Foutloos slot Van Groesen Sepp Vermeulen vlot naar winst In Haringloop Den Exter presteert boven verwachting op Jumping Zeeuws Vlaanderen Renners boycotten koers Biervliet COMBi deN Imponerende sprong Wilfried Bastiaanse b,le ™or?ad 'NK zouden we aan kunnen' Michel Verberkmoes wint ongelijke strijd Chip-kaart m< |aan banden g. Breskens 1 sterkste in Brown's IMS championship SPORT ZEELAND B7 |get kabinet kómt in september (speelautomaten. Entius vindt dal (overheidsmaatregelen moet wach Idrastisch aan banden moet leggen. Ipe horeca overlegt met het ministi bconomische Zaken over de spec lïrijfstak bestaat de indruk dat he (speelautomaten komt om de zorg i (eieren. Sommigen vrezen zelfs da Lafé's en dergelijke geweerd zullen okestabriek (anaaltunnel lei '94 open her Boeing problemen fN dreigt met [ergelding )eel steun Suriname gestopt IN DEZE KRANT: M erijntje DE STEM MAANDAG 26 JULI 1993 Van onze atletiekmedewerker Biervliet - Sepp Vermeulen won afgelopen zaterdag voor de derde opeenvolgende keer de negen kilometer lange Biervlietse Haringloop. Dat betekende dat hij de wissel trofee definitief mee mocht nemen naar zijn woonplaats Koewacht. Vermeulen had in Biervliet geen tegenstand. Zijn clubgenoot Hans van de Griendt was wel present maar koos voor 5,4 kilo meter. Dit hield in dat Vermeu len met de vingers in de neusga ten naar de winst liep en Hans van de Griendt op de kortere afstand de zaak naar zijn hand zette. Cor Koekkoek kwam op bijna twee minuten na Vermeu len als tweede binnen, terwijl Marc van Vlierberghe, de laatste weken uitstekend op dreef, als derde eindigde. Corrie Dekker was de enige vrouw die de langste afstand in een warm Biervliet aandurfde. Achter Hans van de Griendt leg de Peter Jansen op de 5,4 kilo meter berslag op de tweede plaats. De Francaise Josette De- cruze was de snelste vrouw op deze afstand. Evelien de Visser was opnieuw het snelste meisje bij de jeugd. Philip de Smet werd bij de jeugd totaalwinnaar. Het organiserende Oogstcomite (met medewerking van AV Scheldesport) kon een zestigtal startnummers uitreiken. UITSLAGEN Jongens 1800 meter: 1. Philip de Smet (St.-Kruis) 6.33. Meisjes 1800 meter: 1. Evelien de Visser (Oostburg) 6.37, 2. Sandra de Block (Hulst) 6.56, 3. Mireille de Koeyer (Biervliet) 7.55. Mannen 5,4 km: 1. Hans van de Griendt (Hoek) 17.08, 2. Peter Jan sen (Sluiskil) 17.29, 3. Michel Buyck (Biervliet) 17.38, 4. Johan van Leeu- we (Sluis) 17.45, 5. Peter van Waes (Aardenburg) 18.12. 9 km: 1Sepp Vermeulen (Koe wacht) 28.24, 2. Cor Koekkoek (Axel) 30.18, 3. Marc van Vlierberg he (Oostburg) 32.09, 4. Ad Kieboom (Raamsdonkveer) 33.49, 5. Bram van de Wege (Philippine) 33.54, 6. Ko den Hamer (Biervliet) 34.02, 7. Giel Grishaver (Vlissingen) 34.09, 8. Jaap Fremouw (Breskens) 34.26, 9. Adrie de Regt (Hoek) 34.40, 10. Herman Verschaeve (Aardenburg) 34.44. Vrouwen 5,4 km: 1. Josette Decruze (Frankrijk) 29.48. 