'Terneuzen maakt nieuwe geschiedenis' 'Ik wil niet op de bank zitten' Hontenisse wil terug naar vierde klasse 'Tijd dat we een prijs binnenhalen' Voorzitter Anton Hermus neemt genoegen met plaats in middenmoot Rentree van Johnny Lensen bij Koewacht 'Hoofdplaat kan voor verrassingen zorgen' Arno Wauters: VOGELWAARD! Ruimte TERNEUZEN laBWIi Aangedikt Breedte KOEWACHT Doelman Baart vindt concurrentie goede zaal HONTENISSE Selectie Wisselvallig Vogelwaarde - Arno Wauters is geen wegloper. Hij is een echte clubman in hart en nieren en zal Vogelwaarde niet zonder meer de rug toe keren. „Nee, ik heb het hier prima naar mijn zin en al mijn vrienden wonen hier. Dan ga je niet weg. Tenminste, dat geldt voor mijn persoon. Vogelwaarde kan weer een woordje meespreken als het meezit. Dat wisselvallige moe ten we dit seizoen maar eens overslaan en de start moet be ter. Daar verliezen we vaak al teveel punten om nog voor de rest mee te spelen voor de hoog ste prijs," aldus Arno Wauters. VOGELWAARDE VIERDE KLASSE H ZONDAG Met zijn 17 doelpunten was hij weer een van de smaakmakers op de voetbalvelden in Zeeuws-Vlaande- ren. Een paar jaar terug deed Wau ters mee voor de topscorerspositie in het De Stern-klassement. „Maar toen schoot De Kunder er in de laatste wedstrijd vijf in. Ja, dan ben je verkocht. Maar ik probeer dit jaar toch weer hoog te eindigen. Dat is voor de vereniging dan ook een goede zaak." Vogelwaarde heeft met Ad Roovers een jeugdige trainer binnengehaald die voor een vereniging als Vogel waarde goud waard is. Roovers zelf wil die lof wat temperen en looft zijn spelers. Maar het jeugdplan bij Vogelwaarde komt dit seizoen pas helemaal goed uit de verf nu op alle posten ex-eerste elftalspelers bereid zijn gevonden zich in te zetten voor het slagen van het jeugdplan. „Jeugd hebben we in Vogelwaarde redelijk veel. Daar moet zuinig mee omgesprongen worden en wat dat betreft zijn we hier op de goede weg. Daarom zal Vogelwaarde ook voldoende aanvulling blijven krij gen. Voor een vereniging van le vensbelang," luidt het antwoord van Wauters. Mark van Bunderen en Peter Collet doen hoogstwaarschijnlijk een stap je terug en dat betekent dat de jeugd de ruimte krijgt. „Maar die kreeg al kansen, want de gemiddel de leeftijd in het eerste is nog geen 23 jaar." Een prijs binnenhalen ziet Wauters eigenlijk als een 'must'. „Voor ie dereen en met name voor onze sup porters zou het eens een bekroning zijn, want het is lang geleden dat er wat te vieren viel. We gaan er alles aan doen om een mogelijke periode- titel te halen. We waren nooit de mindere in de competitie. Tegen STEEN hebben we onze beste wed strijden gespeeld. Als we die trend voortzetten, dan moeten we hoog kunnen eindigen. En met wat geluk erbij pak je dan inderdaad een prijs mee. Geluk heb je nodig om dat te bereiken. Daarnaast natuurlijk kwaliteit. Daar ben ik niet bang voor. Jammer dat we met een aan tal studerende spelers zitten. We trainen soms met slechts vier eerste elftalspelers. In de wintermaanden vind ik dat een slechte zaak. Het motiveert ook niet zo, maar met dat euvel kampen meer verenigingen. Aan de andere kant kan het een voordeel zijn. Aan Roovers de taak om van de selectie een eenheid te maken. Ik heb daar alle vertrouwen in. Hij staat voor zijn zaak en heeft veel ambitie. Die vonk slaat eens een keer over op de spelers. En ik zeg het: het wordt tijd dat we weer eens feest vieren." Terneuzen - De voetbalvereni ging Terneuzen heeft wat be treft het eerste elftal een bewo gen seizoen achter de rug. De eens zo roemruchte vereniging heeft de voorbije competitie op voetbalgebied bijna alleen te genslagen te verduren gekregen. TERNEUZEN VIERDE KLASSE H ZONDAG