Ik heb het nou wel gezien. b*Theo Kahoul wint voor eigen pubhek 4 KOOP Tennistoernooi in IJzendijke Veel belangstelling tennistoernooi Koewacht SENWOORDIGERS Han Matthijssen onderuit in Sas van Gent Epese Yvet Takken in halve finale Cadzand 'eter Bogaert stopt na 18 jaar arbitreren Ruime zege Vitesse SPORT ZEELAND B2 sa jtDAG GEOPEND [1.00-14.00 uur. «antrijn Vastgoed bv| iv. bureau Quireyns ■yon2e tennismedewerker IUUR GEVRAAGD Ko den Hamer sneller dan liet geluid t jaar alleen dubbel- en mixedpartijen in Vlastoernooi SPORTNIEUWS KORT Oostburg bedwingt Daring Brugge Kroonen wint in Aagtekerke Oefenprogramma voetbal DE STEM WIELER KLASSEMENT ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1993 [celijk. Hoe kan dat heb toch een heek voor 30 jaar [loten?' Wan onze atletiekmedewerker ml Ti 1 11*1 'irJometer lange Dorpsloop in 7.m'ïïlort Zevenbergen lelaas financiële instel Bie in hun hypotheek Irden opnemen dat It hebben om bij rentï |ng de zaak opnieiw, Bijvoorbeeld (j( via een taxatie na If de waarde van W pnd nog voldoende uiterste geval kan voorl van de hypothe, |n zelfs afhankelijk zijj ook voorkomt, de bas een verlengen tegen ofl ger voorwaarden leid een hogere renti Itra aflossing of dergelj) I dus zaak uw hypotheel gaarden daarop na te kil de hypotheekakte en f algemene voorwaarde! naar in de hypotheekalj prdt verwezen). Zonodi Jiet zinvol zijn om zeli n Iggen bij renteverlengiij at mogelijk is en op welf |er dat moet is ook in e nene voorwaarden na In). Dan kan de hypothed Ben overgesloten bij bre financiële instelling. ■eS om Zuidzande. Een rorpsloop die met 160 deel nemers een rekord betekende L de Zomerlopen van de at- |f;iekvereniging de Wielin- Met name de jeugd team met ruim veertig deel nemers weer sterk opdagen. L hoofdnummer was de 9,9 Lometer die bestond uit een Plaatselijke ronde en drie grote tonden over de buurtschap De fckkerput. Voor deze afstand kwamen 72 deelnemers het startnummer afhalen. Het was Marlon Roels die de wedstrijd gelijk openbrak. Alleen Theo Ra- bout was in staat het tempo van de tegenwoordig in Vlissingen woonachtige atleet te volgen. Roels had zich in die opening even vergaloppeerd en moest even na het ingaan van de twee de passage even passen. Voor Rabout lag er toen een solo te wachten van zes kilometer. Ondertussen van Rien van Kes- sel vanuit de achtergrond goed op stoom gekomen. Bij het in gaan van de laatste ronde leek hij zelfs Roels in zijn nekvel te pakken maar terwijl Rabout zijn solo met sukses afrondde her pakte Roels zich in de laatste omloop en moest de Brabander op zijn beurt passen. Achter dit trio liep Peter Jansen bezig aan een knap seizoen naar een even knappe vierde plaats voor de Belg Erwin Camphens. Bij de vrouwen bepaalden de in Frankrijk woonachtige maar van origine Westdorpse Marianne de la Ruelle en Terese van Lare het wedstrijdgebeuren. Het was uit eindelijk de la Ruelle die de winst naar zich toe haalde. Op de 3,8 kilometer werd de strijd om de winst in een spurt beslist. Johan van Leeuwe en de uit een blessure terugkomende Patrick van Quekelberghe waren hierbij de hoofdrolspelers. Ondanks een fel aandringende van Quekel berghe bleef van Leeuwe over eind. De snelste vrouw op deze af stand was Marjan de Wachter uit het Belgische Wachtebeke. Bas Wijnen uit het Brabantse Deurne haalde het vlot op de 1200 meter lange jeugdloop. Sandra de Block uit Hulst hield zich tussen de jongens knap staande, werd vierde, en eerste meisje. UITSLAGEN Jeugd - 1200 meter: Jongens: 1. Bas Wijnen (Deurne) 4.24, 2. Bart Zen- gerink (Hengelo) 4.50, 3. Jim' Pritchard (Deurne) 4.52, 4. Ruben de Ridder (Oostburg) 5.05, 5. Frank Leijtens (Tilburg) 5.08. Meisjes: 1. Sandra de Block (Hulst) 4.54. 