Roep om aftreden Yasser Arafat Onze Top 5 van deze week. fusie ZHY Burgers vaker slachtoffer in gewapende conflicten dan soldaten O Turks leger ontzet ontvoerde toeristen p Volgend jaai Duitse U-boot uit Deens graf gelichi CZ-Gd Spionag ch Brouwers Bier Malt [1542)T alcoholvrij, Op wacht 'Leger jaagt Turkse burgers in armen Kurden' 79 1.69 9.95 é«T4.99 Prominente PLO'ers komen in opstand tegen leider Palestijnen ersterking nu KOR S BUITENLAND Onderzoek: ANC schond mensenr e chten Nieuwe oogst James Grieves appelen, kilo 2 halen, 1 betalen: Ch Levenworst, 2 x 250 gram gram 2 kratten a 12 flesjes 0.3 liter of Ch Brouwers Bier Pilsener il555£ krat 24 flesjes a 0.3 liter Ch Tissue toiletpapier, pak 12 rollen ^O* Extra zomertip. Bloemshopper, royale boodschappen tas, met ritssluiting 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Soera Fancy pink zalm, nri blik 240 gram BUITENLAND Shiprepair neemt Heer mensen aan )verstap Ignacio DE STEM DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 D£STEM Door Rob Ruggenberg Breda - Het internationaal humanitair recht wordt aller wegen met voeten getreden. Er bestaan meer dan tachtig in ternationale verdragen en con venties ter bescherming van on- schuldigen tijdens oorlogen en gewapende conflicten - maar in de praktijk blijken ze steeds va ker waardeloos. Zo heeft een beroep op de be kende Geneefse Conventies, waar burgers en krijgsgevangen rechten aan kunnen ontlenen, in veel gebieden nauwelijks meer enig effect. Voorbeelden zijn het voormalig Joegoslavië, Afgha nistan, Irak, Somalië en Cambo dja. Die vier Geneefse conventies zijn door 181 landen ondertekend. Ze dateren van 1949 en ze waren een reactie op de Tweede We reldoorlog. Sindsdien is het er echter niet beter op geworden. Op een internationaal sympo sium over humanitair recht, dat gisteren in Breda begon en dat een week duurt, werd dat met trieste cijfers geïllustreerd: tij dens de Eerste Wereldoorlog be stond 5 procent van de slachtof fers uit burgers. In de Tweede Wereldoorlog was dat maar liefst 50 procent. In Vietnam liep het percentage burgerslachtof fers verder op naar 70. In het voormalig Joegoslavië benadert het burgeraandeel nu de 90 pro cent. Als reactie tegen deze massale schendingen van het humanitair recht hebben Zwitserland en het Internationale Rode Kruis een nieuwe conferentie bijeengeroe pen. Die wordt volgende week in Genève gehouden. Er zullen 181 landen aan deel nemen. Mogelijk komt het tot een aanscherping van de bestaande Geneefse Con venties. Het Internationale Rode Kruis heeft die complexe conventies proberen samen te vatten in ze ven gemakkelijk te onthouden regels. Ze gelden voor interna tionale en binnenlandse conflic ten: 1. Personen die buiten ge vecht zijn gesteld en zij die niet deelnemen aan de vijandelijkhe den hebben recht op bescher ming; 2. Het is verboden tegen standers die zich overgeven te doden of te verwonden. 3. Zie ken en geworden hebben recht op verzorging en bescherming. Die bescherming betreft ook me disch personeel; 4. Gevangen strijders en burgers hebben recht op leven, waardigheid en over tuiging; 5. Niemand mag worden gestraft voor 'daden die hij niet zelf heeft begaan; lichamelijke of morele marteling of lijfstraf fen zijn verboden; 6. Wapens die onnodig lijden veroorzaken zijn verboden; 7. Burgers mogen geen doelwit zijn van aanvallen. Maar zelfs hls deze regels wor den aangescherpt is het de vraag wat dat oplevert. Minister Ter Beek van Defensie die het Bre dase symposium (georganiseerd door de KMA in samenwerking met het Belgische Rode Kruis) gisteren opende, zegt dat de praktijk van het oorlogsrecht he laas anders is dan de theorie. Hij noemt met name het voormalig Joegoslavië, waar verkrachtin gen, moordpartijen, etnische zui veringen en zinloze vernielingen aan de orde van de dag zijn. Ter Beek denkt dat die toestand mede kon ontstaan