Vader is beter te worden EXPOSITIES THEATER KINDER BOEKEN Het beloofde leven moet veroverd worden Teeningen over oorlog MUZIEK WÊÊÊÊÊHÊÊÊÊ Festival van de Leie met veel kamermuziek Orgelrecital in Middelburg Straatfestival Vlissingen jazz, gospel en klassiek Openluchttoneel voor jeugd in Antwerpen TamTam: theater met steekvlam en boor Edward de Geest GIDS zien Eigenzinnige roman van Wanda Reisel Zomeravondconcert USKE Wl Muziekafe Badhotel ambone VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1993 DE STEM IN DE Stedelijke bibliotheek van Gent loopt tot 18 september; inkomhal de expositie van originele kindertekeningen rou, thema 'Oorlog'. Het is een collectie van 200 aangrijpende teken en collages gemaakt door kinderen uit Bosnië en Kroatië. Dec» geven duidelijk aan dat er veel trauma's verwerkt worden. Tijde tentoonstelling worden ook tekeningen te koop aangeboda opbrengst gaat volledig naar scholen en ziekenhuizen in Bosnië" De toegang tot de expositie is gratis en de tekeningen kunnen k worden tijdens de openingsuren van de bibliotheek. HET FESTIVAL van de Leie is een initiatief van celliste France Springuel. Het wordt dit jaar gehouden in het Museum Dhondt-Dhaenens in Deurle. Het festival vindt dus plaats in de prachtige Leiestreek bekend vanwege de Latemse schilders school. Van dinsdag 26 augustus tot en met zondag 29 augustus worden concerten verzorgd door internationaal bekende musici. Het prettige bij dit festival is dat het publiek de gelegenheid krijgt de musici aan het werk te zien tijdens de repetities (Museum Dhont-Dhaenens tussen 10.00 en 12.00 uur) en daarna kan er ook een praatje gemaakt worden. Vaste medewerkers aan het Leiefestival zijn celliste France Springuel en vrienden van het kamerorkest I Fiamminghi met Rudolf Werthen als violist en/of dirigent. Speciale gasten voor deze editie zijn Tamara- en Lioudmilla Ignatieva (viool), Philip Dukes (altviool) en Luc Devos (piano). Donderdag 26 augustus worden gespeeld de Sonate voor cello en piano in d opus 40 van Sjostako- vitsj, de Sonate voor cello en piano uit 1978 van Schnittke en de tweede sonate in F voor deze beide instrumenten van Brahms. Vrijdag 27 augustus staat in het teken van de strijkkwartten. Breughel, Tom Lamper, fir, Schregardus ea. Geop. di t 13-17 u. AARDENBURG -Galerichel, Weststr. - 'Het paard in beweging', bronzen sculpturen van Cocky Duijvestijn-v.d. Gun en tekeningen van Hélène Zielstra (tot 25 aug.). Vanaf 21 aug.: exoti sche schilderijen van bloemen, van André Naval uit Haïti. Vanaf 26 aug.: keramiek van M. van Wissen uit 's Heerenbergh. In aug. dage lijks, behalve op wo. In sept. vr. t.m. ma., in okt. alleen op zo. Telkens van 14-17 u. (tot 1 nov.). -Galerie De Paardestal, Schilde rijen van Frans Haak. Geop. dag. 10-18 u. (tot 23 aug.). Wanda Reisel FOTO GERRIT SERNE zelfs een gouvernante die in cursief gezette regels hun ervaringen mogen vertellen. Een huisvriend laat weten: 'Wat heb ik te vertellen? Elk detail is meegenomen, elke invalshoek? Staat u mij toe, hier krijg ik het erg warm van.' Met deze zinnen geeft Wanda Reisel aan wat de functie van al deze onderbrekingen zou moeten zijn. He laas voegen ze weinig of niets toe aan de essentie van de roman: het tragische ver haal (de derde 'werkelijkheid') van de muziekkopiïst Adler. Verwarring De op het eerste oog warrige compositie van Het beloofde leven is wel gebaseerd op een idee. In een interview legde Reisel uit dat de vorm van de roman tegelijk haar visie op de werkelijkheid uitdrukt. 