Simon voorspelbare eindwinnaar Ron Vermaat klopt Jan Louisse Kanopolotoernoo vrouwen 'De Pie HW'24 biedt kna verweer aan Halsteren Marie-Kristien Poppe wint op drie fronten Jaco Tettelaar zegeviert in 'Ster van Valkenisse' In Haaietanden-tennistoernooi Cadzand SPORT ZEELAND Peter Mol toont zijn klasse in Burgh-Haamstede Kwart triathlon van De Schotsman in Kamperland (ardenburg op >ek naar juwgrond enzine/diesel ent goedkoper idanks recessie )ijgt omzet cafés iplomaat VS (jeorgie jodgeschoten laffia steekt ïssen in brand' iet levenslang er politieman taunisse n &eze krant: Merijntje DE STEM MAANDAG 9 AUGUSTUS 1993 Van onze sportmedewerker Koudekerke - Jaco Tettelaar is zaterdag winnaar gewor den van de eerste 'Ster van Valkenisse', een van stad-tot- stad-wedstrijd voor B-ama teurs over 120 kilometer, waarvan het parkoers over een gedeelte van Walcheren voerde. Tettelaar, die deel uitmaakte van De Coureur uit Vlaardingen, bereikte als solist de eindstreep in Kou dekerke met luttele seconden voorsprong op een groep van elf, waarmee hij de slag had gemaakt. WIELRENNEN Op drie kilometer voor de finish ontsnapte de 32-jarige Jaco Tet telaar aan zijn belagers en het gaatje dat hij wist te slaan bleek voldoende om zijn negende zege in dit seizoen te incasseren. Een verdiende triomf van een sterke renner, die al eerder dit seizoen een grote wedstrijd op zijn naam schreef (De Omloop door het Land van Bartje) en in 1990 nationaal kampioen werd bij de toen nog bestaande categorie liefhebbers. De Ster van Valkenisse voor clubploegen van drie man is in velerlei opzicht een succes ge worden. Niet minder dan 39 clubs uit vele streken van ons land toonden belangstelling voor deze koers over de lange adem, waarvoor ook veel toeschouwers interesse toonden. Bovendien was de organisatie perfect. Klaas Lenstra en al zijn medewerkers, die deze wielerhappening op po ten hebben gezet, verdienen dan ook een pluim. In het veld van 122 vertrekkers hebben de Zeeuwse renners geen rol van betekenis kunnen spelen. Hans Etienne (Oud-Vossemeer), die deel uitmaakte van WV Roo sendaal, eindigde op de 25e plaats, op 4.42 van de winnaar. Jac Hommel, eveneens uit Oud- Vossemeer die voor De Zuidwes thoek reed, kwam als 28e over de eindstreep en de Middelkam per Jan Blok (Yerseke) finishte als 34e. Andere Zeeuwen, maar ook diverse renners van buiten de provincie, werden met te gro te achterstand uit de wedstrijd genomen. Op het programma stonden eerst drie grote ronden van 30 kilome ter, gevolgd door een lus van 20 en nog een van 10 kilometer. Al in de eerste ronde werd het veld in vijf groepen verdeeld. Het aanvangstempo lag velen zwaar op de maag. Daarna kwamen steeds diverse renners in adem nood, maar uiteraard bleven de sterksten overeind. In de tweede ronde draafden dertig man in de spits, die in de derde lus geredu ceerd was tot 24 renners. Deze hoofdmacht bleef eveneens niet compleet. Na 75 kilometer kwam er een scheuring in de kopgroep. Dertien man kwamen voorop, waaronder favorieten als Jos Gevers, Frank Rijkhof, René Zorge en de latere winnaar Jaco Tettelaar. Alleen Henk Bo nen loste nog uit deze hoofd macht. De andere twaalf raakten voorgoed buiten schot, ondanks verwoede pogingen van een volggroep van tien, die de leiders tot op 25 seconden naderde, maar daarna toch geen vuist meer kon maken en in de slotfa se definitief door de knieën ging. In de laatste vijf kilometer was er volop bedrijvigheid bij de mannen in de spits. Een sper vuur van demarrages leverde aanvankelijk niets op totdat ein delijk