an de Berghe is talentvol Vitesse is vanavond te gast bij Hoek KORT WIELER SPATTEN Piet Thans bij de laatste acht in Sas van Gent Zwemmer van ZC Koewacht heeft juiste ritme weer te pakken II ielerkoers Cadzand |p losse schroeven 'Golf combinatie van sport en ontspanning' I I I loek in ■ure Van Schouwen verrast in Haaietanden-toernooi SPORT ZEELAND STANDEN SPORTNIEUWS KORT Algemeen OESTEM WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1993 B2 Inonze sportmedewerker ,]j Vitesse uit Arnhem, ïlremer aan het komende jFA-bekertoernooi, is jensdag 4 augustus te gast eersteklasser Hoek. Het fenduel in Hoek begint om 19-30 uur. ,r Hoek is dit duel de tweede de serie oefenduels die afge- werkt moet worden. Zaterdag werd met 7-1 van Biervliet ge wonnen. Eerder op die dag speelde de selectie van trainer Dick Buitelaar een onderling partijtje. Daarin brak spits An- toine Thoen zijn scheenbeen. Door dit ongelukje is de in Axel woonachtige Thoen voorlopig drie maanden uitgeschakeld. Pech voor Hoek dus, dat vorig jaar een vergelijkbare opening van het oefenseizoen kende. Toen was het Peter Landa, een aankomend talent uit eigen gele deren, die zijn been brak. Herbert Neumann, trainer van Vitesse, komt samen met assis tent-trainer Jan Jongbloed en de voltallige selectie naar Hoek. Dit betekent met twee keepers, Ray mond van der Gouw en Abe Knoop. De verdediging wordt geformeerd door spelers als Theo Bos, Edwin van der Looi, Pa trick Pothuizen, Roberto Straal, Edward Sturing en Arjan Ver meulen. De middenlinie bestaat uit mannen als Philip Cocu, René Eijer, de nieuwkomer uit Ivoorkust Ben Iroha, Willem Kosten (hij kwam over van NEC) en Martin Laamers. Voor de spitsposities komen Roy Ma- kaay, Huub Loeffen, Bart Latu- heru, Hans Gillhaus en de van Sparta overgenomen Glenn Hel der in aanmerking. Vitesse, dat over anderhalve week de compe titie ingaat, komt naar Hoek via bemiddeling van Sjaak de Ko ning, organisator van het zoge naamde Lewedorp-toemooi. :ier van justitie! stellen naar de| uten tijdens >n een Heidei I eiding voor volgens Josephs ■slag in het open.| ^Hiegebracht. ■icier heeft nog nietl B'edstrijd gemaakte! Mjevorderd. De doot| H rse video-amateui Ie opnamen hebbe J Blephus Jitta 'uite-l langstelling van de| I ar mogelijk zijn i zijsvoering niet i lor onze medewerker Peter Snelders icwacht - Arno van den Berghe van de Zwemclub Wacht lijkt het juiste ritme weer enigszins te pakken [hebben. Na een matige competitiestart, een jaarlijks igkerend fenomeen bij hem, kan hij nu weer bogen enkele aansprekende resultaten in de landelijke igebaancompetitie. lijkheid in de 'Hel- Bre' houdt officieel Bird aan. In tegen- I eerdere toezeggin. I het bestuur van I ook gisteren B :h van Gobbel) niet B ïaakt van de speler Horige week in een B rijd amateur Ro- Buten een gebroken Bgde. ling heeft tijdens de ite Open Dag in de met 'betrokkenen over de massale l.j, maar wil voorlo- I iet de resultaten van 1 rhoud naar buiten |n<) |ht van maandag auto-ongeluk. De or in de buurt van ber het stuur van zijn I de vangrails. Lentini hg in vlammen op De I in Asti overgebracht Iteerde Dr. De Giudic In zware hersenschud- |peler gisteren nog hij buiten levensge- [-1. Mannen, 800.000 gu!