lomei mslag pp papier ebben we en prima electie9 klasse Optimistische Clinge-voorzitter Jean de Houck: 'Axel heeft even tijd nodig' 'Opnieuw willen meedoen' E3 Ljlco Braafhart: LUISKIL eer "SI CLINGE Joep Frush ziet toekomst met vertrouwen tegemoet Selectie AXEL >y> Sterker Norbert Samson heeft er zin in bij STEEN STEEN Blessure DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 24 AUGUSTUS 1993 "V l op duidelijk minder tegensht FOTO CAMILE SCHELST* I rmg moet naast Peter Jansen v( komen van mannen als Ronnj' de Velde, de bedrijvige Dirk i zand, kruitvat Wim de Pooter, Cees de Putter, werkpaard en voerder Johan Haak, spelmake Ruytenburg, spits Jan de Zw( linkspoot Peter van de Velde, Sp van Toor en de routiniers F Scheele en Mare Cornelissen, gevuld met jongelingen als l Luteyn, Johan van de Velde, Rc Dekker en Eddy van der Hoof mogelijk eveneens met Peter F die herstellende van een zware'l Al met al een formatie waari 26-jarige Peter Jansen, die een ve competitie in de middenlinii teerde voordat hij naar de spil sitie werd doorgeschoven en keer scoorde, alle vertrouwen hl Dat hij intussen knipoogt na, derde klasse, onderschrijft zijn! timisme. Zaamslag is er voor hem betreft, klaar voor. L-Sluiskil mag tot een van [kanshebbers op de titel in de je klasse H gerekend wor- filco Braafhart is het daar jend mee eens. „Een goede 1 zal belangrijk zijn," weet e robuuste voorstopper die iet vorige seizoen goed was t)r 8 doelpunten, waarmee hij Lts Paul van der Hooft met f treffers voor moest laten IllUISKIL BDEKLASSEH «rtNDAG Braafhart heeft, zoals hij alles al eens meegemaakt. Ir hem is promoveren geen heilig tóen. „Spelen we bovenaan, dan f je uiteraard de titel pakken. mij is dat echt niet meer kg. Ik vind het best zo. De vierde is een mooie klasse. Ik kan j er lekker in uitleven zonder ver i huis te moeten," aldus de tjarige in Hoek woonachtige fekfienaar, die bij Sluiskil zijn Ede seizoen in gaat. billijk zijn derde. Het eerste jaar [st hij het bij toekijken laten, i overschrijving van Hoek naar iiskil kwam toen niet rond, om- hij te laat was met de aanvraag lit hij bij Hoek bemerkt had dat pet in de hoofdmacht zou staan. Itien jaar in het keurkorps van bk meegedraafd te hebben, zag ihet niet zitten om drie keer per Is te moeten trainen om vervol- p in het tweede team te mogen ten. Hij haakte dus af. Zij het keen schat aan ervaring met het pen van zowel de titel in de pie als tweede klasse en spelen in i klasse van het KNVB-za- lagvoetbal. [laatstgenoemde klasse kwam hij pigens maar zes keer binnen de Een operatie aan zijn taeren hield hem van meer [redens af. Een heroptreden zat lip het hoogste amateurplan dus js meer in. Die domper greep hij És gemeld aan om zijn maatje li-Pierre Hubregtsen naar Sluis de volgen. Een verhuizing, die: sdehjk is bevallen." Dit mede liat alles in een rustiger vaarwa- trerioopt en de vierde klasse een pe groep is. Johnny Dieleman en Marco schop, de veldspelers Peter Ba Kees Schieman, Danny Oppei en Theo Hanny tot het uiteinde derde klasse moet brengen. AZW blijft dus, ondanks hefl brek aan scorend vermogen, uil gen gelederen putten. Naast v( noemde nieuwkomers en Pal Schieman, behoren de doelmal jer van Terneuzen en Howard het spelpeil minder van gehalte snt Wilco Braafhart tegelijker voor lief. Belangrijker vindt hij lenteel een goede onderlinge Die was en bleef bij Sluiskil, taks dat de nacompetitie zon- succes werd afgerond. In zijn {nose voor het aanstaande sei- 5 rekent Wilco Braafhart erop lijn ploeg zonder meer bij de Hlne zal spelen. Temeer daar «kil versterking kreeg door de t van Werner Corijn en Marcel