Een zolder voor vergeten variété IJK nieuws] UIT gids ih? telefoneren onteverdi's madrigalen compleet op Festival Oude Muziek 'errit Michael Jackson op podium in Moskou mensten [overboeken, pamfletten, affiches en souvenir-albums in het Theater Instituut Water, zo het schynt, in Brandewyn te verwisselen over alle andere gemakk®" 5 - TELEFOON 01155 ,62?' Band Idaag, vrijdag 20 augustJ |vanaf 18.00 uur oud papier „j destem grotegids \/di inAr: on ai ir:i VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1993 DEEL D DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord J veland Dierenarts H.v. Dijk monswei 2, Heinkenszand 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts Versol en J. Versol-Ten H00j Plevierstr. 18, Hengstdijk 01148-2365. ZaterdagspreekiW Hengstdijk van 13-14 u. Vertier vl afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bo- Dullaertstr. 43, tel. 01140-lJJI Spreekuur za. 10-12 u. en volj afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - renarts G de Bruijckere enl Bruinessen-Kapsenberg. Za. en spreekuur gezelschapsdieren i Breskens (Dorpsstr. 8) l 11.30-12.00 u. en in Oostburg(fij werijstr. 8) van 13.00-13.30 u vL der vlgs. tel. afspr. tel. 01172-21 of 01177-2398. Sas van Gent - Dierenarts E. L Westdam 54, tel 01158-3800 *L 01157-1319. Spreekuur za. 114J en na afspraak. Terneuzen e.o. Peter de Vos, I- kliniek voor kleine huisdieren I Steenberghe', v. Steenbergenlaat Terneuzen, tel. 01150-964 Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder! telefonische afspraak. r J P de Vos en A. Burm, Kliniek! kleine huisdieren en bijzondere J ren, v. Diemenstr. 83, Terneid tel. 01150-19628. Spreekuur L 12.30-14 u. en na telefonisch o] leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d, ViiJ Sirius 1, tel. 01170-52103. Sprei uur zat. en zond. na tel. afspr. i Dierenkliniek IJzendJ 01176-1388 St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A Bruyn, Tempelier 34, St. Janstl tel. 01140-12701, bgg. 01140-101 Spreekuur za. en zo. 11-12 u.| vlgs. afspraak, huisbezoek ookl afspraak. Praktijk IJzendijke - Dieren^ K.v.d. Vijver, tel. 01176-1388,1 01174-8424. Spreekuur zat. uur en zond. om 12 uur inl dierenkliniek te IJzendijke, en ij gens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Schautteet, Gi| Maagdenstr. 24, Sluis, 01178-1921. Spreekuur zat. enzol 12-12.30 uur. I Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Ta arts G. Fassaert, Margrietstrj Kloosterzande, tel 01148-11 Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-11 u. zond. 12-12.30 u. j Zuid- en Noord-Beveland - TaJ arts R. Smit, V. Dusseldorpstrl Goes. In het weekeinde tel. 06-52771398. Spreekuur zat. zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestri tel. 01155-62888 Geop zat 101 en 16-17 uur. Verder uitsluilq voor spoedgevallen en recepten Goes - Zeeuwse apotheek, Girj Markt 10, tel 01100-15255. zat. 8.30-17.30 u.. zond. lO-lUOf 16-18 u Hulst - Apotheek Hulst Geop z 11-12 uur en 15.30-17.30 uur.zoi 11-11 30 u. en 16.30-17.30 u Vi spoedgevallen buiten openingstijd is de dienstdoende apothekersasi tente thuis bereikbaar 01140-14255, Terneuzen - Apotheek Klaassen,! 01150-12090. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12 30| en 17-1*8 u. ZIEKENHUIZEN ZEEtWSt VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongeluk* eerst dienstdoende huisarts raadp| gen. Hulst - Buitenpolikliniek De Hoi tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenm tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND1 Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. SRTENTIE) V feu bhk in souvenir albums van vermaarde variété-artiesten. FOTO THEATER INSTITUUT NEDERLAND tor Jeroen Ansink feitzegels, colablikjes, munten of modelauto- pijna iedereen heeft wel een verzameling, jiar een goochel- en variétéarchief; wat kt je je daar bij voorstellen? p blik op de zolder van het Theater Insti ls! Nederland aan de Herengracht 168 in (sterdam biedt soelaas. Daar ligt de om- sgrijke collectie die het Instituut onlangs bit gekocht van verzamelaar en goochelaar jtsko van Vliet: foto's, affiches, goochelattri- fa, pamfletten en boeken, waarin onder fe: onthuld wordt hoe je van water brande- piunt maken. si voorbeeld van wat er in het goochel- en tiétéarchief zoal is opgenomen, zijn de goochel den," aldus Ton Offerman van het Theater Stat Nederland. „Zoals het 'Natuurlijk Tover- behelzende de verbaazendste geheimen van tuur en konst' uit 1794. Er is een hele serie srboeken uitgegeven, waar allerlei natuurkun- fprocessen in zijn beschreven." moet je voorstellen, de wetenschap werd toen vaak bedreven in duistere achterkamertjes, lis van natuurkunde was nog niet zo wijd »id als nu. Iemand die daar dus een beetje and van had, kon het publiek verbazen met waarvan wij ons nu afvragen hoe mensen -:n konden trappen." dat is met de meeste goocheltrucs wel het «1. Als je weet hoe ze werken, lijken ze heel 'pel. maar de kunst is om het zó te brengen, dat publiek erin trapt. Het enige bijzondere aan "bokaal bijvoorbeeld, is dat er een dubbele in zit. Een heel gemakkelijke truc dus, ïom er overtuigend mee te kunnen goochelen 6 ie er een eigen 'schwung' aan geven, zodat i'tw act wordt. Het komt gewoon neer op het ten verkopen van een illusie." (ö£elin^ goochelboeken en -attributen omvat het 1(f onder meer foto's, affiches, contracten, en brieven uit de wereld van goochelarij pariété. - uit het Frans vertaald betekent het 'afwisseling' - is een vorm van amuse- uatrond 1880 in Nederland tot bloei kwam. 'een bonte mengeling van allerlei artiesten, longleurs, trapezewerkers, mensen met spre- kende honden, acrobaten en clowns. Offerman: „Het heeft wel iets weg van een circus, met het verschil dat het circus voornamelijk met wilde dieren werkt. Het variété doet dat niet, ja, hooguit met een sprekende hond, maar niet met tijgers, leeuwen en olifanten." Documentatie „Om dat wereldje te leren kennen, kun je met artiesten van weleer gaan praten, maar omdat het variété net na de Tweede Wereldoorlog over zijn hoogtepunt heen was, krijg je op die manier toch niet echt een betrouwbaar beeld. De meeste arties ten kunnen het zich niet zo goed meer herinneren." „Er is ook weinig documentatie uit die tijd be waard gebleven. Die prachtige programmaboekjes, die de moeite van het bewaren waard zijn, had je toen nog niet in die oplagen. Bovendien traden variété-artiesten lang niet altijd in theaters op, maar vooral op kermissen en braderieën. Het publiek werd op hun aanwezigheid geattendeerd door middel van pamfletten, die, nadat ze waren gelezen, weggegooid werden." „Verder was het variété een amusementsvorm die niet tot de 'hogere kunsten' behoorde en werd er door de kunstkritiek niet veel aandacht aan ge schonken. Daarom zijn we ook zo blij met dit archief. Het levert een schat aan informatie op, die tot nu toe voor ons verborgen was. Alsof er een heleboel spelden ineens uit een hooiberg tevoor schijn komen." Privé-levens „Dankzij dit archief kunnen we heel veel te weten komen over het privé-leven van de variété-artiest. Behalve heel veel zakelijke informatie, zoals con tracten en pamfletten, bevat het archief een schat aan persoonlijke gegevens." „Die kun je bijvoorbeeld goed achterhalen in de talrijke souvenir-albums. Het was in het variété de gewoonte dat artiesten een soort poëzie-album bijhielden', waarin collega's een woordje schreven en er een foto