Blaffende mag niet I Spannende finales in Sluuskille-toernooi Districtsspeld voor Versluys en Boerjan WIELER SPATTEN Favoriet Pullens verslaat Nijhof in Oostburg Friese sprinter laat twee mede-vluchtrers 'staan' Kolen rake: Zeeuwen pakken drie medailles op NK Bernès kan baan terugkrijgen SPORT ZEELAND Renner sboyc ot in Biervliet Beveren verslaat Het Zeeuwse Honk NAC bereid Emiel Dorst te verkopen DE STEM DINSDAG 27 JULI 1993 Vari onzetennismedewerker Henk van de Voorde Sluiskil - De finale-dag van het 3e Open Sluuskille-toer nooi van TV Sluiskil ken merkte zich door spannende partijen die meestal uitmond den in een drie-setter. Tot halverwege de middag zorgde het onbestendige weer voor de nodige onderbrekingen, maar hierna klaarde het op. Toch liep het schema van wedstrijdleider Marco van Avermaete nog meer averij op door de lange wedstrijden, waarbij de heren enkel-Dl- finale de kroon spande. Deze eindstrijd tussen Mark de Waal uit Sluiskil en Jack de Braai van TV Zaamslag vergde een tijdsbestek van drie uur. Uiteindelijk ging de plaatselijke favoriet met de toernooizege aan de haal door de als eerste ge plaatste De Braai in de tie-break van de derde set met 8-6 af te troeven: 3-6, 7-5, 7-6. Via rustig en safe spel behaalde De Waal een serie van vijf over winningen op rij. In de kwartfi nale rekende de Sluiskillenaar met twee keer 6-3 af met Peter de Roeck, die eerder de als twee de geplaatste Erik Cobben de weg had versperd. In de halve finale had De Waal eveneens een twee-setter nodig tegen Cees van Tiel. Hierin moest Jan Nouwen, als 3/4 ge plaatst, het nuttigen van de no dige pilsjes voor zijn partij tegen Jack de Braai, bekopen met een 6-4, 6-2-nederlaag. In de finale tegen De Braai stond Mark de Waal praktisch de hele partij op achterstand, zodat hij steeds moest vechten om terug te komen. Zo overleefde de jeugdi ge De Waal op 4-5 in de tweede set en 5-6 in de derde set een match-point. Weliswaar nam De Waal in de derde set een 5-4-voorsprong, maar de gerou tineerde De Braai boog deze stand om in 6-5 in zijn voordeel. In de tie-break besliste Mark de Waal de partij op zijn eerste match-point. De vrouwen-D-finale ging tus sen Nel Groenewoud en Mariska Brokamp. In de eerste set liet de van origine Limburgse Nel Groenewoud van TV Axel de fouten maken. Dat resulteerde in een 6-3-winst voor Brokamp. In het vervolg van de partij leek het ontbreken van wedstrijdervaring de Limburgse parten te spelen. De tweede set ging met 6-3 naar Groenewoud, doordat haar te genstandster de moed wat liet zakken, maar ook door sterk forehand-spel van de Axelse. Mariska Brokamp scoort juist veel punten met haar backhand en haalde mede hierdoor een 4-2-achterstand in de derde set op, om vervolgens via 6-4 het toernooi op haar naam te schrij ven. In de D2/E-finale versloeg run- ner-up Herman de Regt in drie sets de als 5/6-geplaatste Henry Zegers. UITSLAGEN HALVE FINALES EN FINALES ENKELSPEL MANNEN Dl: Jack de Braai-Jan Nouwen 6-4, 6-2; Mark de Waal-Cees van Tiel 6-3, 6-2; De Waal-De Braai 3-6, 7-5, 7-6(8-6). D2/E: Herman de Regt-Mario Scheffers 6-1, 6-1; Henry Zegers- Henk Michels 4-6, 6-4, 6-2; De Regt- Zegers 