Koole-festival' in Zoutelande Volop spanning in Koewacht HW'24 te sterk voor Sluiskil "1 Geslaagde ouverture toernooi IJzendijke Terneuzen verrast in Limburg met 2 Van Cauteren/Kouwijzer winnen tennistoernooi De Eikenhof SPORT Niels klopt met neuslengte zijn broer Floris-Jan SPORTNIEUWS KOf OMBi de Millia )00 jaar ide kauwgum vonden M erijntje c0ord over eer Sarajevo bl boeren en iders le bijstand itsers: meer [•dienen, niet »er werken Ifried Nelissen rzamelt truien DE STEM MAANDAG 16 AUGUSTUS 1993 Van onze sportmedewerker Zoutelande - De derde uitga ve van de 'Zomid-triathlon' in Zoutelande eindigde in een 'Koole-festival'. In een ener verende slotfase klopte Niels zijn oudere broer. Het ver schil bedroeg amper zes se conden. Dit na 750 meter zwemmen, 10 kilometer fiet sen en 7,5 kilometer lopen. Een sterk presterende Brabander Jan Trommelen kwam zich een minuut later als derde melden vóór Adriaan Janisse, die nog steeds het Zeeuwse Super Presti ge bij de mannen blijft aanvoe ren. De triathlon van Zoutelande was een snelle. Dit mede doordat de organisatoren het zwemtra- ject dusdanig kozen dat de 150 deelnemers de stroom mee had den. De gebroeders Koole kwamen na dit openingsonderdeel al in de voorste linies uit het water. Joan Mudde kroop eveneens nog in een kansrijke positie tegen de Walcherse kust op. Tijdens het fietsen echter kreeg de triatleet uit het Zuid-Hollandse Nieuw- poort af te rekenen met materi- aalpech en verliet teleurgesteld de wedstrijd. Vooraan gaven de gebroeders Koole elkaar weing toe. Het looponderdeel moest uiteindelijk beslissen wie van de twee hier in Zoutelande de beste was en dat was voor deze keer de jongste. In Zoutelande was na lange af wezigheid ook Marlon Roels weer eens van de partij. De te genwoordig in Vlissingen woon achtige Koewachtenaar eindigde als zevende in zijn categorie. Bram van de Wege was de twee de Zeeuws-Vlaming op de ne gende plaats. Opmerkelijk was het optreden van de jonge Floris van Loon, die in de totaaluitslag als achtste binnenkwam, maar nog in de categorie 14- tot 16-ja- rigen actief is. Bij de veteranen klopte Theo van Hal Frans Daalman. Dat bete kent dat Van Hal al een aardig stukje op weg is om zichzelf als winnaar van het Zeeuwse Super Prestige op te volgen. Wim de Jonge haalde het bij de vetera nen H, waar Sjaak Sinke het klassement aanvoert. Irma Hee- ren bewees nog maar eens op welke hoogte ze staat bij de vrouwen in de provincie. Ze bleef haar naaste concurrente Mitzy Nieuwenhuyzen bijna der tien minuten voor. Bij de jeugd werden Daniel Reuter en Marian van de Velde als winnaars in de boeken van de Zoutelandse tria thlon bijgeschreven. UITSLAGEN JEUGD 250 M ZWEMMEN/10 KM FIETSEN/2,5 KM LOPEN Jongens: 1. Daniel Reuter (Duits land) 33.12, 2. Abe de Jong (Dord recht) 34.55, 3. Rudy van Kleven (Vlissingen) 36.03. Meisjes: 1. Marian van de Velde (Tholen) 31.36, 2. Mirjam Dieleman (Vlissingen) 31.40. ZESDE TRIATHLON Meisjes-junioren: 1. Linda Siebons (West-Souburg) 1.36.48, 2. Nicole van de Schelde (Middelburg) 1.44.25, 3. Danielle Riteco (Roosen daal) 1.55.11. Vrouwen-senioren: 1. Irma Heeren (Middelburg) 1.17.55, 2. Mitzy Nieu wenhuyzen (Hellevoetsluis) 1.30.12, 3. Andrea Suykerbuyk (Roosendaal) 1.31.41, 4. Tina Kats (Vlissingen) 1.33.05, 5. Nicole Spruit (Terneuzen) 1.33.48. Vrouwen-veteranen: 1. Marijke Eek- hardt (Roosendaal) 1.35.22, 2. Lenie van Kleven (Vlissingen) 1.42.06. Jongens-jeugd: 1. Floris van Loon (Ossendrecht) 1.15.48, 2. Jochum Kuzee (St.