tbal de weg Mosseldorpbewoners hebben opgaande lijn weer te pakken 'Nog niet rijp voor een hoofdrol' 'Wonderen bleven uit' Biervliet ziet 'kanon' vertrekken gint timistisch Secretaris Peter Theunissen van SV Sluis: Erwin Duysserinck: 'Het wordt een moeilijk seizoen' eizoen meer E7 )RN BOYS |gffer RIA PHILIPPINE Beslissing SLUIS RIA keert terug naar afdelingsvoetbal BIERVLIET Pech G 24 AUGUSTUS 1993 dinsdag 24 augustus 1993 amateuristisch bezig en trekken voorbeeld geen spelers aan te! een geldelijke vergoeding, wens, daar hebben we ook geld voor, maar ook wanneer beter in onze slappe was zitten voelen we er niets l3n Gent/Terneuzen - „Het zom), jpen seizoen is moeizaam - ,»en, maar we wisten op voor spelers te gaan betalen. Clublid iind dat het niet gemakke- moet voorop blijven staan is k s-Heer Arendskerke nog steeds M *lnpl Hat \x;p nactrmron r>i:-i i doel dat we nastreven. Blijkt^ werkt dat nog bij ons. En daar zj we erg gelukkig mee. P ver. iat verder: „Qua voetballend jgen zijn wij beslist niet te voor deze klasse, maar een in Hp 1 muooi,, '"w* "-.w aan routine> gemis aan raffi ng Qojt min(jer fysieke S]oerd Bangma. Eerstgenoemde\j gens zijn werkkring (hij gaat 'grote vaart' op) en Bangma is vu huisd naar Duitsland. Voor dit ver lies komt heel wat Nieuwe gezichten bij Kloetinse zi Paul Schipper en Alex Lows (beiden van Middelburg), Petera 0"S m de 6erSte C°mpe' kenende (Bevelanders) en Jeffn van de Velde (GPC), Marcel Schenk (vorig seizoen ■T Middelburg) weer op het oude nes is teruggekeerd. „In de breedte z| we dan ook sterker gewordei meent Kees Zwamborn. ou zijn. We hebben over jjemeen een jeugdige groep jgebrek aan ervaring heeft ooral in de eerste competi- S parten gespeeld," zegt Bovs-trainer Hans Radt, het afgelopen seizoen, het it van Corn Boys in de i klasse H, de revue laat jen. van gent IDE klasse h (DAG ijlt verschillende malen opge- t "i ,^31 Toen waren er verschillen- 1 dstrijden bij dat we als een slagen bokser over het veld i.We waren in de eerste klasse gewoon om steeds te win baren de rollen omgedraaid esten we voor lijfsbehoud Dat was een hele omscha- AanvaSler Bjik heb in die fase voortdu- de groep in gepraat. Ook wedstrijden de zaak zoveel Ijk bij proberen te sturen, ive missen in het veld nog een echte leider. Daarom heb jongens steeds het advies in elkaar in het veld te tea. Vanaf november begon een beetje te lopen en na de plop hebben we goed ge- Peter Noordijke ventileert: „Vooi aanvallend denk ik dat we mi mogelijkheden hebben. Persooi zie ik bijvoorbeeld Paul Schip] nog steeds als een zeer bruikbi spits. Hij heeft vorig seizoen bij Middelburg geen potten kui breken, maar gezien de strubbelt gen die zich daar voordeden wj dat niet verwonderlijk. Wellii kan Schipper dan ook bij ons bloeien. Verder kunnen Rom Zuijdwegt, Arjo den Dekker eventueel Jeffrey van de Velde te vens voor genoeg stootkracht zor gen in de voorste lijn. Omdat ook de andere linies bij ons behoorlijk be zet kunnen worden denk ik dan ook dat we mee zullen doen in de race om de kampioenstitel. Evena AchiUes Veen en misscMi:imoetêrzettenomdezaak rails te krijgen. De Veere." Kees Zwamborn, die met 22 spelg Pdaa in het cmcfale duel aan Hor n«nr<nnr-\rv-»rrr>immi ic aan het oefenprogramma is bega nen en dan zijn selectie terugbren l(" tot 18 man, geeft als visie: M ;rdoor ontvluchtten we enigs deze op papier kwalitatief