Kees Pladdet wacht met Terneuzense Boys 'Met jeugd proberen zware opgave uit de put Domper over missen promotie niet moeilijk te verteren Peter Jansen heeft vertrouwen in Zaamslag Op papier hebben we •en prima ielectie' 'Snel terug naar derde klasse Pascal Schieman voelt zich thuis bij AZW Compenseren l/jjco Braafhart: LUtSKIL Select Breder AZVV Colofon Start '93 DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 komei Terneuzen - „Ik hoop dit jaar met de jongens aan voetballen toe te komen," verzucht Kees Pladdet, trainer van Terneuzen se Boys. In het vorige seizoen, zijn debuutjaar, kwam dat er niet van. Het werd een rampjaar voor de oranje-zwarten met de gradatie naar de vierde klasse als gevolg. De 46-jarige Kees Pladdet had zich zijn eerste jaar bij Terneuzense Boys anders voorgesteld. Het leek mooi, het werd een 'nachtmerrie'. Terneuzense Boys eindigde als laat ste en werd vierdeklasser. Een te genvaller. Kees Pladdet wijt dat ten dele aan oorzaken als blessures en schorsingen. „Ik was door die zaken soms acht man kwijt," licht hij toe. Dit had, na een te moeizame start met 13 doelpunten tegen in drie duels, gevolgen. Pladdet moest te ruggrijpen op, zoals bleek, te jonge en onervaren spelers, die achter de feiten aan moesten hobbelen. „We kwamen hierdoor te moeizaam aan voetballen toe," weet Pladdet, die enige ommekeer zag na de winter stop. Toen zat de ziekenboeg weer vol en verviel zijn keurkorps op nieuw in wanhoopsvoetbal. Met de wetenschap dat er soms bereslecht gespeeld was en 17 punten viel het doek. In het aanstaande seizoen mag Pladdet het opnieuw proberen. Met, en dat is jammer genoeg, opnieuw extra jongeren in de gelederen. Noodzakelijk omdat de uiterst waardevolle Ko Simons, inmiddels 38 jaar en tot vorig jaar steunpilaar in de hoofdmacht, een stapje terug doet en dat spelers als Howard Völcke (Sluiskil), Jacco de Braai (Terneuzen), Onno Ribbens (Hoek) en Arjen Sol (Philippine) hun oude club verlieten. „We hebben nog ge sproken over spelers van buitenaf aan te trekken maar dat werd al snel niets, omdat men teveel vroeg. Betalen kan bij Terneuzense Boys nog altijd niet, dus die gesprekken waren snel ten einde," aldus Kees Pladdet, die toch graag enige ver sterking had gehad. De routine die hij kwijt raakte, moet hij compenseren met jeugdige spelers. Vandaar ook dat hij, on danks dat hij zegt de vierde klasse niet goed te kennen, er vanuit gaat dat Terneuzense Boys opnieuw een moeilijk jaar tegemoet gaat. Voor zichtigheid troef dus in het Terneu zense kamp. Ondanks deze niet al te optimisti sche blik in de toekomst, kan Plad det beschikken over een fikse groep spelers waaruit uiteindelijk de laat ste 18 man de vaste kern moeten gaan vormen. Bij deze verzameling een drietal doelmannen. Karei de Jonge, Johnny Buijze en Peter Maas. De rest van het gezelschap bestaat uit Frank Verhelst, Ronard de Visser, Jaap Romeijnsen, Jaap Pijpelink en Jaap Pijpelink (verre familieleden van elkaar), Benno Pladdet, Akke Ganpat, Willem-Jan Jansen, Hhan Aydohan, Wim de Blaey, Jaap Buijze, Walter Kaars, Marco Bolleman, Danny de Vries, Danny van de Velde, Johnny de Ritter, Ingmar Kraak, Stefan Heule en Dennis Karei. Al met al een riante hoeveelheid spelers die voor een stek in de basis in aanmerking komen. Voetballers