van Terneuzense Boys. Paul atiteren stopte, omdat hij het trainer van AZW anders te Hans Bakker, Jaap den Doel imet voetballen zou hebben. ill kwam wat spelers betreft „u - «plus uit de transferperiode. een knie-operatie) en de routin houdt in dat naast voornoem- Rinus Scheele, Jan van Drongi doelman Frans van der Veen en 'ddspelers Dinos Frankakos, keurkorps dat AZW terug naa i-Rerre Hubregtsen, Steven de L Adrie Meyer, Jurgen Ver ia, Arno Zwegers, Benny ia, Ralph Mobach, Alexander ®rt, Paul van der Hooft, Mar ia de Bossche en Barry de Puy "de verdere stoffering binnen 'Pen moeten zorgen. Al met al selectie waarover trainer ?van der Hooft kan beschik- Braafhart spreekt dan ook f .Een op papier prima selec- Ervaren als hij is, weet hij taels goed dat dit geen enkele ptie voor succes biedt. Sluiskil l®h, het liefst volgens Braafhart I lekker voetballen vanuit de PSie, zelf moeten bewijzen. Dat fjens minder wisselvallig dan in rage seizoen gespeeld zal moe- porden, staat ook voor Braaf- Fjast. Zijn voorspelling is dus jichtig met ondanks alle in- toch een hoofdrol voor tie naar de derde klasse van het FOTO CAMILE SCHELS'™ 'Club is opnieuw opgestaan Clinge - Jean de Houck, voorzit ter van voetbalvereniging Clin ge, is optimistisch gestemd over de toekomst van deze grensclub. De dreigende ondergang lijkt voorgoed begraven te zijn in het Clingse bos. „Alle neuzen wij zen dezelfde kant uit. Gelukkig maar, want er is heel wat werk verzet om alles terug op de rails te krijgen. De trein rijdt weer en de club is nieuw leven ingebla zen," aldus De Houck. CLINGE Clinge-voorzitter Jean de Houck: „Sportieve successen kun nen van Clinge weer een aanspra- kende club maken. FOTO WIM KOOYMAN. VIERDE KLASSE H ZONDAG „Misschien was dit allemaal wel nodig om van Clinge weer een ge zonde vereniging te maken. Nu heb ben we een breed draagvlak. Ook van vrijwilligers. Dat heeft me ver baasd. Tot nu toe hebben we nog nooit nee te horen gekregen. Ieder een zet zich in. Vanaf de bestuur stafel tot de vrijwilligers. En laat ons eerlijk zijn. Die vrijwilligers zijn toch de hoeksteen van de vere niging. Die hebben nu alle vertrou wen in de club. Dat is anders ge weest in het verleden. Die groep mensen werd een beetje vergeten. Niet moedwillig, maar dat was zo gegroeid. Toch lijkt deze ontwikke ling voor de club de juiste te zijn. Clinge wordt weer voor vol aange zien. Ook op sportief vlak." Clinge deed trouwens nog mee voor een promotieplaats naar de derde klasse. Na een verloren wedstrijd tegen Unitas'30 waren de kansen verkeken. Geen grafstemming ove rigens in Clinge. De Houck: „We hebben gevochten voor dat we waard waren. Dat is de echte men taliteit van de Clingenaar. We zou den geen partij willen geven of niet willen promoveren. Dat is de waan zin ten top natuurlijk. Als je die instelling hebt, moet je onmiddel lijk stoppen met voetballen en maar gaan kaarten. Nee, wij als bestuur willen eveneens het hoogst haalbare eruit halen. En dat verwachten we van de spelers ook." De selectie van Clinge onderging enkele wijzigingen. Mark Triest nam afscheid na zijn trouwe dienst in een wedstrijd tegen SK Beveren die met 0-6 werd verloren. Van Rossum verkaste naar Axel en Pas cal de Block ging dan eindelijk toch naar HW'24 om daar zijn heil te zoeken. Of een echte Clingenaar het sfeertje in Hulst oppakt is nog maar de vraag. Trainer Jan d'Olieslagers krijgt alle gelegenheid om zich als trainer te manifesteren. Het bestuur staat achter hem. „We hebben alle vertrouwen in de trainer. Dat is een vereiste. Met de inzet van de spelers moet hij het karwei dit seizoen kunnen klaren en