iweken Weer etappezege voor Nelissen lOM ND WIELER SPATTEN HW'24 verliest ruim van Yerseke £.ie"c»evSc^: Sterke troeven naar bilj art-triatlilon Sluis Van der Goes in twee sets langs d'Hooghe Elen sloopt zichzelf met solo voor vrienden en bekenden t tweede etappe in de 11V1W voor krachtproei SPORT ZEELAND B2 Lenze biljartmedewerker Nederland met Bongers, Arnouts en Adrichem En Eén Gratis Voor Je Karretje. 1,20 tot en met zondag 22 J Irastus in het Belfort te lus gehouden wordt, komen Legen kampioenen van de Len Nederland, België en Lsland in actie. OS borJean Nelissen Ziekte van Hainar' velt Pieters erwondingen oor Koerts en an Lancker K-en 111 0isterwijk, waar de In Smashtoernooi Sint Jansteen Itus 1993 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1993 hte Jil Sander. Bovendien krijg je |s onze modeweken, bij elk mon- f 100,-, de tweede bril uit onze ■collectie gratis. Dus je betaalt puze bril en je krijgt er twee. keuze uit onze nieuwe Fashion f: Joop! Jil Sander Sissley Sting Cosmopolitan Giorgio I Nino Cerruti Anonimo Police Dior Marc O'Polo Davidoff. lArendshof1 - lelstraat 100 - JL J ook als tbrommer |as;o« op lew \n de dealer die ze ot. i de krant. éderland, dat derde werd tij- (jet onlangs gehouden we- iampioenschap in Duits- jj wordt vertegenwoordigd „Piet Adrichem in de spel- J anker-kader 71/2. De Ljarige Adrichem was ook tij- is de eerste triathlon in Sluis 1990) van de partij en maakte toen een goede indruk. Hij werd reeds dertien keer kampioen van Nederland in verschillende spel- soorten. Jos Bongers (37 jaar) neemt het bandstoten voor zijn rekening. In die spelsoort werd hij al drie keer kampioen van Nederland, maar daarnaast ver overde hij nog tal van nationale titels in andere spelsoorten. Hij werd ook al eens Europees kam pioen in het libre en veroverde lang geleden twee Europese ti tels bij de jeugd. Huidig natio naal kampioen driebanden, Jan Arnouts, is een veelzijdig speler. Ook hij veroverde reeds een Eu ropese titel in het anker-kader 71/2 en stond bij de jeugd al twee keer op het hoogste plat form van een Europese titel strijd. Daarnaast veroverde hij diverse nationale titels. België vaardigt in het anker-ka der 71/2 de jeugdige Eddy Lep- pens af. Deze 23-jarige speler kan eveneens bogen op een vijf tal nationale titels en geldt als zeer beloftevol. Een man met veel klasse is Frédéric Caudron die in het bandstoten actief zal zijn. De 25-jarige Caudron heeft zijn sporen al verdiend op natio naal en internationaal niveau. Hij veroverde diverse titels op nationaal, Europees en wereld niveau. Aan driebandenspecia list en alleskunner Raymond Ceulemans moet weinig toege voegd te worden. Zijn erelijst is enorm. Zo werd het 57 keer kampioen van België, 54 keer Europees kampioen en 43 keer wereldkampioen in tal van spel soorten, inclusief teamwedstrij den. In het BWA-circuit zette hij eveneens aansprekende resulta ten neer. Duitsland komt in actie met een zeer kwaliteitsvolle ploeg. Routi nier Wolfgang Zenkner neemt het anker-kader 71/2 voor zijn rekening. Hij werd al Europees kampioen en veroverde 21 keer de Duitse titel. Martin Hom is de beloftevolle afgevaardigde in het bandstoten, die ondanks zijn 22-jarige leeftijd al diverse titels op zijn naam heeft staan. Chris tian Rudolph is een aanstormend driebandentalent, dat volgens verwachting door zal stoten naar de absolute wereldtop. Deze opsomming geeft aan, dat in Sluis een kwalitatief sterk deelnemerveld aan