-Annaland) 1.18.07, 3. Marco Monster (Zuidland) 1.27.32. Jongens-junioren: 1. Mare Blok (Le- wedorp) 1.17.12, 2. Johan de Smet (België) 1.19.27, 3. Koen Elteren (Etten-Leur) 1.24.26. Mannen-senioren: 1. Niels Koole (Middelburg) 1.13.08, 2. Floris-Jan Koole (Middelburg) 1.13.14, 3. Jan Trommelen (Roosendaal) 1,14.29, 4. Adriaan Janisse (Westkapelle) 1.14.47, 5. Erik Peeman (Middelhar- nis) 1.14.59, 6. Kees van Loon (Den Haag) 1.15.02, 7. Marlon Roels (Vlis singen) 1.15.04, 8. Marcel Jansen (Ossendrecht) 1.16.28, 9. Bram van de Wege (Philippine) 1.16.45, 10. Johan van de Brande (Steenbergen) 1.17.06, 11. Sjaak de Kok (Lewe- dorp) 1.17.23, 12. Arve Hoogzand (Dirksland 1.17.26, 13. Bert Sandee (Kamperland) 1.18.30, 14. Adri Flip- se (Westkapelle) 1.18.43, 15. Ruud Zaalberg (Dordrecht) 1.18.50. Veteranen I: 1. Theo van Hal (Mid delburg) 1.19.08, 2. Frans Daalman (Breskens) 1.19.46, 3. Lein Lievense (Zoutelande) 1.21.43, 4. Jan van de Linde (Oostburg) 1.22.37, 5. Pieter Verhage (Westkapelle) 1.23.06. Veteranen n: 1. Wim de Jonge (Ber- fen op Zoom) 1.29.48, 2. Sjaak Sin- e (Vfissingen) 1.34.59, 3. Peter Rot te (Middelburg) 1.37.46. Veteranen HI: 1. Pierre Kintgen (Hulst) 1.57.47. Van onze tennismedewerker Koewacht - In het vierde Open Vlastoernooi van de tennisclub De Eikenhof in Koewacht waren drie-setters aan de orde van de dag. Een waarborg voor spannende partijen. Aan de andere kant liep het schema van wedstrijdleider Rudy Martens hierdoor wel de nodige vertraging op. Prövoost/Spork 7-5, 6-3; Missiaen/ Van Campenbout-Kool/Kegels 6-7, 6-1, 6-3; Clark/Luyten-Van de Voor de/Van Dame 4-6, 6-1, 6-3; halve finale: Leegwater/Van Remortel- Nouwen/Usebaert 1-6, 6-4, 6-3; Mis- siaen/Van Campenhout-Clark/Luy- ten 6-2, 6-3; finale: Leegwater/Van Remortel-Missiaen/Van Campenhout 6-2, 7-6. D2/E, kwartfinale: De Saegher/ Dreesmann-Blokland/Agterhuis 6-3, 6-2; halve finale: Vlassenrood/Thoen- Bouman/Verwer 6-3, 6-3; Bonte/Bon- te-De Saegher/Dreesmann 6-3, 7-6; finale: Vlassenrood/Thoen-Bonte/ Bonte w.o. Vrouwen dubbelspel Dl, kwartfinale: Kint/Kint-Heynd- riekx/De Nijs 7-5, 4-6, 6-1; Kool/Ke- fels-Van Wijck/Van Wijck 6-1, 6-1; alve finale: Cueppens/De Vos-Ker- ckhaert/Nijssen 7-5, 6-1; Kint/Kint- Kool/Kegels 6-4, 6-3; finale: Kint/ Kint-Cueppens/De Vos 7-6, 6-0. D2/E, kwartfinale: Roman/De Bock- Eggermont/Mattens 6-1, 6-2; halve finale: Van Kerkhoven/Coenen-Kint/ Kint 6-4, 6-4; Roman/De Bock-Nou- wen/Wieland 7-5, 7-5; finale: Roman/ De Bock-Van Kerkhoven/Coenen 6-2, 2-6, 6-2. De organisatie van het Koe- wachtse tennistoernooi had dit jaar voor een ander draaiboek gekozen. Er werden nu alleen dubbel- en mixedpartijen ge speeld. Bij de mannen ging de C2-finale conform de prognoses tussen Fred van Cauteren/Peter Kou- wijzer en Piet Vedder/Marco van Avermaete. Deze laatsten ston den in het begin goed te spelen, hetgeen resulteerde in een 6-3-setwinst. In de twee hierop- volgende sets, waarin Van Aver maete zich regelmatig liet gaan, kwam het favoriete duo Van Cauteren/Kouwijzer beter in hun spel wat tot uitdrukking kwam in de score. Eindstand: 3-6, 6-2, 6-3. 