L SEN DE STEM Sport Van Vossen op intensive care e eerste punten zijn binnen [AC grijpt ondanks vroege achterstand overwinning bij Cambuur jan Dorst Chrysler, IEDIVISIE RSTE DIVISIE Jackson neemt wraak met record en titel ;ren op weg, ler.„ n >5 op alle UUTEIT LEASEN' blffSLER LEASEN Poljoenin positief Lewis: 'Dit is niet het einde' Ajax-speler opnieuw getroffen door trombose stand 076-2369!) s i -^ïü^eorfikeien ERS SPUKER57 Tel. 09-32-3-<S67 38 43 Roosendaol-Essen-Anlwefpen lelatie Tideway BV, hd in Breda, is een folie dochteronder- anmental Marine i wereldwijd één van en offshorebranche, uit voor de olie- en Jjpleidingen. Bij deze noment 70 personen t doelgericht en flexi- ze organisatie zoeken korte termijn een all- ilministrateur m/v, die zelfstandig alle voor- Ie financieel-admini- activiteiten van voor zijn rekening iDeze activiteiten om- |het verzorgen van de de kwartaalrapportage, Ictadministratie en het Administratie. U rappor- londerhoudt zelfstandig ngen. De mogelijkheid luitenlandse vestigingen or deze functie dient u HEAO-BE/SPD. U bent verkzaamheden binnen [ïistratie uit te voeren. exportbegeleiding en inen een aannemings- Ihet werken met spread- Ide Engelse taal kunt u Uw leeftijd ligt rond de ker aanwezig. pbrief, voorzien van een ampsObers Management lts, Postbus 3191,5203 DD ^nbosch, t.a.v. de heer 3raamse. Desgewenst kan nadere telefonische infor- ptrekken, tel. 073-405705. rfiuislaan 156 - Breda-Tel. 076-715511 ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1993 DEEL B j van Leeuwen Lrdam - Opnieuw is van Vossen getroffen "een trombose. De voet- die deze zomer voor [Nederlandse recordbe- Èvan bijna tien miljoen L door Ajax van Ander- Iwerd overgenomen, lag L, vanwege een levens- Eigende bloedprop in een |0p de intensive-care af- L van het Amsterdamse tekenhuis. Lag hoopt Van Vossen ove- j alweer naar het Ooster- Jde-ziekenhuis van Goes Jéracht te worden voor de Kan zijn herstelperiode. De Ir miste vorig jaar het EK, omdat hij ook last kreeg van een trombose. Destijds in zijn arm, ditmaal in de schouder. Destijds werd hij ook in Goes behandeld. Van Vossen, die vanwege een spierblessure nog maar 20 minu ten voor Ajax speelde, had don derdag een geluk bij een onge luk. Tussen twee trainingen door begon zijn arm plotseling gewel dig op te zwellen. Toevallig was clubarts Piet Bon in de kleedka mer aanwezig, die de speler on middellijk meenam naar het VU- ziekenhuis. Daar werd al snel de bloedprop in de ader ontdekt. Van Vossen werd overgebracht naar de intensive-care afdeling, maar met bloedverdunnende middelen is zijn toestand inmid dels weer onder controle ge bracht. Onderzoek heeft inmiddels uit gewezen dat de levensbedreigen de bloedproppen veroorzaakt worden, doordat Van Vossen over een extra halsrib beschikt. Daardoor is een aantal aderen letterlijk en figuurlijk in het nauw gekomen, waardoor er bij een fikse schouderduw of een ongelukkige botsing bloedprop pen in de bloedbaan kunnen ont staan. De medici zoeken naar een mo gelijkheid om de ader in zijn nek, die bekneld wordt door de overtollige halsrib, wat meer ruimte te geven. Dat zal op zijn vroegst in de winterstop gebeu ren. Van Vossen is voorlopig niet in zetbaar. Voor