Conflict nadert kookpunt Justitie stelt onderzoek in naar drughandel Oudenbosch Een dagje Chaam Italië protesteert massaal tegen bomterreur ok asielzoekers Schoondijke Sex 06-9715 Adressen 06-96.74 Biesheuvel stapt op, Maij weigert te praten, ME in Willemstad S'SCCMTSSI f* Aanleg biotoop boomkikker vertraagd 'Klukkluk' overleden Nederlandse vredesmissie gaat naar ex-Joegoslavië Ontsnapten op weg naar Nederland 1,99 2,59 1,09 1,79 mzO ïpic olgende week ichtacties' Vee kleuters p dievenpad eneraal pardon p bezit MDEA Merijntje iariefstijging 'TT niet oven inflatie Stichting Arbeid: Vut moet anders Kennedytunnel dicht: lange files dreigen EG: De Larosière kandidaat- hoofd van Oost-Europabank op, lets te koop n te bieden: Met een ..kleintje in De Stern heeft u absoluut het meeste succes Immers vele tienduizenden Stemlezers/leze- ressen (ruim 6 van de lO) hebben speciale be langstelling voor onze .kleintjes -rubriek Te koop aangeboden DE STEM Sorbo Grippy huurspons, BETALEN aperitif ■ice bellen 06 - 0225588. 1pm Sappige Live Sex i 06-9714 Hete sexadressen 1pm. 06-320.328.70 iLangzaam trok het meisje; Ihaar slipje uit en kroop in [zijn bed "Voorzichtig hoor,' lik ben nog maagd" 06-340.310.31 (50cpm) Vrije vrouwtjes vertellen jou wat ze lekker vinden en geven dan hun privénr. voor 50 c.p.h.m.l 06-350.300.88 hoondijke - Na Zuiddorpe, ;en nu ook in Schoondijke fcoekers onderdak vinden. 1 gaat om een groep van 65 jlitelingen. Deze mensen krij- onderdak in Motel West. De «ente Oostburg is kwaad op ministerie van WVC, omdat niet op de hoogte is gebracht jdeze voorgenomen huisves- !°E ZEELAND - C1 ij Cruijff mag omario zelfs ïinder lopen Jen - Romario heeft het pri- naar zijn zin bij Barcelona, it ongeloof in de weer twinke- le ogen vertelt hij dat Cruijff nd dat hij te veel loopt, dat hij bepaalde situaties minder *t bewegen. Dat verhaal had nog nooit gehoord, van Wes- thof, Robson of een medespe- „Ik heb dus al wat geleerd Barcelona: ik moet minder ten. Alleen als dat nodig is." de Verlosser' doet de bal het sste werk. [IESPORT - BI tajevo - Als het aan VN-secre- is-generaal Boutros Boutros ali ligt, zullen de Navo-bom- idementen op Bosnië begin Igende week starten. Ook de overwegen mee te doen. De willen sneller tot actie ko- i nadat deze week Franse l-soldaten twee keer bescho- werden, ZIE BUITENLAND - A4 m Haag - Twee vierjarige jon- ijes uit de Haagse wijk Loos- men zijn gisteren een middag- uit stelen gegaan. De kleuters imen de tram en de bus naar Haagse binnenstad waar zij Bijenkorf snoep en een mooie «•(-speelgoedauto jatten. De teiliging pakte de diefjes in in kraag. De politie sprak de igetjes vermanend toe en acht hen naar huis. :n Haag - Het openbaar minis- :ie heeft gisteren besloten tot landelijk generaal pardon #r bezitters van de chemische ag MDEA, een variant op de lc-pil. Tot 31 juli kunnen de alters van de drug hun pillen de lokale politie inleveren, «handel, fabricage en de in- en Stoer vallen niet onder de re inig, aldus het Stafbureau -*benbaar Ministerie. MDEA, s geliefde drug op housepar- s, valt sinds afgelopen dinsdag ader de opiumwet. 12-21 u. Tel. 01650-40918. WENDY priv'e 2 a 3 leuke meisjes aanwezig. 7 Dagen per week. 076-205456. Live Sexcontact Geen wachttijden 100cphm Live Switch Box Sex 06-9745 1pm (toets 9 v. uitleg). De Turnster zei: „Als ik deze gymoefening naakt doe, dan ,.."(50cphm) 06-340.340.20 "Mag ik zonder badpak ook zwemmen?" vroeg het meisje (18 jr). "Oh bad meester niet zo ver! 06-340.300.15 (50cphm). ESCORT Beauty meisjes 18 j. 150,- p.u., ƒ500,- h- nacht h/ned. Cred. Card acc. 06-52876021 Ze vertellen wat over zich zelf geven hun adres en telefoonnr. Wachten dat jij ze belt. ItOOcpmi) 2 dames privé 25 en 30 jr. Voor heerlijk relax. Escort Z VI. ook mogelijk. 