4-6, 6-0, 6-4. DUBBEL Dl: Cobben/Nouwen-Visser/De Waal 6-3, 6-0; Langeraert/Neve- Cleyman/Van de Voorde 6-2, 6-0; Cobben/Nouwen-Langeraert/Neve 6-1, 7-5. D2/E: Harms/Visser-Jacobs/Rekkers 6-1, 6-0; Rompa/Scheele-Zegers/Ze- gers 6-3, 5-7, 6-2; Rompa/Scheele- Harms/Visser 6-3, 6-7, 7-6 (9-7). ENKELSPEL VROUWEN D: Nel Groenewoud-Lilian de Jong 6-3, 6-3; Mariska Brokamp-Nicöle Groot 6-2, 2-6, 6-2; Brokamp-Groe- newoud 6-3, 3-6, 6-4. DUBBEL D: Den Exter/De Feber-Van Buren/ Gommers 6-0, 6-1; Audenaerd/Ver- bunt-Van Dorsselaer/Groenewoud 6-7, 6-2, 6-2; Audenaerd/Verbunt- Den Exter/De Feber 6-4, 1-6, 6-3. MIXED Dl: Van de Velde/Neve-Nijssen/ Knibbeler 6-4, 6-4; De Feber/De Mariska Brokamp won het vrouwen-enkelspeltoernooi in Sluiskil. Bruin-Den Exter/Aarsen 6-1, 6-0; Van de Velde/Neve-De Feber/De Bruin 6-2, 6-3. D2/E: Vantricht/Vantricht-Visser/ Veenstra snel in Biervliet Van onze sportmedewerker Fred Rabout Biervliet - Wietse Veenstra kwam gisterenavond de jubileumronde - vijftigste - van Biervliet op zijn naam schrijven. Hij deed dit in een spurt met drie coureurs, die elkaar hadden gevonden met nog een viertal kilome ter te fietsen. Door het aantrekken van een aantal toppers werd er in Bier vliet wel hard gefietst maar een aantrekkelijke wedstrijd was het met uitzondering vaan de laatste ronden nooit. Door het wegblij ven van een aantal renners kwa men slechts 31 kleppers het rug nummer afhalen. Het verschil tussen de amateurtop en de rest was al vrij duidelijk al waren er toch ook Zeeuwen die knap mee fietsten. Een eertste schifting was al na vijf kilometer wedstrijd doorge voerd. Rob Compas, Toine Bok, Michael Boogerd, Ruud Haver- mans en Jurgen Gilsing openden Van onze sportmedewerker Biervliet - Zoals aangekon digd kwamen een aantal ren ners gisterenavond in Bier vliet hun rugnummer niet af halen. Ze waren het duidelijk niet eens met de manier waarop het wielercomité Biervliet een aantal nationale toppers naar Biervliet had gehaald. Namens die renners bood Guus Barhorst hun grieven per brief voor de start aan het comité aan. Ondertekend door hemzelf, Pa trick van Passel, Karei van Goethem, Pascal van Bellen, Conno van de Sande en Davy Dubbeldam. De beide laatsge- noemde had overigens ook niet ingeschreven. Er waren stemmen, die het voor de renners opnamen. Met name consul Henk Remijnsen stelde hun grieven begrijpelijk te vin den. „Het is alleen jammer dat dit niet uitgepraat kon worden. Bovendien moeten ze als ze con sequent zijn ook andere wed strijden met startgelden boycot ten. Ik ben geen voorstander van betalen, maar hier in Biervliet was het een eenmalige kwestie omdat ze een jubileum hadden. Dus had het zo ver niet moeten komen. Ze hadden op de fiets hun antwoord moeten geven en niet langs de kant." Erwin Groosman voorzitter van het wielercomite betreurde de gang van zaken. „Ik kan die jongens hun standpunt best be grijpen maar Guus Barhorst maakt een fout door niet bij ons te informeren hoe de vork in de steel zat. We hadden een jubi leum, klopten bij enkele spon sors aan en die wilden wel in de beurs als er een aantal toppers van buiten de provincie kwa men. Nogmaals ik vind het jam mer