B.V. RTJE OAL! Vervanging keeper Martijn Lockefeer moeilijke zaak Olympia terug in de derde klasse Indeling van de klassen ischueren Goes blij met handhaving panning erwacht in lerde klasse ELTJE" Trainer-coach Ronald Slootweg houdt het voor gezien DERNEOAF feOCENT SERVICE E11 Tel. 011 40-1 6000 !W>uwen in derde klasse uit at. De verwachting is dat het aend seizoen zwaar wordt voor Temeuzenaren, gezien het feit nu nog een heel nieuw team EDRIJF 99 \EN IE CAFÉS linie Snique \elkom! IET SCHOENEN VAN SPOR 10 IS SUCCES VERZEKERD! Patrick Umbro Uhl sport Masita Quick Nike handomdraai. Ich Grohe. RAPIDE OLYMPIA Tevredenheid overheerst bij Frits van de Berg GOES muRcn242kW/J29pkof268k'W/j&(p|1 kmc DAF zeiten wi| honderd pr,**,,, klunlRcrithl en koMenbewusl Mel kunj| repjrdiie en onderhoud. Lange open," II beschikbare onderdelen Dag en icg. nationaal en internationaal dJ| Err professionals voor professionals. DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 en jneuzen - De mannen van ,pide hebben afgelopen jaar :der twijfel het best geboerd. ;t team heeft perfect gedraaid het scheelde dan ook niet 41 of het kon de plaats van :vmpia in de tweede klasse jrnemen. De mannen van ympia zijn namelijk samen (t de vrouwen van Goes de jge teams die zich niet hebben Jinen handhaven in hun pou- RTS (mannen zitten nu dus met zijn ja in de derde klasse, zodat ze jaar volgend seizoen twee keer «(n zullen komen. Vooral tijdens jge wedstrijden zal de adrenaline s zowel de coaches als de spelers iller gaan stromen, want hier Cl én voor de punten én voor de jeuwse eer gespeeld worden, het Hulster kamp is men er in Sier geval op gebrand om dit jaar mpioen te worden. Het mag ge- jd worden dat Ron d'Hondt weer perfect team uit de grond heeft stampt met hierin veel getalen- Bde jeugd. Goes en Olympia zijn sneens kandidaten om in de bo- aste helft mee te draaien. Er jrdt dan ook niet aan getwijfeld [de Zeeuwse teams zullen in de tde klasse voor aardig wat vuur- irk gaan zorgen. de vrouwen is nu Olympia vlag- jrager. Na de degradatie van its is dat het enige team dat bij pt> met: pi met: p met: p met: P met: de kwaliteit de keuze de prijs de service de merken: In de complete „Ajax" collectie voor u, |bij Lia en Johan 1" zuid |rum Zuiderpolder i 4 Terneuzen 1-16006 - Fax: 01150-16007 elkaar moeten schrapen. Rapide it gewoon verder met vooral idjes' in de vierde klasse en zal Ér leiding van coach Carlo van Bselaer een poging gaan wagen, (aanstormende en getalenteerde sgd doet ook hier zijn intrede. Dit joppeld aan de nodige voorradige «tine maakt Rapide tot een sterk teel. wacht wordt dat het Goes ach- rzich zal houden omdat dit team igaan bestaan uit een mengel- van niet op elkaar ingespeelde luwen. Hierdoor zit het er voor te dan ook niet in dat het de laüange traditie van promoveren degraderen dit jaar voortzet met promotie. Het gaat proberen om teelf in de middenmoot draaien de houden. Hierbij hopend op (ere tijden. Bete tijden zullen er voor het ieuwse hockey in het algemeen ter komen, gezien de overvolle aigdafdelingen. Grote concurren- ondervindt de hockeysport op moment zeker van de tennis- |ort, die sterk in opmars is. De impel 'kaksport', die het hockey kijd gedragen heeft, lijkt lang uid te vervagen. Dit heeft een tsitieve invloed op vooral de se- ïorenteams, die de laatste jaren (gelmatig versterking zien komen liagen uit alle windhoeken. Zeeuwse hockey draait zeker *t slecht gezien het toch bij de seste clubs te kleine aantal senio- a. Toch blijft de hoop gevestigd de jeugd, waarover de verwach