bij deden. Zo krijg je een indruk wie wie heeft ontmoet en welke relatie ze tot elkaar hadden." Een ander hoogtepunt van het archief zijn de ingebonden jaargangen van het tijdschrift 'Arties ten-Bedrijf'. Offerman: „'Artiesten-Bedrijf' was Ten dien einde neemt men een vlesch met Water, en giet daar uit eenige lepels vol in een glaasje, dat wat eng van hals is; dit glaasje sluit men met de vinger, en houdt het dus omgekeerd in een grooter kopje met Brandewyn, waarna men den vinger, geduurende een of twee minuuten, daar af neemt. Wanneer nu na dien tyd het glaasje weder geslooten en omgekeerd wordt, zullen de omstanders daar, in plaats van Water, Brande wyn in vinden. Van welke verwisseling men gemakkelijk reden kan geeven. Brandwyn is naamelyk veel lichter dan Water, dit laatste Vogt is derhalven door zyne meerder zwaarte in den Brandwyn gezakt, en deeze lichtere vloeis- tiffe heeft zyne plaats ingenomen. Uit het 'Natuurlyk Toverboek behelzende de ver baazendste geheimen van natuur en konst' uit 1794. voornamelijk een advertentieblad. Er stond in wat het plaatsgeld op kermissen bedroeg en artiesten boden daarin bijvoorbeeld hun woonwagen of hun diensten aan." „Ook de prenten uit het begin van deze eeuw, waarvan er nogal wat in het archief zitten, kunnen een hoop vertellen. Hoe zo!n gezelschap er in die tijd uitzag bijvoorbeeld. Of wat het publiek was. Je ziet dan dat ook de gegoede stand naar dit soort amusement kwam kijken. Er zijn tijdens de hoog tijdagen van het variété zelfs speciale theaters voor opgetrokken, zoals Carré in Amsterdam, Scala in Den Haag en het Circustheater in Rotterdam." Verzamelaar Het omvangrijke archief is gekocht van de verza melaar Ritsko van Vliet, zelf ook goochelaar. Hij is met verzamelen begonnen toen hij van de gooche laar Laret een catalogus kreeg. Met die basis struinde hij veilingen en markten af op zoek naar attributen, boekjes, foto's en dergelijke. Toen zijn naam geleidelijk aan bekender werd, heeft hij ook veel gekregen van mensen die hem bij zijn verza meling wilde helpen. Offerman: „De Schramade-collectie, bijvoorbeeld, was een gift. Een nazaat van deze goochelfamilie uit Rotterdam heeft de collectie goocheltrucs, poppenkastattributen, decors en kostuums aan Van Vliet geschonken, nadat hij in een radiopro gramma te horen was geweest." „Het is onmogelijk al die informatie ineens te verwerken. Als van één bepaalde artiest heel veel materiaal beschikbaar is, maken we er een aparte map van, maar het is geen doen al die briefjes apart te catalogiseren." Oorlogstijd „In de toekomst zal het archief gebruikt worden voor de research van nieuwe tentoonstellingen zoals 'Theater in Oorlogstijd', die voor 1995 op het programma staat. Verder kan het gebeuren dat we het openstellen voor wetenschappers en journalis ten. Maar dan wel voor hen die één stapje verder doen. Het is natuurlijk wel een kostbaar archief, waar je voorzichtig mee moet omspringen. Als iemand voor een bepaald artikel of zo bij ons aanklopt, zullen we eerst vragen hoeveel ze al weten over dat onderwerp. Als hun kennis tekort schiet, sturen we ze weg met een aantal suggesties om die kennis aan te vullen. Dan moeten ze daarna nog maar eens terugkomen." nmisbaar? beweeglijk in of draadloze tele- .ornst voor u. 10 geheugens iboekfunctie, dige draagclip. m en in ge- "ferd Op de Coul Vjn de meest in het oog fpnde projekten die ooit "jfken zijn gebracht tij- tat Festival Oude Mu ntrecht, staat dit jaar op 'jjtogramma: uitvoeringen M circa 180 madrigalen- s5e koorcomposities - 'audio Monteverdi. Met ®uzikale monument 1 de 350e sterfdag her- _«van de grootste mees- Mponist tussen de Re- 1>Juce en de vroege Ba- festival in Utrecht jaar