de competitiewed strijd van morgen tegen FC Utrecht mist Ajax-trainer Van Gaal bovendien de geblesseerden Davids, Kreek en Petersen. Fini- di George zal zijn competitiede buut maken. Ajax heeft in een brief aan de UEFA zijn bezorgdheid uitge sproken over het spelen in Kroa tië. Op 15 september spelen de Amsterdammers in het Europa Cup Il-toernooi tegen Hajduk Split. Op last van de UEFA wordt het duel overigens in - het veiliger geachte - Zagreb afge werkt. Directeur Arie van Eijden: „We hebben in een briefje aan de UEFA onze ongerustheid uitge sproken en gevraagd tijdig naar alternatieven uit te kijken, mocht de oorlog dichtbij komen. Uiteindelijk hebben we een ver antwoordelijkheid tegenover on ze spelersgroep. Inmiddels heb ben we begrepen dat het in Za greb wel schijnt mee te vallen. Dat weten we van de militaire voorlichtingsdienst, waarmee we voortdurend in contact staan. De Nederlandse militairen ter plek ke hebben ons verzekerd dat Zagreb 300 kilometer van het oorlogsgeweld vandaan ligt. Dat heeft ons redelijk gerustgesteld." l-ze verslaggever Jacques Hendriks karden - De eerste twee punten zijn binnen voor linde eredivisie. Gisteravond toonden de Breda- s aan dat Friesland hen ligt. Evenals twee jaar feu, toen nog in de eerste divisie, bleek NAC xeffender dan Cambuur Leeuwarden en won het I startte met Lammers en f iveer in de basis. Vorige lag tegen Roda JC In) een schorsing uit, een i'van de nacompetitie die de eredivisie bracht, tal en Desmit verdwenen a naar de bank. Achterin fet Brood libero, Koumans pater en Wilnis links- i was het Jan Désmit ja, die als linkervleugel ter tegen Tijjani Baban- I een vreselijk moeilijke id, ditmaal gold hetzelf- J: Fabian Wilnis, die totaal |pp kreeg op ex-Emmen- ïichel van Oostrum. lemen pte tien minuten speelde maar vervolgens i de gasten flink in de ten. Van Oostrum en zijn fe-spits Jack de Gier teis- pde vuisten van NAC-doel- le, waarna de te ver- Ie openingstreffer viel. «stram gleed weer tussen pen de achterlijn door en teorzet die door De Gier koud van spelers tegen fjedrukt werd, 1-0. een zware avond te fi voor de 'Yellow Army' Pffl Spelbos. De opbouw [(eer op keer tot vroeg waardoor de twee I lammers en Van Hooij- |e spelmaker Lokhoff mi met in beeld kwa- underde in de 26e minuut wissel van trainer Ron p die voor het eerst zijn [tweede assistent, Michel fKorput, naast zich op de 1 zitten. Wilnis moest ["oor zijn falen; Desmit tfflog de kans zijn ware fta te tonen. De West- ttnam sportief revanche, kwelgeest Van -als De Gier had niets in po bij de gedrongen ver- Spelbos was dan Mover Desmit. „Ik weet •■voetballer hoe moeilijk M je te revancheren een l'-idat je weg bent ge- 7 boe je dat, zoals Jan P dan ben je uit het P'gesneden." [®is was Spelbos duide- 100.000 fouten ma- J5 op een gegeven mo- l 'fdt het op. Dan is het ytren moet ik ingrijpen." ÏJ? rustiger spelen door TWng, terwijl Lokhoff Pgon te draaien. Wat f manier waarop hij in de Jtslagen ■NAC 1-3 110 0 110 0 110 0 110 0 M 1 0 0 Feyenoord Heerenveen Willem II NAC Utrecht Volendam Groningen MVV Sparta GA Eagles RKC VVV Cambuur 1 1 1 1 ^slagen 1-1 t'ndhoven K.'ÖNMIÖVEN M (1-1). 