de start komt. Vrijdag openen België en Duitsland om 15.30 uur dit spor tieve gedeelte. De verliezer van die wedstrijd speelt zaterdag, eveneens on 15.30 uur, tegen Nederland. De winnaar van de ontmoeting België-Duitsland speelt zondag vanaf 11.30 uur tegen gastheer Nederland. In alle spelsoorten wordt gespeeld naar sets. Dat maakt het wedstrijdge- buren interessanter en garan deert een groter spanningsele ment. laizen - De profronde van Nederland is in de eerste see dagen een kopie van de Tour de France. De printers overheersen. En hun ploegen houden het rioton op de vlakke wegen bij elkaar. Lis maandag in Tilburg itik de Belg Wilfried Nelissen Leren de snelste in de massas- L m Huizen. Hij boekte zijn Lende seizoenzege en hij kreeg [v zij de tien seconden bonifi- L de oranje leiderstrui nog li vaster om zijn schouders. 1 had eigenlijk een slechte |g", vertelde de Belg na afloop, Jtramme benen, de terugslag e de inspanningen van giste- i. Als het tempo in het peloton jiioog ging en ze tegen zestig li uur reden, moest ik vreselijk ten. Maar de ploeg werkte prima voor me en dat Huizen (anp) - Eerder dan wacht heeft Peter Pieters ie Profronde van Nederland verlaten. Dertig kilometer „jrhet einde van de twee deetappe bij het begin van de laatste omloop over 32 kilometer stapte de Zwa nenburger dinsdag af. Maagklachten luidde de of ficiële diagnose. De 'Ziekte van Hamar' was beter op z:;n plaats geweest. Hoewel de vroegere weg- kampioen van Nederland dinsdag na tachtig kilome ter de rondearts consulteer de en waarschijnlijk enige oprispingen had, was het duidelijk dat Pieters hoe eerder hoe liever naar Noor- negen wilde afreizen om zich voor te bereiden op de mondiale baankampioen- 'Hij was maandag in Leiden |op vriendelijk, maar drin- 1 verzoek van de ploeg ing van Jolly aan het I vertrek verschenen. Hij liet I echter al doorschemeren de I Profronde niet te voltooien. I De Nederlander komt zater- en zondag uit op het I onderdeel puntenkoers. I Twee jaar geleden verover- I te hij op die discipline een I bronzen medaille. W® - Jans Koerts en Eric schept verplichtingen. Je kunt de jongens niet laten zwoegen en dan zelf een klaaglied aanhef fen." Mini-drama De tweede etappe stond gisteren in het teken van het mini-drama dat Jos Elen over zichzelf afriep. Na tien kilometer passeerde de karavaan Loon op Zand, waar Jos Elen woont. Zijn familie stond hem op te wachten en hij wilde als eerste het dorp inrij den. Elen demarreerde, begroet te zijn familie, keek om en zag dat hij enkele honderden meters voorsprong had. „Ik vond het wel een fijn gevoel in m'n eentje op kop in de Ronde van Neder land te fietsen, daarom besloot ik door te gaan." Het peloton liet de Brabander aanvankelijk zijn gang gaan. De 26-jarige, in Goirle geboren Elen is een bescheiden renner, die zijn prijzen voornamelijk in crite riums rijdt. Aanvankelijk verliep de vlucht van Elen voorspoedig. Het peloton voelde er in de op een na langste etappe over 193 kilometer niets voor om zich druk te maken over deze vluch ter. Na veertig kilometer bereikte Jos Elen zijn maximale voor sprong, ruim negen minuten. Toen kwam de eerste reactie, van Louis de Koning, Jans Koerts, Angelo Ganzonieri, Di- mitri Konychev, Gert-Jan Theu- nisse en Alberto Leanizbarrut- tia. Binnen enkele kilometers verspeelde Elen drie minuten. Hij had geluk dat de jagers wer den teruggepakt, waarna het tempo weer stilviel. In Arkel werden de spoorbomen voor het