Anton Thoen in voorste linie 'Zo kon het echt niet langer' oefj Pascal van Poecke maakt plaatsing waar Johan de Block over niet doorgaan koers Sas van Gent: Karei Warnier wint trimkoers Noordstraat Cleyman verrast favoriet Lippens §D is minde Waarschuwing! HEMJ kijvende eil; ïg naar het H, Remijiisen wil nieuw pj over bijschrijvingen een kritiek Z SPORT ZEELAND Mannen ZC Koewacht rukken op naar eerste plaats Boeiende finale '24 uur van 's-Heerenhoek' Ador-tennistoernooi De Braakman in Hoek Noordstraat moeilijk te vinden SPORTNIEUWS KOI Goed resultaat Irma Heeren Overwinning Terése van Lare Ronde van Tholen sterk bezet In jeugdtennistoernooi Kapelle en Kloetinge pll vi DE STEM DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 Van onze zwemmedewerker Terneuzen - In het recreatie gebied 'Busloo' tussen Amersfoort en Apeldoorn kwamen de langebaanzwem- mers dit seizoen voor de veer tiende keer tegen elkaar uit in de strijd voor de topplaat- sen in de landelijke indivi duele - en ploegenklassemen- ten. Uit het ongekend groot aantal inschrijvingen bleek dat niet alleen de vakanties voorbij waren, maar dat ook de belangstelling voor het langebaanzwemmen behoor lijk toeneemt. De grote strijd spitste zich weer toe op het onderdeel schoolslag. Door het grote aantal deelne- mers is het innemen van een goede positie bij de start van essentieel belang. Audrey de Booij en Renate Louwerse kwa men goed weg en zij hadden zich al snel in de kopgroep genesteld. Anouk Borgt kwam in de tweede groep terecht en dat was voor hun leidende positie in het ploe- genklassement niet zo best. Audrey de Booij sprintte naar de derde plaats net voor Renate Louwerse. Ook Anton Thoen was bij de start goed weg en hij deed volop zijn werk in de kop groep. Met zijn derde plaats was hij dan ook dik tevreden en hij is in het persoonlijk klassement opgeklommen naar de vijfde plaats. Omdat ook zijn ploegge noten het goed deden heeft ZC Koewacht de leiding genomen in het ploegenklassement. Arno van den Berghe wist zich in een veld van maar liefst 104 zwem mers als dertiende te klasseren, een minuut achter winnaar Jan Willem van de Hoek. Bij de start kwam hij in de tweede groep terecht. Bij de vrouwen was Ingeborg Hamelink de beste Zeeuwse. Ze tikte als twaalfde aan en dat was gelet op het grote aantal deel neemsters een prima prestatie. Ook de derde plaats van Tom Pieters bij de jongens tot 12 jaar was opvallend goed. In de ploe- genklassementen leidt Koewacht op het onderdeel schoolslag bij de mannen en de vrouwen. Op de vrije slag staan de Koewacht- se vrouwen op de derde plaats en de mannen op de zesde. „We gaan er alles aan doen om deze hoge klasseringen te behou den," was de reactie van José van den Berghe, de trainer- coach van ZC Koewacht. RESULTATEN BUSLOO VROUWEN 400 meter vrije slag tot 10 jaar (38 deelneemsters): 10 Linda Vink, 7. Lidewey de Koeijer. 800 meter vrije slag tot 12 jaar (63 deelneemster): 37. Ankie Buijs. 