omdat bij vroegere conflicten op de Balkan het humanitair recht ook al met voeten werd getreden, waardoor nu haat en wraak de boventoon voeren. Bovendien - constateert Ter Beek - kennen de deelne mers aan de strijd vaak niet eens het bestaan van de Geneefse Conventies. Volgens die Geneefse afspraken hebben de landen die haar on dertekenden de plicht om de be schermende regels daarin op te nemen in de nationale wetge ving. De nationale overheden moeten vervolgens burgers en militairen van die regels op de hoogte te brengen en overtreders straffen. Maar in veel landen gebeurt dat gewoonweg niet. Van onze correspondente Willy Werkman Tel Aviv - Faisal Hoesseini, de Palestijnse leider in de door Israël bezette gebieden, heeft opgeroepen tot de vorming van een PLO-leiding van 'Nationale Redding'. Hij deed dit tijdens een besloten bijeenkomst in Oost-Jeruzalem. Ook de commandant van de Fa tah in de Libanon, Munir Mag- dah, heeft gisteren gezegd, dat Yasser Arafat als leider van de PLO moet aftreden. Nadat in het afgelopen weekein de de bekende Palestijnse schrij ver Mahmoud Darwish en de vertegenwoordiger van de PLO in Libanon, Shafik al Hout, hun lidmaatschap van het Uitvoe rend Comité van de PLO hadden opgezegd, zijn er in het Midden- Oosten geruchten, dat ook ande re Palestijnen hun post binnen de PLO-organisatie willen opge ven. De bijna openlijke opstand tegen Arafat heeft te maken met de ernstige financiële crisis, waarin de PLO is geraakt als gevolg van de steun, die Arafat tijdens de Golfcrisis aan de Iraakse leider Saddam Husayn verleende. Bovendien nemen vele vooraan staande Palestijnen het Arafat Johannesburg - Een onafhanke lijke onderzoekscommisie heeft gisteren een vernietigend rap port uitgebracht over schendin gen van mensenrechten in ANC- kampen in de jaren tachtig. In het rapport wordt gesteld dat het huidige militaire hoofd en Verschillende veiligheidsfunctio narissen van de zwarte Zuidafri- kaanse oppositiebeweging be trokken waren bij mishandelin gen en martelingen. Gevangenen stierven door 'ge brek aan voeding en daglicht, verstikking in metalen contai ners, gebrek aan medische zorg, door honger en zelfmoord', aldus de door het ANC benoemde commissie. De ANC-leiding, die zelf om het onderzoek heeft gevraagd, neemt de conclusies heel hoop op. Dit weekeinde wordt vergaderd over de rapportage. (ADVERTENTIE) o Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 28 augustus a.s.. "Zolang de voorraad strekt kwalijk dat hij ermee heeft inge stemd de onderhandelingen met Israël over de status van Oost- Jeruzalem tot een later stadium op te schuiven. Volgens Shafik al Hout voert Arafat 'een onverant woordelijk en avontuurlijk be leid.' De bekende Palestijns-Ameri kaanse professor Edward Said zei gisteren: „Het belangrijkste is, dat Arafat bereid is geweest principes en vaste waarden op te offeren." Said sprak tijdens een BBC-interview van een vertrou wenscrisis rondom Arafat. Ook de Palestijnse leiders in de bezette gebieden nemen het Arafat kwalijk, dat hij de kwes tie Oost-Jeruzalem van de on derhandelingsagenda heeft ge schoven. Arafat heeft,dit gedaan terwille van het Israëlische voor stel het Palestijnse zelfbestuur in de Gazastrook en in Jericho op de Westelijke Jordaanoever te laten beginnen. De ruzie tussen Arafat en de Palestijnse leiders uit de bezette gebieden over deze kwestie leid de kortgeleden tot het tijdelijk aftreden van Faisal Hoesseini, Hanan Ashrawi en Saeb Erakat als leden van de Palestijnse dele gatie voor de vredesonderhande lingen met de Israëli's. Arafat heeft inmiddels een aan tal PLO-districtsverantwoorde- lijken in de bezette gebieden ontslagen en zichzelf in hun plaats benoemd, onder andere in Bethlehem en Hebron. Hij is gis teren in de Jordaanse hoofdstad Amman aangekomen in de hoop zijn meningsverschillen met de Jordaanse koning Hoessein op te lossen, die zich