peloton gesloten, waardoor de renners anderhalve minuut moesten wachten. Daardoor liep Jos Elen weer uit tot ruim zeven minuten. Maar zijn pedaalslag werd steeds hoekiger. De ver moeidheid ging een rol spelen, zijn hoofd zakte tussen zijn schouders en hij haalde geen veertig kilometer per uur meer. Reactie Uit het peloton sprongen Johan Capiot, Dimitri Konychev en Noël Segers weg. Deze reactie luidde de ondergang van Jos Elen in. Het peloton joeg achter het drietal en pakte na 85 kilo meter ook Elen terug. De laatste pedaaltrap van Moncassin (midden) is zo hard dat zijn voorwiel van de grond komt, maar Nelissen (rechts) is winnaar. foto cor vos De Brabander had zich tijdens zijn vlucht van 75 kilometer vol ledig uitgeput. Hij loste meteen uit het peloton en begon toen aan de achterkant van de koers aan zijn tweede solo, ditmaal van 120 kilometer. Elen raakte steeds verder achterop. Bij de eerste doorkomst in Huizen pas seerde hij met een achterstand van dertien minuten, bij de tweede finishpassage had hij 25 minuten achterstand en tenslotte bereikte de totaal uitgeputte Elen de1 finish met 50 minuten achterstand. Hij mocht maar 29 minuten verliezen en werd door de jury van verdere deelname uitgesloten. Elen had dus in zijn overmoed zichzelf uit de ronde gereden. Hoofdschuddend werd hij weggeleid. Wilfried Nelissen was toen al lang gehuldigd. Hij zat bij de dopingcontrole op zijn beurt te wachten en vertelde dat hij in de laatste kilometer ingesloten raakte. „Ik heb toen naar gaatjes gezocht. Eerst links van de weg, toen aan de andere kant. Eerst op 150 meter voor de streep zag ik een opening en toen ben ik vol gegaan." De Belg heeft het kil- lersinstinct dat kenmerkend is voor sprinters. Zodra het span doek in zicht komt, vergeten zij hun vermoeidheid en stramme benen. De adrealine spuit door het lichaam en ze exploderen. Wilfried Nelissen is een tot twee lengten sneller dan de andere sprinters in de ronde, de Italiaan Endrio Leoni en de Fransman Frederic Moncassin, die in de massapsrint op de Champs Ely- sées op de laatste dag van de Tour nipt geklopt werd door Ab- doesjaparov. Massasprint In de massasprint finishte Gert- Jan Theunisse als vijftiende. De klimmer komt steeds beter in vorm. Hij was twee keer bij een vluchtpoging betrokken en be vestigde zijn goede vorm die hij in Galicië en in de Leeds Classic demonstreerde. „Ik wil vrijdag in Limburg proberen een goed klassement .te rijden", vertelde Theunisse, „dat is goed voor mijn zelfvertrouwen. Want we willen tijdens het wereldkampi oenschap in Oslo wat rechtzet ten." Theunisse sprak in de 'wij'- vorm. Hij bedoelde het Neder landse profpeloton dat zich wil rehabiliteren na de slechte Tour de France en de kritiek die is losgebarsten. Eddy Bouwmans: „We reden in de eerste etappe 44 kilometer gemiddeld en de men sen aan de kant riepen nog 'luie- rikken'. Op een bepaald moment wilde ik afstappen en een man mijn fiets geven en zeggen: 'Doe jij het maar'. Maar ik besefte dat het geen zin heeft op deze kritiek te reageren. Een man riep tegen Erik van Lancker: 'Hé, jij ver dient je geld wel gemakkelijk'. Nou moet je weten dat Van Lan cker sinds april van zijn sponsor Festina geen salaris meer heeft ontvangen." Profronde Nederland. Tweede etap pe, Tilburg-Huizen: 1. Nelissen (Bel) 193 km in 4.50.03 (39,924 km/u), 2. Moncassin (Fra), 3. Ludwig (Dui), 4. Konisjev (Bus), 5. Veenstra (Ned), 6. Cornelisse (Ned), 7. Baldato (Ita), 8. Martinello (Ita), 9. Leoni (Ita), 10. Capiot (Bel), 11. Hoffman (Ned). 