'Gouden schoen' De Smet hoopvol nieuwe seizoen in John Bravenboer ziet toekomst zonnig in HVV'24 terug op oude niveau Hulster ploeg rekent op langer verblijf in tweede klasse EK DE VERSCHILLEN HOEK 'Stichting Promotie HSV Hoek' eenheid achter blauw-witten' HOEK CU cru. ijiii' HVV '24 Mooi BIJ AANVANG VAN DE VELDCOMPETITIES AMiflmiTOfiiil/HOCKEje^'t^EgAl? DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 DEEL iastmgs gaan op zoek naai Iederland 1, 21.47 uur), foto! loening waaraan naar schatt: Is vanavond het onderwerp Awonsatu, die met deze zie i werd zij door een auto gesche lis haar ongeboren kind. Pie akten een postuum portret. Vietnamees Tan in 1979 spL. uchtelingenboot. Zo belandde lee keer moest hij veranderen kaar gestort was, zat Tan ziekenhuis. Omdat zijn on uw hadden gevonden, keerde Iging van een Vietnamese famii Ie kinderen, toen zij bij de val p en alleen in de Verenigde Stat op bij adoptie-ouders, maar besl Ite vader en moeder in Vietnam onder meer een gesprek met h pie morgen een initiatief-wetvw ling van de medische keuringen' Ise speelfilm uit 1966. Regie: In Tonnery, Joanne Woodward en Jei Ige dichter in New York, is gi lot over z'n oren in de schulden do laar vooral de rekeningen van al 'Een competitie zonder zorgen zou mooi zijn' kaanse speelfilm uit 1987. Reg Robert Downey, Molly Ringwald Ijzer Jack Jericho is een meester 1 Randy laat zich minder makkeli L wat voor Jack reden is om me Ise speelfilm uit 1979. Regie: Haro lavage, James Woods en Ronny Co Ties twee agenten ontvoerd, waan |hoten. De daders worden gevonde en ter dood veroordeeld. Ze 1-24.00) usly Australische speelfilm uit 1981 lien: Mel Gibson, Sigourney Weavi I Australische journalist maakt zi; J op het moment dat het land zich o Be bevindt. Hij krijgt een relatie mi pritse ambassade, maar hun ambitii pet hun passie voor elkaar. litse tv-film. Regie: Helke Sandei inel, Tobias Delius en Nils Delius. D |t van het ontstaan en de ontwikkf veede golf' in de vrouwenbeweginj _0 O o O O o O o O n 0 0 Hoek - Hoek, vaandeldrager in het regionale voetbal, is ambiti eus. De club van trainer Dick Buitelaar en voorzitter Eddy Dobbeleir heeft het plan opge vat door te stomen naar de top van het nationale amateurvoet bal. Optimisme is troef. Geert- jan de Smet is iets minder opti mistisch. Ietwat pessimistisch dan? „Nee", zegt hij, „rea listisch." Geertjan de Smet, tot eigen verras sing winnaar van de 'gouden schoen' en daarmee geëtiketteerd tot beste voetballer in de regio, is geen man van grootspraak. De 23-jarige Westdorpenaar, in dienst van eersteklasser Hoek, blijft liever met beide benen op de grond staan. De belangstelling rond zijn per soontje doet hem toch goed. Het geeft hem vertrouwen. Zijn overgang van derdeklasser Axel naar Hoek, met als doel in de basis staan, verliep vrijwel pro bleemloos. Zo zelfs dat hij in de belangstelling kwam van Lokeren en Germinal Eekeren. Geertjan de Smet werd er uitgenodigd om er te komen spelen. Hij ging niet. ,,Ik heb het uitstekend naar mijn zin bij Hoek en ik heb een baan. Die zaken HOEK EERSTE KLASSE B ZATERDAG op de tocht zetten voor een onzeke re toekomst wilde ik niet. Daar naast was ik tijdens de uitnodigin gen om een oefenduel te komen spelen niet fit. Eens temeer een reden om niet te gaan," aldus Geertjan de Smet, die er vanuit gaat dat Hoek in de eerste klasse B een mooie maar loodzware competi tie tegemoet gaat. Een serie wedstrijden met tegen standers als Barendrecht, Benne- kom, Capelle, DOVO, GW, Heer- jansdam, Lunteren, SDVB, SHO, Spakenburg, Sparta