DE STEM Sport 'Van Gobbel heeft geslagen' Q 0V San Marino wijkt uit naar Bologna FIT Wonder van Hechtel blijft uit voor Mellaard An Vink heeft last van aanpassingsproblemen Amateurvoetballer wijst Feyenoord-international aan als schuldige van rel Ploegleiding Clas verplicht Rominger tot deelname WK Tweede keus Feyenoord laat fans in Kuip juichen TV Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout I van onze verslaggever I Genua - In de aanloop naar I (iet nieuwe seizoen in de Ita- i liaanse Serie A gaat het met Marciano Vink, overgenomen I door FC Genua, minder goed (dan met zijn voormalige Ljax-clubgenoten Wim Jonk [enDennis Bergkamp. J u. Falling down. lemling JNAC huurt [Jan Desmit rotterdav éKERINGé» jjf Uitrusting Spart al gegapt in Sittard 'n Questie van Garantie |0/ize uitlaten garanderen wij 2 jaar en banden zelfs hun gehele levensduur. Deze garantie omvat zowel onderdelen als arbeidsloon! Verspringer haakt voortijdig af en moet WK aan zich voorbij laten gaan ■^i MAANDAG 2 AUGUSTUS 1993 DEEL I 3 Jonk en Bergkamp werden na de eerste oefenwedstrijden met In- ter Milan overladen met compli menten en kregen veel publici teit. Ruud Gullit kan voorlopig geen kwaad meer bij de suppor ters van Sampdoria Genua, na dat hij in het mini-toernooi van Udine aan de basis stond van de 2-0-overwinning op AC Milan. Marciano Vink kwam er na het minitoernooi tussen FC Genua, Livorno en Castel del Piano min der goed van af. Vink speelde beide duels van elk 45 minuten tot het einde, maar kwam geen moment in de wedstrijd. Hij be hoorde tot de slechtste spelers. Trainer Claudio Maselli van Ge nua heeft de indruk dat Vink met aanpassingsproblemen wor stelt. „Vink traint keihard. Wat dat betreft kan niemand hem een verwijt maken", aldus Ma selli. „Maar een transfer naar Italië bestaat uit meer dan alleen maar voetbal. In geen enkel Eu ropees voetballand wordt zoveel geëist van een speler als in de Serie A. De druk is enorm groot. Daarnaast is er in Italië een heel andere cultuur dan in Neder land. De manier van leven, het eten en de taal. Alles is anders. Ik heb begrepen dat Vink zich nauwelijks verstaanbaar kan maken tegenover de andere spe lers. Hij moet vaak drie keer dezelfde vraag stellen en dan heb ik nog de indruk dat hij het niet begrijpt. Op die manier kun je in een nieuwe omgeving na tuurlijk moeilijk functioneren." 1977. Regie: Martin Ritt. I |tel en Michael Murphy I Ven 50 staat een begaafd I Dm aan de ongewenste! bordenwasser in om onder I Iripts een succes worden, roblemen. Regie: Aaron Lipstadt. bn Rohner en Scott Burk- kles, twee vrolijke maarl vorden bij de zogenaamde [r alle afdankertjes van de vonder blijken ze met hun 1985. Regie: Jerrold Freed-1 f, Cybill Shepherd en J [van Justitie Mike Riordanl Iges aangetrokken om deze I [p te halen. Alles gaat gi tegenkomt, die getrouwd I tent Arthur Orloff u. Alive. ".30 en 20 u. Cliffhanger. pn Eyk 1.30 en 20 u. Loaded weapon 1. Jennedy Komplex 4.30 en 20 u. Dennis the menace] |4.30 u. Bambi, u. Sidekicks. 1.30 en 20 u. Untamed heart. 1.30 u. Super Mario Bros. 10 u. Splitting heirs, ine Cnaplin .30 u. 3 Ninja's. 0 u. Made in America. ,2.30 u. Blade Runner. MOKKE feeverly Sereens [5, 20 en 22.30 u. Dennis nenace. |5, 20 en 22.30 u. Cliffhanger. Ï5, 20 en 22.30 u. Groundhogdav| J 5 u. Bambi. 