die samen met AZW en Zaamslag de regionale eer in de vierde klasse hoog moeten houden. Pladdet ziet met name die onderlinge confronta ties als 'toppers' van de competitie. „Het zijn voor de jongens de leukste wedstrijden. Voor de rest wacht ik maar af met de hoop in het komen de seizoen aan leuk voetbal toe te komen en gespaard te blijven van blessures." Zaamslag - Met twee doelpun ten verschil moest Zaamslag van SSV'65 winnen om zich derdeklasser te mogen noemen. Er werd verloren en de groen- witten bleven dus vierdeklasser. Een klasse die volgens spits Peter Jansen voor Zaamslag aantrekkelijker is geworden door de komst van AZW en Terneuzense Boys. „De domper over het missen van de promotie was door die ontwikkeling niet zo moeilijk te verteren. Door die gang van zaken zijn we niet meer alleen Zeeuws-Vlaams verte genwoordiger in die klasse," aldus Peter Jansen, die in zijn terugblik op het vorige seizoen Zaamslag iets te wisselvallig vond optreden. „Na een goed begin kwam er de klad in. Dit had tot gevolg dat we tot aan de winterstop minder pun ten pakten dan we gehoopt had- m mm ioek - Sluiskil mag tot een van Ie kanshebbers op de titel in de jerde klasse H gerekend wor- j. Wilco Braafhart is het daar irend mee eens. „Een goede 'art zal belangrijk zijn," weet ,e robuuste voorstopper die het vorige seizoen goed was uJr 8 doelpunten, waarmee hij Jechts Paul van der Hooft met FJ treffers voor moest laten Terneuzense Boys-trainer Kees Pladdet hoopt voor het komende seizoen op duidelijk minder tepens!» dan in de vorige competitie. foto canule schels] den," herinnert Peter Jansen zich. Na de verplichte stop kwam de ploeg van trainer Wim Jansen, die zijn functie overdeed aan Wilfried Bogaert uit Kloosterzande, ijzer- sterk voor de dag. Slechts van SPS en SSV'65 werd nog verloren. Dit vertaalde zich in het winnen van een periodetitel. Peter Jansen was er verguld mee. „Het was een bewijs dat we het kunnen," zegt hij. De nacompetitie, die door Rillandia werd gewonnen, ondervond hij als een positieve er varing. Hierin bleek tevens dat het veel gehoorde 'Zaamslag speelt be ter dan AZW en Terneuzense Boys' een kern van waarheid bevatte. Die geruchten en het pakken van een prijsje heeft de in Zaamslag gebo ren en getogen Peter Jansen, die door een stek in de hoofdmacht op te eisen een traditie in de familie voortzet (pa Jan Jansen ging hem onder andere voor) enig optimisme gebracht. Hij spreekt zelfs van 'pro motie'. Graag zelfs. Dat dit niet eenvoudig zal zijn, weet ook hij. Temeer daar de groen-wit- ten van voorzitter Dees geen ver sterking van buitenaf kregen. Erger nog, vrije verdediger Tom Meertens en Pim Vogel vertrokken. Gaatjes die Zaamslag uit eigen gelederen op moet vullen. Trainer Wilfried Bo gaert kan toch over een select gezel schap van een man of 18 beschik ken. Doelman van deze groep is de boomlange Bram Dekker. De stoffe ring moet naast Peter Jansen u komen van mannen als de Velde, de bedrijvige Dirk zand, kruitvat Wim de Pooter, Cees de Putter, werkpaard voerder Johan Haak, spelmaki Ruytenburg, spits Jan de l\ linkspoot Peter van de Velde, van Toor en de routiniers Scheele en Mare CornelissenJ gevuld met jongelingen al" Luteyn, Johan van de Velde, Dekker en Eddy van der Hot wigens maar zes keer