Nijkerk, IJssel- meervogels en Zwart Wit'28, waar in zal blijken of het vertrouwen dat trainer Dick Buitelaar terug in de ploeg bracht, voortgezet zal wor den. Zeker is .dat de vrij forse selectie van Hoek een vaste stek in de basis niet cadeau zal krijgen. Buitelaar heeft wat dat betreft be hoorlijk wat mogelijkheden. In Hoek is men met name gechar meerd van de terugkeer van Peter Hamelink. Van hem wordt ver wacht dat hij de leidinggevende figuur in de verdediging zal wor den. Iets waar Hoek in het vorige seizoen mank aan ging. Eveneens miste men een echte leider in de middenlijn. Een taak die veelal door Adriaan Nieuwenhuyse, die als speler-trainer naar Kruiningen verkaste, uitgevoerd moest worden. Wie deze rol dit jaar moet gaan vervullen, is voor Geertjan de Smet nog een open vraag. „Ik hoop dat we er in slagen net als de andere teams in de eerste klasse een echte leider in de middenlijn te vinden," reageert de Westdorpe naar, die daarmee aangeeft er ook nog niet geheel uit te zijn. Logisch, want tijdens dit praatje moet de eerste training nog beginnen en kent hij de nieuwelingen nog niet. Voor zichzelf ziet hij een stek, aan vallend aan de linkerzijde wegge legd. Aan de rechterkant dicht hij een dergelijk rol toe aan Wim Zoete- wey, die volgens de verwachting met name in de buurt van spits Remco van Keeken zal acteren. Mare de Kunder met Mart van de Guchte en Antoine Thoen behoren tot de kandidaten voor een positie als centrumspits en Osmund Ogali voorin aan de linkerkant. In dit koffiedik kijken komen voor de middenlijn spelers als Peter Lan- da, die vorig jaar in het duel tegen het Roemeens nationale team zijn been brak, de jongelingen Davy- Maes (ex-Vlissingen) en de aanval lend ingestelde Niki de Wolff (twee jaar uitgeleend door Beveren), de nieuwkomers Geert de Poorter (ex- Zelzate), die mogelijk spelverdeler wordt, Kurt Migom en Jos Hoefna gels in aanmerking. De defensie kan verder geformeerd worden uit knapen als Jos en Leo Kayser, Danny Magito, Marino de Bie, Erwin Dek (ex-Club Brugge) en Peter Boerjan. Deze lijn heeft ach ter zich Wim Verpoorte of Ronald Gort in het doel staan. Al met al een fraaie selectie, waarvan men ver wacht dat die onder coaching van Dick Buitelaar beter zal presteren dan in het vorige seizoen, toen via een gewaagd aanvallend concept de degradatie op het nippertje werd ontlopen. „Ik hoop het," stelt Geertjan de Smet, die ondanks alle optimisti sche geluiden binnen de gelederen van Hoek, voorzichtig blijft in zijn prognose. 'tjan de Smet blijft voorzich- :tij zijn prognoses voor het mie seizoen. Hij hoopt met beter te draaien dan in de sic competitie, toen degrada- 'twar net kon worden afge- FOTO WIM KOOYMAN. Vlo Verbraeken, de smaakma- H'an HVV'24, verwacht dat de éter ploeg in het komende bij de eerste vijf kan ein- F0T0F0T0 WIM KOOYMAN. Hoek - Sport op een goed ni veau en sponsoring zijn tegen woordig onlosmakelijk met el kaar verbonden. John Braven- boer, voorzitter van de stichting 'Promotie HSV Hoek' weet dat als geen ander. Hij was het tevens die aan de basis lag van het huidige Hoek, dat van dorp sclubje uitgroeide tot een vere niging met een positieve lande lijke bekendheid en een meer dan regionale functie. „Ho, ho. Zo simpel ligt het niet. Dat we goed bezig zijn is waar. Dat ik daarvoor verantwoordelijk ben is niet zo. Ik heb mijn steentje bijge dragen. Samen, en dat zeg ik met nadruk, met anderen. Allen suppor ters van Hoek. De een als sponsor, de ander als vrijwilliger. Bijgedra gen