Miranda de Jonge slaat toe I Cor Verplante soleert naar overwinning Bierings bedwingt Pullens in Oostburg N de Mi Concours hippique De Haringruiters in Axel Rabout en Sandee boeken in Oostburg succes Verwachte eindwinnaar veteranenstrijd Groede Forse zege Jan Boddaer B< SPORT ZEELAND WIELRENNEN ATLETIEK - PAARDESPORT HW'24 wint ruim van Goes ifllllL •fes Zeeuwse Honk klopt Merchtem Warm welkom asielzoekers in Schoondijke Deense matroos verdronken in Braakmanhaven Wao-gat goed opgevangen Dorpsloop Zuidzande Bike-Run-Bike Vrouwenpolder In toernooi van Drive te Sas van Gent Palestijn rijdt met VN-bus op mensen in ^abiola wil kortere rouw eger naar uid-Libanon TENNIS ■M DEZE KRANT: Merijntje DE STEM MAANDAG 2 AUGUSTUS 1993 Van onze sportmedewerker Koewacht - Cor Verplanke ontliep in de Koewachtse wijk 't Zand handig de spurt. De Biervlietenaar staat niet bepaald te boek als een van de rapste mannen in het trimmerspeloton, weet dat zelf als geen ander en zag dat in de slotkilometer geen van zijn zeven gezellen het ant woord had op zijn demarra ge. Het was al een poosje geleden dat hij met bloemen naar huis was gekomen. Nu was het dus weer een keer ouderwets raak. Pakte Verplan ke de bloemen, de man van de wedstrijd was ongetwijfeld Anthoine Hooreweghe. De ren ner uit het Belgische Aalter heeft duidelijk de smaak te pakken in het Zeeuws-Vlaamse landje en hij was het die vanaf de start de wedstrijd openbrak. Vele keren zonder het gewenste resultaat. Toen hij samen met zijn landge noot Patrick de Baeckere aan de haal ging leken de Zeeuws-Vla mingen achter de feiten aan te gaan lopen, maar ook deze actie leverde geen rendement op. Toch lag weer Hoorewege even voor halverwege de koers (de wed strijd ging over 50 kilometer) aan de basis van de beslissende vlucht. Hij kreeg zeven gezellen mee en voor zijn inzet de leider- sprijs. De rest van het verhaal is be kend. De A-categorie en recre anten/veteranen reden een geza menlijke wedstrijd met 32 ver trekkers en dit tot ieders tevre denheid. Bij de Toerders was de belangstelling duidelijk minder. Zes man begonnen in deze cate gorie aan hun 35 kilometer. Nor- bert Decoster uit het Belgische St.-Laureins reed solerend naar de zege. De organisatie was in handen van de Wieier Trim Bond die ondanks de concurrentie van de Oostburgse 24 uur en het nationale kampioenschap een dag later in Valkenburg, tevre den mocht zijn met het aantal deelnemers. UITSLAGEN Veteranen/recreanten: 1. Cor Verplan ke (Biervliet) 50 km in 1.13.20, 2. Antoine Hooreweghe (België), 3. Sjaak Rommers (Rilland-Bath), 4. Patrick de Baeckere (België), 5. Jan de Kraene (Hulst), 6. Ronald Smits (Clinge), 7. Han Dekker (Zaamslag), 8. Hubert van Landeghem (Overslag), 9. op 45 secon den Honkie Pieters (Heikant), 10. Kees Beenhakker (Heinkenszand), 11. Wim Wielhouwer (Middelharnis), 12. Jan de Punder (Ovezande), 13. Willy de Feber (Hoek), 14. Jan van Alten (Terneuzen), 15. Ad Kuzee (Oost-Souburg). Toerders: 1Norbert Decoster (België), 2. Albert Ridel (België), 3. Eddy de Rijcke (Sas van Gent), 4. Ko Riemens (Terneuzen), 5. Gerrit Bijvank (Sas van Gent), 6. Cor Maas (Terneuzen). Links Jan Vader met Byou van Gouwe Reyers, de winnaar van de Zl-dressuurklasse paarden en rechts Peter Kösters met Zypher van Graeve Jan. foto camile schelstraete Van onze atletiekmedewerker Oostburg - Theo Rabout en Bert Sandee wonnen bij de mannen-senioren de manches van de Oostburgse Premieloop. Bij de vrouwen was Addie