-| onde: Poljakov (Oek) (Dui) 6-3 6-4, Visconti _fiver (Ecu) 6-2 6-4, Alva-I I) - Schaffl (Oos) 7-6 2-fl llerico Sanchez (Spa) -I ■(Oos) 6-3 6-1, Championl I Gessner (Dui) 6-2 6-11 IZwi) - Fontang (Fra) 6-!l Ludenzi (Ita) - Kroschii [-6 6-3, Mancini (Arg) I (Spa) 7-6 6-3, Vacek (Ml (Ven) 6-3 6-3; tweedil Karbacher (Dui) -I tyer (Oos) 3-6 6-4 6-2.1 tic (Kro/1) - Gorriz (Spijl I. Cunha-Silva (Por) - tjl i (Mar) 6-2 6-2, Carboril Perez (Uru) 7-5 4-6 6-0. Uannen, 730.000 gulden. I ronde: Haarhuis (Ned) 1 (Tsj) 6-1 7-5, BruguerJ - Zdrazila (Tsj) 6-1 6-J.I Jpa/6) - Rikl (Tsj) 6^2 6-11 Isov (Rus) - Ulihrach (Ts; I p, Solves (Fra) - Prinosil 1-7 7-5 6-0, Valeri (Ita) T I (Zwe) 4-6 7-5 6-4, Novail iMiniussi (Arg) 2-6 7-6 7-6,1 !l (Tsj) - Youl (Aus) 6-2 6-i| il (Zwe) - Fromberg (Aus)'l IRivera (Chi) - Azar (Argil 6, Kulti (Zwe/7) - Berasate-I ba) 6-4 4-6 6-4. Gustafss«s| E) - Davin (Arg) 6-4 6-2. ar als vanouds gaat het nog l met hem. Steeds moet hij na a 1500 meter afhaken bij de op de vrije slag. Dat is ietwat ontrustend, maar minder dan twijfel waarmee men in huize j den Berghe in Axel enkele sen terug geconfronteerd Toen kampte zoon Arno duidelijk vormverlies en >st hij regelmatig met een ;r bescheiden klassering ge- gen nemen. Daar was een ronde reden voor aan te wij- want hij kampte langdurig irritatie aan de achillespe- Zelf zegt hij daarover: „Als >enmaal in het water lag viel met de pijn wel mee, maar [t lekker voelde ik me nooit. is niet iets van nu, want al eerder heb ik daar regelma- jlast van gehad. Maar de laat- maanden was het pijnlijker voorgaande jaren. Ik ver- it nogal veel staand werk en in combinatie met vrij inten- e trainingen en wedstrijden fel de oorzaak van dat onge- Inmiddels gaat het een stuk :r. Ik ben naar fysiotherapeut de Caluwé in Bassevelde eest en die heeft me er gro- leels vanaf geholpen. Het is met helemaal weg, maar lelijk meer acceptabel." genslag o van den Berghe kampt de ste jaren toch met tegenslag, loest hij vorig jaar de inter zonale marathonwedstrijd 16 kilometer in het Zwitser- .ausanne laten schieten. Ge teerd voor de nationale se- ie kreeg de met talent geze- le Van den Berghe met een van griep te maken en zag 'mooi' buitenlands tripje in opgaan. De daarbij geno- mankementen aan zijn [lespezen en het feit dat hij irder af moest zien van na- ile trainingen zijn tegensla- die onmiskenbaar op het al van de ZCK-zwemmer ten. lig jaar leek de nu 21-jarige lo van den Berghe de stap |r de absolute nationale top I het langebaangebeuren te pen. Na zijn voortreffelijke ptatie een jaar eerder op de. lathon in Sluis en nog diverse fope verrichtingen tijdens ■■strijden op landelijk niveau J hij doorgedrongen tot de jonale selectie. Inmiddels hij zijn plaats in dat keur- ■s moeten laten schieten, zijds door vormverlies, an derzijds door