9 km: 1. Corrie Dekker (Terneuzen) 39.22. Van onze sportmedewerker Nieuwvliet - Dion van Groesen bleef gisteren tij dens de slotrubriek van de zesde editie van Jumping Zeeuws Vlaanderen als enige overeind. In de finale, een klassieke wed strijd in twee manches met een eventuele barrage nationaal 1.40, was de 37-jarige Brabander de enige die beide malen fout loos bleef. Dit met de 9 jarige ruin Calando T, een paard dat hij pas drie maanden rijdt en met wie hij debuteerde op de 1.40. De ruiter uit Nuenen was even als zijn collega's uitermate te spreken over de hindernissen. „Het waren bijzonder eerlijke parcoursen en een door de regen uitstekende bodem." In die slotwedstrijd sneuvelden grote mannen als Eric van der Vleu'er, Arnold Boerekamps, Jenny Zoer en Jack Neefs. Wie ook kan terugblikken op een uitstekende Jumping Zeeuws Vlaanderen waren Simon den Exter en Miranda de Jonge, de enige Zeeuwen die nationaal rij den. Voor Miranda de Jonge was het haar debuut op nationaal niveau. Een debuut dat ze bevre digend afwerkte. Den Exter presteerde boven ver wachting. Met name op de slot dag kwam hij in de finale klas siek springen nationaal (over 1.35 meter) tot een in dit veld (de gehele nationale top was met uitzondering van de vijfkoppige EK-equipe present) sucsesvol optreden. De 42-jarige ruiter uit Kortgene zag topruiters als Rob Ehrens en Eric van der Vleuten onderuit gaan en sprong in de barrage maar één balk uit de lepels. Toevallig op de eerste hindernis, maar hij hield Golan verder on der controle en bleef foutloos. „Als je goed materiaal hebt kun L i organisatie Jumping Zeeuws Vlaanderen Van onze sportmedewerker Nieuwvliet - Lovende woorden uit alle geledingen na afloop van de zesde Jumping Zeeuws Vlaanderen. Ruiter Dion van Groesen was duidelijk: 'Organisatorisch was het hier perfect'. Burgemeester J. Kruize van Oostburg: 'Dit was niet alleen promotie voor de paardesport maar zeker ook voor de regio'. Cor Reijnders, het ervaren nationale jurylid: 'Dit was het beste nationale concours wat ik heb meegemaakt. Op alle punten medewerking. Onge kend'. Een greep uit de vele loftuitin gen op de laatste dag. Henk van Hanegem samen met Joop de Jonge en Luc Savat het supertrio van dit vijfdaagse paardesport- evenement bleef rustig onder als die complimentjes. „Uiteraard vinden we de lovende woorden leuk, maar ik wil zeker niet al deze lof in onze binnenzak stop pen. Vergeet de 150 medewer kers niet die hier vijf dagen lang het beste van zichzelf hebben gegeven. Daarnaast natuurlijk de sponsors. Die hebben ons ook dit jaar weer niet in de steek gelaten. Die worden kritischer willen waar voor hun geld en begrijpelijk. Ook zij kunnen een gulden maar een keer uitgeven. Wij zijn zelf ook zakenmensen, benaderen die sponsors ook za kelijk. We staan open voor sug gesties en als het binnen de re gels valt passen we die ook toe. We gaan door dat is zeker. Vol gende week hebben we een eva luatiegesprek en start eigenlijk al onze zevende editie." Op de vraag of hij en zijn men sen een nationaal kampioen schap aan zouden durven, komt het antwoord resoluut uit zijn mond. „Organisatorisch durven we die uitdaging zeker aan. Het zou toch een geweldige promotie voor de streek zijn". Een schat ting maken van het aantal toe schouwers gedurende de vijf da gen is moeilijk. Henk