Voorn keert terug als springruiter Ludger Beerbaum op herhaling Verrassend verlies Standard Luik )ebutant Fini C Twen leter da EREDIVISIE EERSTE DIVISIE Een merk van Wereldklasse (De Leede 'Jwun/ih SPORT 'Deze winter kan men mij weer op het hoogste niveau zien' BUITENLANDS VOETBAL BELGIË NEDERLAND RUSLAND DUITSLAND ENGELAND SCHOTLAND ITALIE UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEK? topscorers! UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEKEN topscorers SPORT PRIJSVRAGI SPORTNIEUWS KOI >RT KORT na porpaoin uit Thai- DE STEM MAANDAG 23 AUGUSTUS 1993 ÈSTEM Door Cas Overzier Berkel-Enschot - Albert Voorn keert terug in de are na. De inmiddels 37-jarige springruiter wil al deze win ter zijn rentree maken bij nationale en internationele wedstrijden. Voorn is inmid dels naarstig op zoek naar een geschikt toppaard. Een kennis van de ruiter uit Knegsel fungeert als geld schieter. „Het enthousiasme is er en de financiën zijn er," aldus Voorn, die gisteren acte de presence gaf bij de springkampioenschappen van Berkel-Enschot. Het voornemen weer te willen terugkeren op het hoogste ni veau, komt als een volslagen verrassing. Twee jaar geleden besloot Voorn zijn loopbaan als internationaal springruiter te beeïndigen, omdat hij het niet eens was met de handelwijze van bondscoach Hans Horn. „De be langen die Hom naast chef d'equipe en coach heeft, zijn te groot om hem geloofwaardig te doen zijn," verklaarde Voorn. Voorn maakte vervolgens geen deel uit van de nationale ploeg die goud won bij de Europese titelstrijd. Later, tijdens de na tionale titelstrijd in Den Haag, spuwde Voorn zijn gal over de handelwijze van Hom. De pro blemen werden evenwel uitge praat en Voorn maakte weer deel uit van de nationale ploeg. Tijdens wedstrijden in Calgary en Lanaken ergerde Voorn zich opnieuw aan de opstelling van Horn, omdat de eerste paarden werden gespaard voor de indivi duele belangen. „Een chef d'equipe is aangesteld om in landenwedstrijden zo goed mogelijk te presteren met de' beste paarden. Maar die werden gespaard om zo goed mogelijk te presteren voor de eigen zak. Dan dien je dus niet de landsbelan gen en faal je als chef d'equipe," stelde Voorn, waarna hij een punt achter zijn carrière zette. „Rijden op topniveau maakte zoveel emoties bij me los en kweekte zoveel ergernis dat ik het plezier erin verloor," zei Voorn, terugkijkend op die pe riode. „Maar nu kom ik terug en zal ik op een andere manier topsport bedrijven dan voor heen. Ik zal de zaken meer gaan relativeren." Dat Voorn de draad weer op pakt, kon hij zelf toen ook niet bevroeden. Onlangs benaderde 'een mevrouw die liever onbe kend wil blijven' Voorn met de vraag of hij een come-back zag zitten. Geld voor een of twee toppaarden vormde geen enkel probleem. Het antwoord kwam snel. Een nieuwe uitdaging. „Deze winter wil ik weer aan wereldbekerwedstrijden mee doen," stelt hij zich als doel. „Als ik morgen een geschikt paard vind, ga ik er overmorgen mee aan de slag." Volgens Voorn is zijn besluit geen kwestie van 'het bloed kruipt waar het niet gaan kan....'. „Nee, nee, als er geld moet worden verdiend, moet je dat doen waarin je het beste bent. Wanneer ik financieel on afhankelijk zou zijn geweest, zou ik waarschijnlijk niet eens te rugkomen." Voorn, die een eigen stal bezit en afgelopen weekeinde in Berkel- Enschot vijf jonge paarden in de ring bracht, maakt er geen ge heim van nog steeds warme ge voelens te koesteren voor de na tionale equipe. „Landenwed strijden rijden is voor mij nog steeds de mooiste proef die er is. Mijn hele leven is mijn grootste wens op topniveau super preste ren. Eerst ga ik me nu indivi dueel op wedstrijden richten, maar mocht ik weer voor het Nederlandse team worden ge vraagd, dan sta ik daar zeker welwillend tegenover." Rotterdam (anp) - Olympisch kampioen Ludger Beer baum laat