'In het gemengd dubbelspel-C2 vormden Nicole Willaert en Ivo Wouters het sterkste koppel. Met de nodige moeite rekenden zij in de eindstrijd via 7-6, 6-7, 6-2 af met het jeugdige tweetal Angeli- que Coenen/Robin de Witte. De eindoverwinning op het Dl- schema bij de mannen ging naar de eerstgeplaatste combinatie Luc Leegwater/Eddy van Re- mortel. Zij versloegen in de fina le hun clubgenoten bij Game'78 Luc Missiaen en Frank van Campenhout in twee sets, zij het de tweede pas in de verlenging. Bij de vrouwen van gelijke speelsterkte verrasten Mabel en Ria Kint in de finale het Bel gische duo Greta Cueppens/Mar- leen de Vos. In de mixed-C2 zegevierden Miek Kegels en Donna Nanna, als tweede ge plaatst, in de finale in drie sets over het verrassend ver doorge drongen koppel Marisa Adriaan- sens/Berry Knibbeler. In het dubbel-D2/E bij de man nen werden zoals verwacht Frans Vlassenrood en Luc Thoen nummer één al hoefden zij in de finale niet in actie te komen. Tegenstander Boudewijn Bonte had te veel last van een in de halve finale opgelopen knie blessure. Bij de vrouwen-D2/E ging de eerste prijs naar Roman/ De Bock, terwijl Francis van Kerkhoven en Eric Neve hun plaatsingsnummer één waar maakten in de mixed-D2/E. UITSLAGEN Mannen dubbelspel C2, kwartfinale: Heyndrickx/Crom- been-Martens/Nijsse 6-3, 6-2; Van Halteren/Bleyenberg-Bouwens/Diehl 3-6, 6-4, 7-6; Vedder/Van Avermae- te-De Blok/Van Duyse 6-3, 6-3; halve finale: Van Cauteren/Kouwijzer- Heyndrickx/Crombeen 6-3, 4-6, 6-4; Vedder/Van Avermaete-Van Halte- ren/Bleyenberg 6-1, 6-4; finale: Van Cauteren/Kouwijzer-Vedder/V an Avermaete 3-6, 6-2, 6-3. Dl, kwartfinale: Nouwen/IJsebaert- Gemengd dubbelspel Kwartfinale: Vlassenrood/Vlassen- rood-Hamerlinck/De Regt 6-2, 3-6, 6-4; halve finale: Van Kerkhoven/Ne- ve-Vlassenrood/Vlassenrood 6-3, 6-0; Pattijn/Pattijn-Mariman/Mariman 6-2, 5-7, 7-5; finale: Van Kerkhoven/ Neve-Pattijn/Pattijn 6-3, 6-0. De finalisten in Koewacht. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze tennismedewerker IJzendijke - Wedstrijdleider Bonnie Koens van het Mauritshof Open tennistoernooi te IJzendijke was een tevreden man. De tennisclub Tiola beleefde dit jaar de primeur van een eigen toernooi. Ongetwijfeld krijgt het toernooi de komende jaren een vervolg want men kan in Ijzendijke terugzien op een geslaagde week. Er zijn plannen om volgend jaar het toernooi ook toegankelijk te maken voor mensen met de speelsterkte C2. Nu was de Dl- categorie nog de blikvanger van het toernooi. De Dl-enkelspel- finale bij de mannen stond in een jeugdig daglicht. De als eer ste geplaatste 15-jarige Duncan Blackman uit Breskens moest het hierin opnemen tegen de pas 13-jarige Eric Schlooz uit Heer len. De ongeplaatste Limburger, die vakantie viert in Cadzand, bleek in de eindstrijd vaster te zijn dan zijn opponent. Via twee keer 6-4 eiste Schlooz de over winning voor zich op. Praktisch ieder punt werd pas gescoord na een ellenlange rally. Het spel van beide jongens was bijna identiek met hun dubbelhandige topspin- backhand en topspin-forehand. Het was kenmerkend dat Eric Schlooz zijn