eveneens tegen het idee van Palestijns zelfbe stuur eerst in Gaza heeft uitge sproken. De ernstige PLO-crisis kan de op 31 augustus te beginnen elfde ronde van de vredesbesprekin gen tussen Israël en de Pales tijnen in gevaar brengen. Wat Jeruzalem betreft is het nu uitermate onduidelijk met welk gezag de Palestijnse gedelegeer den straks aan de onderhande lingstafel zitten. Een zwerfster zit voor het hek van het ziekenhuis in New Dehli, waar afgelopen vrijdag Moeder Teresa werd opgenomen. De toestand van de 82-jarige Nobelprijswinnares is stabiel, werd gisteren gemeld. foto afp Door Aad Luymes Den Haag (anp) - Een mili taire post bij de stad Cukurga in Zuidoost-Turkije. In de stromende regen meldt een boer uit een Kurdisch dorpje zich bij een wachtpost van het Turkse leger dat in oorlog is met de strijders van de Kurdische Arbeiderspartij (PKK). „De opstandelingen hebben mijn zoon en mijn ezel gedood," lis pelt de boer tussen zijn ontbre kende voortanden door. De militairen, die duidelijk geen zin hebben om in een hinderlaag te lopen, halen hun schouders op: „Wat vind je erger, dat je je zoon kwijt bent of je ezel?" vraagt er eentje cynisch. Vertwijfeld heft de man zijn ar men op. „Ik heb nog een zoon, maar ik had maar één ezel." De soldaten schelden hem vervol gens de huid vol om zoveel ver toon van harteloosheid. De man staart verslagen naar de grond. Zijn zoon werkte als dorpswach ter voor de Turkse regering. Cir ca 30.000 gewapende dorps wachters staan op de loonlijst van Ankara. Ze worden door de naar onafhankelijkheid streven de PKK beschouwd als collabo rateurs en vormen met hun fami lieleden een geliefd doelwit voor aanslagen. Kurdische dorpen die niet met de regering willen samenwerken, worden op hun beurt door Anka ra ervan verdacht te heulen met de rebellen, zodat de bewoners tussen twee vuren zitten. Parle mentariërs van de Volksarbei derspartij, die opkomt voor de Kurdische belangen, willen dan ook dat dit systeem van dorps wachters wordt afgeschaft. De cynische houding van de Turkse militairen ten aanzien van het boertje dat zijn zoon verloor, is niet alleen kenmer kend voor de manier waarop het leger tegen de Kurdische op stand aankijkt. De Turkse regering, die interna tionaal goedkeuring zoekt voor de negen jaar oude strijd tegen de PKK, wijdt in smakeloze, duur uitgevoerde fotoboeken breed uit over de wandaden die door de Kurdische rebellen zou den zijn begaan. Verminkte en verbrande lijken van mensen die door de PKK-leden zijn gedood, worden 'full colour' getoond. Op zijn beurt schermt ook de PKK met getallen van mensen die door het leger zijn gedood. Zo meldde het aan de guerrilla beweging gelieerde Kurdistan Informatiecentrum vorige week dat 25.000 mensen zijn gevlucht nadat het leger de steden Cu- kurpa en Yuksekova had gebom bardeerd. Zelfs zouden chemi sche wapens zijn ingezet. Onafhankelijke verslaggevers kunnen deze beweringen moei lijk staven, omdat het woeste berggebied voor hen verboden terrein is. Tientallen plaatselijke journalisten, veelal Kurden, die wel over de strijd schreven, zijn gedood. Het Westen bewaart op zijn beurt een cynisch stilzwijgen over de strijd in de Navo-lid- staat die in negen jaar zeker al 7.000 mensenlevens heeft gekost. Wel laten Westerse landen zich horen als er toeristen worden ontvoerd door de PKK. De PKK begon deze zomer een offensief tegen het snel groeien de toerisme, dat de belangrijkste bron van inkomsten is voor de Turkse regering. Vorige week waarschuwde het Kurdistan In formatiecentrum Westerlingen niet in Turkije op vakantie te gaan, omdat 'zij hun leven er niet zeker zijn.' Inmiddels heb ben ruim 75.000 toeristen hun voorgenomen reis geannuleerd. De PKK begon in 1984 een ge wapende strijd tegen de culture le onderdrukking van de 10 mil joen Kurden en voor een onaf hankelijk Kurdistan in Oost- Turkije. Vanuit bases in de Liba