L John den Braber de te kloppen man in Roosendaal :I(V/H) Super-sprints tijdens Draai Hoogst haalbare deelnemersveld bij de profs Erelijst Organisatie Pro g: ramma ^Parkoers B3 X 64 DE STEM i ZATERDAG 31 JULI 1993 wijsaanbod Nationaal kampioen heeft nog steeds profplannen zijn beleids- heer van de de gebruikers kers. litbreiding van programmering ^happen; nenwerken fccialisten. lal 5.261,- IBRA), afhanke- |e kunnen 3.M. de Beer |A. Nijssen pling CBO) van pren zijn bereik- '(013)66 22 40. |unt u, binnen i van deze |lding van het slop, richten Bit Brabant, [burg. [tal gmaterieel en Straal- Tn van de specialisti- llijke Luchtmacht. Het |or hef onderhoud, de van het vliegtuigon Ier de F-16. Dit pakket [het landingsgestel tot Je produktie-eenheid fen gerepareerd en/of gebruik wordt ge Inieken. Momenteel is |e Bewerking van deze an een technici. Binnen dit met een grote mate lamheden uit op CNC Baast ontwikkelt u be- lehulp van het CAM- fies en modificaties aan nderdelen. Bovendien gereedschappen voor ktuigbouw en enkele |>ied. Daarbij hebt u in- met CNC gestuurde I U beschikt over kennis ent bekend met PC- AS-DOS. Ook verwach- I goniometrie en data- joral verantwoordelijke pige Luchtmachtbedrijf. "ig bedraagt het bruto 1.040,- met een uitloop erder mag u rekenen op B, minimaal 23 vakantie eer jaar. Bovendien kunt kima pakket studiefacili- bij te blijven. 2St' JHK ;«tB Je functie kunt u inwin- Irfse, chef werkcentrum 646) 9 23 91. De heer 46) 9 22 76, kan u meer erocedure. Bij gelijke ge- van etnische minderhe- porkeur. btie met CV kunt u bin- hef hoofd bureau Bur net Depot Mechanisch almotoren, postbus 77, HTM ACHT «SS*' Paul Konings: plaatselijk favoriet bij de mateurs. foto de stem/ben steffen Van onze verslaggever Roosendaal - De blonde John den Braber, nationaal kam pioen op de weg bij de ama teurs heeft nog steeds prof plannen. De Zuidhollander hoopt aan het eind van dit seizoen bij TVM van Cees Priem of WordPerfect van Jan Raas onderdak te kunnen krijgen. Zaak is het dan wel om beide Zeeuwse ploegleiders er met uit slagen van te overtuigen dat ze een renner met mogelijkheden binnen halen. En daarom wordt het voor Den Braber weer eens tijd om te winnen. Tijdens de Acht van Chaam van woensdag toonde de Rotterdammer zich erg actief, maar miste uiteinde lijk de beslissende slag. Maan dag in Roosendaal krijgt hij een parcours voorgeschoteld dat hem beter ligt. Vandaar dat het rood-wit-blauw tot de grote fa vorieten moet worden gerekend. Den Braber zal het echter niet cadeau krijgen. In Chaam werd immers bewezen dat de heren amateurs er een spetterende koers van kunnen maken. De voornaamste concurrenten van Den Braber in Roosendaal zijn: Paul Barten (Zevenbergen), Wilfried Bastiaanse (Hooger- heide) Servais Knaven (Zeve naar), Toine Bok (Maren-Kessel), Rob Compas (Venhuizen), Fran- pois Franse (Kwadendamme), Andre de Jong (Sint-Willebrord), John den Braber zoals kij in 1991 bij de amateurs in Roosendaal won. Ludo Keyzers (Baarle-Nassau) Rob Sienders (Zwijndrecht), Vi tal Timmermans (Yerseke) en niet te vergeten plaatselijk favo riet Paul Konings. In totaal ver schijnen er 108 amateurs, waar onder enkele Belgen, Australiërs en Duitsers aan het vertrek. Daarmee zat de 'Draai' aan de limiet. Secretaris Oscar Tim- foto de stem/ben steffen mers: „Ik heb veel startkaarten met vol terug moeten sturen. Er bestond van de zijde van de amateurs grote belangstelling, maar ons parcours leent zich niet voor een nog groter peloton. Als we gewild hadden, zouden we twee amateurkoersen kunnen laten verrijden." Dat geldt niet voor de categorie van de junioren, waar twintig coureurs minder dan vorig jaar zich maandag opmaken voor een koers over 60 kilometer of te wel 22 ronden. Kanshebbers bij de junioren zijn: Jean-Pierre van Dongen (Made), Erwin gelens (Breda), Dennis Jochems (Hijs- bergen), Rob Kroonen (Raamsdonksveer), Wally Buur stede (Sint-Willebrord) en Andor van der Ploeg (Nieuwdorp). Ondanks het feit dat de Tour Feminin aan de gang is, heeft de organisatie hoog gespannen ver wachtingen van de vrouwen- koers. Timmers: „Natuurlijk hadden wij graag Leontien van Moorsel en Monique Knol naar Roosendaal gehaald. Dat zijn de twee nationale toppers. Aan de andere kant is het wel zo dat dat tweetal de koers altijd beheerst. Dat de andere vrouwen nauwe lijks initiatieven durven te ne men, omdat die twee toch te sterk zijn. Zonder Van Moorsel en Knol zou het dit keer wel eens een echte wedstrijd kunnen wor den." Favorietes zijn: Ingrid Haringa (Hoofddorp), Astrid Donkersloot (Almkerk), Natascha den Ouden (Galder), Petra van Tilburg (Hal steren), Linda Vis (Alphen aan de Rijn), Danielle Overgaag ('s- Gravenzande) en Edith Klep (Oud Gastel). Van onze verslaggever Rob van Deursen 'Roosendaal - Het heeft heel wat voeten in de aarde', .„gehad, maar uiieindelkijk is het dan toch gelukt. De Italiaanse rasprinter Mario Cipollini wilde namelijk aanvankelijk niet neer Roosendaal komen om maandag deel te nemen aan de 14e Draai van de Kaai. De dag er op namelijk staat zijn huwelijk in Italië op de rol en 'mooie Mario' wilde geen enkel risico lopen die afspraak te mis sen. Vandaar dat de voorzitter van de organiserende Stichting John Hertogh 'Brugman' van stal moest halen om Cipollini over te halen alsnog een contract te tekenen voor 'Roosendaal'. „Het kostte bloed, zweet en tra nen alvorens we Cipollini over de streep konden trekken," her innert Hertogh zich maar al te goed. „We hebben een hotel voor hem geregeld en een vliegticket zodat hij direct na onze koers richting Italië kan vertrekken." Nu werpt de vraag zich op waar om Hertogh en zijn mannen zich zo druk maakten over Cipollini. Het antwoord is simpel. Mario Cipollini en de Belg Wilfried Nelissen moeten maandagavond bij de profs op de Roosendaalse Kade de smaakmakers worden, die het publiek langs het altijd gezellige parkoers vanaf het startschot al in de juiste stem ming moeten brengen. Het twee tal, dat in de eerste week van de Ronde van Frankrijk stuivertje wisselde wat de gele leiderstrui betreft en een etappe op zijn naam schreef, krijgt namelijk in Jesper Skibby: een van de etappe-winnaars uit de Tour in Roosendaal foto archief de stem de beginfase van de koers een aantal super-sprints voorgescho teld. In de vijfde ronde met 500 gulden op de meet, in de tiende 1000 en in de veertiende 1400. Op die manier willen de organi satoren de garantie inbouwen dat er van begin tot eind veel te genieten valt. Tour-element Er moet echter niet gedacht wor den dat met Cipollini en Nelis sen het Tour-element in Roosen daal 'op' is. Het tegendeel is eerder waar. Uit de eindrang schikking van de Ronde van Frankrijk heeft 'Roosendaal' nummer twee Tony Rominger, nummer drie Zenon Jaskula, nummer vijf Bjarne Riis en de nummer zeven Johan Bruyneel. En met Rominger ook nog eens de winnaar van drie etappes plus de drager van de bolletjes-trui als eerste in het bergklassement. In het veld van 55 profs 'zitten' maandag acht ritzeges uit de Tour, want de Deen Jesper Skib by zal eveneens van de partij zijn. Voorwaar een veld om 'U' tegen te zeggen, maar hoe gek het ook klinkt helemaal naar de zin van John Hertogh is het toch nog niet. „We hebben er alles aan gedaan om Miguel Indurain naar Roosendaal te halen. En Abdoes- japarov wilden we ook graag strikken. Tot en met het Wieler- gala van Ulvenhout geloofden we er heilig in dat we er in zouden slagen Indurain zo ver te krijgen, maar na afloop van die koers kreeg coördinator Gerrie van Gerwen telefonisch de me dedeling dat de Spanjaard niet bereid was naar Nederland te komen. Zelfs niet als hij het bedrag op zijn contract