geen gelegenheid onbenut de organisatoren van het CHIO in Rotterdam lof toe te zwaaien. Geen wonder. De Duitser veroverde vier dagen voor zijn dertigste verjaardag in het drijfnatte Kralingse Bos voor de tweede achtereenvolgende keer de hoofdprijs. Droeg Grand Plaisir de lange, koelbloedige ruiter uit Buchloe vorig jaar zonder misser over het terrein van de Rotterdamse Ma nege, nu bleef Beerbaum met Rush On drie keer foutloos. Beerbaum kent de weelde van een rijk gevulde stal. Dat dankt hij aan vleesmagnaat Alexander Moksel. De maecenas, die na de Spelen van Barcelona Ratina Z (goed voor goud en zilver met Piet Raymakers) van Leon Mel- chior voor een berg marken overnam, kwam enige tijd gele den in opspraak. Er werd ernstig getwijfeld aan zijn financiële handel en wandel bij de export van vlees naar de voormalige Sovjetunie. Beerbaum maakt zich geen zor gen voor de toekomst. „Het on derzoek loopt nog en ik weet niet hoe het zal aflopen", zei hij. „Maar één ding staat vast. Zo lang de paarden en ik gezond zijn blijft de stal bestaan. Dat weet ik zeker. Waarom zou ik me dan druk maken?" Ook met Ratina Z gaat het weer goed. De merrie staat op het punt een lange blessureperiode af te sluiten. „Ik breng het paard volgende week op een nationaal concours uit. Als dat naar tevre denheid verloopt neem ik haar daarna mee naar Calgary." Beerbaum had na het veroveren van de wereldbeker met zijn Olympische paard Classic Touch (nu onder stalgenoot Ralf Schneider) in Göteborg zijn hoop gevestigd op de Europese titelstrijd van eind juli in Gijon. „Daar had ik met Ratina een gooi willen doen naar het kam pioenschap", zei Beerbaum. „Door de blessure moest ik het proberen met Rush On. Dat mis lukte volkomen omdat ik met dat paard veel te veel concour sen had gereden. Er zat geen fut meer in." Beerbaum zette de 11-jarige Westfaler hengst vervolgens tien dagen in de wei. „Hij kreeg geen zadel te zien en mocht tot zons ondergang zijn gang gaan. Voor Rotterdam heb ik er vijf spron getjes mee gemaakt. Het resul taat was te zien. Rush On was zo fris als een groentje." Van de Nederlanders werd na de zege in de landenwedstrijd van vrijdag meer verwacht dan de vijfde plaats van Roelof Bril. De 28-jarige ruiter uit Brummen was met Let's Go de enige van zeven nationale deelnemers, die de barrage haalde. Jos Lansink, die Easy Jumper in samenspraak met bondscoach - en de nieuwe mede-eigenaar van het paard - Hans Horn verkoos boven Libero H, en Jack Neefs met Boy B mochten met één springfout wel Roelof Bril eindigde op Let's Go op de vijfde plaats. terugkomen voor de tweede ron de, maar waren bij voorbaat kansloos voor de verlenging die alleen was weggelegd voor zeven combinaties met „dubbel nul". In de barrage ging Let's Go niet meer. „Het beest was leeg na twee zware rondjes", constateer de Bril. „Meer zat er niet in. Ik voelde het bij het binnenkomen van de ring. Het ging met tegen zin." Bril, zesde bij de Europese titelstrijd, gaat zijn geluk de ko mende weken beproeven in een trio concoursen met een hoog prijzengeld (Calgary, Modena en Bremen). „Mijn grote doel is vol gend jaar in eigen land bij de Ruiterspelen goed te presteren. Let's Go is in de kracht van zijn leven. Ik heb de afgelopen jaren keihard gewerkt om bij de top te komen. Het ziet er naar uit dat de tijd om te oogsten is aange broken." Rotterdam. CHIO. SPRINGEN Grote Prijs van de Rotterdamse haven, na twee ronden en barrage: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Rush On 0-37,89, 2. Simon (Oos) Apricot 0-39,15, 3. Philip- paerts (Bel) Trudo Darco 7-50,84, 4. Robert (Fra) Nonix 8-36,29, 5. Bril (Ned) Let's Go 8-43,14, 6. Campagnaro (Ita) Yokohama Emely 8-43,58, 7. Lau- ber (Zwi) Lugana II gediskwalificeerd; zonder barrage: 8. Michael Whitaker (GBr) Midnight Madness 4-78,90, 9. Gundel (Dui) Argot 4-79,35, 10. Robert FOTO ANP