Hilieu in gevaar door boeren u z u •LEGENHEID «asssRssaa «*■"*-Het baart hdmakin; Kunstenaars zetten deuren ateliers in Axel open POLITIE RAPPORT SCHAATS KALENDER DAG KLAPPER Bouw windmolenpark Perkpolder snel van start psenius Hulst doet mee aan wereldwijd milieu-project Unesco lontenisse niet blij met intensieve veeteelt 'Brabantse bedrijven' EÏOIVTDA ®STEM Ski-stuntteam komt naar Reynaertfeesten in Hulst Fors verlies voor BOM 6Dahlia's bloemencorso staan er fantastisch bij'' ZEELAND C2 tarticulieren ELASTISC KOUSEN v.d. WALL BLOMMAE aL, 53.000 km, septi: 19.50? Motorrijders aken gewond l>ij ongeval Rijkswaterstaat Kampeerder heeft spullen weer terug 1993 :STEM DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 sk om te zoenen (,nze verslaggever De Jansenius scholenge- lchap in Hulst doet samen met 'negen scholen in Nederland aan een wereldwijd milieu-pro- van de Unesco, de organisatie Verenigde Naties voor on- ,,,jSi wetenschap en cultuur. edankje, jubileum, receDtia Irte, verloving, overwinnjn ■men, Abraham, openbare Tiaar door, mag best eens Jen wel op de pagina f Moeilijk is dat niet en dun It te zijn. Prijs per regel of fsp. 2,40", één grote reooi i 2,89 resp. 3,04'. Ilaatsen van een foto of fet een formaat van 35 x 45 I wij 15,96 resp. 16,75. he tarieven op aanvraag ni Fte betaling wordt 4,50 erekend. Foto's worden m» Bel 076-236442 of geef™ ■vóór plaatsing af bij één van Tren. Schriftelijke opgaven verslaggever Uit de provincie Zeeland doen ook het Sint Willibrorduscollege in Goes en de scholengemeenschap Walcheren in Mid delburg aan het project mee. Vandaag krijgen de scholen in het Overijsselse Barchem het certificaat uitgereikt, waarmee ze zich in het ver volg 'Unesco Associated School' mogen noemen. Samen met scholen uit Zim babwe, Hongarije, België en Duitsland werken ze samen aan een internationaal natuur- en milieu-educatieproject. De docenten van de scholen zijn deze week in Barchem bijeen om het project voor te bereiden. Op dit moment zijn 2900 scholen uit 116 landen lid van het wereldwijde scholennetwerk van de Unesco. Het netwerk wil het internationaal begrip bevorderen door middel van het ont wikkelen van vernieuwende onderwijs methoden en -materialen en bevorderen van contacten tussen scholen en hun leerlingen. De scholen kunnen daarbij kiezen uit verschillende thema's. Voor de Nederlandse deelnemers is dat het 'milieu' geworden. De scholen zetten de tanden in de thema's 'Rivieren' en 'De betekenis van ontwikkeling voor het milieu'. Het is de bedoeling dat de onderwerpen niet alleen terugkomen in de verschillende schoolvakken, maar vooral ook in buitenschoolse activitei ten. 1 zijn, ook indien uw pling bijgevoegd is. 1 ons het recht voor teksten af van redenen te weigeren lever klachten bereiken over In tekst behoudt de uitgever lit voor om da naam van de Igever bekend te geven. •tarieven gelden op zaterdag lerenigingsnieuws 1 op 2 kolom op donderdag £loven, waar. bt van- Daniëlla. GETROUW Stefan de Vetter e géle de Schepp 20-8-'93. Hengst Drogisterij Parfumerie Staionsweg 9 HULST Tel. 01140-130 -43 pk injectiemotor, katalysator, cerrêj hpers in lakkleur, zeer zuinig en i ld. '83-'86-'88, Civic autom. '86, Agj |4, Accord 4-d. '84-'86-89-'91, Prelu) BMW 525 eta '86, Hyundai Pony Opel Ascona 5-d. '84, Toyota Staf Uetta Diesel '86. hNSPLEIN 9 4561 GC TEL. 01140-14485. FAX 011404MB gemeente Hontenisse ie zorgen dat Brabantse jen in de gemeente vrij akkelijk een bedrijf jjen beginnen dat ge it js op intensieve vee lt jiobleem is dat de gemeente ■■moment geen enkel hand list om deze ontwikkeling jijen indammen. «meester Th. Steenkamp, ,-prak zijn bezorgdheid