cholen nog niet onder één dak lerinnering aan oude zeewering PI [ontenisse klopt bij Maij-Weggen aan voor veiligere wegen ïLEGENHEIDl ROOM .AND Kaas maken kost veel geduld en tijd' DUIVEN sport [inisterie geeft voor 1994 uitsluitsel over nieuwe huisvesting scholen Hulst DAG klapper PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN ZEELAND C2 articulieren 50 JAAR Kaasmaakster Anneke Broos-Van Kaam doet mee aan Ambaehtelijk Weekend Vlashof z 'Gemeentewerken deed werk bij school wel goed' D'N SLUUSWACHTER Lekker eten met een filosofie js 1993 DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1993 ïk om te zoenen tdankje, jubileum, recept^ te, verloving, overwinning ten. Abraham, openbare^ aar door, mag best eensH in wel op de pagina m Moeilijk is dat niet en dj te zijn. Prijs per regel of sp. 2,40-, één grote renï 2,89 resp. 3,04'. tatsen van een foto of een formaat van 35 x 41 vij 15,96 resp. 16,76: i tarieven op aanvraag Bij betaling wordt 4,50 1 ekend. Foto's worden nini 3el 076-236442 of geef uv i>ór plaatsing af bij één var m. Schriftelijke opgaven :end geaccepteerd indien bekend zijn, ook indien u\ ng bijgevoegd is. ons het recht voor tekster van redenen te weigeren ver klachten bereiken over tekst behoudt de uitgever voor om de naam van de ever bekend te geven. arieven gelden op zaterdag |onze verslaggever josterzande - Het Hontenisser Pentebestuur gaat bij minister j -Weggen van Verkeer en Wa- liiat aandringen op snelle maat- Jien voor het veiliger maken van Lkswegen in Zeeuws-Vlaande- reactie volgt op een brief van de Udsvrouwe waarin ze stelt geen grote sommen geld in het wegennet te willen stoppen, zolang er geen definitief besluit is gevallen over de vaste oever verbinding over de Westerschelde. „Achter die smoes van de WOV ver schuilen ze zich bij Rijkswaterstaat al 25 jaar", betoogde H. Bruggeman (CDA). „Maar intussen gebeurt er hele maal niets". A. Roctus (Algemeen Be lang) stelde dat de verbetering van de wegen niet mag afhangen van de WOV. „Nu is de veerboot een paar weken uit de vaart, maar er blijft bijna net zoveel verkeer door onze gemeente komen", wist Roctus. „Wij zitten in Zeeuws- Vlaanderen met verouderde wegen die niet meer voldoen. Er moet vanuit de gemeente een roep uitgaan dat het zo niet langer meer kan". Burgemeester Th. Steenkamp was het roerend met Roctus eens dat het Zeeuws-Vlaamse wegennet tekort schiet om het hedendaagse verkeer vei lig te kunnen verwerken. Hij zegde dan ook toe dat de minister binnenkort een brief vanuit Hontemsse in de bus krijgt. Aanleiding voor de discussie in de ge meenteraad waren enkele recente auto ongevallen nabij Terhole, waarbij do den te betreuren vielen. De onheils plaats was de bocht bij rijksweg 61, waar ook in verleden al menige auto mobilist het spoor bijster raakte. Wet houder B. Pauwels heeft deze week een gesprek gehad met vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat. Volgens hem on derschat ook deze instantie de ernst van de problemen niet. „Ook daar is men ervan overtuigd dat er op dat wegvak iets moet gebeuren", aldus Pauwels. „En ik verwacht dat dan ook op korte termijn. Te denken valt daarbij volgens hem aan een verruiming van de ge wraakte bocht, de aanleg van een paral lelweg of waarschuwingsborden. „Ze zijn er bij Rijkswaterstaat druk mee bezig en ik heb er goede hoop op dat er nu schot in komt". enlgingsnieuws 2 kolom op donderdag >P 1 hoera André vordt vandaag Tiny, Cindy, Marco en Désireé. b/7f in de krant. NISSAN PATROL' 2800 Hardtop Van zwart, jan. 1992, 49.500 diesel, van 45.000.