2. Ineke Penteman (Wijchen) 5.00, 3. Maaike van Kessel (Deurne) 5.24. Mannen: 3,8 km: 1. Johan van Leeu we (Sluis) 12.34, 2 Patrick van Quekelberghe (Aardenburg) 12.35, 3. Herman Bos (Emmen) 12.39, 4. Luc de Jaeger (Belgie) 13 03, 5. Jan van de Linde (Oostburg) 13.17. 9,9 km: 1. Theo Rabout (Zuidzande) 33.54, 2. Marlon Roels (Vlissingen) 34.35, 3. Rien van Kessel (Deurne) 34.58, 4. Peter Jansen (Sluiskil) 35.18, 5. Erwin Camphens (Belgie) 35.28, 6. Frank Verschorre (Bres- kens) 35.36, 7. Alfred Blum (Duits land) 35.43, 8. Sjaak Luteijn (Oost burg) 36.05, 9. Peter van Waes (Aar denburg) 36.46, 10. Eric van Nevel (Belgie) 36.47 Vrouwen: 3,8 km: 1 Marjan de Wachter (Belgie) 16.55, 2. Marlies van de Voorde (Oostburg) 18.38, 3 Cindy Provoost (Schoondijke) 18 42 9,9 km: 1 Marianne de la Ruelle (Frankrijk) 40.35, 2. Terese van Lare (Sluis) 41.03, 3. Corrie Dekker (Ter- neuzen) 45.54, 4. Marian van Velzen (Breda) 46.23, 5. Neeltje de Kraker (Nuenen) 51.27. antrekkelijke voorwaarden, I prtentiekosten, gebruik van| ssysteem via de vr.pr. 695.000.- k,k. 1700 m3) in uitst. staat van [semi-bungalow met o.a. L ■pi. inger. keuken, 7 slpks., lieervertrekken, bar, kantoor Ilegde, tuin met groot zwem- bnkstr. vr.pr. 179.500.- k.k. I eigentijds verb, en gemod, 5-1 en terras afm. 4.00x3.00 m. EEK: 10 jaar lang de mogelijk- Ipregeling, gebruik te maken m tiende marktrente! speciale TRAM-hypotheekü tel vr.pr. 279.500.-Tk. 16 m2 gesit. VRIJSTAANDE llpks, zolderverd. (mogh. 4e en |ij- en achtertuin. weg vr.pr. 289.500.- k.k. |ject. Kamerverhuur. Netto op- - per jaar. eweg vr.pr. 689.500.- k.k. Iingalow in uitst. staat met div. Ten, garage, tuink, en inpandige i ca. 10.000 m2 eigen grond Weekendtelefoon Dhr. J. Brouwer 013-633956 Academiesingel 25 s| 4811 AB Breda H Tel. 076-225700 JSSTRAAT 2 PUTTE oning. Beneden: 2 ineentopende Ji, badkamer, hal, w.c. Alles mei Bovenverdieping: 3 slaapkamers- .000.- [PSESTRAAT 206 PUTTE (ook geschikt als kantoor en/0 heden: 2 woonkamers, keuken, ïikamer, w.c., ruime kelder, serre- bkamers en grote zolder. Buiten- I, garage en tuin. Opp. ca. 600m 189.000.- )oor onze medewerker Rinus Verberkmoes Sas van Gent - Peter Bogaert heeft na lang wikken en de knoop doorgehakt. De Sassenaar, die de aatste negen jaar floot in de hoogste afdeling bij de nateurs, heeft er genoeg van. Zijn nieuwe job is [egeleider van arbiters bij de HSV Hoek. [eter Bogaert stopt met fluiten t: „Het verzadigingspunt is jereikt." Daar voegt hij aan toe: [Sfeer dan fluiten in groep 1 zat miet in. Na negen jaar op dat jiveau te hebben gefloten en (verat al enkele malen te zijn (weest, hoeft het voor mij niet [eer zo nodig. Ik heb het alle- aal gezien." ogaert begon het wekelijkse ptreden meer als zesde werkdag in plaats van een dagje «zijn hobby. Twee jaar gele- [tn kreeg hij dat gevoel voor het ist. „Toen heb ik al overwogen lts eind aan mijn loopbaan als rfceidsrechter te maken. Het Hezier dat ik aan het fluiten tleefde woog toen nog zwaar- dan nu. Vorig seizoen begon i zelfs al naar buiten te kijken i de hoop dat het zou regenen de wedstrijd afgelast zou korden. Een