'Vierde klasse blijft een droom Eindelijk promotie Hulsterloo naar eerste klasse afdeling Terhole mikt op middenmoot Dieleman mikt op periodetitel SDO wil af van de laatste plaatsen oede wil zo nel mogelijk erloren terrei roveren Marcel Schelfhout voelt zich thuis bij Graauw Laatste man van Schoondijke begint aan tiende seizoen c SDO GRAAUW Trainingen HULSTERLGO Beloning TERHOLE SROEDE irzwakt SCHOONDIJKE 1 H H' Euvel Lamswaarde - Als het aan bege leider Ludo Eijsackers ligt, zal SDO dit seizoen eens wat hoger eindigen. Al twee jaar achter elkaar kroop de vereniging door het oog van de naald. „We ble ven in deze klasse, maar het was op het nippertje. We moeten nu eens een heel seizoen de mou wen opstropen, want we hebben het materiaal om hoger te eindi gen," aldus Eijsackers, die bij Zaamslag de keeperstrainingen verzorgt. „Lijkt me een nieuwe uitdaging." LAMSWAARDE TWEEDE KLASSE A AFDELING ZONDAG Nog voordat hij deze functie aan vaardde hielp hij alle elftallen aan nieuwe outfits. De sponsors waren er voor te porren en dat voor een dorp als Lamswaarde. „We hebben van iedereen medewerking gekre gen. Dat wil toch wat zeggen voor een dorp als het onze. Nu is het antwoord aan de spelers. Die moe ten eens inzien dat er veel voor hen wordt gedaan. Dan mogen we toch verlangen dat ze op zondag hun best doen om te winnen. Die menta liteit heb ik wel. Ik hoop maar dat de jeugd daar ook eens zo over gaat denken. Sommige spelers hadden vorig seizoen niet de conditie om de negentig minuten vol te maken. Conditie is natuurlijk een eerste vereiste om resultaten te behalen. De selectie is niet zo breed en dus heb je iedereen nodig. Toch rekenen we dit seizoen op wat meer jeugd. Donald Roels, Jos van Jole en Ange- lo Piessens krijgen dit seizoen de kans om zich te bewijzen." Het kader in Lamswaarde bevat mensen van goede wil. „Sommige mensen moet je op handen dragen. Daar kun je nooit iets aan misvra- gen. Gouden mensen voor een vere niging en die heb je nodig." De gemeente Hontenisse kreeg in middels weer een verzoek van SDO om wat meer armslag te geven voor de accommodatie wat bijvoorbeeld verplaatsbare doelen betreft. „Maar veel respons levert dat tot nu toe niet op. Ik heb wel al geleerd dat je vijf dingen moeten vragen, dan heb je kans dat er eentje overblijft. Jammer eigenlijk, want voetbal be hoort tot de ontwikkeling van dit dorp. In Kloosterzande zou men dat toch moeten weten." SDO wil dus van die degradatie plaatsen af. „Arnold Bracke krijgt die taak mee. Dat moet lukken, want we zijn eigenlijk nooit wegge speeld," aldus Eijsackers. Wilfried Bogaert ging naar Zaam slag. „Eigenlijk hebben we wat dat betreft al te veel trainers in een korte tijd gehad. Voor een vereni ging is dat jammer, maar ook trai ners willen hogerop. Hun goed recht," besluit Eijsackers. Marcel Schelfhout, de laatste man van Graauw, rekent op een verrassende rol voor zijn teams in de komende competitie. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Graauw - Marcel Schelfhout heeft als laatste man bij Graauw een vaste stek veroverd. Trainer Van der Vloet heeft het nodige vertrouwen in hem en dat wil Schelfout zo houden. Graauw behaalde vorig seizoen de vierde plaats. Twee jaar gele den ook al. „We hebben een uitstekend seizoen gedraaid met Graauw. Nooit zijn we uit de bovenste regionen wegge weest. We deden zelfs mee voor een promotieplaats. Dat zou mooi ge weest zijn, want eigenlijk wil ieder een dat wel eens meemaken. In de geschiedenis van Graauw staat de vierde klasse nog nooit vermeld," aldus Marcel Schelfhout. GRAAUW EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG „Of we wat kunnen gaan doen in de vierde klasse is een andere vraag, maar het zou natuurlijk mooi zijn als we al die clubs uit de buurt op bezoek zouden krijgen. In elk geval denken we daar nog niet aan. Eerst voetballen. Dat hebben we vorig seizoen ook gedaan en het pakte allemaal goed uit. We haakten pas drie wedstrijden voor het eind van de competitie af." „De eerste klasse is een rare. Je wint van de bovenste