OO 5.75 NDiG Ploeg uit Ganzestad voor het eerst in eerste klasse 'Fysieke kracht opvijzelen' Luctor'88 doet stapje terug ladendamme |ft scheiden Iharding promotie re prestaties het best Lewedorpse Boys terug in het afdelingsvoetbal iren-tv ran Peter Groenewegen waardevolle kracht SSV'65 André Karelse: 'Niet tragisch over doen' r««, nu 2 voor dlharding 'ders van Terneu^ secretaris, e8 goes Kopstoot Voorzichtig ssv '65 lewedorpse boys luctor '88 Justus 1993 110 snelhechtermapjes 4,75 if 3.25 Ijendamme - Van Kwaden- Jje, dat vorig seizoen zeer presteerde worden ook [keer geen opzienbare re- Li verwacht. Althans, dat [mening van trainer Jean- Vereecke uit Vlissingen, ju zijn tweede seizoen be llij de geel-zwarten. Ladendamme flENDAMME -itDE KLASSE A KLING Itndamme moest het de laatste van het vorige seizoen zonder Peter Peters en Lou- Poortvliet, die geblesseerd ju, Dat betekende een geduch- nwakking. Het ziet er naar uit iel herstel van beide spelers iel enige tijd zal vergen. Ver- ik hoop dat ze speelklaar ij de start van de competitie, ik heb deze jongens hard De selectie bij ons is name- lal. Hooguit kan ik over vijf- an beschikken. Uiteraard is weinig, maar ik moet roeien riemen die ik heb. Enkele die de dertig jaar zijn ge- 1, hebben besloten om in iger elftal te gaan spelen. Dat in dat ik met een in hoofd- i groep van start moet, tl wat problemen geeft. Want spelers hebben natuurlijk reinig ervaring." ander betekent dat het voor ike wat moeilijk werken is bij id-Bevelandse club, die in de klasse van het afdelings- il opereert. „Maar ik heb er lapeloze nachten van," wil de meester kwijt. „Ik voel me happy bij Kwadendamme en achten er het beste van te i, Een belangrijke factor voor idat de groep waarmee ik aan een positieve instelling Zo Iaat bijvoorbeeld het trai- ik niets te wensen over. Milijk kunnen we dus wei- lot behoorlijke resultaten ko- ilaar dan moet er hard wor- pakt. Handhaving in de It klasse zal volgens mij dan ijk zijn," 24 insteekhoezen 4.50 oude - Volharding uit lande wil meer dan alleen meedraaien in het komen- iizoen. „We azen op promo- zegt wedstrijdsecretaris de Baar. „Dat is ook de Helling van onze nieuwe kt Henk Sprong, die al eer- ij ons in dienst was." VlV^d i er SZANDE DE KLASSE A IDAG 1 oefenmeester, die opvol- »trd van Kees la Grand, gaat ^ambitieus aanpakken bij de '•witten. Volharding miste vo- ttoen net de boot om de titel 'wacht te slepen. De beslis- wedstrijd tegen Dreischor koen met 2-1 verloren. LIJKE <EERSMAATREöE Burgemeester en Wethouders van Terne' rengen ter openbare kennis, dat in verban loleringswerkzaamheden de Industrieweg et bedrijventerrein van Philips tot en met he' °P errein van Verbrugge afgesloten zal zijn vo 'erkeer in beide richtingen. De maatregel geldt met ingang van >5 augustus 1993 tot en met 10 september )f zoveel korter als mogelijk of zoveel lanJL ïoodzakelijk zal zijn in verband met de uit 'e verkzaamheden. «euj, Terneuzen, "we gaan het opnieuw probe- stapje hoger te komen," -*t Rudi de Baar. „Er waait ®een frisse wind en de jon- de hoofdmacht staan op selectie gaat er niet veel '®en bij de Bevelandse club. de jeugdige Anthonie Drie ste men kwijt. Hij gaat voor *e uitkomen. De Baar: „Jam- ;*®t de selectie is reeds smal. wil een aantal spelers ''drie kruisjes is gepasseerd zo gaan afbouwen. We zul- g dus moeten richten op maar helaas ligt die bij 'ti! niet voor het oprapen. Over tateams mogen we niet mop- lWe kunnen er daarvan vier "Pdraven in de competitie. !'gmaals, de jeugd blijft onze indacht vragen, want dat is Is 'och de toekomst. Wanneer ®s!e team er in zou slagen om tan kampioen te worden en ta trapje hoger te komen zou 1®icht stimulerend kunnen '"voor de jonge generatie om "orden van Volharding. Wij club, die tot nu