Arno Sijnesael ploegleider useu Sterk deelnemersveld aan start eerste 4 Ster van Valkenisse' estrnir EZ Succes Manon Dutree in toernooi TC Drive Zon en zee Eredivisionist Vitesse met gemak langs Hoek 4Even wennen, maar ik ga voor niemand opzij' Sanne Reyans verrast favoriete Svenja Klave [edewerkers mus sport KORT de stem SPORT ZEELAND donderdag 5 augustus 1993 Triathlon van Kamperland is sterk bezet en de mooiste bruidsjurken bevreesd voor C-amateurwedstrijden slaan a Van onze sportmedewerker Koudekerke - In de eerste 'Ster van Valkenisse', een wielerwedstrijd voor B-ama teurs die zaterdag 7 augustus op Walcheren wordt gehou den, komt een groot en sterk deelnemersveld aan de start. Voor deze rit in lijn over een afstand van 120,5 kilometer, die in clubploegverband wordt verreden, staan 120 renners ingeschreven. WIELRENNEN Van de 39 deelnemende clubs heeft alleen de Zeeuwse vereni ging 'Theo Middelkamp' toe stemming van de KNWU gekre gen om met twee teams deel te nemen. Start en finish van het wielerevenement zijn in Koude kerke. De 'Ster van Valkenisse', waar van de organisatie in handen is van het wielercomité in Koude kerke, kreeg gestalte nadat het jaarlijkse criterium in dit dorp op de tocht kwam te staan. Voorzitter Klaas Lenstra legt uit: „Snelheidsbeperkende maat regelen in de vorm van drempels en vluchtheuvels waren er de oorzaak van dat er geen geschikt parkoers kon worden gevonden voor het houden van een derge lijke wedstrijd. We zochten toen naar een alternatief en kwamen op het idee om een wedstrijd van stad tot stad voor B-amateurs op Walcheren op poten te zetten. Daarbij kregen we de steun van de KNWU, de gemeenten Valke nisse en Mariekerke, de provin ciale Waterstaat en het Weg schap Walcheren. Tevens stak een groot aantal sponsors ons een hart onder de riem om het financiële plaatje in te vullen. Zodoende kunnen wij de Zeeuw se wielersupporters toch iets moois aanbieden. Een wedstrijd van de lange adem, die ongetwij feld zal aanslaan bij het pu bliek." De 'Ster van Valkenisse,' de eer ste 'grote wedstrijd' voor B-ama teurs boven de Westerschelde, heeft zeker niet te klagen over belangstelling van de clubs. Uit alle streken van ons land zijn zij vertegenwoordigd. In het kwali tatief sterke deelnemersveld zul len uiteraard de Zeeuwse ren ners als blikvangers fungeren. Zoals reeds vermeld is 'Theo Middelkamp' met twee teams present. De A-ploeg bestaat uit het drietal Ko Blok (Wemel- dinge), Daan Verhulst (Waarde) en Corné Stoutjesdijk (Scherpe- nisse). Het B-team wordt ge vormd door Jan Blok (Kruinin- gen), Dirk Uil (Poortvliet) en Ronald Wielders (Oost-Sou burg). Verder komen als Zeeu wen aan het vertrek: Hans Etienne (Oud-Vossemeer), die deel uitmaakt van de wielerver eniging Roosendaal, terwijl Wim Oosse (Middelburg) en Jack Hommel (Oud-Vossemeer) zullen acteren in de ploeg van De Zuid westhoek. Van deze Zeeuwen lij ken Corné Stoutjesdijk en Hans Etienne de grootste kanshebbers te zijn op het bereiken van een ereplaats, maar de concurrentie is groot. Tot één van de favorie ten moet in ieder geval Jos Ge vers van WV De Jonge Renner uit Oosterhout gerekend worden. Het startschot voor de 'Ster van Valkenisse' klinkt om 14.00 uur in de