enis' [wil klasse terug Breskens ziet basispionnen vertrekken TJzendijke gaat goed meedraaien9 'Scorende spits gevraagd' SV Oostburg vol zelfvertrouwen Michel de Ruysscher blijft wit-zwarte kleuren trouw 'Hoofdplaat kan voor verrassingen zorgen' Richard Capello: icurrentie goede zaak Selectie HOOFDPLAAT Jeugdspelers Van de Vijver en Kruidenier terug van weggeweest Sleeptouw IJZENDIJKE BRESKENS In Aardenburg wil men jubileumjaar overslaan AARDENBURG Routinier Jan Engelaar: 'We hebben een ploeg die kan groeien' OOSTBURG Studie 124 augustus 1993 dinsdag 24 augustus 1993 Hoofdplaat - Terneuzenaar Ri chard Capello voelt zich lekker in zijn vel in Hoofdplaat. Ooit begonnen bij Terneuzense Boys begint hij in de 'Oesterput' aan zijn tiende seizoen en hij heeft er nog steeds geen problemen mee om de verplaatsingen van Terneuzen naar Hoofdplaat te maken. allerlaatste moment de boot in d door een counter. We moeten! niet van de wijs laten brengen! met dezelfde instelling blijven J len. Als we dat op kunnen brenf is Hontenisse opnieuw een kanï daat om voor een plaats naarjr vierde klasse in aanmerking te men," aldus Baart. Hontenisse zag de selectie niet tl anderen. Enkele A-junioren kon» voor een plaats in het eerste el| in aanmerking. „Hontenisse kan' rugvallen op de jeugd en dat is teken aan de wand. In alle gelei gen wordt er keihard gewerkt en er een echte verenigingssfeerJ den duur moet dat vruchten afwj pen," stelt Baart, die vier den ook al in het eerste elftal I zeilde. Daarna moest hij enkele I zoenen zijn plaats afstaan aan 9 ny van Waes. „Voetballen in het tweede elftal toch weer anders. Als speler wij het hoogst haalbare bereiken. dus het doel verdedigen in het ste elftal. Ik doe mijn best om ortj de lat te blijven staan. De strijd Van Waes ga ik graag aan. maar hebben allemaal hetzelfde doel. snel mogelijk Hontenisse ten brengen naar de klasse waarin! thuishoren. En dat is de vierde) hoofdplaat vierde klasse h zondag Jk ben destijds naar hier gekomen omdat ik op zaterdag moest wer- waardoor voetballen bij de Boys niet meer mogelijk was. On danks dat er wel eens contacten zijn geweest met clubs dichter bij huis (tijdens de .overschrijvingsperiode ben ik nog benaderd door Terneu zen) ben ik hier blijven hangen." Capello is een nuttige voetballer voor iedere ploeg. Zo regelmatig als zen Zwitsers uurwerk. Zelden een ipvallende rol, maar altijd zijn ni veau halend. Speelt Hoofdplaat goed dan valt Capello niet op, wordt er slechts gevoetbald dan is lij één van de beteren. „Die gelui den zijn niet nieuw voor me. Ik heb ze hier meer gehoord en ik denkt dat ze niet ver naast de waarheid zitten. Ik ben geen speler die ge makkelijk scoort. Meer de man van |de voorbereiding. Het middenveld dat is mijn stekkie. Ik heb ook wel al back gestaan, maar die plaats geniet niet mijn voorkeur." let was tijdens de overschrijvings periode trouwens opvallend stil daar in 't Durp achter de dijk. Van Breskens kwamen Serge de Ruys- scher en Marco van Drie. Twee jongens die in staat moeten zijn een plaatsje in de basis te veroveren, tegenover hun komst staat het ver lek van A-junior Robby Jonkman oaar Middelburg en wat zwaarder weegt het stoppen van Paul Vermue tnTom Sinack. Er staat echter een antal beloftevolle jongens gereed im Hoofdplaat ook komend seizoen a de KNVB-rangen te houden. Meer willen we ook niet," stelt secretaris Johnny Cornelis. „We jennen onze beperkingen. Een titel- iandidaat zijn we zeker niet, maar i denk dat we toch over te veel kwaliteit beschikken om degrada- tiezorgen te kennen." len mening die Capello ten volle „Vorig seizoen stopte Henk Ottens als speler. Een man die de ploeg over dode punten kon bren- p, maar we hebben dacht ik toch sewezen dat we het zonder Henk lis speler ook konden. Ons enige jptobleem was dat we te wisselvallig speelden. Veel onnodig