'Het bevalt me hier prima' 'Haaietanden-toernooi zit overvol' Forse zege Ans van Dijk in Groede Hans van de Griendt wint in Groede WIELER SPATTEN Deguelle in finale Eenhoorn-toernooi li Watkins van de Woeste Kop valt op in Dutch Golf Open \\\r x\ w\ 1 \<b sport :n iERVICE B Joop Wielakker van tennis-toernooi Cadzand .G. Lanen I opdrachtgever, ingéVölge ergerlijk Wetboek op Ide 17 september 1993 telkéns iBeurs, aan de Markt 5 te pvelijk bij opbod en af lONHUIS EL TUIN IASSA pKEBMSTERS 29 VELUX ERBEDRIJF DE STEM WIELER KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT Vermeulen wint Bombokaalloop in Haamstede BRIDGERUBRIEK Nakaarten de stem zaterdag 31 juli 1993 achterstanden te betalen. Daar mcnj Ituurlijk wel inkomen* voor zijn. ;\lan onze tennismedewerker Henk van de Voorde Cadzand - „Vorig jaar zaten elijke regelingen nietige al vol, maar dit jaar zitten r zijn zit er niets an.- 'we overvol. De stijging van dan de achterstanden bet aantal deelnemers is mo- delijkse termijnen, bo, gelijk omdat nu alle finales e bestaandejermijneifiop zondag gespeeld worden. Vroeger werden er ook fina les op zaterdag gespeeld, want toeristen moeten op wat voor reden qolcj zondag vaak eerder weg." onvermijdelijk ls n in ieder geval aan 0n Aan ket woord is Joop Wielak- derhandse spoedvèr i ker- Hii keeft de wedstrijdlei- ferkoop op een openba 'n banden van het Haaie- Éng levert in het ML tanden-tennistoernooi van ninder op. Alle part® AS0Fin Cadza!\d' Bondsgedele- ,"JK seerde is Arnold van Pamelen. als 'd wielakker Iaat de statistieken It norm3le we spreken: er zijn in totaal 193 It, dus via een make deelnemers, tegenover vorig jaar jirden in de tuin en ad 170. Het aantal vrouwen be lies en dergelijke. Bij ge draagt 67 en het aantal mannen Igarantie is deze manie ledwongen onderhand* |p' zelfs richtlijn vanui nisterie VROM. 126. Uit Zeeuws-Vlaanderen doen er 69 mensen mee en 109 uit de rest van Nederland. Het aantal buitenlanders is 15 waar onder 8 Duitsers en 7 Belgen. Opvallend is het grote aantal deelnemers onder de 25 jaar, namelijk 104 tegenover een aan tal van 89 vanaf 25 jaar. Conclu sie: het aantal deelnemers boven de 25 jaar is gelijk gebleven, terwijl het aantal hieronder een stijgende lijn te zien geeft. Ver der valt waar te nemen dat de buitenlandse deelname iets min der is als vorig jaar. Het toernooi start officieel maandag 2 augustus, maar vanaf vanmiddag één uur worden er al een 20-tal partijen weggewerkt. Er wordt gespeeld op de vier hard-court banen van de vereni ging ASOC Lawn Tennis. Wielakker: „Er is een alternatief avondprogramma voor de 50 mensen die hier kamperen. Maandag is er een kennisma kingsavond, dinsdag sportavond, woensdag is er een karaoke- show met disco, vrijdag geza menlijk per bus naar Brugge en voor zaterdag staat er een infor mele stapavond op het program ma. Iedere avond wordt er in de sporthal van ASOC speciaal voor de kampeerders tegen een geringe vergoeding een warme maaltijd verzorgd. Want je weet hoe het gaat met kampeer ders....die gooien er met de pet naar". Het B-schema bij de heren telt 8 namen met een beoogde finale tussen de regionale toppers Tim van Veldhoven en Mike