aan het huidige succes hebben we en doen we nog allemaal. Daarin ligt de verdienste," onderbreekt Jo hn Bravenboer de loftrompet over zijn inbreng. Een bijdrage waarvan Hoek al 20 jaar gebruik maakt. Van deze reeks HOEK EERSTE KLASSE B ZATERDAG van jaren, een drietal als hoofd sponsor en voorzitter. Laatstge noemde functie gaf hij noodge dwongen uit handen. Zij het dat hij deze taak na een geslaagde nier transplantatie opnieuw aan zou kunnen. Het ziet er echter naar uit dat die kans gering is. John Braven boer vindt het best zo. Over het waarom van zijn inbreng, die ooit begon in samenwerking met Ed van der Linden en Dirk de Bruin, zegt hij: „Ik geloof dat je er een beetje gek voor moet zijn. Het vergt enorm veel vrije tijd en inzet. Vergaderen, bijpraten, contacten onderhouden, onderhandelingen plegen en nieuwe sponsors zoeken. Zaken die tot nu toe voortreffelijk lopen, omdat we een enorm enthou siaste ploeg vormen." Dit alles vertaalde zich tot nu toe in een voetbalvereniging Hoek, die niet alleen eersteklasser wil zijn, maar uit wil groeien tot een topper in deze regionen, maar tevens in een zeventigtal sponsors. Een aantal dat nog steeds groeiende is. En van doorslaggevende betekenis in dat verband zijn niet alleen de resulta- ten die door de hoofdmacht werden neergezet. Meer nog het opzetten van een sponsorhome en bouwen van een tribune. Die uitbreidingen waren schoten in de roos. „We denken er over om verder te gaan. In eerste instantie door het bouwen van een staantribune waar door ons complex nog meer dan nu het geval is de uitstraling van een topclub krijgt," aldus John Braven boer. Dat de dorpsclub Hoek door dit alles, en trouwens ook niet vies van het uithalen van stunts om het beoogde doel te bereiken, er zeer door floreert is zeker. Eveneens waar is dat het huidige •Hoek, dat op 1200 bezoekers per thuisduel kan en mag rekenen, af hankelijk van sponsors is geworden. Deze groep, waarvan John Braven boer praeses is, Jos van de Putte secretaris, Gerard van Kasteren penningmeester en waarvan Benny Langeraert als man van de techni sche zaken te boek staat, heeft dus macht. John Bravenboer: „Ja en. nee. Het bestuur beslist. Wij als groep kun nen voorstellen doen. Waar is dat als wij opstappen, Hoek vrijwel zeker stappen terug moet doen. Lo gisch. Hetzelfde geldt ook voor bij voorbeeld Feyenoord. Komt zo'n club zonder sponsors te zitten, dan is het eveneens gebeurd. Bang hoeft men er in Hoek niet voor te zijn. We vormen een hechte groep. Een stel dat achter Hoek staat en met het volste vertrouwen het aanstaande seizoen tegemoet ziet. Een competi tie waarin we geloven in de ploeg die er staat en in trainer Dick Buitelaar. Samen gaan we het ma ken." John Bravenboer, een man met een groot 'Hoek-hart'. FOTO WIM KOOYMAN. .7 iU NG japuosjipsJ yiJL 6jaq -g Isjnui uba puBJ '8 T8, Jl L 'o|6| '9 :sjbb| '9 ipuejl tf sinuu z 'fhaq uba dol 'Z -S!A Hulst - Het standaardteam van de voetbalvereniging HW'24 is terug op het niveau waar dat team zeker thuis hoort, de twee de klasse van het KNVB-zon- dagvoetbal. Na slechts 'C'rei zoen keerde de hoofdmacht van de Hulster voetbalvereniging, geïnjecteerd met enkele verster kingen, terug in de tweede klas se. Deze keer, zo is de stellige overtuiging van smaakmaker Angelo Verbraeken, zal het ver blijf langer zijn dan twee sei zoenen. Mits de huidige spelers groep compleet blijft. Voor de naderende competitie is dat het geval en ziet hij een rol bij de eerste vijf in de eindklassering weggelegd voor HVV'24. „Ik heb er veel