ook 3 de commissie ruimtelijke mug, vreest dat zijn ge ste op langere termijn wordt scheept met allerlei milieu- ïemen. „Je ziet het in Bra lt zegt hij. „Daar kampt fjiet enorme mestproblemen wolg van de intensieve vee- litnj. Denk aan de ammoni- tvuiling en stankcirkels", labant zitten veel varkens- bppenboeren dan ook in de omdat ze daar geen kant itiit kunnen. Hontenisse is deze boeren een aantrekke- gemeente. Er is volop ruim- t de grondprijs is er volgens ikamp in vergelijking met tot vrij goedkoop. De afge- paar jaar zijn al verschil- it Brabantse boeren naar Misse verhuisd. Deze ont- iltling gaat nog steeds door. zijn daar niet blij mee", Steenkamp. „En ook onze lers niet. Ik ben al door tellende verontruste inwo- Het probleem is Hontenisse in de maag zit [ten verouderd bestemmings buitengebied'. Hontenisse ivengens niet de enige. In :d hebben namelijk 27 van [l gemeenten nog zo'n verou- i plan 'buitengebied'. Dat ient in feite dat Brabantse in heel de provincie op wijze een nieuw be tonen starten. s huidige bestemmingsplan e vestiging van alle soorten e agrarische vestigingen Het kan allemaal, dus ook as en kippen", stelt Steen- 5f. „En wij hebben geen en- itstrument om het tegen te ien". Volgens hem is het ook maar de vraag of de ge- ite dergelijke ontwikkelin gen aangescherpt bestem- jsplan 'buitengebied' wel «ren. (A/orden ingesteld tegen de beschikking pe aanvraag. pezwaar indienen Tegen de ontwerp-beschikking kunn Jtot en met 16 september 1993 schriftelijk [gemotiveerde bezwaren worden ing<- lEen bezwaarschrift dient te worden genei aan de Minister van Verkeer en Waterstaa ■doch te worden gezonden aan de hoofd- I ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaai Ide directie Zeeland, Postbus 5014,4330) I Middelburg. I Degene die schriftelijk bezwaar maakt kan I verzoeken zijn of haar persoonlijke gege' i vens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe dient - met vermelding van de persoonlijke gegevens - tegelijk met het bezwaarschrift te worden ingediend. Er zal geen openbare zitting worden ge houden. Degenen die daarom telefonisch verzoeken (01180-86321) zullen toten" 10 september 1993 in de gelegenheid worden gesteld mondeling bezwaren in brengen. Er zal alsdan een gedachtenW^ ling plaatshebben waarbij ook de aanvrag, aanwezig kan zijn. Tenslotte wordt de aandacht erop gevestig ten dat degenen die bezwaren hebben inge* bracht op bovenomschreven wijze en »J aantonen daartoe redelijkerwijs niet in te zijn geweest, later beroep kunnen i"5t Ien bij de Kroon tegen de genomen be schikking. 'au onze verslaggever M Gastel - Twee motor- 'jiers zijn gisteren gewond fiaakt bij een ongeval ter ;®gte van Oud Gastel. Zij geen voorrang van ['■automobilist. Zij reden <8® de auto aan en moes- met botbreuken in het -fkenhuis van Roosendaal Wen opgenomen. De «htoffers komen uit Roo- Wlaal en Rotterdam, ■ft ongeluk had plaats op 6 afrit van de A 17. Een tochauffer kwam van de "weg, stopte op de krui- van de weg Roosen- ««-Oud Gastel en reed de [j? op in de veronderstel- ®Sdat de weg vrij was. De «tor'kwam uit de richting ■istel. EDITIE zeeland tijd Middelburg, 18 augustus 1993, de minister van Verkeer en Waterstaat namens deze, de hoofdingenieur-directeur, dr. H.l.F. Saeijs jerkeer en Waterstaat i "uzen, Hulst en Goes, fto en telefoonnummers 'Pagina A2. 'jngstijden: '2.30/13.30-17.00 uur. 'actie 'Pozen: Rein van der Helm i»k n ef)' Frank van Cooten, ,u5' Ton Koomen (sport), ïold de Puijsseleijr. tof ^eeS ^Sas, 'toe redacteur). "L^9ène Verstraeten '■editiechef) ^"de-exploitatie |3en 2eeland: 09-3293459940. 