Jaco Tettelaar het beslis sende gaatje sloeg. Hij moest daarbij wel tot het uiterste gaan, voelde als het ware de hete adem van de volgers in de nek, maar hield stand. Jos Gevers was de rapste van de elf achtervolgers. UITSLAG 1. J. Tettelaar (Vlaardingen) 120 kilometer in 2.36.53, 2. op 2 secon den J. Gevers (Rijsbergen), 3. D. van Reek (Noordwijk), 4. F. Rijkhof (Veenendaal), 5. R. Zorge (Breda), 6. J. Schrover s-Hertogenbosch), 7. P. Schmitz (Geleen), 8. R. Guiit (Was senaar), 9. L. Pelgrom (Olst), 10. R. van der Wardt (Hendrik Ido Am bacht), 11. E. Bijlsma (Bolsward), 12. K. van Til (Groningen), 13. op 3.17 B. Pompstra (Grotegast), 14. op 4.33 H. Bonen (Ruinen), 15. op 4.35 J. Kraak (Zevenbergschen Hoek), 16. R. Plugge (Leiden), 17. B. Burg graaf (Haarlem), 18. D. Hol (Delft), 19. K. Alberts (Delft), 20. J. van Boxel (Kaatsheuvel). Van onze tennismedewerker Henk van de Voorde Cadzand - De afzegging van Tim van Veldhoven bete kende een koude douche voor de organisatie van het Haaietanden-toernooi in Cadzand. Het B-schema werd immers zodoende beroofd van de grote favoriet. Tennis- leraar Mike Simon uit Hoek, oorspronkelijk als tweede geplaatst, wérd zo de verwachte eindwinnaar. In de finale had zijn leerling en dubbelspelpartner Kim Lange- raert conform de prognoses geen schijn van kans. Hoezeer Kim Langeraert ook zijn best deed en vocht voor wat hij waard was, was hij niet opgewassen tegen het geraffineerde spel van Si mon. De eerste set stond Mike Simon zelfs geen enkele game af.. In de tweede set was Kim Lan geraert in staat om de bal wat langer in het spel te houden, was soms een aardig schouwspel op leverde. Meer dan twee games zaten er echter niet in voor de man uit Sas van Gent. De laatste game met Langeraert aan servi-- ce golfde via deuce nog wat op en neer, maar Simon besliste de strijd met een rakelings over het net scherende backhand-slag op de backhand van Langeraert. Eindstand: 6-0, 6-2. „Het ging vrij gemakkelijk. Ik speelde best lekker. Hard- court ligt me wel. De wedstrijden voor de finale kon Kim in een lager Van onze sportmedewerker Burgh-Haamstede - Peter Mol onderstreepte zaterdag avond zijn uitstekende vorm in de Schouwse badplaats Burgh-Haamstede, waar hij zijn elfde bloementuil van dit seizoen in ontvangst mocht nemen. De 27-jarige topper in het Zeeuwse amateurkorps timmerde voorgaande jaren ook al flink aan de weg, maar bleek toen meerdere keren niet rap genoeg om zijn over macht uit te drukken in de eindsprint. WIELRENNEN Dat lukt dit jaar beter. Zoals in Burgh-Haamstede, waar Mol toch snelle jongens als Marcel Remijn en Vital Timmermans achter zich hield tijdens de laat ste meters. Genoemd drietal stak daar in gezelschap van Ludo van Overveld, Michael Touz, Ruud Havermans en Rinie Sestig, de lont aan het kruit na 25 kilome ter. Een zevental dat op het 2,5 kilometer lange parkoers het tempo hoog opvoerde. Het restant van het veld had daar geen antwoord op. De lei ders 'boekten steeds meer ter reinwinst. Na 80 kilometer wipte Bob Rasenberg nog wel uit het peloton, maar zijn achtervolging kreeg niet het gewenste effect. Met nog tien kilometer voor de wielen werd het levendig in de spits. Peter Mol sloeg een gaatje, maar de reactie van zijn concur renten was afdoende om deze poging in de kiem ie smoren. Ludo van Overveld (winnaar van de leidersprijs) sloeg daarna op de vlucht, kreeg even later steun van Ruud Havermans, maar ook dit tweetal kreeg geen ruimte. De tempoversnellingen in de kopgroep hadden tot gevolg dat Rinie Sestig moest lossen, zodat met zijn zessen werd geduelleerd om de hoofdprijs. Peter Mol ze gevierde met een halve fietsleng- te voorsprong. UITSLAG 1. P. Mol (Kapelle) 100 kilometer in 2.16.10, 2. M. Remijn (Wilhelmina- dorp), 3. V.