01150-30248 ook weekend geopend 12 tot 24 uur DEZE KRANT: 'ANDAAG 2 KATERNEN 8innen-/Buitenland Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids BTV-programma's A2 A3 A4 A5/A6 A5 deel B deel C deel D D2 De vut is eruit Van onze verslaggever John Lazaroms Breda - Het Openbaar Minis terie in Breda gaat op zeer korte termijn een onderzoek instellen naar verkoop, han del en gebruik van verdoven de middelen in Oudenbosch. Aanleiding is de dood van de negentienjarige E. van T. uit Oudenbosch afgelopen zaterdag na het gebruik van een fatale combinatie van xtc-pillen en al cohol. Justitie onderzoekt momenteel of een aantal vrienden van het slachtoffer zal worden vervolgd. Volgende week valt daarover een beslissing. Volgens de politie in Oudenbosch heeft een van hen de jongen de pillen gegeven. Dat gebeurde nadat het slachtoffer had gezegd zelfmoord te willen plegen. De politie heeft gisteren het on derzoek afgerond en proces-ver baal opgemaakt. Vijftien jonge ren werden verhoord. Postcommandant H. Muskens: „De officier van justitie moet beslissen of ei mensen vervolgd worden en zo ja, hoeveel. Hij maakt uit of er strafbare feiten zijn gepleegd. Het proces-ver baal dat wij hebben opgemaakt, is gebaseerd op schuldmisdrijf. Met andere woorden: het is ie mands schuld dat dit is ge beurd." Volgens Muskens neemt het ge bruik van drugs in Oudenbosch toe. „Het wordt met het jaar erger. Het groepje jongeren, waar die overleden jongen deel van uitmaakte, is al een aantal jaren bezig. Het gaat om vijftien a twintig jongeren. We hebben gezien hoe dat liep. Dat begon met spijbelen en van school af gaan. We kwamen ze ook regel matig op straat tgen. Een aantal van hen, waaronder die overle den jongen, is van hüis wegge gaan," aldus Muskens. Met heel veel anderen was de familie De Jong uit het Brabantse Alphen gisteren een dagje uit in Chaam, waar het profpeloton de Acht affraffelde. De koplopers lachen naar Tom aan defies), Arjan en Niels de Jong, op pad met de bolderkar. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP «n Haag - De tariefstijging I DAMES die zich overdag vervelen zoeken sexcontact "06-350.340.77 150 c.p.h.m. wument in de periode tot en st 1996 niet boven de inflatie Somen. Dat heeft minister bij (Verkeer) aan de PTT en de ■'«ede kamer laten weten. Wel ag de PTT in die periode een 'orschot nemen op de te ver achten inflatie in het jaar dat »lgt op de tariefsverhoging, «ardoor bestaat de kans dat de TT volgend jaar de tarieven in i® keer forser verhoogt dan tot «ver. Van onze verslaggever Sluis - De aanleg van een biotoop voor boomkikkers op een stuk bouwland bij Retranchement is met drie maanden ver traagd. Dat komt omdat de provincie Zee land de beslissing een ontgrondingsvergun ning te geven om het stuk land af te graven met die termijn heeft uitgesteld. Sluizenaar I. Herman, actief als natuurbescher mer, vroeg daar de vergunning voor de aanleg van de boomkikker-biotoop aan. De boomkikker is een met uitsterven bedreigde diersoort die in West-Zeeuws-Vlaanderen nog maar op enkele geïsoleerde plekken voorkomt. Herman wil op een stuk bouwland dat zijn eigendom is een verblijfplaats voor de boomkik ker maken. Het perceel (2,7 hectare) ligt tussen de wallen van Retranchement en de Kruisdijk. De bedoe ling is de grond zo'n vijfentwintig centimeter diep af te graven en daarin' vervolgens greppels te graven. Op die manier ontstaat een drie-armi- ge kreek. Om de biotoop optimaal te maken wil Herman het terrein inrichten met knotbomen en meidoorn/braamstruweel. Gedeputeerde Staten van Zeeland zonden de aanvraag van de Sluizenaar eerst door naar de Zeeuwse Milieu Federatie, het consulentschap Natuur, Milieu