ik reken erop dat Clinge weer voor successen gaat zorgen. We hebben er de spelers voor die voor elkaar willen vechten. Vedettenei gingen zijn ons vreemd. Allemaal jongens die weten wat ze kunnen en zich niet boven een ander verheven voelen. Dat is Clinge ten voeten uit." De Houck zag het bestuur weer uitbreiden en denkt met deze men sen nog jaren plezier te hebben in de sport. „Ik heb nooit een voorzit tersfunctie geambieerd, maar toen ik zag dat Clinge ten onder zou gaan heb ik niet geaarzeld. Luister, alleen lukt je dat nooit in deze tijd. Je moet mensen achter je hebben staan en die heb ik. Allemaal men sen die weten waar ze aan begon nen zijn. Clinge moet weer een gezonde vereniging worden. We zijn daarmee een heel eind op weg. Sportieve successen kunnen van Clinge weer een aansprekende club maken." Axel - „Het aanstaande seizoen wordt een periode van opbouw. Axel moet opnieuw beginnen en dat kost tijd," aldus Joep Frush, middenvelder bij de oranje-wit ten, in zijn vooruitblik op de nieuwe competitie waarin Axel in de vierde klasse uitkomt. Joep Frush, 21 jaar en tot 4 oktober dienstplichtig militair, ziet de toe komst van Axel niet somber in. Met een stuk minder plezier blikt hij terug op het vorige seizoen. Een periode waarin Axel volledig faal de. „Ik hoop dat nooit meer mee te maken," aldus Joep Frush, terug- AXEL VIERDE KLASSE H ZONDAG denkend aan de vijf schamele pun ten die in 22 duels werden gepakt. Het doelsaldo, 17 voor en 70 tegen, loog er eveneens niet om. Bij Axel ging dus alles mis. Trainer George de Bakker trok in zijn 25e jaar als trainer zijn conclusies en stopte tussentijds. „Op die manier is het v\V t'j, Middenvelder Joep Frush van Axel mikt op een goed seizoen, maar ziet de oranje-witten niet als titelkandidaat. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. niet mogelijk tot elkaar te komen," ontdekte gezelligheidsdier De Bak ker. Fpnny. Verst raeten nam het roer over. „Er werd toen harder getraind, maar succes bleef echter achterwe ge," zegt Joep Frush, die samen met Ivo Wouters en Henk Koekkoek als topscorer met drie treffers het sei zoen afsloot. Betere herinneringen bewaart hij aan het UEFA-team waarmee hij in juni naar Engeland ging. „Een leuke groep," zegt hij hierover. Het moeizame jaar dat Axel mee maakte, liet tegelijkertijd sporen na. Voor enkelen was het tijd om af te haken, voor anderen om te ver kassen. Mels Verhelst stopte tussen tijds, Jolin Dophemont gaf zijn stu die voorrang en bedankte, Eric Rijckaert doet een stapje terug, Henk Michels kapte ermee, Ivo Wouters wordt trainer bij RIA en Fonny Verstraeten wordt oefen- meester bij het tweede. Verder ver huisde Eric Dey naar AZW, ging Johnny Lensen terug naar Koe wacht en Henk Koekkoek terug naar Spui. In totaal dus negen man. Daar tegenover staat de komst van Hubert van de Hemel, Michael Pie- ters en Michel Nieuwelink (allen Terneuzen), Mike van Rossum (Clinge) en Gino van de Broecke en Danny Oppeneer (beiden HW'24). Bij Axel blijven Leo Bracke, Harold Verschuren, Jacky Schelleman, Rick Wauterse, Joep Frush, Patrick Danckaert, Menno van Gremberghe en doelman Tonny Gommers. Axel komt daarmee op een aardige selec tie. Een groep die ogenschijnlijk sterker oogt dan de grotere groep van het vorige seizoen. Daarnaast nam Rinus Zegers het roer over. Joep Frush ziet het onder deze trainer helemaal zitten. „George was te braaf. Rinus is harder en dat zal meer scherpte in de ploeg brengen," is zijn gedachte. Dat dit niet direct tot resultaat zal leiden, staat voor Joep Frush even eens vast. „We zullen tijd nodig hebben om aan elkaar te wennen. Vooral omdat