puntenver lies met name hier thuis. Komend itizoen zou Hoofdplaat wel eens Kor verrassingen kunnen zorgen. ®e hebben nog steeds een publiek tot achter de ploeg staat. De jeugd |oeit lekker mee en we hebben Stanny Soulimans. Een jongen met waarde voor de club. Vaak ïtblesseerd, maar een halve Souli- i*n5 is voor ons nog een gehele i'sard. to zijn schaduw heeft Mark Boek- itait, vorig seizoen overgekomen Breskens, zich uitstekend ont steld. Stanny moet altijd in de worden gehouden, dat weten ze Statussen wel in de vierde klasse. *rk profiteerde daar het afgelo- merkt dat ook aan hVpubM|»^°er(optimaal1 van. Moeilij- io vppl stre® wordt het wellicht om de tan- de vierde klasse heb je veel stree duels en daar ontbreekt het nu aj Dat is jammer en hoe langer duurt voordat je weer een pla| hebt veroverd in die vierde Kt hoe moeilijker het allemaal woj Daarom moeten we opnieuw mouwen opstropen en de kans f ken om te promoveren. Eenvo is overigens anders, want ie® wil graag naar die klasse ve sen." besluit Mark Baart. ta Vermue/Sinack te vervangen, «ee jongens met een enorme Jsklust en daar moeten we het W nog van hebben. Trainer Ot to® zal echter wel weer een oplos- bedenken. Het moet weer zo '•kien dat de tegenstanders met in de handen naar de 'Oester- jW' komen. Dat konden we het '-gelopen seizoen niet helemaal [hamaken," aldus Capello, die in «EEN en Axel de ploegen ziet die I1 Pool position' vertrekken. •Wachter een ploeg of vier en «a zouden wij wel eens bij kun- toi zitten. Daarnaast mogen we purlijk Vlissingen niet vergeten. een club met een roemrijk Weden, die ongetwijfeld het ™tae dieptepunt heeft gehad en kli uit een wat groter arsenaal kan Wen dan wij hier." ,enisse, meent dat het ae rwuy-- \ande promoveert naar de vierü hoogste ierde fotowimkoo» Breskens-spits Michel de Ruysscher: „Wie de doelpunten maakt is niet belangrijk, als ze er maar in gaan.foto camile schelstraete. Breskens - Michel de Ruysscher begint aan zijn vijfde seizoen bij derdeklasser Breskens. De 23-jarige linker spits bleef on danks dat er van buitenaf wat interesse was de wit-zwarte kleuren trouw. „Ik blijf Bressi- aander. Er zijn inderdaad wat contacten geweest met Oost burg, maar sportief wil ik op een zo hoog mogelijk niveau blijven voetballen. Dat vind ik nog steeds bij Breskens." De Ruyscher, vaak verguisd, maar altijd wel goed voor zijn moment en doelpuntje, zag aardig wat collega's vertrekken. „Dat was voor mij ook een verrassing, want tijdens een bijeenkomst kort na de vorige com petitie gaven alleen Paul de Putter en mijn broer Serge te kennen te vertrekken. Tijdens het pinkster- weekeinde zijn er schijnbaar veel van gedachten veranderd. Er is in derdaad aardig wat vertrokken. Op de eerste juni gaf voorzitter Johan van Espen de namen door van de selectiespelers Paul de Putter, Wer ner Temmerman, Benny van Leeu wen, Mario Corthals en Pedro Se- cillia. Paul de Putter had al eerder aange kondigd naar de kersverse vierde klasser te verkassen. Verrassender was het vertrek van Werner Trem- merman naar Oostburg, Benny van Leeuwen naar Terneuzen, Mario Corthals naar Aardenburg en Pedro Secillia naar Bevelanders. Daar naast een aantal jongens uit het tweede. Robby de Muynck tekende rond de paasdagen al een contract als trainer van Schoondijke, Serge de Ruysscher had ook al een poosje aangekondigd naar Hoofdplaat te vertrekken, terwijl Ronald de Cock terugkeert na een eenjarig verblijf naar Aardenburg. Tegenover deze leegloop staat slechts één nieuwko mer. Michel van Craenenbroeck komt over van Philippine. Michel de Ruysscher beseft ook dat Breskens zeker in de breedte heeft ingeboet. „Dat zal niemand ontken nen. Toch zie ik het niet al te pessimistisch in. Robin Buitendijk IJzendijke - In IJzendijke lijkt de leegloop van de laatste jaren een halt toegeroepen te zijn. Niemand