20 en 22,30 u. Indecent Proposal, Oplossing cryptogram van zaterdag Horizontaal: 2. Slotwoord; 6. slapenstijd; 10. opgewekt; 11. rumoer; 12. motje; 13. judassen; 15. overal; 16. nood; 18. snik; 19. kopstoot; 21. panorama; 23. akte; 24. pechvogel. Vertikaal: 1. Pretoriaan; 3.lelietje van dalen; 4. tippel; 5. onnatuur lijk; 7. damesvoetbal; 8. spook; 9. henna; 14. trek tocht; 17. steel; 20. paaien; 22. Abom. DE VERSCHILLEN aat ni] in net mini-toernooi van tot net emae, maar Kwam geen ucr ueuen k.cui mcuuum ucm uaamaasi m a m iwhc cen new iuuiuj& mucuijA. lunuixuiicicn [Door Henk Mees Rotterdam - De videoband is verdonkeremaand, het [rapport van de scheidsrechter is nog geheim, de voetbal lers van Feyenoord hebben zwijgplicht en voorzitter IJorien van den Herik zit met de zwarte piet in zijn maag. Feyenoord zal deze week de naam noemen van de speler, die folgens de Rotterdamse voetbal club schuldig is aan de gebroken kaak van de Noordhollandse nateurvoetballer Ronald diouten. De affaire heeft de [landskampioen in verlegenheid gebracht. De voetballers hebben zwijgplicht opgelegd gekregen. Haar in Noord-Holland zeggen ;de getuigen zeker te weten dat de Feyenoord-voorzitter alleen de waarheid spreekt wanneer Ulrich van Gobbel als schuldige Kordt aangewezen. [Bij Feyenoord hoeven ze echt liet zo geheimzinnig te doen. j hebben toch allemaal gezien Öat Ronald Schouten door Van obbel met een vuistslag van [chteren is geslagen", weet Igor Beuker heel zeker. De amateur- foetballer uit Heerhugowaard naakte vorige week donderdag Öeel uit van een Noordhollandse [electie voor een duel met Feye- Jioord in Den Helder. Ms beloning was de amateur- jroetballers een videoband van de wedstrijd toegezegd. Opgeno- nen door Herman Ackermann jiit Alkmaar. „Die kreeg daar- oor betaald. Onze trainer heeft [1 een exemplaar van die band [ntvangen. Maar daar is zwaar geknipt. Van die hele vecht partij is niets meer te zien. Die Ackermann heeft de originele and voor goed geld aan Feye- boord verkocht", zegt Beuker. Ilk heb een deal gemaakt met Van den Herik, Blankemeijer en lansen van Feyenoord. Hoeveel leid ik daarvoor heb gekregen, [aat memand iets aan", reageert lermann Ackermann, die met fijn video-apparatuur tal van aderlandse voetbalvelden af- Jtroopt. Menig keer heeft hij [tudio Sport al van exclusieve pnamen kunnen voorzien. Ook |e KNVB maakt van zijn aan- jiedingen gebruik, vooral wan- leer het beelden van nationale fugdselecties betreft. bewijsmateriaal oor een onderzoek naar de ge- lurtenissen in Den Helder zal je voetbalbond vergeefs een be- >p doen op Herman Acker- Bnn. Het bewijsmateriaal is gekocht door Feyenoord. joorzitter Van den Herik ziet ar het kwalijke niet van in. 'ij hebben zelf een onderzoek 'gesteld. Wat de tuchtcommis- ■o van de KNVB onderneemt en [elke middelen daarvoor wor- fn gebruikt, is niet direct onze k", zegt Van den Herik, ■ennelijk vreest Feyenoord lecht weer voor Van Gobbel, i" vaste klant van de tucht- 'mmissie. Voor het Europa tp-voetbal moet hij nog twee edstrijden straf uitzitten na Hap in Moskou. Tijdens zijn tste interland, in juni tegen Horwegen, baarde de verdedi gt uit Breda ook al opzien met ferme elleboogstoot. de lijnen slaat