nese Beka'a-vallei, Iran en Irak, dat de organisatie van wapens voorziet, worden aanvallen uit gevoerd. In maart kondigde Turkse soldaten laden een mortierwapen, voordat ze hun stelling innemen om de strijders van de PKK te bevechten. foto epa Ankara (afp/rtr) - Het Turkse leger heeft vier toeristen ontzet, die zondag door de Kurdische Arbeiderspartij PKK waren ontvoerd, heeft het bureau van de gouverneur van de provincie Diyarbakir gisteren meegedeeld. De vier, twee Britten en twee Afghanen van Turkse afkomst, waren zondag aangehouden bij een wegversperring van de PKK bij Kozluk in de buurt van de stad Batman. Een Britse diplomaat zei dat de Britse toeristen, beiden 23 jaar, vanuit de oostelijke stad Van per bus op weg waren naar Mersin aan de Middellandse Zee. Ze werden naar de bergen gevoerd en brachten de nacht door met hun Kurdische ontvoerders. De PKK-leden lieten hen echter gaan toen een Turkse legerpatrouille de ontvoerders op het spoor kwam en het vuur opende. De Britten raakten als gevolg van het avontuur hun paspoorten, geld en rugzakken kwijt. De PKK houdt nu nog zeven andere toeristen vast, twee Duitsers en een Nieuwzeelander die op 15 augustus werden ontvoerd, plus twee Italianen en twee Zwitsers die afgelopen donderdag werden gegij zeld. PKK-leider Abdullah Opalan een eenzijdig staakt-het-vuren aan en zei te willen praten. De regering weigerde echter met de separatistische terroristen om de tafel te gaan zitten. Twee maanden later werd het bestand weer verbroken toen een groep militairen en burgers werd gedood. De Turkse regering rea geerde prompt met een groot schalig offensief dat nog steeds voortduurt. Inmiddels heeft Ankara 150.000 militairen ingezet om de naar schatting 10.000 guerrillastrij ders definitief uit te schakelen. De nieuwe premier Tansu Giller kondigde onlangs de oprichting aan van een speciale eenheid van 5.000 man om de PKK te vernie tigen. De vraag is echter of het geweld van de regeringstroepen niet averechts werkt en de bevolking juist niet in de handen duwt van de opstandelingen. PKK-leden zeggen dat hun aanhang de laat ste jaren juist is gegroeid als gevolg van het geweld van het regeringsleger. Momenteel wordt de PKK volgens het leger logis tiek actief gesteund 400.000 Kurdische dorpelingen. Premier Giller lijkt dit probleem te hebben begrepen. Terwijl ze de zweep legt over de PKK, houdt ze de Kurdische burgers een wortel voor. Zo kondigde ze onlangs een economisch offen sief aan, waarbij in de oostelijke provincies voor een bedrag van ruim één miljard gulden wordt geïnvesteerd. Kurdische burgers zeiden echter dat economische maatregelen niet voldoende zijn om het probleem op te lossen, „zolang de Kurden in het oosten niet dezelfde rechten hebben als de mensen in de rest van het land." Ook dat heeft Giller begrepen. Na een bezoek aan Oost-Turkije stelde ze zaterdag het parlement voor een debat te beginnen over het recht op radio-uitzendingen en onderwijs in de Kurdische taal. Hiermee hoopt ze de Kur den van de PKK te vervreemden, waarbij ze verder gaat dan haar voorgangers in de erkenning van de culturele rechten van de Kur den. Enkele jaren geleden was het zelfs nog verboden Kurdisch praten en Kurdische muziek te maken. „Turkije wordt een van de meest vooruitstrevende lan den op het gebied van mensen rechten," aldus de premier voor de televisie. tonden (rtr) - De Westeuro- e autofabrikanten, die dit worden geteisterd door (en vrijwel ongekende ver andering van de autover- ;o0p, zal zich volgend jaar «aar weinig kunnen herstel en- 15 vooruitzichten op lagere ren- i in Europa zijn weliswaar be- ioedigend, maar de autover- zal volgend jaar met maar e procent aantrekken na een «rmindering van zestien pro mt in 1993. Di vo du Br Mi de we in In ril te ve er in Zi Pi Het wrak komt boven water. Rotterdam - De bovenkant van het luchtafweergeschut kJ gisteren het eerst boven water in het Deense Kattegat, I daarna lag de Duitse oorlogsonderzeeër U 534 in zijn lengte van 76 meter op het wateroppervlak. 