Simon. Verder doen bijvoorbeeld mee de gebroeders Luc en Rik Gelevert uit Oldenzaal, Jeroen Holthaus uit Groningen en Cas Teyssen uit Epe. In afwijking van praktisch ieder ander toernooi in de regio vindt in Cadzand het dames-en- kel-B-schema wel doorgang. Leandra Knobben uit Dalfsen is hier als eerste geplaatst, vöör Isabelle Leenhouwers. Verder kent dit schema namen als An neke Bouwhuis(Oldenzaal), Mar leen van de Berg(Epe) en Helma Wassink(Putte). PLAATSINGEN Enkelspel Mannen B, 1. Tim van Veldhoven; 2. Mike Simon. C, 1. Jean Klingen (Roermond); 2. Arno Thuis (Epe); 3/4. Niek van Remortel en Tim Poppe; 5/6. Alexander Buth (Duitsland) en Wij- bren Hoekstra (Epe); 7/8. Tony Seen en Sidny Zeggelaar (Utrecht). Dl, 1. Maarten de Heus; 2. Björn Wielakker; 3/4. Byron Bentley en Robert Kathman; 5/6. Robin Nagel- kerke en Marcel Knobben; 7/8. Peter Horn en Walter Boender. D2, 1. Wim de Groote; 2. Eddy Klaaysen; 3/4. Jeroen Reynders en Dennis Elissen. D35+, 1. Peter Horn; 2. Jan Standae- rt; 3/4. Theo Misilje en Willy Deeo- ninck. Dubbel Mannen C, 1. Kathman/Thiers; 2. Poppe/Van Remortel; 3/4. Hoekstra/Thuis en Buth/Friedrich. Dl, 1. De Heus/Wielakker; 2. Knob- ben/Knobben; 3/4. Cornelissen/We- ber en Van Doorn/Van Hees. D2, 1. Gheselle/Standaert; 2. Berg- werff/Wielakker. Enkelspel Vrouwen B. 1. Leandra Knobben; 2. Isabelle Leenhouwers. C, 1. Ria Sterrenberg; 2. Yvette Takken; 3/4. Jessie Bouwhuis en Debby Schelfaut Dl, 1. Carla de Rijcke; 2. Wendy van Pamelen; 3/4. Kim van Schaik en Nicole Hendrikx. D2, 1. Svenja Klaver; 2. Nicole Ris- seeuw; 3/4. Juul Benjaminsen en Anouk Hubers. Mixed C, 1. Broertjes/Kathman; 2. Hen- drikx/Klingen; 3/4. Jansen/Stroeken en Schelfaut/Van Remortel. D, 1. Van Schaik/Van Delft; 2. Kijk in de Vegte/Kijk in de Vegte; 3/4. Vriends/Trapman en Claeren/Clae- ren. 'k I pORIALE VERKOOP laats Oudenbosch ERKOPEN; I verdere aanhorighe<jen, riddaarbuiten aan de Mo- astraal bekend; Gemeente Itie D nummer 2020, |.40 are; Inte Standdaarbuiten sèc- »t 1.90 are, grenzende aan lehreven registergoed: Ipen 1 en 2 livaarden na betaling van Jttens de grosse van de-liy- Issen -vek-baal van inzet' fen I rlijk 6 weken na de gtin- Iterlijk 8 dagen na de gun- I zich op de veiling te kun Jdoor een bank afgegeven lie gegoedheid te kunrfen Imet genoemde notaris. Op psing de Algemene Veiling- utieveilingen 1993 (AWE). Re Bijzondere Veilingvoor- pn, welke veilingvoorwaar- I a.s. ter inzage liggen ten en. Iden en/of onvolledigheden linen geen rechten worden rorden geheel vrijblijvend Jr. A.E.M.G. Lanen, Veiliog- Idenbosch, telefoon 0165-2- oud van 6 m3 tot 40 m3. Rolcontainers vanaf I en grind. ons recyclingbedrijf afval lAG tussen 8 uur en 12 uur. 76-878300 DDEL I dakvensters bij: 1650-67691 Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Axel - Colin Montgommery was de grote man tijdens de Dutch Golf Open. Als winnaar had hij tijdens de ontmoeting in Noordwijk 281 slagen nodig om zich winnaar te mogen noemen. De in Terneuzen woonachti ge en bij 'De Woeste Kop' in Axel werkzame Roderick 'Roddy' Watkins had elf slagen meer nodig en eindigde daarmee op een gedeelde 33e plaats. Hij werd er de eerste 