van Hane gem hield het op 15.000 maar er waren stemmen die aanzienlijk hoger gingen. „Ruim 20.000", gaf persvoorlichter Lucien Roe- landt te kennen. Waar de waar heid ligt laten we in het midden. Zeker is dat het dit jaar een recordaantal was. je dit presteren", minimaliseerde hij zijn eigen inbreng. Dat materiaal is zijn tienjarige vos Golan, een in België gefokte ruin. Op interland-gebied bleven onze landgenoten de baas over de Belgen. De Zeeuwse basisrui- ters daarentegen waren niet op gewassen tegen de Vlamingen. UITSLAGEN Rubriek 16, Snelheid- en wenbaar- heidswedstrijd klasse nationaal 1.35 meter: 1. Eric van der Vleuten met Especiale (Mierlo), 2. Henk van de Broek met Furore (Sevenum), 3. Jo han Philipaerts met Jannique (Bel- gie), 4. Henk van de Broek met Jessica, 5, Dave Maarse met Emier (Wellerooi). Rubriek 17, Klassiek springen met barrage klasse nationaal 1.40 meter: 1. Marcel Timmermans met Dante (Weert), 2. Jack Neefs met Boy B (Belgie) 3, Eric van der Vleuten met Ravenna, 4. Wout jan van der Schans met Concorde (Lunteren), 5. Toon Holtus met Olympic El Bandolero (Heel). Rubriek 18, Klassiek springen met barrage klasse nationaal 1.30 meter: 1. Toon Holtus met Corveille, 2. Mare Houtzager met Wolverine Wil derness (Veeningen), 3. Jenny Zoer met You can do it (Echten), 4. Kyra Aaldering met Fidelity (Loosbroek), 5. Danny Verheyen met Cleo (Bel gie). Rubriek 19, Klassiek springen met barrage klasse L. 1.10 meter: 1. Katrien de Vos met So Brave (Bel gie), 2. Sonja van de Maagdenberg met Martinique (Hoeven), 3. Jack Neefs met Evident (Belgie), 4. Johan Klein-Zieverink met Pieter (Asten), 5. Yvonne van Bergen met Geste (Ottersum). Rubriek 20, Klassiek springen met barrgae klasse M. 1.20 meter: 1. Bart Poels met Feydros (Belgie), 2. Melis sa Rocher met Caresse (Belgie) 3. Kyra Aaldering met Limelight, 4. Marcel Defraine met Barones (Bel gie) 5. Damian Charles met Dinge- manse Accapulco (Belgie). Rubriek 21, Klassiek springen met barrage klasse Z. 1.30 meter: 1. Luc Leemans met Viking de Moyen (Bel gie), 2. Emile Sleeuwenhoek met Deejee (Rucphen), 3. Leon Thijssen met Florae G (Sevenum), 4. Emile Sleeuwenhoek met Black Jack, 5. Rolf Koopmans met Douglas B (Haskerhorn). Rubriek 22, Klasse nationaal 1.30 meter: 1. Eric Wauters met Malesan (Belgie), 2. Woutjan van der Schans met Ebonite, 3. Johan Philipaerts met Kimberly (Belgie) 4. Leon Thijs sen met Floyd, 5. Henk van de Broek met Elmadante. Rubriek 23, Klasse nationaal 1.40 meter: 1. Eric Wauters met Malesan, 2. Eric van der Vleuten met Edel man B, 3. Carolien Lankester met Dominka (Ammerzoden), 4. Philip Vandelanoitte met Ostra Carpets (Belgie), 5. Leon Thijssen met Daisy T. Rubriek 24, Klassiek springen met barrage nationaal 1.30 meter: 1. Jo- lijn Klomp met Chanell (Zwolle), 2. Eric van der Vleuten met Little Joe, 3. Reinier van der Maas met Quincy (Heikant), 4. Marc Houtzager met Wolverine Wilderness, 5. Jenny Zoer met You van do it. Rubriek 25, Klassiek springen met Piet Huige uit Nisse in actie tijdens de finale van het Z-springen. barrage nationaal 1.35 meter: 1. Jo han Philipaerts