12. Dekker (Ned), 13. Van der Poel (Ned), 14. Strouken (Ned), 15. Theu nisse (Ned), 17 Boogaard, 21. Har- meling, 22. Cordes, 23. Enthoven, 24. Siemons, 39. Verhoeven, 40. Van Loenhout, 41. Koerts, 43. Eyk, 45. Hopmans, 46. Van Orsouw, 48. Mul ders, 49. Vink, 56. Nijdam, 62. Ne lissen, 64. Van Aert, 65. Rooks, 76. Van den Akker, 78. Bouwmans, 83. Breukink, 87. Nijboer, 95. De Ko ning, 105 Akkermans 8.36, 107. en laatste Pillon (Fra). Opgave: Carter (VSt), Pieters (Ned), overschrijding tijdslimiet: Elen (Ned). Algemeen klassement: 1. Nelissen 8.22.23, 2. Moncassin 0.12, 3. Leoni 0.16, 4. Ludwig 0.18, 5. Strouken 0.19, 6. Dekker, 7. Stenersen (Noo), 8. Van Aert (Ned), 9 Ganzonieri (Ita), 10. Kiko Garcia (Spa) 0.20, 11. Martinello 0,21, 12. Raab (Dui), 13. Koerts, 14. Baldato, 15. Konisjev 0.22, 16. Veenstra, 17. Cornelisse, 20. Hoffman, 21. Van der Poel, 22. Theunisse, 24. Boogaard. 27. Har- meling, 28. Cordes, 29. Van Entho ven, 30. Siemons, 42. Verhoeven, 43. Van Loenhout, 45. Eyk, 47 Hop mans, 48. Van Orsouw, 50. Mulders, 51. Vink, 58. Nijdam. 64. Nelissen, 66. Rooks, 77. Van den Akker, 79. Bouwmans, 84. Breukink, 88. Nij boer, 96. De Koning, 105. Akker mans 8.58, 107. en laatste Willerton (VSt) 11.28. Ronde van Limousin. Eerste etappe, Limoges-Guéret: 1. Virenque (Fra) 161 in 4.19.32 (37,22 km/u), 2. Cla- veyrolat (Fra) 0.05, 3. Mottet (Fra), 4. Delion (Fra), 5. Jo Planckaert (Bel) 23.18, 6 Douce (GBr). '■Lancker hebben dinsdag rmt/ri^T 1 1 P 'Jonde van Nederland *- Ondingen opgelopen. De e renners werden op weg K liet hotel in Baarn ge- ïpt door een auto. fris kwam er af met schaaf- Pj® Van Lancker liep een wond aan de knie die rijfden hechtingen gedicht °e'de renners maken deel |»e ploeg Knetemann. 'verwondingen die de Au- uér Neil Stephens maandag val in de eerste etappe Profronde van Nederland opgelopen, blijken ernsti- ,;e zijn dan aanvankelijk j* aangenomen. Bij onder- het ziekenhuis van Dord- 'nh m vast te staan dat wns een schouderband "'Bescheurd en een barst in eutelbeen heeft opgelopen, hoofdwonde werd op ver- jende plaatsen gehecht. De mocht gisteren het zie- verlaten. NOS-televisie heeft een ®mder in het wagenpark. ,.j nackt van maandag op 2tf ,Wert* het voertuig dat veek de Profronde zou vol- BsKtolen voor hotel De ij* overnachtte. In de Bevond zich kostbare lts* ®®saPparatuur en beeld- f'maai Van onze biljartmedewerker Sluis - De biljartvereniging TMW (Tegen Moeders Wil) uit Sluis staat voor de zoveelste krachtproef in een rijtje van regionale, nationale en zelfs internationale organisaties. Van vrijdag 20 tot en met zondag 22 augustus vormt het sfeervolle Belfort in Sluis het decor van de vierde Neckermann-tria-1 thlon, een internationaal biljartgebeuren met TMW als regis- seur. Een vrij groots gebeuren, maar daar ligt TMW niet meer wakker van. Theo Tas en zijn medewer kers Jan de Jonge, Jozef Rottier, Eddy de Croock en Jos Vermeu len zijn er gereed voor. Alles is organisatorisch tot op heden perfect in orde, alleen moet nog de laatste hand gelegd worden aan de wedstrijdzaal. Ook dat lijkt TMW weinig problemen op te leveren. Daarvoor heeft deze Westzeeuwsvlaamse vereniging al te veel ervaring opgebouwd. Even terug in de tijd: TMW stond reeds borg voor de organi satie van drie districtskampioen schappen Beker-kader, hield eveneeens drie keer het bekende internationaal getinte Lammins- vliet-toernooi, onderging