'Hollander' mee. Hoddy, zoals hij zichzelf noemt en genoemd wordt, kwalificeer de zich voor de ontmoeting in de duinen van Noordwijk via een derde plaats in de nationale profkampioenschappen en door het behalen van een vijfde plaat sin de nationale open titelstrijd. De inmiddels 40-jarige Schot, die sinds zijn 19e jaar als be roeps golfer door het leven gaat, viel daarmee op en kon opnieuw enkele fraaie resultaten aan zijn prestatielijstje toevoegen. Een lijst, die in 1968 begint met het Bedfordshire Boys Cham pion. Een titel die hij een jaar later nogmaals pakte om vervol gens in 1970 winnaar te worden van het Clubchampionship Bed ford en County. Prijzen die hij won als amateur. In 1972 ver volgde hij als beroeps met het Kunner-up Bedfordshire Profes sional Championship. In de grote toernooien kwalifi ceerde hij zich in 1978 voor de Final Stage of Britisch Open. In 1979 werd hij eerste in Sunning- dale tijdens Eurogolf 36 hole individual Event en winnaar van de 18 hole individual Basilton Pro-Am. Zijn lijst opmerkelijke resultaten vermeldt verder onder andere het winnen van Harpen den European Airways Pro-Am en de Bentley Pro-Am. In 1989 zegevierde Roddy Watkins in de Hampshire Sort Course cham pionship en de Blackpoll Pro- Am. Recenter won hij diverde toer nooien in Zuid-Engeland. Een omgeving waar de Schot, die wereldwijd zijn balletje sloeg, woonde eer hij naar Nederland kwam. Zijn wieg stond zoals gemeld in Schotland. Als zoon van de bij Glascow Rangers spe lende Charley Watkins, lag een voetbalcarrière voor de hand. De jonge Watkins werd in eerste instantie voetballer. Het werd geen succes. „Ik was te traag," weet Roddy, die zijn snelheid precies goed vindt voor het spe len van golf. Als 12-jarige begon hij met die sport. Voor 8 piek per jaar kon hij aan de slag. Toen was het nog een spel. „Ik werd serieuzer toen ik 14 jaar was. In die tijd kreeg ik de kriebels te pakken. Sinds dien heb ik de golfkoorts te pakken," aldus Roddy Watkins, die in 191 samen met echtgenote Shèlagh en zijn twee dochters Nathalie en Chariot naar Neder land verkastte. De reden: „Enge land viel in een recessie en aan gezien ik mijn driving range goed kon verkopen, heb ik dat gedaan. Daarbij kon ik bij Burg- golf op Herkenbos bij Roermond als instructeur aan de slag," ver duidelijkt Roddy Watkins. Die overgang bracht niet wat verwacht werd. Het werd, om het zacht uit te drukken, een tegenvaller. In maart 1991 rea geerde hij op een advertentie van De Woeste Kop. Hij sollici teerde bij deze golfclub uit Axel en werd aangenomen. Sindsdien 'is hij er profspeler en instruc teur. Een combinatie, die hem uitstekend bevalt. Of hij mede door het vinden van 'rust' goed voor de dag kwam in Noordwijk, op de slotdag speelde hij 1 slag onder par (winnaar Montgom mery 3), is moeilijk te achterha len. Feit is dat de Schot moge lijk, iets waar hij tegelijkertijd op hoopt, meer invitaties krijgt dan voorheen. Daarnaast is hij een druk bezet man met het geven van golfles- sen. Veel drukker dan in zijn geboorteland. „Daar kijkt men veelal de kunst af van betere spelers en die gaat men dan immiteren. Hier leert men liever de techniek van geschoolde in