De ellende begon halverwege de competitie toen trainer Jan Doorns de bekende pijp aan Maarten gaf na een reeks van mindere prestaties. George de Block werd als de ver- lossser binnengehaald en leek aan vankelijk in zijn missie te slagen, maar na een korte reeks successen zakte de ploeg opnieuw terug naar een bedenkelijk niveau. Het toebe- dichte kampioenschap werd in de verste verte niet behaald en ook een periodekampioenschap bleek niet tot de mogelijkheden te behoren. Tussendoor was het contract met De Block verlengd. Tot overmaat van ramp voltrok zich kort na de competitie een rel. Tech nisch directeur Han van der Hooft zou, volgens het bestuur van Sluis kil, zijn broer Paul, uitkomend voor Sluiskil, de rol toebedacht hebben als hoofdtrainer bij de rood-zwar- ten. De andere broer, Eddy, die Sluiskil traint, voelde zich 'geno men', omdat spitsspeler Paul daar door niet meer voor de kanaaldorp bewoners zou kunnen uitkomen. De andere telg uit de familie, Peter, die penningmeester is bij Sluiskil, zat tussen twee vuren, temeer omdat hij werkzaam is op het accountants kantoor van Han. Volgens Terneuzen-voorzitter An ton Hermus is het een en ander aangedikt. „Een jaar geleden had den we Paul gevraagd als trainer voor een jeugdelftal. Hij is iemand die vooral technische vaardigheden op de jongeren kan overbrengen. Eddy was daar niet gelukkig mee, want Paul was nog steeds van enor me waarde voor Sluiskil. We spra ken af dat Terneuzen een-jaar zou wachten om Paul opnieuw te bena deren. Aan die belofte hebben we ons gehouden. Paul is echter nooit ter sprake gekomen als trainer van het eerste. We hebben een overeen komst met De Block en die komen we na." Het mislopen van de laatste perio- detitel moet volgens Hermus niet uitgelegd worden als een misluk king van het seizoen. „De laatste periodetitel kon alleen rekentech- nisch nog behaald worden. Het streven naar zo'n ereprijs was er alleen om de druk op te ketel te houden. Het is alleen jammer dat de spelers de hoofden lieten zakken op het moment dat zij inzagen dat de periodetitel niet meer binnen bereik was. Dat slaat dan automatisch over op de sfeer binnen de ploeg. Er was een stuk ontgoocheling en veel spelers waren al bezig met het vol gende seizoen. Al het voorafgaande moet volgens Hermus en zijn medebestuursleden Finie Hamelink en Henk de Kort snel vergeten worden onder het motto: Omkijken heeft geen zin meer. Hermus: „Er wordt nu nieu we geschiedenis gemaakt." In het beleid is er een belangrijke plaats ingeruimd voor technisch di recteur Han van der Hooft. Hij moet er onder andere voor zorgen dat de doorstroming van de jeugd gestalte gaat krijgen in de toe komst. Gefaseerd moeten talenten ingeschat worden in een elftal dat het beste bij hen past, met als uiteindelijke doel het eerste elftal. Hamelink, die namens de sponsors in het bestuur zit: „In het eerste jaar dat Jan Doorns hier trainer was moest er soms een beroep gedaan worden op jongens uit het derde. Dat is geen werkbare situatie. We hebben daarop buiten de deur geke ken wat er aan bruikbare krachten naar Terneuzen te halen viel. Op niveau blijven voetballen was het uitgangspunt. Dat is gelukt. Onder tussen zijn we zover dat we uit de eigen jeugd kunnen gaan putten. We gaan nu werken in de breedte. De jeugd moet op een hoger plan gebracht worden. Dat houdt echter niet in dat spelers die zich uit eigen beweging bij ons aanmelden niet welkom zijn. Wat dat betreft spelen we geen verstoppertje." Aanwinsten bij Terneuzen zijn de gebroeders Baumgarte van Biervliet en Knokke, Bas van Hoeve van Vlissingen, Jacco de Braai van Ter- neuzense Boys, Benny van Leeuwen van Breskens, Gerard Maas (Hoek) en Richard Burcky