48 Jaar 1 de U-boot in zijn moddergraf op de zeebodem tussen DejiE» ken en Zweden. Op 5 mei 1945 in de nadagen van de Tweede Wereldoorlogi dit geduchte Duitse wapen lekgeschoten door bommen»: van de geallieerden, Bergers van het Rotterdamse bedrijf Smit-Tak zetten de 1 ton wegende U-boot op' een afzinkbaar ponton. Vervolga met het leegpompen begonnen. Daarna zal het nog duren voordat Deense en Nederlandse marine-experts klaat met zoeken naar en eventueel onschadelijk maken van expl ven. Vooral de 15 torpedo's die waarschijnlijk nog aan U zijn vormen een gevaar. Naar verwachting zal de U-boot aai eind van de week naar de Deense haven Hirsthals aan de Bi noordwest-kust worden gesleept. Volgens ooggetuigen is de eommandotoren van de U 534!*,.,. 7iPkteknstenver7ek beschadigd. Ook het torpedogat aan de voorzijde van WDurg ^leKleK(JsienverzeK duikboot, waardoor 5 van de 52 bemanningsleden zich in ft instantie wisten te redden, is er slecht aan toe. Het houtei van de boot is verrot, maar de rest van het schip lijkt n goede staat. Van onze verslaggever Documenten moord Kennedy vrijgegeu Washington - Het Amerikaamnse nationale archief heeft p ren duizenden documenten, waaronder geheime rapporten de CIA, vrijgegeven betreffende de moord op president Joh Kennedy in 1963. De commissie Warren concludeerde in dat Lee Harvey Oswald de moord vanuit een gebouw in D alleen pleegde, maar sindsdien hebben talloze komplotta de ronde gedaan. Daarbij werden de namen genoemd CIA, FBI en de maffia.Onder 800.000 vrijgegeven afkomstig van onder meer de FBI, de ministeries van buitenlandse zaken en de commissie Warren, bevindt ziel memo van CIA-medewerker Peter Deryabin, een voorn KGB-agent. In het memo, dat dateert van vijf moord, schrijft Deryabin dat de KGB achter de moord Zitten. De dóód van Kennedy zou de aandacht moeten van de problemen in Rusland zelf. President Chroetsjov veria' de op dat moment in de problemen, zowel op binnenlands buitenlands gëbTéd.~In"Hët memo worden echter geen com feiten genoemd. Ivj pagii de Onderlinge Ziektekoste" ZHV uit Goes gaan nauw moet de samenwerking uitmo irganisaties. IHV opereert vanuit Goes als iculiere ziektekostenverze- leraar in heel Nederland. In Mand is ZHV marktleider ter- jijl zich in de aanpalende re- Irussel (anp) - Een eerste groep in zo'n veertig man is gisteren -eer in dienst genomen door het ailliette scheepsreparatiebedrijf Intwerp Shiprepair (AS), dat eigendom is van de Neder- andse Damen Shipyards. Zij lormen een voorhoede van her- ;ellers die tijdelijk mogen wor- len aangeworven om een Cu- laans schip verder af te werken. i afles te spanningen binnen het be kijf, dat voor het faillissement :o'n 570 werknemers had, zijn laarmee niet weggenomen. Vak- londsafgevaardigden kondigden serieuze acties' aan. !ij zijn verbolgen na kritiek van teur Frans Roos op het loolsysteem voor de aanwerving 'an scheepsherstellers. Werkge- zijn verplicht werknemers lit 'het kot', zoals het systeem lit 1985 in de volksmond heet, aan te werven. Roos vindt het tysteem te duur. Nieuwe protesten in Nigeria Lagos - De vakcentrale van Nigeria NLC is van plan vi woensdag een driedaagse campagne van burgerlijke ongt' zaamheid te beginnen als de militairen niet de macht over gen en president Babangida niet, zoals hij zelf eerder beloofd, op 27 augustus het veld ruimt. De regering 1 vooralsnog geïrriteerd op de aankondiging gereageerd. Anr vak- en beroepsorganisaties kondigden evenens acties aan. 