sterk j. groep zijn we eigenlijk wel ver plicht om goede resultaten neer zetten. Daar ga ik hard aan werke maar uiteindelijk moeten de spele het waarmaken. In ieder geval die nen we beter uit de startblokken komen dan vorig seizoen." bleef Corn Boys lang in de ètiezone. Hans Radt: „De wedstrijd in Westdorpe tegen was een geweldige opdoffer. inden op dat moment de druk un. Daarna hebben we alle op de Lewedorpse Boys, stond de weer. Dat duel wonnen we degradatiezone. Daarna is leen maar beter gegaan. Uit atste vijf wedstrijden pakten en punten en daardoor ein- t we op een totaal van 16 n, op gelijke hoogte met Wal ks dat er flink aan verschil- spelers van Corn Boys werd aen blijft de selectie com- Alleen Tom Heynderieckx Izijn heil bij Philippine. Daar «ver staat de komst van doel- Jonny Ingels en Sonny Ridde- an Axel. „Vooral de komst ien doelman is een welkome voor ons. Jan Mutsaars seizoen knap werk gele- maar als hij wegvalt is er een gat bij ons. Dat hopen we te vangen." naderende seizoen zegt hij: ttjaar staat nog in het teken waring opdoen. We moeten Ijnieuw proberen te handha- presteren te onregelmatig st regelmatigheid is belangrijk ri sterke vierde klasse, die is geworden door het weg- van ploegen als RIA en Le- >se Boys. Ik denk persoonlijk Met minder zijn dan ploegen «wacht. Hoofdplaat, Philip- SE Walcheren. Daarom ver- ik dat we onze status moeten consolideren. Over een jaar moet deze ploeg uit kunnen 1 tot een sterke vierdeklas- Van ons goed opgezette jeugdpltn rofijt hebben.foto jaap wolte FOTO jaap v Lik. It o- nk en de de zet weest. „Daar zullen we m de toe komst profijt van hebben, co deert hij. Ondanks het ver iie enkele spelers ziet Johan Bruir» komende seizoen dan ook ffl matigd optimisme tegemoet- 1 gens mij gaan we opnieuw be tot de sub-top. Ik zie Zeelan favoriet voor de titel, mj"v^n5- Zeeland Sport reken ik tot de hebbers." Philippine weer vierdeklasser ■1%k Westdorpe - „We wisten dat het moeilijk zou worden. Tegen be ter weten in hoop je dat het toch nog goed zal verlopen, maar realistisch bekeken kon dat ei genlijk niet. Als je als ploeg die op de vierde plaats van onderen staat promoveert, dan kun je geen hoge verwachtingen heb ben," zegt eerste elftalleider Tonny Reijns van de voetbalver eniging RIA uit Westdorpe over het afgelopen seizoen. westdorpe eerste klasse afdeling zondag „Op de laatste wedstrijddag konden we nog degraderen, maar in plaats daarvan pakten we via een forse zege tegen Hansweertse Boys zelfs nog een periodetitel. De twee pro motiewedstrijden tegen de andere periodekampioen, Zeeland Sport, vielen in ons voordeel uit. Als je als potentiële degradatiekandidaat promoveert mag je geen wonderen verwachten. Die kwamen er dan ook niet," gaat Tonny Reijns verder. „We probeerden er wel iets van te maken, maar kwalitatief kwamen we duidelijk klasse te kort. We speelden, op enkele wedstrijden na, niet echt slecht, maar we misten mogal wat kansen en op den duur Philippine - Na een afwezigheid van drie jaar keert Philippine terug in de vierde klasse H van het landelijk amateurvoetbal op zondag. Na een verblijf van twee seizoenen in de eerste klas se afdeling en zelfs één seizoen in de tweede klasse, sloeg de ploeg van trainer Ronny Kerck- voorde de weg omhoog in en promoveerde in twee jaar tijd via evenveel kampioenschappen terug naar de vierde klasse. Voor een belangrijk deel