dat een jongen die hier op het dorp woont zich niet eerder met ons in verbinding stelt." Arno Sijnesael bestuurslid van de WV Zeeuws Vlaanderen stel de zich als persoon op achter de renners. „Let wel ik had ook toegejuicht dat deze zaak met een gesprek was opgelost maar ik vind dat ze recht van spreken hebben. Hoe het besuur er over denkt weet ik niet want in deze vakantieperiode zijn we niet bij elkaar geweest." Jurylid Frank de Bruycker was resoluut in zijn mening. „Het is al altijd gebeurt en zal altijd gebeuren. Jaren terug met Van de Bunder en De Waal was het meer regelmaat dan uitzonde ring. Dit gebeurt zo lang de wielersport oud is dus waar zeu ren ze over." dusdanig hard dat de rest moest passen. Een maal terug op adem wisten Jean-Paul van de Ameele, Francois Franse, Wietse Veen stra, Vital Timmermans en Peter Hoondert de kloof nog dicht te fietsen. De rest mocht er op dat moment al een kruis over ma ken. Bij die rest ex-nationaal kam pioen Erwin Kistemaker, die dus duidelijk de slag had gemist en geen steun meer kon vinden om de schade ongedaan te maken. In een bijzonder hoog tempo keken ze halfkoers (er moest 90 kilome ter worden gefietst) de rest al in de rug. Op dat moment vond men het gezien de vele premies nog niet verstandig om de rest op een ronde te rijden. Ook bij die rest gebeurde er niets zodat de twee groepjes over het par koers reden. Naast de vele pre mies sprokkelde Rob Compas nog de nodige puntjes voor de leidersprijs zodat zijn zakken richting Venhuizen wel aardig zwaar gewogen moeten hebben. Even na halfkoers werd de rest dan toch 'gelapt' maar ook dat bracht het vuur niet in de wed strijd. Achttien kilometer voor het einde mocht het gedubbelde peloton afspurten met als inzet de elfde plaats. De verwachte finale bleef dus ook nog uit tot vijf kilometer voor het einde. Nadat Francois Franse al een keer had gepro beerd, waren alleen Toine Bok en Ruud Havermans bij machte om een uitval van Wietse Veen stra te beantwoorden. Die drie bleven in het gezichtsveld van de rest maar werden niet meer ge grepen. Het was Twan Bok die als eerste de laatste rechte lijn opdraaide. De Fries had echter weinig problemen om de bloe men mee naar Harkema te ne men. Bij de achtervolgers spurtte een sterk rijdende Francois Franse naar een keurige vierde plaats. Eerder al waren de junioren en C-amateurs aktief in Biervliet. Bij de junioren trok Andor van de Ploeg er gelijk na de start tussenuit en zijn zeventien colle ga's zagen hem nooit meer terug. De Belg Antoine Hooreweghe liet bij de C-amateurs twee ron den voor het einde zijn drie gezellen in de steek en won. UITSLAGEN A amateurs: 1 Wietse Veenstra (Harkema) 90 km in 2.05.15, 2. Twan Bok (Maren-Kessel), 3. Ruud Havermans (Nieuw Vossemeer), 4. op 4 sek. Francois Franse (Kwaden- damme), 5. Rob Compas (Venhuiz- nen), 6. Peter Hoondert (Goes), 7. Vitlal Timmermans (Yerseke), 8. Jurgen Gilsing (Netterden), 9. Jean- Paul van de Ameele (Terneuzen), 10. Michael Boogerd (den Haag), 11. op een ronde Erwin Kistemaker (Purmerend), 12. Dennés Mesu (Mid delburg) 13. Twan den Braber (Fij naart), 14. Mark Young (Zuiddorpe), 15. Jan Verdouw (Oudewater), 