het feit dat hij de nationale trainingen niet kon combineren met zijn werk en trainingen. Centraal '„Het was steeds op zaterdag morgen trainen in Amersfoort. Dat lag lekker centraal, zo rede neerde men bij de KNZB. Mis schien voor de meesten die gese lecteerd waren, maar niet voor mij. Die intensieve trainingen begonnen al om tien uur. Als je van hier vla de boot of over Antwerpen naar Amersfoort moet, dan weet je wel hoe laat je ongveer uit je bed moet. Dat was een te grote belasting. Naast mijn dagelijke werkzaamheden en de trainingen iedere avond bij ZCK, kon ik dat gewoon niet opbrengen. Men erkende dat trouwens ook ruiterlijk bij de technische leiding van de KNZB. Na twee trainingen heb ik het voor gezien gehouden. Dat was jammer, want de jongens die bij de selectie zaten en waar ik meestal goed strijd mee kon le veren, zijn er duidelijk mede door die trainingen op vooruit gegaan. Het verschil met mij en de top is groter geworden. Dat doet wel pijn." Kon hij in voorgaande jaren de kopgroep in het langebaange beuren steeds goed volgen, nu moet hij na zo'n 1500 meter afhaken en is het verschil in aankomsttijd met die top groter geworden. Arno van den Berghe: „Dat is toch het resulaat van meer trainen. Ik moet mij beper ken tot een uur per dag en dat steekt schril af bij de drie en meer uren per dag die de top traint. Daarnaast werpen de al genoemde nationale selectietrai ningen ook vruchten af. Dat moet ik allemaal missen. Zou ik wat meer kunnen trainen, dan zou de kloof waarschijnlijk min der groot zijn, maar ik kan dat echt niet opbrengen." De blessureperikelen, het missen van internationale afvaardiging vorig jaar en de nationale trai ningen hebben demotiverend ge werkt. Zo durft hij tegenwoordig wel eens een training over te slaan. Toch, geconfronteerd met zijn opgelopen achterstand met de top, reageert hij weer strijd vaardig: „Maar ik ga gewoon door. Misschien komt er nog wel eens een tijd dat ik wat meer kan trainen en wat meer bezieling heb. Eind dit jaar moet ik in militaire dienst. Misschien kan ik dan al meer trainen. Ik hoop het." VOETBAL Oefenvoetbal a a aan de Rijn. ARC - Spa^I hl). Doelpunten: Krijgslui der Laan, Dia, Van dell| nes - FC Groningen ^1 ■Doelpunt Heracles: Mol: r I ngen: Glad, Okocha. 1 RKC 2-2 (2-1). Doelpunt! Sion, Wubben; RKC: Bo»| Toekstra. n,f ond Sport - Willem D L Doelpunten: Sylla, va5I .zaal. Quick'20 - FC T«e»'l i-3). Doelpunten FC Twen is 2, Hoogma, Phalplatt| )ee^ oWl ;veld. SDVB - FC UtrectJ i-5). Doelpunten FC Utrecj? I -ts 2, Bijl 2, De Koek. jff, Van der Ark, Van Aipassa. Eerdam. SV Bijlmer - FC im 1-2 (0-1). Doelpunten J Jim: Den Ouden, Vukov. %j| iteren - Manchester City (hoven - VW 1-2 (1-1)- V°L Eindhoven: Van 0 I VW: Graef en Torken. ZEILEN Cledemblik. WK Contender ste race: 1. Grimes (Aus). ier (GBr), 3. Burough Stienstra, 11. Lambriex- I Proosdij. es. Admiral' Cup, vie ^pe (28 zeemijl): 1. Man<y 2. Great News II (AuS''J Ita (Dui), 19. Promotion d), 22. Ace (Ned), idenklassement: 1. punten, 2. Austr^ ,25, 3. Duitsland 150,5°' Ierland 65,50. Arno van de Berghe, de talentvolle langebaanzwemmer uit Axel, is na een pechvolle periode weer op de goede weg terug. foto camile schelstraete. orize sportmedewerker zand - De jaarlijkse wielerronde van Cadzand, die op ag 5 september op de kalender staat, kampt met proble- Dit omdat er in het parkoers vlak na de finish in de lastraat sinds kort twee verkeersremmers zijn gelegd. ..Meyte, al 35 jaar in het PK en 30 jaar voorzitter van Plaatselijke wielercomité: peem jn elk geval de verant- fraehjkheid niet om met die persremmers in het parkoers wielerwedstrijd door te laten Ii( begrijp ook niet dat ons van gemeentewege niet 18 heeft ingelicht. Op 3 mei en We onze aanvraag voor ergunning ingediend. Die aag kwam vlot met positief aat terug. Een aantal we- ater blijken er in het par- Plotseling twee verkeers- 'ers te liggen. We hebben al .eken naar een alternatief ars, maar dat is hier niet fT We hebben ons i Pgestoken bij de gemeente j" "er' lijdelijk verwijderd f kunnen worden, maar I ]kt nogal wat kosten met liS bren§en- Ook Henk E,,®- consui van de L~' hebben we van dit feit Pn's gesteld. Hij is hier r - en ook hij was van me ning dat het gevaar oplevert voor de renners. Dus is het nog maar de vraag of er dit jaar een wielerwedstrijd komt in Cad zand." Wethouder A. de Feyter van de gemeente Oostburg erkent rui terlijk er niet bij stil gestaan te hebben dat deze verkeersrem mers problemen konden opleve ren voor de jaarlijkse wielerron de. „Die dingen liggen inderdaad goed verankerd. Ik zou op dit moment echt niet kunnen vertel len of er een mogelijkheid be staat deze tijdelijk weg te nemen en welke kosten daaraan ver bonden zijn. Ik zal mijn licht hierover eens opsteken. Consul Remijnsen heeft inmid dels al een schrijven aan de gemeente Oostburg gericht. Re mijnsen: „We wachten het ant woord af. Het is niet alleen een probleem in Cadzand, maar we kampen er overal in het land mee. Die verkeersremmers heb ben weliswaar hun functie, maar zijn voor de wielersport minder graag geziene obstakels." Voorzitter Marcel Feyen wil naar 18 holes op De Woeste Kop Door onze medewerker Rinus Verberkmoes Axel - 'De Woeste Kop' gooide 10 september 1988 de poorten voor de eerste keer open. Een deel opgespoten land was, na tijdelijk dienst gedaan te hebben als auto crossterrein, herschapen in een fraai ogend golfterrein. De 300 golfers van het eer ste uur konden zich uitle ven. „In het begin wat spas tisch door het stipt volgen van de regels, nu veel flexi beler," meldt Marcel Feyen, voorzitter van De Woeste Kop. Marcel Feyen heeft de smaak te pakken. Eenmaal op zijn praatstoel is er geen speld tus sen te krijgen. Het gaat goed met zijn club, hij geniet en is vol elan. Een betere uitstraling is voor een goed draaiende ver eniging nauwelijks denkbaar. Marcel heeft sinds De Woeste Kop van start ging de golf- koorts te pakken. Een virus waardoor 'de leden van De Woeste Kop aangetast zijn'. „Begin je er eenmaal aan, dan raak je er van in de