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (63 deelneemsters): 28. Linda van de Salm. 2000 meter vrije slag all in (65 deelneemsters): 12. Ingeborg Hame link, 18. Esther de Jonge, 41. Jessica Klaassen, 48. Kirsha de Kerf. 2000 meter schoolslag all in (29 deelneemsters): 3. Audrey de Booij, 4. Renate Louwerse, 13, Anouk Borgt, 20. Susan de Baar, 25. Heidi van Remortele. MANNEN 400 meter vrije slag tot 10 jaar (32 deelnemers): 15. Jarban in den Bosch, 18. Björn van Damme, 19. Ruud Pieters. 800 meter vrije slag tot 12 jaar (53 deelnemers): 3. Tom Pieters, 27. Paul Kortsmit, 39. Bram van de Salm. 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (50 deelnemers): 10. Michiel Kortsmit, 12. Pascal Vernaeve, 34. Adriaan van de Sar. 2000 meter vrije slag all in (104 deelnemers): 13. Arno van den Ber ghe, 49. Willy de Dauw, 51. Wouter van de Sar. 2000 meter schoolslag all in (45 deelnemers): 3. Anton Thoen, 12. Ruud Hamelink, 15. Marteijn Ver bist, 27. Evert de Maat, 28. Jeroen Kortsmit, 31. Arjan Dekker, 35. Jo nathan de Witte, 40. Jeroen van de Sar. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Sas van Gent - De patiënt heet de wielersport. In alle geledingen lijkt er wat mis. Niet te verwonderen dat Zeeuws-Vlaanderen ook met dit virus heeft af te reke nen. Met wat peptalk kan de patiënt beter worden, maar het wielercomité van Sas van Gent gelooft er nog niet in. In Biervliet meenden Zeeuwen - meemaken. En dit jaar laten de van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen - zich terug te moe ten trekken omdat ze geen start- geld kregen en collegae uit verre streken kregen wel vergoedin gen. Maar zo is het altijd ge weest en zelfs Zeeuws-Vlamin gen kwamen er voor in aanmer king toen ze het publiek nog op de banken kregen. Sas van Gent voegde de daad bij het woord en last zijn wedstrijd af. „We zijn een van de weinige comités die zoiets echt durft te doen. Daar heb je wel wat lef voor nodig, maar zo kan het echt niet langer," aldus secretaris penningmeester Johan de Block van de stichting Sasse Wielerco mité. „En zo'n besluit doet pijn, want we hebben er natuurlijk opnieuw heel wat uurtjes inge stoken om de zaak voor elkaar te krijgen. Financieel was alles rond," aldus De Block. •„Ik begrijp echt niet waar die renners mee bezig zijn. Er zijn weinig renners die in de gaten hebben wat een comité allemaal moet uithalen om voor hen een koers te organiseren. Het is schandalig dat je ze dat nog moet uitleggen. Nee, wij vinden het jammer dat we de koers niet door laten gaan, maar de renners mogen het best wel eens voelen wat ze presteren met hun ge drag. Bij ons krijgen ze allemaal vijftien gulden reiskostenvergoe ding. Blijkbaar niet de moeite," stelt De Block. In Cadzand is het aantal inschrijvingen trouwens ook niet overdadig groot. Zo'n 17 amateurs hebben hun kaart ingestuurd. Als excuus kunnen sommigen nu de grote afstand opvoeren, maar Brabanders kij ken daar bijvoorbeeld nooit naar. Trouwens, zonder hun komst naar de koersen zou de wielersport hier al lang op z'n gat liggen. Financieel had Sas van Gent de zaakjes weer dik in orde. „Geen probleem, maar we zijn geen dieven. Dus krijgen de sponsors gewoon hun gestorte geld terug. We houden van eerlijkheid." Unaniem Binnen het huidige bestuur was het standpunt dat werd ingeno men unaniem. „We zijn wel wie- lergek natuurlijk, maar ergens houdt het allemaal op. Vorig jaar reden er twintig renners rond, zaten er tien