tadskantoor Hulst goedkoper GELEGENHEID POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER [ijkswaterstaat: 'Varen op Rijn-Scheldekanaal is niet gevaarlijker ESTEMfe Jeugd bezoekt massaal speelweken in regio zeeland eerdere besparing van half miljoen, tweede meevaller voor gemeente ING ETEN... DE REIZENDE MAN] IqogbeschikkiM indmolenpark perkpolder Boete voor heling en hulp bij verkoop cocaïne C2 particulieren 40 JAAR r 'd PROFICIAT Schoolbestuur gaat vrijuit' KLOOSTERZANDE Tel.: 01148-1577 GEMEENTE HONTENISSE [feevaller Bijlokestraat fsteden aan opknapbeurt pkplein in Koewacht' i editie zeeland Boete van ƒ1000 voor mishandeling Kermis in Noordstraat Inzittenden gewond bij auto-ongeluk Kampeerder: 6Ik lieb wel alles betaald' Gemeente Hulst heeft kans op voordeeltje van miljoen Snelkraker snel gepakt Zakkenrollers op pad Inbraak str andhokjes Strandtas gestolen Vandalisme Kraaiepoten Benefietconcert ondanks slechte opkomst toch succes Poolse groep VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1993 Ibriek om te zoenenl bedankje, jubileum, receptie! boorte, verloving, overwinning] bxamen, Abraham, openbare I jo maar door, mag best eens J lant en wel op de pagina Iten. Moeilijk is dat niet en dui Iniet te zijn. Prijs per regel of 19 resp. 2,40*, één grote reneMü tht a 2,89 resp. 3,04*. 0„ze correspondente idelbuig - Varen met een ple- L0t op het Rijn-Scheldekanaal gevaarlijker dan op andere ,en waar brood- en plezier- jjt samen gebruik maken van 0e vaarroute. De plezierboot ■•"«el goed uitgerust zijn en een m aan boord hebben die wat .an. Verder is het goed uitkij- pan kan er bijna niets mis- Dat is de mening van M. Hage, hoofd Scheepvaartdienst van Rijkswaterstaat Middelburg. Afgelopen woensdag was er een aanvaring van een Brits plezier jacht met een Duits vrachtschip. De schipper wordt nog steeds vermist, zijn vrouw werd over boord geslagen en door een Nederlands vrachtschip opge pikt. De rijkspolitie te water peilde gisteren de hele dag op de plek van het ongeval ter hoogte van de brug tussen Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer met sonar-geluidsgolven naar het lichaam van de vermiste schipper. Twee ploegen met drie duikers zochten de plaatsen af waar de boot van de politie met de geluidsapparatuur niet kon ko men. Om 20.00 uur is de politie met het zoeken gestopt. „Het is de eerste keer in zeker twintig jaar dat er een ongeval met een plezier vaartuig gebeurt," aldus Hage. „Ook met de vrachtvaart zijn er al jaren geen ongelukken meer voorgekomen." Jaar lijks passeren 70.000 schepen de vaar route tussen Antwerpen of Rotterdam. Hij vindt het dan ook nog veel te vroeg om naar aanleiding van het tragische ongeval van deze week de pleziervaart op het Schelde-Rijnkanaal te verbieden. „Daar is nu nog helemaal geen sprake van. In het Schelde-Rijnkanaal heerst geen bijzondere situatie ten opzichte van vergelijkbare wateren in Neder land. De beroepsvaart moet zich aan maximumsnelheden tussen de twaalf en achttien kilometer per uur houden, af hankelijk van de grootte en de lading van het schip." Prettig varen voor een plezierboot is het, volgens hem, niet op het Schelde- Rijnkanaal. „Maar als je richting Ant werpen wil, dan is dit wel de kortste weg. En met een behoorlijk schip is het geen probleem. Ook al is de vaarweg smal," luidt zijn conclusie. bt plaatsen van een foto of J met een formaat van 35 X45 ken wij 15,96 resp. 16,76" lerige tarieven op aanvraag, gs [itante betaling wordt 4,50 1 i berekend. Foto's worden niet lerd. Bel 076-236442 of geef uw Ijen vóór plaatsing af bij één van Storen. Schriftelijke opgaven Itsluitend geaccepteerd indien Jires bekend zijn, ook indien uvi Jetaling bijgevoegd is. den ons het recht voor teksten Igaaf van redenen te weigeren, "uitgever klachten bereiken over pven tekst behoudt de uitgever echt voor om de