-Timmermans (Yerseke), 4. L. van Overveld (Schijf), 5. M. Touz (Oekraïne), 6. R. Havermans (Nieuw- Vossemeer), 7. op 43 seconden B. Ra senberg (Terheijden), 8. R. Sestig (Oos terhout), 9. op 2.25 C. Schouwenaar (Kloetinge), 10. J. Leijs (Standdaarbui- ten), 11. E. de Crom (Hoogerheide), 12. P. Hoondert (Goes), 13. J. de Crom (Woensdrecht), 14. P. Barten (Zeven bergen), 15. W. Geijs (Kwadendamme), 16. F. Franse (Kwadendamme), 17. J. van de Ameele (Terneuzen), 18. M. van Vlimmeren (Hoeven), 19. J. Dagevos (Wemeldinge), 20. S. Aarts (Kruinin- gen). tempo spelen. Een finale met een hoog tempo valt dan tegen. Sinds Sluis(drie weken gele- den)had ik niet meer getennist, maar ik kon toch gemakkelijk aanpikken. Het is wel jammer dat de B-schema's zo klein wor den, waardoor er vaak niet B- waardige eindwinnaars zijn," al dus Mike Simon na afloop. Op het B-schema bij de vrouwen rolde de beoogde finale tussen favoriete Leandra Knobben uit Dalfsen en Isabelle Leenhouwers uit de bus. De pas 17-jarige Knobben maakte haar plaatsing waar door via twee keer 6-4 te zegevieren. De finale was het aanzien waard waarbij beide speelsters vooral vanaf de base line opereerden om van daar uit het juiste moment te kiezen. „Dat meisje speelde goed, maar er had meer ingezeten voor mij. Ik was niet echt in vorm, mischien omdat ik te weinig heb getraind," stelde de Oostburgse Isabelle Leenhouwers vast. In de C-klasse werden de eind winnaars Ria Sterrenberg van TV Sluiskil en Arno Thuis uit Epe. Thuis rekende in de finale met forse cijfers af met Robin Morel, die hiervoor wel favoriet Jean Klingen uit. Utrecht de doorgang versperde. T- UITSLAGEN Mannen enkelspel B, halve finale: Kim Langeraert-Ro- bin Morel 6-1, 6-1; Mike Simon- Jeroen Holthaus 6-1, 6-4; finale: Simon-Langeraert 6-0, 6-2. C, halve finale: Robin Morel-Jean Klingen 7-5, 6-2; Arno Thuis-Wij- bren Hoekstra 6-1, 6-4; finale: Thuis-Morel 6-1, 6-0. Dl, halve finale: David Huys-Jorg van Stiphout 6-1, 4-6, 6-4; Helmuth Rutt-Joost Schalk 6-3, 6-1; finale:, Rutt-Huys 6-2, 6-1. D2, halve finale: Maarten Vogels- Tony Ramselaar 6-4, 6-1; Krijn van Stiphout-Thorsten Vichs 6-2, 6-0; finale: Vogels-Van Stiphout 6-2, 7-5, 3-6. Mannen dubbelspel C, halve finale: Hoekstra/Thuis- Dhont/Van Remortel 7-6, 6-1; Van Remortel/Van Remortel-Morel/Seen 6-3, 6-1; finale: Hoekstra/Thuis-Van Remortel/Van Remortel 6-1, 6-4. Dl, halve finale: Smeets/Vogels-Ge- levert/Gelevert 6-4, 6-3; Schummer/ Tschinkel-Kijk in de Vegte/Kijk in de Vegte 7-6, 6-3; finale: Schummer/ Tschinkel-Smeets/Vogels 6-4, 6-4. D2, halve finale: Gheselle/Standae- rt-Van der Linden/Schaap 6-2, 6-4; Kohlen/Schummer-Elissen/V osters 6-2, 6-3; Kohlen/Schummer-Ghesel- le/Standaert 6-2, 6-1. Vrouwen enkelspel B, halve finale: Leandra Knobben- Anneke Bouwhuis 6-4, 4-6, 6-4; Isa belle Leenhouwers-Helma Wassink 6-3, 6-4; finale: Knobben-Leenhou- wers 6-4, 6-4. C, halve finale: Ria Sterrenberg-Jes sie Bouwhuis 7-5, 3-6, 7-6; Annelies Kaan-Yvette Takken 4-6, 7-5, 6-2; finale: Sterrenberg-Kaan 6-2, 6-2. Dl, halve finale: Kim van Schaik- Sigrid de Jong 6-1, 7-5; Nicole Hen- drikx-Chelly Stellenaar 2-6, 6-0, 6-4. D2, halve finale: Sanne Reyans-Juul Benjaminsen 6-3, 6-4; Nancy Nien- huis-Eefje Pattijn 6-3, 6-3; finale: Nienhuis-Reyans 6-1, 6-2. Vrouwen dubbelspel D, halve finale: Van Schaik/Van Schaik-Deconinck/Ingels 