met Grandioos, 2. Jochem Munsterhuis met Exodus (de Lutte), 3. Henk van de Broek met Jessica, 4. Simon den Exter met Golan (Kortgene), 5. Dave Maarse met Etaire. Rubriek 26, Finale klassiek springen in twee manches met barrage natio naal 1.40 meter: 1. Dion van Groe sen met Calando T. (Nuenen), 2. Leon Thijssen met Daisy T., 3. Eric van der Vleuten met Ravenna, 4. Frank van Helmond met Eros V In Mitsubishi-Vechthanentoernooi Breskens Michel Verberkmoes en Boas Bierings in conclaaf tijdens de mannendubbel-B-finale. FOTO WIM KOOYMAN Van onze tennismedewerker Breskens - In het Mitsubishi- Vechthanen-toernooi in Bres kens werd de B-finale niet de bekroning van het 9-daagse tennisevenement. Integen deel, via een saaie en eenzij dige partij eiste Michel Ver berkmoes met twee keer 6-1 de eindzege voor zich op te gen Boas Bierings. Boas Bierings verscheen geha vend aan de strijd. De 17-jarige inwoner uit Hoek had nog maar enkele dagen tevoren een kijk operatie ondergaan aan zijn knie, waar de hechtingen nog in zaten. Van zijn geliefkoosde ser vice-volley-spel kwam zo niets terecht, want Bierings had bij iedere stap, die hij zette zicht baar last. Dit terwijl hij gewoon lijk bij tijd en wijle naar het net stormt om zich daar vervolgens uit te leven. Dat had hem op die manier onlangs de eindwinst in het Belfort-toernooi opgeleverd. Het siert Boas Bierings dat hij het lichamelijke ongemak ach teraf niet als excuus wilde aan dragen, maar zijn zichtbare lij densweg In de finale sprak boek delen. Michel Verberkmoes won zo op zijn sloffen de wedstrijd. Hij liet Bierings de fouten maken en speelde zelf de wedstrijd rustig op vastheid uit. Van de 21-jarige Terneuzenaar was zijn slice backhand, die goed gespreid en rakelings over het net scheert, als vanouds een geducht wapen. In beide sets slaagde Bierings er slechts één maal in om zijn ser vice te behouden. Op het tweede matchpoint sputterde hij met een ace nog tegen, maar hierna maakte de linkshandige Ver berkmoes het met een sterke fore-hand-passeerslag af, op een volley van Bierings. Overigens had Bierings er niet op gerekend om in de finale aan te moeten treden, maar in de halve finale gaf Kim Langeraert bij een 2-1-achterstand in de eerste set op dubieuze gronden op. Michel Verberkmoes na afloop: „Mijn conditie is beter dan an ders. Vooral in de halve finale tegen Paul Hendrikse heb ik lek ker gespeeld. Jammer van Boas, ik wist vooraf hoe de zaken er voor stonden want we hadden net samen gedubbeld. Ik kon onbevangen de baan op gaan". Boas Bierings stelde: „In mijn eerste partij tegen Mario Leen houwers kon ik het allemaal nog wel bijbenen want die slaat veel met spin door 'het midden. Mi chel slaat meer in de hoeken". In de Cl-finale was Frank Ha melink in drie sets te sterk voor Tony Seen. In de C2-klasse maakte Pieter van Bohemen in de finale een 5-1-achterstand in de derde set tegen Peter Kouwij- zer ongedaan. Vreemd genoeg liet Van Bohemen nadat er am per een bal was geslagen een scheidsrechter opdraven. Bij de dames stonden in de Cl- finale Jolanda van Pamelen en Ria Sterrenberg tegenover el kaar. Eerstgenoemde