ontwikkeling die ja koste van de concentratie pat en dus ook in het plezier as het fluiten," zegt Peter Bo- jaert, die op een prima tijd kan frog zien. Op 25-jarige leeftijd hij in de laagste klasse ian het afdelingsvoetbal aan bn 18-jarige carrière. Elk jaar ■moveerde hij, tot hij in groep [Belandde. In die groep vertoef- i hij twee jaar, waarna promo- 1 naar de hoogste klasse bij de toateurs volgde. In die bliksem- lijke duels waren die met prof clubs als Steau Boekarest, drie keer het Belgisch team, Gent, Lokeren, Club Brugge, Ajax, Feyenoord en SC Gyon. Verder de derby Quick Boys-Katwijk met zesduizend bezoekers en Heerjansdam-DOVO in 1989 voor het kampioenschap van Ne derland. In 1984 het beslissings duel tussen de Brabantse rivalen Wit Zwart-HNC. Een derby waarbij de bestuurders niet. bij elkaar in een kamer wilden zit ten. Aan spanning ontbrak het toen niet." Ondanks dat alles bleef Peter (Puc) Bogaert zichzelf. Proble men kende hij nauwelijks. Slechts een keer had hij met een strafzaak te maken. En zelfs dat stelde niet veel voor. Dat in een periode waarin het fluiten er niet eenvoudiger op werd. „Met name in de laatste 10 jaar is de acceptatie een stuk minder ge worden. Steeds is er kritiek. Daardoor zijn er momenteel maar vier van de tien duels nog leuk. De rest is door teveel tram melant omgeven. Zelfs bij de meest duidelijke zaken. Zo moest ik eens een wegens hands bal een strafschop geven. Ieder een had dat duidelijk gezien. Ondanks al die klaarheid komen er dan toch nog spelers op je afstuiven, die briesen: 'Waar ben jarrière leidde hij1 veel interes- jp mee bezig'. Op dat moment S -*v" "f* Bnte duels. te inmiddels 43-jarige Sasse- fcar weet er probleemloos een [ene op te noemen. „Onvergete- verpsestraat 146 Putte [Tel. 01645-2530/2818 I, huur 1.500.- tot 2.000.- Pêl' |is of 2-onder-een-kap, met 9a'a^ erd/gemeub.) in de omgeving Zun' eide, Bergen op Zoom. I Tel: 01650-56040. A. Vermeulen [Zuidzande - Ko den Ha per maakte tijdens de I jaarlijkse Dorpsloop in I Zuidzande geschiedenis. [De Biervlietse trimloper j gekend om zijn sterke emdschot was in een mil limeterspurt gewikkeld met Huub de Loos na 19900 meter hardlopen. E® spurt op het scherp van lie snede waarbij Ko totaal Seen oog meer had voor de nticrofonist. Hij liep hem de Jiicro met snoer en als uit handen. Een totaal verhak kelde microfoon achterla tend maar Ko had ere wie ere toekomt het spurtje ge winnen De sympatieke Biervlietse loper was dus wor één keer echt sneller dm het geluid- uiterst vervelend. Later geven ze je volkomen gelijk. Dat reageren is puur intimidatie. Ze proberen je van je stuk te brengen. Daar wordt je soms niet goed van," weet Bogaert uit ervaring. Zijn ervaring gaat hij in de toe komst aanwenden bij de ont vangst van arbiters die naar Hoek komen. Verrassend eigen lijk. „Voor mij ook", zegt Bogae rt, die door Piet Dieleman van Hoek gepolst werd voor deze job. In eerste instantie zag hij er geen brood in. Maar omdat men van de kant van Hoek nogmaals con tact opnam, ging Bogaert over stag. Vooral omdat zijn functie meer inhoudt dan het aanwijzen van de kleedruimtes. Bogaert: „Vooraf neem ik con tact op met de scheidsrechter, die het duel van het eerste team komt leiden. Komt deze in Hoek aan, dan ontvang ik hem en begeleid hem verder en spreek tegelijkertijd af waar ik tijdens de wedstrijd sta. Bij ongeregeld heden weet hij dus waar hij mij kan