ban," meldt senior Rinus den Doelder. Jos Hoek, bestuurslid met PR-za- ken in haar portefeuille, kan zich daar helemaal in vinden. Ook zij onderging hetzelfde lot. „Vijf jaar geleden ben ik be gonnen. Eerder tenniste ik al tijd, maar aangezien ik aange raden werd daarmee te stop pen, ben ik schoorvoetend en na veel overredingskracht golf gaan spelen. Dat ik over de streep ben getrokken, waardeer ik nog elke dag." Enthousiasme Kortom, aan enthousiasme ont- Jos Hoek en Marcel Feyen bij het clubhuis met eigen wandbordfoto wim kooyman. breekt het niet in de Axelse golfclub. Die bezieling maakt dat De Woeste Kop leeft. Een naam met een historie en te vens de naam van het eerste gebied in De Braakman dat men voor een golfterrein op aan te leggen op het oog had. Van jonge vereniging waarin te eng met de regels werd omgespron gen, groeide het uit tot een sfeervolle club waarin het goed toeven is. Tevens is het een vereniging in de lift. Marcel Feyen, die als voorzitter wordt bijgestaan door Herman Lugt (secretaris), Gerard Die- len (penningmeester), Jan Hoefman (vice-voorzitter) en de bestuursleden Jos Hoek, Etien- ne Lataire en Annemarie Blauwblomme met rugdekking van een zestal commissies, zag en ziet dat alles met genoegen aan. „Momenteel hebben we 323 volwassenen als spelend lid en 38 jeugdigen. In totaal dus 361 waarvan een kwart afkom stig is uit Belgisch Vlaanderen. Eveneens een groep die we uit willen breiden tot 450 leden. Een aantal waarmee we gezien het aantal holes (9) aan de norm van het NGF (Neder landse Golf Federatie) vol doen." Uitbreiding „Daarnaast hopen we binnen niet al te lange tijd 18 holes op ons terrein te realiseren. Meer duidelijkheid over die uitbrei ding, die voor een deel binnen de huidige grenzen van ons ge bied zal vallen, hoop ik binnen kort te verkrijgen." Dit zou betekenen dat de open vereni ging, die De Woeste Kop is, vanaf dat moment nog meer leden zou kunnen herbergen. Clubmensen, waarvan er mo menteel een deel met suces in diverse competities uitkomt. Zo werden zowel de senioren, mannen als vrouwen, in hun klasse tweede van Nederland en doet zowel het mannen- als vrouwenteam het goed in de interregionale competitie. Acti viteiten, die onder andere aan gevuld worden met reeksen van ontmoetingen en de mogelijk heid tot onderricht van de prof golfers Roddy Watkins en Ma rio Weemaes. Dit alles op eigen terrein. Een wedstrijd- en onspanningsge- bied dat door zelfdiscipline en door vakkundig onderhoud van de greenkeepers Bert van Veen en Jan Dees in puike staat wordt gehouden. Tevens een terrein dat grenst aan een zweefvliegveld en motorcros sterrein. Buren waarmee men - Marcel Feyen zou niets anders willen - op goede voet leeft. Tweedaags concours De Scheldestad Vlissingen - De ruitersportvereniging De Scheldestad uit Vlis- singen houdt vrijdag 6 en zaterdag 7 augustus het jaarlijkse tweedaagse Veronica-concours hippique. Plaats van handeling is het fraaie park Westduin nabij Vlissingen. Er komen zo'n driehonderd combinaties aan