'In de constructie van mijn boek toon ik (Vera's) verwarring: het begint fragmentarisch met monologen, herinneringen, faxen, stukken filmscripts. Daarna beginnen al die losse scherven in elkaar te passen. Wanneer je schijnbaar verschillende flarden indrin gend probeert te beschrijven, vertonen ze hun samenhang. Het gaat erom de brok stukken van je leven tot een zinnige een heid temaken.' Dit klinkt plausibel, maar dan zouden al die flarden toch enige samenhang moeten hebben. Voor deze roman lijkt me dat niet op te gaan. Misschien was het de bedoeling van Wanda Reisel om met Het beloofde leven de aloude literaire discussie weer nieuw leven in te blazen dat in een roman 'alles wat gebeurt en alles wat beschreven wordt, doelgericht' behoort te zijn zoals Hermans in Het sadistisch universum be weerde. Volgens de prozawetten van Hermans - met in zijn kielzog een groot aantal literai re recensenten - is Het beloofde leven een mislukte roman. Naar de vormeisen geme ten zullen ze wel gelijk hebben, maar wie zich niet al te veel laat leiden door de bekende 'musseneis' - 'er mag geen mus van het dak vallen zonder dat het een gevolg heeft' - heeft met Het beloofde leven een boeiende roman in handen. bladzijden van haar paspoort') gaat Vera op zoek naar de Russische vrouw die Adler na een kortstondig huwelijk heeft verlaten. De lezer kent dan inmiddels de voorge schiedenis van de man die niet de kracht kon opbrengen 'om simpelweg het leven te leven'. De omzwervingen van Adler in Italië voordat hij de fatale stap zet, zijn in werkelijk sprankelend proza beschreven en dat geldt eveneens voor de hele Leningrad-tocht van Vera. Wanda Reisel schreef eerder theaterstukken en die erva ring zal haar hebben geholpen om via dialogen vaart aan de handeling te geven. Moeilijk is het niet om de onderneming van Vera als metafoor op te vatten voor de zoektocht naar de zin van het leven. Wat haar stoort in haar dagelijkse omgeving is 'de gruwelijke herhaling, de afgelebberde bekendheid en de platte voorspelbaarheid die haar tot in haar wezen verveelde.' De personages staan voor een bepaalde ma nier van leven. In de roman ontvouwt Wanda Reisel een hele theorie over het belang van herinneren, want Vera wordt door de verkoop van het ouderlijke huis plotseling geconfronteerd met vroeger. AXEL -Streekmuseum - Werk van negen leraren beeldende vorming, in di verse genres. Exposanten onder anderen José Praat uit Amster dam, Floor Bos uit Zutphen en Jos Tolhoek uit Axel (tot 28 aug.). Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. vrij. ook 19-21 u. - De Graanbeurs, Aquarellen van Urszula Boslaniec. Geop. tijdens horeca-uren. (tot 29 aug.). Door Johan Diepstraten De nieuwe roman van Wanda Reisel, Het beloofde leven, heeft iets van een spannend jongensboek. Aan het begin beschrijft zij de verhouding tussen het elfjarige meisje Vera en de joodse huurder van de zolder kamer, Adler. In de schouw zit een los tegeltje met daarachter een holte, een geheime plaats. Als Vera twintig jaar later het ouderlijk huis moet gaan verkopen, vindt zij in de schouw de afscheidsbrief van Adler die jaren eerder uit het raam is gesprongen. Deze brief is het begin voor Vera van een speurtocht die haar naar Leningrad voert. Het is de opzet voor een modern kinderboek. Wie deze verhaallijn eenmaal heeft begre pen, merkt dat Het beloofde leven een strakke, rechtlijnige compositie heeft. Maar Wanda Reisel heeft er alles aan gedaan om die structuur zo lang mogelijk verborgen te houden. De argeloze lezer wordt horendol van de eerste honderd pagina's waarin allerlei mensen opgevoerd worden en even snel weer van het toneel verdwijnen zonder dat er een logisch ver band lijkt te bestaan tussen de voorvallen, herinneringen en beschrijvingen. Maar de moeite van de lezer wordt beloond: aan het einde van de roman blijken veel verdwaal de passages keurig in het mozaïek te passen. Niet allemaal, en dat is het enige wat