eerste match-point benutte nadat hun rackets de bal 37 keer beroerd hadden op dit punt. In de D2-klasse was Remy Scherbeijn uit Aardenburg in drie sets te sterk voor Ralf Ver- vaet. Bij de vrouwen-Dl werd Cindy Bondewel, als tweede geplaatst, eindwinnares door in drie sets te zegevieren over Hendrika van der Linden uit Breskens. De 12-jarige Carina van Tiggelen verraste in de D2-klasse favorie te Ellen Snauwaert in drie sets. UITSLAGEN Mannen enkelspel Dl, halve finale: Duncan Blackman- Boud Bakels 7-6, 6-2; Eric Schlooz- John Reynders 6-1, 6-3; finale: Schlooz-Blackman 6-4, 6-4. D2, halve finale: Remy Scherbeijn- Eric Asselman 6-7, 6-4, w.o.; Ralf Vervaet-Eric de Kant 7-5, 6-2; finale: Scherbeijn-Vervaet 6-7, 6-2, 6-0. E17+, halve finale: Jeroen van Oor- schot-Henk van Sprundel 6-3, 7-6; Peter Remijn-Willy de Clerck 4-6, 6-2, 6-3; finale: Van Oorschot-Remijn 3-6,. 6-4, 6-3. De finalisten in IJzendijke. Mannen dubbelspel Dl, halve finale:Apers/Goethals-Scherbeijn/Nei rynck 4-6, 6-4, 7-5; Boender/Leenhou wers-Van Daele/Reynders 6-4, 6-4; fi nale: Boender/leenhouwers-Apers/ Goethals 7-5, 6-7, 6-4. D2, halve finale: Scherbeijn/De 'Ritcke-Remijn/Van Hee 6-4, 6-4; De Paepe/Vastenhout-De Back/Verduyn 3-6, 6-2, 6-1; finale: Scherbeijn/De Rijcke-De Paepe/Vastenhout 6-2, 6-3. E17+, finale: Hamers/Vermeulen-Van Overloop/Van Gennip 6-4, 6-2. Vrouwen enkelspel Dl, halve finafe: Hendrika van der Linden-Martina de Kruyter 6-1, 6-7, 6-4; Cindy Bondewel-Christianne Vriends 6-4, 3-6, 6-4; finale: Bonde- wel-Van der Linden 4-6, 7-5, 6-2. D2, halve finale: Ellen Snauwaert- Juul Benjaminsen 6-2, 6-0; Carina van Tiggelen-Mattie Harms 6-0, 6-2; fina le: Van Tiggelen-Snauwaert 4-6, 6-3, 6-4. E17+: 1. Martine Neirynck; 2. Marjan Donze, Vrouwen dubbelspel Dl, finale: Lips/Geel-Doens/Van Vel- zen 6-4, 1-6, 6-3. D2. halve finale: Buysse/De Bruycke- Van onze sportmedewerker Terneuzen - HW'24 blijkt geen moeite te hebben met het zware oefenprogramma dat het momenteel afwerkt. Nu werd Sluiskil simpel met 7-1 aan de kant geschoven. Dat was overigens niet de hoogste dagscore, want Aar denburg versloeg Groede met 2-10. 'Het duel Zeeland Sport-Hoofdplaat werd ge- Staakt. HW'24-SLUISKIL 7-1 - Op ad vies van trainer Paul Telussa beperkte HW'24 zich tot direct voetbal. Men liet de bal het werk doen en daar had Sluiskil geen antwoord op. Nadat Claude Everaert de score voor de thuis ploeg had geopend, kwam Sluis kil nog wel langszij via Marcel Meijer, maar daarna was het hek van de dam. Aachtereenvolgens Angelo Verbraeken, Dennis Riet- jens, en Harm Rietjens (3x) be paalden de ruststand op 6-1. Ook na rust was HW'24 veel sterker, maar het liet nogal wat kansen liggen. Alleen Harm Rietjens wist de weg naar het net nog te vinden. GROEDE-AARDENBURG 2-10 - Voor Groede gold als excuus dat het de eerste oefenwedstrijd was. Aardenburg had al enkele wedstrijden achter de rug en was dan ook veel scherper in dit treffen. Voor de bezoekers scoor den Angelo Sinack (3x), Paul Hubregsen (2x), Martin Diele man (2x), Mark Buzeijn, Guido la Grand en Corné de Bruijne. Voor Groede waren Alex Gokke en Jan van Belois produktief. Laatstgenoemde was na een lan ge blessureperiode weer present. GRAAUW-KOEWACHT 2-2 - Een knap