ten hoog gespannen zijn. xJuklen 5 jaar garantie then is plezierig en buchen wordt echter Ier afwisselend koud en lGrohe thermostatische Jschommelingen bliksemsnel [onstant warm water Op de |i|ft douchen altijd een genot, ormeren over de perfektie van bhe kranen JANSTEEN - Tel. 01140-13506 Ron d'Hondt toch optimistisch Trainer Ab Klaeijsen verwacht uitstekende prestaties van 'zijn' Rapide-vrouwenteam. fotowim kooyman. Hulst - Verdienstelijk was het seizoen van Rapide in de hock- eycompetitie bij de mannen ze ker te noemen. Trainer-coach Ron d'Hondt leidde zijn team vijftien keer naar de overwin ning. Dit resulteerde in een tweede plaats in de derde klas se, waar Voorne met de eerste plaats ging strijken. Veel sle pende blessures en het vertrek van Mark Jan de Jonge waren er onder meer de oorzaak van dat de titel in deze klasse nog even in de ijskast moest. HULST MANNEN: DERDE KLASSE VROUWEN: VIERDE KLASSE Het is dan ook knap te noemen dat Ron d'Hondt zijn team zo gesmeerd heeft kunnen laten draaien om zo doende tot zo'n mooi resultaat te komen. Lange tijd zag het er naar uit dat Rapide aan het langste eind zou trekken, maar de inspanningen mochten niet baten. Zoals aan ieder eind van het hockey seizoen zijn er nu ook bij Rapide weer spelers die komen en gaan. Het pijnlijkste gemis en ook het moeilijkst invulbaar is wel de plaats van keeper Martijn Locke feer. Een keeper van dit kaliber is binnen de club nog niet gevonden zodat Ron d'Hondt zich niet zal inhouden om een keeper van 'bui ten' aan trekken als de nood aan de man komt. Pascal d'Hondt zet eveneens een punt achter zijn hock- eycarrière. Deze sterke schakels zullen vervangen worden door on der meer de niet te onderschatten Riep Benenga, Janko Klaeijsen en Thomas Sanders. Met deze sterke aanvulling uit de A-jongens wil Ron d'Hondt een se rieuze gooi doen naar de titel, waarvoor hij dit jaar acht punten tekort kwam. Als sterke tegenstan ders ziet d'Hondt Dordrecht en Goes, hierbij direct opmerkend dat hij de andere teams zeker niet zal onderschatten. Deze teams zullen op hun weg door de Rapide-verde- diging altijd te maken krijgen met de boomlange centrale verdediger Peter van de Kerkhoven, terwijl de gebroeders Fassaert en Jasper Ver- bunt de mannen zijn die de verdedi ging van de tegenstander gaan be stoken. De uitgestippelde strategie blijft onveranderd ten opzichte van vorig jaar, dat wil zeggen keihard trai nen, discipline, honderd procent in zet en een sterk punt van D'Hondt is de spelers in de kleedkamer al voor 75 procent naar de overwin ning praten. De spelers zijn super- fanatiek zodat Ron d'Hondt een mooi en vruchtbaar seizoen in het vooruitzicht heeft. Uit de selectie verdwenen Joost d'Hondt, Pascal d'Hondt, Martijn Lockefeer en Mark Jan de Jonge. De selectie bestaat nu uit Riep Benenga, Janko Klaeijsen, Hans Haulez, Mario Boon, Peter Bouman, Thomas Sanders, Toon Kessen, Peter van de Kerkhoven, Jasper Verbunt, Joep Fassaert, Jeroen Fas saert, Wouter van Noort, Gwellyn Daandels, Maxim Haartsen, Alloys de Deckere, Peter van Dam, Mat- tieu Mortier en Gert Jan de Moor. Vrouwen Bij de vrouwen zijn de verwachtin gen voor het komende seizoen hoog gespannen. Het vorige seizoen ein digden ze, na degradatie uit de derde klasse en met een verjongd team, op een gedeelde vierde plaats. Voor de winterstop verspeelde men door onervarenheid en blessures te veel punten. In de tweede helft van de competitie werd er beter ge speeld en werden veel punten ge pakt. Marjan van Dorsselaer-Van Overmeir werd Zeeuws topscoor- ster. Het