Hans van de Griendt klasse apart België wint triathlon in Sluis Z wemloop Cadzam zeer sterk bezet Meerman winnaai «cile Vinke Mijl van Goes COMBI de mT TOEGIFT OP MAANDAG I Vroege beslissing tijdens biljartevenement Wim van Veen pakt titel Burgemeester Everaers (Sluis) ambassadeur KNBB SPORT ZEELAND B) Trimloop Dow Jogging Club in Terneuzen Kampioenschap derde klasse driebanden Belangstelling voor teamcompetitie stelt teleur Ajax favoriet j-restatie in drugzaak i Oudenbosch sD bespaart jor computers Trimlopen in Sluiskil opez weg als pman bij VW' vdA wil minder lurverhoging ^11* '1 i Duitsland IDEZE KRANT: Merijntje DE STEM MAANDAG 23 AUGUSTUS 1993 Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Hans van de Griendt loopt momenteel hard. De keurige vijftiende plaats in het eliteveld in Wolphaartsdijk en de korte uitslagen in de sterk bezette Belgische wedstrijden bewij zen dat. Zo af en toe komt de Hoekenees eens in actie tij dens een trimloop in de eigen regio. - ATLETIEK Zo verscheen hij ook in de 15,6 kilometer van de Dow Jogging Club in Terneuzen. Het was trouwens de derde en laatste uit een serie van drie die de Dow Jogging Club samen met AV Scheldesport hield. Naast Hans van de Griendt was ook de Belg Ignace van Nevel van de partij. De kleine Belg, die de afgelopen jaren van zege naar zege liep in de Zeeuws-Vlaamse trimlopen, kreeg in en om sportpark Oude Vaart een geweldig pak slaag van Van de Griendt, die gelijk na de start al zijn bedoelingen ken baar maakte en alles en iedereen loste. Na drie rondjes Terneuzen, toen de eindbalans kon worden opge maakt, had hij bijna drie minu ten voorsprong op Ignace van Nevel en bijna acht op de num mer drie Wim Bakker. Die had op zijn beurt weer een kleine drie minuten op de als vierde eindigende Rinus Reyngoudt. De door van de Griendt aangerichte ravage was dus redelijk aan toonbaar. Trees Vermeersch was de enige vrouw die de langste afstand aandurfde. Zij kwam binnen in 1.04.30. Op de 10,4 kilometer won veteraan Fons Warrens. Hij liet het eveneens bepaald niet op een spurt aankomen, want de kloof met de nummer twee, de jeugdige Remco van de Winckel, was bijna drie minuten. Hester Vink was de snelste vrouw. De kortste afstand kreeg met Georges Valckx en Maike van Dijk twee verdienstelijke win naars. Bij de jeugd was de bezet ting mager. Slechts een tiental lopers en loopsters kwam het startnummer afhalen. Liesbeth Breepoel en Marino Rodrigo zorgden voor Hulster zeges. Het totaal aantal- deelnemers be droeg 72 en daar was Gosse Kroon van de organisatie tevre den mee. „We zijn begonnen met veertig dus we maken een leuke progressie. Bovendien is het aan tal bij ons niet heilig, maar wel de gezelligheid en die was er vanaf de eerste editie." UITSLAGEN 1500 meter Meisjes: 1Liesbeth Breepoel (Hulst) 4.42, 2. Christel Haak (Terneuzen) 10.18. Jongens: 1. Marino Rodrigo (Hulst) 5.12, 2. Marnix Haak (Terneuzen) 7.38. MANNEN 5,2 km: 1. Georges Valckx (Osse- nisse) 17.14, 2. Edwin de Vos (Ter neuzen) 18.28, 3. Peter Hamelink (Terneuzen) 1831, 4. Nitin Klapwijk (Axel) 18.48, 5. John Obrie (Zana- straat) 18.50. 10,4 km: 1. Fons Warrens (Klooster- zande) 35.52, 2. Remco van de Win ckel (Axel) 38.49, 3. Kees van de Bent (Terneuzen) 38.54, 4. Ebe Blauw (Terneuzen) 39.02, 5. Adrie de Regt (Hoek) 39.09. 