1-93 Zes gezichten van KM 93 bij de watertoren in Axel, die voor het eerst als expositieruimte wordt gebruikt. Vlnr. K. Wingelaar. L. Mieras, J. Tolhoek, Johan Klein, Hans de Ruyter en wethouder J. van Schaik. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Axel - In het weekend van II en 12 september zetten enkele kunste naars de deuren van het atelier open en exposeren anderen in diverse lo caties in de gemeente Axel. De Kunstenaars Manifestatie 93 (KM 93) biedt de belangstellenden de gele genheid om verschillende disciplines te bewonderen. Aan de KM 93 werken Belgische en Nederlandse kunstenaars mee en daarom kreeg het project de titel 'Kom over de grens' Initiator Jos Tolhoek ontving gisteren in het stadhuis van Axel een aantal kun stenaars en organisatoren en gaf uitleg over KM 93. „Het is de tweede maal dat we een dergelijk evenement organiseren. In 1991 stond het thema Westerschelde Oeververbinding centraal. Meer dan dertig Zeeuwse kunstenaars maakten een opdrachtwerk en ook werd een prijs uitgedeeld. Dit jaar zitten we met min der financiële middelen en hebben we zowel de Vlaamse, als de Zeeuwse kun stenaars gevraagd om bestaande werken te exposeren. We hebben de techniek van een kunstroute afgekeken van onze .Vlaamse collega's. Vorig jaar waren wij te gast bij de Raad van Cultuurbeleid DMOW van de vier deelgemeenten ten noorden van Gent. Dit jaar komen 13 kunstenaars uit deze streek naar Axel om hun werken te tonen." Koewacht De kunstliefhebbers kunnen op zaterdag 11 en zondag 12 september tussen 10.00 en 17.00 uur een kunstroute afleggen van ongeveer 20 kilometer. Op deze route die willekeurig genomen kan wor den is werk te zien in en buiten diverse locaties in Axel, Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. Drie kunstenaars houden open atelier: Klaas Wingelaar en Han Dey in Axel en Jean Kamps in Koe wacht. Anderen werken een project uit: Hans de Ruyter en Stef van Harn probe ren bij de opbouw van hun project op de markt in Axel het publiek te betrekken en Johan Klein maakt een foto-installa tie bij het bevrijdingsmonument. Werk dat het opkomend neo-fascisme uitbeeld en dat aanleiding moet geven tot bezin ning. De locaties waar meerdere kunstenaars hün werken ten toon stellen zijn het Streekmuseum, de showroom van auto bedrijf Van de Voorde en de watertoren in Axel, 't kaaike in Zuiddorpe, 't Hoekske m Overslag en het oefenlokaal de Roffel van EMM in Koewacht. „Het is de eerste keer dat de Axelse watertoren, een gebouw waar je niet om heen kan in het Axelse landschap, wordt gebruikt als expositieruimte. We hopen dat het niet de laatste keer is. Het gebouw is opgetrokken in de veertiger jaren uit donkere baksteen in zestien ongelijke vlakken. Een van de kunste naars past zijn werk speciaal aan aan typerende elementen uit de constructie van het gebouw en daarnaast wordt ruimte gegeven aan het werk van een schilder, een dichter en een beeldhou wer," vertelt Tolhoek die nu al met plannen rondloopt om ook in '95 een KM te houden. Zijn collega's uit Desteldonk, Mendonk, Oostakker en Sint Kruis-Winckel (DMOW) lieten horen dat zij de Axe laars weer zullen uitnodigen in 1994. „Die uitwisseling tijdens de viering van de Vier Ambachten is goed bevallen, wij willen er een traditie van maken. Zo'n culturele uitwisseling over de grenzen werkt bevruchtend. De gemeente Axel komt haar beloften na. Enkele jaren geleden wierp zij zich op als centrum van de beeldende kunst beleving. Met een actieve werkgroep en dergelijke initiatieven, gaat het de goede richting uit. De deelnemers aan de KM 93 krijgen een folder met uitleg en een routebe schrijving (verkrijgbaar bij bovenge noemde locaties). De werkgroep zorgt voor een wegbewijzering