komende seizoen wordt door coach Carlo van Dorsselaer en trainer Ab Klaeijsen met vertrou wen tegemoet gezien. De selectie blijft bijna volledig in tact, alleen Joyce Raats vertrekt. Uit de A-meisjes komen Ilonka van de Wiele en Marjolein de Jonge over. Daarnaast zijn er nog enkele speelsters van de A-meisjes die het team graag steunen. Waar vorig jaar een plaats bij de bovenste vijf de doelstelling was, wil men dit jaar volgens Ab füaeijs- sen zo lang mogelijk mee spelen in de titelstrijd en zeker bij de boven ste drie eindigen. Gezien het en thousiasme en de sfeer binnen de groep lijkt dit haalbaar. Concurren tie wordt vooral verwacht van Goes, Barendrecht, Oudenbosch en Teteringen. De selecite ziet er als volgt uit: Marian van Dorsselaer, Cindy van Driessche, Marjon Goossens, Caro line Haayer, Joëlle van Haelst, Mar jolein de Jonge, Lenny Koppers, Josetta de Kroon, Cindy Martens, Nathalie Renique, Charlotte Stolte, Christien Truyman en Ilonka van de Wiele. Terneuzen - Ze hadden het aar dig voor elkaar de mannen van Olympia. Een trainer, een coach, een sponsor en een per fect team. Toch hebben ze er niet voor kunnen zorgen dat ze volgend jaar weer in de tweede klasse van start mogen. De eerste helft van het seizoen hebben ze vier wedstrijden gelijk gespeeld en zeven wedstrijden ver loren. Dit was voornamelijk te wij ten aan het feit dat er regelmatig spelers waren die met blessures te kampen hadden of wegens andere dringende redenen niet konden hockeyen. Hierdoor moesten steeds andere spelers het veld op wat de rust in het spel niet ten goede kwam. De tweede helft verliep minder chaotisch. De vaste spelers waren weer paraat, de rust kwam terug, zodat men elkaar weer wist te vin den. Hierdoor kon men toch tien punten meepakken. Ronald Sloot weg, de trainer-coach van het team, houdt het in het seizoen 1993-1994 voor gezien. Deze plaats baart het team de meeste zorgen, omdat voor deze functie nog steeds niemand is gevonden. Maarten de Heus en Hans Dieleman, twee hockeyers waar het team veel aan te danken heeft, stoppen het komende seizoen. Maarten de Heus stopt niet defini tief met hockeyen. Hij gaat het bij Leonidas in de overgangsklasse proberen, waar hij in de buurt op kamers verblijft in verband met zijn studie. Nieuwe aanvoerder is Mare Dangremont. Hij zal het team tij dens het spelen gaan leiden, onder steund door de nog te verwachten coach. Versterking komt er vanuit de A-jongens van Martijn van Loon. Hij zal zichzelf nuttig gaan maken in de spits. Maikel van Soest en Xander Blom krijgen ook een basis plaats. AUeen over welke plaats is nog geen definitieve beslissing ge vallen. Jan Boerbooms gaat de voorstoppersfunctie vervullen en wordt in de rug gedekt door Martijn Snoodijk als laatste man. TERNEUZEN MANNEN: DERDE KLASSE VROUWEN: DERDE KLASSE Mocht de verdediging falen dan zal er als laatste man nog altijd keeper Eric Rieken zijn die de tegenstander van zijn snode plannen af kan hou den. Eric Rieken: „Het is op dit moment heel moeilijk om te zeggen wat we van volgend seizoen kunnen verwachten, omdat we onder ande re met nieuwe spelers te maken hebben. Als alles een beetje loopt en als we ons uiterste best doen kun nen we toch ruim meedraaien in de bovenste helft van de derde klasse. Concurrentie zullen we in ieder ge val van Rapide hebben. Goes onder schatten we zeker ook niet. Hoe het ook draait of keert we zullen vol gend seizoen zeker niet teleurstel len." Uit de selectié verdwenen Maarten de Heus, Hans Dieleman, Robert van Denen, Philip Back en Martijn Klopman. De