en Faunabeheer, het waterschap en de gemeente Sluis. De laatste drie instanties reageerden positief op het plan. Herman hoopte in eerste instantie 1 augustus te kunnen starten met de aanleg van de boomkik ker-biotoop. Dat kan nu op zijn vroegst pas in december. Hij ervaart de opgelopen vertraging echter niet als een probleem. „"Nee, het is geen tegenvaller. Het heeft vermoe delijk met de vakantieperiode te maken dat er nog geen ontgrondingsvergunning is verleend. Bovendien kun je met de aanleg van de biotoop het hele jaar door starten." Den Haag (anp) - De Stichting van de Arbeid, waarin organisa ties van werkgevers en werkne mers met elkaar overleggen, vindt dat de vut-regelingen her overwogen moeten worden. De stichting doet die aanbeve ling aan de partijen in het cao- overleg. Het streven om meer oudere werknemers aan de slag te houden, moet daarbij centraal staan. In ons land is het inmiddels meer uitzondering dan regel dat men sen doorwerken tot hun 65-ste, of wel de pensioengerechtigde leeftijd. Te veel mensen komen volgens de stichting voor die tijd in de vut of wao terecht. En inmiddels dreigt de vut ook onbetaalbaar te worden. Van onze correspondent Aart Heering Rome - Honderdduizenden Italianen manifesteerden gis teren tegen de golf van ge weld. In Milaan en Rome leg den de werknemers demon stratief het werk twee uur lang neer. De Romaanse zuiltjes voor de kerk van San Giorgio al Velabro zijn hun kapitelen kwijt, geha vend en geknakt. Maar te mid den van de langzamerhand ver trouwd wordende ravage van onbestemd puin en geblutste au to's staan de meeste toch nog recht overeind. Het zou een symbool kunnen zijn voor de wijze waarop de Italia nen reageerden op de drie bom aanslagen die vijf doden, twintig gewonden en een immense mate riële en culturele schade hebben geëist. De gevoelens van woede en onmacht zijn groot, de ge vreesde paniek is uitgebleven. President Scalfaro sprak gister middag zijn medeburgers moed in met een vlammend betoog. „Ze kunnen desnoods mij ook vermoorden, maar dat kan de Italianen niet afhouden van de door hen gewenste weg van de vernieuwing", aldus Scalfaro die daarmee nog eens het politieke karakter van de aanslagen bena drukte. „We wisten direct dat het een bom was. Een flits, een enorme knal en daarna een wolk van rook en stof. Onze klanten scho ten weg en sommige probeerden zich zelfs onder de tafeltjes te verschuilen", zegt Alvaro, de ei genaar van het gelijknamige res taurant vlak bij de San Giorgio al Velabro. De explosie was de laatste van de drie waardoor Italië binnen één uur werd opgeschrikt. De terreurnacht begon dinsdag om kwart over elf m Milaan, kort nadat politie en brandweer door een anoniem telefoontje waren gewaarschuwd dat in de centraal gelegen Via Palestro een rokende auto stond. Daarin bleek zich een tijdbom te bevinden die di rect na het openen van de por tieren ontplofte. Drie brand weerlieden, een politieagent en een Afrikaanse immigrant die op een nabijgelegen bank lag te slapen, vonden daarbij de dood en tien mensen werden gewond. Vier minuten na middernacht ontplofte de tweede bom, voor de zijingang van de Kerk van Sint Jan in Lateranen aan het gelijknamige plein in Rome. Een ooggetuige zag hier hoe twee auto's met' grote snelheid het plein op kwamen rijden. Nadat de beide voertuigen gestopt wa ren, stapte een van de bestuur ders over in de andere wagen, die daarop weer snel vertrok. Vrijwel onmiddellijk daverde het plein van de ontploffing van een zware bom, die in dit geval ken nelijk niet radiografisch maar door een gewone lont tot ontste king gebracht werd. Drie minu ten na de knal explodeerde de derde autobom in de Via del Velabro, die 300 meter verwij derd ligt van het Capitool, het