naam van de Ichtgever bekend te geven. Deze tarieven gelden op zaterdag genoemde tarieven zijn excl. B T W, Verenigingsnieuws lend op 2 kolom op donderdag Goedemorgen ANDY FRAN een plezierige trom toegewenstTot middag. Ed Liet onze verslaggever list - Het nieuwe Hulster stadskantoor valt eén stuk tdkoper uit dan het budget van 10,8 miljoen gulden tde gemeenteraad beschikbaar heeft gesteld, jantwoordelijk wethouder B. Picavet kon gisteren nog tl zeggen hoeveel geld er zal overblijven. Daarvoor jet de eindafrekening worden afgewacht. huw kende eerder al een ivaller, want architect F. rc-"-» jsuit Breda becijferde dat uit iidget ook nog de herinrich- van het monumentale stad- betaald kon worden. Daar rtnog eens een half miljoen besteed. Dat was allemaal lelijk omdat in het ontwerp 'ie Bredase architect de aan- ige ruimte maximaal ge- ;tkan worden. Nog geen rimpel, grijs haar, toch wo ■«aar deze 1 vandaag I.R.M.S.D. levering oktober wordt het nieuwe ikantoor opgeleverd, begin luber trekken de ambtena- erin en op 10 december is de iele opening gepland. Voor iwoners van Hulst is er dan iecember een open dag. jebouw komt er bijna net zo ie zien als toen het ontwerp i gepresenteerd. „Er is al- wat meer metselwerk en to glas toegepast in de ge- i.waardoor het beter past bij bebouwing van de oude bin- stad." zegt Ruys. Aanvanke- bestond er in Hulst nogal Abraham en Je Thuisfront, wat twijfel of het nieuwe ge bouw de binnenstad niet zou ontsieren. „Uit wat ik af en toe opvang, blijkt dat de mensen het toch wel mooi vinden, nu het er eenmaal staat," zegt Ruys, „Qua toon past het ook bij de sfeer van de binnenstad. Tevredenheid Ook wethouder B. Picavet vindt dat goed tegemoet is gekomen aan de vereiste samenhang met het historische stadhuis. Dat de gemeente met het budget ruim schoots toe komt stemt hem tot grote tevredenheid. „Veel men sen hebben daarover getwijfeld, maar ze hebben ongelijk gekre gen." Picavet, vroeger voorstan der van een stadskantoor buiten de binnenstad, is nu van mening dat de huidige locatie toch wel goed is. „Wij dachten destijds aan het voormalige ziekenhuis. Dat bleek uiteindelijk te veel te kosten. Bovendien, de polikli niek zit daar nu nog steeds in. Als we aan die locatie hadden vastgehouden, dan waren we nu nog lang niet begonnen." j nalatigheid onderhoud school St-Jansteen ionze verslaggever brandweercornmatii pe gemeente Hulst heeft het schoolbestuur van |g verse Zeeuwse paling op |nde manieren bereid. Reserveren gewen t-RESTAURANT-FEESTZALlj Goed voor al uw bruiloften - partijen recepties - vergaderingen. Sfeervol ingerichte feestzalen van 10totj personen, met aparte entree en gard Ivan uw koude schotels thuis v.a. 15.- p.p. lecialiteiten. Borging van uw feest en dansmuziek. jt-Jansteen ten onrechte beschuldigd van nalatigheid met "ing tot het onderhoud van de basisschool, betoogde raadslid Fr. de Vries (Groot Hulst) gisteren de financiële commissie. ir aanleiding van de perike- Imet een slecht aangelegde pig schreven B en W in hun Kei aan de raad dat ook het (toibestuur niet helemaal g. De afdeling gemeen ten constateerde namelijk meer dat afvoer- en Piputten vertopt waren met 1» zand. te wees er op dat gemeen tel jaarlijks een inspectie- |trt uitbrengt over de onder- Istoestand van de school, 'schoolbestuur heeft altijd (punten die daarin werden tel netjes uitgevoerd," al- |De Vries. „En er is nooit Koken over schrobputjes en |%e. Ik snap niet wat het Ti.bestuur hier dus te verwij- lalt." Volgens De Vries zijn I1" het verleden vanuit het schoolbestuur herhaaldelijk brieven naar de gemeente ge stuurd, waarin de wateroverlast werd aangekaart, „Maar daarop is vanuit de gemeente nooit ge reageerd," W. de Brouwer (Ge meenschappelijke Belangen) bleek het roerend met De Vries eens. „Ik vind dat ook gemeente werken kan worden verweten dat het allemaal