- vol 39.500.- NISSAN PRIMERA r 2.0 LX 4-deurs d.grijs metallic, mei 199' 134.000 km, diesel, vat 28.000.-voor .24.950.-, NISSAN SUNNY 1300 LX 4-deurs grijs metallic, feb. 1989, 49.000 km, benzine, van 17.950.- voor 13.950.- onze verslaggever Jst - De drie scholen voortgezet onderwijs Hulst krijgen nog voor eind van dit jaar te ;n wat het ministerie onderwijs van plan is hun huisvesting, mogelijkheid bestaat dat de worden ondergebracht ién geheel nieuw gebouw op nog nader aan te wijzen ie. Een ander alternatief is bij één van de bestaande en een flink stuk wordt bij- iwd. iholengemeenschappen Jan- as, de Rietvliet en het Rave- zijn op dit moment in een iproces verwikkeld, In ver- i daarmee heeft Jansenius verzoek bij het ministerie laan om de al goedgekeurde ivatieplannen om te zetten in ;alisering van één locatie alle drie de scholen onder- krijgen. Het ministerie heeft Rijksgebouwendienst nu ge- de situatie in Hulst te i bekijken en daarover ad- ait te brengen. stalte ministerie heeft al eerder weten in geval van een it mee te willen werken aan onderbrengen van de scholen iréén dak. Als het nu gedane zoek wordt gehonoreerd is de waag hoe een en ander alte moet krijgen. Er kan een iv schoolgebouw komen, ir het is ook mogelijk om bij bestaande school bij te bou- De Rietvliet en het Ravelijn en slechts beperkte uitbrei- smogelijkheden, zodat in geval enkel het Jansenius in nerking komt. Deze school hikt over 2,5 hectare grond, daar moet in principe wel flinke scholengemeenschap stigd kunnen worden. Na- is dat de school dan wordt breid tot tegen de bestaan- f inwijk. luist is men voorstander van ijeheel nieuw gebouw, waar- binnenskamers de omgeving overdekt zwembad al als lelijke locatie is geopperd, zal allemaal afhangen van prijskaartje dat eraan hangt, dor A. Cosijn van Jansenius dat het weinig zin heeft er nu al te mijmeren. „We a nog maar in een eerste hm van onderzoek. Wij a nu voor een paar miljoen iai op het renovatieplan van ministerie. Er wordt nu be ls of dat kan worden omge- s een zogenaamde unieloca- fear zolang we daarmee nog op een investeringsplan heeft het ook geen zin ®re plannen te maken". Vol- Cosijn heeft het ministerie ■Hid in ieder geval voor 1 lari uitsluitsel te geven. NISSAN SUNNY 1700 LX 3-deurs rood, apr. 1987,125.000 km, diesel, van 12.950.- x voor NISSAN SUNNY 1300 Trend 4-deurs wit, apr. 1988,103.000 km, benzine, van 14.950.- voor \l 9.950.- t' FORD SIERRA 1600 CL 3-deurs wit, jan. 1990, 72.000 km benzine, van 20.950.