15,6 km: 1. Hans van de Griendt (Hoek) 50.18, 2. Ignace van Nevel (België) 53.04, 3. Wim Bakker 57.52, 4. Rinus Reyngoudt 1.00.22, 5. Jan Boonman (allen Terneuzen) 1.00.30, 6. Piet Gans (Axel) 1.02.59, 7. Joop Bakker 1.04.17, 8. Johan Hinneman (beiden Terneuzen) 1.04.27, 9. Alex Lippens (Axel) 1.04.31, 10. André Heirman (België) 1.04.35. VROUWEN 5,2 km: 1.Maike van Dijk (Middel burg) 21.39, 2. Yvonne de Grave 22.03, 3. Natasja Barentsen (beiden Terneuzen) 22.27. 10,4 km: 1. Hester Vink (Westdorpe) 49.46, 2. Els Zweistra (Terneuzen) 56.45. 15,6 km: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1.04.30. Door onze medewerker Peter Snelders Sluis - Al in een vroeg stadium viel de beslissing tijdens de vierde Neckermann-biljarttriathlon in Sluis. In de eerste partij van de slotronde tussen Nederland en België werd het pleit beslecht. Piet Adrichem ging toen onderuit tegen Eddy Leppens en daardoor was België zeker van de winst. Nederland bewaarde tot aan de ontmoeting met Duistland goede herinneringen aan Sluis. Het was immers in dat toeristenstad je en in hetzelfde fraaie Belfort dat Nederland de openings-tria thlon won. Toen vertolkte Piet Adrichem een belangrijke rol. Die was ditmaal niet weggelegd voor de 35-jarige kadrist. In de ontmoeting met Duitsland maakte hij al geen solide indruk en tegen België was het eigenlijk niet anders. Tegen Duitsland en dan met na me tegen Wolfgang Zenkner liet Piet Adrichem in de eerste set de winst liggen. Hij strandde op vijf caramboles van de finish. De tweede won hij in slechts één beurt, maar doordat hij de derde set verloor, moest Nederland in de achtervolging. Jos Bongers was de aangewezen persoon om die dadendrang in het bandstoten gestalte te geven. Bongers draaide niet echt lekker en ging in de eerste set onderuit met de cijfers 50-27 in zeven beurten. De druk werd toen erg groot voor de Nijmegenaar, want de tweede set moest hij winnen om Nederland in de race te hou den. Na een carotte-slag slaagde Bongers erin de set met 50-25 te winnen. Hij hield de titelkansen voor Nederland staande door de derde set in zes beurten winnend af te sluiten: 50-21. Toen was het antwoord aan Jan Arnouts, de nationale kampioen .driebanden. Hij moest dat ant woord schuldig blijven en ver loor in twee sets van Christian Kwadendamme - Het biljartsei- zoen van het district Walcheren en De Bevelanden opent vrijdag 3 september met het kampioen schap derde klasse driebanden. Plaats van handeling is dan café De Kroon te Kwadendamme waar OHGL voor de organisatie zorgt. De wedstrijden gaan zaterdag 4 september verder en zondag 5 september wordt het kampioen schap, onder leiding van wed strijdleider Doene, afgesloten. DEELNEMERS 1. Jos Bakker (HBC Heinkenszand) moyenne 0,429 (promotie), 2. Leen van Boven (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,389, 3. Wim Zandee (ALM Goes) 0,388, 4. Rinus Baarends (ALM) 0,366, 5. William Jacobs (De Smidse 's-Gra- venpolder) 0,364, 6. Marien Priem (OBK 's-Heerenhoek) 0,363, 7. Bart de Willigen ('t Raedthuys Middelburg) 0,351, 8. Jean-Louis Smulder (HBC) 0,329. Reserves zijn: 1Nico Buijze (De Smid se) 0,409 (promotie), 2. John Laarberg (VEG/ABV) 0,329, 3. Peter Raas (OHGL Kwadendamme) 0,327. Rudolph. Met 15-10 en 15-12 verloor hij in respectievelijk der tien en tien beurten en