Kerkhoflaan te Koudeker ke. De aankomst daar wordt verwacht rond de klok van 17.00 uur. Er wordt zowel een indivi dueel als een ploegenklassement opgemaakt. Tevens een punten klassement over drie premie sprints, die worden verreden in Koudekerke, Zoutelande en Big- gekerke. Als wedstrijdleider fun geert Wim Jéremiasse, die geas sisteerd wordt door Eddy Bogae- rt. Speaker is Bert van Gils. De permanence is gevestigd in het clublokaal van de voetbalvereni ging VCK in Koudekerke. Er moeten drie ronden van 31 kilometer worden afgelegd en tenslotte nog een van 27 kilome ter. Alleen in de laatste omloop is er een passage in Biggekerke. Een aantal plaatsen met door komsttijden: Aagtekerke (Zuid- weg) 14.19 uur, Meliskerke (Jan Geersjesweg) 14.24, Zoutelande (Lange Dam) 14.30, Koudekerke (Kerkhoflaan) 14.45, Meliskerke 15.15, Zoutelande 15.19, Koude kerke 15.33, Meliskerke 15.48, Aagtekerke 15.51, Zoutelande 16.00, Koudekerke 16.15, Bigge kerke (Dorpsplein) 16.33, Kou dekerke (bar Het Karrewiel) 16.38, Kerkhoflaan 16.45 en ten slotte Duinstraat, Zwaanweg, Dishoekseweg, Koksweg en Vlis- singsestraat terug naar de Kerk hoflaan in Koudekerke waar de finish wordt bereikt. Van onze sportmedewerker Kamperland - Met een kleine 300 inschrijvingen is de Schotsman-tria- thlon die zaterdag 7 au gustus in Kamperland wordt gehouden een van de sterkst bezette in Zee land dit seizoen. Hoofdmenu vormt onge twijfeld de kwart triathlon die begint met 1000 meter zwemmen in het Veerse Meer. Vervolgens moet er veertig kilometer gefietst worden en tien kilometer gelopen. Topfavoriet is ongetwijfeld Jan Louisse, de man die al meerdere keren zijn naam op de erelijst van deze tria thlon heeft staan. Voorts mannen als Adriaan Janis- se, Sjaak de Kok, Marcel Jansen, Erik Peeman, Bram van de Wege, Arve Hoog- zand, Johan den Boer, Ron- ny de Martelaere en plaat selijke favoriet Bert Sandee. Bij de veteranen is Frans Daalman na lange tijd weer van de partij. Er wordt dan ook uitgekeken naar het treffen tussen de Bressiaan- der en Theo van Hal. De sterke Bert Vreeswijk zou nog wel eens roet in het eten van de twee Zeeuwen kunnen gooien. Bij de vrou wen vertrekken Bianca van den Kieboom, Terese van Lare en Jaqueline van Os in de favorietenrollen. Naast de kwart staat er ook een achtste triathlon op de rol. Hier Zijn de afstanden: 500 meter zwemmen, 20 kilome ter fietsen en 5 kilometer lopen. Voor deze wedstrijd kwamen zo'n zestig voorin schrijvingen binnen. Ook bij de jeugd, die 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en .2,5 kilometer lo pen op het menu heeft staan is de belangstelling goed. Ruim twintig deelnemers hebben zich aangemeld. Al le afstanden gaan tegelijk van start en wel om 13.30 uur nabij de kantine van de camping waar tevens het se cretariaat gevestigd is. Door onze medewerker Fred Rabout Philippine - Arno Sijne sael is bezig aan zijn twee de seizoen als ploegleider bij de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. „Het was wel even wennen ach ter het stuur," erként hij, „maar je leert in dat vak snel. Ze leren het je wel af om braaf te zijn. Let wel, ik gedraag me volgens de regels, maar laat me door niemand opzij zetten. Het is nu eenmaal bekend dat ze