juryleden op de jurywagen en dan voel je jezelf lopen over straat. Dat wil den we allemaal niet nog eens renners het duidelijk weer afwe ten. Ik geloof niet dat er wat aan te doen is. Het is de mentaliteit van de huidige generatie. De toekomst zal uitwijzen of koer sen organiseren nog zin heeft. In elk geval is de zin bij ons ver te zoeken. Jammer, want we hebben toch een reputatie opge bouwd, maar de renners maken het zelf allemaal kapot. Gaan liever in België koersen als ze hier aan de bak kunnen. Dat is toch niet te begrijpen zeker. Een mens met verstand of van enig niveau doet zoiets niet. Als je maar even nadenkt en je weet wat het voor moeite kost om een evenement te organiseren, dan laat je de wielersport toch niet verzuipen. Nee, slim zijn die ren ners niet bezig, maar ze gooien hun eigen glazen in. Wij zijn in elk geval dit jaar niet meer zo gek. We hopen dat deze daad de renners tot nadenken stemt. Mis schien sijpelt het ergens door en wordt iedereen nu met de neus op de feiten gedrukt. Er is wat dat betreft veel werk aan de winkel." Philippine In het verleden was het ook al zo. Vraag dat maar aan het wie lercomité Philippine. Jaren ach ter elkaar stonden daar geelhem- den van de wielerverenging Zeeuws-Vlaanderen langs de kant van de weg te kijken. Na intern beraad met de renners werd dat euvel verholpen, maar ook in Sas van Gent hadden maar bar weinig Zeeuws-Vla mingen ingeschreven. „Ik kan geen namen noemen, maar ik geloof dat er een of twee hadden ingeschreven. Dus is er nog niks verbeterd tegenover vroeger." En sommigen vinden het rijden in België plezierig. Je hoort ze zeggen dat daar meer te verdie nen valt. Onzin ten top. Als er in België een premie van honderd franc wordt gegeven is dat al veel. De parkoersen zijn er in derdaad wat beter. Omdat de renners er dan minder snel wor den afgereden. „Ik vind gewoon dat je als renner uit de streek aan de start moet staan in een koers die in je omgeving wordt verreden. Renners die dan toch uitwijken, die heb ik niet zo graag meer aan de start. Het comité van Sas van Gent voegde de daad bij het woord. De kans dat nu andere comités dit ook gaan doen is bepaald niet denkbeeldig. Van onze sportmedewerker Noordstraat - Karei Warnier kwam met een solo de Ronde van de Noordstraat voor trimmers winnen. De Hulstenaar ging halverwege de koers aan de haal uit een groep van tien waarin zich vele snelle mannen bevonden. De organiserende Wieier Trim Bond zag opnieuw maar weinig renners het rugnummer af komen halen. Slechts zeventien deelnemers meldden zich hiervoor in café Rue Nord. Dat betekende dat de organisa toren het wijze besluit namen om hun beide categorieën tege lijk van start te laten gaan. Dit overigens onder beestachtige weersomstandigheden, want het water kwam de gehele wedstrijd lang met bakken tegelijk uit het Walhalla. Traditiegetrouw was Rik de la Ruelle in de openings fase weer de actiefste man. Hij kreeg na wat solistische prikac- ties de steun van Robert de Jon ge, Karei Warnier, Mare Boelens, Han Dekker, Kees Beenhakker, Johan de Punder, Honky Pieters, Ronald Smits en Rinse van Et- ten. Karei Warnier voelde zich opperbest in het bizarre weer en begon halverwege dekoers