24. Boere 1-1. Scheidsrech ten Van Veluwen. Toeschouwers: 2950. Gele kaart: Buisman, Duim, Schelfevis en Maas kant (Zwolle), Corstanje en Prommayon (Eindhoven). Trainer Ben Hendriks van Zwolle werd vijf minuten voor het einde door de scheidsrechter naar de tribune gestuurd. 32e minuut voor 1-1 zorgde, ge tuigde van grote klasse. Twee, drie Friezen liet hij al slalom- mend in het gras bijten om ten slotte doelman Grim met een droog stiftballetje te verschal ken, 1-1. Vijf minuten later was het weer raak. NAC kreeg opnieuw een hoekschop te nemen, nadat Lammers van dichtbij op Grim was gestrand. Lokhoff legde de bal exact op het hoofd van de hoog opspringende Van Hooij donk en met een steenharde stoot was het 1-2. In de tweede helft schoof Cam- buur-trainer Theo de Jong man dekker Bert Konterman op naar het middenveld, waar hij opge vangen werd door Ruud Brood. De Friezen zetten met weinig oogstrelend voetbal NAC steeds meer onder druk, maar stuitten op een knokkende tegenstander, die in tegenstelling tot vorige week niet van plan was voor Sinterklaas te spelen. De spelers hadden de boodschap van hun trainer blijkbaar begrepen, dat op het hoogste niveau ieder duel gewonnen moet worden. Type rend was bijvoorbeeld dat lin kermiddenvelder Ton van Bre men de bal twee maal van de lijn haalde, nadat de prima keepen de Karelse was verslagen. De gelijkmaker hing toch lange tijd in de frisse Friese lucht, maar dat betekent volgens de voetbal-logica vaak dat de tref fer dus aan de andere kant valt. En opnieuw was het er een om in te lijsten. In de 80e minuut kreeg NAC bij een van de spaarzame aanvallen in de tweede helft een vrije trap te nemen vanaf de linkerkant. Natuurlijk trapte ar chitect en uitblinker Lokhoff de bal. John Lammers dook bij de eerste paal slim op voor zijn belager Elzinga en knikte de bal in de verste hoek, 1-3. Getemd De Friese furie was daarmee getemd. Na de wedstrijd tegen Roda JC, waarin een naief NAC een puntje te weinig had gekre gen, zetten de Bredanaars dat recht in een duel dat wellicht een punt te veel opleverde. CAMBUUR L. - NAC 1-3 (1-2). 18. De Gier 1-0, 32. Lokhoff 1-1, 37. Van Hooijdonk 1-2, 80. Lammers 1-3. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 7.000. Gele kaart: Konterman (Cam buur L.), Van Hooijdonk en Lokhoff (NAC). CAMBUUR L.: Grim; Stam, Elzinga, Konterman en Abma; Haatrecht (46. Brouwer), Spork (70. Van der Meulen), Keizer en Dantuma; De Gier en Van Oostrum. NAC: Karelse; Koumans, Sas, Brood en Wilnis (27. Desmit); Gesthuizen, Zondervan, Lokhoff en Van Bremen; Van Hooijdonk en Lammers. Ton Lokhoff (midden) op weg naar de gelijkmaker. FOTO BERT WIERINGA Welshman na vier missers op rij toch wereldkampioen Door Frank van Geloven Stuttgart - Colin Jackson is pas 26 jaar, toch had hij gisteren in Stuttgart al zijn vijfde grote kans om een gro te mondiale titel te verove ren. Na missers in Rome (1987), Seoul ('88), Tokyo ('91) en Barcelona ('92) was het dit keer wel raak voor de Welshman. En dat notabene met een wereldrecord. Na 12,91 seconden stopten de klokken voor Jackson. Roger Kingdom had vier jaar en vier dagen geleden in Zurich een tijd van 12,92 geklokt. Met zijn record staat Jackson nu op het podium waar hij zichzelf al jaren vindt thuishoren. Als beste van