gehouden van "gustus tot en met 5 llember. gedachte te bepalen: de m van Monteverdi zijn M tend grootse en mee- e vokale composities voor vijf of meer stemmen op teksten van Tasso, Ariosto of Petrarca, maar er zijn ook koste lijke twee- en driestemmioge mi niatuurtjes bij, vol humor in de tekst en muzikale esprit. De grote madrigalen, zoals de 'Sestina', zijn even expressieve als monumentale polyfone com posities: zwaarmoedige meester werken als de 'Lagrime d'aman- te al sepolchro della amata', blij moediger stukken als de 'Ballo dell'Ingrate' en de wellicht meest beroemde 'Combattimento di Tancredi et Clorinda'. Tragicomedia Tijdens het Festival Oude Mu ziek '93 in Utrecht staan diverse internationaal befaamde ensem bles borg voor kwalitatief voor treffelijke verklankingen van dit magnifieke oeuvre van Monte verdi. Naast The Consort of Mu- sicke en Tragicomedia in het openingsweekeind komen en sembles uit Duitsland, Amerika en natuurlijk Italië aan de beurt. Met een wat oneerbiedige naam: 'restverwerkingsconcert' wordt een bijzondere gebeurtenis aan geduid waarin een aantal na de verdeling van 180 madrigalen vaak exotisch bezette, overge bleven werken tot klinken ko men, door een keur van festival solisten onder leiding van Ste phen Stubbs. Tegenvoeter Een andere grote componist die in 1643 overleed, is Girolamo Frescobaldi, min of meer de in strumentale tegenvoeter van Monteverdi, hoewel hij ook vo kale stukken heeft gecompo neerd. Gustav leonhardt en Ri- naldo Alessandrini spelen clave- cimbel- en orgelwerken van Frescobaldi, op onder andere een speciaal naar Utrecht gehaald origineel Italiaans orgel. Vroeger in de tijd, staat het oeuvre van de geniale Franse dichter- componist Guillaume de Machaut (ca 1300-1377). Zijn ballades, virelais en rondeaux worden op het festival verklankt als een deel van zijn circa 140 composities tellende oeuvre. Hiervoor werden ensembles als de Nederlandse Dialogo Musica- le, de Franse groep Gilles Binchois en Gothic Voices uit Engeland uitgenodigd, naast Amerikaanse groepen als Qua- ternaria en The Newberry Con sort. Verder voert The Hilliard Ensemble Machauts Mis uit, zijn enige geestelijke compositie. Schubert In het 12e Holland Festival Oude Muziek Utrecht staat ook Franz Schubert als een van de compo nisten centraal. Niet omdat er sprake is van zijn sterf- of ge boortejaar, maar omdat een van de thema's, 'Storytelling', gerede aanleiding vormt tot een keuze van zijn liederen met begeleiding van de fortepiano. 'De blokfluit in de 17e eeuw' is het thema van een Internatio naal Blokfluit Symposium, dat van 27 tot en met 30 augustus door het Holland Festival Oude Muziek en de Universiteit Utrecht wordt gehouden. Musi cologen, musici en bouwers be spreken tal van onderwerpen over de blokfluit in de 17e eeuw, zoals repertoire, uitvoerings praktijk, bouw en iconografie. Oriënt Verder zijn lezingen, masterclas- ses, forumdiscussies en een Moskou (afp) - De Amerikaanse popzanger Michael Jackson wordt op 15 september in Moskou verwacht voor een groot concert. Dat hebben het stadhuis van de Russische hoofdstad en de organisatoren woensdag mee gedeeld. Het stadsbestuur zei een positief antwoord te hebben gekregen op zijn uitnodiging aan Jackson. Het concert wordt georgani seerd door de Duitse firma Mama Concerts und Rau, die voor 1993 de exclusieve rechten bezit voor Jacksons internationale tournees, en het Russische dienstenbedrijf Dessa. Jackson zal in het Loezjniki-stadion optreden aan de voet van de Moskouse universiteit in het zuidwesten van de stad. De 80.149 kaartjes, die in het Westen worden gedrukt om vervalsin gen te voorkomen, zullen tussen elf en 111 dollar kosten, aldus de organisatoren. „De