ploegen, maar je kunt de boot ingaan tegen tegen standers als SDO en Terhole. Je bent nooit zeker van je zaak." De opkomst van de trainingen is wel eens een doorn in het oog van Schelfhout. „Heel wat eerste elftal spelers studeren. Dat betekent dat je soms trainingen meemaakt met weinig spelers en dat is niet zo bevorderlijk. Maar het is niet an ders en dat kan ook voordelen heb ben. Zondags wordt er dan een schepje bovenop gedaan. Voor mij is het soms minder prettig, maar voor een fanatieke trainer als Van der Vloet natuurlijk nog meer. Die wist eerst ook niet wat hem overkwam. Toch gaan we er met z'n allen weer flink tegenaan. De selec tie is breed genoeg en enkele! komen terug na blessure: Zo rekenen we weer op J0J de Caluwé." Twijfelgevallen in het Qra kamp zijn Ber van de Bran Marcel de Caluwé. Van l wil misschien een stapje ten! Paul van Hoof duikt J liever dan dat hij voetbalt I misschien komt die terug, een belangrijke speler. C ze aderlatingen mogen we td zijn met de selectie. Graauwl wereldstad." Frank van Dam neemt afschei Nieuw-Namen - Aflossing van de wacht bij Hulsterloo. Elftal begeleider en hulptrainer Frank van Dam doet het komend sei zoen een stapje terug, maar in de persoon van Gino van Over meiren heeft men in Nieuw-Na men al een goede vervanger ge vonden. Samen met trainer Fons Cornelis zal hij komend seizoen proberen met de kersverse afde lingseersteklasser het onderste uit de kan te halen. Of Hulsterloo het in deze klasse gaat redden is overigens zowel voor de komende als voor de gaande man een vraag. Van Dam voorspelt voor de grensdorpbewoners een plaats in de middenmoot en Van Overmeiren acht zelfs een plaats bij de eerste vier tot de mogelijkheden. Aan zelf vertrouwen geen gebrek bij de dorpsclub. De rad pratende van Dam, onder wijzer op de plaatselijke lagere school, maakt duidelijk waarom promotie afgelopen seizoen drin gend gewenst was. „Twee seizoenen hebben we net naast de promotie gegrepen. Als we nu weer niet ge promoveerd waren, zou een aantal jongens gestopt zijn. Dit seizoen is echter wel gebleken, dat we na de ongelukkige nacompetitie van vorig seizoen de zaak weer op de rails hebben gekregen. De groep is men- NIEUW NAMEN EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG taal gegroeid na de teleurstellende uitschakeling tegen Biervliet. De slechte start van dit seizoen werd dan ook goed opgevangen. In het begin van de competitie kwamen we drie punten achter op Oostburg, maar daarna hebben we ons goed herpakt en bijna geen punt meer verloren." De beloning voor een sterk seizoen werd deze keer wel geïncasseerd. Renesse werd in de nacompetitie aan de kant geschoven en daarmee werd het gestelde doel, promotie, bereikt. De bestaande selectie blijft nu dan ook intact en daarnaast heeft good-old Jo Goossen aange kondigd wel weer terug te willen komen naar het eerste. „Zo'n man hebben we nodig in de eerste klasse om rust te brengen op het midden veld," zegt Van Dam. „Misschien dat ook Patrick de Kever zijn op wachting zal maken, ofschoon er nog wat formaliteiten geregeld moeten worden met de KNVB voor zijn overschrijving vanuit België." „Ik ben benieuwd waar de grenzen van deze ploeg liggen. Hulsterloo is op dit niveau een voetballende ploeg, die het best uit de verf komt tegen technisch spelende ploegen. Het is geen werkploeg. Daarom is het ook goed dat we nu naar de eerste klasse gepromoveerd zijn." De oorspronkelijk van Kieldrecht afkomstige Gino van Overmeiren kan niet anders dan dit beamen: „In oefenwedstrijden in het verleden tegen HW'24 en Clinge hebben we altijd uitstekend gepresteerd, Vol gens mij moeten we in de eerste klasse dan ook uitstekend mee kun nen draaien. Natuurlijk zullen we wat meer moeten trainen en ook op fysiek niveau wat harder moeten worden." Beiden hebben zich ook al bezig gehouden met de toekomst. „We hebben nog altijd een jong eerste elftal, maar we streven toch naar doorstroming van spelers uit de A-junioren." Zoals bij veel vereni gingen vormt de werving van jeugdspelers een probleem. In