'Het is een toernooi van standing' jöpouwmans snoept zege weg oo Jacques Kaas succesvol fokker }rofs stellen alles in het werk om Nederlander te laten winnen sport KORT Tony Seen op dreef in Eenhoorn-toernooi De Leeuw met vertrouwen naar EK jeugd in Spanje sport KORT SPORT ZEELAND ha' Ienhok fiuten panelei jwde etensbal Veteranen-toernooi Groede start vandaag Momenteel adviseur van Maldegemse schoonzoon Luc Savat STEM DONDERDAG 29 JULI 1993 ,,onze tennismedewerker [jkvan de Voorde de - Vandaag start voor 32e keer het Burgemeester jraars-tennistoernooi in jede. Het is het traditione- veteranen-toernooi van de jatselijke tennisclub LTV 3 Forza. De finales worden ïidag 1 augustus gehouden. vanouds treedt als contact- rjoon tussen Con Forza en de I fiers mevrouw A.C. Risseeuw Geheel in de geest van het ernooi wil zij liever niet bij .jrnaam vermeld worden want T hou niet van tutoyeren'. Ter- li tennis inmiddels is uitge leid tot een flinke volkssport, lit het alsof de tijd voor het veteranen-toernooi in Groede is blijven stilstaan. Het ademt nog een klassieke stijl uit, wat me vrouw Risseeuw maar al te graag erkent. Op haast nostalgische wijze vertelt zij: „Het is een toernooi van standing. Het heeft iets sjieks. Het is een apart toer nooi: een reünie waarop geten nist wordt. De mensen die mee doen zie je maar één keer per jaar en komen van heinde en ver. Twee dames die vroeger hebben meegedaan komen nog speciaal om te kijken naar het toernooi. Er doen Belgen en Duitsers mee en verder is er deelname van Hardegarijp tot Maastricht en van Roosendaal tot Hulst." Het betreft een invitatie-toer nooi waarbij naast tennissen ook per traditie tijd wordt ingeruimd om te bridgen en om gezamen lijk uit eten te gaan. De twee tennisbanen van Con Forza wor den met in totaal 45 deelnemers optimaal bezet. Mevrouw Ris seeuw: „Echt, met dit kleine aantal spelers kunnen we geen kwartier regen gebruiken." Om hier quasi-serieus aan toe te voe gen: „Er zijn bijvoorbeeld poules van vijf. Wij raken dus niks kwijt, maar houden ze tot het bittere eind." In de enkelspelen is er een heren 45+ en een dames 40+ categorie. Als eerste geplaatst bij de heren is de 49-jarige Manfred Reindl uit Essen die in Groede een va- cantie-woning heeft en deel uit maakt van de wedstrijdcommis sie. Als B2-speler is het niet verwonderlijk dat hij de laatste vier jaar het toernooi op zijn naam heeft geschreven. Peter Rijsewijk is als tweede geplaatst. Bij de dames voert Nell Moons het schema aan, vóór Ans van Dijk. Alleen in de enkelspelen wordt er om twee gewonnen sets gespeeld. Het overgrote deel van het toernooi draait om dubbel en mixedpartij'en. Hier hanteert men een poule-systeem waarbij een wedstrijd 55 minuten duurt. In het herendubbel is er een 45 en 55+ klasse en bij het dames- dubbel is de leeftijdscategorie 40+ en 55+. In het gemengd-dub- bel is de leeftijdsklasse 40+ en 55+. De wedstrijdleiding is in handen van Harry van Wanrooy. In de wedstrijdcommissie zitten Wer ner Marteyn (voorzitter Con For za), Manfred Reindl en Peter Rijsewijk. Bondsgedelegeerde is Rianne van Wanrooy. De 83-jarige Piet Provoost uit Domburg is na 29 keer achter elkaar deel te hebben genomen dit jaar de grote afwezige. Niet vanwege