Moskovitische jeugd zal enkele kwaliteitsplaatsen kunnen aanschaffen tegen de voordelige prijs van 18 dollar", aldus een woordvoerster van Pepsi Cola, de sponsor van het evenement. Dat is volgens haar 'een persoonlijk cadeau van Michael Jackson'. De zanger zal vier uur lang optreden en zowel oud als nieuw werk ten gehore brengen. Het spektakel met. alle bijbehorende laser- en speciale effecten zal in het stadion op twee reuzeseher- men te volgen zijn, en rechtstreeks worden uitgezonden naar een aantal zalen in Moskou.' Reizen is zoeken naar het be kende. Thuis staan Peter Pan, Sir Walter Scott en Scotts pool- dagboek naast elkaar op een plank. Uit Schotland komen ze alle drie. Een pelgrimage wordt de volgende reis. Het huis van Barrie, de schrijver van Peter Pan, het monument van Scott in Edinburgh en. de Discovery, het eerste schip van Robert Falcon Scott. Allemaal overbekend, vaak gefotografeerd en daarom graag bezocht. De werkelijkheid stelt niet teleur. De onderste helft van Schotland lijkt wel Scottland. Overal verwijzingen naar zijn verblijf en overal hetzelfde, al gelezen verhaal. Over 'The Lady of the Lake', 'Waver- ley' en 'Ivanhoe'. Over Scotts faillissement, de een zegt vanwege zijn- associatie met een uitgever die over de kop ging, de ander omdat hij speculeerde en toen hij eenmaal aan het grote geld geroken had, een te kostbaar landgoed kocht. Over het bedrag aan schuld is iedereen het eens. 130.000 pond, een mensenlevens-inkomen. Tot op de laatste cent terugbetaald door boek op boek te schrijven. Over zijn zoektocht naar de regalia: de koninklijke kroon, scepter en zwaard. Sinds het Verenigd Koninkrijk spoorloos, maar door Sir Walter teruggevonden in het kasteel van Edinburgh en daar nu als relict aan betere, vrije tijden geëxposeerd. En natuurlijk zijn monu ment, een wangedrochtelijke neo-gotische toren in een park. Hele maal te beklimmen; na terugkeer is een certificaat te koop dat de bezoeker op eigen kracht boven is geweest. Onderweg naar Barrie staan de straten blank. Een forse regenbui laat alle putten overstromen, alsof neerslag in dit gebied iets ongebruike lijks is. Het blijkt slechts schijn. De politie is erop berekend. Uit de achterbak van de dienstwagen komt een kant en klaar waarschu wingsbord: 'Flood'. Het Deltaplan vertaald in praktisch inzicht. In Kirriemuir, het dorp waar Barrie is geboren, is de suppoost van het museum verrast als gevraagd wordt waar de natte regenjassen op te hangen. En ineens dringt het inzicht door dat Schotland nergens garderobes heeft. Ook hier weer het verhaal dat alle biografen reeds uitentreure hebben opgeschreven. Hoe hij als arme knaap met interesse in de letteren een baantje wist te krijgen als journalist bij een plaatselijke krant en zich ten langen leste opwerkte tot vermogend auteur. Hoe hij zich schaamde voor zijn geschonden gezicht. Maar vooral hoe hij zich ontfermde over de vijf verweesde zoons van zijn buren. Aan die jongens vertelde hij Peter Pan. Aan de last van vijf stiefzoons had hij niet genoeg. Toen de ongelukkige Robert Falcon Scott niet terugkeerde van zijn tweede Zuidpoolexpeditie, schreef hij de weduwe een briefen bood aan de opvoeding van haar zoon voor zijn rekening te nemen. Vol trots en ingehouden meegevoel wordt het verteld en het is duidelijk dat we ver van Nederland zijn. Want daar zou gauw twijfel bestaan aan zijn oprechte en eerbare bedoelingen. Robert Scott is in diorama aanwezig in Dundee. Buiten aan de kade 'the Discovery'. Produkt van een tijd toen Schotse werven nog beroemd waren om hun poolvaartuigen. In het winkeltje op elk schap een distel met het bijbehorende beroemde verhaal. Uit de 13e eeuw over de Slag bij Largs. De