we een andere speel wijze zullen gaan hanteren. Axel gaat het komende seizoen spelen met twee mandekkers en een vrije verdediger. De laatste lijn bestaat dus uit drie in plaats van vier man. Dit vergt aanpassing, veel loopver mogen en een goed inzicht. Gebrek aan routine, we vormen een jonge ploeg, kan mogelijk garant staan voor verassingen, zowel positief als negatief. Ik reken Axel daarom dit jaar nog niet tot de kanshebbers voor de titel. Ik mik op het meedoen voor een periodetitel en naar ik hoop voor mezelf eindelijk eens een goed seizoen." Kortom, Joep Frush is gereed voor het nieuwe seizoen en met hem Axel. St.-Pauwels - Norbert Samson werd als trainer aangesteld bij de voetbalvereniging STEEN. Voor hem was het een complete verrassing dat STEEN interesse in hem had en hem dan ook nog eens aanstelde als de man die Paul Kouijzer moest opvolgen. Daadwerkelijk sollicteren was niet eens nodig. Ingewonnen re ferenties bleken voldoende te zijn zijn om het bestuur van kwaliteiten te overtuigen. SINT-JANSTEEN VIERDE KLASSE H ZONDAG „Om eerlijk te zijn stond ik er van te kijken dat STEEN met mij verder wilde gaan. Ik weet op de dag van vandaag nog niet hoe dat balletje daar is gaan rollen. Het was voor mij een verrassing, maar wel een leuke. Ik ga de uitdaging graag aan en zie het helemaal zitten met die vereniging. Er zijn prima spelers voorhanden en in deze klasse moe ten we opnieuw mee kunnen draaien," aldus Samson, die het ooit bij St.-Niklaas tot het reserve elftal schopte. Vorig jaar trainde hij Herveling St.-Pauwels. „Dat ging me ook goed af. Het voetbal in Zeeuws-Vlaanderen zit op ongeveer hetzelfde niveau al moet ik bekennen dat er in Zeeuws- Vlaanderen door sommige ploegen veel aanvallender wordt gespeeld. In België loert men op de counter. Bij STEEN is dat anders. Daar valt de ploeg aan. Soms wat te veel had ik de indruk, maar dat zie ik toch liever. STEEN maakte op mij een goede indruk. Het scoorden echter moeizaam tegen ploegen die onge veer even sterk zijn als STEEN. Waar dat aan lag weet ik niet, maar ik ben niet bang voor de nieuwe competitie. We moeten weer een woordje mee kunnen spreken. Kam pioen worden hoeft echt niet. Dat is geen must en dat werkt prettig. We zien wel waar we eindigen al moe ten we met dit elftal weer een van de betere rollen kunnen spelen," aldus de sympathieke Belg. STEEN zag Jeroen Navarro ver trekken naar België. Hij koos voor het elftal van De Klinge. Carlo Nachtegael gaf de strijd op mede door een hardnekkige blessure. Daartegenover staan de aanwinsten Norbert Samson, de sympathieke Belgische trainer die komend seizoen STEEN onder zijn hoede zal hebben.FOTO WIM KOOYMAN. Michel Vereecken (HW'24), Edwin Hofman (stopte er een jaartje mee) en Mark de Beule, die nu het voet bal weer beter kan combineren met zijn werkkring. „Kortom, STEEN is zeker niet ver zwakt uit de strijd gekomen. Ik heb een aantal wedstrijden bekeken en zag een goed spelend team, al was de wedstrijd tegen Clinge een uit zondering. Daarom zijn mijn ver wachtingen hoog gespannen. Vorig jaar was STEEN uitstekend op dreef en dat schept een verwach tingspatroon, maar dit seizoen wordt een nieuwe start. Ik ben benieuwd hoe mijn nieuwe job uit pakt. Heb zeker geen schrik om dit karwei te beginnen en af te maken. Aan mij zal het niét liggen. Ik ga er energiek tegenaan en datzelfde ver wacht ik van de spelersgroep. Ik heb vertrouwen in die groep en die vonk moet overslaan. STEEN zal heus wel weer zijn ware gezicht laten zien, maar je moet ook een beetje geluk hebben. Daar reken ik dan ook op," besluit Norbert Samson.

de Stem | 1993 | | pagina 19