in 1981 de vuurdoop op het hoogste ni veau met de organsiatie van het nationaal kampioenschap band stoten en legde daarna nog twee keer een proeve van bekwaam heid af met de organisatie van het wereldkampioenschap biljart artistiek (1985) en de eerste Neckermann-triathlon in 1990. Met de organisatie van die Neckermann-triathlon beet TMW het spits af. „Eigenlijk waren we van plan om een aan tal jaren rust te nemen. Met het wereldkampioenschap artistiek biljarten hadden we een fantas tisch spektakel achter de rug, dat voor ons nog steeds het meest aansprekende evenement is. Maar zulke organisaties kos ten veel energie en vrije tijd. Daarom hadden we ons voorge nomen om het eens een hele tijd rustig aan te doen. In 1989 kregen we echter een schrijven van de gemeente met de vraag of we tijdens de viering van het 700-jarig bestaan van Sluis in 1990 iets aansprekends wilden organiseren. We wilden aan die viering niet voorbij gaan en staken de koppen bij elkaar. In overleg met de KNBB kwa men we tot iets heel nieuws. Dat moest ook wel, want alle andere wedstrijden van formaat waren toen al toegewezen. Ook was er nog nauwelijks ruimte op de wedstrijdkalender en daardoor De organisatie van de biljart-triathlon. V.l.n.r. Jan de Jonge, Eddy de Croock, Jozef Rottier, Jos Vermeulen en Theo Tas. foto wim kooyman kwamen we in augustus terecht. In onderling overleg kwamen we tot een vrij unieke formule om de biljartsport tevens te promo ten. Het werd een drietanden- wedstrijd in verschillenmde spelsoorten, die jaarlijks bij toerbeurt in de deelnemende landen in een bij voorkeur toe ristische plaats of stad gehouden moest worden. Wegens dat uit gangspunt was Neckermann-rei- zen vrij snel bereid om dit ge beuren financieel te ondersteu nen. Daarmee was de zaak in grote lijnen rond," is de toelich ting van de nauwst betrokkenen over het onstaan van deze tria thlon, die in de spelsoorten an ker kader 71/2, bandstoten en driebanden afgewerkt wordt. „Er wordt inmiddels naar ge streefd om meer landen dan Ne derland, België en wereldkampi oen Duitsland bij dit gebeuren te betrekken. Dat is vooral van belang vanuit organisatorisch oogpunt. Nu moet je om de drie jaar de organisatie op je nemen. Dat doen we graag, maar het is toch een belasting. Met meer landen wordt het tijdsbestek tussen de kampioenschappen groter en krijg je meer tijd om op adem te komen," aldus voorzit ter Theo Tas. Even twijfelde TMW Sluis om de organisatie van de vierde tria thlon op zich te nemen. „Bij de voorgaande gebeurtenissen kon den we altijd rekenen op de niet te onderschatten inbreng van onze wedstrijdleider Rudy de Metsenaere. Die is nu al geruime tijd ziek. Na beraad hebben we afgesproken dat we door het wegvallen van Rudy de organi satie over een groter aantal per sonen moesten verdelen. Van daar dat bijvoorbeeld Eddy de Croock van onze zustervereni ging Hof van Eede deel uitmaakt van de organisatie. Daarnaast adviseerde de gemeente, die ons bij alle evenementen tot op he den voorbeeldig steunde, om de ze triathlon toch te nemen. Geef je die terug, dan is de kans niet uitgesloten dat je voor de vol gende editie in Nederland uit beeld raakt," aldus Tas. JOHNNY VAN CADSAND die binnenkort als stagair bij de profploeg van Elro gaat fietsen wist in de zware rittenkoers Ober Oostenrijk op een verdienstelijke negentiende plaats beslag te leggen. In het Belgische Aarsele kwam de Nieuw-Zeelandse Zeeuws- Vlaming ANDREW BURNETT als