zijn fysieke gesteld heid, want de vitale man tennist nog dagelijks. „Met de bus vanaf Domburg vindt hij gewoon te ver," aldus mevrouw Risseeuw. voorraad strekt! la onze verslaggever Rob van Deursen feaam - De Nederlandse wielerprofs hebben hun [sroom na hun tegenvallende prestaties in de 80e linde van Frankrijk snel afgelegd. Won de Zwitser [ny Rominger maandagavond het na-Tourse criterium Boxmeer, de Belg Wilfried Nelissen dinsdagavond van Stiphout; gisteren in Chaam maakte Eddy (juwmans een einde aan het festival van over de grens 1 eigen, Nederlandse bodem. [ciTROËN pnfereeriVBrtL), NDER CITROËN. aanden, tegen het wettelijke max, tarief el. 076-222371. jk 2-4, tel. 01140- chendijk 195, tel. L, Krebbekx, Prins Idy Bouwmans versloeg in de |r Acht van Chaam de Pool [ion Jaskula in de eindsprint, [nummer 45 van het Tour- idklassement (op 1.23.12 van eindwinnaar in Parijs Miguel iurain) bleek te snel voor mmer drie uit die eindrang- iikking, Jaskula dus, die op de amps Elysées 5 minuten en 48 widen op de Spanjaard moest geven. Voorwaar dus naar inse' begrippen gerekend een schil in rang en stand tussen tm-mans en Jaskula, maar de ureur uit Aarle-Rixtel trok kdaar niets van aan. i traditie wil immers, dat de ste' Nederlander uit de Ronde i Frankrijk in Chaam zijn (I als eerste op het witte lint n de eindstreep drukt. Dat het bliek (naar schatting 30.000) ide wetten van de vaderland profs geen boodschap heeft, erde Bouwmans totaal niet. ïl haast smekende verzoek van (aker Cees Maas om de win- .ar bij de profs op een hartelijk iplaus te trakteren, werd mas- al genegeerd. Teleurgesteld spen de wielerfans af. ie, dan ging de bewondering toen in het verrassend ge- eg droge Chaam naar heel wat idere coureurs uit. Zoals na- irlijk naar Zenon Jaskula, de ol. die meer dan waar voor j) geld gaf. Maar een oude nrheid kreeg opnieuw bevas- Namelijk die dat de beste arden uit de stal bijna nooit haver krijgen, die ze verdie- in. Dat sloeg ook op Jelle Nij- m, die in de finale niet minder a vier maal z'n gat van het «iel lichtte, maar evenzovele ren niet die vrijheid verwierf aar hij recht op meende te bben. uitvallen van Nijdam paste in i voorop gestelde plan van de illandse profs in Chaam. Gert tobs, derde in de uitslag: „Er «est hier kost wat het kost een iderlander winnen. Daar heb- s we met z'n allen keihard «r gewerkt. We zochten eer- tstel. We kunnen natuurlijk iet eeuwig blijven mokken na ia voor ons land mislukte Tour France. Daarom ben ik blij tt de zege van Bouwmans. Hij ag dan in een andere ploeg tten, maar voor het vaderland- fietsen is dit goed. We hoeven s door die buitenlanders niet i-emaal naar de tweede rij te i'ffl drukken." Bouwmans hoorde het al- ®aal met een voorzichtige ®lach aan. Dat het publiek enthousiast op zijn triomf ügeerde, ach, dat beschouwde als een incident. „Ik was in "aam extra gemotiveerd. De «rekkelijke rust sinds zondag •de Tour doet mij goed. Hoe Öt het ook klinkt, maar in de %iums voel ik met de dag dat 4 vorm beter wordt. En geluk- heb ik mijn lichaam ook onder controle. Het gebrek j® ijzer is opgelost," vertelde «mvmans. fissen lachte Zenon Jaskula feen boer met kiespijn. Na het ®vuur van demarrages van 'solute uitblinker Nijdam acht- het