werd die laatste promotie op het conto van laatste man Peter Hamelink, doel man Ruud Koopman en aanvaller Michel van Craenenbroeck geschre ven. Philippine kreeg weinig goals tegen en had in Van Craenenbroeck een bijna niet af te stoppen aanval ler. Het feit wil dat juist Peter philippine vierde klasse h zondag Hamelink (terug naar Hoek) en Mi chel van Craenenbroeck (naar Bres- kens) de ploeg uit het mosseldorp verlaten hebben. Een forse aderla ting, daar is wedstrijdsecretaris Ko Doorns het roerend mee eens. „Dat waren belangrijke krachten voor ons, maar toch zie ik de toe komst wel hoopvol tegemoet. In denk zelfs dat we in de breedte sterker worden. Arjen Sol (Terneu- zense Boys), Paul de Putter (Bres- kens), Franklin de Kunder (Sluis kil), Richie Bosma (Hoek), Tom Heynderieckx (Corn Boys) en aan valler Wim Antheunis van het Bel gische Kaprijke komen de gelederen versterken. Ik denk dan ook dat het vertrek van Peter Hamelink en Mi chel van Craenenbroeck opgevan gen kan worden. Daarnaast staan ook enkele jeugdspelers te dringen om naar de eerste elftalselectie door te stoten. Het ziet er al met al vrij gunstig uit voor ons. Philippine veroverde op de laatste wedstrijddag de titel in de eerste klasse afdeling. Die ploeg won toen met 2-0 van Aardenburg, dat nog een punt nodig had om eersteklas ser te blijven. Door die winst bleef Philippine buiten schot van voor naamste concurrent Vlissingen. „De beslissing omtrent het kampioen schap viel eigenlijk in het thuisduel tegen Vlissingen. Door die wed strijd te winnen deden we een goede zaak en kwamen aan de leiding," aldus Ko Dooms. Over het komende seizoen zegt hij: „We weten uit ervaring dat die vierde klasse een stuk zwaarder is dan de eerste klasse afdeling. Onze trainer Ronny Kerckvoorde, die nu drie seizoenen het eerste traint en al vijf seizoenen aan onze club ver bonden is, is daar eveneens van doordrongen. De zaak zal dan ook beslist niet onderschat worden. We zijn er in de breedte wel op vooruit gegaan, maar dat betekent nog niet dat we moeiteloos mee zullen draaien in de vierde klasse. Hand haven moet in eerste instantie hoofdzaak zijn. Dat moet kunnen met dit materiaal. Vanuit die posi tie proberen we zo hoog mogelijk te eindigen," besluit Ko Dooms. Sluis - In Sluis werd een mid delmatig seizoen afgewerkt. Geen echte degradatiezorgen, maar ook niet present als er prijzen uitgedeeld werden. Ook komend seizoen nog geen hoog gespannen verwachtingen aan de Zuiddijkstraat. sluis Ko Dooms, wedstrijdsecretaris van Philippine: „In de breedte zijn we sterker geworden, maar handhaven wordt ons eerste doel in de vierde klasse.foto camile schelstraete. verdween ook de overtuiging uit het spel. Toen de winterstop aanbrak wisten we dat we al met één been terug in de eerste klasse van de afdeling stonden. Na de winterstop hebben we nog wel enkele punten bijeen gesprokkeld, maar kwamen geen moment los van de degradatie plaatsen en degradeerden dus." RIA keert, na één seizoen in de vierde klasse van het landelijke amateurvoetbal, terug naar de eer ste klasse afdeling. Trainer Henny van Regenmortel vertrok en in het komende seizoen zal Ivo Wouters de scepter zwaaien over de standaar delf van RIA. Voor het komende seizoen is Tonny Reijns gematigd optimistisch. „Ik zie het wel zitten. Er komt een vijftal spelers bij. Dat zijn Herre- bout van Terneuzense Boys, Broe ders en Van