Dieleman de sterkste. In de eerste manche (de man ches gingen over 25 minuten) gingen Theo Rabout, Herman Bos en Johan van Leeuwe gelijk aan de haal. Even voor halverwege de wedstrijd moest Johan van Leeuwe als eerste de rol lossen, terwijl even later ook Herman Bos uit Em- men het tempo van de Zuidzandenaar niet meer kon volgen, die vervolgens onbedreigd naar de winst liep. In die eerste manche gingen ook alle vrouwen van start, die een manche over vijftien minuten hadden. Addie Dieleman, Tilly van der Laar en Terese van Lare bepaalden in deze categorie het gebeu ren. Addie Dieleman haalde het uiteindelijk vrij vlot, voor Tilly van der Laar uit het Brabantse Budel. In de tweede manche was er spanning tot in de laatste honderden meters. Dit tussen Peter Jansen en Bert Sandee, die elkaar weinig toegaven en stuivertje wisselend de 25 minuten volmaakten. Sandee bleek in die slotfase net iets meer reserves te hebben dan de atleet uit Sluiskil. Patrick de Boevere legde op de derde plaats beslag. Eerder was de jeugd al in actie geweest. Rutger Veerman voerde een one-man-show op een won voor zijn jongere broer Die- derick. Sandra de Block uit Hulst was het snelste meisje. De Premieloop, een omlijs tingsnummer van de 24 uur van Oostburg, blijft het goed doen. Mede door de inzet van de familie Van Vlierberghe en AV De Wielin gen. Zij zagen 137 deelnemers op de rijk gevulde prijzentafel afkomen. UITSLAGEN 1600 METER Jongens: 1. Rutger Veerman (Aardenburg), 2. Die- derick Veerman (Aardenburg), 3. Martin Lensen (Oost-Souburg), 4. Rob Lucieer (Nieuwvliet), 5. Evert van Sprundel (Aardenburg). Meisjes: 1. Sandra de Block (Hulst), 2. Ineke Penter- man (Wijchen), 3. Marjolein Leytens (Tilburg). MANNEN Eerste manche: 1. Theo Rabout (Zuidzande), 2. Herman Bos (Emmen), 3. Johan van Leeuwe (Sluis), 4. Bram van de Wege (Philippine), 5. Stefan Ver- heyen (Gemert). Tweede manche: 1. Bert Sandee (Kamperland), 2. Peter Jansen (Sluiskil), 3. Patrick de Boevere (Ter neuzen), 4. Peter van Waes (Aardenburg), 5. Frank Verschorre (Breskens). Vrouwen: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent), 2. Tilly van der Laar (Budel), 3. Terése van Lare (Sluis), 4. Christa Becu (St.-Kruis), 5. Corrie Dekker (Terneu zen). Van onze tennismedewerker Henk van de Voorde Oostburg - In het 29e Een- hoorn-Badgastentoernooi te Oostburg rolde op het B- schema de beoogde finale uit de bus tussen de 17-jarige Boas Bierings uit Hoek en de 24-jarige Harry Pullens uit Tilburg. In de niet al te op windende eindstrijd zegevier de Bierings in drie sets: 4-6, 6-2, 6-4. Animo-speler Bierings omzeilde op weg naar de finale obstakels als Eric van Hees, Stefan Steyaert en in de halve finale Claudio Tomasetti. Uit dit rijtje bleek de uit de buurt van Aken afkomstige Duitser de lastigste klip. Bierings won pas, na een merkwaardig scoreverloop in de eerste twee sets, via een tie break in de beslissende set. De als eerste geplaatste Pullens, lid van TV Loon op Zand, hoefde op weg naar de finale tegen achter eenvolgens Martin-Jan Nijhof, Tony Seen en Patrick Marteijn geen set uit handen te geven. In de finale kozen zowel Pullens als Bierings voor zekerheid. Van de Brabander is bekend dat hij zich achterin meer in zijn ele ment voelt en pas na een zorg vuldige opbouw aan het net ver schijnt. Bierings, echter prefe reert doorgaans meer het servi- ce-volley-spel. Vanwege het goe de spreiden van Pullens zag hij hier dit keer van af. De eerste set, waarin de