paard' (bijnaam in het "'"ton, omdat zijn voortanden groot formaat zijn en zo fruit steken) de tijd rijp om de ;:'"t van Chaam naar zijn hand j zetten. „Ik had helemaal niet J bouwmans gerekend. Samen et Verhoeven moest hij nogal 'it werk verzet om Nijdam te- *8 te halen toen we nog met 'tien bijeen zaten bij het begin de finale. Op het moment sprong met nog acht kilo- -r te gaan, voelde ik dat er ®and op z'n laatste adem kon ''"Pikken. Ik keek achterom en 8 Bouwmans. Ik wist niet wat ik zag. Eerlijk. Toch ben ik vol door gegaan. Ik verwachtte hem te kunnen hebben in de sprint. Maar helaas, het mocht niet zo zijn. Verrekte jammer, want ik had hier graag gewonnen." De Pool ontkende trouwens dat hij reeds een akkoord bereikte met de Banesto-ploeg van Mi guel Indurain voor volgend sei zoen. „Nee, er zijn meerdere ploegen die mij een aanbieding hebben gedaan. Zo rond het WK op de weg in Oslo eind augustus neem ik pas een beslissing." UITSLAGEN Profs: 1. Eddy Bouwmans (Aarle-Rix tel) 120 km in 2.52.30, 2. Zenon Jasku la (Pol), 3 Gert Jakobs (Baarle-Her- tog), 4. Jelle Nijdam (Klein-Zundert), 5. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw- Vosmeer), 6. Gerrit de Vries (Goes), 7. Bjarne Riis (Den), 8. Louis de Koning (Spijkenisse), 9. Martin van Steen (Dongen), 10. Kees Hopmans (Hooger- heide), 11. Nico Verhoeven (Oud-Turn hout), 12. Jos van Aert (Rijsbergen), 13. Mario Cipollini (Ita), 14. Patrick Strouken (Enighausen), 15. Franco Ballerini (Ita), 16. Dick Dekker (Hoo- geveen), 17. Huub Kools (Baarle-Nas- sau), 18. Bart Voskamp (Ede), 19. Edward Kuyper (Tilburg), 20 Jaap Viergever (Drunen), 21. Niels Bogaard (Zwaag), 22. Tristan Hoffman (Win terswijk), 23. Tim Willing (Aus), 24. Wim de Vos (Oosterhout), 25. Hans Brankaert (Tilburg), 26. Wiebren Veenstra (Zundert), 27. Theo Akker mans (Nieuw-Vosmeer), 28. Danny in 't Ven (Belg), 29. Frank Groenendaal (Sint-Michielsgestel), 30. Wim van Eynde (Belg). Amateurs A: 1. Jeroen Blijlevens (Rijen) 96 km in 2.15.05, 2. E. Ophof (Raalte), 3. P. Wouters (Zundert), 4. B. Rasenberg (Terheijden), 5. M. Touz (Oekraïne), 6. R. Compas (Venhuizen), 7. T. Bok (Maren-Kessel), 8. R. Ansems (Chaam), 9. D. Heilbron (Steenbergen), 10. A. Engels (Gieten), 11. F. Franse (Kwadendamme), 12. van de Heide (Giethoorn), 13. R. Sestig (Oosterhout), 14. J. van de Toorn (Zevenbergen), 15. J. Rivera (België), 16. W. van de Meu- lenhof (Helmond), 17. E. Kistemaker (Purmerend), 18. A. de Bruijn (St. Willebrord), 19. M. Oude Lenferink (Hengelo), 20. D. van de Watering (IJmuiden). Junioren: 1. Angelo van Melis (Oss) 64 km in 1.33.06, 2. F. Kools (Baarle Nassau), 3. R. Coehorst (Tilburg), 4. R. van de Ven (Nieuwegein), 5. P. van Dongeren (Capelle aan de IJssel), 6. D. Rogers (Australië), 7. B. Jansen (Rijen), 8. B. van Hest (Alphen), 9. F. Wesseling (Roosendaal), 10. P. Wingers (Heesch), 11. O. Willemsen (Goirle), 12. B. Wit- zier (Hoorn), 13. J. Ligthart (Twisk), 14 E. Gelens (Breda), 15. A. van der Heijden (Eindhoven), 16. J.P. van Don gen (Made), 17. M. Schoon (Voorscho ten), 18. D. Jochems (Rijsbergen), 19. M. Croon (Coevorden), 20. H. Zwinkels (Munster). Nieuwelingen: 1 Remco Smout (Nis pen) 40 km in 58.23, 2. J. Eisinger (Den Bosch), 3. G. Limburg (Vaassen), 