- v0° V.9S0- MERCEDES 250 w 4-deurs n beige, aug. 1988,147^ km, diesel, van 42.50U- voor Van onze correspondente Koewacht - De gemeenten Hulst en Axel doen voor de tweede maal mee aan het Ambachtelijk Weekend, ge organiseerd door de WV Het Waasland die aan haar veertiende proefstuk toe is. Het ambachtelijk en gastro nomisch evenement is op za terdag 28 en zondag 29 au gustus. Zeeuws-Vlaanderen is opgeno men in de Klompenroute en de Vlasroute. Hulst is een onder deel van de klompentocht en in de gemeente Axel heeft men meer voeling met het vlas. Een van de Koewachtse deelnemers is Anneke Broos-Van Kaam. Zij staat in de brochure vermeld als maakster van schapenkaas. De Vlashof ligt aan een doodlo pend weggetje. Zandpad, dat bereikt wordt via de in stijl blijvende naam Nieuwe Karne- melkstraat. De grote deuren van de schuur staan uitnodi gend open. Direct is duidelijk dat hier dierenvrienden wonen. In het voorbijgaan passeer je een kudde schapen en ronddra vende paarden. Paardrijden Fred en Anneke Broos komen allebei uit Bergen op Zoom en ze zijn gek op paardrijden. Ze hebben drie kinderen tussen 7 en 17 jaar en steken vele uren in hun 'hobby' paarden, scha- penhouden en schapékaas ma ken. Ze woonden in Terneuzen in een flat, die ze dolgraag ruilden voor hun buitenverblijf in Koewacht. „In Terneuzen woonden we te midden van het beton, we snak ten naar frisse lucht en toen we deze oude vlasschuur konden kopen hebben we niet lang na gedacht. We hebben de schuur verbouwd, paardenstallen neer gezet en vijf jaar geleden zijn we begonnen met schapen teelt," vertelt Anneke. Na twee jaar schakelde ze over Anneke Broos-Van Kaam: „We maken elk jaar meer dan duizend kaasjes". op Zeeuwse melkschapen die minder Vet zijn dan de Texelaar en enkele grote verdiensten hebben: ze zijn zeer vruchtbaar en krijgen gemakkelijk twee-, drie- en vierlingen en zijn erg geschikt voor de melkproduk- tie. „En daar moeten wij het van hebben want een kudde van 80 schapen levert heel wat litertjes melk op. Een jong schaap onge veer 2 liter en een ouder schaap meer dan 3 liter. Ik heb zelfs superschapen die dagelijks 4 liter leveren. Ik melk de kudde elke morgen en avond machi naal en van de melk maak ik om de andere dag kaas." Geduld Het bereidingsproces vergt veel geduld en tijd. Anneke maakt per seizoen (eind maart tot midden september) meer dan duizend kaasjes. Mooie platte kaasjes van een pond, kilo of zelfs vier kilo. Vlot vertelt ze hoe de melk 'au bain Marie' wordt opgewarmd en dan in een tobbe van 50 liter wordt gedaan. Na het toevoe gen van het zuursel, bacteriën die ze zelf kweekt en het strem sel dat de massa verdikt zodat de wrongel onstaat, moet een half uur gewacht worden om de wrongel te versnijden in kleine blokjes. „Daarna tap ik de wei, het vocht dat komt bovendrijven, af en voeg ik warm water toe en dan begint het wasproces. Je moet ervoor zorgen dat de mas sa steeds goed geroerd wordt en na nogmaals de wei te hebben afgetapt doe ik de wrongel in vaatjes van een pond of kilo. Die gaan anderhalf uur onder de pers en daarna gaan ze in de pekel om ze op smaak te bren gen. Dat is een heel precies karwei en vervolgens leg ik ze op de droogplanken. Alle kazen zijn puur natuur en ze worden tweemaal met een bescherm laag gecoat. In de kelder onder gaan ze een rijpingsproces van minimaal vier weken." Anneke Broos-Van Kaam doet voor de tweede maal mee aan het ambachtelijk weekend. Vo rig jaar kreeg ze 1500 bezoekers over de vloer en ze hoopt dat het ook dit jaar druk wordt. De hulptroepen staan al klaar, de parkeerweide is gereed en het goede weer is besteld. „We zetten pijlen vanaf het Pannenkoekenhuis 