kleine Brabander het beste van zijn spel liet zien, schreef Pullens met 6-4 op zijn naam. Menig punt scoorde hij met een drop shot waar de slungelachtige Bie rings moeilijk vat op kreeg. In de tweede set kwam Pullens een snelle achterstand in het begin niet meer te boven. De derde set ging tot 4-4 keurig gelijk op met soms lange slagenwisselingen, waarbij Harry Pullens vaak break-points moest wegwerken. De finalisten van het 29e Eenhoorn-Badgastentoernooi in Oostburg. Ook op het eerste match-point lukte hem dit nog, maar op het tweede was het wel raak. Boas Bierings besloot de partij op een fraaie manier met eerst een korte bal, daarna een lob gevolgd door opnieuw een bekeken bal. UÏTSLAGEN halve finales en fina les Enkelspel Mannen: B: Harry Pullens-Patrick Marteyn 6-3, 6-4;' Boas Bierings-Claudio To masetti 6-1, 0-6, 7-6; Bierings-Pul- lens 4-6, 6-2, 6-4. Cl: Tony Seen-Onno van Quekel- berghe 4-6, 6-4, 6-2; Frank Hame- link-Sjoerd hemmens 6-1, 6-2; Ha- melink-Seen 6-4, 6-1. C2: Pieter van Boheemen-Rinke van Remortel 8-6; Kees Kommers-Jacky de Paepe 6-1, 7-6; Van Boheemen- Kommers 7-6, 0-6, 6-0. Dl: Rob van Hees-Niels d'Hert 6-0, 6-0; Byron Bentley-Duncan Black- itle> 6-4. man 6-2, 6-0; Bentley-Van Hees 7-5, D2: Remy Scherbeijn-Hanno Kolijn 6-0, 7-5; Ralf Vervaet-H.de Kant 8-5; Scherbeijn-Vervaet 7-5, 6-7, 6-3. Dubbel Mannen: B: Hamelink/Hamelink-Broeren/ Dohmen 7-5, 7-6; Hendrikse/Pul- lens-Van den Hout/Steyaert 7-6, 6-3; Hendrikse/Pullens-Hafnelink/ Hamelink 6-4, 7-6. C: Leeuwenburg/Van Quekelberghe- Rinke van Remortel/Poppe 7-5;Van Boheemen/Risseeuw-Stellenaar/Mo- rel 6-2, 6-2; Leeuwenburg/Van Que- kelberghe-Van Boheemen/Risseeuw 6-2, 6-4. D: Hoogesteger/Steutel-Vinke/ Moens 6-3, 6-3; Van Daele/Van Dae- le-Van de Bulck/Van Kuier 6-1, 6-2; Van Daele/Van Daele-Hoogesteger/ Steutel 4-6, 6-2, 6-3. Enkelspel Vrouwen: B: Leandra Knobben-Ria Sterren- berg 7-5, 7-6; Sandra Swets-S.Prins 6-2, 4-6, 6-2; Knobben-Swets 6-3, 6-7, 6-2. C: Dorien van der Linden-Jeanette van Ginkel 6-3, 6-0; Sonja Deguelle- Cindy van Waes 8-5; Van der Lin- den-Deguelle 6-4, 6-0. Dl: Christianne Vriends-Monique Kooien 8-6; Marleen de Rijcke-Thea de Rijcke 4-6, 6-2, 7-5; Vriends-De Rijcke 4-6, 6-0, 6-2. Van onze paardesportmedewerker Axel - De 21-jarige Breskense amazone Miranda de Jonge was weer een klasse apart tijdens het concours hippique van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Haringruiters, dat op het Axelse ruitersportterrein werd gehouden. In de beide hoogste klassen, M en Z, pakte zij de hoofdprijzen. foto camile schelstraete D2: Svenja Klaver-Jantien Dhont 7-5, 4-6, 7-5; Marion van de Hooft- Hannie Flikweert 9-8; Klaver-Van de Hooft 6-3, 6-2. Dubbel Vrouwen: C: Scherbeijn/De Wit-De Hollander/ Isert 6-2, 6-0; Janssens/Schram- Trapman/De Clerck 7-5, 6-3; Scher beijn/De Wit-Janssens/Schram 6-2, 6-0. D: De Rijcke/De Rijcke-Vriends/ Vriends 6-0, 4-6, 6-3; Leenhouwers/ Van Keulen-Van HuIIe/Ingels 4-6, 6-4, 6-2; De Rijcke/De Rijcke-Leen- houwers/Van Keulen 6-4, 6-0. Mixed: B: Swets/Dohmen-Scherbeijn/Hen- drikse 6-1, 6-3;Van der Linden/Pul- lens-Schram/Marteyn 7-6, 7-5; Swets/Dohmen-Van der Linden/ Pullens 5-7, 6-2, 6-2. C: De Wit/Ronny van Remortel- Poppe/Poppe 7-6, 6-0; De Bruycke- re/Seen-Sterrenberg/Schalk 7-6, 7-6. D: Van Kampen/Van Kampen-Van Hulle/De Coninck 6-2, 6-2; Vriends/ Dhont-Gelevert/Gelevert 2-6, 7-5, 6-0; Vriends/Dhont-Van Kampen/ Van Kampen 6-2, 6-1. Miranda de Jogne met Giovanni Deux van