xel vindt projectontwikkelaar Veel verzet tegen nieuw kantoor VVV Oostburg SV Nieuwvliet speelt zich in kruisfinales DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws Wethouder bereikt principe-akkoord voor bouw veertig woningen aan Buthstraat Paddestoelen van onverwachte afmetingen Brand in Oud-Vossemeer ZEELAND Ondanks mededeling dat locatie bij De Burght slechts tijdelijk is Nieuwe opzet [campingvoetbal E,de aanval in tegen Hof Voor particulieren Bteskens - Het tegenvallende Vluseumbezoek hoog in regenachtige maand juli h Gelukwens bodanlqe jubileum huwoiiik geboorte, verloving, overwinn» I prestatie, examen Abraham. opcn0A ihk en ga zo maar door. mag best eer.; de krant en wel op de pagina •nifioberichton Maoih/k is dat met on hoett hot mot te rijn Prijs per reqci n,u tolom 2 29 resp 2 40". een groier0' verplicht 2 89 resp 3.04' Voor het ptaatsen van een toto ot I afbeelding mot een tormaat van 35 I mm rekenen wi| 15 96 resp fl6 7t? f toeslag Overige tarieven op aanvraao 0 mot contante betaling wordt 4 50 dm kosten berekend Foto's worden n ■geretourneerd Bel 076-236442 of geel tekst 2 dagen vópr plaatsing at bij J onze kantoren Schrittelijke opgaven worden uitsluitend geaccepteerd intu, naam en adres bekend zijn, ook moier, betaling biigevoegd >s Wij behouden ons het recht voc zonder opgaaf van redenen te v Indien de uitgever klachten bereiken de opgegeven tekst behoudt de uiig*,* rich hot recht voor om de naam van o, opdrachtgever bekend lo geven Oczo tarieven gelden op zaterdag Verenlglngsniouws uitsluitend op 2 kolom op dondordag DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1993 onze verslaggever Keer 1.. jtagen dat de museums in ffest-Zeeuws-Vlaanderen ^er bezoekers hebben gehad jan in vorige jaren. Vooral (oor het Visserijmuseum in Breskens was het een top- jnaand. juli was heel goed. We hebben vorige maand duizend bezoekers meer gehad dan in juli 1992. Gemiddeld hebben we jaarlijks 12.000 bezoekers, maar ik denk dat we dat aantal dit jaar zullen overtreffen", aldus beheerster E. Clement. Ook het Archeologisch Museum in Aardenburg, toch al weer wat verder van de kust gelegen, had een goede maand. „We hebben niet te klagen. Slecht weer is goed museum- weer, zeg ik altijd. Ik denk dat we in totaal hoger zullen uitko men dan vorig jaar", zegt be heerder A. Willeboordse. Voor Bezoekerscentrum 't Zwin is juli niet anders geweest dan andere maanden. „We hebben met 2200 bezoekers een goede maand gehad. Maar wij moeten het eerder hebben van goed wandelweer. Bij slecht weer zoe ken de mensen iets op waar ze een hele dag kunnen spenderen. Daarvoor is het hier toch te kleinschalig", aldus C. Riemslag. Bij de opening van de expositie 'Zand, nader bekeken', afgelo pen weekend, is het met 300 bezoekers wel erg druk geweest. Medewerkster J. Poppe van het Streekmuseum in IJzendijke heeft niet de indruk dat het in juli drukker is geweest dan an ders. In het museum is momen teel een tentoonstelling te zien over Oosterse ceinturen. „Dat is natuurlijk een expositie die een speciaal publiek trekt. Het is overigens wel erg druk geweest op de folkloristische dag en bij de internationale paardenkeu- ring." Hartelijk gefeliciteerd SARA WIJ GAAN TROUWEN Mario Ferket en Willed van Overmeeren. 