toe een Jtan roi Speeit wat prestaties "laar niettemin hebben we «staansrecht gezien de ho- 24 august"' l" ™teit die er bij ons heerst." Burgemeester en wetW TH.J. de Brauwer. loco-burgemeester, W. de Zeeuw. i. 4530 AA Terneuzen DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 Goes verrast met promotie Goes - Voor het eerst in zijn bijna honderdjarig bestaan heeft Goes, opgericht in 1895, de eerste klasse van de KNVB bereikt. Een mijlpaal die in de Ganzestad met gejuich werd ontvangen. Een promotie die overigens verrassend tot stand kwam. Tegen alle verwachtingen in kwam Goes immers in het bezit van de laatste periodetitel omdat de con currentie steken liet vallen, waarna de mannen van Ron Schrier sterk voor de dag kwamen in de nacom- petitie. Eerst werden Terheijden en WVC aan de zegekar gebonden en in het beslissende duel tegen Sint- Michielsgestel trok Goes eveneens aan het langste eind via een 4-1-overwinning. In deze laatste wedstrijd scoorde Carlos de Jonge twee keer voor Goes en had dus een belangrijk aandeel in de zege. De centrale middenvelder van de Bevelandse club zal het duel tegen Sint-Michielsgestel dan ook niet gauw vergeten. „Dat geldt uiter aard voor alle spelers, onze trainer, het bestuur en de hele aanhang van ons," merkt De Jonge op, die vorig seizoen zijn debuut maakte bij Goes. Het bevalt hem daar uitste kend. „De sfeer die daar heerst in de selectiegroep is optimaal en dat vind ik al een belangrijk punt. Wanneer je dan tevens in teamver band nog succes boekt is dat na tuurlijk mooi meegenomen." Carlos de Jonge, overgekomen van Luctor'88 uit Heinkenszand, dat toen derde klasse KNVB speelde, wil kwijt dat het voor hem eerst even wennen was bij Goes wat het spelniveau betrof. „Vergeet niet dat ik negen jaar lang in lagere klassen GOE5 EERSTE KLA5SE E ZONDAG heb gespeeld. In de tweede klasse KNVB ligt het tempo hoger en daar had ik in het begin wel moeite mee. Ik ging me steeds beter aanpassen. Kreeg trouwens in mijn aanlooppe riode bij Goes ook het vertrouwen van Ron Schrier en dat gaf me een kick. Vooral na de winterstop ging ik lekker voluit meedraaien." Carlos de Jonge, die als technicus uitstekend uit de verf komt, spelo- verzicht heeft, over een goed schot beschikt en ook met een kopstoot de bal de juiste richting weet te geven, kijkt met gematigd optimisme tegen het nieuwe seizoen aan. „Natuurlijk wordt het geen gemakkelijke opga ve voor ons nu we een trap hoger zijn geklommen," concludeert hij. „Met angst in de benen gaan we zeker niet van start. De motivatie om er iets goeds van te maken leeft sterk in de spelersgroep." Goes moet het dit seizoen stellen zonder linker spits Frank Goedege- bure, die naar zijn oude club .'s- Heer Arendskerke terugkeerde. Hu- go Cruq en Patrick Vogel, die overi gens geen vaste basisplaats hadden, vertrokken eveneens naar respectie velijk Nieuwland en Middelburg. Daar staat tegenover dat zes nieuw komers hun opwachting maken bij de kersverse eersteklasser. Dat zijn Paul Bom, de Zeeuwse topscorer van SSV'65, Gerard Tibbe (Robur), Arthur van Huizen (Serooskerke), Ruud Verbeek (Hoek), Rudy Blom- maert (voorheen doelman bij Luc tor'88) en Jason Pattiasina, die vo rig seizoen speelde in het C-team van het Rotterdamse Sparta. Carlos de Jonge meent dan ook dat zijn club in de breedte sterker is geworden, hoewel hij er voorzichtig aan toevoegt: „Je weet natuurlijk niet bij voorbaat hoe de nieuwko mers bij ons zich zullen aanpassen." In ieder geval kan Ron Schrier beschikken over een ruime keus. Als twee betrouwbare sluitposten heeft hij op zijn lijstje staan Ronald Kole en Rudi Blommaert. Verder komen als verdedigers in aanmerking Ruud Verbeek, Leen Koster, Richard Leijnse, Edwin Held, Marcel Kole en Frank de Bie. Op het middenveld