Nieuw-Namen verwacht men veel van de komende samenwerking met Kieldrecht. „Kieldrecht heeft con tact met ons opgenomen over sa menwerking op jeugdgebied en we zijn daar enthousiast over. Samen kunnen we misschien een team for meren en daarvan hebben beide verenigingen voordeel." Terhole - Twee seizoenen gele den promoveerde Terhole naar de tweede klasse afdeling van het zondagvoetbal. Daarmee kwamen de ambities van de club uit, want acteren in deze klasse is een stuk aantrekkelij ker dan in de derde klasse, om dat in de tweede klasse alleen standaardelftallen uitkomen en dat slaat beter aan bij spelers en publiek. Trainer Willy Broekhoven kreeg de taak mee om Terhole op dit niveau te handhaven. De van Hontenisse overgekomen oefenmeester slaagde in zijn opdracht. Eric van Goethem, die samen met Ad van Rijssen en Broekhoven het geluk in Terhole ging beproeven, memoreert: „Boven verwachting hebben we het behoud TERHOLE TWEEDE KLASSE A AFDELING ZONDAG in deze klasse afgedwongen. In het begin behaalden we veel punten, maar daarna kwam de bekende te rugval. In de slotfase pakten we slechts sporadisch punten. Uitein delijk zijn we in de middenmoot geëindigd." De overgang van Van Goethem van Hontenisse naar Terhole zette bij velen vraagtekens. Over zijn beslis sing zegt hij: „Verandering van spijs doet eten. Ik was op Hontenis se uitgekeken. Veel mensen zeggen dat ik naar Terhole ben gegaan, omdat Willy Broekhoven daar trai ner werd. Dat is absoluut niet de voornaamste reden van mijn over schrijving. Ik heb alleen de eis ge steld, dat Terhole een trainer moest hebben en toevallig was dat Broek hoven." De 30-jarige Van Goethem vervangt Broekhoven als assistent-trainer. Trainingservaring deed hij bij zijn vorige club op bij de B-junioren. Zijn overgang is naar zijn zeggen gladjes verlopen. „Het niveau van Terhole is te vergelijken met het niveau van het tweede elftal van Hontenisse. Veel verschil heb ik niet kunnen merken. Terhole is een kleine club. Ik speel hier met leef tijdgenoten. In Kloosterzande had den we een mix van jong en oud. Hier kent iedereen elkaar, er is meer samenhang in het elftal." Met een gerust hart gaat Eric van Goethem de nieuwe competitie in. ,[oede - Het kleine Groede dl 'deerde vorig seizoen naar c [(je klasse van de afdelir jand. „Een rot seizoen," sta iu Oostburg woonaehtij jjer Henk Fenijn, die zie in eerste Groede-jaar wel a| shad voorgesteld. ■Pgggg GROEDE IfRpE KLASSE D I0EL1NG iNDAG ie blessures hebben ons part' speeld. Ik heb dat na afloop ee> i,alueerd en toen bleek dat J wedstrijd gemiddeld vijf basl ers misten. Dat is in een kleil de onze niet op te vangq ji heeft de sfeer er nooit ond leden. Het enthousiasme biel Is aanwezig. De trainingsol it met een gemiddelde vl ien man is zeker niet slecht men. Kortom, ik heb lekker it." 1 nieuwe seizoen begint dus in i [der van de afdeling. Niet ej leressant om tegen reservetean de vroege morgenuren te spele. ambiance van de derby's teg loondijke, Oostburg en Sir „it er komend seizoen dus nii it beseft ook Fenijn. „Het is e :e klasse die tweede klasse. D :oen is Aardenburg er weer b urnen, dus was het leuk gewee: g te groter de prikkel om h doren terrein zo vlug mogeli jr te heroveren. Een kampioer itjeis altijd welkom." Oud-elftalbegeleider Frank van Dam (rechts) en zijn opvolger Gino van Overmeiren rekenen op e® seizoen voor Hulsterloo. ijn kwam met zijn brigade ve lakt uit de 'transferperiode'. I ij één van zijn grote steunpilare lils Bram Vercruysse, naar Oo: vertrekken. Ook Henk Alm iders, die zijn eerste paar vo( ichoenen in Oostburg versie [rok naar deze kersverse afd [seersteklasser. Mark Triou he( punt gezet achter zijn actie itballoopbaan, terwijl er zich 01 keepersprobleem aandient. Va waarde David Almekindc :1de tegen Renesse zijn leidswedstrijd, maar stelde Ij bereid zou zijn in de toekoir id-in' te blijven en dat gei ijn nog enige hoop. lellicht neemt veldspeler Rudy ien plaats onder de lat. laciteiten heeft hij en blijft D bij de groep betrokken. I at al zo lang bij ons