Smith (GBr) Cannonball 4-79,86, 11. Lansink (Ned) Easy Jumper 4-79,88, 14. Neefs (Ned) Boy B 8-78,63. Jacht: 1. Melliger (Zwi) Athlet 68,50 seconden, 2. Jenny Zoer (Ned) Olympic Cordilio 69,51, 3. Vandoorne (Bel) OC Dream 70,00, 4. Navet (Fra) Tsar 71,65, 5. Zettermann (Zwe) Arioso, 72,13, 6. Simon/Allez France 72,18, 7. Van der Vleuten (Ned) Ravenna 73,94, 8. Mi chael Whitaker/Uriels Foal 79,17, 9. Markus Fuchs (Zwi) Goldlights 79,34, 10. Eriksson (Zwe) Flyinge Artist 80,43. Tabel A, 1.60 m, na barrage: 1. Lan- sink/Libero H 0- 35,93, 2. Navet/Roxa- ne de Gruchy 0-36,24, 3. Markus Fuchs/Adelfos AC Folien 0-38,07, 4. Ludger Beerbaum/Rush On 0-38,68, 5. Jenny Zoer/Desteny 4-37,51, 6. Bost (Fra) Souviens toi 4-38,47; zonder bar rage: 7. Harmsen (Ned) Sovjet Look 0,25-71,75, 8. Ehrens (Ned) Wunder- knabe 4-64,31, 9. Goodin (NZe) Riviera Z 4-64,87, 10. Simon/Apricot 4-65,11. Twee fasen (tijd geldig over tweede fase): 1. Robert (Fra) Quenelle 0-24,23, 2. Markus Fuchs/Rosee de Pres 0-24,74, 3. Lindemann (Vst) Ivarihoe 0-26,53, 4. Simon/Magnum 0-26,85, 5. Bologni (Ita) Madame B 0-27,71, 6. Arvidsson (Zwe) Some Day 0-28,62, 7. Fletcher (GBr) Velvisto, 8. Bril/Barber 0-33,33, 9. Becker (Dui) Bellenuit 0-34,09, 10. Van der Schans (Ned) Concorde 0-35,03. Tabel A, 1.40 m, direct op tijd: 1. Markus Fuchs/Goldlights 0- 56,91, 2. Lauber/Corado 0-57,24, 3. Michael Whitaker/Lifestyle 0-59,21, 4. Bourdy (Fra) Pinpin du 'Vallon 0-59,43, 5. Van der Schans/Capuchino 0-60,85, 6. Skelton (GBr) Poacher 0-63119, 7. Neefs/Top Niveau II 0-63,54, 8. Van der Schans/Concorde 0-65,87, 9. Do mingo (Oos) Jet Set 0-66,82, 10. Eras (Ned) Bayouss 0-67,14. Relais: 1Godignon/Si Jolie II-Robert/ Quenelle (Fra) 36 punten-96,41, 2. Fletcher/Yorkshire Gent-Popely/Fleu- 'rance 36-99,20, 3. Fischer/Playboy- Armstrong/Embaixador (Oos/GBr) 36-100,00, 4. Van der Vleu ten/Ra ven- na-Ehrens/Wundgrknabe 36- 100,99, 5. Geerink/Wummi-Bril/Barber 36-105,13. DRESSUUR Kür op muziek. Grand Prix-niveau: 1. Kemmer (Dui) Golo 73,96 procent, 2. Raine (VSt) Avontuur 71,48, 3, Nadine Capellmann (Dui) My Lord 70,49, 4. Peters (VSt) Udon 70,20, 5. Sanders (Ned) Montreux 69,80, 6 Van Cuyk (Ned) Mr. Jackson 69,57, 7. Haazen (Ned) Windsor JH 66,39, 8. Stokker- mans (Ned) Zwingly 65,01. Kür op muziek, Intermediaire I-ni veau: 1. Otto-Crepin (Fra) Artos 70,28 procent, 2. Van Grunsven (Ned) Apollo 69,10, 3. Nadine Capellmann (Dui) A1 Martino 68,66, 4. Bartels (Ned) Olym pic Barbria 67,96, 5. Syre (Fra) Marlon 65,70. Prix St. Georges: 1, Otto-Crepin/Artos 1300 punten. 2. Van Grunsven/Apollo 1288, 3. Capellmann/Al Martino 1264, 4. Syre/Marlon 1252, 5. Bartels/Olym- pic Barbria 1240. Grand Prix Special: 1. Merveldt (Ier) Flash Dancer 1411, 2. Reiner Klimke (Dui) Biotop 1391, 3. Craig (NZe) Mar cus 1371, 4. Otto-Crepin/Maritim 1310, 5. Michael Klimke (Dui) Chan en Bra- mall (Can) Gilbona 1303, 7. Staub (Zwi) Dukaat 1300, 8. Westerberg (Zwe) Taktik 1250. Brussel (anp) - Op de derde speeldag van de Belgische competitie heeft Standard Luik de eerste punten ver speeld. De formatie van trai ner Haan verloor verrassend in eigen huis van RWDM, 0-1. Twee clubs hebben nog het maximale aantal van zes punten. Anderlecht, dat met 6-0 van Club Luik won, en Charleroi, reeds vrijdagavond te sterk voor KV Mechelen, 1-0. Waregem be haalde het eerste punt door ge lijk te spelen tegen AA Gent, 2-2. RWDM, met zeven oud-spelers van Standard in de ploeg, maak te in Luik een gemotiveerde in druk. De overwinning, tot stand gekomen dankzij een doelpunt van Rouyr, was desondanks niet (ADVERTENTIE); VOLLEYBALINTERLAND DAMES Vanavond MERVO-HAL ROOSENDAAL Pres. Kennedylaan 2a Aanvang 19.00 uur Hoofdsponsor: Café-Restaurant Medesponsors: Winkelcentrum Tolberg Leto direct print Van der List verzekeringen B.V. Deloitte& Touche Heijnen video produkties Teletravel VSB Bank