de wereld. „Technisch ben ik altijd al de beste geweest. Het kwam er nog op aan de zenuwen in bedwang te houden. Dat is nu gelukt," glunderde hij meteen na de race, die door het verrassende zilver van Tony Jar- rett op een compleet Brits succes uitdraaide. T-shirt Terwijl Jarrett nog met ogen vol ongeloof stond na te genieten, sprintte Jackson al door het kol kende stadion met een uit het publiek gegooid t-shirt, met als opschriften 'Endlich Gold' en 'Finaly Gold'. Het trauma was voor Jackson door de jaren heen kennelijk bijna net zo groot ge worden als voor Merlene Ottey. In '87 miste hij tijdens de WK van Rome nog ervaring. In de finale struikelde Jackson over de vijfde horde. Weg kans. In 1988 pakte hij verrassend zilver in Seoul, maar het was ook niet het felbegeerde goud. In 1991 moest hij zich door een knieblessure terugtrekken voor de halve fina- Colin Jackson, die eindelijk toesloeg. les op de WK in Tokyo. Vorig jaar werd het drama compleet in Barcelona, toen Jackson - in be zit van de snelste zeven tijden FOTO AP van het seizoen - door stress bevangen slechts zevende werd. Zijn Canadese trainingsmaatje en vriend Mark McKoy won en Van onze verslaggever Stuttgart - De speerwerper Dimitri Poljoenin uit Oezbekistan, winnaar van het brons, dat nu naar de Brit Hill gaat, is de eerste atleet die na controle tijdens de wereldtitelstrijd in Stuttgart is betrapt op doping. In het onderzoek van het A-monster en bij de contra-expertise is de anabole steroide stanozolol gevonden. De dopingcontroles van dinsdag hebben ook één positieve uitkomst opgeleverd. Het onderzoek bij Lilja Noeroetdinova, zevende in de finale van de 800 meter voor vrouwen, toonde net als bij Poljoenin sporen van stanozolol. De Russische atlete was twee jaar geleden wereldkampioen op dit nummer en veroverde in Barcelona de zilveren Olympische medaille. Tina Paulino (Moz) wordt als zevende geklasseerd in de 800 meter van Stuttgart. De Poolse atletiekfederatie heeft twee deelnemers aan het WK Stuttgart een startverbod opgelegd. Beiden hebben positief gerea geerd op een dopingcontrole voor het vertrek naar Stuttgart. Het gaat om hinkstapspringster Agnieszka Stanozyk (22) en snel wandelaar Tomasz Lipiec (22). Fredericks zorgt voor primeur Door Giel Hendrix Stuttgart - Aan de top worden geen presentjes uitgedeeld. De wetten zijn keihard, aan reputaties heeft iedereen lak. Ook aan die van Carl Lewis. Sterker nog, de man heeft in tussen zo'n naam opgebouwd in meer dan tien jaar en zoveel aandacht en geld gekregen, dat zijn tegenstanders erop gebrand zijn hem te kloppen. Hij heeft ook nooit geprobeerd geliefd te worden bij zijn con currenten. Hij dacht alleen maar aan zichzelf en zijn ma ten van de Santa Monica atle- tiekclub. Maar hem verslaan is nog erg moeilijk, want on danks dat hij al 32 jaar is, zit er nauwelijks sleet op de Ame rikaan die nooit zijn krachten gespaard heeft. Record In zijn verzamelwoede van medailles en titels keek hij niet op een wedstrijd meer of minder. Vier onderdelen op een kampioenschap waren heel gewoon geworden, al doet hij het de laatste tijd een beet je rustiger aan. Iedereen had erop gerekend dat hij gisteravond op de 200 meter zijn tiende WK-medail- le