boven de rivieren wat meer lef en flair hebben dan wij Zeeuws-Vlamin gen, maar daar kijk je vlug door heen." Sijnesael is met zijn clubje goed bezig dit seizoen. In de promo tiecompetitie staat de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen op dit moment op een derde plaats achter Alcmaria Victrix en de Noordwesthoek. Dit met nog drie klassiekers te rijden. De kloof met de twee leiders is der mate groot dat promotie er wel licht niet in zit, maar dat hoeft voor de in Philippine woonachti ge Sijnesael ook niet direct. „Kijk, we gaan echt niet in de remmen knijpen, maar we gaan taktisch anders fietsen. Meer voor een overwining. De punten zijn ondergeschikt geworden. Voor onze kleine ploeg kan het eigenlijk al niet meer kapot. We kwamen als derde uit de voor ronde. Zijn nu voor de nacompe- titie ingedeeld met de beste ze ven uit de drie regio's en daar doen we toch ook aardig mee. We hoeven echt niet te promove ren naar de topcompetitie. Daar is denk ik, onze basis te smal voor. Nee, laat ons maar lekker in de eerste divisie van het wiel rennen meedraaien." Beter Vorig seizoen reed de WV Zeeuws-Vlaanderen ook al de promotiecompetitie. Toen was de opzet nog anders. Met negen tig ploegen reed je van maart tot Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het tennistoernooi van TC Drive in Sas van Gent liet Manon Dutree op het vrouwen-D-schema een goede indruk achter. Pas enkele jaren als tennisster actief en zonder enige toernooi-ervaring, versloeg zij Lien Kint van TV Axel. In een partij die werd getypeerd te van Fred van Cauteren voor als een 'conditionele veldslag' die twee uur tijd in beslag nam, zegevierde Drive-speelster Ma non Dutree in drie sets. Bij de mannen-C17+ plaatsten Menno Leeuwenburg van de or ganiserende verenigingen Edward Bleyenberg van TV Sluiskil zich voor de halve eind strijd. Wel moest Leeuwenburg, als 3/4 geplaatst, tegen Reggie Bun uit Sint-Jansteen in de tweede set een 4-1-achterstand goedmaken. In de C30+-categorie kwalifi ceerde beoogd halve finalist Stanny Verstraeten zich. ten kos- Yoetbal DE ROEMEEN Lucian Ilie heeft een contract voor één jaar gete kend bij eerste-divisieclub Veen- dam. De 25-jarige middenvelder kwam vorig seizoen uit voor FC Groningen. Wielrennen DE FRANSE wielrenunie heeft Jeanie Longo geselecteerd voor het WK op de weg in Oslo. De 32-jarige renster, drie keer we reldkampioen, kwam vorige week zwaar ten val in de Tour Feminin, maar herstelde binnen een week van een bloedende hoofdwond. oktober de klassiekers. Dit sei zoen wordt er eerst in een drietal regio's gefietst. De beste zeven van iedere regio plaatste zich voor de nacompetitie. Sijnesael vindt deze indeling veel beter. „In de voorronde zitten we hier met klasssiekers als De Braak man, Pijl van Tholen en de Wim Hendrikstrofee goed. Geen verre reizen en voor eigen publiek. Voor iedereen aantrekkelijk. Kun je mee, dan mag je verder het land in. Dit jaar konden we dus mee. We zijn uiteraard ver sterkt met de komst van Peter Mol. Toch mag je de anderen niet uit het oog verliezen. Van Passel, Van Goethem en Bar- horst hebben nog een grote in breng. Daarachter wat jongens zoals Fortrei, Geensen, Rabout, Kint, De Jaeger en De Rijke die zo