structeurs. Want goed golf spe len zonder de techniek onder de knie te hebben, is niet mogelijk. Precisie is een vereiste," aldus Roddy Watkins, die zoals gemeld tijdens de Dutch Golf Open goed voor de dag kwam. Met name tijdens de slotdag. Een finish waarin hij 22 plaatsen steeg. „Met stip," weet men in Axel. Amateurs: 1. P. Mol (Kapelle) 344 punten, 2. V. Timmermans (Yerseke) 202, 3. F. Franse (Kwadendamme) 198, 4. C. Schouwenaar (Kloetinge) 197, 5. D Mesu (Middelburg) 173, 6. J. van de Ameele (Terneuzen) 143, 7. T. Vermeulen (Kloetinge) 142, 8. P. van Passel (Sluiskil) 132, 9. D. Dub beldam (Sluiskil) 128, 10. J. van Schaik (Oost-Souburg) 123, 11. P. Hoondert (Goes) 121, 12. V. Aarts (Kruiningen) 110, 13. M. Young (Zuiddorpe) 102, 14. A. Goense (Le- wedorp) 80, 15. K. van Goethem (Sluiskil) 71. Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke) 48 punten, 2. D. Brehm (Wissenkerke) 45, 3. J. Luteijn (Kapelle) 40, 4. E. Joosten (Wolphaartsdijk) 36, 5. R. v.d. Does (Heinkenszand) 29, 6. H. Visman (Terneuzen) 26, 7/8. V. Vil- lerius (Middelburg) en J. Dingeman- se (Wolphaartsdijk) 25, 9. A. v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 24, 10. D. Schaut (Sas van Gent) 19, 11. P. Kraal (Wolphaartsdijk) 14, 12. D. Schout (Sas van Gent) 6, 13. J. Gunther (Yerseke) 1. Nieuwelingen: 1. E. de Dreu ('s~ Gravenpolder) 33 punten, 2. A. Klaasse ('s-Gravenpolder) 23, 3. A. van Haaften (St. Maartensdijk) 19, 4. S. Dagevos (Wemeldinge) 2. Premietrimloop in Oostburg Oostburg - Atletiekvereniging De Wielingen houdt, in samen werking met de Stichting 24 uur van Oostburg, vandaag een premietrimloop. Dit als omlijsting van het fietsevenement dat dit jaar aan de twintigste editie toe is. De premietrimloop staat voor de derde keer op het omlijstingsprogramma. Er zijn aardig wat premies te verdienen. Om 14.00 uur gaat de jeugd van start, voor hen zijn er geen premies, maar een herinnering terwijl er onder hen twee waardebonnen van 50 gulden zullen worden verloot. Daarna komen alle leeftijdscate gorieën in actie. Er wordt gelopen op hetzelfde parkoers waarop gefietst wordt. Inschrijven vanaf 13.00 uur in de tent op het Ledelplein. Kleed- en wasaccomodatie is er op het sportcomplex van de SV Oostburg aan de Baljuw Veltersweg. Trimkoersen op 't Zand Koewacht - Ter gelegenheid van de plaatselijke kermis wordt in de Koewachtse buurtschap 't Zand een aantal wielerwedstrijden voor trimmers gereden. Op het programma staan wedstrijden voor de A categorie, veteranen/recreanten en toerders. 'Roddy' Watkins toont op de driving range van De Woeste Kop hoe er afgeslagen moet worden. FOTO WIM KOOYMAN Van onze atletiekmedewerker Haamstede - Sepp Vermeulen kwam in de kop van Westen- schouwen de tien kilometer lan ge Bombokaalloop winnen. De Scheldesporter loste al na ruim twee kilometer zijn grootste con current Rachied Ben Meziane en liep vanaf dat moment onbe dreigd naar de winst. Uiteindelijk zou Vermeulen het in zijn typische stijl halen met een twintigtal sekonden voor sprong op de Marokkaan van Delta sport. Achter Vermeulen en Ben Meziane wist Jan Hoek eveneens lid van het organise rende Delta sport op een derde plaats beslag