vinden. Daarnaast, althans dat is mijn ervaring, is het een geruststellende gedachte dat er iemand op je wacht die je kent. Je wordt daardoor minder die eenling, die een arbiter meestal is. En zo blijf ik bij het voetbal betrokken. Zij het minder dan voorheen. Precies wat ik wilde." Peter Bogaert kap ermee; 'Vorig seizoen begon ik zelfs al naar buiten te kijken in de hoop dat het zou regenen en de wedstrijd afgelast zou worden... foto wim kooyman Van onze tennismedewerker IJzendijke - De tennisvereni ging Tiola uit IJzendijke heeft dit jaar de primeur van een eigen tennistoernooi. Staat het toernooi op de ka lender van de tennisbond nog te boek als de Tiola Open, inmiddels is deze naamgeving veranderd in de Mauritshof Open. Er wordt getennist in de categorieën Dl, D2 en E17+. Het toernooi zit meteen goed vol met 165 'partijen. Er wordt ge start op maandag, met dit week einde al enkele voorwedstrijden. Na beraad is men in sommige categorieën niet tot plaatsing overgegaan. PLAATSINGEN Mannen enkelspel: Dl: X. Duncan Blackman; 2. Niels d'Hert; 3/4. Björn Wielakker en Tom Gelevert; D2: 1. Remy Scherbeijn; 2. Ralf Vervaet; 3/4. Wesley Claerhoudt en Eric Asselman; E17+: 8 deelnemers, niet geplaatst. Mannen dubbelspel: Dl: 1. Apers/ Goethals; 2. Van Daele/Reynders; 3/4. Bakels/Póppe en Van Kuier/ Van de Bulck; D2: 1. Asselman/As- selman; 2. De Back/Verduyn; E17+: 4 combinaties. Vrouwen enkelspel: Dl: 1. Wendy van Pamelen; 2. Cindy Bondewel; D2: 1. Ellen Snouwaert; 2. Hannie Flik weert; E17+: 12 deelnemers, poulesysteem. Vrouwen dubbelspel: Dl: schema van 8(twee byes), geen plaatsingen; D2: schema van 16 (drie byes), geen plaatsingen. Mixed: Dl: 1. De Rijcke/Steutel; 2. Ingels/Scherbeijn; 3/4. Ollebek/ Michielsen; 4. Gelevert/Gelevert; D2: 4 combinaties; E17+: 4 combina ties. bedrijf Imiddellijke indiensttreding - leeftijd 21 -35 jaar - onmiddellijk beschikbaar - in bezit eigen wagen - vast dienstverband - vast loon hoge commissie - wagenvergoeding of firmawagen - interne opleiding verzorgd dag tussen 14.00-18.00 uur, tel. 076-87306^ ■Gewacht - Het vierde Open .^toernooi van tennisvereniging De begint vandaag (zaterdag 7 gustus). De twee verlichte tennis- nen aan de Lange Akkers zullen nu? ^a®en ^an§ optimaal bezet int u' kerker n°g; vanwege de ■e oelangstelling heeft de organi- le veel mensen moeten teleurstel- tf«ati!!ke wedstrijdleider Rudy Mar- :o.t®a8 in totaal 228 deelnemers be- jo n'8°ed voor 300 inschrijvingen en leniif' ^iermee is het Koewachtse ebhon't0t nok toe gevuid. „Helaas we zo'n 60 a 70 mensen moeten j ff zo n 60 a 70 mi a bebben 50 partijen moe- endio» ?en Hoeveel mensen het bo- niet hebben gevraagd...Steeds lie al W<; nee verkopen. Van mensen fe a.na' 13 juli hebben ingeschreven CC(1» veel die niet meer mee konden )g iedeVH^Ke^^®en<^e belangstelling is er tobbel- aan ^at er dit jaar alleen en mixedpartijen worden ge speeld in het Vlastoernooi. Maar het is dus niet de enige reden. Rudy Martens: „Het is eens iets anders. We kunnen nu de C2-categorie een betere kans geven, waarbij we grote schema's hebben. Ver der krijgen we nu meer volk op de baan en in de kantine". Martens krijgt assis tentie van een team bestaande uit Gerrie Agterhuis(wedstrijden), Sjef Meuldijk en Evert van Kerkhoven(banen) en Frank van Mossevelde en Marjan Hamerlin- ck(bar). Bondsgedelegeerde is Frans Strooband. Als extra service naar de deelnemers toe zal de