aan zijn winnende solo. Dit ondanks dat eerst Rik de la Ruelle en later de tandem Ronald Smits/ 's-Heerenhoek - Het jaarlijk se wielerspektakel de '24 uur van 's-Heerenhoek' is na een spannende en boeiende finale gewonnen door het team van Metal Werding Service uit 's- Gravenpolder. Deze formatie, bestaande uit Antoine de Punder, Jan Braat, Bert Peters, Sjaak Rommers en Erik van Eijkeren, scoorde in totaal 400 punten. Slechts drie punten meer dan het team van café Flora uit Goes waarin acteerden: Marco de Smit, Harry Gubbels, Rob Kole, Stefan Kole en Jan van 't Wes teinde. Op de derde plaats met 381 punten eindigde Capello ('s- Heer Arendskerke). Ook dit team, met in de gelederen Jaap Westrate, Leon Weststrate, Edwin Franse, Jan Traas en Jo hn van de Klooster, liet een goede indruk achter. Afgewerkt moesten worden vijf trimrondes, twee afvalritten, twee ploegentijdritten, twee in dividuele tijdritten en een sprinttoernooi. Twintig teams van vijf man elk kwamen in actie tijdens deze 24 uur, die zaterdagmiddag om vier uur be gon en zondag werd afgesloten. Er was een neutralisatie vanaf een uur in de nacht tot elf uur zondagmorgen. Tijdens deze neutralisatie bleef een renner van elke ploeg op het parkoers rondfietsen. Johan de Block, voorzitter van de stichting Sasse Wielercomité. Voor De Block was de maat vol nu er zo weinig inschrijvingen binnen zijn gekomen. Zijn besluit: geen wielerkoers dit jaar. foto de stem Hoek - In het Ador-tennis- toernooi in recreatiegebied De Braakman te Hoek zorgde Hulstenaar Luc Cleyman meteen al voor een daverende verrassing. Hij schakelde op het Dl-schema de als eerste geplaatste Willy Lippens uit Hoek uit. Wegens de slechte gesteldheid van het weer werden tot nu toe praktisch alle partijen indoor gespeeld. Op de snelle banen van het Ador-complex komt het aan vallende spel van Luc Cleyman uitstekend tot zijn recht. Gecom bineerd met de goede vorm waarin de Hulstenaar de laatste tijd steekt, vormde dit een prima voedingsbodem voor succes. Weliswaar keek Luc Cleyman tegen Willy Lippens al snel tegen een 3-0-achterstand aan in de eerste set, maar hij herstelde zich snel. Vanaf 3-3 ging het vervolgens steeds gelijk op, waarna een tie-break uitkomst moest bieden. Hierin was Lip pens wegens zijn behoudende speelstijl wat in het nadeel tegen de offensieve Cleyman, wat tot uitdrukking kwam in de score: 7-3. Het hoeft geen betoog dat de tweede set, die eveneens uit draaide op een tie-break, op nieuw met dezelfde cijfers naar de technisch vaardige Cleyman ging. In de C2-categorie had Aarden burger George Dhont weinig moeite met Peter Vercruysse: 6-2, 6-0. UITSLAGEN MANNEN ENKEL C2, eerste ronde: George Dhont- Peter Vercruysse 6-2, 6-0. Dl, eerste ronde: Luc Cleyman-Wil ly Lippens 7-6, 7-6; Henk van de Voorae-Adrie Verschelling 6-4, 6-1; Jurgen de Bakker-Frans Machielse 6-2, 6-3; Duncan Blackman-Tom de Rijk 6-0, 6-3. D2, eerste ronde: E. de Kant-A. Kaan 6-1, 6-0; Bram de Kraker-Hi- laire Risseeuw 6-2, 6-0; Adrie Ver- schelling-Willy Thans 6-1, 6-0; Mark Pattijn-Angelo Suzanna 6-2, 6-2; Krijn Herrebout-Dick Vrolijk 7-6, 6-2; Angeio van Loo-Marco Potvlieger 6-3, 6-1; Leon Zaal- Frank Palm 6-1, 6-0; Frank d'Hae- ns-Mark