Van Gob- herhaaldelijk op tilt. Buiten t v'eld is hij de vriendelijkheid pe- ..Sorry, ik mag van Feye- iord niets zeggen over dat inci- h in Den Helder", zegt hij een zachte glimlach, waarin .enschijnlijk geen spoortje "aad schuilt. ■et was echt niet zomaar een P weet daarentegen Igor sjqoaj pueq1 üapnoqos 'siqaai jaisuaa 'sWi wnpaqas 'pueqjni ue/\ dm 'jsjoq do 'uiooqui|Bd 's>)U!i u |Van onze verslaggever Breda - Jan Desmit speelt [komend seizoen voor NAC. e linksback, afkomstig an Ciub Brugge, is door de [wedase eredivisieclub voor ■en seizoen gehuurd van de wgische voetbalvereni- jag. bestuur van NAC heeft aarnaast een optie tot ■°op bedongen. Beuker, die bij het tumult zelf een snee op de knie opliep, een souvenir van Henk Fraser. „Eerst probeerde Van Gobbel het met karatetrappen. De eerste was mis, met de tweede raakte hij iemand half op zijn rug. Van Gobbel was helemaal door het dolle heen. Toen kwam die klap." De klap velde Ronald Schouten, die de volgende ochtend al be zoek kreeg van Feyenoord. Voor een financiële schikking. Aangif te bij de politie bleef vervolgens uit, de dreiging van juridische veryolging van Van Gobbel is daarmee weggenomen. De stoere taal waarmee Schouten senior vrijdagmorgen vroeg nog actie had aangekondigd, werd inge slikt en de schuldige zou wel eens 'die Trustfull' kunnen zijn, zo opperde Schouten. Om het zicht op de rel nog verder te vertroebelen, werd vrijdag plotseling ook Errol Re- fos als mogelijke dader genoemd. „Dan moet Refos net zulke lange armen hebben als de nek van die vent in De Efteling, want Refos zat in de kleedkamer toen het gebeurde", pleit Feyenoord- coach Wim van Hanegem hem alvast vrij. Orlando Trustfull trekt zich evenmin iets aan van het spreek verbod en wijst zelf alle schuld van de hand. „Ik stond er vijf tien meter vandaan. Ik was het dus niet. Ik zag wel zeven van die bruine jongens bij elkaar staan. 'Karate Arie' (Arnold Scholten) was het dus ook niet. Maar ik ga natuurlijk niet de jongen uitleveren die het wel heeft gedaan", zegt Trustfull, die vorig seizoen slechts zeven com petitiewedstrijden speelde. Wan neer hij straf krijgt, doet dat Feyenoord allicht minder pijn dan pakweg Van Gobbel. „Op basis van de verzamelde informatie weten we wie de schuldige is geweest. Daar zullen we de betrokken speler deze week mee confronteren en dan zullen we ook maatregelen ne men", stelt Van den Herik. Bij het interne onderzoek heeft de Feyenoord-voorzitter geen voet ballers uit Noord-Holland ge raadpleegd. Beuker: „Zeker twee of drie spe lers van ons zullen kunnen be vestigen dat Van Gobbel het heeft gedaan. Het begon met Fraser, die eerst spuugde en daarna begon te duwen. Die heeft niet de klap uitgedeeld. Dat was Van Gobbel. FOTO ANP Ulrich van Gobbel, aangewezen als de boosdoener in Den Helder, zaterdagavond de Kuip in duel met Romario. Bobby Petta beslist oefenduel tegen FC Barcelona met twee doelpunten Door Henk Mees Rotterdam - Veertien wissels, acht gele kaarten, zes goals. Het kon zaterdag avond niet op in de Rotterdamse Kuip voor de 25.000 toeschouwers. De aan hang van Feyenoord werd verblijd met een 4-2-zege. Maar coach Van Hanegem en technisch directeur Jansen reageer den even laconiek als na de afstraffing van 1-5, waarmee FC Barcelona