peelplaats trekt veel publiek Duizenden nachtbrakers in Terneuzen POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DAG klapper DUIVEN sport UITSLAGEN Heuze-picknick voor Artsen zonder Grenzen bij Otheense Kreek opticien.99 güi ethouder Hulst neemt terrein Oud Molenbolwerk officieel in gebruik Weerstand tegen begroting regeling Welzijnsbeleid .dverteren lis vooruitzien, \ieuwe redactiechef De Stem van Zeeland sport KORT ZEELAND A6 013-390290 H T )RCERS M/V aiileunwoningen Oostburg Ie Blaosuuln jeer naar Puurs Pluim Kunstwerk Axel Publiek vindt zijn weg naar Nachtmarkt en Axelsestraatfeesten |®N ELEKTRONISCHE BEWAKER •IIJFT ALTIJD OP ZIJN POST.... I e''0ll55 rr it Fietsster breekt heup Automobilist rijdt tegen muurtje Bestuurder ramt paal Middelburger neemt verkeersbord mee Autokrakers slaan toe in Vlissingen Dieven nemen computer weg Terneuzen Dellaert uit IJzendijke wint prijs met jonge duif KAARTINGEN Surfen 1993 jj fsTEM MAANDAG 23 AUGUSTUS 1993 «onze correspondent (ineuzen - Na het grandioze suc- in 1989 en 1991, waarbij het ,ste brood van de wereld werd tokken voor het Guinness Boek Records, wordt weer een reuze picknick gehouden in Terneuzen. Dit gebeurt zondag 29 augustus om 13.30 uur bij De Otheense Kreek. Bakker Jan doet opnieuw een poging het Guinness Boek te halen. Hij pro beert de grootste Zeeuwse bolus ter wereld te bakken: eentje met een dia meter van twee-en-een halve meter. Deelnemers aan de picknick steunen tegelijkertijd de actie voor Artsen zon der Grenzen. De picknickmand is rijk gevuld en de sfeer op het meest idylli sche plekje van Terneuzen grandioos. Er is muziek en ander amusement en er staat een reuze-pan waaruit men gratis een hamburger kan nuttigen. Als klap op de vuurpijl is er aan het eind van de middag een wandeling naar Scheldorado, waar men nog een paar uurtjes kan beleven in het subtropische zwembad. De prijs is 15, inclusief bezoek aan het zwemparadijs. Kinderen betalen 10. Bij slecht weer gaat de picknick door in Scheldorado, eveneens om 13.30 uur. Men kan zich inschrijven bij de receptie van Scheldorado, bij Adia Keser aan de Noordstraat en De Graanbeurs, eveneens aan de Noord straat. paar hoort nu al 25 JAAR llkaar. En zoals het nog geen onverto- gen woord I fonze correspondent list - Met een gewaagde sliding op de glijbaan opende Hulster wethouder B. Picavet zaterdagmiddag het uwe speelterrein Oud Molenbolwerk in Hulst. BELLEN Jules Vemewegii4 5015 BM Tilburg; formatie 076-236911 later kozen ruim honderd ■kleurde ballonnen het J onze verslaggever stburg - In Oostburg bestaan gaande plannen voor de van 27 aanleunwoningen [je Schouwburgstraat, vlakbij irdentehuis De Burght. Ten ioeve hiervan wil het college aangrenzende Nijverheids- |iat aan het openbaar verkeer irekken. Het is overigens een jat die momenteel weinig ge- |ikt wordt voor verkeersaf- ikeling. |»sdagmorgen 25 augustus ireekt de commissie planolo- k die vanaf 09.00 uur bijeen- p in het gemeentehuis, het irstel. Daar moet men ook Kelen over plannen van de p een ruim vijftig meter hoge amast te plaatsen nabij de rnide in IJzendijke. De mast [ard nodig voor een netwerk rauto- en zaktelefoons. De verdient landschappelijk bn geen schoonheidsprijs pr er is, volgens het college, aanvaardbaar alternatief. Its gewoon noodzakelijk, al- Ben W. k onze correspondent rfenburg - Boerenkapel Blaosuuln uit Aardenburg jaigt zaterdag 18 september een bezoek aan de zus- pieente Puurs. Het is in- ïdels