Montgomerie sluipt naar titel Titels Manager Marseille biedt ontslag aan Jonk en Bergkamp debuteren met doelpunt Van Vossen begint met blessure Onberispelijk spel in slotronde Dutch Golf Open Afscheids wedstrijd hoeft niet voor Gullit KORTPamon Hi Nationale atle SPORT Nieuwe aankoop Ajax wegens blessure niet mee naar Finland Romario niet welkom op Open Dag PSV SPORTNIEUWS Negen atleten al zeker van Stuttgart SPORT KORT DE STEM MAANDAG 26 JULI 1993 Marseille (afp) - Jean-Pierre Bernès, manager van Olympi- que Marseille, heeft zijn ont slag aangeboden. Bernard Tapie, voorzitter van de club, heeft nog niet gerageerd op het schriftelijke verzoek van zijn manager. Bernès schreef in zijn brief aan Tapie dat hij, zo lang zijn on schuld niet vastgesteld is niet als slaaf in het middelpunt wil staan van een lastercampagne, die wordt gevoerd door lieden die de vernietiging van de club willen. Bernès is de sleutelfiguur in de mogelijke omkoopaffaire waar bij kampioen Marseille en degra dant Valenciennes betrokken zijn. Zaterdag, bij de opening van het nieuwe seizoen, werd de manager hartstochtelijk toege juicht, toen hij voor de thuis wedstrijd tegen Lens het speel veld betrad. Op de eerste wed strijddag van het nieuwe seizoen kwamen 40.000 bezoekers. Olympique won met 1-0 door een doelpunt van Boli vlak voor rust. Voor die wedstrijd weigerde Ta pie tv-ploegen van de Franse staatszenders toegang tot het stadion omdat die zenders zijn club oneerlijke behandeld zou den hebben tijdens het onder zoek naar de omkopinszaak. Noël le Graët, voorzitter van de liga heeft aangekondigd dat hij Olympique Marseille in de loop van de week hierop zal aanspre ken. „Alle journalisten dienen in de gelegenheid gesteld te worden hun werk te doen", verklaarde Le Graët. Een dag eerder had de Franse regionale TV-zender FR 3-Médi- terranée de genoegdoening van Tapie geweigerd. De camera, die Tapie zaterdag liet bezorgen ter vervanging van het vergelijkbare apparaat dat hij donderdaga vond in het water had gegooid, werd niet aanvaard. „Drie mensen van Olympique Marseille kwamen zaterdag de camera brengen, wij hebben ech ter vriendelijk geweigerd hem in ontvangst te nemen", vertelde een woordvoerder van de zender in Marseille. Tapie had een klein briefje aan de camera bevestigd, waarop stond: „Persvrijheid houdt op waar het privé-leven begint." Donderdagavond was een came raploeg van de zender naar het jacht van Tapie gevaren. Telefo nisch werd getracht contact met de voorzitter van Olympique te zoeken teneinde hem om een interview te vragen, omdat ma nager Bernès na zijn vrijlating uit voorarrest op weg was naar zijn voorzitter. Volgens de tv-mensen weigerde Tapie met hen te praten. Kort daarop kwam hij met een bootje naar het door de televisie ge huurde schip, klom met een hel per aan boord en wierp de came ra in het water. De leider van de tv-ploeg diende een klacht in bij de politie. Uitslagen eerste speeldag Franse com petitie: Toulouse - Le Havre 0-0, St. Etienne - Cannes 1-2, Bordeaux - Paris SG 1-0, Marseille - Lens 1-0, Lille - Door Jack Arentsen Noordwijk - Op het moment dat bliksemflitsen de gitzwarte wolken boven en rond de Noordzee probeer den open te scheuren en een hevig noodweer in de duinen van Noordwijk losbarste, deed de Schotse brood golfer Colin Motgomerie enkele gedurfde uitspraken. Terwijl zijn belangrijkste con currenten nog in de strijd waren (op dat moment natuurlijk schuilend voor de slagregens en de gevaarlijke bliksem) zei hij in de perskamer: „Ik ben zeker dat ik de winnaar van het Dutch Open wordt. De wind wordt steeds sterker. Niemand kan mijn score benaderen". Colin Montgomerie kreeg zo'n anderhalf uur later het gelijk aan zijn kant. De Schot die de laatste jaren steeds genoegen had moeten nemen met tweede plaatsen in belangrijke wereld en Europese toernooien, bleek na vier dagen topgolf in het 74ste Heineken Open inderdaad de sterkste te zijn. Uit handen van Prins Bernhard mocht hij niet alleen de ereprijs in ontvangst nemen, maar ook de hoofdprijs van ruim 300.000 gulden. Vertrouwen Daarmee tilde hij zijn dit jaar gewonnen prijzengeld op tot rond de 850.000 gulden. Hij is nog een stuk verwijderd van de anderhalf miljoen gulden die hij vorig jaar verdiende, „maar be langrijk is dat ik eindelijk weer in staat was om een groot toer nooi te winnen. Dat geeft ver trouwen, niet alleen voor de 5 Europese toernooien die nog dit jaar volgen, maar zeker ook voor de strijd om de Ryder Cup: het twee jaarlijks treffen tussen de Amerikaanse en Europse topgol- fers. De strijd tegen de harde wind in de Noordwijkse duinen heeft mij weer helemaal klaar gemaakt voor het grote werk". De eindelijk weer eens goedlach se Montgomerie rekende op de Noordwijkse, zoals hij het zelf zei, ook definitief af met het begrip 'eeuwige tweede'. Een eti ket dat hij vorig jaar kreeg opge speld door zijn drie tweede plaatsen en drie derde plaatsen. Dit jaar was Montgomerie weer tweede in Singapore en ook bij het Volvo PGA Champignonship. 