vorig jaar het successeizoen voor Feyenoord inluidde. De landskampioen van 1993 had ondanks blessures voor De Wolf, Kiprich, Blinker en Fraser nog zoveel spelers over, dat het even vaak als FC Barcelona kon wisselen. Dank zij twee doelpunten van Bobby Petta, nu nog de derde linksbuiten na Blinker en Arnar, Gudlaugsson, troefde de tweede garnituur van Feyenoord die van de Spaanse kampioen af. „Ze hebben er een aantal goede, jonge spelers. Feyenoord was in elk geval beter dan vorig jaar, maar je kunt er zo weinig van zeggen. Voor Feyenoord begint de competitie al over twee weken. Wij starten pas op 5 september en zijn pas een week aan het trainen, Feyenoord al vier weken", schetste Barcelona's technisch directeur Johan Cruijff de verhoudingen. Cruijff was van plan geweest het duel met Feyenoord zonder veel wissels door te ko men. Een rode kaart voor verdediger Ferrer (twee keer geel), in de 29ste minuut al, doorkruiste de strategie. Zodat ook Romario snel naar de kant kon. Voor hem kwam het duel, waarin hij nu eens niets van Fraser of De Wolf te vrezen had, nog zichtbaar te vroeg. „Romario heeft net een dag meege- traind. Het was te merken toen hij de kans op 2-0 miste. Ik had hem een halve wedstrijd willen laten spelen, maar toen we met tien man kwamen te staan, heb ik er tien minu ten minder van gemaakt", vertelde Cruijff, die zei nog nooit een voetballer met zo'n startsnelheid te hebben gekend als de Brazi liaan. Romario was zaterdagavond maar spora disch in felle persoonlijke duels gewikkeld, zijn nieuwe aanvalsmaat Hristo Stoitchkov des te meer. De Bulgaar, die bij vrijwel elke tegenstander irritatie oproept, vocht in de Feyenoord-Kuip een privé-oorlogje uit met Ulrich van Gobbel. Grenzen kende de Feye- noord-verdediger niet. Zijn straf bleef dit maal beperkt tot een gele kaart, één van de acht. „Ik ben blij dat die Van de Ende niet in de Spaanse competitie fluit", schimpte Cruijff. „Ach", reageerde Van Hanegem. „Als wij in Van onze verslaggever Zeist - De WK-voetbalinterland San Marino - Nederland zal op woensdag 22 september niet in San Marino, maar in het stadion Renato Dall'Ara in het Italiaanse Bologna worden gespeeld. Uit veiligheidsoverwegingen wijkt San Marino voor beide thuisduels, met Nederland en Engeland (16 november), uit naar Bologna, dat op 110 kilometer van San Marino ligt. Na rapportage van bondscoach Dick Advocaat heeft de KNVB al geruime tijd geleden geprotesteerd tegen de omstandigheden in het stadion van Serravalle, het enige voetbalstadion van San Marino, waar plaats is voor slechts 7.000 toeschouwers. In Bologna treft Oranje een WK-stadion met een capaciteit van ruim 40.000 toeschouwers. De slotwedstrijd Polen - Nederland in de serie WK-kwalificatie- duels voor groep 2 zal op 17 november in het Lech-stadion van Poznan worden gespeeld. In Poznan kunnen 23.000 toeschou wers terecht en huist Lech Poznan, dat onlangs tot kampioen van Polen werd uitgeroepen, nadat Legia Warschau en LKS L'odz twee punten in mindering hadden gekregen. Spanje spelen, kletsen wij ook zo over de scheidsrechter. Het was toch een hele rustige partij. Jammer van die rode kaart. Daardoor heb ik geen goed beeld gekregen. Met tien man kon Barcelona de bal niet meer in hetzelfde tempo rondspelen