vierde over de eindstreep. Rudi Rabout uit Heikant werd er negentiende. Van onze tennismedewerker Sint Jansteen - Dat niet alleen de hogere speelsterkte-catego- rieën boeiende partijen opleveren, bewezen Paul d'Hooghe en Marlon van der Goes in het Smash-toernooi te Sint Jansteen. Van der Goes plaatste zich op het E-schema voor de kwartfi nale door d'Hooghe met 7-6, 6-2 te verslaan. Het talrijke meelevende publiek, waaronder bondsgedelegeerde Arnold van Pamelen, kreeg op baan één een aantrekkelijke par tij voorgeschoteld tussen Van der Goes en d'Hooghe. Beiden tennissen pas sinds kort, maar hun spel geeft aan dat ze waar schijnlijk snel zullen stijgen qua speelsterkte. De eerste set won Marlon van der Goes via 8-6 in de tie-break. In de tweede set ging het allemaal wat soepeler voor Van der Goes want de vele lange rallys hadden Paul d'Hooghe in conditionele nood gebracht. In de Cl-klasse boekte Guido van Poecke, als tweede ge plaatst, een regelmatige over winning op Eric Steegers van tennisclub De Meerenwijk uit Leiden. Niek de Koster won op hetzelfde schema eenvoudig van Benny de Boy. In de C2-reeks versloeg Jacky de Paepe uit Schoondijke in drie sets Robert Steegers, eveneens afkomstig uit Leiden. Theo Misseghers, favoriet in de Dl-klasse, werd halve finalist ten koste van Leon Kool. UITSLAGEN Mannen enkelspel Cl, eerste ronde: Niek de Koster- Benny de Boy 6-1, 6-2; Guido van Poecke-Eric Steegers 6-2, 6-3. C2, eerste ronde: Jacky de Paepe- Robert Steegers 7-5, 1-6, 6-2. Dl, tweede ronde: Theo Misseghers- Leon Kool 6-0, 6-3. D2, eerste ronde: George van Hoye- Patrick Pollet 6-3, 2-6, 6-2; tweede ronde: Peter van Remoortere-Jürgen Schuttkowski 4-6, 6-4, 6-3; Maarten van de Voorde-Kudy Crombeen 6-0, 6-2; Luc Thoen-Dominique Neve 6-1, 6-3; Frans Vlassenrood-Martien Sponselee 2-6, 6-1, 6-0. E, tweede ronde: Francois Eliano- Tonny Verwer 6-4, 6-3; Marlon van der Goes-Paul d'Hooghe 7-6, 6-2; Gerard Baecke-Leon Pieters 6-0, 6-0. Mannen dubbelspel Dl, tweede ronde: De Moor/Saman- Benjaminsen/Lebbinck 6-1, 6-2 D2/E, eerste ronde: Eshuis/Quaak- Van Hoye/Vlaminck 6-3, 4-6, 6-2; tweede ronde: Van Dalen/Verheij- den-Crombeen/Hollestelle 1-6, 6-1, 7-6. Gemengd dubbelspel Dl, eerste ronde: Kool/Huis-Haak/ Haak 6-1, 7-5; tweede ronde: Haver- hals/De Block-Groot/Van Slegten- horst 6-1, 7-5. D2/E, eerste ronde: De Kort/De Kort-De Bakker/Kerkhaert 6-7, 6-2, 6-2; Kerckhaert/Kerckhaert-Hey- man/Van Soye 6-1, 6-2. Van onze sportmedewerker Terneuzen - HW'24 ging in een vriendschappelijk treffen tegen Yerseke met verrassend ruime 3-0-cijfers onderuit. Een incom pleet Hoek ondervond veel te genstand van Terneuzen en won maar nipt met 3-2. YERSEKE-HVV'24 3-0 - Beide ploegen, die overigens veel wis selden in dit duel, waren aan elkaar gewaagd. Waar HW'24 de kansen liet liggen, daar sloeg Yerseke genadeloos toe. In de eerste helft resulteerde dat in 1-0 door Alex van Keulen en na rust bepaalde Jan Minnaard met twee doelpunten de eindstand op 3-0. HOEK-TERNEUZEN 3-2 - Een aantrekkelijke wedstrijd, al kwam Hoek wel met veel inval lers in actie. Dat nam niet weg dat Terneuzen verdienstelijk te genstand bood. Door Patrick Baumgarte kwamen de bezoe kers op voorsprong, maar nog voor de pauze stond Hoek aan de positieve kant van de score door goals van Mart van de Guchte. In de tweede helft liet Patrick Baumgarte 2-2 aantekenen, maar pakte Hoek toch de winst door een treffer van Peter Boer- jan. ZAAMSLAG-HONTENISSE 2-3 - Een technisch iets beter Honte- nisse en een hardwerkend Zaam- slag zorgden voor een vrij gelij- kopgaande wedstrijd. Hontenis- se kwam op voorsprong door Edward Tieleman, maar Peter Jansen zorgde kort daarna voor de gelijkmaker. Toch kon Honte- nisse met voorsprong gaan rus ten door opnieuw een doelpunt van Tieleman. Na rust werd het 1-3 door Wilco de Zwart. Jerry van Toor bracht de spanning nog terug door 2-3 te scoren, maar de gelijkmaker bleef uit. TERNEUZENSE BOYS-KOE WACHT 2-3 - Koewacht kwam furieus uit de startblokken en dat resulteerde al na tien minu ten in 0-2 door treffers van Bou- dewijn Rietjens en Marco de Pau. Daarna bood Terneuzense Boys goed tegenstand en had pech dat een inzet van Jaap Pijpelink van de lijn werd ge haald en een schot van Willem- Jan Jansen tegen de paal be landde. Kort na de pauze kwam Koewacht zelfs op 0-3 door Dan ny Vlassenrood. Daarna domi neerde de thuisploeg en scoorde via Dennis Karei en Johnny de Ritter. SDO-RIA 3-3 - RIA opende voortvarend. In een hoog tempo pakten de bezoekers een 0-2-voorsprong door treffers van Gerben Dierickx. Voor rust was de stand in evenwicht door kop ballen van Elmer van Troost en Rudi van Waterschoot. In de tweede helft kwam RIA weer aan de leiding en opnieuw via de doeltreffende Gerben Dierickx. Vijf minuten voor tijd had een gelijkwaardig SDO een ant woord klaar in de vorm van de gelijkmaker van Menno de Schrijver. GRAAUW-SPUI 2-0 - Een mati ge wedstrijd waarin de ploegen elkaar niet veel ontliepen in de eerste helft. Na de pauze was Graauw gevaarlijker en drukte dat in de slotfase uit door doel punten van Jean-Paul de Caluwé en Ronald Vael. BIERVLIET-SCHOONDIJKE 5-2 - Biervliet speelde rommelig en erg tam in de eerste helft en dat bood Schoondijke de gele genheid te domineren. Door Niek de Rijk kwamen de bezoe kers op voorsprong, maar ietwat tegen de verhouding in liet Er- win Duysserinck voor rust nog 1-1 aantekenen. Direct na de pauze kwamen de bezoekers nog op 1-2 door Claude Cornells, maar daarna was het hek van de dam en was het al Biervliet dat de klok sloeg. Door treffers van Alain van Kerrebroeck, Erwin Duysserinck (2x) en Wim Ver doorn kwam de ruime 5-2-eindstand op het bord. CADZAND-SLUIS 3-2 - Een gelijkopgaande wedstrijd met veel kansen. Cadzand profiteer de daar net iets beter van dan Sluis. Door Ruud Lijzenaar en Joop Basting kwam de thuis ploeg op 2-0. Daarna bepaalde Jacky Caniere de ruststand op 2-1. Na rust werd het 2-2 door Frank Corijn. Ruud Lijzenaar tekende in de 80e minuut voor het winnende doelpunt van Cad zand. TERHOLE-STEEN 2 2-2 - STEEN 2 opende sterk en kwam op 0-1 door Van de Bosch. Daar na herstelde Terhole zich en do mineerde de rest van de wed strijd. De thuisploeg liet echter veel kansen liggen. Door Van de Walle werd het in de eerste helft 1-1 en kort na de pauze tekende Everaert voor 2-1. STEEN wist in de slotfase door een doelpunt van Verlinde nog een benauwd gelijk spel in de wacht te slepen. IJZENDIJKE-TERNEUZEN Al 7-0 - In de beginfase bood de jeugd van Terneuzen aardig te genstand, maar toen William Ae- rssens met een afstandsschot van dertig meter de score opende knakte er iets bij Terneuzen Al. Nog voor de pauze liet Frank van de Vijver met een kopbal 2-0 aantekenen en na rust was een fysiek sterker IJzendijke heer en meester en liep uit naar 7-0 door goals van Marco de Witte (2x), Nico Aerssens, Maarten Schil ders en Frank van de Vijver.

de Stem | 1993 | | pagina 9