te leggen. Dit voor Jan de Wilde en Rian van de Broeke. De eerste loper die niet aange sloten is bij een Zeeuwse club was Charles Timmermans van SC Voorne die op meer dan een minuut achter Vermeulen als zesde eindigde. Westenschouwen is trouwens altijd geliefd bij de 'buiten provincialen'. Daar vormde deze Bombokaalloop geen uitzondering op. Met name bij de veteranen I kwam een sterke delegatie van buiten de provincie aan de start. UITSLAGEN Bombokaalloop over 10 kilometer: Vrouwen senioren: 1. Liesbeth van Ast (Delta sport) 36.25, 2. Annet Wervers (Delta sport) 42.20. 3. Cora Ruiter (PAC) 44 50. Vrouwen veteranen: 1. Jopie Daane (Atletica) 40.51, 2. Hannie de Jager (AV'56) 41.40, 3. Nellie van Horssen (Dynamo) 41.55. Mannen senioren: 1. Sepp Vermeu len (Scheldesport) 31.11, 2. Rachied Ben Meziane (Delta sport) 32.26, 3. Jan Hoek (Delta sport) 32.50, 4. Jan de Wilde (AV'56) 33.06, 5. Rian van de Broeke (Atletica) 33.11, 6. Char les Timmermans (SC Voorne) 33.18, 7 Chris Chabot (Sprint) 33.55, 8. Rini Bruggeman (AV'56) 34.03, 9. Jan de Bart (AV'56) 34.23, 10. Jack Hopmans (Spado) 34.37. Mannen veteranen I: 1. Zeger de Ruiter (Sprint) 33.27, 2. Piet Hop mans (Spado) 33.40, 3. Steef Kijne (Rotterdam Atletiek) 34.29, 4. Johan Kijne (ROV Shell) 35.01, 5. Pieter van Horssen (Dynamo) 35.07. Mannen veteranen II: 1. Ron Abuijs (Dynamo) 36.56, 2. Rinus Joosse (AV'56) 37.33, 3.- Leo Dam (Vet. Ned.) 38.03. Van onze tennismedewerker Groede -De regen bezorgde het 32e Burgemeester Eve raars-toernooi, ofwel het ve teranen-toernooi van LTV Con Forza in Groede, giste ren de nodige overlast. Hier door is men gedwongen om vandaag een tiental partijen in het naburige Breskens te spelen. In de eerste ronde had in het dames- enkelspel de als tweede geplaatste Ans van Dijk weinig tegenstand te duchten. Tegen El- lis Telgenhof uit 's Gravenpolder hoefde zij slechts luttele games af te staan. Haar echtgenoot Bram van Dijk was tegen Hans Gussenhoven uit Breskens even eens met duidelijke cijfers suc cesvol. UITSLAGEN: Enkelspel Heren 45+: Eerste ronde. Bram van Dijk-Hans Gussenhoven 6-1, 6-1. Dubbel Heren: 45+, Van Opdurp/Van Laethem-De Vries/Pieters 10-8; Vonk/Rijsewijk- Witte/Gussenhoven 14-3. 55+, Roos/Telgenhof-Van Hanegem/ Van Pamelen 10-4; Van Dijk/De Jong-PreufJ/Lach de Bère 11-6; Preu(3/Lach de Bère-Roos/Telgenhof 10-3. Enkelspel Dames 40+: Eerste ronde, Jannie Dieleman-Hil- degard Ketzer 6-4, 3-6, 6-1; Ans van Dijk-Ellis Telgenhof 6-0, 6-2; Mar griet Buize-Franceska Reindl 6-2, 6-2. Dubbel Dames: 40+, Den Hollander/Reindl-Moons/ Van Dijk 8-6; Den Hollander/ Reindl-Telgenhof/Beelen 16-2; De Vries/Vervaet-Van Wanrooy/Ver- vaet 20-1. 55+, Lach de Bère/Delvaux-Van der Laan/Hermanides 8-5. Gemengddubbel: 40+, Buize/De Jong-Verduyn/Van Hanegem 15-2; Den Hollander/ Reindl-Beelen/Beelen 15-5; De Vries/Pieters-Van Wanrooy/Van Opdurp 11-4; Vervaet/De Vries-Ver- duyn/van Hanegem 14-4. 