won vrij eenvoudig met 6-4, 6-1. „In de tweede set ging het veel beter als in de eerste en kwam ik snel met 5-0 voor", aldus Van Pamelen. In de C2-categorie zegevierde Cindy van Waes in drie sets over Annelies Kaan. UITSLAGEN HALVE FINALES EN FINALES Enkelspel mannen B, Michel Verberkmoes-Paul Hen drikse 6-2, 6-2; Boas Bierings-Kim Langeraert 2-1,opgave; Verberk- moes-Bierings 6-1, 6-1. Cl, Tony Seen-Onno van Quekel- berghe 2-6, 6-1, 6-4; Frank Hame- link-Pieter van Bohemen 6-4, 6-4; Hamelink-Seen 2-6, 6-3, 6-4. Van onze sportmedewerker Biervliet - Een aantal renners van de wielervereniL Zeeuws Vlaanderen vertrekt vandaag niet in de vijftigste Ronde van Biervliet. VRIJSTRAAT 5-SLUIS. TEL. 01 BURCHTSTRAAT 4-OOSTBURG. TE De reden van de boycot is het feit dat een aantal toppers zijn aangetrokken voor veel start- geld en zij worden afgescheept met vijftien gulden reiskosten vergoeding. Woordvoerder van de groep renners is Guus Barhorst. „Het wielercomite Biervliet dient met hun handelswijze de •wielersport bepaald niet. Het geven van startgelden is tegen het wezen van de amateur sport. Wij moeten allemaal veel trainen en meer nog kos ten maken om onze sport te kunnen uitoefenen. Laten ze dus de beschikbare financiën ten goede komen aan iedereen. Het prijzenschema is nog net hetzelfde als twintig jaar gele-1 den. Als het wielercomite Biervliet in hun jubileumjaar iets extra's wil doen, prima, maar dan met kansen voor I iedereen en niet die paar dure toppers waarmee ze het volk naar Biervliet willen lokken. De sportcommissie van de Wv| Zeeuws Vlaanderen staat ach ter ons, het is met hen doorge- sproken". Lucien de Smit van de sport commissie was gisterenavond niet bereikbaar en ook de voorzitter van de WV Zeeuws Vlaanderen niet. Erwinj Groosman, voorzitter van WC Biervliet, was eveneens! niet bereikbaar voor commen taar. pen Haag (anp) - De horeca-1 soonsgebonden chip-kaart int tegen te gaan. Een technisch 1 jgekregen zo'n systeem te ontwik [volgens J. Entius van de Comn bedrijfsschap Horeca, is het de bed Ijchttien jaar en ouder met een eig< bovendien moet dan de speelduui (anderhalf uur per dag. Van onze sportmedewerker Kortgene - Wilfried Bastiaanse zorgde zaterdagavond vo een spectaculair slot van de 17e wielerronde in Kortgene! Nadat een kopgroep van zeven gedurende de gehele koers dij lakens had uitgedeeld, sloop een jachtgroep, met in hu midden Bastiaanse, steeds dichterbij. Het was laatstgenc de, die met een imponerende sprong alsnog de zege voor ziel) opeiste. FOTO WIM KOOYMAN (Zelhem), 5. Marcel Timmermans met Dante. Rubriek 27, Eindstand basisruiters: 1. Vlaanderen 629 pt, 2. Zeeland 382 pt. Rubriek 28, Eindstand nationaal: 1. Nederland 732 pt, 2. Belgie 406 pt. C2, Peter Kouwijzer-Mario Simonse 3-6, 6-3, 5-3, opgave; Pieter van Bohemen-Jacky de Paepe 4-6, 6-1, 7-5. C35+, Ben Bouwhuis-Wim Nijsse 6-3, 6-1; Philip Haldermans-Cor Dey 6-0, 6-2; Haldermans-Bouwhuis 6-4, 6-3. Dl, Rob van Hees-Niels d'Hert 6-2, 6-0; Byron Bentley-Remca Dhont 6-4, 6-3; Bentley-Van Hees 6-0, 6-2. D2, Remy Scherbeijn-Peter Klan- derman 6-0, 6-1; Ralf Vervaet-Eric