de Reus 6-1, 6-4; Jack Flikweert-Wim de Vlieger 6-2, 6-0; Peter Steenbakker-Mark Stam 6-2, 7-6. MANNEN DUBBEL D2, eerste ronde: De Kraker/Stam- Herrebout/Palm 7-6, 7-6. VROUWEN ENKEL E, eerste ronde: Jeanine de Kraker- Monique Smoorenburg 6-2, 6-3. GEMENGD DUBBEL D2, eerste ronde: Van de Voorde/ d'Hooghe-Flikweert/Flikweert 6-4, 6-1; De Kraker/De Kraker-De Put ter/De Putter 6-2, 6-0; Witte/Kaan- 't Gilde/'t Gilde 6-4,6-3. JONGENS ENKEL 14 tot en met 16 jaar, eerste ronde: Anthony Trapman-Robin Nagelker- ke w.o.; Jurgen de Bakker-Duncan Blackman 3-6, 6-4, 6-3. 12 tot en met 14 jaar, eerste ronde: Robbert Lippens-Eric de Rechter 6-2, 6-2. MEISJES ENKEL 14 tot en met 16 jaar, tweede ronde: Elsa van Silfout-Martina de Kruyter 6-2, 6-4. 12 tot en met 14 jaar, Jantien Dhont-Bianca Morcus 2-6, 6-1, 6-4. MEISJES DUBBEL 12 tot en met 16 jaar. Kleinen/ Littwin-Lauret/Van de Plasse 3-6, 6-3, 7-5; Morcus/Vlaeminck-Dhont/ Van Dongen 7-6, 6-4. Noordstraat - Het valt in de sport niet altijd mee de juis te plaats waar men in actie moet komen te vinden. Dat ondervond afgelopen zon dag Floris-Jan Koole. De Zeeuwse triatleet is toch wel wat gewend, want hij loopt, zwemt en fietst in middels al een aantal jaren mee. Als training stond zon dag de trimkoers in de Noordstraat op het pro gramma. Geen wereldstad, gebouwd rondom café Rue Nord en gesitueerd vlak naast de aanlegsteigers van de veer haven Perkpolder. Koole raakte echter het spoor kwijt en niet hij alleen was dwalende in de Oostzeeuws- vlaamse natte polders op zoek naar de Noordstraat. Ook Peter van Acker, een man die de streek toch wel moet kennen en bestuurslid van de organiserende Wieier Trim Bond, had kaartlee- sproblemen. Ze kwamen el kaar tegen in Kloosterzande en met vereende krachten bereikten ze het kermisvie- rende Noordstraat. Koole was net op tijd voor de start. Zijn optreden was van korte duur, want na een paar rondjes over de glibbe rige klinkers stapte hij uit veiligheidsoverwegingen af. De Noordstraat zal hij wel licht nooit meer vergeten. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Sas van Gent/Hoek - Consul Henk Remijnsen district Zeeland kan zich de reactie van het wielei Sas van Gent - het schrappen van de jaarlijkse wedstrijd voor amateurs vanwege het niet op tijdipji ven - best voorstellen. „Het is hét grote probleem in Zeeland bij de koersen. Al meerdere comités hebben aan de bel getrokken. In Zuiddor- pe hebben we alle bijschrij vers een brief in de handen geduwd en persoonlijk ge vraagd eens wat eerder in te schrijven. Maar blijkbaar helpt dat allemaal niks. De wielerverenigingen Theo Mid delkamp en Zeeuwsch-Vlaan deren hebben meer dan 50 amateurs. Als er dan maar 20 inschrijvingen binnen komen, is dat veel te weinig. Maar blijkbaar kunnen die clubs hun renners ook niet uitleggen dat de comité's veel werk moeten verzetten. Het zou een goed idee zijn als renners eens in de keuken van organisaties gingen kijken. Dan zou dat laat bijschrijven of wegblijven zijn," wel afgelopen Henk Remijnsen. Officieel wist ook hij gens nog van niets, „ft nog een paar kte ik zelf het comité op. i ftet management bezien. Omdat kan er weinig meer aan outers met slagbomen nu