55+, Van der Laan/Catsman-Mast/ Hoek 14-3; Reckers/Telgenhof- Mast/Hoek 10-7; Van der Laan Catsman-Hermanides/Roos 13-3. Van onze atletiekmedewerker Groede - Hans van de Griendt won de sterk bezette Zomerloop in Groede. De zegereeks van Ignace van Nevel werd hier dus een halt toegeroepen, want de man die de laatste jaren in deze regio van de ene naar de andere zege loopt, moest met een derde plaats genoegen nemen, nadat hij ook nog werd voorbij gestreefd door Theo Rabout. Dit trio bepaalde het gezicht van de 9,5 kilometer lange loop in de polders rondom Groede. Bij de eerste van de twee te lopen ronden liepen ze al met een comfortabele voorsprong op de rest van het deelnemers veld. Hans van de Griendt had aan een versnelling genoeg om weg te lopen bij zijn beide gezellen. Toen het trio de Puijendijk opdraaide wachtte de deelnemers een klim- metje en kreeg men de felle wind volledig in het nadeel. Juist daar versnelde de Scheldesport-atleet en moesten zijn gezellen passen. Van de Griendt ging in een hoog tempo verder en zag de kloof alleen maar groter worden. In de strijd om de tweede plaats had Rabout net iets meer over dan de 'zegekaper' uit Maldegem. Op een kleine drie minuten na Van de Griendt spurtte Frank Verschorre naar de vierde plaats. Dit met Peter Jansen en Bas Muskens uit Tilburg als concurren ten. De eerste vrouw kwam eveneens van buiten de provincie. Het was Nel Vanthoorn uit Mariaheide die een maatje te groot was voor de concurrentes. Naast de 9,5 kilometer stond er ook een 4,7 kilometer op de rol. Herman Bos uit Emmen bepaalde samen met Johan van Leeuwe, Patrick van Quekeiberg- he (voor het eerst na een langdurige blessure weer van de partij) en Remco van de Winkel het gebeuren. De Drent had tegen de drie Zeeuws-Vlamingen het laatste woord. San dra de Reu uit Breskens, bezig aan een goed zomerseizoen, was de snelste vrouw. Philip de Smet uit St.-Kruis was opnieuw de snelste bij de jeugd, die 1600 meter moest lopen. Jiske de Goede uit Soest was het eerste meisje. De belangstelling voor deze loop was een record dit seizoen. Exact 142 Het is soms opval lend dat sommige bridgers nadat een spel gespeeld is, tegenstander of partner vertellen hoe het veel beter had gekund. Ze gaan er dan meestal aan voor bij dat de moeilijkheidsgraad van een spel na het spelen of met open kaarten vanzelf sprekend heel wat lager is dan tijdens het spelen. Ik heb daarover de afgelopen tijd een paar aantekeningen gemaakt. A7 A92 A5 A B 10642 s A V_ door Ruud van den Bergh 2 653 963 H V 8 7 5 31 N W O z *1086 ¥V B 108 VB 10874 HVB9543 H 7 4 H 2 9 Achteraf hadden Noord en Zuid elkaar wel wat te zeggen over dit spel. Zuid speelde 6 Sch waartegen West uitkwam met klaverheer. In Noord werd het aas gelegd en Oost troefde. Later ging nog een hartenslag verloren en Zuid was een down. Noord vond dat zijn partner het heel slecht had gedaan want als hij de eerste slag had gedoken was de hartenverliezer later op klaveraas weggegaan. Maar Zuid won het nakaarten want hij vond dat Noord 6 SA had moeten bieden met zijn vier azen; er waren twaalf slagen van top. Oost wilde na het volgend spel zijn zegje wel doen. Zgever B987543 niem. kw. V53 8 10 8 geluk zijn contract maakte want West had niet klaveraas moeten naspelen maar een kleine klaver. Hij zou dan genomen hebben en schoppen hebben nage speeld die Zuid hoog had moeten troeven waarna Oost troefpromotie zou hebben ge kregen en