zover is geko men." Wethouder B. Picavet hoorde het betoog van De Vries met enige verbazing aan. „Wij zullen zo snel mogelijk met gemeentewer ken contact opnemen of genoem de zaken inderdaad tot de on- derhoudsinspectie horen en hoe het kan dat deze zaken dan niet eerder geconstateerd zijn," be loofde hij. ter en wethouders van Hontenisse m it zij hebben besloten te gedogen, da jp de te verlenen vergunning op gr°n lieubeheer, door Energy Connection te .ng wordt genomen met het opricihte nolenpark te Walsoorden. Het winom It het plaatsen van negen windturbine [venplein Perkpolder te Walsoorden. iningplichtige activiteiten zullen wortel het moment dat de vergunningproce en de vergunning van kracht wor Jj an de gedoogbeschikking is overleg S penbaar Ministerie en de Regionale in k lilieuhygiëne. Bij de besluitvorming IS l n dat een versnelde ingebruikname ipark geen nadelige gevolgen °P'eIelli Hiertoe zijn onder meer voorscWn ,n de gedoogbeschikking. ikking met de bijbehorende stukken W tl 23 augustus 1993 ter inzage in het ctor Grondgebiedzaken, Hof te Zanl2oo rzande, elke werkdag van 8.00 tot 00 tot 16.00 uur. Tot slot wordt eropS( pe correspondent - Burgemeester en wet- »,®s van de gemeente PsteUen de raad voor de Taller van een ton op de instructie van de Bijlo- pat te besteden aan de Paling van het Kerkplein pacht. Per A- van Waes van luren Hulst en Goes. 8n en telefoonnummers »naA2. ,,.3-ujuen: "30/13.30-17 go uur. len ieder binnen de bovengenoemd® gedoogbeschikking beroep kan int istelle"! ng voor de geschillen van bestuur State, Postbus 20019, 2500 ES 'si"", is kan daarbij ovéreenkomstig artilk® ip de Raad van State een verzoek t vel tot het treffen van een voorlopig® j Jen ingediend bij de voorzitter van o zande, 20 augustus 1993 ester en wethouders van Hontenisse, iteenkamp, burgemeester an Kuppeveld, secretaris. ï'eJTii n van der Helm LH Frank van Cooten, "•Ton Koomen (sport), pes Maas, rC|e redacteur). fe!«Verstraeten P- 19-3293459940. Openbare Werken was blij dat er nu geld beschikbaar is. „Het plan is een jaar geleden opge steld, maar de uitvoering is toen door geldgebrek achterwege ge bleven. Nu is het geld beschik baar en kan de draad weer opge nomen worden.Het plan wordt, aldus de wethouder door de ge hele middenstand van Koewacht gedragen. „Het is een goed plan dat voorziet in de aanleg van groenvoorzieningen en het ac centuren van de parkeerplaatsen aldaar." De kosten worden op minder dan een ton geraamd. De gemeente Axel heeft nog een financiële meevaller. De aanleg van de infra-structuur door de gemeente Axel voor betonwijk plan Oost blijkt goedkoper uit te vallen dan oorspronkelijk ge raamd. Burgemeester en wet houders denken met twee mil joen toe te komen. De woning bouwvereniging is daarentegen duurder uit en heeft bij de ge meente Axel voor de meerkosten aangeklopt. De reden van de meerkosten is gelegen in het feit dat door het nieuwe bouwbesluit per woning twee tot zes duizend gulden meer moet worden uitge geven. De gemeente Axel is be reid de woningbouw tegemoet te komen en wil een derde van de meerkosten voor haar rekening nemen. Een bekertje water over een parkoers vol hindernissen loodsen was een van de onderdelen op de speelweek in Ossenisse. J FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondenten Zeeuws-Vlaanderen - De organisaties van de speelweken in Zeeuws-Vlaan- deren treffen het deze week. Het weer is perfect en de zon vormt een goede partner als je je uitslooft om iets moois te maken of een tocht met hindernis sen tot een goed einde moet brengen. In Terneuzen kwam de jeugd dit jaar massaal naar de jeugdvakantie- activitei ten. De deelnemende organisaties konden dit jaar een record-aantal kinderen in schrijven. Volgend jaar worden de activi teiten gehouden onder verantwoordelijk heid van een speelweek-platform. De stichting