af en toe eens aan de bak komen om te leren. Het is alleen jammer dat er daarachter niets meer komt. We hebben bij de wieler vereniging zegge en schrijve nog twee junioren en zelfs geen en kele nieuweling meer. Van Pas sel, Van Goethem en Barhorst zijn toch jongens die er binnen nu en vijl jaar tussenuit kunnen vallen. De aanvoer stagneert. Wellicht komen er door onze positieve resultaten dit seizoen wat nieuwe jeugdige gezichten bij. Al denk ik dat die uitstraling niet direct van onze jongens moet komen, maar meer van een evenement als de Tour en wat dat betreft was die uitstraling in de jongste editie maar pover. Inleveren De wielersport heeft de afgelo pen jaren moeten inleveren ten opzichte van andere sporten. Dat zal niemand ontkennen, maar we zijn er nog en blazen onze partij mee. Mede doordat we dit seizoen ook een drietal sterke Nieuw-Zeelanders binnen onze club kregen met Dean Peterken, Andrew Burnett en Mark Young." Sijnesael weet wat wielrennen is, want voordat hij op zijn 24e achter het stuur van de volgwa- gen kroop was hij zelf ook al een aantal jaren actief geweest. „Je zult mijn naam wellicht tever geefs zoeken in de wielerency- clopedie, want ik was geen hoog vlieger. Als tweedejaars nieuwe ling ben ik begonnen. Een puur leerjaar voor me. Bij de junioren kon ik mee, meer niet. Ik had geen overschot. Daarna ben ik nog een jaar amateur geweest. Toen ben ik er mee gekapt. Mede doordat mijn beide knieën dus danig gingen opspelen dat het niet meer echt leuk was. Ik moest me blijkbaar dusdanig veel forceren dat mijn kniege wrichten dat niet accepteerden. Ik ben dan ook aan beide knieën geopereerd. Na mijn amateur jaar ben ik twee jaar volledig uil de wielersport geweest. Bestuurslid Tot Herman Mobach me vroeg of ik geen trek had om eens iets bij de wielervereniging te doen. Zo ben ik er vijf jaar geleden weer ingerold. Eerst als bestuurslid en opvolger van Ad de Feijter, dus aanvragen van licenties en koer sen voor de comités. Dat doe ik nog steeds. Vorig jaar achter het stuur van de volgwagen en ik heb er plezier in. Zeker nu we zo'n lekker seizoen draaien en je raakt ook wat ingeburgerd, want Je- Je komt tussen oude rotten te recht, half beroeps. In het Wie lerweekend zag ik bijvoorbeeld Frits Schür bezig. Dan denk ik, Arno je hebt toch nog heel veel te leren. Met name op het gebied van tactiek zijn dat doorgewin terde mannen. Aan de andere kant zijn het echter toch nog altijd de renners die het moeten doen. Je mag dan als ploegleider een schitterend tactisch plan in elkaar steken, de jongens moeten het uit kunnen voeren en daar naast blijft het wielrennen, met lek rijden, vallen en alle andere facetten." Hij moet met zijn brigade nog naar een drietal klassiekers. Dit met de Omloop van Heusden en Altena op 28 augustus, de Om loop van Schokland op 4 sep tember en de Omloop van het Zuiden op 19 september. De ploegentijdrit in Rhoden stond ook nog op de kalender, maar die is om organisatorische rede nen afgelast. Daarna gaat de wielervereniging aan de feestdis, want de club is bezig aan het 25-jarig jubileum. Van onze tennismedewerker Cadzand - In het Haaietanden-tennistoernooi van AS| in Cadzand bijft het D2-schema bij de vrouwen el springen