met ruitenboer de downslag had kunnen maken. Dezelfde Oost wist het na kaarten van Zuid weer te win nen na het volgend spel maar wie zou het beter hebben ge daan dan deze Zuid in dit spel?. Wgever A987 Niem. kw. A 5 10 8 6 H 1073 B106 HB732 AV7 V 4 N W O Z V432 108 42 B9652 H 5 V964 HB953 A8 A B10 10 3 2 AVB65 42 N W O z H V102 986 B 96 H93 6 A H 7 52 A H V 7 54 7 Door NZ werd ruiten en schoppen geboden; OW bood klaver. Daardoor kwamen de hartens van NZ in de vergeet hoek en de bieding eindigde in 5 Rui te spelen door Zuid en door Oost gedoubleerd; harten zou een betere speel- soort zijn geweest voor NZ. West kwam uit met schoppe naas. speelde klaveraas en vervolgde met klavertwee. Zuid kon nu elf slagen maken en daarmee zijn gedoubleerde contract. Oost bracht Zuid aan het verstand dat hij door Na 1 Ha opening van West belandde Zuid in 3 SA waar tegen West uitkwam met har tentwee. In Noord (tweede hand) werd laag bijgespeeld; bij Oost kwam de tien en Zuid nam met de vrouw. Na de oversteek werd ruiten ge speeld voor de vrouw van West die weer een kleine har ten speelde voor Noords aas. De volgende ruiten was voor Wests aas die nu drie harten slagen kon incasseren en daarmee het contract een down speelde. Oost vertelde aan Zuid dat hij de eerste slag met het aas had moeten nemen. Nadat West de tweede slag had genomen en weer harten speelde had Zuid vervolgens die slag aan Oost moeten laten die geen harten meer kon doorspelen. OW had op die manier niet meer dan twee harten en twee ruitenslagen gemaakt en Zuid had zijn contract binnenge haald. Het is allemaal zo een voudig bij het nakaarten. PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil reed in het Belgische Drongen-Luchteren naar een tweede plaats. In Eksaarde werd ERIC VEREECKEN uit Hulst derde en Davy Dubbeldam uit Sluiskil vierde. CVRIEL HOEFNAGELS uit Clinge eindigde als vijftiende in Sinaai. Van onze tennismedewerker Oostburg - In het Eenhoorn-tennistoernooi van Ludo et Emergo te Oostburg ligt men in het zicht van de halve finales en finales nog prima op schema. Heeft het dan in Oostburg niet geregend? Jawel, maar het spelen van pro-sets was opnieuw een gouden greep voor de wedstrijdleiding. deelnemers haalden in de kantine van W Groede het startnummer af. Dit met de Wielingen als organisator. UITSLAGEN 1600 METER Jongens: 1. Philip de Smet (St.-Kruis) 5.28, 2. Marlijn van Esch (Uden) 5.31, 3. Jim Pritchard (Deurne) 5.50. Meisjes: 1. Jiske de Goede (Soest) 5.37, 2. Evelien de Visser (Oostburg) 5.42, 3. Nadine de Goede (Soest) 5.56. MANNEN 4,7 km: 1. Herman Bos (Emmen) 16.26, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 16.30, 3. Patrick van Quekel- berghe (Aardenburg) 16.48, 4. Remco van de Winkel (Axel) 16.51, 5. Pieter Pladdet (Terneu zen) 17.38. 9.4 km: 1. Hans van de Griendt (Hoek) 31.06, 2. Theo Rabout (Zuidzande) 31.38, 3. Ignace van Nevel (België) 31.44, 4. Frank Verschorre (Bres kens) 34.00, 5. Peter Jansen (Sluiskil) 34.02, 6. Bas Muskens (Tilburg) 34.09, 7. Sjaak Luteijn (Oostburg) 34.31, 8. Peter van Waes (Aardenburg) 34.35, 9. Eric van Nevel (België) 35.16, 10. Sjaak Boekhout (Terneuzen) 35.52. VROUWEN 4,7 km: 1. Sandra de Reu (Breskens) 20.26, 2. Lizzy de Goede (Soest) 20.52, 3. Rachel de Goede (Soest) 20.52. 