De Zwinruiters zege vierde in het M-klassiek voor Marie-Paule Picavet met Douwe van Luctor et Emergo uit Zaam slag. Het Z2-springen werd eveneens een prooi voor Miranda de Jonge, nu met haar paard Beauchamp. Dit met een fraaie foutloze omloop. Dat ook het dressuur rijden niet vreemd is voor haar bewees zij in de L2- klasse, die overigens werd ge wonnen door haar clubgenoot Luc Savat met Hercules met de geweldige score van 133 punten. Miranda de Jonge pakte met één puntje verschil het zilver. Het Z-springen bij de pony's werd met grote overmacht een prooi voor Mireille Laplante uit Kloosterzande met haar pony Shirley. Op de tweede plaats legde Saskia de Regt met Ramo- ra Kayam van De Haringruiters beslag. Mireille Laplante is eveneens een veelzijdige amazo ne. In de Z-klasse pony's dres suur reed zij niet minder dan 181 punten bij elkaar. Dat bleek goed voor het zilver. Clubgenote Evelien Sturm met Ilonka ver diende het goud met een fantas tische score van niet minder dan 203 punten. Voorzitter Johan van 't Westein de van De Haringruiters: „On danks dat we met ons concours moesten verhuizen naar het fraaie ruitersportterrein van Axel hadden we toch liever het concours in Biervliet gehouden, al was het alleen maar voor onze sponsors. We hebben in Axel fantastisch gewerkt op het goede terrein waar alle benodigde voorzieningen aanwezig zijn. Een prima bodem en we hadden goed paardesportweer, wat wil je nog meer." Het was voor de tweede keer dat de landelijke rijvereniging en ponyclub De Haringruiters wegens weersom standigheden geen terrein be schikbaar had en naar Axel moest uitwijken. Dat was ook in 1987 het geval. UITSLAGEN DRESSUUR Z-pony's: 1. Evelien Sturm met Ilonka, 2. Mireille Laplante met Shirley (bei den Honteruiters). Zl-paarden: 1. Jan Vader met Byou (Gouwe Reyers), 2. Theo Perdaen met Leval (Zwinruiters), 3. Louise Vader met Window (Gouwe Reyers). Z2-paarden: 1. Mascha Bustraan met Goldy (Zuid-Beveland), 2. Marina Quaak met Ticardo (Haringruiters). M2-paarden: 1. Mare Broodman met Mister Ed (Zwinruiters), 2. Marina Quaak met Eastwind (Haringruiters), 3. Eppo Roovers met Galexi (Paarde bloem). M2-pony's: 1. Annemarie Lippens met Pepper (Haringruiters). Ml-pony's: 1. Jeroen Dees met White Feet (Luctor et Emergo), 2. Veerle de Regt met Roxanne (Graeve Jan), 3. Inge Mary van der Zee met Tarzan (Kleppertjes). Ml-paarden: 1. Diny Krijger met Dolly (Oranjezon), 2. Ester de Kok met Edel Lord (Hulst), ,3. Elly Tas met Elmira (Zwinruiters). L2-paarden: 1. Luc Savat met Hercu les, 2. Miranda de Jonge met Beauchamp, 3. Laura Casteleyn met Gobert (allen Zwinruiters). Ll-paarden: 1. Jolanda Bergwerff met Caravel (Oranjezon), 2. Esther Her- weyer met Dimai, 3, Jan Noordhoek met Hurby (beiden Zwinruiters). B-paarden: 1. Evelien de Winne met Querida (Hulst), 2. Carolien Abraham- se met Watinga (Oranjezon), 3. Tinie Scheele met Mahruss (Oranjeruiters). L2-pony's: .1. Jantien Haak met Car- lien (Haringruiters). LI-pony's: 1. Maartje Elberts met Pun- ky (Honteruiters), 2. Petra Tollenaar met Beauty (Kleppertjes), 3. Mieke van den Bos met Borinda (Graeve Jan). B-pony's: 1. Esther de Vetter met Estria's Pegasus (Hulst), 2. Ilse de Feyter met Anousschka (Luctor et Emergo), 3. Kristel de Maat met Daisy (Honteruiters). SPRINGEN KLASSIEK B-pony's: 1. Jantien Haak met Carlien (Haringruiters), 2. Colinda Cornelis- sens met Honny Girl (Hulst), 3. Josee de Vetter met Donja (Hulst). L-pony's: 1. Mieke van den Bos