4. F. Zwanenveld (Doetinchem), 5. S. Slager (Rhenoy), 6. A. Masseurs (Steenber gen), 7. R. Wieringa (Arum), 8. P. Schep (Lopik), 9. B. Berkhout (Lopik), 10. M. Fairdough (Engeland), 11. F. F. Knorth (Bemmel), 12. R. de Bruijn (St. Willebrord), 13. J. Best (Engeland), 14. J. Fransen (Nijverdal), 15. P. Biesme- ijer (Pijnacker), 16. J. Versluis (Lopik), 17. T. van Gurp (Breda), 18. D. van Heerden (Ba vel), 19. B. Arendonk (Tiel), 20. M. Helmink (Maurik). Voetbal AANVALLER ROLAND Wohl- farth maakt zaterdag in het com petitieduel bij Nantes zijn de buut voor St.Etienne. De dertig jarige Duitser is afkomstig van Bayern München, waarvoor hij negen jaar uitkwam. De Franse club betaalde een transfersom van ruim 2,7 miljoen gulden. Wholfarth, die een paar maan den geleden bij Bayern zijn ver trek al had aangekondigd, teken de een contract voor drie jaar bij ziin nieuwe werkgever. Voetbal NEC EN ADO Den Haag hebben twee spelers geruild. Hennie de Romijn speelt voor een jaar bij ADO Den Haag, Danny Hoek man bij NEC. John Hoeks komt het nieuwe seizoen weer voor NEC uit. Hij speelde de afgelo pen competitie op huurbasis bij Eindhoven. Eddy Bouwmans gaat zegevierend over de streep in Chaam. foto's de stem/johan van gurp Door onze verslaggever Ton Koomen Philippine - Een bijzonder mens, en dat is ie. We hebben het over Jacques Kaas, de 54-jarige eigenaar van het florerende aannemersbedrijf Kabu BV uit Philippine. Bui ten zijn drukke dagelijkse werkzaamheden is de sympa thieke Kaas, 'de bescheiden heid zelve', een succesvol fokker van toppaarden. „Op dit moment laat ik het fokken echter geheel over aan mijn schoonzoon, Luc Savat uit het Belgische Maldegem. Je moet mijn rol in het geheel nu meer zien als een advise rende," stelt Kaas tevreden vast, terwijl hij geniet van het springsportspektakel 'Jumping Zeeuws-Vlaande- ren', waar hij vorige week dagelijk te gast was. Jacques Kaas, getrouwd met Theresia en vader van drie ge trouwde kinderen, Ineke, Hans en Jacqueline, rolde zo'n 30 jaar geleden in de paardesport. Mocht Kaas zelf niet direct een talentvol ruiter zijn, dat werd in de ponysport wel zoon Hans. Die reed vier jaar lang als interna tionaal ponyruiter met Little Ac tion, terwijl hij ook successen boekte met Flumsie Bumpsie en Bonito. Jacques Kaas: „De eerste pony kocht ik toen ie nog geboren moest worden. Uit de buik van de moeder zogezegd. Bij de ge boorte bleek die pony een 'maanoog' te hebben. Niet de beste koop dus, maar door scha de en schande wordt men wijs. In de beginperiode was het echt zoeken geblazen. Wedstrijden volgen, allerlei specialistische bladen lezen, kortom je goed oriënteren. Eerst zo'n jaar of vier geprobeerd met halfbloed Ara bieren te fokken, daarna met WPN-paarden. Het eerste succes kwam met KWPN-merries waar ik uiteindelijk voor koos. Dat was begin jaren tachtig. Toen is het steeds voorwaarts gegaan." Klapper In die tijd kwam ook Luc Savat, de gespecialiseerde banketbak ker uit Maldegem en nu al weer zeven jaar getrouwd met Ineke, de dochter van Jacques Kaas, in beeld. Eerste klapper op fokge- bied was Raniki, de dochter van Aniki waaruit het befaamde springpaard Apollo is voortge komen. Kaas: „Raniki heb ik in Groningen gekocht en dat bleek