6 au] gustus 1993. Ian onze verslaggever jtel - De gemeente Axel iaat in zee met een pro jectontwikkelaar om een Luwe woonwijk aan de Buthstraat, achter plan Noordpolder, uit de grond je stampen. •eigens wethouder A. van Waes i er een principe-akkoord met jen ontwikkelaar voor de bouw Ian zo'n veertig huizen, een der evan het plan. is de gemeenteraad in septem- fer ja zegt tegen de samenwer- ing kan de ontwikkeling van de «inwijk nog dit jaar in bewe- Jng worden gezet. Het bestem- Lgsplan is al goedgekeurd, je overeenkomst komt volgens an Waes net op tijd tot stand mdat de druk op de woning- arkt toeneemt. „We hebben in 1 kern Axel nagenoeg geen Lwgrond meer. En als er niets Ebeurt moet je straks toch nee pan verkopen". grondprijs grondprijs in de Buthstraat |omt rond een bedrag van 125 lilden exclusief BTW per vier- A meter te kan Ajóf .Kets hoger uitvallen, maar niet -gew weel meer omdat de gemeente in e I (je overeenkomst vast laat leggen lat de projectontwikkelaar niet Éét de grondprijs mag specule- F' j en W van Axel kwamen aan [et begin van dit jaar enigzins in maag te zitten met het plan |n de Buthstraat. Axel had de rovincie, die twijfelde aan de iodzaak, zo ver gekregen om koord te gaan met het uitbrei- ingsplan maar de onderhande len die volgden met drie pro- jctontwikkelaars, om de plan- 1 verder uit te werken, verlie- Sn erg moeizaam. Jet alternatief, het plan zelf in prikkeling nemen, vond met me wethouder J. van Schaik jiet erg aantrekkelijk. Hij herin- lerde zich de slechte periode in let begin van de jaren tachtig nogmaaraltegoed. tol trok in die periode zelf de jar, kocht grond aan en maakte ook zelf bouwrijp. De wo- Tiigmarkt stortte echter in en bel bleef lange tijd met onver lichte kavels grond zitten. Het berde de gemeentekas een jhadepost van 1,5 tot 2 miljoen bden aan renteverliezen op. p Schaik voelde er dan ook lel voor om de grond, die de ïmeente voor 411.000 gulden jeft aangekocht, net zo lang pak te laat liggen tot een pro- pontwikkelaar zich meldde. fie dag is inmiddels gekomen. Jdgens Van Waes loopt de ge- leente geen enkel risico. De ge- leente gaat de grond weliswaar |li bouwrijp maken (de aanleg Bn wegen en nutsvoorzienin- |n), maar rekent dit wel door Pn de projectontwikkelaar, me beginnen daar pas mee als Ie harde bankgaranties hebben *n de projectontwikkelaar", al- I's Van Waes die de naam van P projectontwikkelaar nog niet ^flde vrijgeven. E totale capacteit van het plan |zo'n 120 woningen. Het weer van de laatste tijd heeft er voor gezorgd, dat de paddestoelen werkelijk de grond uit schieten. Her en der in de bermen staan grote uit de kluiten gewassen paddestoe len. Volgens ijverige blade raars in natuurboeken kan het om eekhoorntjesbrood gaan of om de weidechampignon. Deze paddestoelen komen wel vaker voor in deze tijd van het jaar, maar door het natte broeierige weer hebben ze onverwachte proporties aangenomen. „En ze zijn misschien ook wel wat vroeg," vertelt een paddestoe len-kenner. „Dit weer is echt paddestoelenweer. Ik denk dat de natuur een beetje in de war is. Laatst ging ik fietsen in een bos en zonder ze te zien, wist ik dat er al stinkzwammen waren. Die typische geur hing overal. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Oostburg - 'Zoek een andere locatie!' Dat is kort en bon dig het advies dat de gemeen te krijgt van de bezwaarma kers tegen de vestiging van een VW-kantoor en uitzend bureau op de groenstrook bij verzorgingstehuis De Burght in Oostburg. Zij vrezen vooral verpaupering van de buurt en maakten dat gistermiddag duidelijk tijdens een hoorzitting op het stadhuis. Daar verschenen zes bezwaar makers die niet malse kritiek op het plan spuiden. Vooral ondernemer J. Brugge maakte van zijn hart geen moordkuil. „Ik vond het inder tijd al onbegrijpelijk dat ze be jaardenhuis De Burght voor mijn deur hebben gezet. Nu krijg je nog eens zo'n kot voor je deur. Het is een regelrechte verpaupe ring van de buurt. Het wordt op deze manier een achteraf buurt. Vroeger