6-1, 6-0; Stellenaar/V riends-Nienhuis/Nien- huis 6-1, 6-4; finale: Van Schaik/ Van Schaik-Stellenaar/Vriends 6-2, 7-5. Gemengd dubbelspel C, halve finale: Jansen/Stroeken- Broertjes/Kathman 6-3, 6-4; Hen- drikx/Klingen-Schelfaut/Van Re mortel 6-3, 6-1; finaler~Hendrikx/ Klingen-Jansen/Stroeken 6-4, 3-6, 6-1. I D, halve finale: Van Schaik/Van Delft-Reyans/Huys 3-6, 6-1, 6-2; De Jong/Kijk in de Vegte-Olff/Olff 6-1, 7-6; finale: De Jong/Kijk in de Veg- te-Van Schaik/Van Delft 6-2, 6-1. Atletiek TWEE weken na het doping- schandaal in de Oostenrijkse at- letiekwereld heeft de omstreden bondscoach Haimo Tiefenthaller onder druk van de publieke opi nie zijn functie neergelegd. De loop trainer had de vier atleten onder zijn hoede, die twee weken geleden in een televisieprogram ma toegaven dope te hebben ge bruikt. Tiefenthaller houdt vol, dat hij niets van de dopingprak- tijken van het viertal afwist. De finalisten van bhet Haaietanden-tennistoernooi in Cadzand. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Kamperland - Ron Vermaat klopte Jan Louisse op de kwart triathon van De Schotsman in Kamperland. Louisse, al meerdere keren winnaar van deze tria thlon, begon wel als eerste aan het slotonderdeel, de tien kilometer lopen, maar werd op dat onderdeel gepasseerd door de jonge triatleet uit Nieuw-Vosse- meer. Het verschil werd uiteindelijk uitgedrukt in een halve minuut. De kwart triathlon op en om het Noord-Be- velandse recreatiecentrum kreeg een kleine driehonderd deelnemers aan de start. Dit met een kwart, achtste en een zestiende (jeugd) triathlon op het menu. Het zwemmen werd afgewerkt in het Veerse Meer en was voor de kwart 1000 meter. Richard Huisman uit het Gelderse Duiven hees zich als eerste aan de vaste wal. Jan Louisse kwam als tweede uit dat water, voor Ron Vermaat en het langgerekte lint. Tijdens de veertig kilometer fietsen nam Louisse de koppositie over van Huisman, die verder geen rol van betekenis meer zou spelen en het ieek er op dat Louisse nog maar eens de 'King van de Schotsman' zou worden, ware het niet dat Ron Vermaat deze keer met andere gedachten naar Zeeland was gekomen. Achter dit duo legde Adriaan Janisse, die op de fiets weer geweldig op dreef was, op de derde plaats beslag voor Arve Hoogzand en Marcel Jansen. Janisse deed in het kader van het Zeeuwse Super Prestige Circuit dus weer goede zaken. In de jongste veteranencategorie kwam Frans Daalman na langdurige afwezigheid wegens ziekte weer eens aan de start. De Bressiaander was tevreden, al was de vorm van het begin van het seizoen nog niet aanwezig. Hij moest een aantal mannen van buiten de provincie voor laten gaan, werd vierde, maar klopte wel zijn Zeeuwse rivaal Theo van Hal. De winst was voor Joop Menke uit het Noord-Hollandse Breezand. Bianca van den Kieboom is zeker een aan winst voor het triathlongebeuren in de regio. De jonge atlete uit Steenbergen had bij de vrouwen geen tegenstand van betekenis. Terése van Lare, voor het eerst sinds haar valpartij met de fiets een aantal maanden geleden weer aan zwemmen toe, meldde zich als vierde vrouw aan de finish en won bij de vrouwen-veteranen. Op de achtste triathlon ging de winst bij de mannen-senioren naar Jan van der Wekke 'uit Dirksland. Marga Quist uit Puttershoek was de snelste vrouw op deze afstand. Bij de jeugd beheersten de Belgen het geheimen. UITSLAGEN ZESTIENDE TRIATHLON Jongens: 1. Davy Heirwegh 35.32, 2. Ben Marien ■36.07, 3. Bart Vissers (allen België) 36.12. Meisjes: 1. Mirjam Dieleman (Vlissingen) 39.35, 2. Lies Marien (België) 4L40, 3. Afke de Jong (Dordrecht) 46.12. ACHTSTE TRIATHLON Meisjes: 1. Wilma Hullenaar (Schoonhoven) 1.12.27, 2. Patricia Akkermans (Rosmalen) 1.22.50, 3. Tanja Gerards (Zierikzee) 1.23.59. Meisjes-junioren: 1. Monique Hullenaar (Schoon hoven) 1.12.24, 2. Baukje Doedee (Graauw) 1.17.27. Vrouwen-senioren: 1. Marga Quist (Puttershoek) 1.21.07, 2. Annemiek van ae Broek (Roosendaal) 1.21.31, 3. Marian de Voogt (Oostkapelle) 1.22.41. Vrouwen-veteranen: 1. Catrien de Pooter (Axel) 1.26.22. Jongens: 1. Jochum Kuzee (St.