16. Kees Slingerland (Bergambacht), 17. Frank Gommers (Philippine), 18. Fester Aarts (Kruiningen), 19. Jacky Fortrei (Breskens), 20. Kees Schou- wenaar (Kloetinge). Junioren: 1. Andor van der Ploeg (Nieuwdorp) 60 km in 1.33.10, 2. R. van Vught (Giessen), 3. E. Joosten (Wolphaartsdijk), 4. J.P. van Don gen (Made), 5. D. Rogers (Australië), 6. R. Kroonen (Raamsdonkveer), 7. D. Weiland (Hoge Zwaluwe), 8. D. Schaut (Sas van Gent), 9. J. Roos (Middelharnis), 10. C. Long (Austra lië), 11. J. van Gaal (den Bosch), 12. P Bauer (Yerseke), 13. F. de Beer (Reusel), 14. H. Visman (Terneuzen), 15. R. v.d. Does (Heinkenszand). C-amateurs: 1. Antoine Hooreweghe (Belgie) 50 km in 1.13.49, 2. R. de la Ruefie (Axel), 3. J. v.d. Klooster ('s Heer Arendskerke), 4. M. Boelens (Oostburg), 5. M. Verhagen (Schayck), 6. H. Gubbels (Goes), 7. R. Smits (Clinge), 8. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 9. C. v.d. Stel (Dord recht), 10. K. Warnier (Hulst). Het peloton draait rond de BiervUetse molen tijdens de 50e uitgave van de plaatselijke koers. Consul Remijnsen spelt de jubilerende comité-leden de districtsspeld op. Van onze sportmedewerker Biervliet - Het wielercomité Biervliet hield ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan een receptie bij café 'Tob betje' en zag aardig wat collega-comi- té's en andere bestuurders uit de wie- lerwereld hun gouden jubileum opluis teren. Twee leden van het comité namen tevens afscheid, al hebben ze hun bijdrage aan de komende vijftigste wielerronde van Bier vliet reeds geleverd. Adrie Versluys was dertig jaar lid van het jubilerende wieler comité, terwijl Gebrges Boerjan vijfent wintig jaar bij de 'ploeg' zat. Namens het district van de KNWU waren consul Henk Remijnsen en bestuurslid Lo Meijer present. Remijnsen spelde als blijk van verdiensten bij het tweetal afscheid nemende leden de districtsspeld op de revers. In zijn speech stipte Remijnsen nog maar eens het belang van de plaatselijke wielerwedstrijden aan. „Zij zijn nog steeds de basis van de wielersport. Laten we dat FOTO WIM KOOYMAN niet vergeten en zeker niet met minachting naar de rondjes rond de kerktoren kijken." Verder stelde hij: „Het moet wel een goede ploeg zijn om het vijftig jaar vol te hou den." Namens de gemeente Terneuzen, waaron der Biervliet ressorteert, was wethouder Wim de Zeeuw aanwezig. „Mensen zoals jullie zijn erg belangrijk voor de samenle ving. Een wielerkoers hoort bij een dorp of stad net zoals een voetbalclub. Gezien jullie gouden jubileum moet de wielersport hier gelukkig diep geworteld zijn." Van onze atletiekmedewerker Amsterdam - De Zeeuwse afvaardiging op de baankampioenschappen atletiek bestond dit jaar slechts vier personen. Toch kwam die afvaardiging drie medailles naar huis. Een Zeeuws record. Frans Maas, uitkomend voor Rotterdam Atletiek, maar achtig in Goes, won het verspringen met 7.95 meter, hij vijf centimeter onder de limiet bleef voor het WK Stuttgart. John Vermeule werd tweede op de 10.000 achter Tonnie Dirks. Hij kan met vertrouwen naar het want zijn tijd van 28.38,01 betekende een nieuw Zeeuws Dat stond sinds 1992 met 28.51,90 op zijn naam. Tanja Tienpond