was het hier het cen trum. Dit bezorgt me allemaal veel chagrijn." J. Schaalje, hoofd van de afde ling VROM van de gemeente Oostburg en voorzitter van de hoorzitting, maakte de aanwezi gen duidelijk dat het slechts om een tijdelijk onderkomen gaat. Hooguit voor vier jaar. Dan moet een andere locatie gevon den zijn. Brugge geloofde daar niet zo in. „Van de gemeente heb ik nog nooit op aan gekund. Die is gewoon onbetrouwbaar." De be zwaarmakers wilden wel bena drukken dat zij zeer beslist niet tegen de VW of Randstad Uit zendbureau zijn. Zij vroegen zich alleen af waarom het uit zendbureau niet op de huidige locatie bij het gemeentehuis kan blijven. „Zet daar dan een unit bij voor de WV," opperde T. Aernoudts. Hij had al andere leegstaande panden in Oostburg genoemd als mogelijke vestigingsplaats. J. Hage, secretaris van de Kust VW, wees die allemaal van de hand. Volgens hem is alleen de nu gekozen plaats geschikt om dat die centraal in Oostburg ligt. „Het centrum is voor ons de enige mogelijkheid omdat de VW goed bereikbaar moet zijn. Het zoeken van andere locaties lag niet in onze macht." Brugge wierp nogmaals tegen dat het verkeer vooral tijdens de markt op woensdag behoorlijk klem zou komen te zitten. „Dan kun je Oostburg niet in of uit. Trouwens ik snap niet dat de VW zo iets wil. Die club heeft in Oostburg nog nooit wat bete kend. Dat was altijd slecht gere geld hier," zei hij. Hage benadrukte evenals Schaalje dat het om een tijdelijk onderkomen ging. Schaalje haakte daar op in en wees op het verkeerscirculatieplan dat mo menteel opgesteld wordt in ver band met de aan te leggen rond weg. Eind dit jaar is dat afge rond en dan kan gezocht worden naar een definitieve vestiging. De secretaris van de Kust VW kreeg bijval van J. van Baar, voorzitter van de Oostburgse winkeliersvereniging. „Het is in derdaad het beste alternatief en ook wij hopen dat straks een goeie definitieve stek gevonden wordt." E. Hiep, vertegenwoordiger van Uitzendbureau Randstad hoopte slechts dat de lokatie gunstig zou uitpakken voor de werkgele genheid in Oostburg. „Wij hoor den toevallig van de plannen van de WV. De WV runt de zaak in de zomer en wij nemen het werk in de winter over. Dat leek ons een goeie zaak." Pe nieuwe formule van het ppngvoetbaltoernooi in puiuliet mag zeker geslaagd poemd worden. De organisa- Fen hadden deze keer de Jelname gesplitst in twee Wftydscategorieën. In voor- ptde ja ren hing de jongste Wi er uiat bij. B he oudste jeugd wisten de en Zonneweelde zich 11m finale te spelen. Met een 3-2 won De Hoogte. w he jongste jeugd werd het T' u'terst spannende finale jrjen Zonneweelde en Nooit- TJ0"' die uiteindelijk via /"'settoppen door Zonne- f me gewonnen werd. r he foto zet het team van De T Wilgen. Nstand: PSh tot en met 10 jaar: 1. nneuieelde, 2. Nooitgedacht, cannenschuur P9d tot en met 14 jaar: 1. de tyte, 2. Zonneweelde, 3. W^nenschuur. Nieuwvliet - SV Nieuwvliet wist zich in het campingtoernooi op het eigen sportcomplex verrassend in de kruisfinales te spelen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Ze hadden daarvoor wel enig stuntwerk nodig want in hun allerlaatste duel in de voorronde moest met 6-0 van Zeebad ge wonnen worden. Die stunt lever den ze want het duel geleid door scheidsrechter Cees Boeye ein digde in 7-0 voor de roodhemden van Sinte Pier. In de equipe met Rudy Bolijn als motor was Eric Sijnesael de grote 'maestro'. Van de zeven treffers nam hij er liefst vijf voor zijn rekening. In de kruisfinales die vanavond worden afgewerkt speelt Nieuw vliet om 20.00 uur tegen Zonne weelde met als inzet een plaats in de finale. De