zou veroveren en dat het zijn negende zilveren zou wor den. En hij was ook als snelste uit de startblokken. Fracties voor Frank Fredericks en John Regis, de Engelse 'beul' met de stierenek. Maar net als op de 100 meter komt Carl Lewis direct erna- iets te kort op de eerste meters. Hij verloor ook nu weer zoveel terrein, dat hij dat niet meer kon goedmaken en genoegen moest nemen met de bronzen medaille. Fre dericks won en kwam aardig in de buurt van het record dat Pietro Mennea in 1979 (19.72 seconden) in Mexico liep. Zijn 19,85 betekende wel een ver betering van het Afrikaanse record. Lewis evenaarde zijn beste tijd van het seizoen (19,99), maar Regis pikte hem alsnog de zilveren medaille voor de neus weg. Naar huis Carl Lewis leek nauwelijks aangedaan door het verlies. Al zegt dat niet veel, want in het verleden heeft hij al meerma len getoond een perfect gevoel voor show te bezitten. „Vergeet het maar," riep hij in de tientallen mecrofoons, die hem onder de neus geduwd werden. „Dit is niet het einde van Carl Lewis. Jullie zullen het zien. Volgend jaar kom ik terug. Niemand gelooft me, maar ik wil proberen in At lanta in 1996 op de Olympi sche Spelen nog mee te doen." Voor dit jaar vindt Carl Lewis het echter welletjes. Hij doet niet mee aan de 'criteriums' die volgende week in Europa van start gaan. „Voor mij is het seizoen voorbij. Ik ga te rug naar Houston, naar huis .Ik ga enkele therapeuten raadplegen. Het hele jaar al heb ik pijn in mijn rug en die wil maar niet overgaan. Bo vendien hebben de doktoren me nog niet kunnen vertellen wat daar precies de oorzaak van is. Daar wil ik toch ach terkomen, want ik heb beloofd dat ik volgend jaar het ver springen voorrang zal geven. Dan moet mijn rug wel hele maal beter zijn". Favoriet Ook als verliezer eist Carl Le wis nog steeds alle aandacht op. Terwijl John 'de beul' Re- gis bestormd werd door Britse journalisten en Lewis door bijna iedereen staande gehou den werd, kon Frank Fre dericks ongestoord zijn trai ningspak aantrekken. De Namibiër, die in 1967 in het Zuidafrikaanse Windhoek geboren is, heeft jarenlang in de schaduw van de Ameri kaanse en Britse sprinters moeten leven. In 1991 op het WK in Tokyo werd hij tweede op de 200 meter en ook vorig jaar op de Olympische Spelen kreeg hij zilver op de dubbele sprint. „Maar na vandaag gaat het beeld van de sprint veran deren," hoopt hij. Fredericks, de eerste Afrikaanse winnaar van een internationale sprint- titel, legde verder uit: „Ik hoop dat de wereld nu inziet dat Afrika ook sprinttalent heeft. Het probleem is echter dat we dat niet kunnen ont wikkelen. Afrika heeft nauwe lijks de beschikking over kunststofbanen, omdat daar het geld voor ontbreekt. Mis schien dat ik met mijn titel iets kan doen voor ons conti nent." 9 Jti'i n' nT-j Daarnaast was hij natuurlijk gewoon echt blij met zijn WK—titel. „Eindelijk goud voor de verandering. Dat is een heerlijk gevoel. Voor mij was Regis de grote favoriet, dus toen ik hem in de bocht te pakken had, wist ik dat ik had gewonnen. Ik had dit jaar pas twee keer verloren op de 200 meter en toch was ik voor niemand favoriet. Ik vond het wel prettig dat daardoor de druk bij de anderen kwam te liggen. Ik had niets