binnen de jnen. Een operatie aan zijn die herstellende van een zware®^sPieren hield hem van meer ptredens af. Een heroptreden zat r op het hoogste amateurplan dus meer in. Die domper greep hij 26-jarige Peter Jansen, die eea jals gemeld aan om zijn maatje ve competitie in de middenlini m-pierre Hubregtsen naar Sluis- mogelijk eveneens met Peter sure is. Al met al een formatie waan teerde voordat hij naar sitie werd doorgeschoven en Dat hij intussen knipoogt na: derde klasse, onderschrijft zij] ake groep is. timisme. Zaamslag is er voor hem betreft, klaar voor. IERDE KLASSE H ONDAG 'fleo Braafhart heeft, zoals hij alles al eens meegemaakt, 'oor hem is promoveren geen heilig loeten. „Spelen we bovenaan, dan je uiteraard de titel pakken. mij is dat echt niet meer g. Ik vind het best zo. De vierde se is een mooie klasse. Ik kan ie er lekker in uitleven zonder ver huis te moeten," aldus de l-jarige in Hoek woonachtige iluiskillenaar, die bij Sluiskil zijn reede seizoen in gaat. ligenlijk zijn derde. Het eerste jaar ist hij het bij toekijken laten, overschrijving van Hoek naar luiskil kwam toen niet rond, om it hij te laat was met de aanvraag idat hij bij Hoek bemerkt had dat ij niet in de hoofdmacht zou staan. tien jaar in het keurkorps van [oek meegedraafd te hebben, zag het niet zitten om drie keer per :k te moeten trainen om vervol- in het tweede team te mogen den. Hij haakte dus af. Zij het een schat aan ervaring met het en van zowel de titel in de ■de als tweede klasse en spelen in eerste klasse van het KNVB-za- 'dagvoetbal. i laatstgenoemde klasse kwam hij te volgen. Een verhuizing, die: ,Redelijk is bevallen." Dit mede keer scoorde, alle vertrouwen I mdat alles in een rustiger vaarwa- i verloopt en de vierde klasse een Peter Jansen, de spitsspeler van Zaamslag, ziet het nieuwe seizoen optimistisch tegemoet. foto camile schelstraete. Axel - AZW moet, als het aan Pascal Schieman ligt, zo gauw mogelijk terug naar de derde klasse. De klim naar hogere re gionen kan niet snel genoeg in gezet worden. Te beginnen in het aanstaande seizoen. Aan Pascal Schieman zal het niet liggen. Hij is er klaar voor. AZW kon ondanks een tussentijdse trainerswissel de degradatie in het voorbije seizoen niet ontlopen. In een beslissingswedstrijd in Bres- kens tegen 's-Heer Arendskerke gingen de Axelaars in de verlenging de boot in. Gezien het vertoonde spel onterecht, maar gezien het feit dat AZW niet scoorde kon het tegelijkertijd geen aanspraak op de zege maken. De tik kwam hard aan. Tot men zich realiseerde dat er in heel de competitie maar 15 treffers waren gescoord. Een jaar eerder ging dat nog een stuk beter. Antoine Thoen en met name Werner Bisschop maakten er toen samen meer dan AZW er vorig seizoen binnen trapte. Pascal Schieman wijt het falen van zijn ploeg dan ook voor een groot deel aan het plotselinge vertrek van voornoemd duo naar respectievelijk Hoek en STEEN. „We hebben de slag daarom niet alleen in het laat ste duel verloren, we gingen al veel eerder de fout in door onnodig punten te verliezen," weet de 21-jarige Axelaar, die sinds zijn vijftiende jaar tot de vaste hoofd macht behoort. Zij het in de begin jaren als pendelaar tussen eerste en tweede team. Verder stak hij heel wat voetbal kennis op in duels van het Zeeuwse