selectie ziet er als volgt uit: Martijn van Loon, Mare Dangre mont, Jan Boerbooms, Martijn Snoodijk, Jos Spitzen, Cristian Swierenga, Xander Blom, Eric Rie ken, Leo de Visser, Arno de Visser en Joris Beyl. Vrouwen Het vrouwentam moest flink aange- René Koenders zal niet langer als aanvoerster van Olympia fungeren in het komende seizoen. Wegens drukke werkzaamheden kan ze niet iedere zondag present zijn. foto wim kooyman. vuld worden om het seizoen 1992-1993 te beginnen. Slechts drie vrouwen toonden zich bereid om in het afgelopen seizoen ten tonele te verschijnen. Coach Jan Hein de Heus kreeg met moeite een twaalf tal vrouwen bij elkaar, zodat men in ieder geval het seizoen kon be ginnen. Direct na de eerste wedstrijden wa ren er veel blessures. De vrouwen waren niet goed op elkaar inge speeld en een beetje geluk ontbrak. De geblesseerden konden worden aangevuld met enkele A-meisjes, maar deze waren niet van zodanig kaliber dat ze de strijd tegen de grote vrouwenteams aankonden. Dit resulteerde er dan ook in dat Olympia slechts één wedstrijd, te gen AHMC'65, gewonnen heeft en net niet gedegradeerd is, op twee doelpunten na. Voor het volgend sezoen is alles nog niet even duidelijk. Een trainer of een coach is nog niet gevonden. De meeste vrouwen zijn gestopt en en kele speelsters twijfelen nog wat te doen. Er wordt op dit moment druk geëxperimenteerd met een selectie uit het tweede team en de A-meis jes, hopend dat dit vruchten zal afwerpen om zodoende een nieuw team te kunnen formeren voor het volgende hockeyseizoen. Jan Boerbooms, die de selectie leidt, is er in ieder geval zeker van dat er komend seizoen een vers team zal staan. Of dit van hetzelfde niveau is als het oude team, betwijfelt hij wel. Hij hoopt dat de vrouwen zich zullen handhaven in de tweede klasse. Een aanvoerster zal ook opnieuw gezocht moeten worden. René Koenders bedankte hiervoor in ver band met haar drukke werkzaam heden en om het feit dat ze komend seizoen niet iedere zondag aanwezig kan zijn. „Het is alleen nog zo onduidelijk wat betreft de trainer, coach en speelsters. Het enige wat we zeker weten is dat we volgend seizoen uit zullen komen in de der de klasse, waarin we moeten vech ten als beren willen we ons zelf staande houden," aldus René Koen ders. Ron d'Hondt, de optimistische trainer-coach van het mannenteam van Rapide. foto wim kooyman Goes - Terugblikkend op het afgelopen seizoen kan trainer- coach Frits van de Berg niet anders dan tevreden glimlachen. De oud-Tempo-speler wachtte namelijk de zware taak om het pas gepromoveerde Goes over eind te houden in de derde klas se. Het is hem gelukt. Hiervan getuigt de mooie zesde plaats waaruit ook blijkt dat de man nen van Goes als goede midden moter in deze klasse eindigden. GOES MANNEN: DERDE KLASSE VROUWEN: VIERDE KLASSE In de beginfase van het seizoen verliep niet alles even vlekkeloos. Een zwakke bezetting, een jong en niet op elkaar ingespeeld team en vooral het feit dat het team in de breedte te zwak was, zorgden er voor dat in de eerste helft van het seizoen heel wat puntjes elders ble ven liggen. Na de winterstop begon het allemaal toch wat beter te lo pen, wat erin resulteerde dat de meeste van de behaalde punten aan het eind van het seizoen zijn ge scoord. De kroon op het seizoen werd gezet tijdens de laatste wedstrijd tegen de nummer één Voorne. Een duel dat door Goes met een schitterende overwinning werd afgesloten en wat direct een stevige mentale im puls voor het volgende seizoen bete kende. In het volgende competitiejaar wordt het team