resultaat van Graauw, dat aan een goede oefenperiode bezig is. In de eerste helft waren de beste kansen voor Graauw, dat via William van Passel op voorsprong kwam. Daarvoor had Eric Mahu al twee flinke kansen laten liggen. Door Jacky Lam bert kwam Koewacht voor rust op gelijke hoogte. Na de pauze tekende Ronald Vael voor 2-1, maar in de slotfase scoorde Bou dewijn Rietjens uit een vrije trap fraai en terecht 2-2. OOSTBURG-BIERVLIET 2-0 - Een verdiende zege voor een be ter Oostburg. Vrijwel de gehele wedstrijd had de thuisploeg het beste van het spel. In de eerste helft opende Werner Temmer man de score. Na rust schoot een Biervliet-speler in eigen doel na een voorzet van Ger van de Voorde. Oostburg moet voor een hele tijd de 18-jarige Dimitri van Overmeire missen. Hij brak in de onlangs gespeelde wedstrijd te gen Breskens zijn kuitbeen en scheurde zijn enkelbanden. HONTENISSE-METO 0-0 - Een gelijkopgaande partij met de iets betere kansen voor Hontenisse. Dave de Booy had pech dat een schot via de binnenkant van de paal in de handen van de METO- doelman belandde. Na rust liet Sjef Pouwels voor de thuisploeg een goede kans onbenut. In de slotfase zakte het spelpeil flink door vermoeidheid. SDO-IJZENDIJKE 1-2 - SDO bood goed tegenstand, al was IJzendijke vooral voor rust ster ker. In die fase namen de bezoe kers een 0-2-voorsprong door goals van Mike Stevens en Jan Schilders. In de tweede helft was SDO vrijwel gelijkwaardig aan IJzendijke. Het kreeg enkele goede kansen. Rudi van Water schoot verzilverde er een. CORN BOYS-HERNIS GENT ■4-1 - Corn Boys was duidelijk de betere ploeg tegen een combina tie van het reserve-elftal en de jeugd van het Belgische Heirnis Gent. Bij rust was het 2-0 door goals van Mark Maes (uit een vrije trap en een strafschop). Kort na de pauze scoorde Thier ry Eeckman tegen, maar daarna liep een goed samenspelend Corn Boys uit naar 4-1 door treffers van Martin Dhaene en Sonny Riddering. ZEELAND SPORT-HOOFD PLAAT 0-2 - Deze wedstrijd duurde nauwelijks een kwartier. Een aanwezige terreinwacht liet het duel staken, omdat het vol gens hem te nat werd. Dit tot groot ongenoegen van de spelers, arbiter en betrokken verenigin gen. In de Zeeland-Sport-be- stuurskamer sprak men van 'een belachelijke ingreep.' „Er kon nog best gevoetbald worden." POLARIS-TERNEUZEN 2-1 - Een gelijkopgaande partij. Ter neuzen bood opnieuw goed te genstand aan deze tweedeklas ser. De thuisploeg kwam in de eerste helft op 1-0 door Patrick Lemmens en liep na de pauze naar 2-0 door Marcel Ritzen. Richard Burky scoorde tegen voor Terneuzen. LUCTOR'88-VLISSINGEN 2-0 - In de eerste helft waren de ploe gen aan elkaar gewaagd. Beide teams kregen kansen, maar die werden niet verzilverd. Na rust kwam het kwaliteitsverschil tot uiting en liep een beter Luc- tor'88 uit naar 2-0 door goals van Leen van Zaltbommel en Arno Honing (fraaie kopbal). TERHOLE-AXEL 2 3-6 - Tot een kwartier voor tijd was het 3-3. Toen nam Axel 2 de leiding met 3-4. Terhole ging met veel risico op zoek naar de gelijkma ker. Via counters sloegen de Axel-reserves genadeloos toe. De produktie van dat team werd verzorgd door Nieuwelink (2x), Graefschepe (2x), Martinu en een eigen doelpunt van Terhole. De produktie van