traditioneel aan het ïden dat de boerenkapel Pukema-feest in Puurs ikaal opluistert. Pukema-feest is een grote dene met straattoneel, veel iek en dansgroepen. De boe- fapel reist per bus naar de irgemeente. Belangstellen- kunnen ook mee om het ma-feest te bezoeken. Voor gulden kan men, volgens de aiisatoren, een gezellige mid- beleven. Het vertrek is om- eks 13.00 uur. Om 19.30 uur if bus weer terug in Aarden- Opgave is mogelijk bj Ger- f Bruyne en Mare Moens. luchtruim en was de ingebruik name van deze nieuwe voorzie ning een feit. Dat de speelplaats in een behoefte voorziet bleek uit de gretige wijze waarop de jeugd er zich, na de officiële opening, meester van maakte. Voor een tevreden voorzitter van de wijkraad Binnenstad Hulst was een en ander reden op te merken dat de manier waarop deze speelplaats tot stand is ge komen een voorbeeld van sociale vernieuwing was. Wethouder Picavet daarover: „Over sociale vernieuwing heeft iedereen tegenwoordig de mond vol. Helaas wordt dit niet in geld vertaald. Ik zie dit gebeuren als een daad van bestuurlijke ver nieuwing. We laten hier immers iets zien. Hier is sprake van een goed samenspel tussen gemeente, wijkraad en school De Brug." De pluim op de hoed van De Brug was terecht. Het speelter rein bestaat uit twee picknick- banken, een klimrek, een even- wichtsbalk, een zandbak en twee speelhuisgroepen, waarvan een is uitgerust met een glijbaantje. Leerlingen van De Brug, onder leiding van de docenten Kerck- haert en Bracke, vervaardigden en plaatsten de speelattributen. Een en ander in het kader van de praktische opleiding en vorming. Kosten Docent Bracke: „Deze speel plaats wijkt af van de stan daard-speelplaats. Hier in Hulst is er sprake van een collectieve speelplaats, gericht op groepsac tiviteiten". De kosten van de speelplaats bedragen rond vijf tienduizend gulden. Zowel bur gemeester A. Kessen als de ook aanwezige wethouder G. van de Voorde, konden zaterdagmiddag zien dat dit geld goed besteed was. Voorzitter Amian lichtte nog toe waarom het Oude Molenbolwerk als plaats gekozen was. „Het leek, rekening houdend met an dere beschikbare plaatsen, het meest gunstig. Daarbij is het 200 meter verder gelegen trapveld medebepalend geweest voor deze keuze". Kinderen wachten op de speelplaats op het seintje 'bal lonnen los'. Wethouder Picavet van Hulst zoeft naar beneden. Op deze ludieke wijze opent hij het speelterrein Oud Molenbolwerk officieel. foto's wim kooyman Van onze verslaggever Aardenburg - In Aardenburg blijven bezwaren leven tegen de begroting van de gemeenschappelijke regeling Samenwer kingsverband Welzijnsbeleid West-Zeeuws-Vlaanderen. Al in juni maakte de gemeente' raad bezwaar tegen de ontwerp' begroting, maar nu de begroting definitief is vastgesteld, blijkt aan de Aardenburgse bezwaren niet te zijn tegemoet gekomen. Daarom stelt het college nu voor officieel bezwaar aan te tekenen tegen die begroting. Aardenburg wil op het welzijnsbeleid bezui nigingen doorvoeren maar ziet dat niet in de begroting gehono reerd. „Wij betreuren dit", zegt het college. De gemeenteraad komt donderdagavond 25 augus tus bijeen. Ook in Sluis staat donderdaga vond de welzijnsbegroting op de agenda. Sluis heeft bezwaren te gen het laten voortbestaan van de toeristenbibliotheek. „De kosten wegen met op tegen het nut van de voorziening", zo staat in een raadsvoorstel te lezen. Voorgesteld wordt het bestuur van het samenwerkingsverband te vragen de subsidie aan