als het gewend is en dat ligt toch wel anderhalve keer hoger dan bij ons." Tegen het tiental van Barcelona kon Feye noord de zege grijpen. Voor de rust ant woordde Van Loen na een rush en een krachtig schot van Taument (onderkant lat) op de openingstreffer van Beguiristain. In de tweede helft bogen Gorré en Petta (2) de score om, nadat de defensief nogal eens hulpeloos ogende Koeman Barcelona uit een strafschop voor de tweede keer op voor sprong had gezet. FEYENOORD - FC BARCELONA 4-2 (4-1). 7. Beguiristain 0-1, 15. Van Loen 1-1, 54. Koeman (strafschop) 1-2, 57. Gorré 2-2, 65. Petta 3-2, 90. Petta 4-2. Toeschouwers: 25.000. Scheidsrechter: Van de Ende. FEYENOORD: De Goeij; Refos, Van Gobbel, Metgod (46. Trustfull), Heus (75. Esajas); Schol ten (46. Gorré), Bosz (46. Maas), Witschge; Tau ment (68. Van Bronkhorst), Van Loen (46. Obiku), Arnar Gunlaugsson (46. Petta). FC BARCELONA: Zubizarreta; Ferrer, Guardio- la (40. Nadal), Koeman, Goicoechea (77. Pablo); Ivan (46. Eusebio), Laudrup (46. Bakero), Amor; Beguiristain (56. Quique), Romario (34. Juan Carlos), Stoitchkov (69. Salinas). Van onze verslaggever Alto de Lunata - De ploegleiding van de Spaanse Clas-ploej heeft kopman Tony Rominger, tweede in het eindklassemen van de Ronde van Frankrijk en winnaar van drie etappes verplicht aan het wereldkampioenschap eind augustus in Osb (Noorwegen) deel te nemen. Rominger had na zijn succesvol- lé Tour verklaard zijn seizoen in augustus af te sluiten en alleen maar aan criteriums deel te ne men. De ploegleiding heeft de Zwitser in de Ronde van Burgos inmiddels laten weten, dat hij in het wereldkampioenschap niet mag ontbreken. Na overleg met zijn manager heeft Rominger ge antwoord, dat hij pas na het Kampioenschap van Zürich een beslissing zal nemen. UITSLAGEN Ronde van Burgos: eerste etappe, ploe gentijdrit Burgos-Burgos: 1 ONCE 14,4 km 15 44, 2. Festina 0.18, 3. Subaru 0.19, 4. Banesto 0.20, 5 Amaya 0.21, 6. Motorola 0.23, 7. Clas 0.27, 8. Lotto 0.29, 9. Mecair 0.30, 10. Word Perfect 0.33, 16. Histor 0 56. Tweede etappe, Burgos-Alto de Luna- da: 1. Cubino (Spa), 2. Van de Laer (Bel) 0.15, 3. Stephens (Aus), 4. Dufaux (Zwi), 5. Triana (Col) 0.22, 69 Kokkel koren 5.20, 74. De Koning, 83. Van Orsouw, 115. Verhoeven 15 38, 119. Dick Dekker 17.12, 120. Van Poppel. Algemeen klassement: 1. Dufaux, 2 Stephens, 3. Cubino 0.06, 4. Martinez (Spa) 0.10, 5. Van de Laer 0.29, 83. De Koning 5.38, 92. Van Orsouw 5.59, 95. Kokkelkoren 6.44, 114. Verhoeven 16.19, 116 Van Poppel 17.15, 118. Dekker 17.30. Pescara, Trofeo Matteoti: 1. Elli (Ita) 200 km 5.16.43, 2. Cenghialta (Ita) 0.33, 3. Giovanetti (Ita) z.t., 4. Roscioli (Ita) 1 34, 5. Tsjmil (Mol) 1.49. Ronde van Portugal: eerste etappe, Loule-Tavira: 1 Koerts (Ned) 137,2 km 3.21.21, 2. Pinto (Por), 3. Strazzer (Ita), 4. Castignola (Ita), 5. Machado (Por). Algemeen klassement: 1. Koerts 3.21.11, 2. Pinto 0.04, 3. Stanchev (Bul) 0.05, 4. Strazzer 0.06, 5. Coelho (Por) 0.08. Steenwijk, criterium: 1 Nijdam (Zun- dert) 100 km 2.15.10, 2. De Vries (Goes), 3. Cornelisse (Amsterdam), 4. Jakobs (Baarle Hertog), 5. Strouken (Einighausen), 6 Den Bakker (Abben- broek), 7. Van Aert (Rijsbergen), 8. Hopmans (Hoogerheide), 9. De Vo (Oosterhout), 10. Hendriks (Assen). AMATEURS