Piet Thielen exclusieve he renmode Super Direct Pollemans Unigro Praxis Organisatie: Volleybalvereniging Leto Print/SR verdiend. De thuisclub was veel sterker. Doelman Rosez van RWDM had echter een topdag en bovendien kreeg hij maar liefst drie keer de hulp van de lat. Anderlecht speelde tegen Club Luik een evenwichtige wedstrijd met drie doelpunten voor de rust en drie er na. In de eerste helft speelde Nilis de hoofdrol bij de kampioen. Hij scoorde één keer zelf en bereidde de treffers van Degryse en Crasson voor. Nilis en Degryse waren na de hervat ting opnieuw succesvol. Ook Bosman, later geblesseerd uitge vallen, maakte een doelpunt. In het duel tussen Waregem en AA Gent (2-2) werden drie van de vier doelpunten gemaakt door een Nederlander. Kruzen maakte de eerste voor Waregem uit een omstreden strafschop. In de 83e en 85e minuut was Viscaal suc cesvol, waarvan ook een keer uit een strafschop. Urban zorgde er op de valreep voor dat Waregem niet weer met lege handen bleef. Uitslagen: Charleroi - KV Mechelen 1-0, AA Gent - Waregem 2-2, Germi nal Ekeren - Beveren 0-0, Standard Luik - RWDM 0-1, Lierse - Racing Genk 3-1, Lommei - Seraing 0-3, An derlecht - FC Luik 6-0, Cercle Brugge- FC Antwerp 2-4, Oostende - Club Brugge 2-2. Stand: Anderlecht 3-6, Charleroi 3-6, Seraing 3-4, Standard Luik 3-4, AA Gent 3-4, Club Brugge 3-4, Ekeren 3-3, FC Antwerp 3-3, Lommei 3-3, Club Luik 3-3, Beveren 3-3, Oostende 3-3, KV Mechelen 3-2, Lierse SK 3-2, RWDM 3-2, Cercle Brugge 3-1, Ware gem 3-1, Genk 3-0. De nieuwelingen in de Bundesli- ga komen nog een beetje kracht te kort. MSV Duisburg en SC Freiburg gaven zaterdag, op de derde speeldag, een voorsprong van 2-0 uit handen. Duisburg hield in eigen huis nog een punt vast tegen Stuttgart, Freiburg verloor bij Borussia Dortmund met 2-3. Kaiserslautern, als enige met vier uit twee begonnen, verloor zaterdag in Frankfurt met 0-1. Yeboah maakte na een kwartier het doelpunt, waardoor Ein- tracht erg rijk beloond werd en op gelijke hoogte bleef met de koplopers Werder Bremen en Bayer Leverkusen die hun wed strijden al voor het begin van het weekeinde hadden gewonnen. Met Wouters op het middenveld boekte Bayern München de grootste zege van het weekeinde. Zondagavond werd voor eigen publiek het geplaagde Dynamo Dresden met 5-0 verslagen. Scholl (twee), Schupp, Nerlinger en Ziege maakten de doelpun ten. Met één punt uit drie wed strijden zakte Dynamo naar de laatste plaats van de ranglijst. Dé voormalige topclub krijgt na afloop van het seizoen ook nog vier punten aftrek wegens licen tieproblemen. Kaiserslautern viel vooral in de eerste helft onstuimig aan, maar Wagner werd een strafschop onthouden en Sforza, Fuchs en Lusch kregen de bal niet langs doelman Stein. Yeboah maakte gebruik van een moment van aarzeling in de verdediging van Kaiserslautern. Na rust daalde het tempo aanzienlijk, begrijpe lijk bij een temperatuur van te gen de veertig graden in het stadion. Duisburg bleef ongeslagen, maar dankte het gelijke spel uitslui tend aan de uitstekende start, die binnen het kwartier doel punten van Weidemann en Közle opleverde. Strunz, had vrij spoe dig voor Stuttgart een antwoord tegen zijn oude club en daarna konden de 17.000 toeschouwers weinig anders doen dan wachten op de gelijkmaker. Duisburg werd op het middenveld over speeld, mede door het inschuiven van libero Buchwald en kwam na de gelijkmaker van Sverris- son nog slechts tot uitvallen. Borussia Dortmund heeft het beste publiek van de Bundesliga, maar de 42.800 kijkers die het Westfalenstadion tot de laatste plaats vulden, waren verre van tevreden. Borussia zocht een uur naar het voetbal dat het publiek verwachtte en liep in die periode een achterstand van 0-2 (Car doso en Heidenreich) op. Riedle, de duurste speler van de Bun desliga, beloonde de inzet van de Dortmunders en na zijn doel