kaart- denkik. Erzalweleem ,erkopen, zijn er bij de wal- catie moeten komen i j 41 banen vervallen, wielerblad,aldus Remii levert een belangrijke kostenbespa- In oktober gaat Remijnsi de renners uit Zeeland mité's, die ook pro] hebben gekend met vertrekkers rond de tale ten. Remijnsen wil verd plan lanceren bij de K om bijschrijvingen in komst te verbieden. „Co hebben moeite met bijs 1 vingen. Toch zeker in i Vlaanderen. Ik hoop J duidelijkheid komt, deze manier is het niet tig," besluit Remijnsen. 0(,ze verslaggever ielburg - De zo veelvuldig ver automatisering van de veerdiensten heeft tenmin- positief resultaat opgele- althans vanuit het oogpunt Manchester - Irma Heeren kan terugblikken op een optreden tijdens het wereldkampioenschap kwart triathlol in het Engelse Manchester werd afgewerkt. De Mi lid van Sporting Walcheren, eindigde als 23e en eerstel landse. Voor de 1500 meter zwemmen, veertig kilometer fietsene kilometer lopen had ze een tijd nodig van 2 uur, 13 minutl 21 seconden. De zege was voor de Australische Michelle J01 2.07.43. Jaqueline van Vliet werd tweede Nederlandse als! 2.15.50, vlak voor Lucienne Groenendijk die 49e wei 2.17.35. Jan Louisse uit Kapelle legde tijdens een natij Super Prestige-wedstrijd in Veenendaal op een derdei beslag. Zijn tijd over de 1500 meter zwemmen, 40 kiloj fietsen en 10 kilometer lopen was 1.55.54. Elst-Brakel - Terése van Lare uit Sluis won in het Belj Elst-Brakel een kwart duathlon. Op een geaccidenteerd! begon men met vijf kilometer lopen. Vervolgens moest erv kilometer worden gefietst en nog eens vijf kilometer gelop Van Lare werkte deze onderdelen af in 2 uur, 2 mmuten| seconden. Bij de mannen ging de winst naar Huub winnende tijd 1.39.12 was. Tholen - Op vrijdag 27 augustus wordt voor de veertiend de Ronde van Tholen voor A-amateurs verreden. Het starl voor de wielerronde klinkt om 18.30 uur in de Moleij sestraat. Het parkoers ligt in het centrum van het stadje I waar die dag ook de jaarlijkse braderie wordt gehouden. De A-amateurs leggen in 50 ronden 80 kilometer deelnemersveld is volgens het organiserend wielercomité! dit jaar weer erg sterk en internationaal. Naast de Nede: renners komen amateurs aan de start uit België, Zwiti Engeland, Australië en de Oekraïne. Het wielercomité ii bezig om een ploeg uit Duitsland te laten deelnemen, die meedoen aan de veertiende Ronde van Tholen zijn j meer Wilfried Bastiaanse, Eric de Crom, John de van Elzakker, Bob Rasenberg en Rob Siender die dit j twintig overwinningen behaalde. Ook de Zeeuwse rennersj Mol, Francois Franse, Antoine Goense, Michael Tousz van de pijl van Tholen - en streekfavoriet Ruud Haver vrijdag 27 augustus present. (ADVERTENTIE) Betreffende HEMA kabelhaspels, nr. 81.02.6062, mil geheel zwarte behuizing, 10 meter kabel en zwarte fo»-] taktstop. Doordat bij een aantal kabelhaspels een verkeerd type kontaktstop (stekker) is gemonteerd, zou de kabelhaspel gebruikt kunnen worden in ruimtes met geaarde wand- kontaktdozen (stopkontakt). De kabelhaspel is hiervoor niet Beschikt. De kabelhaspels zijn verkocht in de periode januari tol augustus 1993. Gelieve kabelhaspels met de verkeerde kontaktstop (zie afb. 1) in te leveren bij de