deze voorziening met ingang van 1994 te schrappen. Van onze correspondente Axel - Beeldend kunstenaar Hans de Ruyter uit Axel heeft de laatste hand gelegd aan het kunstwerk in de entree van de bibliotheek in Axel. De officiële onthulling van de vele panelen vindt plaats op 9 september om 19.00 uur in de bibliotheek. Tegelijkertijd zal in de bibliotheek een aantal vitri nekasten tentoongesteld worden waarin een verslag van het pro ces en de tot standkoming van het kunstwerk te zien is. lit ingang van heden, maandag 23 augustus, heeft de Zeeuwse taie van De Stem een nieuwe chef. Peter Oggel (40) volgt in Se functie Rein van der Helm (54) op. liter Oggel, geboren en getogen Axelaar, begon zijn journalis te loopbaan in 1976 als stadsverslaggever bij het Rotterdams jieuwsblad. In 1977 trad hij in dienst bij de Provinciale Wse Courant als rayonredacteur in Zeeuws-Vlaanderen. «daar maakte hij in 1986 de overstap naar het Agrarisch flgblad, waarvoor hij drie jaar het wel en wee van de Wsche sector in Zuidwest-Nederland versloeg. De regionale :«aahstiek bleef echter aan hem trekken en zodoende beland- Itij in 1989 bij het Brabants Nieuwsblad waar hij redactiechef 'f-'gen op Zoom en waarnemend chef nieuwsdienst was. Als van de Zeeuwse redactie van De Stem, standplaats «neuzen, keert deze Zeeuws-Vlaming weer op zijn thuisbasis "n van der Helm trad in 1964 in dienst van Uitgeversmaat- wppij De Stem en werkte daar achtereenvolgens op zetterij, 'fectie en eindredactie. In 1970 werd hij overgeplaatst naar de fttwse redactie. Hij vervulde hier diverse functies en was Janiemend chef. Per 1 mei 1977 werd hij benoemd tot chef van "Zeeuwse redactie. Op eigen verzoek legt hij nu, na ruim "ten jaar leiding te hebben gegeven aan deze redactie, zijn lie neer. Van der Helm blijft lid van het Zeeuwse redactie els algemeen verslaggever. Hoofdredactie De Stem (ADVERTENTIE Erkend Uneto Beveiligings installateur I^ektronische heiliging ''anjestraat 5 62710 Van onze correspondent Terneuzen - Terneuzen be leefde een druk weekend. De tiende nachtmarkt in Terneu zen trok duizenden belang stellenden, terwijl de onder nemers van de Axelsestraat mede door het mooie weer terug kunnen zien op een ge slaagd Axelsestraatfeest. Zo'n vijftig marktkramen en marktkramers probeerden vrij dagavond hun koopwaar aan de in groten getale opgekomen be zoekers te slijten. Loco-burge- mester W. de Zeeuw opende om 20.00 uur de markt. „De nacht markt is niet meer weg te den ken uit Terneuzen. Het publiek waardeert het initiatief en ik ben ervan overtuigd dat de nacht markt het vijfde lustrum nog grootser zal vieren." Dit jaar speelden de winkels in de Noordstraat ook in op de nachtmarkt door de winkels een uur langer open te houden. Ge zien het succes van afgelopen weekend gingen er stemmen op om de nachtmarkt volgend jaar over het gehele winkelcentrum van de Terneuzense binnenstad uit te breiden. Het publiek had op de nachtmarkt een ruime keus uit handtassen, leren kle ding, planten, snoep en T-shirts. De supportersclub van. Feye- noord was present met een stand. Het mooie weer nodigde uit om een terrasje te nemen en de mensen massa eens rustig gade te slaan. Oude bekenden drukken elkaar de hand op de Nachtmarkt in Terneuzen. foto wim kooyman De Axelsestraatfeesten, georga niseerd door de Vereniging On dernemers Axelsestraat (VOA), pakten zaterdag uit met voor ieder wat wils. Vanaf negen uur kon men terecht voor een super- ontbijt, terwijl de