met de meeste verrassingen. Eerder al scha| den Manon Verhees respectievelijk Nancy Nienhuis c tweede geplaatste Nicole Risseeuw en de als 3/4 geplaj te Anouk Hubers uit. Nu was het de beurt aan Saf Reyans. feil BRUIDS Hoogei (winkelcentrum Breda, 076 13 sept. Bruid? j Turfschi Zij riep namelijk de beoogde eindwinnares, Svenja Klaver, een halt toe. Sanne Reyans won met 6-3 6-4. In de C-categorie was Anne- lies Kaan uit Eemnes in de eerste ronde via twee keer 6-2 te sterk voor de in Arnhem woonachtige Marjolein Wal ter. Favoriete Ria Sterrenberg bereikte de halve finale door eenvoudige winst op Margriet Buize. Conform de prognoses komt zij hierin uit tegen Jessie Bouwhuis. Bij de mannen-C verrasten Jo ris Dhont en Robin Morel ach tereenvolgens Tony Seen en Niek van Remortel. In de Dl- klasse versperde Florian Tschinkel de weg voor de als tweede geplaatste Björn Wie- lakker. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C, tweede ronde: Joris Dhont- Tony Seen 6-3 6-2; Robin Mo- rel-Niek van Remortel 6-4 6-2. Dl, eerste ronde: Michiel Fas- saert-Jan de Nijs 6-0 6-0; Jorg van Stiphout-Peter Klooster 6-2 6-1; Roel Stroeken-Jaro Rijsewijk 6-7 6-3 6-2; tweede ronde: Maarten de Heus-Wim Knobben 6-3 6-2; Michiel Fas- saert-Bart Jonk w.o.; Byron Bentley-Marco Schummer 6-2 6-2; Leo Damen-Martijn Ben- jaminsen 7-5 6-4; Robin Nagel- kerke-John Reynders 6-2 6-4; Stan de Lange-Marcel Knob ben 6-2 6-0; Joost Schalk-Vin cent van de Linden 6-0 6-2; Robert Kathman-Robert Mal corps 7-5 6-0; Florian Tschin- kel-Björn Wielakker 6-4 6-1; derde ronde: Robert Kathman- Jan van Doorn w.o. D2, tweede ronde: Tony Ramse- laar-Jansen van Rosendaal 6-0 6-1; Ralf Kijk in de Vegte-j thieu Mortier 7-6 6-0. D35+, eerste ronde: Broer lings-Hans Reynders 7-6 7-5; kwartfinale: Karl Set mer-Theo Misilje 6-1 4-6 6-i DUBBELSPEL Dl, kwartfinale: Gelevert/( vert-Benjaminsen/Mortier 6-1. D2, eerste ronde: Ghei Standaert-Boogaard/Jansetl van Rosendaal w.o.; Van Linden/Schaap-De Gi Klaaysen 6-2 3-6 6-4. VROUWEN ENKELSPEL C, eerste ronde: Annelies Marjolein Walter 6-2 6-2; li de ronde: Ria Sterrenberg. griet Buize 6-1 6-2. Dl, eerste ronde: Christis Vriends-Ingeborg van Hee 6-4; Nicole Hendrikx-Nat Rilinger 6-0 6-1. D2, eerste ronde: Si Reyans-Svenja Klaver 6-3 Suzan Veringmeier-Ine Krj 6-0 6-0; tweede ronde: Ni Nienhuis-Annelies Maassei 6-3. DUBBELSPEL D, tweede ronde: Van Sc] Van Schaik-Standaert/i daert 6-4 6-1; Deconincl gels-Reyans/Verhees 6-7 7-5. MIXED C, eerste ronde: Van Scl Van Doorn-Van Alphen/ Alphen w.o.; tweede Broertjes/Kathman-Van Schaik/Van Doorn 5-7 6-3 J ansen/Stroeken-Bulinga/B linga 6-1 6-2; Schelfau!/ Remortel-Baas/Deconinck 6-1; Hendrikx/Klingen Schaik/Zeggelaar w.o. D, eerste ronde: Klaver/St daert-Jager/Kathman 6-2 Verhees/Bink-Veringmeiet/1 ringmeier 7-6 6-2; tweede de: Verhees/Smeets-Vergoi Bergwerff 6-3 6-4; Gelei Gelevert-Lips/Holleman 3-6 6-2; Pattijn/Benjamii De Blok/Wielakker 6-1 7-5 onze correspondent - Het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse Aero (EZAC) in Axel heeft zweefvliegen bij sterke beperkt. Dit omdat nogal eens voorkomt dat parachute met de daaraan bevestigd! nabij gel< recht koirl Luc Ringa; EZAC zegtl een hevige! Het golftel het