der Sijpt van Axel, De Maeyer van Koewacht en Jürgen Agterhuis van Sluiskil. Als je weet dat geen enkele speler vertrok, toch opvallend bij een ploeg die degra deert, kun je vaststellen dat we er in de breedte flink op vooruit zijn gegaan. Ik verwacht dan ook dat we goed mee zullen draaien. We zijn zeker geen kampioenskandidaat en zijn met een plaats in de bovenste helft dik tevreden. Pakken we een periodetitel, dan is dat mooi meege nomen, maar een must is dat niet. Voor de ploeg zal het zeker een leukere competitie worden dan vo rig seizoen. Het is eervol om in de vierde klasse te spelen, maar je moet af en toe ook eens kunnen winnen. Dat ontbrak er vorig jaar hoofdzakelijk aan. Dat zal dit sei zoen anders zijn." tweede klasse a afdeling zondag Peter Theunissen, ooit zijn voetbal loopbaan begonnen bij Terneuzense Boys om daarna een aantal jaren vaste pion in Sluis te worden, be heert nu al vier jaar het secretariaat van de club. „Als het moet wil ik nog wel eens invallen, maar dat blijft gelukkig beperkt." Hij kon tijdens de overschrijvings periode een vijftal spelers op de ledenlijst plaatsen en een drietal afvoeren. Drie veelbelovende jonge ren kwamen terug van het Bel gische Westkapelle. Een drietal be staande uit Maurits van Daele, Guy Bloes en John Groosman. Van origi ne afkomstig uit Sluis, maar omdat men geen A-junioren had rijpten ze een poosje aan de andere kant van de grens. Edwin Bogaard kwam terug van Aardenburg na een éénja rig uitstapje, terwijl van Biervliet vv *0 - Sluis-secretaris Peter Theunissen: „Samen proberen de jeugd voor de voetbalsport te behouden.foto camile schelstraete. Pieter de Bakker zich kwam mel den. Van de ledenlijsten werden geschrapt: Chris Gentier, Fernand Maas en René van Wulpen. Gentier ging terug naar het Belgische West kapelle, René van Wulpen naar FC Knokke, terwijl Fernand Maas zijn schoenen aan de bekende wilgen hing. Alles overziende is is SV Sluis er dus niet op achteruit gegaan. Theu nissen: „We zijn versterkt. Er loopt hier een aantal leuke jeugdspelers rond. Als we die kunnen houden ziet de toekomst er voor het voetbal in Sluis gezond uit. Het probleem is dat die jongens hier in Sluis vaak voor een centje bijverdienen kiezen als de seniorenleeftijd in aantocht is. We hebben daar al mee leren leven, al blijft het jammer. De terugkeer naar het zaterdag voetbal is volgens mij definitief af gesloten. Dat spreekt niet meer aan. In de tweede klasse van het zondag voetbal heb je toch een aantal leuke streekduels. Speel je op zaterdag, dan moet je steeds naar de overkant van de Westerschelde en dat spreekt helemaal niet aan. Natuur lijk denken we hier nog wel eens terug aan de mooie tijden uit onze zaterdagperiode, zoals de beker wedstrijd tegen het toen roemruch te Meeuwen. Dat is verleden tijd. De toekomst is belangrijker en we hebben met een aantal routiniers, zoals Raymond Hubregtse, Patrick Buysse, Jacky Caniere en Patrick Geijssels, aangevuld met jeugd een uitgebalanceerd team. Geen team dat rijp is voor een kampioenschap, maar wel een team dat een pro bleemloze competitie in de tweede klasse moet kunnen afwerken." Jean-Pierre van Kerschaever blijft ook komend seizoen de rood-witten trainen. Vorig seizoen kwam hij terug, nadat hij een aantal jaren geleden ook al de troepen in Sluis onder zijn hoede had. Om de jeugd toch aan het voetballen te houden namen Sluis en