organisatie het vegen van de banen telkens zelf op zich nemen. Het dubbel C2 bij de mannen telde oor spronkelijk 26 combinaties waarvan er tien moesten worden geschrapt. Van de 15 koppels in het gemengd-dubbel reste ren er noodgedwongen nog zeven. Vanwege het feit dat er in België meer onderverdelingen zijn qua speelsterkte dan in Nederland, gekoppeld aan het gegeven dat veel van onze Zuiderburen ondergeklasseerd zijn, is Belgische deel name voor menig toernooi-organisator een moeilijke kwestie. In Koewacht heeft men de stoute schoenen aangetrokken en voor een hardgrondige oplossing gekozen. „We hebben veel zitten dippen met de Belgen. Uiteindelijk hebben we ze er èf uitgegooid èf opgewaardeerd, met uitzon dering van één combinatie. Er wordt zoveel over gezeurd dat er maar eens komaf van gemaakt moest worden. Het is leuk voor een vlot verloop van het schema als er Belgen meedoen want de partijen zijn zo afgelopen, maar daar kijken we natuurlijk niet naar", stelt Rudy Martens. Het dubbel-C2 bij de vrouwen is ge schrapt vanwege slechts drie inschrijvin gen. Bij de mannen-C2 zijn Peter Kouwij- zer en Fred van Cauteren als eerste geplaatst, vöör Marco van Avermaete en Piet Vedder. In de mixed-C2 vormen Gaby Bauwens en Robert Vermeulen de favoriete combinatie, gevolgd door Loes en William Asselman. Voor het eerst krijgt dit keer ook de jeugd een kans in het Vlastoernooi. Het betreft nu nog een wild toernooi want de aanmelding was iets te laat binnen om nog officieel op de kalender gezet te worden. Er zijn bij de jeugd 40 deelnemers. Er wordt 's morgens gestart bij de jeugd en men speelt door totdat de senioren beginnen. PLAATSINGEN Dubbel mannen: C2, 1. Van Cauteren/Kouwijzer; 2. Vedder/ Van Avermaete; 3/4. Heyndrickx/Crombeen en Van de Berg/De Puysseleyr. Dl, 1. Leegwater/Van Remortel; 2.Clark/Luyten; 3/4. Provoost/Spork en Mis- siaen/Van Campenhout; 5/6. Van Duyse/De Blok en Burm/Morcus; 7/8. Bogaert/Huisman en De Blok/Nanna. D2, 1. Vlassenrood/Thoen; 2. Coenen/Matthijs; 3/4. Bun/Nachtegael en Rombaut/De Jonge; 5/6. Bouman/Verwer en De Bock/De Waal; 7/8. Neve/Hol en Kint/Van Goethem. Dubbel vrouwen: Dl, 1. Cueppens/De Vos; 2. Kool/Kegels. D2, 1. Lammens/Bonte; 2. Roman/De Bock; 3/4. Van Kerkhoven/Coenen en Nouwen/Wie- land. Mixed: C2, 1. Bauwens/Vermeulen; 2. Asselman/As selman. Dl, 1. Haverhals/De Block; 2. Kegels/Nanna; 3/4. Nouwen/Nouwen en Spork/Provoost; 5/6. Heyndrickx/Renique en Bolssens/Spork; 7/8. Haayer/Diehl en Hagenaar/Meuldijk. D2/E, 1. Van Kerkhoven/Neve; 2. Roman/De Bock; 3/4. Bonte/Triest en Pattijn/Pattijn; 5/6. Kerckaert/Kerckaert en Van Drongelen/len- sen; 7/8. Eggermont/Bouman en Manman/ Manman. Jongens: t/m 14 jaar, 1. Tom Huis; 2. Ferry Koen. t/m 12 jaar, 1. Koen Gorleer; 2. Laurens de Kort; 3/4. Kristof Coenen en Wim Gorleer. Meisjes: t/m 12 jaar, 1. Fanny Kool; 2. Beatrix Verhae- gen; 3/4. Bianca Vlaeminck en Jacqueline Verhaegen. Oostburg - Oostburg heeft verdienstelijk doelpuntloos gelijk gespeeld in het oefenduel tegen de Belgische procvinciale derdeklasser Daring Brugge. Tot zo'n twintig minuten voor het einde kon de thuisploeg gelijke tred houden met de Belgische gasten. Beide ploegen kregen in die periode kansen. Oostburg kreeg zelfs drie goede scoringsmogelijkheden, maar wist er geen te verzilveren. In de slotfase werd duidelijk dat Daring Brugge iets verder in de voorbereiding is. Die ploeg had wat meer conditionele