zijn kandidaten John Vette, Carlos de Jonge, Ron Krijger, Paul Bom, Jason Pattiasina en Ron Brusket en het ziet er naar uit dat Wim Sabandar in ieder geval dit seizoen in de spits zal opereren. Hij fungeerde vorig sei zoen dikwijls als laatste man, maar voelt zich toch het beste thuis in de voorste lijn. Het ligt voor de hand dat Arthur van Huizen daar ook terecht komt, temeer omdat Pearl Doesburg, herstellende van een operatie, nog niet speelklaar is bij de aanvang van de competitie. Carlos de Jonge vooruitblikkend: „Op papier kan Goes naar ik meen met een kwalitatief behoorlijke se lectie van start in de nieuwe omge ving. Nu is het nog zaak dat we ons waar gaan maken. Het vizier is in ieder geval op scherp gericht. De eerste klasse betekent zeker een uitdaging voor ons! Goes - SSV'65 miste vorig sei zoen een unieke kans om door te stoten naar de derde klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal. Lange tijd waren de blauwhem- den uitstekend op dreef, maar ze lieten het tenslotte zitten in de slotfase. Peter Groenewegen, 32 jaar, maar als rechtervleugelverdediger nog GOE5 VIERDE KLASSE A ZATERDAG steeds een waardevolle kracht bij de Goese zaterdagclub, stelt: „Op Verdediger Peter Groenewegen begint aan zijn derde seizoen bij het Goese SSV'65. Hij stelt: „We zullen onze fysieke kracht op moeten vijzelen.FOTO JAAP WOLTERBEEK. het beslissende moment bleken we niet hard genoeg te zijn. Een teken aan de wand. We zullen dus de fysieke kracht moeten opvijzelen." Zijn club heeft een geduchte ader lating moeten ondergaan. Paul Bom, Zeeuws topscorer en winnaar van de 'Zilveren Stem-schoen' stap te over naar Goes, evenals Arsenio van Aerde. Ron Proos koos voor Hoek, Edwin Moens vertrok naar Kapeile en Juul de Vries keerde terug naar zijn oude club Hans- weertse Boys. Groenewegen: „Laten we er geen doekjes om winden, dit alles bete kent een klap voor ons. Vooral op het middenveld zijn we danig ver zwakt. Ik denk dan ook dat we de posities achter de spitsen moeilijk zullen kunnen opvangen." SSV'65 kreeg er als nieuwkomers bij: Micha Flore (Kloetinge), Koos Kempe (Co- lijnsplaatse Boys) en Jan-Mart Goud, die als tweede doelman fun geerde bij Kruiningen. Of dit drie tal het gaat maken in zijn nieuwe omgeving moet echter nog worden afgewacht. Als nieuwe trainer maakt Ruud van der Weel zijn op wachting. Peter Groenewegen, die zijn voet balloopbaan begon bij Middelburg, later aan de slag ging bij Meeuwen, Oostkapelle en Goes, begint aan zijn derde seizoen bij SSV'65. Een club waar volgens hem de sfeer prima is. „Ik hoop het daar dan ook nog een tijdje vol te houden. Ambi tie heb ik nog genoeg." Groenewe gen, die een aantal jaren terug ook uitkwam voor het Zeeuws elftal, verwacht dat SSV'65 deze keer niet zal meedoen in de race om de titel. „Daarvoor zijn we toch teveel ver zwakt, maar misschien kunnen we meedoen voor de periodetitel. Onze nieuwe trainer krijgt naar ik meen een zware taak. En nu we het toch over oefenmeesters hebben, volgens mij behoren tot de top-drie in Zee land en wel in deze volgorde: Ron Schrier, Cas Hubregte en Jan Meul- meester." Lewedorp - Lewedorpse Boys, dat een paar jaar geleden nog uitkwam in de derde klasse van het KNVB-zondagvoetbal, moest na afloop van vorig sei zoen opnieuw een stapje terug doen en is dus terecht gekomen in de eerste klasse van het afde lingsvoetbal. „In ons team hadden we te weinig spelers rondlopen die over wat er varing beschikten om behoorlijk te kunnen presteren op het niveau van de vierde klasse KNVB," conclu deert trainer Ad Vermeule. „Boven dien was onze selectie vrij smal." De Middelburgse oefenmeester heeft nu weer wat meer armslag. Hij kan weer beschikken over Paul Huiskes, die twee jaar zijn voetbal- LEWEDORP EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG schoenen in de wilgen hing, maar toch de draad weer heeft opgepakt. Daarnaast is Tom Huiskes - een spelbepalende speler - hersteld van zijn blessure, waardoor hij vorig seizoen geruime tijd was uitgescha keld. Van Zeelandia kwam de spits Blaha over en van Patrijzen Richard Rijk. Tevens heeft Vermeule aan de selec tie de 15-jarige Michel Rijk toege voegd. Tonnie Broekhoven vertrok Carlos de Jonge, de aanvaller die een belangrijk aandeel had in de promotie van Goes naar de eerste klasse van het KNVB-zondagvoetbal. FOTO JAAP WOLTERBEEK Heinkenszand - Na twee seizoe nen te hebben vertoefd in de derde klasse van het KNVB- zondagvoetbal moest Luctor'88 een stap terug doen. „Jammer, maar dat niveau lag net een tikkeltje te hoog voor ons," luidt de nuchtere conclusie van Andre Karelse. De linkerspits van de groen-witten HEINKENSZAND VIERDE KLASSE H ZONDAG voegt er aan toe: „Een jaar eerder was het al met de grootste moeite naar de zaterdagclub Heinkens zand. Vermeule begint met een selectie van twintig man, waaronder nogal wat jonge spelers, die zich naar hij hoopt waar zullen maken tussen de oude kern. Daartoe behoren onder andere Edwin Fraanje, Johnny de Jager, Simon Smits en de reeds genoemden Paul en Tom Huiskes. Vermeule heeft deze keer voor een wat andere opzet gekozen. „Ik wil de touwtjes wat strakker aantrek ken, want discipline is toch belang rijk, terwijl ik ook meer aanvallend wil gaan spelen. Via een 4-3-3-systeem. Vorig seizoen heb ben we te weinig gescoord. Dat wil ik opkrikken. Op deze manier moet een plaats in de middenmoot be reikbaar zijn voor ons," aldus de oefenmeester. André Karelse ziet de toekomst optimistisch tegemoet voor Luc tor'88. „Een plaats in de kopgroep moet haalbaar zijn voor ons." FOTO JAAP WOLTERBEEK. dat we ons vege lijf wisten te red den. Dat lukte toen nog, maar deze keer was niet te ontkomen aan degradatie. Overigens moeten we daar niet al te tragisch over doen. Gewoon vooruit kijken en ons nu proberen waar te maken in de vier de klasse." De 26-jarige Karelse behoort tot de stuwende krachten bij zijn club. Hij begon zijn voetballoopbaan bij de zaterdagclub Heinkenszand, die la ter fuseerde met de zustervereni ging Luctor. Toen in 1988 Luctor weer zelfstandig werd koos Karelse voor deze club, die vanuit de eerste klasse afdeling wist door te stoten naar de derde klasse KNVB. „Ik heb dus een mooie tijd gehad bij Luctor'88," zegt hij, „maar nu we in een lagere klasse zijn terecht geko men ga ik er met evenveel plezier tegenaan. Want voetbal betekent veel voor mij. Het is een sfeervolle ontspanning die ik niet graag wil missen." Zijn club zag twee steun pilaren in de defensie vertrekken. Doelman Rudi Blommaert koos voor Goes en laatste man Eddie de Dreu zette een punt achter zijn voetbalcarrière. „Die twee zullen we echt wel missen," meent Karel se. „Overigens kan de plaats onder de lat behoorlijk worden opgevan gen, omdat Berry Simonse weer beschikbaar is. Als militair vertoef de deze doelman een jaar in het buitenland. Wie er bij ons als-libero gaat fungeren is nog niet bekend. Dat zal trainer Jack Schipper wel uitmaken." Luctor'88 kreeg er vier nieuwe spe lers bij: Wilco Lievense (Goes), Kees van Leeuwen (SV Heinkenszand), Peter Verdonk ('s-Heer Arendsker ke) en Leen van Zaltbommel (Kloe tinge). De selectie is daardoor wat breder geworden. Karelse: „Toch denk ik niet dat we mee gaan spelen in de race om de titel. In deze competitie treffen we namelijk nogal wat clubs uit Zeeuws-Vlaanderen en die liggen ons niet zo goed, omdat ze fysiek sterker zijn dan wij. Maar we zullen natuurlijk onze uiterste best doen om tot goede resultaten te komen. Net onder de top eindigen zie ik dan ook wel zitten." t

de Stem | 1993 | | pagina 25