klantenservice van een HEMA-filiaal, u ontvangt dan direkt een nieuw exem plaar dat voorzien is van de juiste kontaktstop (afb. 2). FOUT afb. I Opschrift op voorvlak kontaktstop: Al5 Uie verslaggever Ielburg - Een foefje, j provinciaal bestuur [Zeeland geld te bezor- waar eigenlijk het Rijk t op heeft. Dat is de lieve boekhouding' jje veerdienst PSD die ten boven tafel kwam 1 zitting van een Sta- tamissie in Middel- i de kant van de Zeeuwse lieden klonk geen enkele op dit staaltje 'meeden- iethet Zeeuwse belang', eveel geld het gaat is nu biet te zeggen, dat is pas b de eeuwwisseling bekend, [dat het om minstens enkele i gaat is, gezien de begro- ivan de veerdienst duide- uc gaat als volgt: de pro fis verplicht een spaarpotje ken voor de veerdiensten kosten te kunnen dekken oeververbinding in of on- [e Westerschelde (de WOV) veerdiensten overbodig it. Een bureau van register- ntants dat de jaarrekening jvan de provincie contro- leverde deze week kritiek feit dat er te weinig geld bi spaarpotje terecht komt. "zo doorgaat komt de ncie in het jaar 2000 te- waarschuwde het bureau. ochel en in de Statencommissie, SD-directeur Vos als gast, de WD dan ook vragen [ket spaarpotje. En na wat chel met rentepercentages tóirijvingsbedragen, en de deling dat naast het te klei- aarpotje een ander, niet zo springend, spaarpotje fiat, kwam de aap uit de |e vraag had ik eigenlijk van irijksdienst Rijkswaterstaat lacht niet van iemand die de jrose belangen dient," ant- rnde Vos, „want mocht de niet doorgaan dan moeten fat potje terugbetalen aan de loverheid, meer zeg ik niet. (moeten gewoon een beetje |id boekhouden, en komt de aan de man dat we de bes moeten aanspreken, dan föen we het tekort aan uit "cede potje, gewoon crea- aekhouden heet dat." l°nze verslaggeefster jemstad - De laatste twee wde 'aanlegeilanden' [onderweg naar het Ha- |liet. Aan de in totaal «landen, een soort J°?s> kunnen waterspor- I «wieren. Robert de Jonge nog een tegen aanval lanceerden. Warnier was en bleef weg. Robert de Jonge kwam beslag leggen op de twee de plaats, terwijl Ronald Smits als derde binnenkwam. Voldoen de om de winst in zijn categorie - veteranen/recreanten - te pak ken. UITSLLAGEN A-categorie: 1. Karei Warnier (Hulst), 2. Robert de Jonge (Hein- kenszand), 3. Rik de la Ruelle (Axel), 4. Mare Boelens (Oostburg), 5. Han Dekker (Zaamslag), 6. Cor Verplanke (Biervliet), 7. Jos Jere- miasse (Wemeldinge), 8. Floris-Jan Koole (Middelburg). Veteranen/recreanten: 1. Ronald Smits (Clinge), 2. Kees Beenhakker (Heinkenszand), 3. Johan de Punder (Ovezande), 4. Honky Pieters (Hei kant), 5. Willy de Feber (Hoek), 6. Jack van Alten (Terneuzen), 7. Fon- ny Martens (Koewacht), 8. Rinse van Etten (Hulst), 9. Ko Riemens (Ter neuzen). Van onze tennismedewerker Kapelle/Kloetinge - In het jeugdtennistoernooi dat dit jaar in Kapelle en Kloetinge werd gehouden maakte Pas cal van Poecke van TC Hul ster Ambacht zijn favorieten- rol waar. Hij versloeg in de finale in de categorie tot en met 12 jaar Frank Clausing in een pro-set met 8-6. TENNIS Van Poecke was te sterk geble ken voor achtereenvolgens Michiel Bernard (Domburg), Ga- reth Lau (Oost-Souburg), Pa trick Niels Koffeman uit Lely stad (in