vertrok. Sterker nog, men kreeg er een aantal sterke pionnen bij. Dit met twee oudgedienden, Frank van de Vijver en Robert Kruidenier. Met name met de terugkeer van Frank van de Vijver is men bij de blauw-witten gelukkig. Een paar jaar geleden vertrok hij naar het Belgische Evergem. Dit en zijn stu die voor dierenarts deden hem in de regio uit het beeld verdwijnen. Af gestudeerd komt hij bij vader Pol in IJzendijke te werken op een steen worp afstand van het voetbalveld. Robert Kruidenier liet eveneens zijn studie een paar jaar preveleren, maar is komend seizoen voetballend weer beschikbaar. Daarnaast kwam ook Jurgen de Poorter over van Groede en staat de jeugd, met onder meer Jean-Paul van de Bunder, Marco de Witte en Chris Cornelis, aan de poort te kloppen. Die poort is al open voor doelman Ronny Cammaert, al moest de 23-jarige doelman lang op zijn beurt wach ten. Eerst was daar Fred de Krijger en later Pol van de Vijver (Pol junior wel te verstaan). Afgelopen seizoen toen Pol naar Hoofdplaat vertrok kreeg Cammaert zijn kans en hij greep die met beide handen. Hij deed zijn beide roemruchte voorgangers vergeten en is gereed voor zijn tweede seizoen. Cammae rt, studerend aan de HLO in Etten- Leur en daarom alleen maar in staat om de vrijdagavond de trai ningen te volgen: „Ik moest inder daad lang wachten. Vier jaar zat ik in de wachtkamer en toen Pol vorig seizoen vertrok wist ik dat mijn kans zou komen. Het ging lekker, maar dat is zeker niet alleen de verdienste van mij. Na het vertrek van een aantal jon gens, zoals de gebroeders Paul en Peter de Putter, Adrie van Hane- gem, Theo de Buck en Pol van de Vijver, moest er hier aardig wat aangevuld worden. Ik vergeet trou wens Robert Kruidenier en Frank van de Vijver nog te noemen, maar dat komt wellicht omdat die nu weer op het oude nest zijn terugge keerd. Ik dacht dat we nu weer bezig waren uit een dal te klimmen. Met de terugkeer van Frank van de Vijver hebben we een jongen die een ploeg op sleeptouw kan nemen. Een geweldige voetballer op alle plaatsen inzetbaar. Dat betekent overigens nog niet dat ijzendijke eerste klasse afdeling zondag we tot de titelklanten in de eerste klasse gaan behoren. Ik schat ons zo rond de vijfde stek. Veel hangt het bij ons af van blessures en schorsin gen. Worden we daar veelvuldig mee geconfronteerd dan kan het anders uitpakken, maar ik zie ons niet degraderen. Daarvoor hebben we toch te veel kwaliteit in huis. Ploegen die volgens mij komend seizoen de toon in de eerste klasse gaan zetten zijn Zeelandia, Zeeland Sport en Robur met Oostburg als de grote onbekende. Wij zelf moeten het in elk geval beter doen dan vorig seizoen, toen we met name in de thuiswedstrijden te veel punten hebben laten liggen." Nieuwkomer, hoewel niet helemaal, is trainer Rudy Veraart. Een man die weet hoe IJzendijke in elkaar zit, ondanks dat hij er al een paar jaar voetballend weg is. Na zijn actieve loopbaan in IJzendijke be gon hij daar zijn trainersloopbaan om vervolgens via Breskens, Aar denburg en Schoondijke terug te keren op het oude nest. breskens derde klasse d zondag was door zijn militaire dienstplicht afgelopen seizoen vrijwel niet inzet baar, terwijl we Jacky Jacobse door een langdurige blessure moesten missen. Die twee jongens zijn er weer bij en daarnaast hebben we toch een paar jeugdspelers die inge past moeten kunnen worden. Ik zie ons geen rol van betekenis spelen aan de bovenkant van de ranglijst, maar ik zie ons ook niet als degradatieklant. De verschillen in de derde klasse zijn zo gering dat de geluksfactor wel eens een door slaggevende rol zou kunnen vertol ken. Pak nu afgelopen seizoen. We spelen de laatste wedstrijd zowel tegen de degradatie als voor de periodetitel. Het viel aan beide kan ten voor ons positief uit. Het geeft wel aan hoe de krachtsverhoudin gen liggen in de derde