vliegvel Experiment dient vervolg te krijgen Arno Sijnesael, de enthousiaste ploegleider van de amateurs van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. foto camile schelstraete. het is en blijft een apart wereld- Van onze sportmedewerker Vlissingen - Bert van Gils ziet nu al de resultaten van de samenwerking tussen de verschillende trimbonden en de KNWU. Zoals bekend wordt er in Zeeland een aan tal C-amateurwedstrijden verreden en ook die wedstrij den werpen vruchten af. „Ik weet dat een jongen als Gert Jan van den Hoven in de Delta Toer van start zal staan. Die heeft de beginselen bij de trim mers geleerd, maar ik zie ook een andere stroming zitten. Ren ners die niet eens een paar rond jes mee kunnen in de rangen van de KNWU moeten niet schromen om zich bij trimkoersen aan te melden. Let wel, ik verplicht niemand, maar het zou best aar dig zijn. Jongens die niet meekunnen hebben veel meer plezier in het fietsen als ze in een categorie uitkomen waarin ze prijs kunnen rijden. En voor sommigen is het zelfs zo dat zij zich moeten weren om een prijs te halen in de A-categorie van de trimmers," aldus Van Gils. In Zeeuws-Vlaanderen lopen de C-amateurwedstrijden redelijk goed. Heikant was een uitschie ter met 43 vertrekkers, maar ook op andere plaatsen trok men nooit onder de 30 vertrekkers. „Maar natuurlijk zie je dat er slechts een handjevol echte C- amateurs aan de start verschijnt. In Zeeland leeft die categorie nog niet. Maar aan de andere kant zien we nu dat de KNWU en de trimbonden veel voli ner met elkaar omgaan, 'haat en nijd-situaties' m# dereen ziet in dat ze dig hebben en dat het uiti lijk resultaat voor de wielt positief zal uitpakken. Hel jaar was een leerjaar. 1 goede hoop dat het expe volgend seizoen in een dei ve samenwerking zal u den," stelt Van Gils. Ook in Zeeuws-Vlaandem momenteel een renner om zich volgend jaar melden bij de amateurs. Hulstenaar Karei WarÈ dit jaar in St.-Jansteen de op zijn naam schreef, moet beseffen dat dat werk is van die organisal: de trimkoersen laten verrij In Midden-Zeeland was hi tal C-amateurwedstrijdei groot. „Maar daar liggen ken duidelijk anders. Dal met uitstekende verbii» met het achterland Zeeuws-Vlaanderen zit moeilijker. Dat is overigen zaak van alleen maar de zegt Van Gils. Vandaar de Zeeuws-Vlamingen het werk stellen om vol[ een overkoepelend kil samen te stellen waarin Vlaamse en Bevelandse den worden opgenomen. De C-amateurw< waarin een overkoepelen! sement met heel wat pi de wacht te slepen zijn, in Koewacht af) Zeeuws-Vlaming Rik de le staat daar eerste. Daarvoor zijn zij toch eigenlijk naar deI helaas te weinig aan de kust kon wordei de kwartfinale. Willy de Bruyn van TV Sluiskil plaatste zich op het D30+-sche- ma, middels duidelijke cijfers te gen Animo-speler Werner Balze- reit, voor de halve finale. Evenver kwam Hulstenaar Paul d'Hooghe op het E-schema door winst in drie sets op Riny Koe- voets. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C17+, kwartfinale: Menno Leeu- wenburg-Reggie Bun 6-4 6-4; Edward Bleyenberg-Eddy Thans 6-2 6-1. C30+, tweede ronde: Stanny Ver- straeten-Fred van Cauteren 6-4 7-5. D17+, tweede ronde: Jos Heyman- Jan Snelders 6-0 6-1. D30+, eerste ronde: Peter Koole- Fonny van Damme 4-6 6-1 6-1; tweede ronde: Eugène de Maagt- Mark de Schepper 6-2 6-1; Willy de Bruyn-Henk van de Berg 4-6 7-5 6-3; kwartfinale: Willy de Bruyn-Werner Balzereit 6-0 6-2. E, kwartfinale: Paul d'Hooghe- Riny Koevoets 6-3 3-6 6-2. DUBBELSPEL Geuze/Guilliet-Thans/Thans 6-1 7-5. VROUWEN Enkelspel D, eerste ronde: Manon Dutree-Lien Kint 1-6 6-4 6-4; Ineke van de Velde-Sylvia Pattijn 6-0 3-6 6-2. MIXED D, eerste ronde: Slegtenhorst/ Zaal-De Zeeuw/De Nijs 6-3 4-6 6-1. Van onze sportmedewerker Hoek - Het verschil in klasse en het onderscheid tussen een ploeg pal voor de competitie en een team dat nog een lange weg te gaan heeft, werd gisteren in Hoek met 8-0-cijfers door Vitesse gestalte gegeven. De nummer vier in de vorige competitie in de eredivisie gaf Hoek v'oetballes. „We trekken er lering uit", zei Dick Buitelaar, trainer van Hoek. Buitelaar tilde niet al te zwaar aan het fikse Honkbal HONKBALLER Vince Coleman van de New York Mets moet zich binnenkort in Los Angeles voor de rechter verantwoorden voor het in bezit hebben van verboden explosieven. Coleman gooide op 26 juli na afloop van het duel tussen de Los Angeles Dodgers en de Mets vanuit een auto vuur werk tussen het publiek. Een vrouw en twee kinderen raakten daarbij gewond. pak op de broek. „Vitesse speelt over tien dagen competitie en heeft al heel wat duels gespeeld. Wij zijn net begonnen", stelde hij. Buitelaar zag zelfs positieve kanten aan deze nederlaag. „Wat je aan het werk gezien hebt, is een ploeg die voetbalt zoals ik dat voor ogen heb. Veel beweging, snel en hard in de voeten passen, kaatsen en weg wezen." Hij blikte al met al terug op een leuke pot voetbal. Zij het een eenzijdige. Vitesse heerste, zon der diep te hoeven gaan. Het treffen in Hoek was zodoende een leuk uitstapje. Weg van het trainingskamp in Kamperland, waarin men zich voorbereidt op de confrontatie van zondag te gen Atletico Bilbao op de Wage- ningse berg. Vandaag is een se- Remco van Keeken van Hoek (donkere broek) wordt door een verdediger van Vitesse van de bal af gehouden. foto camile schelstraete lectie uit Beveland op het terrein ner. van Bevelanders sparringpart- Vitesse hield spitsen als Bart Lateheru, Huub Loeffen en René Eyer op de bank. Desondanks duurde het slechts acht eer doelman Wim V< voor de eerste maal de het net moest halen. B: van Remco van Keeken die aanval in. Patrick Po' rondde af (0-1). Drie later scoorde Philip Cocu in de 27e minuut Martij mers, uit een indirecte vrij met aangever Cocu, via de uithaal 0-3. Een vijfts' ten later was het wederofj Cocu, nadat hij eerder Vg op een handenwarmerL tracteerd, die voor 0-4 teK Hoek zette daar eigenlijk aanvallende daden tef Een 'prik' via Van KeekenJ tot een kopbal van WW wey, waarna zowel De als Van Keeken, via actie, waarbij hij langs 'j ger Straal gleed, een dof op had kunnen leveren. Vitesse deed niets ca» deed dat ook niet na t£ Drie minuten na de V was dat al duidelijk. H® haus gaf Verpoorte als nakijken (0-5), waarna minuten later Philip voor 0-6 meldde. GleW die een puike partij spj kende voor 0-7 en 0 daarmee definiteif de Hoek uit. vlli T d,e openinQ van het Belgisc eden koning Boudewijn.

de Stem | 1993 | | pagina 8