bepaald geen miskoop. Uit Rani ki kwam Waloniki voort en uit Waloniki de goedgekeurde hengst Consul, die naar Amerika werd verkocht. Die rijdt momen teel intermediair dressuur. Een hengst die behalve perfecte dres suur- ook uitstekende spring- kwaliteiten heeft. Een zeer veel gevraagde hengst in Amerika. De tweede tophengst voortgeko men uit Waloniki is Damocles, een topper die al was aangeno men door Ermelo, maar doorver kocht is naar Duitsland. Een derde veulen was de ster- hengst Hercules uit de Niki- stam. Luc Savat: Vooral voor Hercules is de belangstelling groot. Naar mijn mening is dit het beste paard dat we tot nu toe gefokt hebben. Een paard met fantastische dressuur- en spring- kwaliteiten. En die lopen er niet veel rond. Hercules is alleen niet zo gemakkelijk te berijden. Punt is nu er de juiste ruiter of ama zone voor te vinden. Hercules kan zonder meer uitgroeien tot een crack die topprestaties boekt." Maar er was meer succes voor Kaas en Savat. Jacques Kaas: „Uit de Niki-stam zijn ook nog de dekhengsten Equador en Ek- stein en het internationale springpaard Palfrenier voortge komen. De 14-jarige Waloniki, een stermerrie preferent, mag zonder meer tot de crème de la crème worden gerekend." Legendarisch Legendarisch is voor Kaas ook zijn 17-jarige merrie Signorita (keurprestatie), waaruit voortge komen Bolando, Fishermann, Fortuna en Goldi om maar eens een aantal spetters te noemen. Bolando is een internationaal springpaard dat gereden wordt door de Belgische Olympische ruiter Eric Wauters. Een man die daar al talloze successen mee geboekt heelt. Evenal met de fokmerrie Fortuna, voordat die naar Zweden verkocht werd. Fishermann, met mede-eigenaar Joop de Jonge uit Breskens, bleek eveneens een schot in de roos. Daar komt Alexandra van der Peyl mee uit in de Z2-dres- suurklasse. En Goldi wordt mo menteel door de bekende dres- suuramazone Suzan Malcorps bereden in manege Riemens in Nieuwvliet. Kortom, Kaas en schoonzoon Luc Savat boeken aanzienlijke successen op fokkerijgebied. „Wimpel de victorie maar gerust af op Luc Savat. Hij doet het zware werk, zie mij maar meer als een adviseur," besluit Jac ques Kaas op zijn geheel eigen bescheiden wijze. Van onze tennismedewerker Oostburg - In het Oostburgse Eenhoorn-tennistoernooi van Ludo et Emergo te Oostburg laat Tony Seen van De Boskreek uit Breskens tot op heden een sterke indruk achter. Zo bereikte de op het Cl-sche- ma als eerste geplaatste Seen door een duidelijke overwin ning op Tim Poppe in deze categorie de halve finale. Bo vendien heeft Seen nog meer ijzers in het vuur want één reeks hoger, de B-klasse, be haalde Tony Seen een verras sende zege op Kim Langeraert in drie sets. Stefan Steyaert uit Oostburg behaalde hier een knappe zege op de Til- burgse tennisleraar Wil Broe- ren die vorig jaar nog verlie zend finalist was in Aarden burg. De beoogde halve fina list Michel Verberkmoes, on langs eindwinnaar in Bres kens, boekte in de eerste ronde een regelmatige winst op Ma rio Leenhouwers. De Duitser Claudio Tomassetti, jaren ge leden toernooi-winnaar in het Eenhoorn-Badgastentoernooi, won simpel van Menno van den Hout. In de Cl-categorie behaalde Reggie Bun uit Sint Jansteen een verdienstelijk re sultaat tegen