met Borinda, 2. Kim de Loos met Adventu re (Luctor et Emergo). M-pony's: 1. Mascha van de Vijver met Sea Wave (Zwinruiters), 2. Chantal Frumeau met Beauty C (Kleppertjes). Z-pony's: 1. Mireille Laplante met Shirley, 2. Saskia de Regt met Ramora Kayam. B-paarden: 1. Conny de Beule met Mistral (Hulst), 2. Jan Noordhoek met Hurby, 3. Arianne Hanse met Gentle man (Schouwseruiters). L-paarden: 1. Ilyo de Loos met Fatice (Luctor et Emergo), 2. Izak van Eyze- ren met Fruhling (Weelruiters), 3. Ma rion Tollenaar met Dinonah. M-paarden: 1. Miranda de Jonge met Giovanni Deux, 2. Marie-Paule Picavet met Douwe (Luctor et Emerog), 3. Carolien de Feyter met Helios (Luctor et Emergo). Z-paarden: 1. Jan Noordhoek met Edwin, 2. Izak van Eyzeren met At- VRIJSTRAAT 5-SLUIS. TEL. 01178- BURCHTSTRAAT 4-OOSTBURG. TEL. 0 Z2-paarden: 1. Miranda de Jonge met Beauchamp. PROGRESSIEF B-paarden: 1. Annemarie de Visser met Desire, 2. Carolien de Munck met Em- forsa (Oranjeruiters), 3. Arianne Hanse met Gentleman. L-paarden: 1. Izak van Eyzeren met Fruhling, 2. Ilyo de Loos met Hytens, 3. Ilyo de Loos met Fatice. M-paarden jachtspringen: 1. Ellen Bri quet met Queen (Hulst), 2. Carolien de Feyter met Helios, 3. Marie-Paule Pi cavet met Douwe. Programma oefenduels Terneuzen - In de periode van dinsdag 17 tot en met zondag 22 augustus wordt er al op grote schaal geoefend door verschil lende voetbalclubs. Programma: Dinsdag 17 augustus, 19.00 uur: HVV'24-Yerseke, Terneuzense Boys- Koewacht, Graauw-Spui (nederlaag- toernooi), Zaamslag-Hontenisse, SDO- RIA, 19.30 uur: Hoek-Terneuzen, Bier- vliet-Schoondijke, Cadzand-Sluis, Terhole-STEEN 2 (nederlaagtoernooi), IJzendijke-Terneuzen Al. Woensdag 18 augustus, 19.00 uur: Clinge-De Klinge, 19.30 uur: Eeklo-Hoek, Philip- pine-Wachtebeke. Donderdag 19 au gustus, 19.00 uur: Terneuzen Al-Ter hole, 19.30 uur: Breskens-Veere, Groe- de-Cadzand, Groot Axel-toernooi bij W Axel met Spui, AZW, Axel en Koewacht. Vrijdag 20 augustus, 19.30 uur: Hoek-Nederlands Politie Elftal, Vogelwaarde-HW'24, Hulsterloo- Clinge, HW'24 2-Corn Boys, Molen- kreektoemooi Schoondijke met deel name van Schoondijke, Aardenburg, Oostburg en Hoofdplaat. Zaterdag 21 augustus, 13.00 uur: Finalewedstrijden toernooi VV Axel, 14.30 uur: Terneu- zen-Dauwendaele, Zaamslag-Krab- bendijke, 19.00 uur: Sluiskil-Terneu- zense Boys, 19.30 uur: Hoek-Breskens. Zondag 22 augustus, 14.00 uur: STEEN-ODIO, 14.30 uur: HVV'24- JEKA (nederlaagtoernooi), Biervliet- Corn Boys, Sluis-Dakota Maldegem, Groede-IJzendijke 2, Philippine-Sluis- kil, Molenkreektoernooi Schoondijke, Groot Hontenisse-toernooi in Vogel waarde met Hontenisse, Vogelwaarde, SDO en Terhole. Van onze sportmedewerker Terneuzen - HW'24 is de oefen periode op voorbeeldige wijze gestart. De Hulster foprmatie won maar liefst met 5-2 van kersverse eersteklasser Goes. Hoek schoot eveneens met scherp tegen Biervliet (1-7) en Hontenisse verraste STEEN: 2-1. HW'24-GOES 5-2 - Een ver diende zege voor HVV'24, dat slagvaardiger was, in een hoger tempo speelde en ook soepeler combineerde. Al vrij snel brak Angelo Verbraeken na een solo de score open en na 20 minuten liet Harm Rietjens 2-0 aanteke nen. Toen op slag van rust Den nis Rodrigo voor 3-0 zorgde zag het er rooskleurig uit voor de thuisploeg. Door Paul Bom kwam Goes op 3-1, maar treffers van Harm Rietjens en Carlo Blommaaert (schot in de krui sing) brachten de stand op 5-1. Via een strafschop maakte Car los de Jonge er 5-2 van. Deze