drie sets) en uiteindelijk dus Frank Clausing van TV Koffeman 4-6, 6-3, 6-1; sing-Dennis Verschuur^ - Finale: Van Poecke-Claj Tot en met 10 jaar. Noord-Beveland. Onlangs deed Van Poecke mee aan de nationa le jeugdkampioenschappen tot en met 12 jaar in Groningen. Hierin kwam hij de eerste ronde nog ongeschonden door, maar verloor fors in de ronde hierna. Het jeugdtoernooi in Kapelle en Kloetinge maakt deel uit van een circuit van toernooien, waaron der bijvoorbeeld het kort gele den gespeelde K5-toernooi van DOS in Vlissingen, waarvan de beste van iedere leeftijdsklasse over gaat naar de Rabo-Jeugd- Masters die binnenkort van start gaan. De finale in de categorie tot en met 16 jaar gaat tussen Johnny Otte van Bru-ten en Roland Ma rijs van Souburg. Wegens het slechte weer is deze partij tot nader order uitgesteld. Favoriete Annemieke Huibregtse van TV Cortgene pakte de eind- winst bij de meisjes tot en met 16 jaar ten koste van Claire Barnhard van De Sprink uit Oostkapelle. Jeroen Volkeri uit Zierikzee werd de verrassende winnaar bij de jongens tot en met 14 jaar. De als tweede ge plaatste Esther de Rijke van De Waranda werd winnares bij de meisjes tot en met 14 jaar door in de finale via twee keer 6-2 Manou Ali van Goblin te ver slaan. Bij de meisjes tot en met 12 jaar eiste zoals verwacht Jeantien van den Dries de toernooiwinst voor zich op. Bij de jongens tot en met 10 jaar was de als eerste geplaatste Alexander Nonnekes de sterkste. In de jongste leef tijdscategorie bij de meisjes ver raste Lindsay de Knop van Ee- gedima in de finale met 8-6 favoriete Nathalie de Paepe van TV Schoondijke. UITSLAGEN JONGENS ENKEL Tot en met 16 jaar, halve finale: Johnny Otte-Edwin Nieuwland 6-1, 6-2; Roland Mariis-Jens van Weele 2-6, 6-2, 6-1. Finale: 4 september om 14.00 uur te Kapelle. Tot en met 14 jaar, halve finale: Johan Vogelaar-Dennis van Tuyl 7-5, 6-1; Jeroen Volkeri-Pieter Str.oo 6-1, 6-3. Finale: Vogelaar-Volken 8-4. Tot en met 12 jaar, halve finale: Pascal van Poecke-Patrick-Niels oden voor recreanten 11 opgesleept naar de waar ze uiteindelijk voor paan. Het eerste eiland is f laar al in gebruik geno- |%ende eilanden zijn ei- Tot en met 16 jaar,ie® het Natuur- en Re- Annemieke Huibregtse-C® «Cllap Haringvliet. Ze Zijn 6-3, 6-2; Ciaire Bat* 1 K" Westerweel 6-3, 2-6,_b t Alexander Nonnekes-Jh°® onse 6-0, 6-4; Donald V* cho van Hauten 6-0, b" Nonnekes-Laumen 8-3- MEISJES ENKEL 'hij tien meter groot. Een Huilrregtse-Bamharci fAj ,°P een stalen Tot en met 14 jaar,r piacxto aan Manou Ali-Jacomien eg j beplanting, een aantal V| 6-4; Esther de Rijce'^:.i.j 6-0, 6-2. Finale: De W 6-2. Tot en inei i c. Jeantien van den DrieS\p(®7 terhoeve 6-0, 6-3; Len^e„ fi 15* Emmy van de Merwe o- Ie: Van den Dries-Cle®* Tot en met 10 jaaj» Nathalie de Paepe-Deb- nas v-1, 7-5; Lindsey Platschorre 6-1, 6-4- De Paepe 8-6. affl vel st<| dd be to Al nj P] bi Dl biedt een plaats aan teies eib afgemeerd aan el- sl jy zed- of motorboten, met 12 jaar, 1' kunnen kosteloos ge- toaken van de openbare •«gers. Overnachten mag niet langer dan drie ries-UW'TL t -- «rei. langei 10 iaanrA a?hter elkaar. bii panden, waarvan er al Qe Jachtensluis van het

de Stem | 1993 | | pagina 8