't Zand naar de Vlashof. De bezoekers kun nen een demonstratie-video band bekijken van twintig mi nuten en elke dag demonstreer ik hoe ik kaas maak. Om 19.00 uur kunnen de liefhebbers kij ken naar het melken. Iedereen mag uitleg vragen en kaas proe ven. We geven alle deelnemers een vragenlijst met als sub vraag het raden van het ge wicht van een lam. De winnaar mag het beestje mee naar huis. nemen." Behalve Anneke Broos zijn er nog mensen in de gemeente Axel die het publiek iets te bieden hebben. In het Streek museum houdt zaterdag 28 au gustus den Ouwen Waogen een open dag. In en rond het mu- FOTO WIM KOOYMAN seum worden oude ambachten gedemonstreerd en die dag ont breken ook de scharreleieren en de echte boerenboter niet. Mo numentaal beeldhouwer Han Deij stelt zijn atelier aan de Hulsterweg open. Hij werkt veel in de goed te bewerken terrazzosteen. Sophie Noens aan de Emmabaan in Koewacht heeft haar hart verpand aan het reclametekenen zij laat teke ningen en ontwerpen zien in verschillende technieken en in het gemeenschapscentrum de Vlaschaard wachten Jos Tol- hoek en de hobbyclub de deel nemers op. Zij willen alles kwijt over schilderen, boetseren en tekenen. Narda Wilken ten slotte demonstreert in haar ate lier aan de Nieuwstraat in Koe wacht de vele technieken die zij beheerst: het maken van etsen,litho's, olieverfschilde rijen en vooral de niet vaak geziene techniek van het pa pierknippen. De belangstellenden kunnen er beide dagen terecht tussen 10.00 en 19.00 uur. ter de huiskes van de straat in Graauwse Paal 't onopvallend een monu- 't: een betonnen muurtje he inde uit twee op elkaar aan- tende segmenten, veel jongeren zal het abso- niks zeggen, de meeste •ttren zullen het onmiddellijk nen. Het is een stukje de zogenaamde 'muurkes', vorm van zeewering waar- Zeeuws-Vlaanderen - en ;4id in het algemeen - voor dijkverzwaring door de Del- ■srken vele kilometers ken- ■f Gezegd moet worden dat dit '®umentje niet op de plaats ;f waar oorspronkelijk ook "altmuurtjes stonden. Deze «segmenten zijn afkomstig "de Kruispolder. toenmalige hoofd van de «nische dienst van het wa- Pchap Hulster Ambacht, K.J. y uit Hulst, liet ze hier 1980 neerzetten. Een goed s®en plek, want eigenlijk is ™jk ook een stukje monu- zo hoog en breed, of He ilaag en smal, was de zeewe- ®de dijk ten tijde van de Jpetsnood van 1953. Staande de nieuwe zeedijk vraag je je Fisterd af: hoe durfden °',r Warrens, Ward van Im- Het onopvallende monument in de Graauwse Paal. merseel, Victor Maas en vele anderen een mensenleven lang tijdens storm en noodweer rus tig doorslapen? Tijdens de Watersnood van 1953 werd niet voor de eerste keer aangetoond dat hier en daar de zeedijken te laag wa ren. Al in het begin van deze eeuw was daar sprake van. Jhr. ir. R.R.L. de Muralt, van 1903 tot 1913 HTD van het water schap Schouwen, bedacht een betonnen muurtje met breed voetstuk dat bovenop de dijk geplaatst werd. In 1905 werd op Schouwen het eerste proefstuk aangebracht; spoedig versche nen' de muurtjes op tal van zeedijken, met name rond de Oosterschelde. In Zeeuws-Vlaanderen werden ze gebouwd tot een totale leng te van ruim tien kilometer. De Groede- en Baanstpolder had een stukje van 95 meter en de Groot en Klein