inhoud. In die slotfase had Oostburg het dan ook moeilijk om de nul vast te houden. Daar slaagde men in en over de gehele wedstrijd gezien kwam daarmee een terechte eindstand op het scorebord. Aagtekerke - Patrick Kroo nen toonde zich vrijdagavond de rapste in de veertiende wielerronde van Aagtekerke. Kroonen hield tijdens de eindsprint Franfois Franse, Vital Timmermans, Dennis Heilbron en André de Jong, in deze volgorde, achter zich. In deze gecombineerde wedstrijd voor A- en B-amateurs, met 55 vertrekkers, werden tijdens het eerste koersuur wel diverse voel horens uitgestoken, maar zonder resultaat. Pas na 55 kilometer laaide het strijdvuur hoog op. Patrick Kroonen, Franqois Fran se en Vital Timmermans namen de benen en het was spoedig duidelijk dat dit trio serieuze plannen had. De reactie in het peloton liet overigens niet lang op zich wachten. Uit de groep wipten Dennis Heilbron en André de Jong, een tweetal dat elkaar goed verstond, en dat na een imponerende jacht aanslui ting kreeg bij de drie koplopers. Met zijn vijven leek de koek gebakken, want de leiders liepen uit tot 35 seconden. Maar het restant van het veld gaf zich niet zomaar gewonnen. Het peloton kroop steeds dich terbij, temeer omdat bij het vijf tal in de voorste lijn de samen werking zoek was. Slechts met de grootste moeite wisten zij een minimale voorsprong te behou den. Kroonen versloeg zijn naas te belager in de spurt met een halve fietslengte. Uitslag: 1. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 80 km. in 1.47.05; 2. F. Franse (Kwadendamme); 3. V. Timmermans (Yerseke); 4. D. Heil bron (Steenbergen); 5. A. de Jong (St. Willebrord); 6. R. Sestig (Oos terhout); 7. P. Frijters (St. Wille brord), 8. P. Heeren (Sprundel); 9. T. Vermeulen (Kloetinge); 10. T. den Braber (Fijnaart); 11. P. van de Velde (Heerle); 12. J. van Cadsand (Wachtebeke); 13. E. de Crom (Hoo- gerheide); 14. M. van Vlimmeren (Hoeven); 15. D. Mesu (Middelburg); 16. P. Hoondert (Goes); 17. C. van ae Sande (Overslag); 18. J. Fortrei (Breskens); 19. J. Dagevos (Wemel- dinge); 20. G. van Gessel ('s-Heeren- hoek). Terneuzen - De meeste voetbal clubs beginnen de juiste vorm te vinden. Om die nog extra aan te scherpen en zodoende optimaal van start te kunnen gaan in de naderende competitie en de tweede ronde van het bekervoet bal op dinsdag 31 augustus, spe len verschillende clubs nog een extra oefenwedstrijd. De Zeeuws-Vlaamse clubs die in de periode van dinsdag 24 augustus tot en met zaterdag 4 september spelen zijn: Dinsdag 24 augustus, 19.00 uur: Graauw-HW'24 2 (nederlaag- toernooi), FC Blankenberge- Oostburg, SDO-Spui 2, Vogel waarde 2-Spui, 19.30 uur: Bier- vliet-Groede. Woensdag 25 au gustus, 19,00 uur: Zaamslag 2-Terhole. Donderdag 26 augus tus, 19.15 uur: Axel-Graauw (toernooi Axel). Vrijdag 27 au gustus, 19.15 uur: Clinge-Ter- neuzen (toernooi Axel), 19.30 uur: Aardenburg-Terneuzen Al, Terhole-Vogelwaarde 3 (neder- laagtoernooi), Philippine-Ter- neuzense Boys, Hoofdplaat-toer nooi met deelname van IJzendij ke, Groede, Hoofdplaat en Bier vliet. Zaterdag 28 augustus, 14.30 uur: Veere-Hoek, ZPR- Zaamslag, AZW-STEEN, Sluis- kil-Steenwijk, SSV'65-Hontenis- se, Spui-Schoondijke, 15.00 uur: RIA-Kruiningen. Zondag 29 au gustus, 14.30 uur: HW'24-Koe- wacht (slot nederlaagtoernooi), Oostburg-Wenduine, SDO- STEEN 2, Hoofdplaat-toernooi, Axel-toernooi. Dinsdag 31 au gustus, 19.00 uur: SDO-Axel 