van Biervliet. Uit eigen jeugd komen Jean Dooms en Patrick de Meyer over. Tegen over de komst van deze nieuwelin gen staat echter het vertrek van Marcel Meyer, Werner Corijn, Jaap Meerman en Huib Meerman. Voorzitter Hermus verwacht dat de competitie in de vierde klasse fan- Terneuzen-voorzitter Anton Hermus (rechts): "We hebben een jonge ploeg die nog moet rijpen.FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. tastisch mooi gaat worden. Hij zegt: „STEEN en Sluiskil zijn de smaak makers in deze klasse en voor mij de favorieten voor de titel. De ver rassing kan misschien van Axel ko men. Terneuzen dicht ik een goede rol toe in de middenmoot. Voorop staat dat we goede derby's spelen waarbij het publiek veel geniet. We hebben nu een jonge ploeg die nog moet rijpen, maar het is een team. Opbouwen van een goede sfeer is dit seizoen belangrijk. Met dit elftal is er in de toekomst veel te berei ken." Hamelink vult de preases aan: Koewacht/Axel - Koewacht kan zich komend seizoen verheugen op de terugkeer van Axelaar Johnny Lensen. Na een uitste- OnopVSÜBIld kend seizoen wilde de nu 21-jarige HTS-student vorig jaar zijn geluk terug beproeven bij het naar de derde klasse gepromoveerde Axel. Achteraf liep dit uit op één grote teleur stelling. Johnny Lensen keert terug bij Koewacht en dat betekent ongetwij feld een aanwinst voor de ploeg uit het vlassersdorp. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. KOEWACHT VIERDE KLASSE H ZONDAG „Ik was vol verwachting terug naar Axel gegaan. Ik had een goed sei zoen achter de rug bij Koewacht en wilde wel eens kijken of ik het niveau van de derde klasse aan zou kunnen. De start was uitstekend met winst tegen Luctor'88 en vol gens mij had ik goed gespeeld. Het was dan ook een teleurstelling dat de trainer de volgende wedstrijd met een andere opstelling speelde en ik op de bank kwam te zitten. Na de derde wedstrijd heb ik dan ook een gesprek gevraagd met George de Bakker. Daarin heeft hij me niet kunnen overtuigen met zijn argu menten. Ik heb toen dan ook zelf gevraagd om in het tweede te mo gen spelen. Ik kom tenslotte om te voetballen en niet om op de bank te zitten." Lensen is zich er overigens van bewust dat een basisplaats in de hoofdmacht van de geel-roden eerst nog verdiend moet worden. Een eerste gesprek met Rudi Rietj ens heeft hem dat duidelijk gemaakt. Maar hij verheugt zich er wel op weer te gaan voetballen bij de ploeg, waarin hij zegt nog veel vrienden te hebben. „Afgelopen sei zoen heb ik Koewacht goed gevolgd en als ik zelf gevoetbald had ging ik Richard Capello: Hoofdplaat - Terneuzenaar I chard Capello voelt zich lekk in zijn vel in Hoofdplaat. Oc begonnen bij Terneuzense Bo begint hij in de 'Oesterput' a; zijn tiende seizoen en hij he< er nog steeds geen problem mee om de verplaatsingen v Terneuzen naar Hoofdplaat maken. „Terneuzen zit qua organisatie uit stekend in elkaar. Dat bestuurders zo lang op hun stoel blijven zitten zegt genoeg. Wanneer er iemand wegvalt dan is dat gat zo op te vullen. De structuren binnen de vereniging zijn duidelijk omlijnd. De randvoorwaarden zijn optimaal. Alleen degradatie of een kampioen schap zijn vooraf niet in de vullen, daar heb je geen greep op." Henk de Kort tenslotte: „Foutloos zijn we niet, maar de fouten worden min der. Alleen zijn de mensen ongedul dig. Velen hebben heimwee naar de tweede klasse." Kloosterzande - Mark Baart, doelman van het eerste elftal van de voetbalvereniging Hon tenisse, aarzelde niet toen hij een nieuwe kans kreeg van de huidige trainer Jan de Lobel uit Breskens om de plaats van Ken ny van Waes over te nemen. KLOOSTERZANDE EERSTE KLASSE AFDELING na afloop vaak nog even naar hun wedstrijd