Bond voor Ouderen, 28 personen. Jokeren: 1. mevrouw Revns-Schouwaert, 2. R. d'Hooghe, 3. mevrouw Leybae- rt. CLINGE -Malpertuus, 13.30 uur, KBO, bingo. -Café De Landbouw, 20 uur, prijskaarting. SINT-JANSTEEN -Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. -Café Sport, 14 uur, vleeskaar- ting. I HENGSTDIJK -Café 't Jagershuis, 19.30 uur, prijskaarting. -Camping De Vogel, 20 uur, kaarting I VOGELWAARDE -'t Gelaag, 13.30 uur, KBO. schieting. Van onze correspondente Hulst - Het Streekmuseum De Vier Ambachten in Hulst is tijdens het Ambachtelijk Weekend en de open Monumenten dagen gratis te bezichtigen. Het museum is opgenomen in de Klompenroute van het Ambachte lijk Weekend dat 28 en 29 augustus plaatsvindt. Dat weekend viert Hulst trouwens ook het Reynaertfeest. Het museum doet er nog een schepje bovenop door demonstraties te verzorgen van vlasbewerking en klompen maken. Het museum is deze dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De Open Monumentendagen zijn op zaterdag 11 en zondag 12 september. Ook dan kunnen bezoekers gratis alle schatten in het streekmuseum, dat van 14.00 tot 17.00 uur geopend is, bekijken. Het streekmuseum is verder dit jaar nog open tot 5 september en tijdens de herfstvakantie van 23 tot en met 31 oktober. Ook de Reynaerttentoonstelling is dan te bezichtigen.

de Stem | 1993 | | pagina 13