van Sporting Walcheren was goed voor bij het speerwerpen. Haar 48.00 meter was zelfs een Zeeuws record, dat met 46.84 sinds 1992 eveneens op haar naam stond. De vierde Zeeuwse afgevaardigde, Karen Glerum van Dynamo, viel met een vierde plaats op de 1500 meter net buite de prijzen. Haar tijd was 4.31,01. FOTO WIM KOOYMAN Visser 7-5, 2-6, 6-3; De Smit/Du Puy-Strijdonk/Rekkers 6-1, 6-4; Vantricht/Vantricht-De Smit/Du Puy 6-4, 6-4. FRANK GOMMERS uit Philippine reed in Waarschoot naar een tweede plaats. Eric Vereecken uit Hulst werd vierde in Vloesberg. Frank Geensen uit Terneuzen eindigde als veertiende in Eksaar- de. In Sinaai werd Cyriel Hoefnagels uit Clinge zevende en van de Vijver uit Zuiddorpe zeventiende. Junior Danny Schaut uit Sas van Gent werd vijfde in Margriete. onze correspondente .[/Terneuzen - De dieren- sions in Zeeland en West- bant zitten propvol. Door slechte weer in ons land vakantiegangers voor igèr oorden en krijgen de 0e viervoeter of een an- huisdier elders onderdak, meeste 'baasjes' vangen t, dierenopvang Wiemes in ;l staat de telefoon rood- jend. In het pension is het geblaf en gekwetter van jlste. Eigenaresse Wiemes It zo veel dieren onder haar dat het pension uitpuilt van viervoeters en vogels. „Straks en ze nog in mijn bed," grapt iiiskil - De directie van de O, jlt expediteur Wagenborg-L isprakelijk voor de schade di> nder kolen komt te vallen. D; tortin in de miljoenen lopen. Van onze tennismedewerker Oostburg - Het 29e Eenhoorn-tennistoernooi in Oostburg inmiddels goed op gang gekomen. Op het B-schema wol „_o onderbrak een kolen- jsport zijn reis naar Sluiskil intimidaties door actievoe- ïde schippers in Terneuzen. favoriet Harry Pullens van de tennisvereniging Loon op Zaï „diteur Wagenborg-Langen- 1 rr ofyairrlrtf cafc xrotn KTi-iVirvf-F JJ_ FOTO WIM KOOYMAN in straight sets van Nijhoff. In de eerste set moest de goed op dreef zijnde Pullens zelfs geen enkele game afstaan, maar in het tweede bedrijf vocht Nijhoff voor wat hij waard was: 6-0, 6-4. De als 3/4-geplaatste Patrick Marteyn uit Slikplaat kreeg in de eerste ronde te maken met het nodige weerwerk van Paul Hen- drikse. De eerste set sleepte Marteyn binnen via de tie-break, terwijl zijn tegenstander in de tweede set bijna evenveel games binnenhaalde: 7-6, 7-5. In de Cl-categorie bedwong de als tweede geplaatste Sjoerd Lemmens in de tweede ronde met 6-2, 6-4 Peter van der Sloot. Kees Kommers kwam in de C2- klasse al twee keer in actie. De als 3/4-geplaatste kwam beide ronden ongeschonden door. Eerst stond hij Leen Deij slechts één game toe, maar in zijn ver- volgpartij had hij wat meert te stellen met Geurts gezien de 6-4, 7-5-einduitslag. De jeugdige Rinke van Remortel, eveneens 3/4- geplaatst, maakte in de eer ste ronde korte metten met Peter Vercruysse: 6-2, 6-0. Parijs (rtr/sid) - Voorzitter Bernard Tapie van Olympi- que Marseille geeft Jean- Pierre Bernès zijn baan als manager onmiddellijk terug als zijn naam in het mogelij ke omkoopschandaal is ge zuiverd. Tapie zei dat in een vraaggesprek met de krant Libération. Bernès is de spil in de beschuldi gingen van Valenciennes-spelers, die zeggen dat ze benaderd