daardoor daalden de titelkansen voor Ne derland met grote sprongen. Die kansen gingen definitief in rook op, toen Nederland de ope ningspartij tegen België verloor. De eerste set trok Adrichem met een knappe slotserie van 75 ca ramboles in twee beurten naar zich toe, maar op het beslissende moment liet hij het afweten. In de tweede set leek winst binnen handbereik. In een goede positie, met nog slechts vier caramboles voor de boeg, miste hij jammer lijk en Leppens was er als de bekende kippen bij om de set winst in drie beurten naar zich toe te trekken. In de derde en beslissende set maakte Leppens de 75 caramboles in één beurt vol. Tot grote vreugde van al wat België heette, want daarmee was de toernooizege voor het Bel gische team een feit. Daarmee nam die formatie re vanche voor de teleurstellende vierde plaats tijdens het onlangs gehouden WK in het Duitse Es sen. Toen nam Stroobants, bij absentie van Ceulemans, het driebanden voor zijn rekening. Nu was de 'meester' zelf van de partij. Zo'n zestien kilo lichter door een streng dieet en daar door fysiek beter ogend, kon hij die 'gedaantewisseling' niet on derschrijven door het van hem bekende oerdegelijke spel. Tegen Jan Arnouts ging hij in twee sets onderuit. Op zich was dat nau welijks van belang, want daar voor had Jos Bongers in drie sets van Frédéric Caudron verloren. België was daardoor zeker van de eindzege, maar voor het oog van een goed gevulde zaal zal Ceulemans andere plannen heb ben gekoesterd dan de vrijwel kansloze nederlaag met 15-6 en 15-13. Jan Arnouts was er niet minder blij om: „Het doet altijd deugd om van Ceulemans te winnen. Hij is immers een begrip in de biljartwereld en zeker in het driebanden. Of de vorm van Ceulemans om het moment min der is? Dat valt moeilijk op te maken uit twee korte sets. On langs maakte hij tijdens een training nog een serie van 31 caramboles. Dat zegt voor mij voldoende." UITSLAGEN Nederland - Duitsland 2-4: kader 71/2: Adrichem-Zenkner 1-2: 70-75 (3 beur ten), 75-0 (2), 57-75 (3); bandstoten: Bongers-Horn 27-50 (7), 50-25 (11), 50-21 (6); driebanden: Arnouts-Ru- dolph 10-15 (13), 12-15(10). Nederland - België 2-4: kader 71/2: Adrichem-Leppens 75-44 (2), 71-75 (3), 4-75 (1); bandstoten: Bongers-Caudron 50-42 (8), 5-50 (4), 25-50 (5); drieban den: Arnouts-Ceulemans 15-6 (8), 15-13 (19 beurten). Eindstand: 1. België, 2. Duitsland, 3. Nederland. Het winnende Belgische team. Vlnr. Eddy Leppens, Frédéric Caudron en Raymond Ceulemans. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Goes - Wim van Veen uit Zaltbommel pakte zaterdag op het industrieterrein van Goes-Zuid de open Zeeuwse titel skeeleren. Na een boeiende wedstrijd op het 1100 meter lange rondje klopte hij zes metgezellen in de spurt. Het was al voor de vijfde keer dat dit open Zeeuws kampioen schap werd verreden. Dit onder auspiciën van, de Stichting Skeeler Marathons, met ijsclub De Poel als organisator. Na wat moeilijke aanloopjaren is dit evenement duidelijk bezig zijn plaats in de skeelersport te ver overen, want zaterdag kwamen niet minder dan 50 deelnemers het startnummer afhalen. Niet van de partij was de Belg Glenn Fokke, die onlangs in Westkapelle won, maar wel Dik Boeve de nationale veteranen- kampioen. De titelstrijd ging over veertig minuten plus drie ronden en Zeeuws