en zij die de route uitrijden mogen de slotavond bij wonen die zondag 12 september om 19.30 uur in de Halle in Axel begint. Zij maken ook nog kans op het winnen van een handbedrukte sjaal of stropdas met het wapen van Axel. Een tombola met verloting van een kunstwerk zoals in Vlaanderen zit er niet in. Vorig jaar deden ongeveer 600 mensen mee aan de route door een deel van het Meetjesland en de Kanaalzone. Omdat in dat weekend ook de Open Monumentendagen worden gehouden is het Streekmuseum gratis te bezoeken. De organisatie rekent op goed weer omdat heel wat werken in openlucht worden geëxposeerd. Auto gestolen Terneuzen - K.v.B uit Terneu- zen ontdekte gistermorgen dat zijn auto, een volkswagen Golf met kenteken NB-43-PP was gestolen. Hij had de auto voor zijn deur geparkeerd en afge sloten. De auto is wit en voor zien van spoilers en uitge bouwde wielkasten. Inbraak in woning Hulst - In een woning aan de Glacisweg in Hulst is ingebro ken. In de middaguren dron gen de inbrekers binnen. Ze hebben sieraden weggenomen. Sterrittencompetitie Westdorpe - Opnieuw winst voor TC Axel in de Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie. Dat betekent dat de Axelaars met nog twee sterritten te gaan de champagne in de koelkast kunnen plaatsen. Concurrent Wielertoerist moest immers opnieuw punten inleveren en begint met een kleine honderd punten achter stand aan de twee laatste rit ten. Wie een voortreffelijk seizoen fietsen zijn de mannen van WTC Aloy uit Graauw. In Westdorpe, waar de plaatselij ke trimclub organiseerde, werden ze tweede en dat bete kent dat ze voorlopig op een keurige derde plaats in de al gemene stand zijn aangeland. In Westdorpe, waar in cafe 't Oude Raedthuys werd gestem peld, kwamen 108 deelnemers zich melden en dat was dus opnieuw goed. Woensdag 25 augusrus staat de voorlaatste rit op het programma. Dit met Freewheel'79 als organisator en café Bon Ami aan het Dorpsplein in Schoondijke als stempelplaats. UITSLAG 1. TC Axel 95,26 punten, 2. WTC Aloy (Graauw) 88,54, 3. Wieler toerist (Eede) 74,68, 4. RTC Delta (Terneuzen) 56,14, 5. TC Westdor pe 52,08, 6. TC HAS (Sluiskil) 37,27, 7. TC Sas van Gent 31,04, 8. TC Breskens 27,85, 9. TIO (Oostburg) 25,65, 10. Freew heel'79 (Schoondijke) 24,80. Stand na 15 sterritten: 1. TC Axel 1134,49, 2. Wielertoerist 1037,98. 3, WTC Alov 911,16, 4 RTC Delta 872,86, 5. TC Westdorpe 644,96, 6 TC HAS 342,99, 7. TC Breskens 508,42, 8. Freewheel'79 480,40, 9. TIO 459,87, 10. TC Sas van Gent 447,77 punten. DINSDAG CLINGE -Café De Gouden Kroon, 20.00 uur vleeskaartmg -Malpertuus, 13.30 uur koersbal KBO. HULST -De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur bejaardenschieting - De Lieve, 13.30 uur jokeren. KOEWACHT -Café 't Hoekske, 13.30 uur be jaardenschieting. Van onze verslaggever Hulst - De organisatie van de Reynaertfeesten in Hulst haalt zondag 29 augustus de Coca-Cola Ski-Show naar Hulst. Deze groep freestyle specialisten schotelt het publiek allerlei staal tjes van ski-acrobatiek voor. Het is voorlopig de laatste keer dat deze groep in actie komt. Het show-team verzorgt op de Grote Markt verschillende op tredens. De groep maakt daarbij gebruik van een tien meter hoge springschans, waarvan de acro baten gelanceerd worden. Het repertoire varieert van enkel voudige tot schroefsalto's, met als hoogtepunt de zogenaamde 'rapid fire'. Daarbij komen drie springers achter elkaar naar be neden en landen na hun sprong vlak naast elkaar op het lucht kussen. De show duurt ongeveer een kwartier en wordt een aantal malen herhaald. De Reynaertfeesten hebben ove rigens nog meer spektakel op het programma. Vrijdagavond 27 augustus