-Annaland) 1.04.54, 2. Floris van Loon (Hoogerheide) 1.06.05, 3. Jordy Meerman (Middelburg) 1.13.41. Jongens-junioren: 1. Jurgen Ouweelen (Leiden) 1.01.08, 2. Rob Bakker (Leiden) 1.10.22, 3. Leon Putten (Herkingen) 1.11.34. Mannen-senioren: 1. Jan van der Wekke (Dirk sland) 1.08.43, 2. Sjaak van Kempen (Sommels- dijk) 1.12.04, 3. Jan Hunter (St.-Annaland) 1.15.13, 4. Ron Kraayenbrink (Renesse) 1.16.21, 5. Wim de Jong (Rotterdam) 1.16.24. Mannen-veteranen 1: 1. Sjaak Akkermans (Ros malen) 1.13.31, 2. Wenselaar Fransen (Den Haag) 1.13.50, 3. Stanny Rogiers (België) 1.15.30. Mannen-veteranen 2: 1. Jan Bongers (Ovezande) 1.19.26, 2. Paul Blom (Kortgene) 1.25.46, 3. Pierre Kintgen (Hulst) 1.37.14. KWART TRIATHLON Meisjes-junioren: 1. Anke Balleux (België) 2.23.15. Vrouwen-senioren: 1. Bianca van den Kieboom (Steenbergen) 2.09.14, 2. Joke Ritman (Schiedam) 2.12.26, 3. Jaqueline van Os (Tholen) 2.14.53, 4. Andrea Suykerbuyk (Roosendaal) 2.18.49, 5. Car- la van de Berg (Mijnsherenland) 2.19.58. Vrouwen-veteranen: 1. Terése van Lare (Sluis) 2.18.27, 2. Marijke Eckhardt (Roosendaal) 2.24.21, 3. Lenie van Klieven (Vlissingen) 2.37.40. Jongens-junioren: 1. Mark Blok (Lewedorp) 1.58.50, 2. Arno Bakelaar (Spijkenisse) 2.04.42. Mannen-senioren: 1. Ron Vermaat (Nieuw-Vosse- meer) 1.48.42, 2. Jan Louisse (Kapelle) 1.49.19, 3. Adriaan Janisse (Westkapelle) 1.52.15, 4. Arve Hoogzand (Dirksland) 1.53.09, 5. Marcel Jansen (Ossendrecht) 1.53.37, 6. Sjaak de Kok (Lewe dorp) 1.54.44, 7. Johan den Boer (Bergen op Zoom) 1.54.57, 8. Erik Peeman (Sommelsdijk) 1.55.03, 9. John Hemmerle (Spijkenisse) 1.56.08, 10. Bram van de Wege (Philippine) 1.56.49, 11. Marcel Traas ('s-Heerenhoek) 1.59.06, 12. Arjen Teijn (Hellevoetsluis) 1.59.14, 13. Ruud Vermunt (Standdaarbuiten) 1.59.24, 14. Luc Marien (Bel gië) 2.00.15, 15. Bert Sandee (Kamperland) 2.00.37. Mannen-veteranen 1: 1. Joop Menke (Breezand) 1.58.26, 2. Hans Boschker (Duiven) 1.59.39, 3. Anton Mol (Den Haag) 1.59.54, 4. Frans Daalman (Breskens) 2.00.24, 5. Theo van Hal (Middelburg) 2.00.48. Mannen-veteranen 2: 1. Ad van de Watering (Halsteren) 2.11.35, 2. Herman den Boer (Bergen op Zoom) 2.12.52, 3. Wim de Jonge (Bergen op Zoom) 2.14.19. Van onze sportmedewerker Terneuzen - HW'24 heeft, ondanks een 2-4-verlies, 1 partij geboden aan hoofdklasser Halsteren. Qua veldi en scoringskansen deed de Hulster formatie nauwe% onder voor Halsteren. Laatstgenoemde ploeg verzilvert wel beter de kansen in dit oefenduel. Koewacht haald] fors uit tegen IJzendijke: 7-1. HW'24 - HALSTEREN 2-4 - HW'24 deed aan klantenbin ding. De Hulster ploeg streed met open vizier en zocht zo mogelijk de aanval. Dat resul teerde in een aantrekkelijk duel met een wisselend spel- beeld. Door Kees Moerkens kwamen de bezoekers in de eerste helft op voorsprong. Na de pauze werd het 0-2 door een verzilverde strafschop van Ad Gladines. Kort daarna maakte Dennis Rietjens vanaf de elfmeterstip ook geen fout en liet 1-2 aantekenen. Halste ren kwam op 1-3 door op nieuw Ad