op Het beloofde leven valt aan te merken. De concerten beginnen op beide dagen om 20.00 uur. Voor inlichtin gen en toegangskaarten kan men bellen naar 09-32.9.2827134. France Sringuel, celliste en initiatiefneemster Festival van de Leie. foto archief de stem In het Kunstcentrum Vooruit speelt het Europees centrum voor Opera en vokale kunst van woensdag 25 tot zaterdag 28 augustus de beken de Mozart opera Don Giovanni. David Argler dirigeert het War schau Filharmonisch Orkest. De operavoorstellingen beginnen om 19.30 uur. In de St. Baafskathedraal verzorgt donderdag 26 augustus de Duitse musicus Andreas Meisner een or gelrecital om 20.00 uur. Hij speelt werken van Bach, Francaix, Dupré en Messiaen. GOES - Van de Spiegelstraat, Fort Ad Hoe of 'De opbouw van de Afbraak'. Kunstmanifestatie door Trechter 5 met werk van.o.a. Wies de Bles, Martin McNamara en Ronald van Dokkum. (tot eind aug.). HULST - Streekmuseum - 'Reinsert in onze streken'. Geop. ma. t/m za. 14-17 u. in aug. ook zo. (tot 6 sept.). - Galerie Rattenfanger - J. Daan- dels: keramiek. N. Doomernik: aquarellen (tot 5 sept.). Geop. do. t/m ma. 13-17.30 u. zo. 14-17.30 u. - Galerie van Geyt - 'Zeeland in Beeld', oude kaarten, olieverf, aquarellen en etsen (tot 30 sept.). Geop. ma. tot za. van 9-12 u. en 13-18 u., za. tot 17 u. en zo. van 14-18 u. Gesloten op dinsdag. HET LAATSTE zomeravond concert laat alle facetten van de klarinet zien. Het Klarinet Kwartet Marcel Hanssens ver zorgt een gevarieerd programma in de kerk in Groede. Dit blazerskwartet uit België is al eens eerder in de Zomera vondconcerten te gast geweest en verzorgde ook concerten in Kloosterzande en Hulst. Zij spe len een programma dat verschil lende stijlperioden bestrijkt: van Scarlatti tot en met de heden daagse composities. Het concert vindt plaats in de NH kerk in Groede. De entree bedraagt 10 gulden (kinderen tot en met 12 jaar gratis). Woensdag 25 augustus; aanvang 20.00 uur. Brugge en Knokke Patrick Davin verzorgt zondag 22 augustus een Halleconcert in Brug ge. Het publiek kan luisteren op de binnenplaats van de Halletoren, bij slecht weer vindt het concert plaats in de bovenzaal van de Halle. Ge speeld worden werken van Dvorak, J.Strauss, Gounod (Petite Symp- honie) en Mozart (Divertimento KV270). Aanvang 20.30 uur. In het Casino van Knokke treedt vanavond 20 en morgen 21 augus tus Rob de Nijs op met het pro gramma 'Tussen jou en mij'. Het optreden van Rob de Nijs begint om 21.00 uur. Herinnering Haar huis is op een bepaald moment in bezit genomen door een filmcrew, bestaan de uit 'types die alleen al bij het horen van het woord herinnering je aankeken of je uit een andere eeuw kwam'. Geen wonder dat de hoofdpersoon juist is geïntrigeerd door Adler, iemand die het leven niet meer aankon en daarom denkt: 'Misschien leef ik wel achteruit.' Op een brugleuning in Leningrad, denkend aan alle figuren die een plaats hadden in haar leven, vindt Vera een kei die ze recht omhoog gooit 'waar hij, langzaam tollend om zijn as, zich scherp aftekende tegen de helblauwe lucht, om op zijn allerhoogste punt even -heel even- stil te blijven staan.' Een fraaie afsluitende zin, daar niet van, waarmee Wanda Reisel probeert aan te geven dat het beloofde leven, zoals ouders dat voorspiegelen, het leven is dat je toch zelf moet veroveren. Het is de betekenis die de schrijfster er aan geeft, de lezer is alleen maar verbaasd dat hij het einde zo had moeten interpreteren. Wanda Reisel: 'Het beloofde leven'. Uitg. Querido, prijs 29,90. MIDDELBURG -Zeeuws Museum - 'In naam van Oranje', zestiende eeuwse wandta pijten (tot 6 sept.). Dagelijks van 10-17 u., za. tot di. van 13.30-17 u. - Zeeuwse Bibliotheek - 'Ik heb iets bijna schoons aanschouwd', ten