worden burgemeester en wethouders met een door paarden getrokken oude brand weerwagen vanaf het Stations plein naar de Grote Markt gere den. Daar begint om 19.30 uur een anderhalf uur durende de monstratie van de Hulster vrij willige brandweer. Tijdens dit spektakel met veel vuur en rook komen alle aspecten van het brandweer aan bod. De organisatie verwacht ook veel van duikdemonstraties in de Steenstraat. Op zaterdag en zon dag vanaf 14.00 uur. Ook de demonstraties met modelboten op de binnenvest zullen naar verwachting veel publiek trek ken. Er zitten enkele forse vaar tuigen bij. Ook komt er een model-kopie van een van de veerboten op Westerschelde. Om het feest ook in de avondu ren wat meer glans te geven heeft de horeca op de zaterdag avond voor extra activiteiten ge zorgd. Verschillende horeca-on- dernemers hebben live-muziek gecontracteerd. De tweehands- autoshow op het Stationsplein is niet alleen een evenement voor rijbewijsbezitters. De jeugd krijgt er de gelegenheid een oude auto naar eigen inzicht te be schilderen. Van onze verslaggever Tilburg - De Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM) in Tilburg heeft vorig jaar ruim 3,8 miljoen gulden verlies geleden. In 1991 bleef het verlies van de BOM nog beperkt tot een kleine 2 miljoen. Het verlies is een gevolg van de waardevermindering van het aandelenkapitaal dat de BOM in 27 Brabantse bedrijven heeft zitten. Het hoge risicoprofiel van de BOM-participaties wreekt zich met name in economisch slechte tijden, zo meldt de Raad van Commissa rissen in het jaarverslag. Het verlies komt ten laste van het eigen vermogen dat de aandeelhouders (staat, provincie en CVB-bank) in de BOM hebben gestoken. Vooral op participaties uit eerdere jaren moest de BOM geld toeleggen. De BOM zag zich in 1992 dan ook gedwongen een voorzichtig acceptatiebeleid inzake nieuwe participaties te voeren. Via eigen onderzoek en de inschakeling van externe deskundigen werd getracht het ongunstige risicoprofiel van de bestaande porte feuilles bij te stellen. Aan deelnemen in kleine, innovatieve, indus triële starters brandt de BOM haar vingers niet meer. De BOM investeerde vorig jaar bijna 6 miljoen in bestaande en nieuwe participaties. Het ging daarbij om tien bedrijven. (ADVERTENTIE) De Suzuki Samurai Cabrio de Luxe Konsumentenprijs f 29.995 - (excl. kosten rijklaar maken en accessoires). SLUISKIL: Automobielbedrijf Moret B.V., mi Pierssenspolderstraat 25, 01157-2710. f Sub-dealer: KOEWACHT: Garage Hans Drijdijk, Emmabaan 4, 01146-1841. SUZUKI Van onze verslaggever Zundert - „De dahlia's staan er fantastisch bij. We hebben zo lang ik mij kan herinneren nog nooit zo'n mooi jaar ge had". Met die veelbelovende woorden wierp bestuurslid Hoppenbrou wers van de Stichting Bloemen corso Zundert gistermorgen tij dens een drukbezochte perscon ferentie een blik vooruit op het 52e corso, een traditioneel eve nement dat in Zundert op de eerste septemberzondag soms rond de honderdduizend mensen op de been krijgt. De tientallen mediavertegen- Van onze verslaggever Perkpolder - Het bedrijf Energy Connection uit Delft moet deze week op stel en sprong beginnen met de bouw van een windmolen park langs het veerhaven plein in Perkpolder. De plotselinge haast is geboden, omdat het bedrijf de door het ministerie toegezegde subsidie aan de neus voorbij ziet gaan, als er niet voor 1 september is gestart met de bouw. Het bedrijf heeft nog geen ver gunning, maar gezien de om standigheden hebben burge meester en wethouders van Hon tenisse besloten dat Energy Con nection alvast mag beginnen. Voor het verlenen van deze zoge naamde 'gedoogbeschikking' is overleg gevoerd