Welzijn Terneuzen ondersteunt dit initiatief. Hoek In Hoek bleven zo'n vijfentwintig kinderen overnachten. Er werden spelletjes ge speeld, stokbrood gebakken en een kamp vuur gestookt. „Het was een gezellige, doch korte nacht," aldus een schorre vrij willigster. De jeugd kon zich in Hoek verder verma ken met het maken van maskers, pijlenko ker, geweer en schild maken en potten versieren. Als verrassing maakten de kin deren per huifkar een tochtje door het dorp. De speelweek werd afgesloten met het roken van de vredespijp tussen de twee opperhoofden: de Hoekse veder en Grote rakker. Hof Zeldenrust Hof Zeldenrust had 's middags het grote spelcircuit, waaraan ook door de kinderen uit de Bomen- en Bloemenbuurt kon wor den deelgenomen. Honderdtien kinderen vermaakten zich met spelletjes als de een- denbak, koppen snellen, spijker poepen, skippy race en lolly plukken, 's Avonds was er een druk bezochte disco in het Rivierenhuis. Vandaag worden de jeugdac- tiviteiten afgesloten met een rommelmarkt. Gezien de ervaring van voorgaande jaren wordt dit weer een kassucces. Koewacht In Koewacht knutselden 96 kinderen gis termorgen in de Vlaschaard. Het thema was Afrika en er werden heel wat Afri kaanse gebruiksvoorwerpen gemaakt: stempels, beschilderde glazen potjes en vliegers ontstonden onder de kundige vin gers. In de middag werden een fiets- en wandeltocht afgewerkt (tachtig deelne mers) en van 19.00 tot 20.30 was er in Crisis (het voormalige Stippie) een disco- en dansavond. Dankzij de dringende op roep om vrijwilligers, zijn er nu in Koe wacht net voldoende mensen om alle acti viteiten in goede banen te leiden. De viswedstrijd woensdagavond was een enorm succes: 38 hengelaars (in 1992 slechts acht) haalden tientallen vissen uit het water. Zuiddorpe In Zuiddorpe genoot de jeugd van een video- en filmvoorstelling en in Axel was er een theatervoorstelling en ging de jeugd op wereldreis. Er werden tal van sieraden gemaakt en de jeugd van 4 tot 9 jaar maakte op prettige wijze kermis met de gebruiken van verschillende werelddelen, 's Middags werd een spelcircus bij de Halle gehouden en in de avonduren was er veel spanning bij de zeskamp. Hontenisse Op de voorlaatste dag van de speelweek in Hontenisse werd gisteren de kleinste kern Ossenisse aangedaan. Zo'n tachtig kinde ren deden mee aan de op het grasveld naast Hof ter Nesse opgestelde spelen. Vandaag wordt de jeugd in Hengstdijk in staat gesteld om met de enorme stapel hout die in de Norbertijnenstraat is neergelegd originele hutten te bouwen. Nadat de kin deren er hutten van gebouwd hebben, kan eenieder die hout nodig heeft dit in het weekeinde gratis komen ophalen. Maandag komt de gemeente om de troep op te ruimen. Voor de hele kleine kinderen is er een aangepast programma met plakken en kleuren. Tussen de middag eten de kinde ren wafels in gymzaal De Schuur. Om 13.30 uur treden daar de muzikale clowns Bert Bertus op. Zij sluiten hiermee de speelweek in Hontenisse af. Van onze verslaggever Terneuzen - P.L. uit Terneu zen is gisteren door de poli tierechter in Terneuzen ver oordeeld tot duizend gulden boete. L. kreeg in januari dit jaar ruzie in een café en sloeg daar iemand in het gezicht. Het slachtoffer kreeg daarbij het glas dat hij in zijn hand had in het gezicht. L. deed eerst een beroep op noodweer. Volgens hem zocht zijn opponent zelf de confronta tie op en was hij hem net voor geweest bij het uitdelen van de eerste klap. „Anders had ik zelf in het ziekenhuis gelegen," aldus L. Politierechter H. van Breda tilde niet al te zwaar aan het voorval. De tenuitvoerlegging van een eerder opgelegde voorwaardelij ke straf vond die te ver gaan. De officier van justitie was het daar overigens mee eens en had die eis eerder al ingetrokken. Van onze verslaggever Noordstraat - De buurtschap Noordstraat tussen Walsoorden en