Baarzande liet in 1930 300 meter plaatsen. Tussen 1912 en 1916 (en in 1932 werden ze nog eens verhoogd) liet het Uitwateringsschap Stoppedlijk c.a. 2310 meter aanbrengen en de Polder van Ossenisse in hetzelfde jaar aan sluitend ook 2000 meter (vanaf het huidige gemaal Campen aan het Hellegat tot een eindje voorbij De Mussennist). Kruispolder liet vanaf de Veek- hoek (bij Kruisdorp) in de rich ting Baalhoek 3,7 kilometer op trekken, ook in 1932. Een jaar later liet de Lovenpolder 1700 meter Muraltmuurtjes aanbren gen op de westelijke dijk van de polder, de zeedijk tegen De Braakman. Na de afsluiting van 5IBI5 O ui —I CC UI O ui ui H CC Door George Sponselee die zeearm in 1952 raakten ze overbodig, maar niet verwij derd. In feite staat daar dus nu een waterbouwkundig monument van ruim anderhalve kilometer lang, want het spel is nog zo goed als compleet. Wel monu mentaal, geen monument even wel, want ze zijn nergens als zodanig geklasseerd. Het wa terschap De Drie Ambachten onderkent echter wel de histo rische waarde, is er dan ook terecht zuinig op en dat geeft toch een hoop gerustigheid. En wat het monumentje op Paal betreft: eens een bordje met wat tekst en uitleg, zou dat teveel gevraagd zijn? Hulst - De Hulster afdeling Ge meentewerken treft geen enkele blaam in de kwestie rond de problemen met de basisschool in Sint-Jansteen. Dat blijkt uit het antwoord dat B en W geven op vragen die in de financiële com missie zijn gesteld. De school kampte al jaren met wateroverlast. Het bleek dat de riolering niet goed was aange legd en die is dan ook vervan gen. In een rapport stelde Ge meentewerken dat ook de school zelf niet helemaal vrijuit ging. Immers, tijdens de inspectie ble ken afvoer- en schrobputten he lemaal verstopt te zitten met zand. Raadslid F. de Vries stelde daarop dat het schoolbestuur steeds alle aanbevelingen na de jaarlijkse onderhoudscontroles heeft uitgevoerd. Over de putten is nooit wat gezegd. Dat klopt volgens B en W als een bus. De onderzoeken van de af deling Gemeentewerken naar het onderhoud van basisscholen be perkt zich namelijk enkel tot de daken. Voor het onderhoud krij gen de scholen een vergoeding om een onderzoeksrapport en een meerjarig onderhoudssche- ma te laten opstellen. De verant woordelijkheid daarvoor ligt volledig bij het schoolbestuur, aldus B en W. Wie trendy uit eten wil gaan moet het niet bij de Chinees, dè Italiaan, de Turk of Joegoslaaf zoeken. Nee. hij richtte zijn tred naar zo'n door een paar jongelui gedre ven eethuisje dat opvalt door de naam: 'De Twee Roze Bil len', 'Het Groot ongelijk', of 'De Wenende Haring', dat type dus. De oudgediende OV-jaar- kaarthouders. die dit nieuwe type eethuisje uitbaten, heb ben recentelijk ergens voor delig geld kunnen lenen (bij pa of opa), ze huurden een leegstaand azijnfabriekje of een uitgewoond polhuis, von den in een koffieshop een joint-makker die wat van ko ken weet en ziedaar, weder om is de Horeca in de stad verrijkt met een brasserietje. Hartstikke leuk, toch? Deze trendy eethuisjes, met hun vele duistere hoekjes en hun zware damp van shagta- bak kan men kenschetsen als: 'lekker gek'. Aan de wanden en het plafond hangen vreem de voorwerpen, als zinken gieters, een vrouwenbeen (van