de geplaatste Orrno van Quekelberghe, maar moest uiteindelijk toch in drie sets capituleren. UITSLAGEN Enkelspel Mannen: B, eerste ronde: Tony Seen-Kim Langeraert 1-6, 6-2, 6-0; Stefan Steyaert-Wil Broeren 6-3, 6-3; Mi chel Verberkmoes-Mario Leenhou wers 6-3, 6-2; Claudio Tomassetti- Menno van den Hout 6-0, 6-4. Cl, eerste ronde: Robin Morel-Ron- nie de Jong 6-0, 6-2; tweede ronde: Onno van Quekelberghe-Reggie Bun 4-6, 6-3, 6-4; kwartfinale: Tony Seen-Tim Poppe 6-4, 6-0; Sjoerd Lemmens-Ronny van Remortel 6-4, 6-1. C2, eerste ronde: Ad van Ooster- wijk-Dennis Bouman 6-2, 6-4; twee de ronde: Jos Kuipers-Wim Nijsse w.o.; Rinke van Remortel-Duncan Blackman 6-2, 3-6, 6-2; Joris Dhont-Björn Wielakker 6-4, 6-2; Adrie Risseeuw-Paul de Bruyckere 7-5,6-1. Dl, tweede ronde: Hans Reynders- Johnny de Wever 8-6. D2, tweede ronde: Remy Scherbe- ijn-Eric Asselman 6-1, 6-3; H.de Kant-Arnold Vermeire 6-4, 6-0. Dubbel Mannen: B, eerste ronde: Van Hees/Nijhof- Van der Sloot-Smolders 6-4, 7-5; tweede ronde: Hamelink/Hamelink- Keppel/Tomassetti 8-5. C, eerste ronde: Riemens/Riemens- Ron van Remortel/J.Jurry 4-6, 6-3, 6-4. D, tweede ronde: Keller/Fromme- len-Verhagen/Minnaert 8-6; Ver- meire/De Clerck-Horn/De Keuninck 2-6, 6-3, 6-2; Enkelspel Vrouwen: B, eerste ronde: Sandra Prins-José de Wit 7-5, 7-5. C, eerste ronde: Debby Schelfaut- Marleen Verbeke 9-7; tweede ronde: Son ja Deguelle-Ria Sterrenberg 6-2, 2-6, 6-2; Dorien van der Linden- Debby Schelfaut 6-2, 7-5. Dl, tweede ronde: Monique Kolen- Ineke Vriends 2-6, 6-3, 6-1. D2, tweede ronde: Jantien Dhont- Lianne Verpaalen 8-5. Dubbel Vrouwen: C, De Holiander/Isert-Ingels/Baas 8-5. Mixed: C, eerste ronde: Schelfaut/Rinke van Remortel-De Clerck/Baas 7-6, 6-4; Sterrenberg/Schalk-Baas/ Dhont 6-1,6-2. D, tweede ronde: Isert/Isert-Neiryn- ck/Neirynck 6-2, 6-4; Van Kampen/ Van Kampen-Minnaert/Minnaert 6-1, 6-2; Verheul/Verheul-Keller/ Keiler 6-2, 6-3; Vriends/Dhont-Ver- paalen/Verpaalen 6-3, 6-1. Van onze atletiekmedewerker 's-Gravenpolder - Ondanks alle voorafgaande blessure-peri kelen is Edwin de Leeuw vanaf Schiphol met vertrouwen vertrokken naar San Sebastian waar gisteren (28 juli) de Europese jeugdkampioenschappen atletiek van start gingen. Het 19-jarige talent van het Goese AV'56 was al geruime tijd vrij zeker van zijn plaats in de equipe. Maar kort voor de natio nale kampioenschappen voor ju nioren dreigde een kink in de kabel te komen. Met een per soonlijk record van 30.58 op de tien kilometer was hij de enige in Nederland die aan de limiet op deze afstand voldeed. Boven dien werd hij op deze tien kilo meter ook nationaal kampioen. Vormbehoud was het enige waar hij zich zorgen over moest ma ken. En juist op dit punt ging het geheel buiten zijn wil om mis. Hij liep tijdens een kracht training een kuitbeenblessure op, moest daardoor afzeggen voor de nationale titelstrijd in Groningen en moest op alterna tieve wijze gaan trainen. Dit in goed overleg met bondsarts Els Stolk en zijn trainer Niek Flipse. De Leeuw: „Van lopen kwam weinig terecht. Aquajoggen, fiet sen en naar de fysiotherapeut, moesten die rotperiode over bruggen. Ik werd in die periode gesteund door mijn directe om geving, Niek Flipse en de bonds arts. Mijn vormbehoud kon ik