Asselman 6-3, 7-6; Scherbeijn-Ver- vaet 6-3, 3-6, 6-2. D35+, Klaus Ilmgenberg-Mario Ne- lisse 7-6, 6-3; Jo Risseeuw-Willy van Laethem 6-4, 7-5; Imgenberg-Ris- seeuw 6-2, 1-6, 7-5. Dubbel mannen B, Bierings/Verberkmoes-Marteyn/ Hendrikse 6-0, 6-2; Leenhouwers/ Pullens-Langeraert/Simon w.o.; Leenhouwers/Pullens-Bierings/Ver- berkmoes 6-7, 6-3, 7-6. C, Seen/Van Bohemen-Risseeuw/ Smet 6-3, 6-2; Simonse/Zegers-Nijs- se/Bakels 6-0, 6-1; Seen/Van Bohe- men-Simonse/Zegers 4-6, 7-6, 6-4. D, Apers/Goethals-Radt/Van de Peyl 6-0, 6-3. D35+, Koole/Albicher-Wisse/De Bruyn 6-2, 3-6, 6-2. Enkelspel vrouwen Cl, Jolanda van Pamelen-Jeanette van Ginkel 6-1, 6-1; Rla Sterren- berg-Cindy van Waes 6-2, 6-2; Van Pamelen/Sterrenberg 6-4, 6-1. C2, Cindy van Waes-Marie Baas 4-6, 6-2, 6-0; Annelies Kaan-Dity Boeck- hout 6-4, 6-3; Van Waes-Kaan 4-6, 6-2, 6-2. Dl, Tesha Stomp-Nancy Nienhuis 6-4, 7-6; Wendy van Pamelen-Kim van Opdurp 6-3, 6-1; Stomp-Van Pamelen 6-4, 6-4. D2, Nancy Nienhuis-Marion van de Hooft 6-2, 6-0; Martine de Muer- Karin Pauw 6-2, 6-0; Nienhuis-De Muer 6-3, 6-0. D35+, Len Isert-Jette Clement w.o.; Anita Maas-Leonoor van de Hooft 6-3, 6-0; Isert-Maas 6-4, 3-6, 7-6. Dubbel vrouwen C, Sterrenberg/Blackman-Schram/ Scherbeijn 5-7, 7-5, 6-4. D, Adam/Adam-Van Pamelen/Kaan 6-3, 6-3. D35+, Van Dijk/Hamelink-Adam/ De Back 6-0,6-1. Mixed C, De Wit/Seen-Bouwhuis/Bouw- huis 7-6, 6-4. D, Hermanides/Van de Hooft-Van de Sande/Van de Sande 7-6, 6-2. D35+, Lips/ Keller-Adam/Ingels 3-6,6-4,6-1. Een verrassende, maar volkomen verdiende overwinning voor de kleine postbode uit Hoogerheide, die momenteel in glanzende vorm verkeert. De talrijke toe schouwers kwamen met dit ener verende slot toch nog aan hun trekken, daarvoor was er voor hen weinig te beleven. Reeds na enkele kilometers werd uit het veld van ruim zeventig vertrek kers de aanval gezocht door Eric de Crom, Gerrit van der Plaats, Fabian van der Ham, Dino Tol- hoek, Arthur Farenhout, Paal Leenheer en Edward Farenhout. Dat zevental werkte goed samen en kwam tot een maximale winst van 1.55. Die grote voorsprong kon wor den opgebouwd, omdat het ach ter de leiders niet boterde. Peter Mol, Wilfried Bastiaanse en Da vy Dubbeldam probeerden in het peloton wel een tegenaanval op gang te brengen, maar voorlopig bleef dit zonder resultaat. Uiter aard een kolfje naar de hand van de hoofdmacht, waarin Eric de Crom driftig punten bleef scoren voor de leidersprijs, die hij ook op zou strijken. Na 65 kilometer kwam er toch wat leven in de brouwerij. Rob Sienders, Peter Mol, Bob Rasen- berg, Wilfried Bastiaanse, Mar cel Remijn en Toine Goense von den elkaar en dit zestal maakte een echte vuist. In elke ronde knabbelden de jagers wat van hun achterstand af. Die tendens zette zich voort, ook nadat Toine Goense uit de spits was wegge vallen door pech. Met nog acht kilometer voor de wielen, toen de leiders de hete adem van de volgers in de nek voelden, koos Arthur Farenhout het hazepad. Fabian van der Ham sloot zich bij hem aan en het leek er aan vankelijk op dat dit tweetal bui ten schot zou blijven. Maar in de knallende finale