de start. De eerste dag, vrijdag 6 augustus, is het de beurt aan de pony's en de B-klasse paarden. Ruim honderd pony's komen in actie tijdens de dressuurwedstrijden en men kan bogen op de inbreng van zestig springcombinaties. Zaterdag 7 augustus wordt om 09.00 uur het startsein gegeven voor de paarden. Ook bij de paarden komen in de rubriek dressuur zo'n honderd combinaties aan de start en eveneens kan men rekenen op zo'n zestig springruiters in de klassen L, M, Z1 en Z2. Zij werken naast het klassieke iarkoers ook een jachtspringparkoers af. 'ROGRAMMA Vrijdag 6 augustus: 09.00 uur: individuele dressuur en springen B-klasse pony's, 10.30 uur: springen L-klasse, 11.30 uur: springen M-klasse, 12.10 uur: springen Z-klasse, 12.40 uur: springen B-klasse tweede parkoers, 13.00 uur: aanvang middagprogramma dressuur pony's, 13.30 uur: prijsuitreiking dressuur, 14.15 uur: jachtspringpar koers L-, M- en Z-klasse, 15.45 uur: springen B-klasse paarden en aansluitend tweede parkoers. Zaterdag 7 augustus: 09.00 uur: individuele dressuur paarden, 09.30 uur: springen L-klasse paarden klassiek, 11.30 uur: springen M-klasse, 12.20 uur: springen Z-klasse, 13.00 uur: aanvang middagprogramma E1 PI dressuur, 13.15 uur: prijsuitreiking dressuur, 14.15 uur: tweede par- (jachtspringparkoers) klassen L, M en Z. koers Zomeravondcompetitie wielrennen Goes - Op het industrieterrein in Goes-Zuid wordt op woensdag 3 augustus de zomeravondcompetitie voor wielrenners hervat. Deze competitie, waaraan renners kunnen deelnemen uit alle categorieën, duurt voort tot en met woensdag 8 september. Het aanvangstijdstip is steeds 18.30 uur. Wielerkoers Burgh-Haastede Burgh-Haamstede - Renners met klinkende namen komen aan de start in de wielerronde van Burgh-Haamstede op zaterdag 7 augustus. In deze wedstrijd voor A-amateurs over een afstand van 100 kilometer (aanvang 18.30 uur) komen als Zeeuwse favorieten in actie: Peter Mol, Davy Dubbeldam, John van de Ameele, Francois Franse, Wilfred Geijs, Vital Timmermans, Kees Schouwenaar, Vester Aarts en Toon Vermeulen. Maar in de Schouwse badplaats zal het ongetwijfeld niet alleen een Zeeuwse aangelegenheid worden. Onder de ruim vijftig vertrekkers bevinden zich namelijk ook diverse Brabantse prijsrijders. Zoals: Peter Heeren, Mario van Vlimmeren, Ludo van Overveld, Corné van Rijen, John Leijs, Ruud Havermans, Bob Rasenberg en John en Eric de Crom. Een spannende krachtmeting ligt dan ook in de lijn der verwachting. Koers Aagtekerke goed bezet Aagtekerke - In de veertiende wielerronde van Aagtekerke op vrijdag 6 augustus gaan A- en B-amateurs gelijktijdig van start om 19.00 uur. De afstand is 80 kilometer. Op het 2800 meter lange parkoers wordt de strijd aangebonden door een vijftigtal renners met in hun midden als meest bekende Zeeuwen Dennis Mesu, Vital Timmermans, Francois Franse, Wilfred Geijs, Vester Aarts, Kees Schouwenaar, Glen van Gessel, Wim Oosse en Dirk Houweling. Ook diverse Brabantse kleppers zijn van de partij zoals Eric de Crom, Corné van