vertrouwen in. Dat zeg ik niet snel, maar nu acht ik onze groep veel rijper en kwalitatief ook sterker dan drie seizoenen te rug toen we eveneens naar de twee de klasse promoveerden. Er is nu veel meer evenwicht in het team. Verdedigend zijn we er op vooruit gegaan, maar ook in zijn totaliteit is de ploeg gegroeid en beter gewor den. Vroeger maakten Dennis Riet- jens en ik hoofdzakelijk het spel, HULST TWEEDE KLASSE B ZONDAG maar nu zijn er meer spelers die de bal opeisen. Dat is veel moeilijker voor een tegenstander. Liep het bij mij of Dennis destijds niet lekker en werd de ander aan banden gelegd door een mandekker, dan draaide het niet meer bij ons. Nu valt dat- veel moeilijker te bestrijden, omdat we meer spelers met opbouwende kwaliteiten hebben." Vorig seizoen werd Angelo Verbrae ken winnaar van de eerste 'Gouden Schoen', een erkenning voor de bes te voetballer van Zeeuws-Vlaande- ren. Dit jaar moest hij de eerste plaats aan Geertjan de Smet laten en eindigde hij als zesde in de klassering. Geen spoor van teleur stelling valt van het gezicht van de 26-jarige Verbraeken af te lezen als dat onderwerp aangesneden wordt. „Ik was toch nog zesde. Dat is een mooie plaats. Vier spelers van HW'24 stonden bij de eerste tien. Dit geeft aan dat het goed gaat met de ploeg en dat is eigenlijk het belangrijkste." Op de vraag of hij een minder goed seizoen achter de rug heeft dan in het seizoen 1991-1992, toen zijn team degra deerde maar hij opvallend genoeg de 'Gouden Schoen' won, ant woordt hij: „Nee, dat geloof ik niet. Voor mijzelf heb ik in ieder geval de indruk dat het niet zoveel scheelde. Met de komst van enkele nieuwe spelers kom ik wat minder vaak in balbezit, moet ik wat minder vaak beslissende acties maken en kom je automatisch iets minder in beeld. Dat blijkt ook uit de doelpunten. In het seizen dat we degradeerdem scoorde ik 12 tot 13 doelpunten, in het afgelopen seizoen waren dat er 7 tot 8." „Voor mijzelf heb ik het gevoel dat ik nog beter kan. Nu is het aan mij om dat te bewijzen. Vanaf volgend seizoen krijg ik wel wat meer vrije tijd. Tot nu toe trainde ik nog volop de C-junioren van HW'24. Dat was leuk werk, maar het gevolg was wel dat je op den duur, met de verplich tingen voor het eerste elftal mee, zes tot zeven keer per week op het veld stond. Nu zal dat heel wat minder zijn en kan ik me volledig op mijn eigen voetbalspel concen treren." Over trainer Paul Telussa zegt hij: „Paul Telussa heeft veel bijgedra gen aan het behaalde kampioen schap. Bij die man staat voetbal centraal. Alles is puur op het voet bal gericht, er is veel beweging en er wordt aanvallend gespeeld. Angelo Verbraeken, voor wie op nieuw enkele clubs in de markt waren, maar die opnieuw' de boot afhield, ziet het komende seizoen helemaal zitten. „Ik verwacht een leuk seizoen waarin we moeiteloos mee zullen draaien. We kunnen nu vrijuit spelen. De druk is van de ketel. Vorig seizoen verwachtte men niet anders dan dat we kampioen werden met de nieuwe aanwinsten erbij. Dat leverde druk op en daar door waren er wel eens enkele wed strijden waarin het minder liep. Nu staat handhaven voorop, al ver wacht ik persoonlijk dat we bij de eerste vijf kunnen eindigen. Er is nauwelijks iets veranderd in onze selectie. Gino van de Broecke en Danny Oppeneer zijn naar Axel vertrokken. Daar tegenover staat de komst van Clinge-verdediger Pascal de Block. Ik denk dat we een uitge balanceerde selectie hebben, die voor weinig ploegen in de tweede klasse bang moet zijn." ■Bg

de Stem | 1993 | | pagina 17