punt lukte het voetbal ook iets beter. In de laatste twaalf minu ten redden Zore en Sammer in ieder geval de punten voor de kampioenskandidaat. Hamburger SV kan weer scoren in het Volksparkstadion. Na de 5-2 tegen Nürnberg volgde een even duidelijke overwinning (4-1) op Schalke '04, dat in vijf tig minuten vier doelpunten (Ivanauskas, Baron, von Heesen en Letsjov) incasseerde voor An- derbrügge uit een vrije trap te- genscoorde. Mönchengladbach behaalde zijn eerste overwinning ten koste van Nürnberg. Neun en Fach scoorden. Uitslagen: FC Köln - Karlsruher SC 2-1, Wattenscheid '09 - Bayer Lever kusen 1-2, Borussia Mönchengladbach - FC Nürnberg 2-0, Borussia Dort mund - SC Freiburg 3-2, MSV Duis burg - VfB Stuttgart 2-2, Eintracht Frankfurt - FC Kaiserslautern 1-0, Hamburger SV - Schalke '04 4-1, Bayern München - Dynamo Dresden 5-0. Stand: Werder Bremen 3-5, Eintracht Frankfurt 3-5, Bayer Leverkusen 3-5, Bayern München 3-4, Hamburger SV 3-4, Kaiserslautern 3-4, Borussia Dort mund 3-4, MSV Duisburg 3-4, SC Freiburg 3-2, Karlsruher SC 3-2, Wat tenscheid 09 3-2, FC Köln 3-2, Borus sia Mönchenglb 3-2, FC Nürnberg 3-2, Schalke '04'3-2, VfB Leipzig 2-1, VfB Stuttgart 2-1, Dynamo Dresden 3-1, Dynamo Dresden krijgt na afloop van het seizoen vier punten in mindering wegens licentieproblemen. Norwich City is in topvorm. Za terdag versloeg de Europese te genstander van Vitesse Leeds United op eigen veld met 4-0. Ruel Fox was de grote man. Hij maakte zelf twee doelpunten en had een aandeel in de treffers van Sutton en Goss. Voor Leeds was het de tweede nederlaag in 46 thuiswedstrijden. Norwich was de competitie be gonnen met een nederlaag tegen kampioen Manchester United. De twee volgende uitwedstrij den, Blackburn 2-3 en Leeds 0-4, werden overtuigend gewonnen. Norwich eindigde vorig seizoen als derde in de premier league. De ploeg kreeg toen 60 doelpun ten tegen. Om die reden en met het oog op het UEFA-bekertoer- nooi besloot manager Mike Wal ker zijn verdediger door een li bero te laten leiden. Ian Culver- house had tegen Manchester en Blackburn nog wat problemen, maar was tegen Leeds duidelijk aan zijn nieuwe taak gewend. Manager Walker was in zijn nopjes. „Meer om de nul achter dan de vier voor." Manchester United leverde tij dens de derde speelronde de eer ste punten in. De titelverdediger bleef in de thuiswedstrijd tegen nieuwkomer Newcastle steken op 1-1. De ploeg van oud-inter national Kevin Keegan boekte het eerste positieve resultaat van het seizoen. Coventry raakte eveneens de score van honderd procent kwijt. West Ham, ook terug op het hoogste niveau, ver overde in de uitwedstrijd het eerste punt: 1-1. Liverpool meldde zich aan de kop van de ranglijst dank zij een dikke overwinning van 5-0 op nieuwkomer Swindon. McMana- man (twee), Ruddock, Whelan en Marsh bezorgden hun ploeg op doelsaldo de eerste positie. Everton en Ipswich zijn even eens nog zonder puntverlies. Everton versloeg Sheffield Uni ted met 4-2. Cottee scoorde drie keer voor de nog foutloze ploeg. Ipswich won met 1-0 van het matig gestarte Chelsea, de ploeg van de spelende trainer Hoddle. Aanwinst Marshall maakte zijn derde doelpunt. Alfons Groenendijk beleeft met zijn nieuwe club Manchester Ci ty, waar ook landgenoot Vonk onder contract staat, een povere beginfase. De ploeg van de voor malige Ajacied leed bij Totten- ham de tweede nederlaag (0-1). Sedgley scoorde voor de ploeg van oud-speler Ardiles. Ook Kenneth Monkou heeft bij Sout hampton nog weinig plezier ge had. Zaterdag werd bij Queen's Park Rangers de derde nederlaag geïncasseerd: 2-1. Doelman Se- gers eindigde met Wimbledon in de thuiswedstrijd tegen Aston Villa op 2-2. Üitslagen: Blackburn - Oldham 1-0, Coventry - West Ham 1-1, Everton - Sheffield United 4-2, Ipswich - Chel sea 1-0, Leeds - Norwich 0-4, Man chester United - Newcastle 1-1, Queens Park