te verlie zen. Voor de buitenwereld al thans, want zelfde wilde ik natuurlijk eindelijk eens goud." dat was een kleine pleister op de wonde. „Als er dan toch iemand anders dan Colin Jackson moet winnen, laat het dan maar Mark zijn," zei hij gisteren nog. Maar in Stuttgart was McKoy er niet bij. De Olympische kampioen voelde zich niet in vorm en bleef thuis in Canada. Jackson moest het dus zelf doen en wist zich in topvorm. Europees record Enkele weken geleden vestigde hij nog een Europees record met 12,97 seconden, maar de tijden van de legendarische Amerika nen Roger Kingdom (12,91) en Renaldo Nehemiah (12,92) leken onhaalbaar. „Ik ben de beste, ik ben de grootste en ik word we reldkampioen en wereldrecord houder," riep Jackson nog voor de race barstend van het zelfver trouwen. Dat hij het waarmaakte, was verbazingwekkend. Ook voor de concurrentie. „Jackson stikt toch altijd bij grote wedstrijden. Hij kan niet tegen de spanning," vond de Amerikaanse favoriet Tony Dees vooraf. Dees, die een dramatische finale liep- en slechts achtste werd, moest Jackson later complimenteren. „Het leek wel of zijn faalangst op mij was overgeslagen. Hij ging soepel, snel en ritmisch. Ik kon alleen stuiteren als een gum mibal," foeterde Dees. En Jackson: „Ik zei het toch, ik ben de allerbeste. Maar eerlijk, dat record is voor mij ook een enorme verrassing." En dan, la chend: „Jammer dat het hier is gebeurd en niet op een Grand- Prix-wedstrijd. Daar levert zo'n record nog eens 75.000 dollar op. Hier niets. Ja, die Mercedes, maar daar hoef je geen wereldre cord voor te lopen. Bovendien heb ik al een Porsche. Wat moet je dan nog met een Mercedes?" Uitslagen WK atletiek Stuttgart. WK. VROUWEN 1500 m: halve finales (eerste vier en drie tijdsnelsten naar finale). Eerste serie: 1. O'Sullivan (Ier) 4.05.81, 2. Lu Yi (Chi) 4.05,97, 3. Kiesl (Oos) 4.06,89, 4. Zuniga (Spa) 4.07,46, 5. Brzezinska (Pol) 4.08,33. Tweede serie: 1. Boulmerka (Alg) 4.13,13, 2. Wei Yan (Chi) 4.13,87, 3. Mernikova (WRu) 4.13,93, 4. Chal mers (Can) 4.13,9. Derde serie: 1. Dong Liu (Chi) 4.04,36, 2. Rogasjova (Rus) 4.07,52, 3. Trabaldo (Ita) 4.07,95, 4. Sacra mento (Por) 4.08,32, 5. Beclea (Roe) 4.08.82, 6. Pells (Can) 4.08,97. 100 m horden, finale: 1. Devers (VSt) 12,46 (bwp), 2. Asjabina (Rus) 12,60, 3. Tolbert (VSt) 12,67, 4. Lopez (Cub) 12,73, 5. Sokolova (Rus) 12,78, 6. Bowles (VSt) 12,90, 7. Freeman (Jam) 12,90, 8. Cinelu (Fra) 12,95. Hinkstapsprong, kwalificatie, naar finale: 1. Radtke (Dui) 14,14, 2. Tsjen (Rus) 14,09, 3. Lasovskaja (Rus) 14,05, 4. Kasparkova (Tsj) 13,98, 5. Birjoekova (Rus) 13,85, 6. Prandsjeva (Bul) 13,78, 7. Motalvo (Cub) 13,68, 8. Ninova (Oos) 13,60, 9. Capriotti (Ita) 13,52, 10. Toth (Roe), Griffith (GBr) 13,48, 12. Wlo- darczyk (Pol), Blazevica (Lit) 13,43. MANNEN 200 m, finale: 1. Fredericks (Nam) 19,85 (bwp), 2. Regis (GBr) 19,94, 3. Lewis (VSt) 19,99, 4. Marsh (VSt) 20,18, 5. Capobianco (Aus) 20,18, 6. Trouabal (Fra) 20,20, 7. Tuf four (Gha) 20,49, 8. Marsh (AusT 20,56. 1500 m, halve finales (eerste vijf plus twee tijdsnelsten naar finale). Eerste serie: 1. Cacho (Spa) 3.41,66, 2. Yates (GBr) 3.42,06, 3. Suleiman (Qat) 3.42,12, 4 Stenzei (Dui) 3.42,29, 5. El Basir (Mar) 3.42,48. Tweede serie: 1. Morceli (Alg) 3.40,07, 2. Bile (Som) 3.40,65, 3. Di Napoli (Ita) 3.41,06, 4. Doyle (Aus) 3.41,06, 5. Spivey (VSt) 3.41,15, 6. Taki (Mar) 3.41,26, 7. Pancorbo (Spa) 3.41,56. 