Rijen, Mario van Vlimmeren, André de Jong, Rinie Sestig en Marco Schijvenaars. Het belooft een interessante krachtmeting te worden in het Walcherse dorp. Junior DANNY SCHAUT uit Sas van Gent reed in Zelzate naar een verdienstelijke zesde plaats. Van onze tennismedewerker Cadzand - In het Haaietanden-toernooi te Cadzand behaalde op het D35+ schema Bert van Schouwen een verrassende overwinning. In een partij die drie uur duurde, moest de als tweede geplaatste Jan Standaert in drie sets zijn meerdere erkennen in Van Schouwen. TENNIS Eveneens verrassend was in de C-categorie de uitschakeling van de geplaatste Sidny Zeggelaar uit Utrecht door Byron Bentley uit Sluis. Alexander Buth en Wijbren Hoekstra, beiden 5/6 geplaatst wonnen hun eerste partij via een twee-setter. UITSLAGEN Enkelspel mannen C, eerste ronde: Joris Dhont- Andreas Friedrich 6-1, 5-5, w.o.; Tony Seen-Marcel Knobben 6-0, 6-0; Robin Morel-Arthur Rikken 0-6, 7-5, 6-1; Joost Schalk-Marco Schummer 7-5, 6-4; Alexander Buth-Ab Dieleman 6-3, 6-4; Wijbren Hoekstra-Rolf Rilinger 6-3, 6-1; By ron Bentley-Sidney Zeggelaar 6-3, 6-2; Jaro Rijsewijk-Michiel Fassaert 6-4, 6-3; Rinke van Remortel-Harry Riemens 4-6, 7-6, 7-5; tweede ronde: Piet Baas-Robin Nagelkerke 6-4, 6-1. Dl, eerste ronde: Wim Knobben- Mijndert Bink 6-4, 6-2; Marco Schummer-Tom Gelevert 6-4, 6-2; John Reynders-René van Hees 6-4, 6-1; Stan de Lange-Dirk Smeets 6-2, 6-3; Robert Malcorps-René van Haaren w.o.; tweede ronde: David Huys-Remko Toffolo 6-2, 6-4; Paul Vosters-Hans Steutel 7-5, 7-5; Christiaan Trapman-Rens Panne- koek 6-2, 6-2. D2, eerste ronde: Maarten Vogels- Freere van Stiphout 6-2, 6-2; Wesley Claerhoudt-Dennis van Dijk 6-2, 6-4; Tony Ramselaar-Jurgen Smet- sers 6-0, 6-0; Ralf Kijk in de Vegte- Martijn Schaap 4-6, 6-4, 7-5; Thorsten Vichs-Conno van de Sande 6-7, 7-5, 6-0; tweede ronde: Wesley Claerhoudt-Jeroen Reynders 6-0, 7-5; Thorsten Vichs-Dennis Elissen 7-6, 7-6. D35+, eerste ronde: Kees van Woer- kom-Wim de Groote 6-4, 5-7, 6-2; Bert van Schouwen-Hans Gussen- hoven 6-0, 6-1; tweede ronde: Harry Beelen-Manfred Preup 6-4, 7-6; Theo Misilje-Tonny Veerman 6-3, 6-4; Karl Schummer-Ad Holleman 6-0, 6-0; Rolf Rilinger-Fred Berg- werff 7-5, 6-3; Bert van Schouwen- Jan Standaert 6-4, 5-7, 6-4. Dubbel mannen C, eerste ronde: Van Remortel/ Dhont-Dieleman/Riemens 7-6, 6-2; Hoekstra/Thuis-Holl/Leenknegt 6-1, 6-2; Klingen/Stroeken-Van Hees/Zeggelaar 6-3, 6-4; Morel/ Seen-De Heus/Wielakker 7-6, 6-2; Buth/Friedrich-Klooster/Riemens 6-3, 6-2; kwartfinale: Van Remortel/ Van Remortel-Beelen/Rikken 6-0, 6-2. Dl, tweede ronde: Benjaminsen/ Mortier-Malcorps/Van de Sande w.o. D2, eerste ronde: Elissen/Vosters- Latour/Smetsers 6-3, 6-0. Enkelspel vrouwen C, Margriet Buize-Erika Jansen 6-3, 6-1; Debby Schelfaut-Regina de Wit 6-2, 6-4; Eva Jansen-Sandra Broer tjes 6-2, 6-1. Dl, eerste ronde: Sigrid de Jong- Martina de Kruyter 6-2, 6-2; Marie- Rose Deconinck-Manon Verhees 6-2, 6-2. D2, eerste ronde: Juul Benjaminsen- Margreet Jager 6-0, 6-1; Kim Ver- hees-Esther