Terhole kwam op naam van: Markanovic, Begic en Van den Branden. vrijstraat 5-sluis. tel. |RCjjTSTRA^^^0^2UR& Ralf Gommers presteert goed Hengelo - De Zeeuws-Vlaamse jeugdschakers, die di aan het open kampioenschgap van Nederland in HÏ hebben knap gepresteerd. Ralf Gommers van de schaakvereniging Terneuzen eindi: een deelnemersveld van 86 personen op een verdiensi veertiende plaats in de C-groep (12-14 jaar) met een score punten uit 9 wedstrijden. Veerle Leenhouts van SVWZV uit Oostburg werd in dit schap van jongens en meisjes 37e met een totaal van 5p^l,pr»]iailSSee uit 9 wedstrijden. Zij eindigde knap als tweede meis) nationaal niveau. De iets jongere Peter Kalisvaart van Lj, l)}i jvCIl Axel scoorde in deze C-groep 4 punten. Dat was goed vo 54e plaats. In de B-groep finishte Jenny Luijben uit Oosta met een score van 2 punten uit 9 wedstrijden. 01178-6123 TEL. 01170-J izen - Zeeuws-Vlaanderen een eigen marechaussee- Het kabinet heeft een om de bedreigde brigades —euws-Vlaanderen en Delf- Terneuzen - Het kanopolotoernooi voor vrouwen, dat de m stand te houden over- polocommissie Zeeland in het Veerse Meer hield, verliep vol. Jammer voor de organisatie was het feit, dat men sl Kanopolotoernooi groot succes ken Hoofdofficier van jus- Huijgen en brigade-com- op het besluit. ZEELAND - C1 over de inbreng van twee Nederlandse en twee Belgj 'ant J. Maat reageren ver- ploegen kon beschikken. Daardoor miste dit evenement ietwat de doelstelling: promotie van deze vrij nieuwe tal sport voor vrouwen in Nederland. Ploegen uit Duitsland en Frankrijk hadden op een andere d wel van de partij kunnen zijn, maar moesten nu deelname wegens andere verplichtingen. Toch sprak Rian] pejan van de organsiatie van: „Een geslaagd evenement." Tijdens dit toernooi kwam het Nederlandse vrouwenteam het eerst officieel in actie. Die formatie was duidelijk te voor de andere ploegen. In de poulewedstrijden won heli 10-0 van AKKC uit Antwerpen, met 7-0 van Keistad] Amersfoort en met 7-1 van ERWV Avasco uit het Bel; leper. In de kruisfinale werd maar liefst met 15-0 opgerold. In de finale was Nederland opnieuw te sterk vii 6-0-zege op IRWV Avasco. Voor het Nederlands team p; toernooi in de voorbereiding op een sterk internationaal nooi in Mechelen volgende week. De strijd om de derde werd door AKKC Antwerpen met 2-1 van Keistad gewon® EINDSTAND 1. Nederland, 2. IRWV Avasco, 3. AKKC 4. Keistad. Toernooizege Bruse Boys Bruinisse - Philippine heeft de zege in het jaarlijkse Mosselt nooi niet kunnen prolongeren. Vorig jaar won die p] toernooi op eigen veld, maar nu moest het de eer organiserende Bruse Boys laten. In de eerste wedstrijd stonden Bruse Boys en Philipjl tegenover elkaar. Dat treffen eindigde onbeslist: 0-0. Daa speelde Philippine met 1-1 gelijk tegen Yerseke en won met van Sluis. Bruse Boys klopte met 1-0 Sluis en was I slotwedstrijd bij winst tegen Yerseke zeker van de toernooia Vrij gemakkelijk (4-0) verzekerde Bruse Boys zich van de til Bruse Boys-Philippine 0-0, Sluis-Yerseke 0-4, Yerseke-Philippine 1-1,1!' Boys-Sluis 1-0, Philippine-Sluis 1-0, Bruse Boys-Yerseke 4-0. EINDSTAND 1. Bruse Boys 5 punten, 2. Philippine 4, 3. Yerseke 3, 4. Sluis 0 punten, Twee Gezusters wint zeilrace Plymouth - Het Breskense jacht Twee Gezusters met! Zuiderbaan als schipper, heeft een internationale zeilwet gewonnen. Na 605 mijl bleek de Terneuzense huisarts des tijd gemaakt te hebben en werd daarmee naast winnaar ii eigen klasse tevens algemeen winnaar. Twee Gezusters, onlangs tweede in het algemeen klassen de John Brown's IMS-kampioenschappen, moest in deze a naamde Fastnetrace in de slag met een zeventigtal concui ten. Een gevecht in de wateren van Zuid-Engeland ricli Ierland en terug. Dit onder wisselende omstandigheden: regen en wisselvallige windkrachten. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Hoek won in een vriendschappelijk treffd 1-3 in Bergen op Zoom van MOC'17. Breskens speel:: goede wedstrijd tegen Zaamslag (4-2) en in Limburg vel Terneuzen aangenaam door met 2-2 gelijk te spelen sterke eersteklasser Schuttersveld. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE re-Oosthoek/Blaeske' 6-4, 7-6; Rodri- go/Benjaminsen-Minnaert/Verhage 6-4, 6-2; finale: Rodrigo/Benjaminsen- Buysse/De Bruyckere 6-1, 6-3. E17+: 1. Donze/Verduyn; 2. Van Dier- men/Nijsse. Gemengd dubbelspel Dl, halve finale: De Rijcke/Steutel- Van Tiggelen/Van Tiggelen 6-3, 6-2; Gelevert/Gelevert-Claerhoudt/ Vriends 6-0, 6-1; finale: Gelevert/Ge- levert-De Rijcke/Steutel 6-3, 6-2. D2, finale: Klaver/Standaert-Scherbe- ijn/Risseeuw 6-3, 6-2. E17+, finale: Willemsen/Willemsen- Van Noord/Van Noord 6-4, 7-6. MOC'17-HOEK 1-3 - Vooral voor rust was Hoek de betere ploeg. In die fase namen de be zoekers een 0-2-voorsprong door doelpunten van Peter Boerjan en Mart van de Guchte. In de twee de helft was er sprake van een meer evenwichtig treffen. Toch liep Hoek nog verder uit door een treffer van Mark de Kunder. Daarna redde MOC'17 de spreekwoordelijke eer door een doelpunt van Pierre Withagen. BRESKENS-ZAAMSLAG 4-2 - Breskens speelde een goede wed strijd. Goed combinatiespel en snel uitgevoerde aanvallen lever den kansen op, maar die werden aanvankelijk niet verzilverd door Peter de Putter en Adri van Haneghem. Via een uitval nam Zaamslag de leiding door Cees de Puuter. In de tweede helft scoorde Breskens wel. Jaap van de Lijke tekende na een solo voor de gelijkmaker en Adri van Haneghem scoorde twee keer op rij na voorbereidend werk van de sterk spelende Michel de Ruysscher. Door Peter Jansen kwam Zaamslag terug naar 3-2, maar een eigen doelpunt van Jan de Zwarte betekende 4-2. SCHUTTERSVELD-TERNEU- ZEN 2-2 - Terneuzen verraste aangenaan tegen de eersteklas ser uit het amateurvoetbal. In de eerste helft was de thuisploeg duidelijk beter en kwam op 2-0 door goals van Richard Berks en Ronny Bachaus. Daarna kreeg Terneuzen meer greep op de wedstrijd en organiseerde beter. Dat resulteerde voor de pauze in 2-1 door Ralf Baumgarte. Na rust was Schuttersveld wel iets meer in balbezit, maar was Ter neuzen zeker zo gevaarlijk. Tien minuten voor tijd tekende Pa trick Baumgarte voor 2-2. Rinus Kolijn moest het strijdperk ver laten met een zware enkelblessu re. VOGELWAARDE-AZW 2-3 - Een aantrekkelijke wedstrijd. Vogelwaarde was wel iets beter, maar AZW counterde gevaar lijk. Door Obey Kurren en Theo Hanny namen de bezoekers zelfs met 0-2 de leiding. Voor de pau ze trok Vogelwaarde dat recht door