Gladines, waarna Angelo Verbraeken de span ning terugbracht door 2-3 te scoren. In de slotfase besliste Ronald van Sliedrecht de wedstrijd definitièf: 2-4. KOEWACHT-IJZENDIJKE 7-1 - In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar ge waagd en de 0-0-ruststand was dan ook .een juiste indica tie van het vertoonde spel- beeld. Na de pauze kwam de thuisploeg via Johnny Lensen op voorsprong. IJzendijke had een antwoord klaar via de ge lijkmaker van Michel Verhae- gen, maar zakte daarna ver weg. Jacky Lambert (4x), Jac- ky van Nieulande en Danny Vlassenrood zorgden er voor dat een ruime 7-1-eindstand op het bord kwam. HOOFDPLAAT-STEEN 3-3 - Hoofdplaat miste een vijftal vaste krachten, maar gaf knap tegenstand aan STEEN. Tech nisch hadden de bezoekers wel iets meer inhoud. De thuis ploeg kwam op voorsprong door Pascal Pijcke, maar nog voor de pauze tekende Werner Bisschop - die daarvoor al eens het houtwerk had getest - voor de gelijkmaker. Na rust scoorde Achmed Bali 1-2, te kende Jean-Pierre Pielaet voor 2-2, maar leek STEEN toch de winst te pakken toen Achmed Bali enkele minuten voor tijd 2-3 scoorde. In blessuretijd zorgde Marco van Drie met een vrije trap voor de gelijk maker. RIA-SLUIS 3-3 - Een wed strijd waarin nogal wat kan sen werden gemist. Toch werd er ook vrij veel gescoord. Sluis kwam in de eerste helft op voorpsong uit een strafschop van Raymond Hubreg Door een eigen doelpu kwam RIA op gelijke Twee treffers van Jackie niere (Sluis) en twee doelp ten van Gerben Dierickx brachten de 3-3-eindstanc<, het bord. AXEL-HONTENISSE 2-1 Een gelijkopgaande wedstrijj Beide ploegen toonden nogj brek aan ritme. De thuispl# nam de leiding via Joep F ch, maar vijf minuten v# rust tekende Edward Tiel man met een kopbal voor i gelijkmaker. Na rust vrijw hetzelfde beeld. In die fa werd een pass van Mie Pieters door Hontenisse-s. Werner van Kerckhoven inj gen doel gewerkt. GRAAUW-TERHOLE 4-2 Graauw was iets sterker drukte dat uit in de score. T| Edward Kips en Edwin ders kwam de thuisploeg i 2-0, maar voor de pait scoorde Patrick Dobbelaert gen voor de bezoekers. Nar scoorde Wilfried Verhage i| en tekende de Joegoslav speler van Terhole, Ma noote, voor 3-2. William' Passel bepaalde de eindstf op 4-2. HULSTERLOO-CORN BO 2-3 - In de eerste helft gelijkopgaande strijd. Guy Feyen nam de thuispl# de leiding. Door een eij doelpunt van Hulsteilil kwam Corn Boys lang maar voor de pauze st( Hulsterloo opnieuw aan positieve kant van de sci door een treffer van Jurgend Poorter. In de tweede was Corn Boys iets sterker e trok de winst naar zich door doelpunten van Gert Steijaert en Pascal van Vliet. PHILJPPINE-OOSTBUBG !J - Een leuke wedstrijd twee aan elkaar gewaag ploegen. In de eerste helft rij de beslissing. Na 10 minute opende Erwin Thomas uit i strafschop de score en vijf i nuten voor rust teke: Ewald Marteijn voor 2-0.1 rust kreeg Oostburg via Dii tri van Overmeeren nog fraaie kans. Die inzet wa bekwaam gestopt door Ph pine-doelman Danny KlokjJ ter. VRIJSTRAAT 5-SLUIS. TEL. C bi IRCHTSTRAAT 4-OOSTBURG. 