van Est 6-2, 6-1; Anne- lies Maassen-M. van Gansewinkel 6-2, 6-1; Eefje Pattijn-Esther Kloos ter 7-5, 6-3; Manon Verhees-NIcole Risseeuw 7-5, 6-2. Mixed D, eerste ronde: Reyans/Huis-Gaas- beek/Gaasbeek 6-2, 6-2. Voetbal BAYERN München moet het ten minste drie weken zonder aan valler Bruno Labbadia stellen. De 27-jarige spits, die maandag in het bekerduel met de ama teurs van Werder Bremen drie keer scoorde, onderging een knie-operatie. De meniscus van zijn linker knie was in de ope ningswedstrijdwedstrijd van het seizoen beschadigd geraakt. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het toer nooi van tennisclub Drive in Sas van Gent zijn tot nu toe nog weinig verrassingen op te tekenen. Uitzondering is in de mixed-D de uitschakeling van het als tweede geplaatste koppel Georgette de Vries/ Henk Guilliet van Philten door Ineke van de Velde en Kees van Tiel van TV Sluis kil. In de D30+-klasse bereikte Piet Thans van TC Drive de kwartfi nale ten koste van Jos Govaert van TV Axel. Thans won vrij simpel met 6-1, 6-4. Als volgen de tegenstander wacht clubge noot en favoriet Jan Boddaert. Op het C17+ schema zijn intus sen alle kwartfinalisten bekend. Als laatste in dit rijtje voegden zich Tim Poppe, als tweede ge plaatst, en Menno Leeuwenburg, met plaatsingsnummer 3/4. Wel moest Leeuwenburg tegen Gino d'Hont tot het uiterste gaan. In de D17+ categorie won Henk van de Voorde, als 3/4-geplaatst, het Hulsters onderonsje tegen Eugène de Maagt. In de kwartfi nale komt hij uit tegen Jaap Trap van TC Drive die Edwin Sinke bedwong. UITSLAGEN Enkelspel mannen C17+, eerste ronde: Menno Leeu- wenburg-Gino d'Hont 6-2, 6-7, 6-3; Tim Poppe-Peter van Limmen 6-2, 6-0. D17+, tweede ronde: Jaap Trap- Edwin Sinke 6-2, 6-3; Henk van de Voorde-Eugène de Maagt 6-3, 6-1. D30+, eerste ronde: Willy de Bruyn- Carlo Maas 6-0, 6-0; tweede ronde: Piet Thans-Jos Govaert 6-1, 6-4. Dubbel mannen C, eerste ronde: Kouwijzer/Lapidai- re-De Bruin/Van de Berg 6-2, 6-2; Matthijssen/Van den Akker-Ver- helst/Van Waterschoot 6-2, 6-3. E, Pijpelink/Pijpelink-Koevoets/ Stofferis 6-1, 6-2. Dubbel vrouwen C, eerste ronde: Vervaet/De Vries- De Ridder/De Mul w.o. Mixed C30+, halve finale: Asselman/Reni- que-Van den Akker/Geuze 6-2, 6-1. D, eerste ronde: Van Damme/Walra- ve-Van Dorssen/Van Dorssen 6-1, 6-1; Heyman/De Smit-Dutree/Du- tree 7-5, 7-5; Van Tiel/Van de Vel- de-Guilliet/De Vries 6-4, 4-6, 7-5. DE DUITSE regering heeft sinds 1991 de Berlijnse campagne voor de organisatie van de Olympi sche Spelen in het kroonjaar 2000 met ruim 12 miljoen gulden gesteund. De totale kosten van het wervingsproject bedragen ruim zeventig miljoen gulden. De Berlijnse deelstaat neemt het grootste deel van dat bedrag voor haar rekening. Triathlon De NEDERLANDSE afvaardi ging naar de wereldtitelstrijd Olympische afstand bestaat „uit twee mannen en drie vrouwén. Op 22 augustus gaan Jos Everïs. Dennis Looze, Irma Heeren, Jits- ke Cats en Lucienne Groenendijk in Manchester van start.

de Stem | 1993 | | pagina 7