politieke machtscentrum van oud en nieuw Rome. Bij de twee Romeinse aanslagen zijn geen doden en 'slechts' twaalf gewonden gevallen. On der hen de Nederlandse pater James Remmerswaal, die ver wondingen opliep door glas scherven. Hij werkt als assistent van de generaal-overste in het generalaat van de kruisheren, dat aan de kerk is vastgebouwd. VERVOLG OP BUITENLAND - A4 losse nummers: maandag t/m vrijdag: 1,60 ;aterdag: 1,90 Burgemeester P. Neeb vindt het een goede zaak dat justitie een onderzoek instelt naar de drug problematiek in zijn gemeente. „Het kan zeker geen kwaad om nauwkeurig in kaart te brengen waar de problemen liggen. Om daar precies een vinger achter te krijgen zijn extra middelen no dig en het is prima als justitie die beschikbaar stelt. Zeker ge zien de slechte personele bezet ting van ons korps." ZIE OOK PAGINA A2 (^cnFi133e jaargang DONDERDAG 29 JUL11993 De acteur Herbert Joeks is gisterenochtend in het Antonie van Leeuwenhoek ziekenhuis in Amsterdam overleden. Hij is 77 jaar geworden. Joeks begon zijn loopbaan als zanger, maar werd een nationale beroemdheid doorzijn rol van de indiaan Klukkluk in de tv-serie 'Pipo de Clown'. ZIEGIDS DEEL D I I I I Van onze verslaggevers Den Haag - Het conflict tussen de binnenschippers en minister Maij-Weggen (Verkeer) nadert het kook punt. Beide partijen wei geren nog verder te praten. De schippers hebben het bemid delingsvoorstel van Biesheuvel afgewezen, waarop deze direct opstapte. Onder de actievoerders groeit een stemming van 'erop of eronder', zoals hun Terneuzense woordvoerder Van Dijke gistera vond zei. Zijn collega Ruitenberg in Willemstad vond dat 'de toe stand van de regering er niet beter op wordt'. Daar arriveerde gisteravond trouwens een vijftig man sterk peloton ME om bescherming te bieden aan twintig schepen die door de Volkeraksluizen willen. De vijftig agenten kozen meteen positie op de sluizen. Het was gisteravond laat nog niet duide lijk of de schippers gebruik zul len maken van de bescherming. Minister Maij noemde het 'onbe grijpelijk' dat de binnenschip pers niet wilden instemmen met het eindbod van Biesheuvel. Zij praat niet meer met de schippers zolang de acties doorgaan. 'Onfatsoenlijk'' Schippersvoormannen Seine en Veuger vonden de opstelling van de bewindsvrouw 'onfatsoenlijk'. „We hebben al achttien jaar ge praat zonder actie te voeren. We zitten al jaren in de underdog-positie". De onafhan kelijke bonden wilden van Bies heuvel meer garanties. Zij vroe gen de bemiddelaar zijn werk nog enkele dagen voort te zetten, in ruil voor rust aan het ac tiefront. Voor Biesheuvel was het nee woord van de binnenschippers echter reden om zijn werk direct neer te leggen. Volgens een aan geslagen Biesheuvel hebben de schippers een 'pracht van een kans' gemist om eindelijk een wettelijke regeling voor de toer beurten binnen te halen. Op het actiefront vielen staken de binnenschippers collega's las tig die probeerden een lading te lossen bij Cerestar in Sas van Gent. Burgemeester Van Rest liet de politie ingrijpen. Gistermorgen was de te hulp geroepen mobiele eenheid van Terneuzen huiswaarts gekeerd. Gisteravond zouden de verloven van de poitieagenten echter weer ingetrokken zijn met het oog op mogelijke ME-bijstand bij de schippersacties. ZIE OOK REGIO Cl Van onze verslaggever Antwerpen - Rondom Ant werpen dreigen forse ver keersopstoppingen als de Kennedytunnel enkele weken dichtgaat voor onderhoud van het wegdek. Weliswaar wil de Directie der Wegen Antwerpen het karwei laten uitvoeren in een stille pe riode, maar dan nog worden gro te problemen voorzien. Gemid deld maken dagelijks 113.000 automobilisten gebruik van de tunnel. Het werk dat ruim vijf miljoen gulden gaat kosten, zal