1 rdenburg - Aardenburg is larstig op zoek naar nieuwe, atere bouwlocaties. Het colle- van burgemeester en wethou- i heeft een onderzoeksbureau het werk gezet. Dat moet ',el geschikte plaatsen vinden, gemeente wil haast maken, adat de resterende bouwgrond F het bestemmingsplan Ouwe ad 'de deur uitvliegt'. ;|E ZEELAND - C1 'itterdam - Benzine en diesel arden morgen één cent per liter dkoper. De meest voorko- nde literprijzen aan de zelfbe- ningspomp worden daarmee I cent voor super plus lood- ij, 179 cent voor Euro loodvrij, '6 cent voor superbenzine en 5,2 cent voor diesel. i Haag - Ondanks de recessie ïjft de omzet van de Neder- Sdse cafés stijgen. Ook de res- rants doen het goed. De ho- i daarentegen beleven barre den. Ze zagen hun omzet het ste halfjaar met 6 procent men. De horeca als geheel 1 het slechter dan verwacht. ZIE ECONOMIE - A5 /"I iiisi - Onbekenden hebben ermorgen vroeg in Georgië Amerikaanse diplomaat Fred oodruff doodgeschoten. Zijn to werd onder vuur genomen 'een dorpje, tien kilometer van hoofdstad Tbilisi. President vardnadze heeft meteen de igheidsmaatregelen voor di aten verscherpt. se - Volgens de Italiaanse lering zit de maffia achter de hjke bosbranden, die het d, en vooral Sardinië, nu al sele weken teisteren. Dat dt bevestigd door een maf- f-spijtoptant. i Haag - De tijd is voorbij dat ene die bij de politie ging ken een baan voor het leven eg- Het moet mogelijk zijn politie-functionaris een tij- Arnemuiden - De actieve kanopolocommissie van Kanoc ijk contract te geven. Die op- Zeeland houdt voor de eerste keer een kanopolotoernooii ting is topambtenaar Borg- vrouwen op zaterdag 14 augustus. Dit toernooi wordt gel "s van het ministerie van den op het poloveld in de kanohaven van De Piet aan inlandse Zaken toegedaan. Veerse Meer. voor een modernere en abeler organisatie. BINNENLAND - A3 Van onze sportmedewerker Aan het toernooi wordt deelge nomen door vier teams uit twee landen, Nederland en België. Uit Nederland komt KV Keistad uit Amersfoort en de Nederlandse vrouwenselectie speelt voor de eerste keer een officieel toernooi. Uit België komen de teams uit Antwerpen en leper. Dit toernooi is een primeur voor Nederland. Nog niet eerder is een apart toernooi voor vrouwen gehouden. Wel is er een enkele keer een aparte vrouwenp op een internationaal toen vuviuuui au vu" - - vv Lgcua CCil promotie voor deze kant["k-blessure maanden spectaculaire sport. Het vrouwenpolo staat moment nog in de kinder#; takt 1TI Vf»i*m nen. In de nationale compe bestaat nog geen aparte B J» - Minder dan drie weken hiervoor. Op dit moment sf r het wereldkampioenschap zij samen met de mannen» - klasse met gemengde toernooi is dan ook weg in Oslo raakt Gert- tneimisse in vorm. De Bra- die wegens een zware com- 'e moest missen, finishte ten in de eerste etappe van tde van Galicië als derde. IE SPORT -B1 Van onze tennismedewerker Sas van Gent - De 19-jarige Marie-Kristien Poppe uit Westdorpe was in het toer nooi van haar eigen club Dri ve op drie fronten succesvol; enkel-, dubbel- en gemengd- dubbelspel C. Hulstenaar Guido van Poecke schreef bij het mannenenkelspel de C17+-categorie op zijn naam. Het fraai gelegen Sasse ten nispark aan de Sportkade, met op de achtergrond de brug over het kanaal van Gent naar Ter neuzen, bleek een prima decor voor een koppeling van sfeer aan prestatie. Terwijl menig toe schouwer zich te goed deed aan een voor een habbekrats verkre gen portie verse mosselen, was er op de vier banen bij tijd en wijle boeiend tennis te zien. De eindstrijd bij de mannen-C ging zoals verwacht tussen plaatselijke favoriet Tim Poppe en Guido van Poecke. De vast heid in de slagen van Van Poecke gaf uiteindelijk de door slag. De eerste set haalde hij met 6-4 naar zich toe nadat Poppe zes keer de kans had laten liggen om 5-5 te maken. In de tweede set zegevierde Van Poecke met 6-3. „Ik probeerde op vastheid de rallys te winnen. Hij maakte te veel fouten," was het nuchtere relaas van Guido van Poecke. „Behalve te veel fouten liep ook mijn service niet