kampioenschap skeeleren in Goes lag eigenlijk nooit stil. Mede doordat men daar in het Goese industriegebied een uitstekend parkoers voor deze sporttak heeft lag het tempo gelijk hoog. De vele premies zorgden er daarnaast voor dat er in de eerste wedstrijdhelft een sper vuur aan demarrages te noteren viel. Met name de Belgische deelnemers toonden zich actief in de strijd om de premies. De man van de wedstrijd was echter Marco Stoel. Hij was het die constant aan de boom schudde en het was dan ook niet verwonderlijk dat hij aan de basis lag van de beslissende ontsnapping. Zes mannnen wa ren in staat de Tilburgse tem- pomachine te volgen. Onder dit zevental twee Zeeuwen. Uiter aard Arjaan van de Kreeke uit 's-Heer Arendskerke, in de schaats- en skeelersport al ja renlang een van de toonaange- vers in het Zeeuwse. Leon van de Wielen uit Zierikzee was eveneens mee in die beslissende vlucht. Achter dit zevental formeerde zich een jachtgroep van tien, maar Marco Stoel en zijn com- panen zaten bepaald niet op versterking te wachten. Het werd dus een spurt met zeven, waarbij veteranenkampioen Dik Boeve de indruk gaf het te zullen halen. Hij had echter geen antwoord op een laatste versnelling van Wim van Veen. Het vrouwenpeloton kende maar een matige bezetting. Slechts twee vrouwen kwamen zich aan de inschrijvingstafel melden. Van dit duo was Tijn Schaefers uit Venlo de snelste. De junioren opendén het skeelergala. Hier kreeg de klei ne René Poel uit Ommen het publiek op zijn hand. Steeds weer kwam de kleine vanachter een grotere collega als er een premie op de rol stond. Dat brak hem wellicht op in de eindspurt, waar hij Corné Le- poeter uit Wemeldinge al een vijftig meter voor de finish moest laten gaan. Leon Haze- voet uit Wolphaartsdijk be hoorde eveneens tot het drie koppen tellende leidersgroepje. Hij werd derde. UITSLAGEN Junioren (30 minuten plus drie ronden): 1. Corné Lepoeter (We meldinge), 2. René Poel (Ommen), 3. Leon Hazevoet (Wolphaarts dijk), 4. Rianne van Leest (Moer dijk), 5. Edwin Poel (Ommen). Vrouwen (30 minuten plus drie ronden): 1. Tijn Schaefers (Venlo), 2. Eva Canele (België). Mannen-senioren en veteranen (40 minuten plus drie ronden): 1. Wim van Veen (Zaltbommel), 2. Dik Boeve (Wapenveld), 3. Arjaan van de Kreeke ('s-Heer Arendskerke), 4. Fred Leker (Rotterdam), 5. Hugo Canele (België), 6. Marco Stoel (Tilburg), 7. Leon van de Wielen (Zierikzee), 8. Theo Poniee (Venlo), 9. Cees Vink (Warmond), 10. Pas cal van de Broecke (Middelburg), 11. Jan Silversmit (België), 12. Chris Pescher (Maarn), 13. Tom Devrieze (België), 14. Ries Dekker (Bergambacht), 15. Kees de Goffau (Rilland). Hulst/Sas van Gent - De belangstelling voor de teamcompeti tie driebanden groot biljart in de regio Zeeuws-Vlaanderen valt dit seizoen tegen. Zes ploegen hebben zich opgegeven en dat is twee minder dan vorig jaar. AC Axel, tegenwoordig De Graanbeurs geheten, en een team van De Smickel zijn niet meer van de partij. Het deelne mersveld wordt nu gevormd door de teams HGL/KOT'86 1 en 2 uit Sas van Gent, titelverdedi ger 't Bierwinkeltje (Terneuzen), De Smickel (Hulst), De Smickel/ Café Fabie (Hulst/Kapellebrug) en Ed Horemans uit Axel. Dit houdt in dat men nu een volledi ge competitie afwerkt, die van start gaat op 16 september en 15 maart eindigt. Ondanks