Alkmaar, baanwedstrijden promotie competitie: 30 km: 1. Schipper (Heino 2. Van Wijhe (Breda), 3. Herman (Voorburg). Achtervolging: 1. Roosen daal (Alkmaar) 4.49,34, 2. Steigeng (Heerenveen) 4.59,19, 3. Veldkam (Wageningen) 5.00,50. Klassements wedstrijd: 1 Zwirs (Badhoevedorp), Van Gestel (Breda), 3. Nijdeke: (Raalte). Van onze verslaggever Sittard - Bij een inbraak ii een kleedkamer van het Na tionaal Sportcentrum in Sit tard hebben onbekenden vrij dagavond de complete spor tuitrusting van de voetbal club Spartak Praag meegeno men. De Praagse club ver bleef in Sittard voor een trai ningskamp. De voetballer zijn zaterdag vroegtijdig naa huis gegaan. De dieven namen honderd t shirts, vijftig korte spijkerbroe ken, veertig trainingspakken vijftien jacks en alle voetbal schoenen van de spelers mee Ook acht sporttassen werdei door de dieven meegenomen. De inbrekers kwamen het sport centrum binnen door een nood uitgang. Vervolgens werd d' deur van de kleedkamer van d' Praagse club met grof gewek open gebroken. (ADVERTENTIE) BREDA - CENTRUM OUDE VEST 27. TEL. 143173 BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 UITLATEN - BANDEN REMMEN SCHOKDEMPERS ACCU'S OLIE VERVERSEN APK QUALITY Door Eddy van der Beek Hechtel - Twee jaar geleden miste Emiel Mellaard in Hechtel de limiet voor het WK in Tokio. De verspringer werd in 1991 'gediskwalifi ceerd' door strenge Belgische juryleden, omdat hij bij de landing met zijn hand buiten de smalle zandbak terecht was gekomen. De Nederland se recordhouder (outdoor: 8.19; indoor: 8.23) dacht een limiet-sprong te hebben ge maakt en ontstak in woede. Later bleek overigens dat Mellaard de vereiste afstand niet had gesprongen. Afgelopen zaterdag redde de at leet het weer niet, maar nu was zijn reactie anders. Na enkele pogingen om de 8 meter-grens voor deelname aan de mondiale titelstrijd in Stuttgart te over schrijden, pakte Mellaard zijn tas in en verliet breeduit lachend de baan. De 27-jarige was niet verder dan 7 meter en 31 centi- mer gekomen. „Het ging niet en ik verdom het om alleen in de zeven meter te springen", aldus de berustende Emiel Mellaard. „Het is over en uit, ik ben er in Stuttgart niet bij. Ik kan het gewoon niet uit staan dat ik die acht meter niet haal. Ik neem een weekje rust en daarna ga ik weer keihard aan de slag. Nee, ik geef niet op, al heb ik de afgelopen tijd best wel eens met de gedachte gespeeld ermee te kappen." Van woede, zoals twee jaar gele den, viel zaterdag in het Bel gische Hechtel bij Mellaard niets te bespeuren. Hij gooide de handdoek in de ring en deed zijn verhaal. Na enkele jaren van blessures, ziekte (van Pfeiffer) en gemiste limieten voor internatio nale titeltoernooien kon dit er ook nog wel bij. De hernieuwde samenwerking met zijn vader en het samen trainen met zijn suc cesvollere concurrent Frans Maas hebben niet het beoogde resultaat gehad. Emiel Mellaard baalt ervan en zoekt naar de oorzaken. „Ik blijf lachen, wat moet ik anders", zegt de atleet. „Het zit gewoon in mijn kop. Ik slaag er niet in mezelf voldoende op te peppen. De kick is even weg. Voor de Nederlandse kampioen schappen van vorige week was ik nog optimistisch. Daarna werd het mij eigenlijk al duide lijk dat ik Stuttgart niet meer zou halen. Misschien had