lekker. Hij speelde goed, degelijk. In het dubbel ging het veel beter. Het service-volley-spel ging ons hier goed af," aldus Tim Poppe. Sa men met Menno Leeuwenburg won hij het dubbelspel-C17+ door zich in de finale te revan cheren op Van Poecke die samen met Niek de Koster in drie sets onderuit ging. De enkelspel-finale bij de vrou wen-C werd eveneens vooraf voorspeld want hierin stonden tegenover elkaar favoriete Moni que Baecke van Smash en de als tweede geplaatste Drive-speel ster Marie-Kristien Poppe. Ach teraf bleek Poppe via 6-3, 6-2 de sterkste. „Het ging goed, alles lukte. Mijn service liep goed en vaak kon ik na een drop-shot van mij de bal keihard tegen de 'tramrails' aanslaan," legde Ma rie-Kristien Poppe na afloop uit. Monique Baecke, rechtenstuden te in Utrecht, vertelde; „Ik ten nis gewoon te weinig, terwijl zij sterk speelde. In de halve finale ging het beter. Hierin kon ik beter voor de punten vechten". Marie-Kristien Poppe werd sa men met respectievelijk Sophie Boddaert en Menno Leeuwen burg ook eindwinnares in het dubbel en gemengd-dubbel. UITSLAGEN Mannen enkelspel C17+, halve finale: Guido van Poecke- Menno Leeuwenburg 6-3, 6-1; Tim Poppe-Edward Bleyenberg 6-3, 6-4; finale: Van Poecke-Poppe 6-4, 6-3. C30+, halve finale: Hein-Jan Lapidai- re-Pieter de Klerk 6-0, 6-1; Ronny de Jong-Stanny Verstraeten 6-2, 6-1; fi nale: De Jong-Lapidaire 6-1, 7-6. D17+, halve finale: Gino Roctus-Nino van de Starre 6-4, 7-5; Rob Schurink- Henk van de Voorde 7-5, 6-2; Roctus- Schurink 6-1, 7-5. D30+, halve finale: Bert Dutree-Jan Boddaert 6-0, 2-6, 6-2; Willy de Bruyn-Ben Kint 6-2, 6-4; finale: De Bruyn-Dutree 6-2, 6-3. E, halve finale: Henk Michels-Perry Pijpelink 6-0, 6-0; Paul d'Hooghe- Wilfried Stofferis 6-3, 2-6, 7-5; finale: Michels-d'Hooghe 6-2, 6-3. Mannen dubbelspel C, halve finale: Van Poecke/De Kos ter-De Jong/De Jonge 5-7, 6-3, 6-1; Poppe/Leeuwenburg-Verstraeten/ Deltour 6-1, 7-5; finale: Poppe/Leeu- wenburg-Van Poecke/De Koster 3-6, 6-4, 6-4. D, halve finale: Ranschaert/De Mey- Kunst/Boddaert 6-4, 6-7, 6-1; Geuze/ Guilliet-Koppers/De Zeeuw 6-2, 6-3; finale: Geuze/Guilliet-Ranschaert/De Mey 6-1, 6-3. E, 1. Perry en Marco Pijpelink. Vrouwen enkelspel C, halve finale: Monique Baecke-Ma- rijke Vervaet 6-7, 6-3, 6-4; Marie- Kristien Poppe-Sophie Boddaert 6-2, 6-2; finale: Poppe-Baecke 6-3, 6-2. D, halve finale: Cynthia Zaal-Marijke Kunst 6-3, 7-6; Lilian de Jong-Rita Scheele 6-2, 6-1; finale: Zaal-De Jong 6-2. 6-3. Vrouwen dubbelspel C, halve finale: Poppe/Boddaert-Ver- vaet/De Vries 6-4, 6-1; Adriaansens/ Mast-De Jong/Eyke 6-0, 6-4; finale: Poppe/Boddaert-Adriaansens/Mast 6-4, 4-6, 6-4. D, halve finale: Apechechea/Boddae- rt-De Neve/Welvaert 6-3, 7-6; Van de Velde/Harms-Stomp/Kriebel 6-7, 7-6, 6-3; finale: Apechechea/Boddaert- idaag z katernen jinnen-/BUiten|and Fnenland Genland Coriomie Burs ort «eland ids •Programma's A2 A3 A4 A5/A6 A6 deel B deel C deel D D2 Marie-Kristien Poppe (rechts) won de enkelspel-C-l Sas van gent van Monique Baecke. foto wim k0° Schippers toch het 't schip in Van de Velde/Harms 6-3, 3-6, 6-4. Gemengd dubbelspel C17+: beslissende partij: M. Leeuwen- burg/M-K Poppe-T. Poppe/M. Bod daert 6-1, 7-6; poulewinnaar: Leeu- wenburg/Poppe. C30+, halve finale: Asselman/Reni- que-Van den Akker/Geuze 6-2, 6-1; Kint/Adriaansens-De Jon. 1-6, 7-5, 6-4; finale: &ssel 6-3. j que-Kint/Adriaansens 6-2. D, halve finale: Kunst/B Slegtenhorst/Zaal w.°.;^2 J de Velde-Van Damme/wau j 6-4; finale: Van Tiel/Van Boddaert/Kunst 6-4,3-6,

de Stem | 1993 | | pagina 16