wedstrijd was tevens de opening van het nederlaagtoernooi dat HVV'24 in deze maand houdt, BIERVLIET-HOEK 1-7 - In de eerste helft kon Biervliet het conditioneel aardig bijbenen en kwam zelfs op voorsprong door de Belgische aanwinst Alain van Kerrebroeck. Door Osmund Og- ali werd het 1-1, maar op slag van rust kreeg Biervliet-aanval- ler Wim Verdoorn nog een dot van een kans om 2-1 te scoren. Hij miste oog-in-oog met Hoek- doelman Wim Verpoorte. Na rust kwamen bij Hoek elf ander spe lers in het veld, werd het tempo opgeschroefd en de kansen wel verzilverd. Door treffers van achtereenvolgens Marino de Bie, Geert de Poorter, Davy Maas, Jos Kayser en Mark de Kunder (2x) werd de ruime eindstand bereikt. Een tegenvaller voor Hoek was het feit dat eerder tijdens een training aanvaller Antoin Thoen zijn been brak. HONTENISSE-STEEN 2-1 - In de eerste helft was STEEN de betere ploeg. Die ploeg kreeg ook de beste kansen, maar was het wel Hontenisse dat via Edward Tieleman scoorde. Na rust was Hontenisse wat sterker en kwam op 2-0 via Luc Thuij. Eddy van de Bosch liet de 2-1-eindcijfers aantekenen. Bei den ploegen misten nogal wat vaste krachten. jsskssb Bram van Dijk uit Terneuzen werd samen met Willem de fy eindwinnaar in het herendubbel 55+. foto camile schelstraii Van onze tennismedewerker Het 32e Burgemeester Everaars-tennistoernooi in Groei ofwel het veteranen-invitatie-toernooi van de Lawn Temt Vereniging Con Forza, kreeg de voorspelde eindwinnaar Sterker nog: zowel de mannen- als vrouwen-enkelspel-finai werd vooraf juist ingeschat. Voor de vijfde achtereenvolgen de keer schreef de 48-jarige Duitser Manfred Reindl het en kelspel bij de heren 45+ op zijn naam. In de finale was de ener gieke Duitser geen partij voor Peter Rijsewijk uit Zuid-Hol land: 6-1, 6-1. Nog niet zo lang geleden was Manfred Reindl nog BI-speler, terwijl hij momenteel de B2-speelsterkte heeft. Opvallend is dat de joviale Man fred Reindl pas op 25-jarige leef tijd begon met tennissen. Hij is woonachtig in Essen, maar brengt zeker 15 a 20 weekends per jaar in Groede door waar hij sinds elf jaar een woning bezit. In de finale liet hij zien over een ijzersterke fore-hand te beschik ken. Voorts mag ook zijn service er wezen. Zo slaat hij zijn twee de service telkens met een akeli ge precisie tegen de lijn aan. In een mengeling van Duits en Ne derlands zei hij na afloop: „Ik was vanmorgen kwaad omdat ik slecht had gespeeld in de halve finale. Dat heb ik nu goed ge maakt. Enkele jaren geleden speelde ik nog in de regional-li- ga 35+. Mijn loopvermogen is goed ondanks het feit dat ik niet of nauwelijks train. Wel fiets ik altijd één keer per jaar binnen twee dagen van Essen naar Groede". Bij de dames won Nell Moons in de finale met overtui gende cijfers van Ans van Dijk: 6-1, 6-2. In het herendubbel 40+ rekende de winnende combinatie Pierre Vonk/Peter Rijsewijk in de poule af met Van Opdurp/Van Lae- them(ll-7), De Vries/Pie- ters(15-2) en Witte/Gussenho- ven(14-3). Bram van Dijk en Willem de Jong vormde het sterkste duo bij de 55+ ers. Met 11-6, 16-4 en 10-6 wonnen zij van achtereen volgens de combinaties Preup/Lach de Bère, Van Hane- gem/Van Pamelen en Roos/Tel genhof. UITSLAGEN: Enkelspel heren 45+: halve finale, Manfred Reindl-Harry Beelen 6-1, 6-2; Peter Rijsewijk- Bram van Dijk 6-2, 6-3; finale, Reindl-Rijsewijk 6-1, 6-1. Dubbel heren: 40+, 1.Pierre Vonk/Peter Rijsewijk; 2.Joop de Vries/Pierre Pieters. 