die verminderde be langstelling zijn er toch enkele nieuwe gezichten te zien. Johnny Rottier maakt zijn entree in deze spelsoort op groot biljart en maakt deel uit van het team van De Smickel/Café Fabie, Robert van Stevendaal versterkt het team van De Smickel em Eddie van Goethem speelt voor Ed Ho remans. SAMENSTELLING TEAMS HGL/KOT'86 1: Etiënne van Damme (32 caramboles), Peter Snelders (27), Carlo van Dam (22), Rien Sandrini (15). HGL/KOT'86 2: Eric Gryp (27), Felix Bauwens (27), Frans Everaert (22), Jo de Vilder (15), Robbie Ballegeer (12). 't Bierwinkeltje: Cees Wissel (27), Gen- naro Pecoraro (22), Fons Baart (22), Cees J. Wissel (22). De Smickel: Robin Claerhoudt (25), Robert van Stevendaal (25), Eddie Ver- schueren (15), Jo Mortier (12). De Smickel/Café Fabie: Johnny Rottier (30), Rob Claerhoudt (27), Walter Mor tier (25), Jo Josiassen (20). Ed Horemans: Eddie van Goethem (27), Marcel Bosch (25), Cor de Jonge (22), Bolly Linck (20 caramboles). NIET PSV of Feyenoord maar Ajax is de grote favoriet voor het landskampioenschap bij voetbalminnend Nederland. Dit blijkt uit de voorspellingen van deelnemers aan het spel Win- nerstip. Meer dan de helft, liefst 51 procent, gelooft dat de titel naar Amsterdam gaat. PSV is tweede met een score van 28,25 procent, terwijl rege rend landskampioen Feyenoord het moet doen met slechts 13,3 procent, goed voor een derde plaats. Na de top drie valt er, logisch genoeg, een groot gat. Vitesse is vierde met 2,75 procent, FC Twente vijfde met 1,21 procent. Opvallend is het chauvinisme van de Heerenveen-supporters. De Friese promovendus staat op het lijstje namelijk met 0,54 procent. NAC, ook een nieuweling, si op een knappe gedeelde effi plaats, samen met Volendai Beide ploegen scoren 0,26 pji cent. In Cambuur, RKC en Go AhJ hebben de voetbalgekke i kers het minste vertrouwL (0,13). Deelnemers aandeWj nerstip konden voor het l van de competitie in de eredhl sie een bedrag inzetten op e van de achttien teams. Volledig resultaat: 1. Ajax (51) L PSV (28,25), 3. Feyenoord (133|| Vitesse (2,75), 5. FC Twente (ijl 6. Heerenveen (0,54), 7. FC Utrêd (0,51), 8. Sparta (0,35), 9. exatij FC Groningen en MW (0,29), ex aequo NAC en Volendam [02L 13. Willem II (0,22), 14. Rodjl (0,19), 15. VW (0,16), 16. ex aeqf Cambuur, Go Ahead Easiest RKC (0,13). VRIJSTRAAT 5-SLUIS. TEL. 01178-1 BIJRCHTSTRAAT 4-OOSTBURG. TEL. 01 jenbosch - De politie heeft !8-jarige vrouw uit Ouden- i gearresteerd. Haar wordt peten dat ze op 24 juli niet l ingegrepen, toen een jon- jan in haar woning dreigde te sen. De jongen is later over- n als gevolg van een overdo- ugs en alcohol. ZEELAND - C1 Idelburg - De Zeeuwse veer- iten zijn minder geld kwijt salariskosten nu ze bij de ■erkoop met computers Door deze automatise- kon de PSD 41 banen bij de dienst schrappen. De opera zonder gedwongen ontsla- verlopen. (ZEELAND-C1 Van onze sportmedewerker i Cadzand-Bad - De eerste editie van de zeezwemstrandl 1 1 Cadzand-Bad-Breskens op woensdag 25 augustus, is kwa ziekenhuis tatief met ruim veertig voorinschrijvingen dan wel nie goed bezet, kwalitatief heeft het organiserende Sporteed Oostburg echter een zeer aantrekkelijk veld. Met Jan Louisse en Floris-Jan Koole heeft men twee toppers aan de vertrek, terwijl verder bij de mannen-senioren toch ook Marcel