aantonen tijdens een vijf kilome ter op de baan in Gent. Voor mij was dat een spannend op dat moment. Hoe loopt zoiets af? Het is meer een psychisch gebeuren. Je vraagt je op zo'n moment steeds af: komt de pijn terug? Het ging echter voortreffelijk en ik had geen last van die blessure. Ik liep die race zonder pijn. Mijn tijd van 14 minuten en 48 secon den was niet om over naar huis te schrijven, maar dat kon ook Fokkers Jacques Kaas (midden), Luc Savat met zoon (rechts) en de Belgische Olympische ruiter Eric Wauters (links) tijdens Jumping Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet. foto wim kooyman. Voetbal MARCEL PEEPER is door de medische staf van Lokeren fit bevonden. De 27-jarige midden velder van FC Twente kan der halve zijn contract tekenen voor de komende twee seizoenen bij de Belgische tweedeklasser. Een transfersom moet nog wel wor den vastgesteld. Peeper kwam na zijn dubbele beenbreuk in zijn eerste en enige interland tegen de voormalige Sovjetunie drie jaar geleden vrijwel niet meer in actie on het hoogste niveau. Wielrennen DE FRANSE wielrenster Félicia Ballanger heeft woensdag op de pite van Bordeaux haar eigen wereldrecord op de 500 meter verbeterd en gebracht op 35,190 seconde. Het oude stond sinds 4 juli op 35,811. Voetbal DE ENGELSE voetballer Gary Lineker is opnieuw vader gewor den. De voormalige internatio nal, dit seizoen actief in Japan voor Nagoya Grampus Eight, heeft zijn tweede zoon Harry genoemd. De eerste zoon van Lineker is een leukemienatiënt. Edwin de Leeuw foto de stem jaap wolterbeek niet. Je mist na zo'n periode van kommer en kwel gewoon de wedstrijdhardheid. Dat kan wel licht nog tijdens de laatste da- gem opgevijzeld worden. Be langrijkste is dat ik in Gent zonder pijn liep. Het vertrouwen is weer terug." De Leeuw is een van de negen koppen tellende Nederlandse ploeg en de eerste mannelijke junior uit Zeeland die naar een Europees jeugdkampioenschap mag. Hij wordt vaak gezien als de opvolger van John Vermeule en Kim Reynierse, die jarenlang het Zeeuwse gezicht van de vijf en tien kilometer op de baan en de wegatletiek bepaalden. Hij zelf blijft daar vrij nuchter on der. „Ik wil gewoon zo ver mo gelijk komen. Sinds kort zit ik in de Mars-ploeg, de nationale jeugdselectie. Dat heeft veel voordelen. Qua begeleiding kan je overal terecht. Ook financieel wordt er wat voor je gedaan. Of ik de opvolger wordt van een John Vermeule of een Kim Rey nierse moet de toekomst uitwij zen. Punt is, dat ik er enorm veel plezier aan beleef en dat een reisje naar San Sebastian mooi meegenomen is. Uiteraard wil ik er daar uithalen wat er in zit. Probleem is echter dat ik van de concurrentie weinig of niets weet. Dat hoor ik pas daar als we hun tijden doorkrijgen, maar dan nog is een kampioenschap een ander gebeuren dan een wedstrijd waarin je een tijd wil neerzetten. In een titelstrijd gaat het niet om de tijd, maar om de medailles en voert het taktische aspekt de absolute boventoon." Edwin heeft in Spanje de steun van zijn vader, moeder en zus Cindy. Vader Leo: „Voor ons betekent het optreden van Edwin in Spanje een leuke va kantie." De 10.000 meter waar aan Edwin deelneemt is gepland op zaterdag 31 juli om negen

de Stem | 1993 | | pagina 9