klasse. Er was maar één ploeg die er duidelijk bovenuit stak en dat was HW'24. Het was ook de enige ploeg die ons weg kon spelen en weL in Hulst. Nog een punt wat de krachtsver schillen het afgelopen seizoen aan gaf was dat er 23 punten nodig waren om niet te degraderen. Ik denk dat we van die situatie weer uit moeten gaan. Dat betekent dat we met dezelfde doelstelling van start gaan als in ons debuutjaar in de derde klasse. Het behoud sta bovenaan en als het even kan e periodetitel pakken. Door het ve trek van een aantal jongens zuil we het nog meer van het collect moeten hebben met Willy de Jaeg en Nico Knol als steunpilaren." Over zijn produktie van het afgel pen seizoen is hij niet echt tevrede „Dat waren er maar zes. Daarl moet wel vermeld worden dat een aantal wedstrijden heb gemi: maar het hadden er meer moet< zijn. Twee jaar terug prikte ik nog dertien binnen. Zo'n tien twaalf goals is mijn tax en dat zi dit seizoen toch moeten lukken. W ze maakt is niet echt belangrijk a ze er maar in gaan. Toch is het éi van de belangrijkste taken van ei spitsspeler." Aardenburg - Jubileumjaren in het Aardenburgse voetbal zijn een apart verhaal. Afgelopen seizoen eveneens, toen men het feit herdacht dat men zestig jaar oud was. Het moest gevierd worden met op sportief gebied een wat wrange smaak, want de degradatie naar de tweede klas se van de afdeling was op de feestavond al een feit. 'Niet no dig', was de algemene opinie op het fraaie Burgemeester van Dongensportpark. aardenburg tweede klasse a afdeling zondag De sport kent echter zijn wetten. Men mag weer proberen uit het dal te kruipen want Aardenburg heeft te veel kwaliteit in huis om in de kelder van het afdelingsvoetbal te verblijven. „We moeten echter de hand in eigen boezem steken," stelt Corné de Bruijne, één van de spel- bepalende spelers op het midden veld. „Het heeft echt niet alleen aan het trainersduo Marnix van Rie en Jo han Baart gelegen. Wij zijn mede schuldig aan de degradatie. Voor de winterstop liep het nog wel, maar daarna was het huilen met de pet op. Voetballend ging het nog wel, alleen we konden niet tot scoren komen. Zelfs op de cruciale mo menten zoals tegen Jong Ambon wordt er nog vanaf elf meter ge mist. Wat we zoeken is dan ook een psits die ze tegen het net kan ram men. Daarnaast speelden blessures een belangrijke rol, maar dat mag geen excuus zijn, want daar zullen de tegenstanders ook wel mee te maken gehad hebben. Nogmaals, we moeten het falen binnen de eigen gelederen zoeken." De Bruijne is met zijn 26 jaar al één van de routiniers van de groen zwarte brigade. Op zijn zeventiende maakte hij als A-junior zijn op- Aardenburg-middenvelder Corné de Bruijne: „Het wordt bikkelen h de tweede klasse.foto camile schelstraet wachting in het keurkorps. Hij zag Aardenburg goede zaken doen tij dens de overschrijvingsperiode. Ma rio Corthals en Ronald de Cock keerden terug op het oude nest. Twee jongens die het team omhoog moeten kunnen krikken. Corthals kwam via Sluiskil en Breskens te rug op het oude nest, terwijl De Cock een eenjarig uitstapje Bres kens achter de rug heeft. Daarnaast heeft Patrick Goethals de schoenen weer uit de kast gehaald, waardoor men naast Ronald Scheppers weer een betrouwbare kracht onder de lat heeft. Naast deze versterkingen staat het vertrek van Edwin Bogaard naar buurman Sluis. Hij keert na één jaar eveneens terug naar zijn baker mat. Nieuw is ook trainer Freddie de Rooy uit Hoek. Een man die al de nodige ervaring opdeed met de jeugd. Jong nog en enthousiast w hij zijn debuut bij de senioren kop pelen aan een titel. Een titel die uiteraard ook D Bruijne wil. „Het wordt bikkelen i die tweede klasse. Dat betreft ie dereen. De vraag is of Aardenbur dat op kan brengen. Bij ons word al jarenlang leuk gevoetbald, allee het karakter laat het wel eens afwe ten. Tot 