jeugd haar gang kon gaan op de Vlaamse kermis. Spelletjes als de kop van Jut, voetballen, koppengooien en koeienmelken waren erg in trek. Ook kon de jeugd een rijbewijs halen door een parkoers af te leggen in de skelter. Menig be zoeker was naar de Axelsestraat gekomen om een deuntje mee te zingen met Chiel van Praag in zijn Karaoke-show. Verder waren er schaakdemon straties en zaten deelnemers aan de rommelmarkt verspreid over de straat. De geslaagde dag werd afgesloten met een laser-show en een party-cruise. Goes - De politie in Goes is op zoek naar de bestuurder van een bestelwagen met Duits kenteken, van wie alleen maar bekend is dat hij bezig was om van Duitsland naar Nederland te verhuizen. Afgelopen vrij dag fietste een 71-jarige in woonster van de Ganzestad langs de bestelwagen toen plotseling het portier open ging. De vrouw kwam ten val, maar mankeerde toen ogen schijnlijk niets. De chauffeur bracht de dame naar huis. La ter op de dag, toen de vrouw steeds meer pijn begon te krij gen werd zij naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes overgebracht. «Daar bleek dat zij haar heup had gebroken. Goes - Een 25-jarige inwoner van Goes kan binnenkort een gepeperde rekening voor scha devergoeding verwachten. Za terdagochtend, in alle vroegte, reed de Goesenaar, die niet over een rijbewijs beschikt, over de Van de Spiegelstraat en moest rechtsafslaan. Maar hij reed rechtdoor tegen een stenen muurtje op. Een poging om alsnog verder te rijden mislukte eveneens, omdat na enkele meters bleek dat de rechter voorvork van de wa gen finaal was afgebroken. Muur en auto liepen forse schade op. Vlissingen - Een eenzijdig on geval in het Vlissingse Sloege- bied, afgelopen zaterdag, zal een 33-jarige man uit Vlissin gen nog lang heugen. De man reed vrolijk fluitend over de Engelandweg, zag bij een kruising een haas plotseling de weg oversteken en week uit om het dier te sparen. Bij die uitwijkmanoeuvre ramde hij een paal van een vluchtheuvel en vloog met auto en al over de vluchtheuvel heen. De auto werd volledig vernield. De be stuurder kwam er met de schrik vanaf. Middelburg - Een 22-jarige Middelburger heeft zater dagnacht een boete van 90 gulden mogen betalen. De Middelburger liep in de Lange Viele met een verkeersbord te zeulen en dat trok de aan dacht. Een duidelijke verkla ring wat hij er mee wilde doen had hij niet. Na betaling van 90 gulden kon hij zonder bord zijn weg vervolgen. Vlissingen - In Vlissingen zijn de autokrakers het afgelopen weer druk bezig geweest. Op zes plaatsen werden de ruiten vernield om te kijken of er zich iets van waarde in de auto's bevond. In de meeste gevallen werd er niets gevon den. De schade is echter aan zienlijk. Middelburg - Onbekenden hebben de afgelopen nacht in gebroken bij een koffieshop aan de Korte Noordstraat in Middelburg. Naast een com puter, printer en stereo-instal latie namen de dieven de in houd mee van de speelauto maat: 500 gulden. Zij kwamen binnen door een raam open te breken. BURGERLIJKE STAND - Geboren: Dion, zv M. Buise en A. Janse; Donna, dv S. Jansen en M. Witte; Cindy, dv S. Peter en H. Chris; Justin, zv L. van Aalst en J. van Tatenhove; Hanne, dv M. de Block en C. Liefting; Erona, dv A. Rexhaj en F. Berisha. Getrouwd: Ste fan de Wilde en Maria de Bok; Egbert van Es en Aline van Opdorp; Imar de Pan en Geertrui van Ham; Cornelis Hamelink en Cornelia Goud; Jacobus Bootsgezel en Johan na van Netten; Wilfred van den Broek en