Cadzand de ver standige beslissing om een gecom bineerd A-juniorenteam op de been te brengen. Theunissen: „Ik denk dat dit een goede zaak is. Emoties over boord gooien en samen probe ren de jeugd voor het voetbal te behouden." BiervLiet - Biervliet handhaaf de zich keurig in de eerste klas se van het afdelingsvoetbal. Het was zelfs al ruim voor het einde van de competitie in veiligheid. Een feit waarin met name Pa trick Baumgarte een groot aan deel had. Hij knalde er in zijn eentje twintig binnen. Dit 'ka non' zal dan ook node gemist worden in Biervliet, want ook Terneuzen had in de link dat hij regelmatig scoorde. biervuet Elftalleider Tonny Reijns van RIA: „Komend seizoen zal prettiger worden dan het voorgaande.foto camile schelstraete. eerste klasse afdeung zondag Met hem vertrok eveneens dertiger Richard Burky naar de ambitieuze Terneuzense vierdeklasser. Er kwam ook aanvulling met de 19-jarige Richard Paauwe van Hoek, Wim Verdoorn van STEEN en Marc Corijn van Philippine, maar of die het vertrek kunnen compenseren valt af te wachten. Een spits die gemakkelijks scoort is nu eenmaal van goudwaarde, al moet het kanon wel in stelling ge bracht worden. Een van de mannen die in Biervliet in die rol speelde en speelt is de inmiddels al 33-jarige Erwin Duys serinck. Na twee jaar Sluiskil keer de hij vorig seizoen terug bij de mannen van Willem Beukelszoon. Begonnen aan zijn afbouwperidoe zoals hij zelf stelt, maar zekerheid over zijn afscheid is er nog niet. „Op dit nieau moet ik nog wel een paar jaar mee kunnen draaien. Ik train wel niet meer zo veel als een aantal jaren geleden, maar eenmaal Erwin Duysserinck verwacht een moeiliik seizoen voor Biervliet. in de wei wil ik toch nog altijd winnen. We hebben een seizoen achter de rug dat boven verwach ting liep. We zagen het allemaal wat zwaar in. Biervliet was via de nacompetitie in de eerste klasse gekomen. Dat betekent dat je met weinig overschot promoveert. Voor de win terstop kwam dat dan ook aan het licht. Wat pech met de afwerking betekende dat we elkaar de nieuw jaarswensen over konden brengen in de onderste regionen van de eerste klasse. Na de winterstop be gon het op een onverklaarbare ma nier te lopen. Er kwam een trai nerswissel, maar daar lag het vol gens mij allemaal niet aan. Met Paul Steyaert, die vroegtijdig op stapte, pakten we eveneens de nodi ge punten. Het belangrijkste was dat Patrick Baumgarte ineens aan de lopende band begon te scoren. Met een paar mensen trokken we de gaten, hij hing ze binnen. Zeg maar dat dit lekekr is. Voetbal lend zal het dit seizoen ook wel lukken. Daar ben ik niet bang voor. Banger ben ik voor datgene wat nog altijd over winst en verlies beschikt, het maken van doelpunten. We zit ten zoals meerdere clubjes in de foto camile schelstraete regio trouwens met het probleem dat er weinig aanvulling komt van uit de jeugdrangen. Daarnaast heb je op het niveau van de eerste klasse weinig aantrekkingskracht op spe lers van buitenaf. Dat betekent dat de oudgedienden de kar moeten blijven trekken." Nieuwe man aan het sportieve roer in Biervliet wordt Wim Jansen. De in Terneuzen woonachtige trainer kan bogen op de nodige ervaring. Cadzand, Schoondijke, Zaamslag en de jeugd van Hoek weten als geen ander dat deze man voor een enorme binding kan zorgen. Aan zijn enthousiasme zal het in elk geval niet liggen.

de Stem | 1993 | | pagina 23