2, Spui-Groede, 19.30 uur: Oost burg-Vogelwaarde 2, Schoondij- ke-IJzendijke, Terhole-RIA (ne derlaagtoernooi). Vrijdag 3 sep tember, 19.30 uur: Breskens 2-Sluis, Terhole-HW'24 3. Za terdag 4 september, 14.30 uur: Zaamslag 2-Cadzand. Amateurs: 1. P Mol (Kapelle) 344 punten, 2. V. Timmermans (Yerseke) 202, 3. F. Franse (Kwadendamme) 198, 4. C. Schouwenaar (Kloetinge) 197, 5. D. Mesu (Middelburg) 173, 6. J. van de Ameele (Terneuzen) 143, 7. T. Vermeulen (Kloetinge) 142, 8. P. van Passel (Sluiskil) 132, 9 D. Dub beldam (Sluiskil) 128, 10. J. van Schalk (Oost-Souburg) 123, 11. P. Hoondert (Goes) 121, 12. V. Aarts (Kruiningen) 110, 13. M. Young (Zuiddorpe) 102, 14 A. Goense (Le- wedorp) 80, 15. K. van Goethem (Sluiskil) 71. Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke) 48 punten, 2. D Brehm (Wissenkerke) 45, 3. J. Luteijn (Kapelle) 41), 4. Joosten (Wolphaartsdijk) 36, 5. R. v.d. Does (Heinkenszand) 29, 6. H. Visman (Terneuzen) 26, 7/8. V. Vil- lerius (Middelburg) en J. Dingeman- se (Wolphaartsdijk) 25, 9. A v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 24, 10. D. Schaut (Sas van Gent) 19, 11. P. Kraal (Wolphaartsdijk) 14, 12. D. Schout (Sas van Gent) 6, 13. J. Gunther (Yerseke) 1. Nieuwelingen: 1. E. de Dreu ("s- Gravenpolder) 33 punten, 2 A. Klaasse ('s-Gravenpolder) 23, 3. A. van Haaften (St. Maartensdijk) 19, 4. S. Dagevos (Wemeldmge) 2. Kamperland - Met een 9-1-overwinning op de selectie van Noord-Beveland heeft eredivisionist Vitesse het trainings kamp in Zeeland afgesloten. Op het fraaie sportpark van Bevelanders in Kamperland werd het in hoofdzaak eenrichtingsverkeer. Vanaf het begin tot het eind bestook ten de profs het Zeeuwse doel. Cherry Strating wist de Zeeuwse eer te redden. Van onze tennismedewerker Cadzand - In het Haaietanden-tennistoernooi van ASOC in Cadzand is'men intussen in het zicht van de (halve) finales gekomen op de diverse schema's. Bij de vrouwen-C loopt men keurig in de pas met de plaatsin gen. De als tweede geplaatste Yvet Takken uit Epe plaatste zich voor de halve eindstrijd via een zwaar bevochten drie-setter tegen Eva Jansen uit Hasselt. Hierin moet Takken het opne men tegen Annelies Kaan uit Eemnes. Eerder al plaatste favo riete Ria Sterrenberg zich hier voor de finale ten koste van Jessie Bouwhuis uit Oldenzaal. In de Dl-klasse bereikte Nicole Hendrikx, als 3/4 geplaatst, de finale. De inwoonster uit het Limburgse Odiliënberg behaalde een zege in drie sets op Chelly Stellenaar, die eerder wel ver antwoordelijk was voor de uit schakeling van de als tweede geplaatste Wendy van Pamelen. In de finale komt Hendrikx uit tegen de winnares van de partij Sigrid de Jong-Kim van Schaik. In de D2-categorie staan boven in het schema in de halve finale Sanne Reyans en Juul Benjamin- sen, terwijl dit onderin geldt voor Eefje Pattijn en Nancy Nienhuis. Bij de mannen-C bereikte Bres- siaander Robin Morel, die blijk geeft van een goede vorm, als eerste de halve finale. Hij ver sloeg in drie sets de geplaatste Duitser Alexander Büth. In de Dl-lichting maakte de on geplaatste David Huys als eerste het overstapje naar de laatste vier door beoogd halve finalist Byron Bentley in drie sets terug te wijzen. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C: kwartfinale: Robin Morel- Alexander Büth 2-6 6-1 6-4. Dl: tweede ronde: Jorg van Stip hout-Peter Horn 6-4 6-2; Helmuth Rutt-Roel Stroeken 7-5 7-5; derde ronde: Jorg van Stiphout-Michiel Fassaert 7-5 6-2; Byron Bentley-Leo Damen 6-2 6-2; David Huys-Robin Nagelkerke 7-5 6-2; Joost Schalk- Stan de Lange 6-3 6-4; Helmuth Rutt-Paul Vosters 6-1 6-1; Florian Tschinkel-Christiaan Trapman 7-5 7-6; kwartfinale: David Huys-Byron Bentley 6-1 6-7 7-6. D2: tweede ronde: Maarten Vogels- Wim de Groote 6-0 6-0; Paul Vos- ters-Eddy Klaaysen 6-3 1-6 7-6; kwartfinale: Tony Ramselaar-We- sley Claerhoudt 6-2 6-2; Thorsten Vichs-Ralf Kijk in de Vegte 6-3 5-7 6-3; Krijn van Stiphout-Paul Vos ters 4-6 6-1 6-4. DUBBELSPEL C: tweede ronde: Dhont/Van Remor tel - Kathman/Bouwhuis 6-2 6-0; Hoekstra/Thuis - Klingen/Stroeken 6-4 6-4; Morel/Seen - Buth/Fried- rich w.o. Dl: tweede ronde: De Heus/Wielak ker - Van Daele/Reynders 7-5 6-1; Bentley/Claerhoudt - Jonk/Lucas w.o.; Kijk in de Vegte/Kijk in de Vegte - Van Doorn/Van Hees 6-3 6-1; Schummer/Tschinkel - Kree- mers/Van Stiphout 4-6 6-1 7-5;'Ka- thman/De Lange - Knobben/Knob- ben 6-1 1-6 6-3; kwartfinale: Smeets/Vogels - De Heus/Wielakker 6-3 1-6 6-3; Schummer/Tschinkel - Kathman/De Lange 6-4 6-2. D2: halve finale: Gheselle/Standaert - Van der Linden/Schaap 6-2 6-4; Kohlen/Schummer - Elissen/Vosters 6-2 6-3; finale: Kohlen/Schummer - Gheselle/Standaert 6-2, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL C: kwartfinale: Yvette Takken-Eva Jansen 6-3 6-7 6-4. Dl: tweede ronde: Sigrid de Jong- Carla de Rijcke 6-2 4-6 6-1; Kim van Schaik-Marie-Rosé Deconinck 6-4 6-1. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het toernooi van de Sasse tennisclub Drive sneuvelde opnieuw een eerstgeplaatste speler. Han Matthijssen van TV Sluiskil, eindwinnaar in de laatste twee jaar, vond zijn Waterloo door toedoen van Pieter de Klerk. De Klerk, van TC Hontenisse, versloeg Matthijssen met 7-5 6-4 en gaat zo door naar de halve finale op het C30+-sche- ma. In de C17+-klasse bereikte Tim Poppe van de organise rende vereniging de laatste vier door een regelmatige zege op Mark de Waal. In de D17+-categorie kwam Henk van de Voorde in de halve finale via een zware drie-setter tegen Jaap Trap. Op het D30+-schema maakten favoriet Jan Boddaert, Ben Kint en Willy de Bruyn voor alsnog hun plaatsing waar door zich in de halve finale te loodsen. Bert Dutree kwalifi ceerde zich eveneens voor de halve eindstrijd via een ver rassende 6-4 7-5-overwinning op de als 3/4 geplaatste Eugè- ne de Maagt, die twee keer met 4-1 voorkwam. UITSLAGEN MANNEN Enkelspel: CI7+: tweede ronde: Tim Poppe-Mark de Waal 6-2 6-4. C30+: tweede ronde:, Ronny de Jong-Reggie van de Berg 6-3 6-2; kwartfinale: Pieter de Klertk-Han Matthijssen 7-5 6-4. D17+: kwartfinale: Henk van de Voorde-Jaap Trap 3-6 6-3 6-4. D30+: kwartfinale: Jan Boddaert- Piet Thans 4-6 6-3 6-1; BerfDu- tree-Eugène de Maagt 6-4 7-5; Ben Kint-Thijs Geuze 6-4 6-2. Dubbelspel: C: tweede ronde: Van Poecke/De Koster-Kouwijzer/La- pidaire 6-1 6-2. D: eerste ronde: Erpelink/Govaert-S tellenaar/ Maas 6-3 6-3; tweede ronde: Geu- ze/Guilliet-Wille/Van Esbroek 4-6 6-1 6-4. VROUWEN Enkelspel: C: Marie-Kristien Poppe-Sophie Boddaert 6-2 6-2 D: Cynthia van Zaal-Arm Walra- ve 6-4 4-6 6-3; Rita Scheele-Ma- non Dutree 7-5 7-5. Dubbelspel: tweede ronde: Ape- chechea/Boddaert-Albieher/ Koole 6-3 6-1; Van de Velde/ Harms-Geuze/Clement 6-2 6-4. MIXED D: tweede ronde: Van Damme/ Walrave-Visser/Visser 6-0 6-0; Van Tiel/Van de Velde-Heyman/ De Smit 6-1 6-1.

de Stem | 1993 | | pagina 9