9.5 km: 1. Nel Vanthoorn (Mariaheide) 41.23, 2. Marian van Velzen (Breda) 45.04, 3. Neeltje de Kraker (Nuenen) 48.29. Bij de dames-C bijvoorbeeld be reikte Sonja Deguelle van TV Voerendaal via een 8-5-winst op Cindy van Waes de finale. Hierin zal zij vermoedelijk aan moeten treden tegen de als eerste ge plaatste Dorien van der Linden van TV Loon op Zand. De eindstrijd in de Dl-categorie gaat tussen de SJEF-speelsters Christianne Vriends en Marleen de Rijcke. Eerstgenoemde scha kelde verrassend de als eerste geplaatste Monique Kolen van TV Loon op Zand uit. Marleen de Rijcke moest in de halve finale aantreden tegen haar nicht Thea de Rijcke wat een spannende familie-aangelegen heid werd. Deze partij werd weer gewoon om twee gewonnen sets gespeeld, waarmee men om ongeveer vijf uur begon. De als tweede ge plaatste Marleen de Rijcke kon pas de overwinning voor zich opeisen na een lange drie-setter. In de D2-klasse liep de als eerste geplaatste Jantien Dhont een plaats in de finale mis door toe doen van S.Klaver die na een langdurige partij uiteindelijk via 7-5 in de derde set de sterkste bleek. Bij de heren-C 1 plaatste Frank Hamelink, verliezend finalist in Aardenburg, zich voor de halve finale ten koste van Mare Leen- knegt. In de C2-categorie mag favoriet Pieter van Boheemen, onlangs toernooi-winnaar in Breskens, zich door 8-6 tegen Rinke van Remortel finalist noe men. In de Dl-klasse kwalifi ceerde Niels d'Hert zich voor de halve finale. Ralf Vervaet werd bij de D2's zelfs al finalist. UITSLAGEN: Enkelspel Mannen: Cl, kwartfinale: Frank Hamelink- Marc Leenknegt 6-2, 6-0. C2, halve finale: Pieter van Bohee- men-Rinke van Remortel 8-6. Dl, kwartfinale: Niels d'Hert-Tom Gelevert 6-1, 1-6, 6-3. D2, halve finale: Ralf Vervaet-Eric de Kant 8-5. Dubbel Mannen: B, tweede ronde: Broeren/Dohmen- Van Hees/Nijhof 8-3; kwartfinale: Hendrikse/Pullens-Van den Hout/ Steyaert 7-6, 6-3. C, kwartfinale: Stellenaar/Morel- Jurry/Van Remortel 6-3, 6-4; Van Boheemen/Risseeuw-Van Water- schoot/Marteyn 6-1, 6-3; D, derde ronde: Basting/Riemens- Snouwaert/De Wever 6-4, 4-6, 6-3; Vinke/moens-Vermeire/De Clerck 6-1, 6-4; kwartfinale:Van Daele/Van Daele-Trapman/Fliers 8-5. Enkelspel Vrouwen: C, halve finale: Sonja Deguelle-Cin- dy van Waes 8-5. Dl, halve finale: Christianne Vriends-Monique Kolen 8-6; Mar leen de Rijcke-Thea de Rijcke 4-6, 7-5, 6-3 D2, halve finale: Marjon van de Hooft-Hannie Flikweert 9-8; S.Kla- ver-Jantien Dhont 6-4, 5-7, 7-5. Mixed: B, eerste ronde:Scherbeijn/Hendrikse-Knobb en/Lemmens 9-7; Van de Linden/ Pullens-De Wit/Leenhouwers 8-2; Schram/Marteyn-Van Ginkel/ Steyaert 8-4; C, kwartfinale: Sterrenberg/Schalk- De Rijcke/Marteyn 9-8; Poppe/Pop- pe-Schelfaut/Van Remortel 6-1, 6-4; De Bruyckere/Seen-Janssens/Trap- man 8-3. D, derde ronde: Vriends/Dhont- Isert/Isert 6-4, 6-3. Basketbal EREDIVISIECLUB DONAR heeft forward Scott Weeden toe gevoegd aan de selectie. De 22-jarige Amerikaan (2,01 meter) speelde de afgelopen twee jaar voor St. Peter's College (New York). Hij komt oorspronkelijk uit Seattle.

de Stem | 1993 | | pagina 9