kijken." In zijn jeugd speelde Lensen bij Axel, maar het was de toenmalige Koewacht-trainer Jos Oppeneer, die wel wat zag in de A-junior en hem vroeg om in het eerste van de vlassers te komen spelen. Er volgde eerst een onopvallend seizoen als linkshalf, maar in het tweede sei zoen maakte hij ineens furore als spits. Met name in de eerste helft van het seizoen vielen de doelpun ten als rijpe appels van de boom. De belangstelling van Axel was dan ook begrijpelijk. „Juist in de derde klasse dacht ik beter tot mijn recht te komen. In de vierde klasse is het toch meer werk- voetbal en ik moet het vooral van mijn techniek hebben. Op het fysie ke vlak valt er nog wel het nodige bij te schaven." Bij Koewacht lijken de verwachtin gen dit jaar overigens hoger ge spannen dan andere jaren. „Met dit materiaal moeten we toch een zelf de plaats kunnen bereiken als vorig seizoen. De subtop dus. En mis schien kunnen we zelfs wel meespe len om de eerst plaats." Koewacht lijkt inderdaad redelijk uit de overschrijvingsperiode te zijn gekomen. Verloor men afgelopen seizoen nog vier spelers, waardoor nieuwelingen moesten worden inge past, nu lijkt de schade beperkt te blijven. Weliswaar stopte routinier Eric de Block en vertrok Patrick de Block naar een Belgische vereni ging, maar dit verlies lijkt opgevan gen te worden door de komst van Lensen en Carlo de Waele, een speler die terugkeerde op het oude nest na enige jaren in het tweede van HVV'24 gespeeld te hebben. Van Koewacht kan wat verwacht worden komend seizoen. Een gede gen ploeg met twee gevaarlijke spit sen als Johnny Lensen en Jacky Lambert en wellicht Boudewijn Rietjens, kan wel eens een gevaar lijke outsider voor het kampioen schap in de vierde klasse zijn. Is®®::! „Maar dat houdt nog niet in dat ik nu verzekerd ben van een vaste plaats in het eerste elftal. Ik zal attent moeten blijven, want Kenny van Waes is er ook nog. Het wordt een tweestrijd, maar dat vind ik niet erg. Concurrentie is een uitste kende zaak. Je blijft attent," aldus Mark Baart. Hontenisse vertoeft nog steeds in de eerste klasse van het afdelingsvoet- bal in Zeeland. Een afdeling waar Hontenisse niet in thuishoort gezien de reputatie. „Vind ik ook. Honte nisse hoort thuis in de vierde klasse en daar moeten we met z'n allen aan blijven werken. Als we in de laatste minuut in de beslissinsg- wedstrijd in Vlissingen hadden ge scoord in plaats dat de bal op de lat komt, dan staan we reeds in die klasse. Maar voetbal blijft een raar spelletje. Wij zijn een van de betere ploegen uit die klasse, maar je ziet vaak een elftal met heel veel men sen achterin voetballen en dan wordt het voor een voetballende ploeg erg moeilijk zo niet onmoge lijk. Je ziet dan vaak dat je op het allerlaatste moment de boot rif door een counter. We moeten- niet van de wijs laten breng» met dezelfde instelling blijven» len. Als we dat op kunnen bre is Hontenisse opnieuw een k) daat om voor een plaats mi vierde klasse in aanmerking tf men," aldus Baart. Hontenisse zag de selectie niet anderen. Enkele A-junioren k( voor een plaats in het in aanmerking. „Hontenisse ka rugvallen op de jeugd en dat is teken aan de wand. In alle gelf gen wordt er keihard gewerkt er een echte verenigingssleet den duur moet dat vruchten al pen," stelt Baart, die vier jaar den ook al in het eerste elftal zeilde. Daarna moest hij enkeli zoenen zijn plaats afstaan aan. ny van Waes. „Voetballen in het tweede elf toch weer anders. Als speler het hoogst haalbare bereiken, dus het doel verdedigen in hf ste elftal. Ik doe mijn best omt de lat te blijven staan. Destriji Van Waes ga ik graag aan, hebben allemaal hetzelfde dot snel mogelijk Hontenisse I brengen naar de klasse