Jansen, Adriaan Janisse, Bram van de Wege, Marlon Roels, Cees van de Endt, Ronny de Martelaere, Wim Verburg en de in deze sporttak debuterende Piet Westerweele aan de start verschijnen. Met name Wester weele, toch een voortreffelijk lo per, zou wel eens voor een aan gename verrassing kunnen zor gen. Bij de mannen-veteranen komt, met Frans Daalman, Pieter Ver hagen, Jan van de Linde, Adri Gerards en Kees de Waal, toch ook een aantal gevestigde waar den uit het Zeeuwse aan de start. Het vrouwenpeloton is evenmin groot, maar met de voor eigen publiek in actie komende natio nale veteranen-kampioene Run- Bike-Run Terése van Lare, Bian- ca van den Kieboom en Andrea van Gastel toch een leuk veld. Naast individueel kan er ook als koppel aan deze wedstrijd, die onder auspiciën van de Neder landse Triathlon Bond wordt ge houden, worden deelgenomen. Sarian Kosten en haar zus An nabel Kosten zijn voortreffelijke zwemsters op de lange afstand. Zij krijgen als lopers respectie velijk Menno den Hamer en Frank Verschorre aan hun zijde en behoren ongetwijfeld tot de favoriete koppels. Verder uiter aard Anton Thoen en zijn zus Linda. Deze zeezwemstrandloop is een initiatief van Bram van Lare. Hij kreeg de Westzeeuwsvlaamse strandpaviljoenhouders achter zich en het zou wel eens een evenement kunnen worden zijn plaats op Ja - Bisschop Ernst van Bre- gisteren uit het ziekenhuis slagen. Hij was daar op 12 istus opgenomen met een te hartinfarct. De bisschop provin z'n werk volgende maand tnathlonkalender meer hervatten, waard is. Het secretariaat i E binnenland - A3 vestigd in strandpaviljoe Halve Maentje nabij de Bres - se veerhaven, waar om 09.31 ï'COIÏlIïlUIllSteil een bus vertrekt naar de 1 zone in Cadzand-Bad. I) 91611 SteVeUCH wordt de start voor het nn ifxnf* ningsonderdeel, de 1500 met r O 6 de zee zwemmen, gegeven Khau - Volgens de laatste een'Le Mans-start'bij stran iimmlinrrpn viljoen De Golfbreker om uur. Men zwemt naar het wi lijk gelegen strandpaviljoei Zeemeeuw, waar de wissel is. Daarna gaat het lopend en op strand en duinen m Halve Maentje. stevenen de se ex-communisten af op spectaculaire overwinning de parlementsverkiezingen, 19 september worden ge- i. Bij proefverkiezingen in esnia kreeg de Linkse Demo- he Unie, die gedomineerd door de voormalige com- listen, meer dan eenderde de stemmen. van de plaatselijke G kil een aantal trimlop gehouden. De afstand Van onze atletiekmedewerker fjn Volgens de Duitse Sluiskil - In het ka( 'vliegt de in opspraak ge- de VW-topman Lopez de defeesten wordt er vi iuit- Lopez wordt ervan ver dag 27 augustus in Sli®,bii zijn_overstap_van het rikaanse GM naar Volkswa- kisten geheime documenten die „p he. pn.gn^coïS^r van deze Cofalop staan, zijn vijf, tien vijftien kilometer allen tegelijk om 19,! uur van start gaan. Het parkoers bestaat uit i rondje van vijf kilometj Er kan vanaf 19.00 uur wd den ingeschreven in denalj de start gelegen feesttent.; - De PvdA wil dat de ministers in het kabinet ten voor een geringere huur- ioging. Het plan bestaat om puren volgend jaar met 5,5 ®nt te verhogen. De PvdA dt 4,5 procent meer dan vol- pde. E BINNENLAND-.A3 Van onze atletiekmedewerker Goes - De pas achttienjarige Pascal Meerman won dei», van Goes. In de slotfase had hij het gepaste antwoord^ de versnelling van zijn