zelf mocht invullen." Een teleurstelling voor Hertogh, die daar echter snel over heen stapte. „De profs, die we nu aan het vertrek krijgen, is het maxi maal haalbare en daar moet je je dan bij neerleggen," weet Her togh, die dit jaar werkt met een begroting van drie ton, waarvan meer dan 100.000 gulden wordt besteed aan het startgeld van de heren beroeps. De Nederlandse inbreng bestaat maandagavond onder anderen uit Danny Nelis sen, Gerrit de Vries, Gert Ja- kobs, Adrie van der Poel en Jelle Nijdam. „Wat de Nederlanders aangaat hebben we vooral naar de regio-bèlangen gekeken," legt Hertogh uit. „Dat Jelle Nijdam bij ons het laatste rugnummer Een duel arm-drukken tussen Wilfried Nelissen (links) en Mario Cipollini tijdens de Ronde van Frankrijk. Nelissen droeg toen de gele trui en Cipollini het groen. Maandag in Roosendaal tijdens de 14e Draai van de Kaai ontmoeten beide heren eikkaar weer op de FOTO ANP fiets. I Roosendaal - De erelijst van de Draai van de Kaai ziet er als volgt uit: 1980: Bert Oosterbosch; 1981: Gerrie Knetemann; Info'" £drie van Houwelingen; 1983: Frits Pirard; 1984: Adrie van der Poel; 1985: Joop Zoetemelk; 1986: Johan van der Velde; 1987: Jos Lammertink' 1988: Steven Rooks; 1989: Phil Anderson (Aus)' 1990: Erik Breukink; i oq9£laudio Chiappucci; 1992: Tristan Hoffman. Roosendaal - De Draai van de Kaai wordt iaarliiks georganiseerd door de Draai van de Kaai. Het bestuur heeft de S, S=-«oir«lttet), Ojcar Tmimerc (secretaris) Jac Kuijstermans (penning meester) en Henk van Broekhoven (tech nische zaken). Bende Draai van K.ai™ maandag als volgt uit: uur: junioren (60 km)- 16 nn iUUr: vrouwen (60 km); 19 on i amateurs (8° km); 19.00 uur: profs (100 km) Roosendaal - Het parkoers van dei Draai van de Kaai die maandag voor de veer Freiiterslaan, Kade. bij de profs krijgt, moet je zien als een grapje. We zijn echt niet kwaad op Nijdam." Overvragen De Roosendaalse organisator blijft overigens van mening dat de vaderlandse profs na hun mindere prestaties in Frankrijk hun hand overvragen. „Ik vrees dat de Nederlandse profs meer en meer langs de kant aan de verkeerde kant van de drang hekken komen te staan. Ik ver wijt ze dat ze hun eenmans-be drijfjes heel slecht exploiteren. Frans Maassen mag dan wel roe pen dat hij liever traint dan dat hij een criterium rijdt, maar dan vergeet hij toch de belangen van zijn sponsor, die zijn salaris be taalt. Bij de criteriums staan de klanten van WordPerfect langs het parcours en daar zal hij ook eens aan moeten denken. Ren ners als Indurain geef ik groot gelijk dat ze forse bedragen ei sen, want coureurs van dat kali ber betalen zich zelf terug. Toen wij Greg LeMond als winnaar van de Tour in 1990 aan het vertrek hadden, kostte dat veel geld, maar het bleek achteraf wel ons beste jaar wat het aantal toeschouwers betreft." Ondanks het feit dat het Neder landse proffietsen in een 'dip' zit, ziet Hertogh de toekomst met vertrouwen tegemoet. „Je hoort aan alle kanten dat het minder wordt. Vooral met de sponsoring, maar daar hebben wij gelukkig geen last van. Dit jaar zelfs tien procent meer. De organisaties, die geen entree hef fen, ja, die komen in de proble men. Als dan een sponsor weg valt, moet je in je deelnemers veld gaan schrappen en dat merk je dan weer aan minder belangstelling van het publiek. Als die neergaande lijn inzet, kun je die heel moeilijk stop pen." Wat de Draai van de Kaai be treft, wenst John Hertogh niet verder te kijken dan de vijftien de uitgave van 1994. „We weten één ding zeker en dat is dat er5 volgend jaar weer een Draai zal zijn. En wat er de jaren daarna zal gebeuren, bepaalt het pu bliek. Het heeft namelijk geen zin om voor lege dranghekken te organiseren." I LinksRominger en rechts Johan Bruyneel zoals hij in Amiens de Tour-etappe won.

de Stem | 1993 | | pagina 11