dook Wilfried Bastiaanse plotseling op. Hij slaagde er niet alleen in om tijdens de laatste ronde (2 kilo meter) bij de leiders te komen, maar liet die ook ter achter en bereikte met een sol de eindstreep. Bij de B-amateurs behaalde 43-jarige Willem Varekamp zijj achtste zege in dit seizoen, nam met nog twee ronden gaan de benen en bekroonde di| uitstapje met succes. Jc Lichthart was de rapste bij junioren. Hij hield in eindsprint negen medevluchtei achter zich. UITSLAGEN A-amateurs: 1. W. Bastiaanse (Ho gerheide) 90 kilometer in 2.00.53, F. van der Ham (Heerle) op 1^ seconden, 3. A. Farenhout 7 nisse), 4. E. de Crom (Hoogerheidel op 20 seconden, 5. P. Mol (Kapelle' 6. P. Leenheer (Rotterdam), 7. Rasenberg (Terheijden), 8. R. Sie ders (Zwijndrecht), 9. E. Farenhc (Spijkenisse), 10. M. Remijn (Wilhelj minadorp), 11. G. van aer Plaat (Rotterdam), 12. D. Tolhoek (Jaars veld) op 58 seconden, 13. D. Dubbell dam (Sluiskil) op 1.06, 14. J. Goej dendorp (Oudenhoorn), 15. R. Hal vermans (Nieuw Vossemeer), 16. r Franse (Kwadendamme), 17. C. va de Sande (Overslag), 18. R. Sestii (Oosterhout), 19. H. Loonen (Breda)] 20. T. Vermeulen (Kloetinge). B-amateurs: 1. W. Varekamp (Helle voetsluis) 70 kilometer in 1.52.07, J. Gevers (Rijsbergen), 3. J. va Ginneken (Etten-Leur), 4. H. Etien| ne (Oud Vossemeer), 5. T. Kellei (Nieuw Vossemeer), 6. R. Zorgt (Breda), 7. J. van Beek (Waalwijk) 8. J. van de Korput (Made), 9. G. va der Pluijm (Hank), 10. F. Seegere (Made), 11. C. Roks (Rucphen), 12 M. Korten (Dinteloord), 13. W. 0 se (Middelburg), 14. F. Krebfc (Steenbergen), 15. H. van Maastng (Hank), 16. J. Jansen (Putte), 17. -r Akkermans (Nieuw Vossemeer)] 18.J. Kraak (Zevenbergschen Hoek) 19. M. Colijn (Giessen), 20. Swarttouw (Heerjansdam). Junioren: 1. J. Lichthart (Twist) kilometer in 1.22.30, 2. J. de Jo (Nispen), 3. P. Braai (Rotterdam), H. van Hees (Hoogerheide), 5. Meisner (Raamsdonksveer), 6. D, Brehm (Wissenkerke), 7. E. Westerj beek (Prinsenbeek), 8. A. van aer Ploeg (Nieuwdorp), 9. R. van Vug (Giessen), 10.. J. Luteijn (Kapelle)] 11. R. Zweeger (Someren), 12. A Verhoeven (Tilburg), 13. D. Jochen (Rijsbergen), 14. R. Reijger (Dord recht), 15. R. de Boer (Heenvliet), 16 R. Groeneveld (Alblasserdam), 17. S Mol (Etten-Leur), 18. J. Roos (MhH delharnis), 19. J. DingemaiT (Wolphaartsdijk), 20. P. Smit terdam). Van onze sportmedewerker Breskens - „Het is voor de eerste maal dat wij dit kampio&| schap winnen," glunderde Hans Zuiderbaan, voorzitter van de WV Breskens nadat zijn equipe, bestaande uit de jachtenj Twee Gezusters, Avanti en Bierkaai 3, de zege in het Brown's IMS championschip veilig had gesteld. Van dit team Breskens 1 wc* I verder Twee Gezusters in^v]T dueel de 'Jack Lionel trophy' winnend jacht in de long offsho- In het individuele klassement kleine jachten was schipper Zui derbaan met Twee Gezusters eveneens de sterkste. Bij de grote jachten was dat Ross Systems. Jochem Visser en zijn beman ning won tevens het algemeen klassement. Hans Zuiderbaan was door deze successen opgetogen. Samen met zijn teamgenoten Bert Burm uit Antwerpen met Avanti en Henk