55+, l.Bram van Dijk/Willem de Jong; 2.Günther Preu(3/René Lach de Bère. Enkelspe dames 40+: halve finale, Nell Moons-Margriet Buize 6-2, 6-4; Ans van Dijk-Jannie Dieleman 6-2, 7-5; finale, Moons- Van Dijk 6-1, 6-2. Dubbel dames: 40+, l.Nell Moons/Ans van Dijk; Georgette de Vries/Marijke Vervaet. 55+, l.Thea Lach de Bère/Ria Del- vaux; 2.Lieske van der Laan/Gonnie Hermanides; 3.Hildegard Keta Miep Reekers. Gemengd dubbel: 40+, l.Onnie den Hollander/Ma red Reindl; 2.Huubke en Pi« Vonk; 3.Margriet Buize/Willem Jong. 55+, l.Ria Delvaux/René Lach Bère; 2.Lieske van der Laan/Ha Catsman. Terneuzen - Het Zeeuwse Hi heeft een klinkende zege geb« op Merchtem. De Terneuzei honkballers klopten hun gische gasten met 16-1. In dit duel met Merchtem Wim van Walraven terug van partij. Aan slag kwam hij niet beeld. Steevast kreeg hij 4-i zodat zijn slagkracht taktii door de mannen uit Mercht om zeep geholpen werd. Goed slag was wederom Ruben Schoondijke - De bevolking van Schoondijke helpt massaal mee om het verblijf van zo'n 65 asiel zoekers in Motel West mogelijk te maken. Van alle kanten uit het dorp droegen mensen giste ren spulletjes aan. 'Hartverwarmend' was de reac tie van eigenaar Jansen van het motel. De accommodatie hiervan is weliswaar toereikend voor het huisvesten van de volwassenen vluchtelingen, maar voor de kin deren van deze asielzoekers wa ren nog kinderbedjes, kinder stoelen en boxen nodig. ZIE ZEELAND-Cl Terneuzen - Een dertigjarige Deense matroos, afkomstig van het Deense zeeschip de Cjertrud Maersk, is gistermorgen ver dronken na een nachtje stappen. Een medewerker van Dow Che mical trof om 9.00 uur in de Braakmanhaven het levenloze lichaam van de man in het water aan. De politie te water en de politie Zeeland, bureau Terneu zen, stellen een onderzoek in. ZIE ZEELAND-Cl Den Haag - Voor het merendeel van de Nederlandse werknemers is al een collectieve regeling voor het wao-gat van kracht of ge- Bochove, die evenals zijn ma< wao-gat van xraent ot ge- deze maal niet tot een homei beurt dat binnenkort. Dat blijkt kwam. Björn Groen voldeed opnie; prima als werper. Van onze atletiekmedewerker Zuidzande - Atletiekverenij De Wielingen organiseert donderdag 5 augustus Dorpsloop in Zuidzande. jeugd opent het programma een loop over 1200 meter, met 19.30 uur als starttijdstip De twee overige afstanden gelopen kunnen worden, zijn- beide afstanden gaan om 1! uur van start. Er kan ter plai worden ingeschreven 19.00 uur. Start en finish zijl de Dorpsstraat. Van onze sportmedewerker Vrouwenpolder - Woeffl wordt op het strand van Vu wenpolder de tweede Bike-B Bike afgewerkt van een serie drie, die deze periode op programma staan. De afsta# zijn: 1,3 km. fietsen, 1,2 lopen en 0,6 km. fietsen, mountain bike is, mede o# verplicht. De start is om uur bij restaurant Duinoord kan worden ingeschreven bij plaatselijke VW. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - Het tennistoernooi van TC Drive in Sas Gent is afgelopen weekeinde onder prima weersomstandij den van start gegaan. Ondanks het feit dat er al f 'datief. Van Brus hebt sel g de vech visct VS desn wille ken uit een enquête onder 500 be drijven. In mei had 37 procent van de bedrijven al zo'n regeling. Van de bedrijven die er geen ïadden, 63 procent, verwachtte zes van de tien dat binnen een aar te doen. leruzalem - In de door Israël rezette Gazastrook heeft een Pa- estijnse man gisteren een jchoolbus van de Verenigde Na vier en een tien kilometer. D 'es gekaapt en daarmee