andere kruisfi nale gaat tussen Nooitgedacht en 't Gemaal. Deze begint om 19.00 uur. Het is voor de 24ste keer dat dit altijd goed bezette campingvoet baltoernooi wordt gehouden. De organisatoren SV Nieuwvliet za gen acht teams zich inschrijven. Ooit kwamen er achttien teams in actie. De terugval wijten de organisatoren aan de vakantie spreiding maar zeker ook aan het feit dat er op de betrokken camping iemand moet zijn die wat organisatorisch werk op zich wil nemen. Ondanks de teruggang blijft het toernooi het goed doen. Avonden waarop een dikke tweehonderd toeschouwers de kassa van Izak Verhage passeren zijn zeker geen uitzondering. Met name tijdens de finales op vrijdagavond 6 au gustus -aanvang 20.00 uur- verwacht men weer heel wat publiek. De arbitrage gedurende het toer nooi is in handen van Kees Flo- ren, Cees Boeye en Vic de Ruys- scher. AN DE omstan digheid dat wij in een waterrijke pro vincie wonen ontleen ik gaar ne het recht om mij kwaad te maken over hetgeen er op en rond onze waterwegen voor valt. Ten eerste is daar het hinder lijke verschijnsel dat onze overheid in het verleden, toen men alleen om den brode van de waterwegen gebruik maak te, absolute voorrang heeft willen verlenen aan het scheepvaartverkeer boven het spoor- en wegverkeer. Dientengevolge kan men thans, bijvoorbeeld in Vlissin- gen. Middelburg en Goes ga deslaan hoe in het zomersei zoen honderden belastingbe talende weggebruikers hun ziel in lijdzaamheid bezitten omdat de vaarweg die zij dachten te kunnen kruisen is onderbroken door een opge heven of weggedraaid stuk wegdek, waarna enkele ple zierjachtjes met vrolijk wap perende vlaggen de voorrang genieten waarop zij - gelet op hun snelheid en hun functio naliteit- formeel geen recht hebben! Ook de spoorjongens moeten wijken als er een varend voor werp in het verschiet komt. Ik ken iemand die in een zeer afgelegen haventje, tegen ui terst geringe vergoeding, een jachtje heeft liggen. Toen hij het op een zondag in zijn hoofd kreeg om een tochtje te gaan maken, waarbij hij een zeer oude spoorbrug moest passeren, belde hij het meest naburige NS-station op met de vraag of iemand de brug voor hem wou komen open draaien. Op het NS-station was op dat moment, wegens weekendbe zetting, niemand aanwezig. Ging het pleziertochtje nu niet door? Jawel! Er werd vanuit het station een tele foontje richting Bergen op Zoom gepleegd, waarna een brugopener, of hoe zo iemand heet, per eerstvolgende trein naar het gehucht reisde waai de brug zich bevond. De loon kosten. driemaal tarief we gens zondagsdienst, zullen be duidend meer hebben bedra gen dan de waarde van het bootje waarmee mijn kennis een eindje wilde dobberen Even ergerlijk is het om te zien hoe plezierjachten uit al le 's Heeren landen op de meest cruciale momenten (bijboorbeeld op een markt dag, tijdens de kermis of tij dens folkloristische dagen) het dan overvloedig aanwezig wegverkeer volledig ontrege len, omdat zij op hun weg naar hun gratis recreatiestek kie langs een van de Zeeuwse oevers of op een van de, te hunnen pleziere, aangelegde eilanden in het Veerse Meer nu eenmaal absolute voorrang genieten. Ais je praat over heilige koeien, denk dan even niet aan auto's of aan ambte naren. maar vat die plezier jachten in het vizier! De meer dan hinderlijke en opvallende aanwezigheid van pleziervaartuigen toont de volstrekte belachelijkheid aan van het standpunt dat de Raad van State inzake het idee van een 'vaarbelasting' huldigt. De Raad van State heeft het idee van zo'n belas ting getorpedeerd (sic!) om dat -zo luidde de overwe ging- controle zeer moeilijk zou zijn! Vreemde dingen op