Rangers - Southampton 2-1, Sheffield Wednesday - Arsenal 0-1, Tottenham - Manchester City 1-0, Wimbledon - Aston Villa 2-2, Swindon - Liverpool 0-5. Stand: Liverpool 3-9, Everton 3-9, Ips wich 3-9, Manchester United 3-7, Coventry 3-7, Norwich 3-6, Blackburn 3-6, Tottenham 3-6, Arsenal 3-6, Aston Villa 3-5,. Wimbledon 3-5, Leeds 3-4, Sheffield United 3-3, Oldham 3-3, Queens Park Rangers 3-3, Chelsea 3-1, Newcastle 3-1, Manchester City 3-1, West Ham 3-1, Sheffield Wednesday 3-1, Southampton 3-0, Swindon 3-0. De klassieker in de Schotse com petitie tussen Celtic en Glasgow Rangers bleef zaterdag zonder doelpunten. De aartsrivalen toonden een schrijnend gebrek aan schotvaardigheid. Zelfs Duncan Ferguson, de duurste speler in Groot-Brittannië, kwam in de topper niet aan scoren toe. Voor titelverdediger Glagow Rangers betekende de puntenverdeling het eerste punt verlies in drie wedstrijden. Motherwell nam op doelsaldo de koppositie van de Rangërs over. Bij Kilmarnock werd mètrl-0 UITSLAGEN EN STANDEN gewonnen. McGrillen maakte uit een fraaie vrije trap van invaller Cooper het doelpunt. Uitslagen: Celtic - Glasgow Rangers 0-0, Dundee - Aberdeen 1-1, Hearts - Hibernian 1-0, Kilmarnock - Mother well 0-1, Raith - Partick 2-2, St. John stone - Dundee United 1-1. Stand: Motherwell 3-5, Glasgow Ran gers 3-5, Dundee United 3-4, Aberdeen 3-4, Hearts 3-4, Celtic 3-3, Partick 3-2, Raith 3-2, St. Johnstone 3-2, Hiber nian 3-2, Kilmarnock 3-2, Dundee 3-1. Ver weg van huis heeft AC Milan de eerste prijs in het nieuwe seizoen gepakt. In het JFK-sta- dion van Washington versloeg de gehavende landskampioen in het duel om de Italiaanse Super Cup bekerwinnaar Torino met 1-0. Simone maakte al in de vierde minuut het doelpunt voor de titelverdediger. Het was de der de keer dat AC Milan de Super Cup veroverde. De ploeg van trainer Fabio Ca- pello speelde zonder drie buiten landse grootheden. Marco van Basten ontbrak wegens een sle pende enkelblessure, Jean Pierre Papin had verplichtingen met het nationale team van Frank rijk en de Deen Brian Laudrup zat op de tribune. De Kroaat Boban, de Montenegrijn Savice- vic en de Roemeen Raduciolu waren wel van de partij. Van de drie internationals-van Uruguay bij Torino, Aguilera, Saralegui en Francescoli, kwam slechts laatstgenoemde volledig in actie. Aguilera werd pas in de 44e minuut ingezet, Saralegui bleef aan de kant. Het duel werd in Washington gespeeld als voorproefje van het eindtoernooi om de wereldtitel, dat in de zomer van 1994 in de Verenigde Staten wordt afge werkt. Het stadion was met ruim 25.000 toeschouwers voor de helft bezet. Beide ploegen ont vingen voor het uitstapje naar de Amerikaanse hoofdstad een ga rantiesom van 1,2 miljoen gul den. De Italiaanse bond incas seerde 350.000 gulden. Washington. Italiaanse Super Cup: AC Milan - Torino 1-0 (1-0). 4. Simone 1-0. Roda JC - Volendam PSV-GA Eagles Sparta - Willem II RKC - Twente Utrecht - Ajax 2-0 3-0 1-0 1-3 1-4 PROGRAMMA WOENSDAG. Ajax - Sparta; Vitesse; Heerenveen - Dcw' Ajax Twente PSV Roda JC Vitesse Feyenoord Heerenveen NAC Sparta Willem II Volendam Utrecht Groningen MVV VVV Cambuur RKC GA Eagles ltterdam (anp) - Willem II zal z: heistellingen weer wat moeten b e|]en. Jan Reker heeft zijn selee jgezadeld met de eis Europt ietbal te halen. Die pretenties k jn ploeg bij Sparta niet waarn psv;' ga 6 !n Door een treffer van Van Utrecht; Groningen - Roda JC;Vot Hp slotfase hipld Snarta Cambuur; NAC - WV; Feyenoorn &n 111 nleia »Parta mvv rkc. jnten m huis: 1-0. RODA JC VOLENDAM (1-0). jjfa 1-0, 51. Trost 2-0. Scheidsrechter, Toeschouwers: 5500. Gele kaart: (Volendam). RODA JC: Waterreus; Senden, Trost en Doomernik; Van Galen (?[,J broeck), Van Hoogdalem en Van £i: Babangida, Hofstede (84. Derksen)| berts. VOLENDAM: Zoetebier; Den Oud[ naar, Binken en Sier; Steur, Pr Wasiman; Smeets {68. Stefanovic),i Bond (65. Kooren). 