toonstelling over dichter P.O. Bou- tens (tot 12 Sept.). - SBK Kuiperspoort, Schilderijen en tekeningen van Kees van Gilst. Geop. di. t/m za. 13-17 u. (tot 26 sept.). Scenario's De achterflap geeft aan dat Wanda Reisel drie werkelijkheden in elkaar schuift. De roman opent met de terugkeer van Vera in het ouderlijk huis. Ze is van beroep 'script- dokter', wat inhoudt dat ze matige scripts tot verfilmbare scenario's bewerkt. Reisel neemt in haar roman fragmenten op van het script waarmee Vera op dat moment bezig is. Ze blijken niets met de verhaallij nen in de roman te maken te hebben en hoe de lezer ook zoekt naar parallellen of symbolische betekenissen, het is vergeefse moeite. Ze hadden evengoed geschrapt kunnen worden. De tweede 'werkelijkheid' bestaat uit Vera's herinnering aan haar familie. Het welvarende joodse artsengezin werd bijge staan door een tuinman, een werkster en VANAVOND SPEELT barokspecialist Kees van Houten op het Johan Duyschotorgel in de Luterse Kerk in Middelburg. Van Houten studeerde aan het Brabants Conservatorium en behaalde zowel onderwijsdipl oma's voor muziekonderwijs, piano als orgel. Hij won improvisatieprijzen bij concoursen en is als organist verbonden aan de Sint-Lambertuskerk in Helmond. Hij doceerde orgel aan het conservatorium in Utrecht. Hij maakte samen met Marinus Kasbergen een diepgaande studie van de getallensymboliek in de muziek van Bach. In 1985 verscheen hun boek 'Bach en de getallen'. Ook schreef het duo een boek over Bachs Kunst der Fuge. Van Houten concerteert veelvuldig in binnen- en buitenland en verzorgt lezingen en workshops. In Middelburg bestaat, de helft van het programma uit werken van J.S. Bach. Van Houten begint met orgelwerken van Marchaud, Weckmann. Buxtehude, Couperin (Messe pour les paroisses) en Mozart (Fantasia KV 397) en speelt daarna enkele orgelkoralen van Bach en de Praeludium en Fuga in G (BWV541). Het recital begint om 20.30 uur. De toegangskaarten kosten 7,50, reductie voor houders van een CJP/PAS65. DUINBERGEN -Humorhall - Internationaal toonfestival Knokke-Heist j dag. 10-19 u. (tot 12 sept,). OOSTBURG - Galerie Marquante, Nieuwstr. - Aquarellen en acryls met als the ma 'Klaprozen' van José Zuile- kom, schilderijen van Rogier Van- denberge, sculpturen van Leo de Buysere. Geop. dag. 12-18 u. ma. gesl. (tot 31 aug.). - ING Bank - Schilderijen van Ton en Ans Rijkers. Geop. op werkda gen van 9-16 u. (tot eind aug.). VLISSINGEN - Kunstuitleen - Installatie van Martin Zwennis. Geop. woe. t/m vrij. 12-17 u. do. ook 18-20 u. ivm. vakantie gesl. 19/7-15/8 (tot 26 sept.). -Watertoren - 'Wall of Fame', foto installaties van Auke Bergsma, Hannelore Rap, Maria Isakson, Per Lindgren en Johan Westin. Geop. woe. t/m zo. 12-17 u. (tot 30 aug.). - Stadhuis, binnenplaats'Aboriginal Collection', schilderijen van Kees van Leeuwen. Geop. ma. t/m vrij. 9-17 u. (tot 1 okt.). Vaart Met de afscheidsbrief uit de geheime berg plaats in haar bagage ('geplet tussen de ST. ANNA TEB MUIDEN ;;j - Voormalig Gemeentehuis-% tentoonstelling met werken Ernest Joachim, Liesbeth i I Wim Krull en gastexposB Erik Berzou, Stan Linssen eB dette Martens. Geop. za 14-17 u. (tot 30 aug.). ST. NIKLAAS I -Salons voor Schone Kunst Schilderijen van de 16de t 20ste eeuw, stijlmeubelen en® voorwerpen. Di. tot zo. van® u. en zo. van 10-17 u. BELSELE - Reinaert-Rozentuin - Perffl® openluchttentoonstelling fflfj® den uit het Reinaertepos. lijks van 9.30 tot 18 u. Op® 17 u. TOT EIND augustus heeft het Straatfestival van Vlissingen nog van alles te bieden. De buiten voorstellingen zijn gratis en voor de concerten klassieke muziek in de Sint Jacobskerk wordt entree geheven. Zaterdag 21 augustus treedt om 19.30 uur in het