het water Als je nu e e n fenomeen wilt vinden dat door zijn ludieke opvallendheid vrijwel continu te controleren is, dan moet dat toch wel de pleziervaart zijn. In elk geval is controle op plezierjachten, langer dan zeven meter, heel wat simpe ler te organiseren dan de con trole op het autobezit door bijstandstrekkers of op de aanwezigheid van een tweede tandenborstel in de badkamer van een alleenstaande vrouw- met-uitkering! (Vorige week is op dit gebied een uitvoe ringsmaatregel van kracht ge worden!) Het kan geen toeval zijn dat de vaarbelasting vooral diege nen zou treffen, wier openba re verschijningsvorm toch al op grote welstand wijst. De Raad van State (de voorzitter daarvan bevaart het groene schip 'De Groene Draeck') meent de mannen met witte petten en blauwe blazers, die wijdbeens, pijp in de mond, aan het stuurwiel van jachten ter waarde van twintig moda le jaarsalarissen staan, het of fer van een paar honderd gul den per jaar aan vaarbelasting te moeten besparen. Vergelijk dat eens met de be jegening die de varensgezel len van de beroepsvaart ten deel valt! We moesten Piet Hein van stal kunnen halen om de zilvervloot te enteren. DONDERDAG HULST - Café De Vrijbuiter, 20 uur, prijskaarting. KLOOSTERZANDE - Café De Kombuis, 19.30 uur, vleespri j skaarting. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. I LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. I SAS VAN GENT - De Roselaer, KBO, 14 uur, koersbal. I HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14 uur, prijskaarting. Snelheidscontrole IJzendijke - Bij een radarcon trole op Rijksweg N61 (Mid denweg) te IJzendijke werden gistermorgen tussen 10 tot 12 uur 33 overtredingen gecon stateerd. Er passeerden in die tijd 390 voertuigen de radar post. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 110 km/u. Er geldt een snelheidslimiet van 80 km/u. Zakkenrollers actief Schoondijke - Tijdens de weekmarkt te Schoondijke werd mevrouw C. uit die plaats beroofd van haar porte monnee met daarin ƒ500. St.-Jansteen TOERTOCHT - MTC The Road Rats houdt zaterdag 7 augustus een groepstocht die als bestemming Luxemburg heeft. De toertocht begint om 07.00 uur op het marktpleintje in St.-Jansteen. Verzamelen om 06.45 uur. Tijdens deze Luxemburg-toer worden cam ping Kautenbacht en de stuw dam Esch-sur-Sure bezocht. UITSTAP - Donderdag 12 au gustus maakt de KBO-afde- ling een dagtrip in het Zeeuw se. Dit in verband met het feit dat het 40 jaar geleden is dat de Watersnood heeft plaatsge vonden en omdat de KBO 40 jaar bestaat. De eerste opstap plaats is 't Hoekske te Heikant om 07.30 uur en daarna volgen de andere opstapplaatsen. Het gezelschap brengt bezoeken aan een imkerij in Grijpskerke gepland en aan miniatuur- Walcheren, waarna een koffie- tafel volgt. De middagroute loopt langs Neeltje Jans naar Zierikzee om vervolgens via de Philipsdam de laatste halte aan te doen in Hoogerheide. Van onze verslaggeefster Oud-Vossemeer - De woning van de familie J.V. uit de Raadhuisstraat in Oud-Vossemeer is dinsdagnacht volledig uitgebrand. De melding van de uitslaande brand kwam rond 2.30 uur bij de brandweer binnen. De korpsen van Sint Annaland en Tholen rukten daarop met twee wagens uit. De bewoners, een echtpaar en hun zevenjarig zoontje, hadden zich inmiddels al in veiligheid gesteld. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Toen de brand uitbrak, zat de vrouw des huizes op het toilet en sliepen echtgenoot en zoon. De woning moet gesloopt worden. De gedupeerden verblijven tijdelijk bij familie. Ook de belendende percelen liepen aanzienlijke schade op.

de Stem | 1993 | | pagina 11