versterkt met Bob by Hamerslag van Tempo, Hend van Mierop en Norman Eik van Middelburg, zodat coach Frits van de Berg beschikt over drie zeer sterke troeven, die toch wel eens voor aardig wat vuurwerk kunnen gaan zorgen. De spelersbezetting is hiermee ook weer ruimer geworden, zodat het er naar uitziet dat Frits van de Berg niet moet invallen bij 'zijn' mannen, maar gewoon zijn rondjes bij de veteranen kan gaan draaien. Het team zal zich half augustus weer gaan prepareren en ook de diverse toernooien zullen worden aangegrepen om in te spelen. „We gaan proberen om bij de eerste vier te eindigen, waarbij we vooral veel tegenstand van Rapide kunnen ver wachten. Van Olympia daarentegen verwachten we dat het achter ons zal blijven," aldus een strijdlustige Frits van de Berg. Uit de selectie verdween Joost Rijk. De selectie bestaat uit Bobby Hane- slag, Hend van Mierop, Jeroen Boone, Norman Eik, Paul Huy- brechtse, Gijs Simons, Alex Braem, Wouter Gerris, Ralph van de Berg, Martijn Braem, Maarten Janvier, Barry van de Berg en Hans Huy- brechtse. Vrouwen De vrouwen van Goes zullen het wat betreft hockey, een stapje terug moeten doen het volgende seizoen. Zij zijn er ondanks de felle inspan ningen van trainer-coach Pieter Reyinga niet in geslaagd zich staan de te houden in de derde klasse. Het jaar daarvoor waren de vrouwen ongeslagen kampioen geworden in de vierde klasse. De verwachting voor het seizoen 1992-1993 was dan ook dat ze in ieder geval in de middenmoot mee konden draaien. Helaas pakte dit voor de vrouwen anders uit. Blessures, een half jaar sukkelen met een zieke coach en een basis van amper elf speelsters, waardoor er bij het minste of ge ringste een beroep moest worden gedaan op A-meisjes of het tweede team. Dit zorgde ervoor dat ze slechts één wedstrijd gewonnen hebben. „De ballen vlogen om onze oren en het beetje wedstrijdgeluk dat we hadden in de vierde klasse ontbrak dit jaar in de derde klasse. Als we bijvoorbeeld drie punten meer hadden gescoord stonden we er nu nog in en was Olympia gede gradeerd," concludeert aanvoerster Dike Grossouw. Grossouw zal volgend seizoen met onder andere Ellen Oostrum en Ste phanie Janssen doorgaan met hock eyen. Versterking krijgen ze uit de A-meisjes van Manone van Spui en Jantien Bremer. Deze meisjes zullen zeker hun 'mannetje' staan, gezien de hockeykwaliteiten waarover ze beschikken. Verder zjn er nog enke le vrouwen die over willen komen uit andere clubs en er zijn vrouwen uit de oude kern die twijfelen tus sen het eerste en tweede team. De vrouwen zijn dus niet compleet en er zal nog flink wat huiswerk gemaakt moeten worden om dit voor het eind van het seizoen te bewerkstelligen. „Als we uiteinde lijk een team bij elkaar hebben zal dit zo'n mengelmoes zijn dat we het komend seizoen niet moeten denken aan promoveren, maar aan meespe len en handhaven. We hopen dat het team in het daaropvolgend sei zoen bij elkaar blijft, zodat we dan weer een gooi naar de titel kunnen doen," vertelt waarnemend coach Ton Hommels. Terneuzen - De indeling van de klassen voor de nieuwe hockeycom- petltie ziet er als volgt uit: MANNEN Derde klasse: Goes, Rapide, Dord recht, Hoekse Waard, Liberty, Mid delburg, Pollux Prinsenbeek, Rapid, Spijkenisse, Zevenbergen. VROUWEN Derde klasse: Olympia, AHMC'65, Aeolus, DDHC, Liberty, Made, Oude Maas, Pelikaan, Pollux Prinsenbeek, Vlissingen, Zevenbergen. Vierde klasse: Barendrecht, Forcial, Gilze-Rijen, Goes, HSD, Hoekse Waard, Middelburg, Oudenbosch, Rapide, Spijkenisse, Teteringen.

de Stem | 1993 | | pagina 29