Dijktheater het Rosenberg Trio op. Zij brengen jazz met een verbazingwekkende techniek. Zondag is het om 14.30 uur de beurt aan de gospelgroep Foundantion. De groep is sa mengesteld uit verschillende kerkelijke stromingen, zingt Ne derlands- en Engelstalige num mers en begeleidt zichzelf op keyboard en synthesizer. Woensdag 25 augustus brengt de groep Anouman jazz met een vleug zigeunersfeer om 20.00 uur. De muzikanten hebben een voorkeur voor de muziek van de jazzgitarist Django, maar spelen ook composities van Waso, El lington, Handy en Gershwin. Diezelfde avond treedt in de St. Jacobskerk om 20.15 uur het kamerorkest van Litouwen o.l.v. S. Sondeckis op. Medewerking verleent de cellist Vytautas Son deckis. Op het programma wer ken Arensky, Tjaikovski (An dante cantabile voor cello en UZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - 'Zicht op ceinturen', ceinturen uit verschil lende culturen uit de collectie van Liban Pollet (tot 7 nov.). Geop. werkd. 10-12 en 13-17 u. za. en zo. 14-17 u. ZIERIKZEE - Galerie Noordhavenpoort - Lus trumexpositie. Werken van Willem van Anraad, Anna Blom, Jan van strijkers), Sjostakovitsj, Cuirlio- nis en de bewerking van Bizet's opera Carmen door Shrhedrin. Donderdag 26 augustus zorgen Jimmy Thackeiy the Divers voor een concert om 20.00 uur en vrijdag 27 komt de Walcherse formatie Remake tweemaal op het podium (16.00 en 20.00 uur) met een swingend en publieks vriendelijk repertoire van jazzy muziek. Om 22.00 uur verzorgt Marianne Boer dan nog een pia norecital. De uitvoeringen vinden allen plaats in het Dijktheater. Leonard lezenswaardig. Hij schrijft misdaadromans met veel harde acties en soms lijkt het wel of hij daarmee het genre persifleert. 'Ze schoot nog een keer en zijn handen gingen naar zijn borst en zijn knieën begonnen te knikken terwijl hij naar haar toe wan kelde en weer schoot ze. Het geluid bleef in de kamer rond cirkelen, tot het wegstierf en de man op de vloer lag. "Is ie dood?" Melanie zei: "Nou en of!'" Het zal wel typisch Ame rikaans zijn. Elmore Leonard: 'Lokaas'. Uitg. Van Holkema en Warendorf, prijs 27,50. EEN SPANNEND avontuur voor detectives vanaf acht ja® beleven tijdens de openluchtvoorstelling 'Tand om Tand' vat' Schuyvesmans in de regie van Jan Verbist. Op een boot Maatschappij Flandria en in een oude opslagplaats in de Ant® haven wordt het spel opgevoerd. De première is op zate®; augustus. De viering van het 150-jarig bestaan van de Zoo in Antwerp6 aan de basis van de productie. Het spel over Tom die me' achter een stelletje ivoorsmokkelaars aangaat (hij zet er zijn slagtanden in) laat de gemeenschappelijke bezorgdheid zfe het instand houden van de aarde, een gezonde maatschappij8 milieu. Het spel begint telkens om 15.00 uur op woensdag en zaterdag.®] ook om 11.00 uur. Tot begin september. Bespreken kan via"] 09-32.3.2333525. individu IN HET Muziekafe van het Bad hotel in Cadzand-Bad is er heel wat te doen de komende week. Vanavond en morgen treedt de Big Band uit Berlicum op. De twintig muzikanten brengen een gevarieerd programma. Van 23 tot 26 augustus treedt de groep 'Straat' op met een bezetting van gitaar, saxofoon, klarinet en per cussie. Zelf noemen de mannen uit Den Bosch hun muziek: vro lijke pretmuziek. De optredens zijn gratis en duren van 20.00 tot 01.00 uur. wo.men 7un ten oMeloofluke ft 'n mrt eilt levende wetens en n Je krijgt er een harde stem van', schrijft Moeyart. Een poosje geen geruzie en ge schreeuw mag dan een opluch- Door Muriel Boll tafel veegt. Roos raakt helemaal van de kaart. Aan het eind van het verhaal wordt Roos lekker in bed toegedekt door haar zusje. Ze voelt zich veilig, hoewel het duidelijk is dat het nog lang duurt voor haar vader terug is. 