1 Rijkaard (Ajax), Gillhaus (Vitesse) A cu (PSV), Prince Polley (Twente) 3 jl nen {Ajax), Hofstede (Roda JC) yJ donk (NAC) 2. Diem II startte sterk, Sparta mo ,aar verdedigen. Met name Abdel vormde een bedreiging voor Den Bosch - AZ 2-1 Veendam - Helmond Sp. 1-2 Dordt'90 - NEC 3-1 Den Haag - Heracles 2-1 Excelsior - Emmen 3-1 RBC - Haarlem 3-2 Telstar - Graafschap 2-0 Dordt'90 Den Haag Zwolle Telstar AZ Heracles Emmen Graafschap Excelsior Helmond Sp Eindhoven Den Bosch RBC Haarlem Veendam Fortuna TOP NEC 0 0 0 0 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 2 0 0 1 0 2 PROGRAMMA WOENSDAG: Habrlem - Excelsior; Emmen - Den Haag; Heracles - Dordt'90; NEC - Veen dam; Helmond Sp. - Zwolle; Eindhoven - TOP; Fortuna - Den Bosch; AZ - Graafschap; RBC - Telstar. FC DEN BOSCH - AZ 2-1 (2-0). 13. Jansen 1-0,29. Burg 2-0,75. Van Roon 2-1. Scheids rechter: Sterk. Toeschouwers: 1 VEENDAM - HELMOND SPORT 1-2(|j Vonk 1-0, 36. Sijahailatua M 56. Captein 1-2. Scheidsrechter Toeschouwers: 3500. Rode kaal Meeuwsen Helmond Sport, 2x ges| kaart: Prins (Veendam), Sijahailatu mond Sport). DORDRECHT '90 - NEC 3-1 (0-0)JM veld 1-0, 64. Breetveld 2-0,75. Breei. (strafschop), 85. Hoeks 3-i. Scheidsr. Van Dijk. Toeschouwers: 1300. Gela Lok (NEC). EXCELSIOR - EMMEN 3-1 (3-11.9,0} 23. Ogura 2-1, 27. Meijerman 2-1,3 3-1. Scheidsrechter: Theelen, Tot wers: 1500. Gele kaart: Van den Be; henapessy, Boudesteijn (Excel; Kruijf, Meijerman (Emmen). RBC - HAARLEM 3-2 (2-1). 18. Van£ 0-1, 26. Van Gastel 1-1 (strafschi Yilmaz 2-1, 72. De Kort 3-1,76. Weg Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschi 2850. Rode kaart: 71. Sion Gele kaart: Stroes, De Jong (Haan TELSTAR - DE GRAAFSCHAP O-l Roembiak 0-1. Scheidsrechter 4 Neut. Toeschouwers: 2794. Gele te] Simons (Telstar). AD0 DEN HAAG - HERACLES 2-1 Van der Laan 1-0, 31. Van der Laa Kooyman 2-1. Scheidsrechter: Toeschouwers: 1330. Gele kaait] Lems (ADO), Coolen, Held, Dikken,V der (Heracles). TOP - FORTUNA 2-0 (2-0). 36. Vanc 1-0, 44. Vergoossen 2-0 (eigen] Scheidsrechter: Temmink. Toescli 2350. Gele kaart: Maessen (Fortura),] 1. Breetveld (Dordrecht'90) 4,2, Laan (ADO), Van Roon (AZ), Bui Bosch) 3, 5. De Jonge (Emmen)! (Excelsior), Velten (Heracles) 2 Nederlandse lotto: 6-20-21-22-25-29. Reservegetal: 13. Cijferspel:319692L,, Toto 33:2-1-1-1-2-2-1-1-1-1-2-1. Belgische lotto: 2-14-21-24-26-34. Reservegetal: 28.^ ,r{ Jokernummen 4777259. Duitse lotto: 6-8-9-29-31-44. Reservegetal: 41. Supergetal: 8. Spiel 77:4959626 Griekse arbiters in staking Athene - Een groot deel van het Griekse arbiterskorps is a tijdens de eerste ronde van de voetbalcompetitie in s!| gegaan. De opstandige fluitisten zijn het niet eens mal regeringsmaatregel, waarbij de maximale leeftijd voor self rechter op het hoogste niveau van 43 naar veertig jaarj teruggebracht. Vijf van de negen wedstrijden konden i' van de boycot geen doorgang vinden. „Dit besluit van het ministerie van sportzaken houdt in, dj meeste arbiters het komende jaar afscheid moeten na stelde een woordvoerder van de Griekse scheidsrechters „Dat is voor ons onaanvaardbaar. Deze week willen wl vakbondsleden bij de staking betrekken. We blijven wedslf weigeren totdat de regering de maatregel ongedaan maakt| Zweden ontsnapt in slotfase Stockholm - In goede harmonie hebben Zweden en Fra zondagavond een belangrijke stap gezet op weg naar voor de eindronde van de wereldtitelstrijd, vólgend j; Verenigde Staten. De wedstrijd in Stockholm eindigde gelijk, 1-1. Zweed Frankrijk blijven daardoor de posities bezetten die recht f op kwalificatie, met 11 punten, het doelsaldo van de Ska» viërs is enigszins beter. Met nog drie wedstrijden volgt Buij op twee punten. Zweden, spelend met PSV'er Ingesson, mocht blij zijn remise. Tot drie minuten voor het einde keek het land tegfj achterstand aan. De onvermoeibare Dahlin zorgde voori meer verwachte gelijkmaker. De speler van Borussia; chengladbach scoorde uit een fraaie pas van aanvoerder J Frankrijk, dat beter was, kwam in de 76e minuut op voor Sauzée liet doelman Ravelli met een fraai schot kanslo voorsprong was verdiend. Via de twee spitsen Cantona en] was het land van bondscoach Houllier voortdurend Voor Zweden was slechts het in Italië spelende talent Brd| keer dicht bij een treffer. Stockholm. Kwalificatie EK. - Groep 6: Zweden - Frankrijk 1-1 (0-0). 