25 meter voor de goal loop het perfect. De resterende belang rijke meters gaat het vaak mis. T vaak, dat hebben we vorig seizoei weer gezien, waarin we nooit d minderen waren, maar wel met leg handen achterbleven. Jammei want de eerste klasse is een voo ons een aantrekkelijke klasse me ploegen als Oostburg en IJzendijk er in. Nu kunnen we weer met d< boot over, al hebben we met Slui en Schoondijke toch ook nog eei paar derby's." Ronny Cammaert heeft zijn kans gegrepen en zal komend seizoen onder de lat plaatsnemen bij IJzendijke. foto camile schelstraete Oostburg - SV Oostburg is weer terug op het niveau waar het minstens thuishoort. Twee jaar was het verblijf in de tweede klasse van de afdeling. Afgelo pen seizoen maakte het de favo- rietenrol in die klasse volledig waar en pakte het vrij pro bleemloos de titel. Dit met een team waar perspectief in zit, gelet op de jeugd die de afgelo pen jaren kon worden ingepast. Jeugd die grotendeels kwam uit het B-juniorenteam van een paar jaar geleden, dat tegen de Vlissingse collega's de Zeeuwse beker pakte. Jan Engelaar is ondertussen één van de routiniers bij de rood-zwar- ten van voorzitter Jean Burlet. De 27-jarige aanvallende middenvelder begint straks aan zijn vierde sei zoen in Oostburg, nadat hij eerder zijn voetbalschoenen versleet bij Rillandia. Hij gelooft in het huidige Oostburg. „We hebben een jong team dat in de nabije toekomst alleen nog maar kan groeien. Tijdens de overschrij vingsperiode kwamen een paar jon gens de gelederen versterken. Dat betekent dat de concurrentie groter is geworden. Op sportief vlak alleen maar toe te juichen. Er moet ge knokt worden voor een basisplaats en dat is gezond. Dat betekent niet dat we het in het oostburg /f^\ eerste klasse ■tip afdeling vé? zondag komend seizoen eventjes gaan ma ken. Het is en blijft voetbal en veel hangt af van de opening van de competitie. Pak je in de eerste wed strijden wat punten dan valt er gelijk een druk weg. Is de start zwak dan wordt het andere koek. Bovendien is de eerste klasse van de afdeling al jarenlang een onbere kenbare klasse. Wel een klasse waar toch meer voetbal in zit dan in de tweede klasse. Iets wat ons toch moet liggen, want we zijn nu een maal geen bikkelploeg. Dat bleek ook in de tweede klasse toen we tegen een wat meer voetballende ploeg aantraden." Trainer Jimmy van Acker bleef in Oostburg. De Belg kreeg er wat pionnen bij. Werner Temmerman kwam van Breskens, Bram Ver- cruysse en Henk Almekinders van Groede, terwijl A-junlor Ger van de Voorde na een eenjarig verblijf in Breskens, omdat Oostburg geen A's had, ook weer op het oude nes terugkeerde. Tegenover de bijko- mers staat een aantal verliezen. Kc Mookhoek doet een stapje terug Alexander Geyssens vertrekt dooi studie uit de streek en Rudy Simpe laar ging terug naar Groede. Deze laatste was overigens geen basis pion. Temmerman moet in staat geacht worden de leemte die Mookhoek achterliet op te vullen, terwijl Ver- cruysse wel eens een spits zou kun nen zijn die men in Oostburg goec kan gebruiken, want het scorings- apparaat werkte niet altijd naai wens. Engelaar: „Dat was inder daad nog wel eens een probleem Overigens niet alleen bij ons denk ik, want een hoog renderende spits is bij iedere club welkom. Toch zat er in de tweede helft van de compe titie al verbetering in. Het zijn nog jonge gasten dus geef ze even de tijd. Met Jimmy van Acker hebben we een man die dat aanvoelt. Een man ook die er een afwisselend trai ningsprogramma op na houdt en die buiten het voetbal veel voor de club doet. Alles in het teken van het voetbal, maar een band wordt niet alleen op het veld gesmeed denk ik. Een keer samen een etentje of een reisje is alleen maar goed voor de onderlinge band denk ik. Voetbal blijft toch op de allereerste plaats een teamsport."

de Stem | 1993 | | pagina 21