een etalagepop), wasbor den, corsetten en oude recla meposters. Ze zijn een ont dekking voor de liefhebber van trendy tenten. Een boe ketje Parijs, ontbloeid in be daard Zeeland. Ga er eens binnen! Leuk. om tegen vrienden te kunnen zeg gen: „Ik heb nou een tentje ontdekt, man! Geweldig! „De Wenende Haring, heet het. Koddig, niet? De knul die je bedient loopt op van die groe zelige, plompe gympen, met losse veters, en hij heeft een stoppelbaard en een ringetje in zijn oor. Net als zijn maat. die achter de tap staat. Lollig jong. Spoelt de glazen met een pleeborstel, ik zweer het je. Geinig! (Natuurlijk is de pleeborstel nieuw gekocht - tenminste dat zal wel.) De jongen' vertelt je bij bin nenkomst meteen al dat hij Jan-Kees heet en die andere is Ronnie. Niks formeels daar, weet je wel? Jan-Kees kletst gezellig een eind weg. Dat ze pas een maand open zijn en dat hij zelf de grootste eter in huis is. Leuk spontaan! Omdat de tent nu naar een vis is genoemd, bestelde ik voor ons viertjes het menu 'Vis schotel Speciaal'. Wat zo leuk was: ze schrijven daar hun 'specials' met grote hanepo- ten op een schoolbord, dat aan de muur hangt. Een avon tuur. man. die visschotel spe- door Tom Koopman ciaal! Hij bestond uit twee platvissen, een sliptong en een scharretje, en uit twee stukjes kabeljauw in een korstje van deeg. Knap hoe ze daar de platvis klein weten te houden. Ze waren nog geen tien centi meter groot! Knap werk. De jongen in de keuken had de visjes lekker laten doorbak ken, zodat je het volle profijt van het velletje had. Omdat Jan-Kees geen vismes- sen had. werkten wij met pun tig geslepen tafelmessen, waarmee je juist heel goed de velletjes van de twee platvis- jes kon schrapen. Ik wil maar zeggen: daar zit een filosofie achter! Verder bracht Jan- Kees een schaaltje gesneden winterpeen, wat blaadjes ijs bergsla en een stronkje bloemkool en een dito broc coli. Persoonlijk heb ik de groente graag gaar, maar half- rauw is gezonder, zei Jan- Kees. Hoort ook bij de filoso fie. Leuk was ook. dat je aan het kleine tafeltje niet wist waar je de visgraten moest laten. Wij schoven ons visaf val in de asbak. Dat kan daar allemaal, weet je. Ik mag dal wel. Leuk was ook. dat ze bij de vis rode wijn serveerden uit een lies zonder etiket. De witte wijn was op, zie Jan- Kees. De rode was wat wrang maar de knullen hadden er in het begin teveel van inge kocht. zei Jan-Kees. bij een dubieuze handelaar. Rot, hoor! Het leukste was de nota. Het ontwerp was gefotokopieerd. Er stond een haring met be traande kaken op. „Wij be treuren uw vertrek." stond er onder getypt. Ik was voor ons viertjes minder dan 150 gul den kwijt. Niet echt goed koop, maar je krijgt er een stuk filosofie voor terug, denk ik maar!... ...Nee. wat je hoort is geen tandengeknars. Ik loop nog te watertanden... DONDERDAG HULST - Café De Vrijbuiter, 20 uur prijs- kaarting. KLOOSTERZANDE - Café de Kombuis, 19.30 uur vleesprijskaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 13.30 uur be- jaardenschieting. VOGELWAARDE - 't Gelaag, 14.00 uur schieting. GRAAUW -Gemeenschapshuis, 13.45 uur kaarting KBO. SAS VAN GENT -De Roselaer, 14 uur koersbal KBO. -De Regenboog, 14 uur bingo en verloting ANBO. CLINGE -Malpertuus, 13.30 uur bieden KBO. Clinge OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 28 augustus van af 9.00 uur oud papier op. St.