76. Sauzée 0-1, 87. pahi^l Stand: Zweden 7 11 14-4, Frankrijk 7 11 12-5., Bulgarije'? Oostenrijk 6 4 9-10, Finland 6 3 4-9, Israel 7 2 5-21. Eerstvolgende wedstrijd: 25 augustus: Oostenrijk - Finland. Gavïe (Zwe). EK onder 21 jaar. Groep 6: Zweden - Frankrijk 1-1 (0-0). 79. Gudmundsson 'j Nouma 1-1 (strafschop). Toeschouwers: 4.082. Stand: 1. Frankrijk 7-11, 2. Finland 6-9, 3. Zweden, Bulgarije Oostenrijk 6-3, 6. Israel 7-3. (ADVERTENTIE) INTERNATIONAL SWIMWEAR FITNESS TRAINING EN JOGGING WINTERWEAR ACCESSOIRES WAARONDER SP0RT' recht (anp) - Met de teru eft Ajax niet alleen aan kr lok het scoringsprobleem, isterdammers, lijkt meteen L twee doelpunten had de «rmalige vedette van AC Mi- j zondagmiddag in het duel !4t FC Utrecht (1-4) een groot tedeel in de indrukwekkende jjge, de derde pas van Ajax in I Galgenwaard sinds 1983. jjkaard had vorige week tijdens in officiële rentree tegen RKC 1 |0) ook al gescoord. I Fin Litmanen, die vorig sei- fen bij Ajax nauwelijks in tld was, bracht de andere jee treffers van de superieure hoekers op zijn naam. De Ejarige international, als scha- Lspits de vervanger van de (jlesseerde Petersen, sollici- rde in het drijfnatte Utrecht rukkelijk naar een basis- |ats. iiner Louis van Gaal had niet en van het trefzekere duo toten. Het complete elftal, Pettersson als nuttige mid- [ïvelder, had in zijn ogen schoots voldaan. „Ik heb heel goed Ajax gezien", ende de Noordhollandse coach volgens verwachting, fet was misschien zelfs de bes- redstrijd onder mijn leiding, i hadden na de rust een fase, rin de bal met slechts één raken in de ploeg werd [ouden. Ik ben zeer tevreden." Rijkaard, iets minder mant dan tegen RKC, en lanen zondagmiddag de st succesvolle Ajacieden wa- werd de show gestolen door [idi George, het nieuwe groei- |jantje van Ajax. Het werve- ie spel van de 22-jarige Nige- )n, ooit bij Ajax getipt door t bondscoach Clemence Wes- ïof, was een openbaring. De ligelspits, door de knieblessu ren Davids in het team geko- p, heeft alles om een pu- pkslieveling te worden. Hij is snel, werklustig, tweebenig, ft een fluwelen techniek, alwijk (anp) - Twente leeft ad. Het elftal met de maxi" gescoord, één treffer tege haartje beter dan RK ilpuntje maakte en er zes b' Pte won met 3-1. Dat echter Mets anders dan de hoge P van het voorzichtige pbankvoetbal van de En- fedeërs, die snel vóór kwamen iervolgens het grootste deel |hun kapitaal belegden in de lediging. I baches, Rob Baan van ®te en Hans Verel, waren jtemmig in hun ontevreden- Verel vertelde dat hij de «uiting tussen de linies van [elftal had gemist, maar zijn V probeerde het tenminste. I had nauwelijks resultaat, pmelijk omdat de spitsen prs en Decheiver veel willen t maar weinig voor elkaar. pSt bij Twente anders. Mols, ®s, Polley en Gaasbeek zien laten graag gaan, maar laten (Spanningen dan ook niet ■mond. Daarom kon Gaas- "a tien minuten scoren, Lls en Polley hadden het weidende werk gedaan, henberg verdubbelde de >prong met beslissende as- Pfl? van Mols. LTn.zm wereldtitel in het gewicht (WBA-versie) met ,r Verdedigd. De 26-jarige Won °P punten van zijn J se uitdager Ronnie Ma- psen ®SAR Vasquez heef ui^k. l in het zwaarwel De a WBA-versie) behou- jiT Argentijn versloeg A Aaron Davis op pt d f)P nr, .-"'-'avis op pun «'-jarige Vasquez boekt - hrofzege.

de Stem | 1993 | | pagina 10