ik dit seizoen wat meer sprongen moe ten maken. Volgend jaar is het EK, mijn volgende doel. Het le ven gaat door, ik ben niet van plan zwaar depressief te wor den. Samen met Emiel Mellaard pro beerde nog een handvol Neder landse atletes en atleten zater dag in het met 7000 toeschou wers gevulde Duinenstadion 'Stuttgart' te bereiken. Alle po gingen liepen op niets uit. Wereldrecord Voor de twee hoogtepunten tij dens de veertiende 'Nacht van Hechtel' zorgden Elana Meyer en Khalid Skah. De Zuidafrikaanse atlete liep op de vijf kilometer naar 14.46,41, de beste wereld- seizoenprestatie van dit jaar en de tweede geregistreerde tijd ooit. De Noorse Ingrid Kristian- sen is sinds 1986 wereldrecord houdster met 14.37,33. Skah verbeterde zaterdag het wereldrecord op de twee mijlen. De Marokkaanse Olympisch kampioen op de 10.000 meter, die woensdag in Zürich een aan val wil doen op het mondiale record op de vijf kilometer, legde het incourante nummer af in 8.12,17. De 'oude' toptijd stond op naam van landgenoot Said Aouita, die zes jaar geleden 8.13,45 liep. UITSLAGEN MANNEN' 100 m: 1. Benseddou (Mar) 10,58, 2. Cooper (Bel) 10,73, 5. Tilburg 10,84, 8. Monsels 11,04. 200 m: 1. Braunskill (VSt) 20,62, 2. Williams (GBr) 20,71, 3. Stevens (Bel) 20,92. 800 m: 1. Niang (Sen) 1.46,82, 2. Kahan (Bel) 1.46,83, 3. Davis (VSt) 1.46,93, 6. Baltus (Ned) 1.47,39. B-serie: 1. Belka- sam (Alg) 1.50,57, 2. Van Helden (Ned) 1.51,02, 3. Fierkens (Ned) 1.51,10. 1500 m: 1 Branko (Kro) 3.37,11, 2. Landsman (ZAf) 3.37,43, 3. Benfaris (Fra) 3.37,47 2 Mijl: 1. Skah (Mar) 8.12,17 (wereld record), 2. Verster (ZAf) 8.30,16, 3. Rousseau (Bel) 8.32,01, 6. Maasen (Ned) 8.46,81. 110 horden: 1. Grossard (Bel) 13,60. 2. Clarico (Fra) 13,72, 3. Duffy (VSt) 13,80. Polshoog: 1. Petroesjinski (Rus) 5,70, 2. Michael (VSt) 5,40, 3 Payne (VSt) 5,30. Ver: 1. Walton (VSt) 7,87, 2. Salie (GBr) 7,59, 6. Mellaard (Ned) 7,31, 9. Van de Worp (Ned) 7,23. Kogel: 1. Toth (VSt) 21,29, 2. Volgenau (VSt) 18,89, 3 El Khalidi (Sau) 17,24, 6. De Wit (Ned) 15,82 Discus: 1. De Bruin (Ned) 64,70, 2. Vandaele (Bel) 53,70, 3. Kamerbeek (Ned) 50,50, 4 De Wit (Ned) 48,36. Speer: 1. Babikin (Isr) 76,96, 2. Van Lieshout (Ned) 75,32, 3. Fingert (Isr) 70,68, 4. Hetfeld (Ned) 69,34. VROUWEN 100 m: 1. Elissen (Ned) 11,70, 2. Lenoir (Bel) 11,96, 3. Vanhove (Bel) 12,14. 800 m: 1. Jongmans (Ned) 2.02,32, 2. Djate (Fra) 2.02,42, 3. Matthijs (Bel) 2 02,95. 1500 m: Gurina (Pol) 4.03,42, 2. Bracke (Bel) 4.05,65, 3. Podkopajeva (Rus) 4.06,07. 5.000 m: 1. Meyer (ZAf) 14.46,41, 2. Dias (Por) 15.05,12, 3. De Oliveira (Bra) 15.22,01. 100 horden: 1. Nastase (Roe) 13,26, 2. Tochilova (Rus) 13,43, 3. Langenhuizen (Ned) 13,50. B-serie: 1. Moreels (Bel 14,13,3 Hoeben (Ned) 14,74. 400 horden: 1. Maenhout (Bel) 57,46, 2. Gonsjarova (Rus) 58,67. B-serie: 1. Nelson (Fra) 57,61, 3. De Vries (Ned) 60,54. Hoog: 1. Jonckheere (Bel) 1,86, 2. Wal ler (VSt) 1,86, 3. Ewanje Epee (Fra) 1,83. Kogel: 1. Gieghase (Bel) 14,28, 2. Isia (Isr) 13,95, 3. Van Noord (Ned) 13,82, 4. Kuenen (Ned) 13,54. Discus: 1. Kreuter (Dui) 57,68, 2. Schmidt (Dui) 54,96, 3. Kuenen (Ned) 48,60, 4. Van Noord (Ned) 44,24. Khalid Skah verbeterde in Hechtel het wereldrecord op di twee mijlen. foto ep<

de Stem | 1993 | | pagina 9