Kloosterzande viert dit weekeinde de jaarlijkse kermis. De kermis wordt vandaag om 19.30 uur geopend met een prijskaarting. Zaterdag is er buurtkermis met door de bewoners zelf gemaakte kermisattracties. Voor de kinderen zijn er activi teiten zoals schminken, straattekenen en er komt een springkus sen. Om 19.30 uur is er een kruiwagenrace en om 20.30 uur begint een gaaibolling. Zondag is er om 14.30 uur een schieting. De rest van die middag staat in het teken van een trimkoers voor trimmers, recreanten en veteranen. De start is om 14.45 uur. Maandag 23 augustus tenslotte is er een schieting. Om 19.30 uur is er een behendig heidswedstrijd. Sluis - Gisteravond vond er een eenzijdig ongeval plaats op de St. Annastraat te Sluis. De twee achterste inzittenden werden uit de auto geslingerd en raakten lichtgewond. Het ongeval ontstond volgens de bestuurder uit Sluis omdat hij moest uitwijken voor een kat. Bij zijn uitwijkmanouevre kon hij zijn voertuig niet meer onder controle houden. Het gevolg was dat hij in de sloot terecht kwam, over de kopsloeg en onderstebo ven in de sloot bleef liggen. Hengstdijk - Kampeerder E. Breyaert uit Wachtebeke, die woensdag hardhandig van camping De Vogel in Hengst dijk werd verwijderd, be strijdt de bewering van eige naar G. van den Bosch dat hij een grote betalingsachter stand zou hebben. Ten bewijs daarvan toonde hij gisteren de Stem-redactie een aantal, kennelijk door Van den Bosch ondertekende, kwitanties. Volgens Breyaert heeft hij wel degelijk zijn staangeld betaald plus nog eens ruim 18.000 gul den voor een caravan die door Van den Bosch is gefinancierd. Uit brieven die de caravan-be zitter aan Van den Bosch heeft geschreven blijkt dat hij her haaldelijk tevergeefs om reke ning-overzichten heeft gevraagd. Ook wilde Van den Bosch tot nu toe geen informatie verstrekken over de bank of instelling waar bij de caravan gefinancierd zou zijn. Volgens Breyaert heeft Van den Bosch de caravan zelf gefinan cierd en dat mag niet. Breyaert heeft hierover inmiddels dè be lastingdienst ingeseind. Ook heeft hij een advocaat in de arm genomen om een procedure te gen Van den Bosch aan te span nen. Van onze verslaggever Hulst - Door het nieuwe stadskantoor in eigendom te geven van een stichting die het op haar beurt weer verhuurt aan de gemeente kan Hulst misschien wel een voordeeltje van een miljoen behalen. Van een groot deel van de bouwkosten zou de gemeente dan de betaalde btw terug kunnen krijgen. Dat idee lanceerde Fr. de Vries (Groot Hulst) gisteren in de financiële commissie. Hij gaf wethouder B. Picavet dan ook de raad zo snel mogelijk een onderzoek naar de mogelijkheden van zo'n constructie te beginnen. Een prachtig idee, meende wethouder B. Picavet. Alleen, hij had deze slimmigheid zelf al in 1991 bekeken. Samen met deskundi gen van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Toen luidde het advies om daar beter niet aan te beginnen. De banken zouden er huiverig voor zijn en bovendien namen de diverse belastingin specteurs destijd verschillende standpunten in. Volgens De Vries is een dergelijke constructie inmiddels geen unicum meer en zijn in den lande al heel wat gebouwen op die manier gerealiseerd. De belasting-inspecties zouden inmiddels hun standpunt ook hebben gewijzigd. De Vries zei dat te kunnen staven met een actueel rapport van VNG-deskundigen. „Het zou een mooi meevallertje zijn," vond ook wethouder Picavet, „Als de zaak nu inderdaad zo ligt willen wij er graag werk van maken." Goes - Bij een fotozaak aan de Lange Vorststraat in Goes heeft een dief afgelopen nacht via een snelkraak een tv-mo- nitor en een CD-speler buitge maakt. Getuigen wisten een vrij nauwkeurige omschrijving van zijn auto te geven zodat de snelkraker bij 's-Heer Hen drikskinderen worden aange houden. De buit bevond zich nog in de kofferbak. De ver dachte, een 