UEFA-team en eerder in de provin ciale jeugdselecties. Voor AZW ontpopte hij zich op die manier tot een nuttige kracht die meer in zijn mars heeft dan er tot nu toe uit kwam. Het aanstaande seizoen kan daar mogelijk verandering in bren gen en de definitieve doorbraak van Pascal Schieman opleveren. Temeer daar de jonge ploeg waar over trainer Paul van Kouteren be schikte, een klasse lager minder last van gebrek aan routine zal onder vinden en omdat de basis wat bre der is geworden. „Dit als gevolg van het komen van spelers als Giovanny Verbraeken en Michel d'Olieslager van HW'24, Wilco Broekhoven van Hontenisse en Eric Dey van Axel," aldus Pascal Schieman, die het aan- VIERDE KLASSE A lat het spelpeil minder van gehalte neemt Wilco Braafhart tegelijker- jd voor lief. Belangrijker vindt hij J&menteel een goede onderlinge far. Die was en bleef bij Sluiskil, ndanks dat de nacompetitie zon-l ar succes werd afgerond. In zijn rognose voor het aanstaande sei- I® rekent Wilco Braafhart eropl AZW blijft dus, ondanks M at zijn ploeg zonder meer bij de brek aan scorend vermogen, l )p-drie zal spelen. Temeer daar gen gelederen putten. Naast luiskil versterking kreeg door de noemde nieuwkomers en P omst van Werner Corijn en Marcel Schieman, behoren de doelm; Johnny Dieleman en Marco blijven van alle eigen selectiespelers als vorm van 'teamgeest' ervaart. Dat er geen spits aangetrokken is komt omdat het idee er een van elders te 'kopen' werd afgewezen. Eric Wieland, Jacco de co Koekkoek (indien een knie-operatie) en de rout keurkorps dat AZW terug i derde klasse moet brengen. ®yer van Terneuzen en Howard ölcke van Terneuzense Boys. Paul I schop, de veldspelers Peter Bal ercauteren stopte, omdat hij het. Kees Schieman, Danny Oppf jls trainer van AZW anders te Hans Bakker, Jaap den D# tuk met voetballen zou hebben. luiskil kwam wat spelers betreft I 'd een plus uit de transferperiode, f houdt in dat naast voornoem- L Rinus Scheele, Jan van Droni ai doelman Frans van der Veen en en Theo Hanny tot het uiteind t veldspelers Dinos Frankakos, r jun-Pierre Hubregtsen, Steven del aal. Adrie Meyer, Jurgen Ver-I tueken, Arno Zwegers, Bennyl ®tjan, Ralph Mobach, Alexanderl roert, Paul van der Hooft, Mar-1 van de Bossche en Barry de Puy l 'r de verdere stoffering binnenl hjnen moeten zorgen. Al met all fikse selectie waarover trainerl 'y van der Hooft kan beschik-1 [Beo Braafhart spreekt dan ookl rj; ..Een op papier prima selee-1 r Ervaren als hij is, weet hij! Tineis goed dat dit geen enkele! lantie voor succes biedt. Sluiskil! F" zich, het liefst volgens Braafhart! P lekker voetballen vanuit del Pöisie, zelf moeten bewijzen. Dat I evens minder wisselvallig dan inj r vorige seizoen gespeeld zal moe-I Worden, staat ook voor Braaf-J vast: Zijn voorspelling is dusi lw" met on(Banhs alle in-1 S,,n toch een hoofdrol voor! fuskil. AZW-speler Pascal Schieman mikt het komende seizoen op promotie naar de derde klasse van W KNVB-zaterdagvoetbal. foto camile sche TEKST Rinus Verberkmoes Fred Rabout Peter Snelders Eddy de Schrijver Sjaak Begijn Guus Heutinck Rien de Jonge Ab Klaeijsen Emiel Verheijden Rinus de Doelder FOTO'S Camile Schelstraete Wim Kooyman Jaap Wolterbeek VORMGEVING Luc Goderie EINDREDACTIE Ton Koomen

de Stem | 1993 | | pagina 18