waan thuishoren. En dat is de vier: merkt dat ook aan het publie de vierde klasse heb je veel sl duels en daar ontbreekt het» Dat is jammer en hoe duurt voordat je weer een ph hebt veroverd in die vierde k hoe moeilijker het allemaal" Daarom moeten we opnieW mouwen opstropen en ken om te promoveren. E is overigens anders, want wil graag naar die klasse sen," besluit Mark Baart. nfk ben destijds naar hier gekonu omdat ik op zaterdag moest w^ ken, waardoor voetballen bij Boys niet meer mogelijk was. danks dat er wel eens contacten zl geweest met clubs dichter bij hi (tijdens de overschrijvingsperio ben ik nog benaderd door Ternej zen) ben ik hier blijven hangen." Capello is een nuttige voetbal] voor iedere ploeg. Zo regelmatig een Zwitsers uurwerk. Zelden opvallende rol, maar altijd zijn i veau halend. Speelt Hoofdpij) goed dan valt Capello niet wordt er slechts gevoetbald dan hij één van de beteren. „Die geli den zijn niet nieuw voor me. Ik h ze hier meer gehoord en ik den dat ze niet ver naast de waarht| zitten. Ik ben geen speler die makkelijk scoort. Meer de man v de voorbereiding. Het middenvq dat is mijn stekkie. Ik heb ook al back gestaan, maar die pla^ geniet niet mijn voorkeur." Het was tijdens de overschrijving! periode trouwens opvallend s; daar in 't Durp achter de dijk. V: Breskens kwamen Serge de Ruy scher en Marco van Drie. Tw| jongens die in staat moeten zijn plaatsje in de basis te veroverd Tegenover hun komst staat het ve trek van A-junior Robby Jonkm| naar Middelburg en wat zwaard weegt het stoppen van Paul Vermi en Tom Smack. Er staat echter ei aantal beloftevolle jongens gere om Hoofdplaat ook komend seizoj in de KNVB-rangen te houden. „Meer willen we ook niet," stf secretaris Johnny Cornells. „V kennen onze beperkingen. Een tite kandidaat zijn we zeker niet, ma ik denk dat we toch over te v4 kwaliteit beschikken om degrad tiezorgen te kennen." Een mening die Capello ten vol deelt. „Vorig seizoen stopte Hei Ottens als speler. Een man die ploeg over dode punten kon bre; gen, maar we hebben dacht ik toi bewezen dat we het zonder Hei als speler ook konden. Ons eni probleem was dat we te wisselvall speelden. Veel onnodig puntenve lies met name hier thuis. Komei seizoen zou Hoofdplaat wel ee voor verrassingen kunnen zorgt! We hebben nog steeds een publi dat achter de ploeg staat. De jeu groeit lekker mee en we hebb Stanny Soulimans. Een jongen n grote waarde voor de club. Va geblesseerd, maar een halve Sou mans is voor ons nog een geht waard. h zijn schaduw heeft Mark Boe neut, vorig seizoen overgekom van Breskens, zich uitstekend oi wikkeld. Stanny moet altijd in link worden gehouden, dat weten ondertussen wel in de vierde klas; Mark profiteerde daar het afgeï Pan seizoen optimaal van. Moeil kar wordt het wellicht om de ta dem Vermue/Sinack te vervangt] wee jongens met een enor werklust en daar moeten we och nog van hebben. Trainer 'ens zal echter wel weer een oplc s®g bedenken. Het moet weer "orden dat de tegenstanders rr. kweet in de handen naar de 'Oesta Po' komen. Dat konden we h «gelopen seizoen niet helema waarmaken," aldus Capello, die LEEN en Axel de ploegen ziet i a Pool position' vertrekken, •daarachter een ploeg of vier aar zouden wij wel eens bij ku n!f Zit.t.en- Daarnaast mogen i atuurlijk Vlissingen niet vergeti vo i j oen club met een roer rieden, die ongetwijfeld u Smotste dieptepunt heeft gehad on uit een wat groter arsenaal I Pitten dan wij hier." li 11111 fm mm Mm mKk MËÈÊÈËSmm f1*** Mark Baart, de keeper van Hontenisse, meent dat het de hoogs<''j wordt dat de ploeg uit Kloosterzande promoveert naar de v'e .,M van het KNVB-zondagvoetbal. foto VVlM1»

de Stem | 1993 | | pagina 20