onder de 1 it zijn Groede-hart moet spi it al deze wisselingen was t positief nieuws. Rudy Simp die vorig seizoen naar Oor vertrok, keerde terug op b le nest, terwijl ook Frits V( neten zich weer fit heeft gemel ex-IJzendijke-speler kwam zi lïerwege het vorige seizoen m< maar raakte geblesseerd. F „Frits is voor ons een uitej :bare kracht. Een uitsteken itballer met de nodige routine.' [at de jeugd betreft is het in Gro i daar niet alleen trouwei itig gesteld. Er zijn F-pupillen rjimioren, maar de kloof met ioren is wel erg groot. To dit allemaal niet aan h touwen van Fenijn, die zond helen zijn contract verlengt toede is een leuke, gezellige vf "ling. Met een bestuur die vol achter het voetbal staat en wa kan wat binnen de mogelij ™n ligt. Een jaar vind ik echt °m iets te realiseren. Echt, komend seizoen een keer g FOTO K^^aard blijven van het blessurele n we een leuke competi Iffiioet. Ik heb daar alle vertro 8 in, gebaseerd op het entho toe en de sfeer van het afgel B seizoen ondanks dat we degi arden." Ab Dieleman, de man die aan zijn tiende seizoen begint bij afdelingstweedeklasser Schoondijke. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Schoondijke - Geen al te hoge verwachtingen bij afdelingst weedeklasser Schoondijke. „We moeten zo'n beetje rond de mid denmoot mee kunnen draaien en wie weet kunnen we een perio detitel meegraaien. Het ligt bin nen onze mogelijkheden. Een titel lijkt me wat ver weg. De weg daar naar toe is een stuk langer dan een periode," stelt Ab Dieleman, de laatste man die straks aan zijn tiende seizoen begint bij de mannen van de Schoondijkse Molenkreek. Na een wat moeizame start speelde Schoondijke het afgelopen seizoen een probleemloze competitie. Een moeizame start die te wijten was aan het feit dat men vier basispion nen moest vervangen. Dieleman, met zijn 27 jaar een van de oudge dienden in het team: „Dat hield nogal wat omzettingen in. Voordat SCHOONDIJKE TWEEDE KLASSE A AFDELING ZONDAG de machine weer liep waren we aan de winterstop beland. Na de win terstop draaide het wel en waren we zelfs lange tijd in de race voor een periodetitel. Alles overziend dus een redelijk seizoen." Het was trainer Rudy Veraart die de machine opnieuw op de rails plaatste. De immer enthousiaste IJ- zendijkenaar wist toen al dat het zijn laatste seizoen zou worden. Hij verkast naar buurman en woon plaats IJzendijke. Zijn vroegtijdige aankondiging betekende dat men in Schoondijke tijdig op zoek kon gaan naar een vervanger. Het werd Robby de Muynck, de man die bij Breskens alles mee mocht maken wat er mee te maken viel. Hij wordt speler/trainer en gezien zijn erva ring heeft Schoondijke geen ver keerde keus gemaakt. Naast Robby de Muynck kwam ook Mare de Ruysscher van Breskens zich aan de Molenkreek melden. „Iedereen is welkom," stelt Ab Die leman. „We hebben een te smalle selectie. Blessures kunnen niet wor den opgevangen. Een euvel waar zeker niet alleen Schoondijke mee worstelt, maar ieder clubje op dit niveau denk ik. We hebben de afge lopen jaren wat jeugd in kunnen passen, maar ook komend seizoen hebben we geen A-junioren en dan wordt de kloof naar de B-junioren toch groter dan wenselijk. Alleen pure talenten kunnen de stap over bruggen." zal zijn is Toni Filebert, - werkzaamheden niet meer® digde tijd zal kunnen vrij"1 Ondanks alles blijft de twee® se een aantrekkelijke Masi Dieleman: „Dat zeker. Ja®* Oostburg aan de bovenk® Groede aan de onderkant verdwenen zijn. Daar tf staat dat Aardenburg er we® Dat Aardenburg zou wel hoofdrol naar zich toe kunn® ken, maar vergeet ook Ha®' Boys niet. Dat heeft, heb men, aardig wat versterking! gen en is voor mij titelklan mer één, al moet ik stellen weinig zicht op heb. Trouwe is zicht er op hebben. Soms een ploeg en is die niet test Wij gaan er in elk geval onbet' tegenaan. Er staat geen ketel en we kennen onze heden. Bij een kleine onze zijn blessures en druk club schot5 Uliz-v Z.1J 11 U1COOU1V.U ~- Iemand die er wellicht niet meer bij te vaak van doorslaggevend V

de Stem | 1993 | | pagina 26