Atletica-clubmaat Eric Gasseli ATLETIEK Burgemeester M.L. Everaers van de gemeente Sluis werd gisteren aan het slot van de Neckermann-triatklon tot eerste ambassadeur benoemd van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Uit handen van vice-voorzitter Wim du Fossé kreeg de burgervader een fraaie oorkonde overhandigd. Burgemeester Everaers kreeg deze onderscheiding voor de positieve medewerking die hij en zijn gemeentebestuur aan de biljartsport verleende. Diverse malen waren er nationale en zelf internationale biljartenenementen in Sluis en steeds kon men op volledige medewerking van het gemeentebestuur rekenen. Bij al die evenementen werd ook steeds het fraaie middeleeuwse Belfort geheel ter beschikking gesteld van de biljartsport. foto wim kooyman De mijl van Goes kende een aanvaardbare bezetting. Ruim twintig senioren waren naar industriegebied De Poel geko men om de krachten te meten. Routinier Jan de Bart nam het merendeel van het werk op zijn schouders. Hij voerde bij de eerste van de drie passages een groepje van een man of tien aan. Een groepje dat pas in de slotfase uiteenspatte toen Eric Gasseling een pittige versnelling in huis had. Een demarrage waarop alleen Pascal Meerman kon reageren. Meerman, komend weekeinde actief in de districtsselectie junioren, is op dit moment ongetwijfeld in zijn leeftijds categorie het grootste talent dat in Zeeland rondloopt. Het was trouwens Atletica dat het erepodium bemande, want achter Meerman en Gasseling kwam Sebastian Franeke als derde binnen. De veteranen hadden eveneens hun Mijl van Goes. Zij werk ten samen met de vrouwen hun wedstrijd af. De winst ging afgetekend naar Ad Tie- rie van Atletica. Astrid van Velden van de Bataven uit Leiden won bij de vrouwen. telveen - Dankzij een doel- }van de uit Breda afkomsti- üe Vinke heeft het Neder- vrouwenhockeyteam ook teede wedstrijd in het toer- om de Champions Trophy 'Men. Na Olympisch kam- 1 Spanje werd gisteren 'land, verliezend finalist in j bij de Spelen, verslagen SPORT - BI De jeugd kwam eveneens, actie. In een compleet AL gezelschap eiste Joost Klerk de zege voor zich op. De organisatie van deze strijden was in handen AV'56, dat duidelijk de langstelling voor dit e® ment zag toenemen, al tie aag 4 katernen de Zeeuwse specialisten1,Men7Buitenland de mijl, met onder meer winnaar van vorig jaar Se» tien Schletterer, weg. UITSLAGEN MIJL OVEB METER CD-junioren: 1, Joost de j6fl| 5.55,9, 2. Martin Geernaert 0 h;!land 3, Jacky Óele (allen AV'5B)M man 4.35,4, 2. Eric (beiden Atletica) 4.36,5, 3- Se tian Franeke 4.37,3, 4. Kim81 geman 4.38,1, 5. Jan de Bart len AV'56) 4.38,8, 6. Theo Ba" (Atletica) 4.39,3, 7. He»' Joosse (Dynamo) 4.39,1. 8 van Wingerden 4.40,3, 9- J» vernier (beiden AV'56) 4.40,9 Ard Wondergem 4.41,5, 11 tin Verburg (beiden Dj"1; 4.42,4, 12. Jan Groot (Ha tiek) 4.46,4, 13. Wilko - (AV'56) 4.48,6, 14. Manfred' lemeester 4.49,5, 15. Bram® ser (beiden Dynamo) 4.053 Mannen-veteranen: 1. Ad (Atletica) 4.50,1, 2. Jaap (AV'56) 4.59,7, 3. Man» 5.03,1, 4. Rinus Joosse a Acronius Kramer (allen d 5.25,9. Vrouwen: 1. Astrid van (Bataven) 5.29,0, 2. Ma»' Provoost (AV'56) 5.52.4, .'""nou II J'nnenland !U|tenland fPoomie ®urs 'Port 'ids A2 A3 A4 A5/A6 A6 deel B deel C deel D ;xtra Start'93 deel E Da's pas krompraat

de Stem | 1993 | | pagina 16