met het Open baar Ministerie en de Regionale Inspectie voor de Milieuhygiëne. B en W zijn van mening dat een versnelde ingebruikname van het windmolenpark geen nadeli ge gevolgen oplevert voor het milieu. Het bedrijf zelf had in een eerder stadium al overleg gevoerd met omwonenden en Rijkswaterstaat. Ook van die zij den zijn geen hobbels meer te verwachten. Er is al jaren sprake van een windmolenpark bij de veerha ven, maar omdat daden telkens uitbleven had men er in Honte nisse geen hoge pet meer van op. Al in 1989 werd een hinderwet vergunning verleend voor de bouw van negen windmolens. Volgens de regeltjes blijft zo'n vergunning drie jaar geldig. Is er dan nog niets gebeurd, dan ver valt die. Dat gebeurde vorig jaar. Inmiddels is nu upnieuw vergunning aangevraagd, maar omdat de werken dus voor 1 september moeten beginnen zijn B en W bereid een en ander voorlopig door de vingers te zien. Als er geen bezwaren wor den ingediend heeft het bedrijf naar verwachting de vergunning over een maandje of vier weer op zak. Deze week nog wordt de fundering voor de windturbines gemaakt. Het zullen er overigens geen negen worden, maar zeven of acht. woordigers die op de Zundertse persconferentie waren afgeko men. moesten niet denken dat Hoppenbrouwers een nummertje grootspraak zat te verkopen, Nee, om te bewijzen dat het echt waar was, werden ze vanaf het vliegveld Seppe over de ruim 25 hectaren Zundertse dahlia-cul tuur gevlogen, En inderdaad, daar beneden stonden onmiskenbaar tussen de 3 en de 3,5 miljoen bloemen te bloeien met een kleur-intensiteit die alleen dahlia's kunnen op brengen. „De werkers op het veld, per buurtschap het hele jaar door zo'n man of tien, hebben van zelfsprekend voor die kwaliteit gezorgd", aldus Hoppenbrou wers. „Maar besef wel dat er bij het plukken soms dertig a veer tig mensen uit een buurtschap actief zijn." Er doen jaarlijks zeventien Zun dertse buurtschappen mee aan het bloemencorso. Een simpele rekensom leert dat het aantal corso-medewerkers dus in de ve le honderden loopt. Want elke buurtschap telt ook nog eens vele bewoners die niet bij het kweken en het plukken van de dahlia's zijn betrokken maar die wel actief zijn bij het bouwen van de wagens of die tijdens de optocht op zo'n wagen figureren. Van onze verslaggever Hengstdijk - Kampeerder E. Breyaert uit Wachte- beke heeft gisteren zon der verdere problemen zijn persoonlijke eigen dommen bij camping De Vogel in Hengstdijk kun nen ophalen. De spullen waren vorige week door camping-eige naar Van den Bossche in beslag genomen, toen Breyaert hardhandig van het terrein werd verwijderd. Er vielen toen over en weer klappen en de zoon van de kampeerder smeet daarbij met benzinebommen. Breyaert benadrukte giste ren dat zijn zoon zeker niet achter slot en grendel is gezet, zoals veel mensen denken. Het hele gezin is na verhoor op het Hulster poli tiebureau naar huis ge stuurd. De ruzie draait om finan ciële perikelen. Volgens Van den Bosch heeft Breyaert nog niets betaald voor een caravan die via hem gefi nancierd is. Volgens Breyae rt heeft hij wel degelijk aan zijn verplichtingen voldaan. Door bemiddeling van de politie heeft Breyaert eind vorige week Van den Bosch een lijst toegespeeld met persoonlijke eigendommen die hij terug wil. De af spraak was dat de spullen gisteren buiten het cam pingterrein zouden worden neergezet. Dat gebeurde ook. Voor Breyaert is daarmee de kous echter nog lang niet af. Hij gaat een gerechtelijke procedure aanspannen te gen de camping-eigenaar. „Ik heb 18.000 gulden be taald en daar wil ik wel een flink deel van terug zien", aldus Breyaert gisteren.

de Stem | 1993 | | pagina 11