zeker niet voor het eind van dit jaar beginnen. De autoriteiten den ken aan vakantietijd, bijvoor beeld in de kerst- en nieuwjaars periode. De toestand van het wegdek in de Kennedytunnel is ernstig. De betonplaten zijn op verschillen de plaatsen weggezakt, gebar sten of verbrokkeld. VERVOLG OP REGIO - C1 Vandaag eerst veel bewolking en wat lichte regen. Later op de dag enkele opklaringen en een lichte kans op onweer. Van onze verslaggever Breda/Leiden - Medio september gaat een karavaan Neder landers naar de Kroatische hoofdstad Zagreb om daar te protesteren tegen de oorlog in het voormalige Joegoslavië. De expeditie is opgezet door Ab- doel Latief uit Leiden. In Breda is Jan den Biggelaar actief voor de registratie van deelnemers aan de vredesmissie, in Zeeland houdt onder anderen Eedenaar Ton Besselink zich ermee bezig. De Nederlandse karavaan zal deel uitmaken van een interna tionaal gezelschap met deelne mers uit Engeland, Duitsland, Frankrijk, België, Italië, Noor wegen, Zweden en Denemarken. De karavaan vertrekt op 11 sep tember en keert 17 september terug. De deelnemers strijken neer in het bedevaartsoord Ma ry a Bistrica, waar een tenten kamp wordt opgezet. Die plaats ligt op 30 kilometer afstand van Zagreb. Het is de bedoeling dat de karavaan vier dagen lang met bussen naar de stad reist. Daar worden vredesmarsen en mani festaties gehouden. De Leidenaar Latief hoopt op deelname van maar liefst 2000 tot 5000 mensen. „Hoe meer hoe beter," zegt hij. Maar of dat grote aantal wordt gehaald, is de vraag. Het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) is door Latief benaderd. Het IKV neemt niet deel aan de tocht, maar staat wel sympa thiek tegenover het initiatief. „Maar of het lukt is een twee de," aldus Mient-Jan Faber van het IKV. Ook Pax Christi is benaderd door de Leidenaar. „Wij staan hier positief tegenover," aldus P. van Rossem, stafmedewerker van Pax Christi. „Het is een van de weinige dingen die we men sen zoals u en ik kunnen doen tegen het geweld in het voorma lige Joegoslavië." Van onze verslaggeefster Hoogstraten/Breda - Uit de ge vangenis van Hoogstraten zijn gisteravond omstreeks half ne gen drie gedetineerden ontsnapt. Het gaat om twee Marokkanen, de 22-jarige H.Y, de 21-jarige B.R. en de 20-jarige Belg K.v.G. De ontsnapte gevangenen zijn vermoedelijk richting Nederland gevlucht. Dit heeft de rijkspoli tie in Breda bevestigd. De ontsnapping werd om negen uur gemeld bij de rijkswacht in Turnhout. Er werd onmiddellijk een zoekactie begonnen. Rond middernacht was er echter nog geen spoor van de ontsnapten. De directeur van de gevangenis in Hoogstraten - een open instel ling - wilde gisteravond niet zeggen hoe de mannen zijn ont snapt. Londen (rtr) - De Europese Gemeenschap heeft gisteren overeenstemming bereikt over de voordracht van de Frans man Jacques de Larosière als het nieuwe hoofd van de Europese bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling. Inmiddels zouden alle betrokken ministers van financiën schriftelijk op de hoogte zijn gesteld van de nominatie van De Larosière. Hij moet Jacques Attali opvolgen die vorige maand ontslag nam na een vernietigend rapport over te hoge uitgaves voor hem zelf en de bank, die de wederopbouw van Oost-Europa moet bevorderen. (ADVERTENTIE) TALIE Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. rz Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Ptaats:_ Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: kwartaal acceptgiro 85.50 maand automatisch 28.45 De Parkerpen zenden aan: Naam: kwartaal automatisch83.- bank/gironr Adres: Postcode:, Plaats:_ In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. DE STEM. EEN KRANT DIE JE WAT ZEGT

de Stem | 1993 | | pagina 1