treffers van Rudie Raas en Arno Wauters. In de twe opende Vogelwaarde sterk, maar het was wcei Hanny die na een uite scoorde. In de slotfase zelfs de beste AZW. STEEN-TERNEUZENSEI 2-0 - In de eerste helft w ploegen aan elkaar gem kansen die onstonden toen niet verzilverd. Nai het beste van het speli' thuisploeg. In de 55e opende Wemer Bisschop* re en vijf minuten voor I Eric Merckx 2-0 noteren. Strijdonk stond beide kera de basis van die doelpunt® KRABBENDUKE-SPW Spui kon het in de eerst' goed bolwerken. Nadat Joossen Krabbbendijke op_ sprong had gezet tekende Meijer voor de pauze gelijkmaker. Na rust was^ lijk dat Krabbendijke de voorbereiding is. Die I maakte conditioneel indruk en liep uit naar ee»! te 7-1-zege door doelpunt® Dennis Neels, Hein Frans van Hee, Rinus Benny de Leeuw en Eric MEERDONK-HULST" 2-4 - Voor rust legde Hulsterloo de basis voorj zege. Door treffers van ijen, Stefan de Vos en Dillis konden de bezoekt een 1-3-voorsprong gas"1 Na de pauze oogde dt meer gelijkwaardig, aari die periode was Hulster" vaarlijker. Toch kwam donk op 2-3. Mario Ver verruimde de marge naar twee goals. PATRIJZEN-NIEimLAV - Een met veel invallers sf Patrijzen was de meest lende ploeg en kwam f" sprong door André Tra31/ een corner van Edward man scoorde. Vijf ndn" rust waren de rollen omg en was het Edward My die uit een hoekschap v< Traas 2-0 scoorde, kwam Nieuwland goed t' trok de stand in evenwk doelpunten van Van Kleef. jkholm (dpa) - De 'dse archeoloog Bengt -ivist heeft op het ei- Orust, een uitgekauwd van 9.000 jaar oud ge- jden. De archeoloog vond i stuk kauwgum op de ,8ts waar in de steentijd i nederzetting lag. Het ,t om een stuk hars dat fflengd werd met honing, 1 weer werd uitgespuugd, ia het is uitgekauwd. 1 de tandafdrukken kon tkvist zien dat een jong 'd h ^ekkern*i genut- DEZE KRANT: hWAG 2 KATERNEN rnen-/Buitenland roenland Jutenland onomie hrs ort pland Is "Programma's A2 A3 A4 A5/A6 A6 deel B deel C deel D D2 Atleed ïe - Zodra de drie strijden- Irtijen in Bosnië tot een ■tief vredesakkoord geko- bijn, krijgen de Verenigde het tijdelijke beheer over fcfdstad Sarajevo. De Kroa- loslims en Serviërs hebben Iver gisteren aan het begin ,e nieuwe onderhandelingen jnève een principe-akkoord kt. BUITENLAND - A4 - Steeds meer boeren inders moeten een beroep fop de bijstand, omdat ze bandeel niet meer kunnen Erken. Omdat de afhande- fan de aanvragen vaak lang i, komt het nogal eens voor ten de bijstand te laat krijgt ailliet gaat. Het Land schap wil daar wat aan doen. [BINNENLAND - A3 [•- De meeste Duitse arbei- willen, ondanks de recessie, Igaan verdienen maar niet 'er gaan werken. Dat laatste stokpaardje van bonds- ilier Kohl. Er gaat geen dag bij of Kohl hamert op de baak langer te gaan werken. [ECONOMIE-A5 irg - De Belgische sprinter fied Nelissen blijft eretruien melen in de etappe-koer- Na het geel en het groen in four de France werd het pen oranje in de Profronde 1 Nederland. In Tilburg iet Nelissen namelijk de eer- pappe op zijn naam. De Belg [de snelste in een massa- E SPORT-B2 l Er\ zou i Door Stutl deral cusv scho woe wetl KN| malf De eersl bij weri het atle pinj tus Op de coni de afg<| die DeJ (T- Va| Bu spf twl sir! vel Erl

de Stem | 1993 | | pagina 16