Noormannen hadden nog wat eilanden in bezit. Een van Hakons mannen probeerde 's nacHts het Schotse kamp binnen te komen. Blootsvoets om geen geluid te maken. Hij trapte op een distel en schreeuwde het uit van pijn. De Schotten ontwaakten en waren gered. In een naburig winkeltje dezelfde distel, maar daar met een verhaal uit de 10e eeuw. Het was de Slag bij Luncarty en die ging tegen de Denen. Buiten aan de strandboulevard staan auto's geparkeerd met hun neus naar zee. In de auto steeds twee onbeweeglijke Britten, uitkijkend naar de einder. Achter hen een reddingsband met opschrift: 'Wie dit steelt, bewijst hoeveel een leven hem waard is. 'blokfluitmarkt' in het vooruit zicht gesteld. Ensembles uit Pakistan, Ka- zachstan, Azerbeidjan, Japan, Turkije en Indonesië brengen een breed panorama van 'Oude Muziek uit de Oriënt', tijdens het festival. Er is verder weer de traditionele en altijd druk be zochte Oude Muziek Markt in het tweede weekend, er zijn ca rillonconcerten en naast de offi ciële concerten een groot aantal z.g. 'Fringeconcerten' op histori sche lokaties en videovoorstel lingen. De Centrale Festivalkassa, Ma- riahoek 4 in Utrecht, is geopend van dinsdag tm zaterdag van 11.00-14.00 uur. Vanaf 23 au gustus zijn ook telefonisch plaatsen te reserveren: 030-340981 en 313279, van maandag tm donderdag van 10.00-20.00 uur. FILMS HULST - De Koning van Engeland 14 u. Jungle Book. 14 en 19.30 u. Dennis the menace. 19.30 en 22 u. Indecent proposal. 19.30 en 22 u. Last action hero. 14, 19.30 en 22 u. Made in Ameri ca. 19.30 en 22 u. Hot shots 2. 22 u. Cliff hanger. TERNEUZEN - Luxor 20 u. The crying game. 20 u. Cliffhanger. OOSTBURG - Ledel theater 20 u. Oeroeg. VLISSINGEN - Alhambra 1 14, 19 en 21.30 u. Last action hero 2. - Alhambra 2 14 en 19 u. Dennis the menace. 21.30 u. Indecent proposal. - Alhambra 3 14 u. Bambi. 19 en 21.30 u. Dragon. - Alhambra 4 14 en 19 u. Hot shots 2. 21.30 u. Guilty as sin. GOES - Grand Theater 19 en 21.30 u. Hot Shots 2. ANTWERPEN - Rex - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Cliffhanger. - Rex-Club - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Untamed heart. -Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sommersby. -Odeon 2 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Falling down. -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Alive. -Odeon 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Loaded weapon. - Quellin I - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. De kleine blonde dood. -Quellin II - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The piano. - Quellin ffl - 14, 16.30,19 en 21.30 u. Red rock west. - Sinjoor 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Indecent proposal. - Ambassades Club 1 - 14 en 16.30 u. 3 Ninjas 19 en 21.30 u. Jennifer 8. -Ambassades Club 2 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Stay tuned. - Ambassades Club 3 - 14, 17.15 en 20.30 u. Scent of a woman. - Ambassades Club 4 - 14 en 16.30 u. Dragon. 19 en 21.30 u. Mad dog and glory. BRUGGE - Complex Zwart Huis 20 en 22.30 u. Indecent proposal. 20 en 22.30 u. Alive. 20 u. Falling down. 22.30 u. Reservoir dogs. - Memling 14.30, 20 en 22.30 u. Cliffhanger. - Van Eyk 20 en 22.30 u^ De kleine blonde dood. GENT - Decascoop 14.30, 17 en 22.30 u. Braindead. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Weekend at Bernie's. 14.30, 17 en 20 u. Groundhog day. 14.30, 17 en 20 u. Untamed heart. 20 u. Loaded weapon 1. 22.30 u. Falling Down. 20 en 22.30 u. The piano. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Indecent proposal. 22.30 u. Sommersby. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Alive.

de Stem | 1993 | | pagina 13