zijn door Olympique om slecht te spelen in de onderlinge confron tatie, op 20 mei. Hij diende afge lopen weekeinde zijn ontslag in. Volgens Tapie wilde Bernès, tot dat zijn onschuld is bewezen, niet langer in het middelpunt staan van een lastercampagne. Terneuzen - Het Zeeuwse Honk heeft in de uitwedstrijd tegen Beveren een 10-7-nederlaag ge leden. De Terneuzense honkbal lers blikken desondanks op een leuke partij terug. Het vrou- wensoftbalteam kwam niet in actie. Het duel in en tegen Leu ven werd afgelast. BEVEREN-HET ZEEUWSE HONK 10-7 - „Op de beslissende momenten sloeg Beveren goed. Bij ons was dat iets minder, zodat de gastheren terecht won nen," stelde Hensley Jandroep, coach van de Terneuzense honk- balploeg. Jandroep moest echter geblesseerd uitvallen en dat maakte het er voor Het Zeeuwse Honk niet gemakkelijker op. Te meer omdat Marlon Jandor door een blessure verstek liet gaan en Wim van Walraven absent was wegens vakantie. Werper Björn Groen kreeg een dikke voldoen de evenals Ruben van Bochove, die aan slag goed op dreef was. kreeg gisteren de opdracht de Cokesfabriek het trans- verrafiit veilig te stellen. in de eerste ronde weinig moe met Patrick Marteyn en Petit. In de Dl-lichting Blackman de geplaatste Wiela ker in twee sets. Op het dames-C-schema Jeanette van Ginkel in de eeri ronde met 6-3, 6-4 van Karin Bruyckere. In het dubbel-B hadden Mem van den Hout en Stefan Steyae ®°P' in Hp pprstp rnnHp wpinifl mnpi E Cokesfabri0k, die (i moment dat de ovens van de jriek stil komen te vallen steeds dichterbij. De kesfabriek is enkele weken iden voor het laatst bevoor- en de voorraden in de silo's avoer van kolen volledig af- ikelijk is van de binnenvaart, :lt voor de produktie van uitslagen wekelijks zo'n 15.000 ton Enkelspel Mannen |e„ nodig. De sil0's hebben b, eerste ronde: H.Pullens-M.Ni hi aa Finn tnn 6-0, 6-4; P.Marteyn-P.Hendrik capaciteit van 44.000 ton 7-6,7-5; len. De kolen worden per zee- Cl, eerste ronde: Rinke van Remo tel-J.Dhont 6-4, 6-0; O.van Queke berghe-P.van Waterschoot'6-3, R.Morel-P.van Bohemen P.van Limmen-L.Dey 6-4, 6-7,7* H.Riemens-J.Bleyenberg 7-5, 6 tweede ronde: T.Poppe-W.Nijs 6-3, 7-5; Ronnie van Remortf E.Marteyn 6-4, 6-0; P.van derSloi K.van Hellens w.o.; S.Lemmei P.van der Sloot 6-2, 6-4 C2, eerste ronde: J.Schalk-S.Heisii 6-2, 6-2; J.Leenknegt-B.Bentley4- 6-4, 7-5; N.Stellenaar-H.Riemei 4-6, 6-1, 6-4; Rinke van Remorti P. Vercruysse 6-2, 6-0; Dunci Blackman-R.Dhont 6-1, 6-3; Pi Bruyckere-J.Bleyenberg 6-2, 6-5 A.Risseeuw-A.Gerhardus 6-3, W.Nijsse-P.van Limmen 6-2: J.Kuipers-P.Baas 6-1, 7-6; J.Geertl F.Delagaye 1-6, 6-0, 6-4; K. Kort mers-L.Dey 6-1, 6-0; B.Wielakkej C.Trapman 6-2, 6-3; tweede rom K.Kommers-J.Geertys 6-4, 7-5. Dl, eerste ronde: G.van Schouwe) H.van de Kerckhove 6-7, 6- A.Trapm,an-J. Schalk 6-2, S.Heising-J.Dhont 6-2, 6-1; T.Geli vert-M.Vinjé 7-6, 6-2; J.Kuiper J.Nijholt 6-4, 5-7, 6-4; J.de Ctercl H.Bouman 2-6, 6-1, 6-2; R.Scherbi ijn-A.Gerhardus 6-3, 6-2; tweei ronde: R.van Hees-J.Pielaet 6-3,6- A.Trapman-M.van de Hooft 6- 6-3; P.Horn-S.Heising 6-1,'2-6, N.d'Hert-D.Bouman 6-0, 7-5; J.KuH pers-C.Baas 7-6, 2-6, 6-3; L.Ver paalen-W.de Coninck 