twee pertuigen van Israëlische func- onarissen geramd. Daarbij is en Israëliër gedood en raakten 'ijf anderen gewond. De kaper rist na zijn daad te ontkomen. Irussel - Premier Dehaene van jelgië heeft de wil van koningin 'abiola ingewilligd om de perio- e van rouw om de afgelopen aterdag overleden koning Bou- lewijn te bekorten. De rouwtijd, re de regering oorspronkelijk at 7 september wilde laten du- m, zal nu aflopen aan de voora- ond van de eedaflegging van de op het strand wordt gefil leuwe koning Albert II. Ver 'acht wordt dat deze plechtig- eid begin volgende week zal laatsvinden. 12ie zeeland c1 IZIE OOK BUITENLAND - A4 eiroet - Libanon gaat 40.000 tairen in het zuiden statione- om de acties van de Hezbol- Te8en Israël in te dammen. r 's blij met het Libanese respectabel aantal partijen is weggewerkt, vielen er echte verrassingen op te tekenen. ZIE BUITENLAND - A4 Op het schema D30+ moest de als eerste geplaatste Jan Bod- daert van TC Drive in de tweede ronde tegen Wilfried Roelandt van TV Axel slechts een drietal games tegen incasseren. Hier door plaatste Boddaert zich voor de kwartfinale. Reggie Bun, Eddy Thans, de als 3/4-geplaatste Edward Bleyen- berg en Mark de Waal zijn intus sen verzekerd van een plaats bij de laatste acht in de categorie C17+. Bij de C30-plussers geldt hetzelfde voor beoogd halve fi nalist Jean-Loup Deltour, Pieter de Klerk en Cor de Jonge. Bij de C-vrouwen versloeg So phie Boddaert in de eerste ronde in drie sets Marjan Verschueren. Haar tweelingzusje Muriël Bod daert redde het niet tegen Marij ke Vervaet. UITSLAGEN ENKELSPEL MANNEN C17+, eerste ronde: Reggie Bun-Nino van de Starre 6-0, 6-1; Eddy Thans- Marco van Avermaete 7-5, 6-2; Edward Blevenberg-Han Verhelst 6-2, 6-1; Mark de Waal-Boris van Water schoot 6-1, 6-4. C30+, tweede ronde: Pieter de KI Hans van den Akker 6-2, 6-3; Loup Deltour-Cees de Rijk 6-2 Cor de Jonge-Freddy Delagaye 6-3. D17+, eerste ronde: Alexander de Eric Scheele 6-4, 6-3. Tweede Nino van de Starre-Eric Ranse 5-7, 7-6, 6-2; Peter Rompa-Gerri der Zalm 3-6, 6-2, 6-2. D30+, eerste ronde: Wilfried Roel Goof van Dorssen 7-6, 7-5; Jad der Staal-Bert Verschelling 6-1, Tiddo Kunst-Adrie Verschelling 6-4. Tweede ronde: Jan Boddaert- ried Roelandt 6-2, 6-1; Bert Dl Jack van der Staal 6-2, 6-1; Balzereit-Peter Snelders 6-0, 6-2. E, eerste ronde: Henk Michels- Thans 6-4, 6-0; Paul d'Hooghe-E Sinke 6-3, 6-3. Tweede ronde: Wi Stofferis-Ed Riemens 6-0, 6-3 DUBBEL MANNEN C, eerste ronde: Hiensch/SchU Thans/Trap 6-4, 7-5. Tweede rond Jong/De Jonge-Van Limntë' Avermaete 6-2,6-3. D, eerste ronde: Kunst/Boddaert Hese/Govaert 6-2, 7-6. E, Pijpelink/Pijpelink-Sinke/Bt 6-3, 6-1; Van Hoeve/Scheele-S Brandt 0-6, 6-3, 6-4. ENKELSPEL VROUWEN C, eerste ronde: Marijke Vervaet' riël Boddaert 6-4, 6-3; Sophie Bod rt-Marjan Verschueren 6-7, 6-2,6' DUBBEL VROUWEN D, tweede ronde: De Neve/Wd* Van Dorssen/Van de Sande 64 Stomp/Kriebel-Scheele/De sschalk 6-1, 6-2. MIXED D, eerste ronde: Visser/Viss Dorssen/Van Dorssen 6-3, 4-6, C-' VANDAAG 2 KATERNEN Binnen-/Buitenland Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids BTV-programma's A2 A3 A4 A5 A6 deel B deel C deel D D2 Le ci eercfa Van i Will heefl nog I heer dag I tie schil heid De van c ter groep van keraH het Een schip Het ME kwab binn^ dat klaai| Het 1 gevei] gemef voera sluizl en schip Navo durft Bos nie in Der de wetd derz aids] De een gned kers, zond nen dan Het! rie t] de 1 geen

de Stem | 1993 | | pagina 14