10.000 meter, series (eerste acht plus vier tijdsnelsten naar finale). Eerste serie: 1 Silio (Arg) 28.16,62, 2. Gebresolasie (Eti) 28.17,95, 3. Tanui (Ken) 28.18,56, 4. Chelimo (Ken) 28.18,70, 5. Akonay (Tan) 28.18,97, 6. Franke (Dui) 28.19,11, 7. Panetta (Ita) 28.20,49, 8. Silva (Mex) 28.22,16, 9. Adan (Spa) 28.23,08. Tweede serie: 1. Antibo (Ita) 28.27,48, 2 Bayesa (Eti) 28.28,32, 3. Sigei (Ken) 28.28,33, 4. Williams (VSt) 28.28,62, 5. Nelson (VSt) 28.28,76, 6. Nizigama (Bur) 28.29,18, 7. Fukushima (Jap) 28.29,49, 8. Stritsjkov (Rus) 28.29,84, 9. Serrano (Spa) 28.31,38, 10. Quintanilla (Mex) 28.34,58, 11. Vera (Ecu) 28.35,45. 110 m horden, finale: 1. Jackspon (GBr) 12,91 (wereldrecord), 2. Jar rett (GBr) 13,00, 3. Pierce (VSt) 13,06, 4. Valle (Cub) 13,20, 5. Schwarthoff (Dui) 13,27, 6. Kasa- now (Let) 13,38, 7. Koszewski (Dui) 13,60, 8. Dees (VSt) 14,13. Verspringen, finale: 1. Powell (VSt) 8.59, 2. Tarasenko (Rus) 8.16, 3. Kirilenko (Oek) 8.15, 4. Walder (VSt) 8.05, 5. Mladenov (Bul) 8.00, 6. Antonov (Bul) 7.97, 7. Glovatski (WRu) 7.95, 8. Fouche (ZAf) 7.93, 9. Muller (Dui) 7.83, 10. Vasdekis (Gri) 7.80, 11. Gombala (Tsj) 7.69. Kogelstoten, Walificatie, naar fina le: 1. Gunthör (Zwi) 20,56, 2. Stulce (VSt) 20,53, 3. Barnes (VSt) 20,21, 4 Palsjikov (Rus) 19,91, 5. Bagatsch (Oek) 19,89, 6 Buder (Dui) 19,88, 7. Peric (Joe) 19,77, 8. Reinhardt (Dui) 19,76, 9. Toth (VSt) 19,63, 10. Lars- son (Zwe) 19,56, 11. Martinez (Spa) 19,53, 12. Weil (Chi) 19,52. Speerweipen, eindstand (na uitslui ting Poljoenin): 1. Zelezny (Tsj) 85.98, 2. Kinnunen (Fin) 84.78, 3. Hill (GBr) 82.96, 4. Backley (GBr) 81.80, 5. Pakarinen (Fin) 81.08, 6. Wennlund (Zwe) 80.52, 7. Sasimo- vitsj (WRu) 78.70, 8. Boden (Zwe) 78.00. Tienkamp, eindstand (totaal, 100 m, ver, kogel, hoog, 400 m, 110 m horden, discus, polshoog, speer, 1500 m): 1. O'Brien (VSt) 8817 10,57-7,99-15,41-2,03-47,46-14,08-4 7,92-5,20-62,56-4.40,08, 2. Hama- lainen (WRu) 8724, 10,72-7,05-15,49-2,09-47,64-13,57-4 9,26-5,30-61,88-4.39,34, 3 Meier (Dui) 8548, 10,57-7,57-15,45-2,15-47,73-14,63-4 5,72-4,60-61,22-4.32,05, 4. Schenk (Dui) 8500, 11,22-7,63-15,72-2,15-48,78-15,29-4 6,94-4,80-65,32-4.24,44, 5. Biohdel (Fra) 8444, 10,94-7,20-14,06-1,94-48,12-14,40-4 5,74-5,40-62,22-4.19,89, 6 Plaziat (Fra) 8398, 10,80-7,50-14,47-2,09-47,91-14,36-4 1,74-5,00-56,96-4.26,31, 7 Fritz (VSt) 8324, 10,83-7,52-13,87-2,03-48,40-13,99-4 I,62-4,90-57,68-4.23,56, 8. Muzzio (VSt) 8237, II,11-6,72-16,99-1,94-49,82-14,51-4 7,90-5,00-64,50-4.34,43, 9. Kohnle (Dui) 8075, 11,16-7,40-14,34-2,00-50,17-14,51-4 4,70-5,00-62,10-4.47,95, 10 Dvorak (Tsj) 8032, 10,93-7,20-14,69-2,00-49,40-14,21-4 2,66-4,50-61,30-4.37,79, 11. Keski- talo (Fin) 8000, 11,03-7,30-14,85-1,94-50,76-14,66-4 3,26-5,00-63,92-4.49,48. Hoogspringen, kwalificatie, naar fi nale: Sonn (Dui), Partyka (Pol), Conway (VSt), Barton (VSt), For syth (Aus), Smith (GBr), Sotomayor (Cub), Sjoekowski (WRu), Kemp (Bah), Ruffini (Slw) 2.28, Gicquel (Fra), Ortiz (Spa) 2.25.

de Stem | 1993 | | pagina 9