7-6, 6- P.Vercruysse-Donovan Blackmi 6-2, 6-3; R.Dhont-M.de 5-7, 6-1, 7-5. SCJH vaifl koll geil mei strl Hel bijl voel aail liji fab del D. var du\l kon gisfl lanl gai vai ke in votl Van onze verslaggever Breda - NAC is bereid Emiel Dorst te verkopen aan de Belgische derde klasser Tubantia Borger- hout. Aanvankelijk wilde de Bredase eredivisionis' de Zeeuwse aanvaller al leen verhuren. „We hebben Tubantia onze prijs laten weten en daar over worden we het wp eens," liet manager Martin Vreijsen gisteren weten Vandaag gaat Dorst met de Belgen om te tafel te zitten De 22-jarige Zeeuw, vorig jaar via het failliete VC» .Zeeland bij NAC beland, wil weg bij de Bredase club, nu hij opnieuw geen uitzicht heeft op een basisplaats. „Van Hooijdonk is gebleven en dus zal die samen me Lammers wel weer in het centrum van de aanval spe-1 len. Gezien mijn leeftijd kan ik het me niet veroorloven nog een jaar op de bank te zitten, Ik moet nu spelen- Tubantia is een prima op lossing. Als het doorgaat ben ik daar de enige Neder lander." Van onze verslaggever Frank Deij I Terneuzen - Hoe geloofwaard Barbé nog? Het in Zeeuws-Vlaa dreigt al weken lang de actii politie-optreden. Maar verder niet. De eerste tik valt op woensdag 14 juli, op de dag dat burge meester R. Barbé 24-uurs be waking rond het sluizencom- j plex afkondigt. De schipper j van de Crigee uit Werkendam, die voor de Middensluis in de luik van de dwarsliggende ac tievoerders vaart, weigert soli dair te zijn met de actievoer ders en krijgt een klap op zijn gezicht. Een persfotograaf moet onder zware druk zijn filmrolletje inleveren. Beide incidenten volgen op verbaal geweld, intimidatie en een nummertje eieren gooien naar een stakingsbreker. Eer der al lieten twee agenten die een dreigende vechtpartij tus sen actievoerders en de schip per van de Helena uit Zwijnd- recht van dichtbij wilden vol gen, zich naar huis sturen met de boodschap: „Gaan jullie 'och een rondje lopen, joh", toar de incidenten blijven voor de schippers zonder ge volgen. Ondanks het dreige ment van Barbé vanaf dat mo ment harde acties met politie optreden te zullen beantwoor den houdt Barbé zijn troepen binnen. Vrijdag pakken boze binnen schippers een fimrolletje af van de recherche die vanaf een Politieboot staat te fotografe ren. De twee agenten voelen z'ch zo bedreigd door de schippers dat ze niet weten boe snel ze het rolletje aan de schippers moeten geven. Maandag 19 juli, de acties van de binnenschippers zijn dan hifn vierde week ingegaan, dreigt Barbé de Mobiele Een- beid uit te laten uitrukken als de schippers werkwillige schippers lastig blijven vallen. Een dag later houden ze het Duitse binnenschip De Pren- z'au met een lading kunstmest 'egen. De schippers vernielen de trossen. Het schip kan on der politiebegeleiding verder, ■"aar optreden blijft uit. donderdag 22 juli stelt Barbé de schippers een ultimatum, tadien de zes schenen die voor de kunstmatige sluis van de schippers liggen niet voor ".(Ju u-ur mogen doorvaren za. 24 eer da Iri De scl rei ni< kif De zij uil en ac lai op dij' te; da bi Vi gii mi ni hi te' ei hij tei zii ee| di ga w ha de de

de Stem | 1993 | | pagina 6