'Weet je wat smachten is?' vraagt Roos. Mmmm, mmm, doet Monika en daarin klinkt iets hoopgevends door. Ondanks het zware thema is het geen somber boek, het is vooral mooi. Mooi doordat Moeyart meer suggereert dan schrijft, de stemming die dit verhaal oplevert, hangt vooral af van je eigen gedachten onder het lezen. Bart Moeyart: 'Echt weg is niet zo ver'. III. Annemie Heymans. Uitg. Zwijsen, prijs 15.60 je naar Peter, een hele zelfover winning, want Roos wil geen mensen ontmoeten, omdat die vast allemaal weten wat er met Kinderen die net hebben leren lezen, kunnen de smaak goed te pakken krijgen; gelukkig zijn er tegenwoordig leesboekjes op dit niveau die stukken boeien der zijn dan dergelijke boekjes vroeger waren. De Vlaamse Bart Moeyart schreef eerder het mooie 'Voor altijd, altijd', nu verscheen van hem 'Echt weg is niet zo ver'. Op een ochtend is de vader van Roos verdwenen, maar 'hij is weggegaan om weer beter te worden', legt haar moeder uit, over een poosje komt hij weer terug. Roos schrikt ervan, maar zij weet dat papa van wijn en van ruzie houdt en dat ze bang is voor zijn stem. 'Door wijn kun je niet meer zacht praten. haar vader aan de hand is. Peter is aardig, vraagt niet veel, en gaat met Roos naar Kriek. Onderweg steekt hij zijn hand uit en na enig aarzelen geeft Roos hem een hand, dat loopt makkelijker. Dan flapt ze er ineens uit dat haar vader weg is, een fase van het denkwerk is kennelijk achter de rug. Terug bij het meer realiseert Roos zich dat Peter bij Kriek hoort, en zij bij haar vader. Pas dan voelt ze hoe ze hem mist, on danks dat hij schreeuwt, haar zusje slaat en de borden van ting zijn, maar een poosje geen vader is heel iets anders. IN DE rk-kerk aan de Markt in Sas van Gent geeft organist Edward de Geest uit Eeklo vrijdag 27 augustus een recital. De Geest studeerde aan de conservatoria in Antwerpen en Gent, waar hij het hoger diploma voor orgel behaalde. Hij was laureaat van meerdere orgelwedstrijden en concerteert regelmatig in binnen- en buitenland, waaronder tal van Europese landen en Amerika. Edward de Geest is directeur van de Akademie voor Muziek en Woord in Eeklo en is als vaste organist verbonden aan.de Sint-Vin- centiuskerk aldaar. Hij verzorgde reeds orgelconcerten in Zeeuws- Vlaanderen o.a.Hulst en IJzendijke. Het orgel in Sas leent zich vooral voor de uitvoering van romantische orgelmuziek. Edward de Geest speelt werken van Van den kerekhoven, Bach, Kellner, Boëly, Lemmens en Reger. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangskaarten kosten 7,50, reductie voor houders van een CJP/PAS65. HET Objectentheater TamTam speelt dinsdag 24 augusW* Dijktheater in Vlissingen het spektakel 'The Creators'. volgens de straattheatertrend met vuur, rook, ijzer g^'s>1\ dan met de speciale TamTamtouch. Dat staat voor kOT absurd objectentheater zonder tekst, maar met eprcussie, sief1 en boormachine. J 'The Creators' zijn van goddelijke komaf en toch zeer mens®-; komen op aarde waar de mensheid zoekt naar nieuwe riW'q worden door de Creators geïntroduceerd. De kijker wor teerd op iets tussen een primitief ritueel en een absurde vark-i Twee goden met aureool in een decor van agressief "1 apparaten rond een altaar. Alles is gebouwd van afgedanktë aan elkaar gelaste materialen. TamTam brengt 'The Creators' om 22.30 uur. Roos loopt naar het meer om 'denkwerk te doen'. Bij het meer ontmoet ze het meisje Kriek, veel ouder dan Roos, die speelt voor een smachtende zeemeermin. Ze is verliefd op Peter die net als zij op de melkerij werkt. Peter heeft een hartje op zijn arm getatoueerd, je zou zeggen dat hij een zee man was. Vandaar dat zee- meerminnengedoe. Ze brengt voor Kriek een brief-

de Stem | 1993 | | pagina 14