-Jansteen SCHIETING - Op het terrein van de schuttersvereniging Sint-Jan wordt zondag 29 au gustus de traditionele Wilhel- mina-schieting gehouden. Van 10.00 tot 13.00 uur staat er een blokschieting op het program ma en vanaf 14.30 uur is er een huldeschieting voor G. Merckx, die onlangs 'Koning van de Nederlandse Bond' werd. Tussen 14.00 en 14.30 uur worden aan wethouder B. Picavet de meer dan duizend handtekeningen aangeboden, die door de bevolking van St.- Jansteen zijn gezet om de schuttersvereniging Sint-Jan op het huidige terrein te laten blijven. Roye De duiven zijn gelost op zater dag 21 augustus om 12.10 uur met een westenwind. Eerlijk vreest niemand,Stoppeldijk,met 125 oude duiven, 1263 mpm. 1,3,7. en 8. H. Jonkheijm, 2. B Burm,4. en 5 mw. Strooband,6. J. Boeijkens, 9. J W. van Belle, 10. R. de Koek Met moed vooruit,Vogelwaarde, met 35 oude duiven, 1 219 mpm. 1. en 2. B/J. van Leemput, 3. W. Dobbelaar, 4. Th. van Dam me, 5. A. Nicolaas. Met 93 jonge duiven,1285 mpm. l.en 2. C. de Cock, 3,5.en 6. A. Wauters. 4.en 9. Th. Dobbelaar, 7. P. Pieters, 8. A. Schuren zn. 10.P. Pie ters. Steeds sneller, Ijzendijke. met 152 oude duiven, 1253 mpm.: 1,2.en 3. H. Dellaert,4. en 8. A. Noteboom,5. en 9. B.Provoost, 6. R. de Baere, 7. G. de Bouvere, 10. C. de Putter zn. Met 234 jonge duiven, 1274 mpm. 1. C. de Putter zn, 2. A. Dellaert, 3. en 4. A. Plasschaert, 5,6,7,en 8. P. de Smet, 9.L. Seegers, 10. F.van de Vlies. De Volharding ,Westdorpe,met '52 jonge duiven.1291 mpm. 1,3,4. en 10. P. Baecke, 2. en 5. Alb. Rombout, 6.en 8. R. Pie- laat, 7. A. Plasschaert, 9. E. de Smet. V.Z.V. Hoofdplaat, met 427 oude en jonge duiven, 1250 mpm. 1. C. Krocke, 2 en 9. C. Temmerman, 3, 8. en 10. H. de Poorter,4. comb, den Hamer, 5. E. Temmerman, 6. A. de Poorter zn., 7. J. Vermeere. Herleving,Kloosterzande,met 45 oude duiven, 125 mpm. 1. en 3. Bisschop de Waal, 2,4.en 5. R. Mahu. Met 136 jonge duiven, 1268 mpm. 1,3,4,7. en' 9. JO.Voet, 2. W. Bogaart, 5. G. Burm, 6. R. Mahu.8. R. Voet, 10. Bisschop de Waal. KOERSBAL Stoppeldijk - Bond voor Ouderen, zaal 't Gelaag, veertien personen. 1 mevrouw Cappaert/J. Pauwels, 2. mevrouw Dankaert/J. van Puyvel de, 3. mevrouw Van der Hoóft/F. Lauwers. Sas van Gent - Bond voor Ouderne, zaal De Roselaer, acht personen. 1 A. Vervaet, 2. G. de Martelaere, 3. F. de Kort. Ossenisse - Bond voor Ouderen, zaal Hof ter Nesse, tien personen. 1. E. de Maat/M. Rademakers/War- rens, 2. A. Rottier/R. de Waal-Cam- been, 3. A. Mannaert/T. van Vooren SCHIETINGEN Aardenburg Sint-Sebastiaan, schieting staande wip met 21 per sonen. Eerste hoge vogel: R. de Wispelaere, tweede hoge vogel: C. Stedehouder, eerste zijvogel: H. de Rijckc, tweede zijvogel: R. Pielaet. grootste aantal (7): P. van Vooren. Eindstand kampioenschap: 1. N. van Daele 70 punten. 2. R. de Wispelaere 56. 3. M. Minnaert 55. 3. G. de Valcke 51, 5. H. Menue 50 punten. Uitslag blokschieting: 1. H Menue, 2. G. de Vriend/ 3. E. Champion, 4. F. Lampaert. Eind stand kampioenschap: 1. P. van Vooren. 2. R. de Wispelaere, 3. G de Valcke, 4. Th. Lampaert, 5. J. Thilleman.

de Stem | 1993 | | pagina 15