Sabrina Roest; Jan Harte en Barbara Kaszko- wiak. Overleden: Jozina Bal nikker, 88, wed v P. Verhoog; David Bakker, 94. GEVONDEN VOORWERPEN - Bij de gemeentepolitie kan men inlichtingen krijgen over de volgende gevonden voor werpen: kanarie, kleinsoortige Colli, 2 portemonnees, lees bril, hond, katertje, kinderwa- genovertrek, bankbiljet, hor loge, diverse sleutels, in etui, aan bossen, los en huissleutels, polshorloge, Mechelse herder, kettinkje, bril, geld, bood schappentas, sjaal, semafoon, kat, ketting met sterrenbeeld, 2 tassen, paraplu, kenteken plaat, zonnebril, vogeltje, au topapieren, konijn, kinder jack, kinderbodywarmer, her der, walkman. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur kaarting. CLINGE -Café De Gouden Kroon, 14 uur vleeskaarting. - Malpertuus, 13.30 uur koersbal KB O. - Café De Landbouw, 20 uur prijskaaring. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 14.30 uur schieting. KOEWACHT -Café 't Hoekske, 15 uur schie ting. AARDENBURG -Stierskreek, 13 uur viswed strijd. Krabbendijke - Met een ge middelde snelheid van 1577,573 meter per minuut heeft een jonge duif van lief hebber A. Dellaert uit IJzen dijke het afdelingsconcours uit Orleans gewonnen. Voor deze vlucht waren niet minder dan 10.018 duiven ingezet. Binnen een uur waren de in totaal 2505 beschikbare prij zen Dellaert klokte zijn prijs winnaar zondag 15 augustus om 13.28.52 uur, N. de Nooyer uit Goes klokte zijn als 2490e geëindigde duif om 14.28.21 uur. De uitslag: 1. A. Dellaert, IJzendij ke, 2. E. van Deursen, Sint Jansteen, 3. P. Pladdet, Hoek, 4. J. Verplanke. Terneuzen, 5. P. de Bakker, Axel, 6 P. Boogaard, Breskens, 7 en 18. Wagenaar-Toonder, Kloetinge, 8 Visser-Lensen, Axel, 9. De Mui- Kop, Zuiddorpe, 10 en 11. M Hengsdijk, Kapelle, 12. M. Elfrink, Groede, 13. J. de Mey, Cadzand, 14 J. de Looyer, Sint Jansteen, 15. C. Hoek, 16. F. v.d. Vlies, IJzendijke, 17. J. Steenhard, Goes, 19. L. de Waal, Kloosterzande, 20. J. de Wit te, Goes, 21. R. Mahu, Walsoorden, 22. Piet Baecke, Westdorpe, 23. M. Bisschop, Kloosterzande, 24 ewn 25. B. Dankaert, Sint Jansteen. Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, zaal Du Commerce, vrije wedstrijd, twintig paren. Groep A. 1. Buysrog- ge-Wagenaar, 2. echtpaar Caumans, 3. Van der Hooft-Plasschaert. Groep B: 1. echtpaar Rosmalen, 2. echtpaar De Badts, 3. Gernaert-Lako. Kamperland - Als onderdeel van de 'Funsports Challenge', een surfevenement van de drie grootste Belgische watersport verenigingen en het eveneens Belgische VZW De Recreant, wordt zaterdag 28 augustus Kamperland aangedaan. Plaats van handeling is het Veerse Meer, bij het terrein van de surfclub Zuidwest-ze- ven. Het evenement, dat dit jaar voor de derde achtereenvol gende keer wordt gehouden, bestaat uit negen etappes, waarvan de meeste in België worden gehouden. Kamper land, met het Veerse Meer vlak voor de deur, is de enige Nederlandse inbreng. Rode draad in het surfspektakel is een slalomwedstrijd met aan het eind van de dag een win naar. Daarnaast staat er een drie uur durende surfmara- thon op het programma. Per wedstrijddag zijn er surf- zeilen, kledingpakketten, ac cessoires en diverse reizen naar warmere oorden te ver dienen. Wie deelneemt aan drie wedstrijddagen (de vol gende twee worden 11 en 12 september in Hombeek gehou den) maakt kans op een geld prijs van 200.000 Belgische frank. De start van de slalom begint om 11.30 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 7