27-jarige inwoner van Kapelle is in verzekering gesteld. Middelburg - Zakkenrollers hebben in Middelburg weer hun slag geslagen. Daarbij ge bruiken ze de volgende metho de; terwijl de vrouwen met de fiets aan de hand door de winkelstraten lopen, doet de dief een greep in de fietstas, waarin zich nogal eens een handtas wil bevinden. Giste ren hebben twee inwoonsters van de Zeeuwse hoofdstad aangifte gedaan van een der gelijke diefstal. De buit be droeg in het ene geval een portemonnee met driehonderd gulden en in het tweede geval 37 gulden. Cadzand - Afgelopen week is ingebroken in drie strandhok- jes in Cadzand en Retranche- ment. Uit de strandhokjes werden windschermen,tuinstoelen en een luchtbed weggenomen Cadzand-Bad - Op het strand is een tas van een inwoner uit Sint Michielsgestel gestolen. Vermist worden een fototoe stel, geld en een horloge. Breskens - Twee jongens uit Nijmegen zijn gistermorgen op het Veerplein in Breskens aan gehouden omdat zij in het be zit waren van een gestolen vlag. De twee kregen in het kader van het lik-op-stuk be leid ieder 90 boete. Groede - Afgelopen week zijn diverse fietsers de dupe ge worden van 'kraaiepootjes' die uitgestrooid waren op het fietspad bij de Groedse duin- tjes te Groede en bij de radar toren te Cadzand. VRIJDAG HENGSTDIJK -Camping De Vogel, 20.00 uur, biefstukkaarting. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 19.30 uur, prijskaarting. CLINGE -Café De Landbouw, 20.00 uur, prijskaarting. Tennisvereniging Game'78, 20.00 uur, ladies en gentlemens evening. ST-JANSTEEN -Café 't Centrum, 14.30 uur, schieting. - Café De Kroon, 14.00 uur, kaar ting. - Café De Sport, 14.00 uur, vlees- kaarting. Van onze correspondent Hoek - Het benefietconcert in de Adorhallen te Hoek ten bate van de kinderdagverblijven heeft niet het aantal bezoekers getrokken waarop men had gehoopt. Wel werd het een artistiek succes voor de zangeres. Voor haar, Lilian Aerssens, kan het niet meer stuk. „We hadden gehoopt op een kleine duizend bezoekers, het werden er uiteindelijk vijfhonderd. Het publiek was zeer enthousiast. Men stond zelf op de tafels en stoelen om mee te klappen en te zingen. Dit gaf een geweldige ambiance," aldus de gelukkige zangeres. Tijdens het concert zong Lilian diverse ballads. Er was een gastoptreden van de Nederlandse John Denver(Greg Madow). Het concert werd afgeslo ten met vuurwerk. De opbrengst wordt vandaag om 14.30 uur overhandigd aan de drie kinderdagverblijven te weten 't Hummeltje in Terneuzen, Dikkertje Dap en Zonneveld in IJzendijke. Van onze verslaggever Terneuzen - Voor medeplichtigheid aan de verkoop van een ons cocaïne en de verkoop van gestolen kleding is D. di S. uit Hulst door de politierechter in Terneuzen veroordeeld tot een geldboete van vijfhonderd gulden. Di. S. had de cocaïne in februari 1991 voor vijfhonderdduizend Belgische franken in opdracht van haar echtgenoot S.P. ver kocht. P. was voor datzelfde feit eerder al veroordeeld. Hij zou de cocaïne gekregen hebben van ie mand die bij hem in de schuld stond om die te vereffenen. Ver volgens had hij de betaling in nature omgezet in geld door de coke aan iemand anders te ver kopen. Di. S. had de drugs afge leverd en het geld geïnd. Haar werd verder nog de verkoop van dertig gestolen truien telastege- legd. Officier van Justitie mr. C. van Ginkel eiste vier weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van vijfhonderd gulden. Politierechter mr. H. van Breda was echter van mening dat Di. S. in de zaak niet zo'n erg zware rol had gespeeld en hield het uitsluitend op een geld boete. Hulst - De Poolse groep Kundzia verzorgt zaterdagmiddag 21 au gustus een folkloristisch optre den in Hulst. Plaats van handeling is het ter rein van Stuntmarkt Necker- mann aan de Absdaalseweg. De groep treedt daar op vanaf 14.00

de Stem | 1993 | | pagina 11