'Duizenden doden in Zaïre' Brazzaville - Zeker 6.000 mensen zijn gedood bij tussen verschillende etnische groepen in het noordoosten Zaïre, tweemaal het aantal dat eerst was geschat, heeft de Bi hulporganisatie Oxfam bekendgemaakt. Hulporganisaties regio hebben gezegd dat het onmogelijk is om te zeggen hoe duizenden doden meer er zijn gevallen bij soortgelijke taties in de zuidelijke provincie Shaba. België, de voorna kolonisator van Zaïre, heeft de militaire dictator Mobu Seko ervan beschuldigd de etnische twisten te hebben wakkerd om de democratisering van zijn land te bemoei België, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben hun' opgeschort omdat Mobutu na 28 jaar nog steeds macht aan een overgangsbewind over te dragen. Oplossing gijzelingen dichterbij Managua - Het commando van 'recontras' dat sinds 38 Nicaraguaanse landsdienaren in gijzeling houdt in noorden van het land, is bereid hen 'zonder voorwaarden'wj geblpvprT laten. Dit is zondag vernomen uit officiële bron in de buurti 6 ven- de ontvoerders. De vrijlating van deze gegijzelden zon ontwikkeling van belang kunnen zijn op weg naar de opto van de twee gijzelingen die in Nicaragua aan de gang menen waarnemers. In Managua houdt een command» pro-sandinistische strijders vice-president Virgilio Godot aantal politici en een groep journalisten in gijzeling-j sburg - Met drievoudig commando heeft verklaard dat van vrijlating van zijn ™j'"10ur rlp frar.eo_,«ri„r,aai. mi. pas sprake kan zijn als de gijzelaars van de rechtse in het noorden van het land vrij zijn. 'oor Frans Wijnands Japan: Geen geld voor oo our de France-winnaar Mi- !uel Indurain is hij de meest Mkende Bask, en net als zijn tetsende landgenoot word op handen gedragen: Tokyo - Premier Hosokawa van Japan heeft gisteren ito 'SUacio López, 'super-López' eerste toespraak tot het parlement opnieuw verontschuldig»!: zoals hij in zijn geboorte aangeboden voor de gruweldaden die Japan in de W Plaats Amorebieta bij Bilba Wereldoorlog in Azië heeft begaan. Maar in tegenstelM Wordt genoemd verwachtingen die van verschillende kanten waren geuit, hij echter geen compensatie aan voor de slachtoffers. Hosoto die begin deze maand aantrad, is de eerste Japanse premie'* get spijt betuigt over de rol die Japan in de jaren '30 en '4"' gespeeld. Strenger regime in Britse cellen Londen - De Britse Conservatieve Partij overweegt een maken aan het luie leventje dat de gedetineerden in veei gevangenissen zouden genieten. De omstandigheden strenger worden en de gedetineerden mogen minder kijken en moeten meer werken. Dit heeft de directeur-i van de Dienst Gevangeniswezen,Lewis, verklaard. De i van Binnenlandse Zaken, Howard, bestudeert nog hoe het k in de Britse gevangenissen soberder kan worden ingericht-, betekent onder andere minder ontspanningsmogelijk'1®4 maar meer gelegenheid voor opleiding en langer kunnen de gevangenen geld verdienen en helpen schade^! J1 géén nieuwe vestiging ding bijeen te krijgen voor de slachtoffers van /■rimiw'W»,' ans Baskenland te hmm omstandigheden in de Britse gevangenissen, die internat» al niet hoog staan aangeschreven en voor stammen uit de vorige eeuw, harder te maken. Achteraf hebben ze bij Ge t>ij Opel in het Duitse Rüs steld, dat José Ignacio Ló djn geruchtmakende over concurrent Volkswagen, o pietje vroeg als op stafver nun op tafel kwamen. Ni GM, Opel, de Justitie in D willen nu weten waar weinig florissante industrie adje hoopt dat hun López zij Fote droom kan waarmaken e Amorebieta een autofabrie Heeft Volkswagen-baa h»i Tland Piëch dat aan Lópe °cioofd?, en is dat de verklarin °r de spraakmakende oversta 1 n Lopez van GM naar U-In maart van dit jaar? w 20u kunnen. Zoals het oo Gm zou kunnen zijn, dat Lóp d» t,Van ene dug °P de ande rito bekeerde omdat de Am ten definitief hadden besl Binnenlandse Zaken onderstreept dat het niet de bedoeli# (Lt^-doen geruchten de ron omstandigheden in de Britse eevaneenissen. die interna®'^ López bij VW de laan ui Baskenland te bouwe enia"-*|vii0G"Tci Lij VW de laan ui grootegt. Hoewel dat bij VW nog alle ti oonaarden wordt ontkend °ok dez: zomer was López

de Stem | 1993 | | pagina 4