Klunder uit Rotterdam met Bier kaai 3 was hij er voor de eerste maal in geslaagd de teamzege te behalen. Om een indruk te geven: men ontving 'The professor Jelle Ger- ritsma trophy' als beste team van de series, 'The John Brown's trophy' als besten in de 4 inshore races. Verder de 'Challenge Ton- nere de Breskens' als winaar van de short ofschore race, 'The Maas trophy' als sterkste in de long offshore race en de 'Chal lenge Henry Leten' als beste jacht in de short offshore race. (liskil - De cokesfabriek in jiskil ziet het einde van de Waad kolen naderen. Als de Kriek zonder komt te zitten wil (directie van het bedrijf expe- leur Wagenborg-Lagendijk prakelijk stellen. De schade in de miljoenen lopen. De jkriek is door de acties weken [eden voor het laatst voorzien I kolen. ZIE ZEELAND - 01 nden - De tunnel onder het naai wordt op 6 mei volgend r officieel geopend. De ope- r.g zal worden verricht door resident Franpois Mitterrand in Frankrijk en de Britse ko- jngin Elizabeth. De Kanaaltun- II die Frankrijk en Groot-Brit- nië verbindt, zou aanvanke- ;in mei van dit jaar worden Wend, maar dat ging wegens panciële problemen niet door. hiphol - Een Boeing 707 van Libanese maatschappij TMA tos Mediterranenan Airways) I gistermiddag in de problemen (raakt toen het rechter hoofd- ndingsgestel in de vleugel [koot. Het vrachttoestel met als stemming de Libanese hoofd- ad Beiroet, moest het vertrek kreken. Volgens een woord erder van TMA kon de Boeing (eigen kracht terugtaxiën. kajevo - De nieuwe opperbiie- rlhebber vah' de VN in Bosnië, ptnmandant Briquemont, heeft Bosnisqhe -Serviërs gedreigd iet vergeldingsaanvallen als de li-troepen nog eens beschoten Orden. Zondagnacht werd een [tose VN-basis met granaten schoten. Er was alleen mate- Jtle schade. fZIE BUITENLAND - A4 p Haag - Suriname krijgt 'Maf 1 augustus geen geld meer fan Nederland om het financie- flBstekort aan te zuiveren. Dat eft het kabinet besloten, om- 'Jt Suriname te weinig doet om '^betering te brengen in de eco- taische situatie. Andere vor- van hulp gaan nog wel or. 'ZIE BINNENLAND-A3 re race. De twee andere hoofdprijs® gingen naar Ross Systems, d®| zich eigenaar mag noemen van de 'Ricus van der Stadt tropk! door als beste jacht uit de sen® te komen en de 'Frank Murdocn trophy' omdat Jochem Visser» beste de 4 inshore races afsloot. EINDKLASSEMENT Na zes races individueel: 1. W® Systems, schipper Jochem Visse 214,5 punten; 2. Twee GezusM*| Hans Zuiderbaan, 199,5; 3. Inje I loper, Chris Brown, 177,5; 4. B[e I kaai 3, Henk Klunder 177.0; Innovision 3, Hans Eekhof 176A Teams: 1. Breskens 1, met B» I kaai 3, Avanti en Twee Gezusten 529 punten; 2. De Maas, met W*"! ticheyt, Innovision 3 en DaytnP per, 448,5; 3. SVCB, met Len® J Jimp en Thunderball, 400,6. I Hinder, met Ross Systems, Pep» I en Diamond, 391; 5. RORC. - I Impulse, Interloper en Bradan» te, 380 punten. vandaag 2 katernen Binnen-/Buitenland A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Bconomie A5/A6 Beurs A6 Bport deel B geland deel C "ids deel D BTV-programma's D2 Meisje, ik draag een Zeeman..

de Stem | 1993 | | pagina 16