'Eagle' Colin Montgomerie heeft een bij zonder constant toernooi ge speeld. Tijdens de eerste drie dagen zorgde hij ervoor dat zijn achterstand op de dagleiders nooit te groot werd. Tijdens het week-einde sloop hij bijna onop gemerkt tot de top-elite door. Óp de plaatsen waar Bernhard Lan ger faalde en de Franse golfster Jean van de Velde met een flit sende start zich ineens tot in de top van het klassement door drong, speelde Montgomerie bij zonder constant met uiteindelijk een schitterende score op de elf de hole waar hij voor een 'eagle' zorgde; een score waardoor hij ineens twee slagen op alle con currenten inliep. Toen tijdens de laatste holes eerst Jean van de Velde en daar na vervolgens de kleine Welsh man Ian Woosman, de Noordier Ronan Rafferty en de Argentijn Jose Coceres (verrassend leider na zaterdag) steken lieten vallen, bespeelde Montgomerie zonder risico en uiterst gedegen de zwa re slotholes van Noordwijk. Juist in die fase van de strijd waren de Britten Ian Woosnam en Ronan Rafferty niet meer te gen de steeds sterker wordende storm (windkracht 8 met wind stoten tot 10) niet meer opge wassen. De nauwkeurigheid ver dween uit hun slagen en de ach terstand op de Schot Montgome rie liep daardoor op tot twee en drie slagen. De enige die nog in de buurt van Montgomerie kwam, was de Ar gentijn Jose Coceres. Door zijn zenuwachtige start had Coceres, die in zijn leven nog nooit een groot toernooi gewonnen heeft, zich vrij snel in een vrijwel kansloze positie gewerkt. Maar halverwege de strijd over de laatste 18 holes herstelde Coce res zich op een geweldige ma nier. Daardoor kreeg hij zelf op de laatste hole van de dag nog de kans om een extra beslissings duel met Montgomerie af te dwingen. De Argentijn sloeg de bal met zijn tweede slag echter in de bunker naast de laatste green. Met een keurige herstelslag bracht hij de bal nog wel dicht in de buurt van de hole, maar het volgende tikje was niet nauwkeurig genoeg om het Dut ch Open een verlenging te geven. Teleurgesteld Colin Montgomerie was zeker van zijn eerste plaats en voor Coceres en de Fransman Van de Velde was met één slag achter stand een gedeelde tweede plaats het hoogst haalbare. Coceres was gelukkig en teleurgesteld. „Nog nooit heb ik zo'n goed toernooi gespeeld", was zijn eer-' ste reactie. Vervolgens „Mentaal ben ik nog niet bestand tegen de druk die je ruim vier uur lang tijdens een ronde golf moet kunnen verwer ken". Colin Montgomerie, die vorig jaar al is toegetreden tot de eliteclub van miljonairs op de Europese Tour, en deze mensen rekenen niet in guldens maar in Britse Ponden, lachtte schamper: „Ik wist toen het noodweer los barste en ik net mijn 18 holes had uitgespeeld, dat niemand mij meer kon bereiken.. Om dit toernooi te kunnen winnen, moest je gehard zijn: diepe dalen gekend hebben. Noordwijk is voor mij de start van een nieuw begin". Eindstand: 1. Montgomerie (Sch) 281 slagen (68 73 71 69), 2. Coce res (Arg) 282 (69 70 69 74) en Van de Velde (Fra) 282 (73 70 71 68), 4. Woosnam (Wal) 283 (71 70 69 73), 5. Rafferty (NIe) 284 (67 70 72 75), 6. Roe (Eng) en Tinning (Den) 285, 8. Eales (Eng) 286, 9. Karlsson (Zwe), Parnevik (Zwe), Darcy (Ier), Berendt (Arg) 287, 13. John stone (Zim) 288, 14. Farry (Fra), McGinley (Ier), Singh (Fij), Sö- rensen (Den) en Torrance (Sch) 289, 19. Janzen (VSt) 290, 33. Olazabal (Spa) 292, 41. Langer (Dui) en Watkins (Terneuzen) 293, 55. Woof (Rijswijk) 295, 62. •Steenkamer (Heemstede) en Gee (Nijmegen) 297. Colin Montgomerie met de beker, Prins Bernhard met de champagne.. FOTO ANP Door Michel Bongers Rovereto - Reeds in het eerste oefenduel van Inter Milan hebben de nieuwelingen Den nis Bergkamp en Wim Jonk hun reputatie waargemaakt. De ex-Ajacieden hadden za terdag een belangrijk aandeel in de 4-0 zege die Internazio- nale boekte op de amateurs van Rovereto. Tot groot enthousiasme van tienduizend bezoekers tekende Jonk met een droog volley schot voor de eerste treffer, waarna Bergkamp met een fraaie poeier in de kruising voor 2-0 zorgde. Het derde doelpunt van Inter (Fontolan) kan op naam worden geschreven van Jonk, die Fonto lan met een haarscherpe pass een niet te missen kans bood. Schillaci tenslotte bepaalde de eindstand op 4-0. Jonk, door de tifosi betiteld als 'Wilhelmus Jonk', en Bergkamp, 'Dennies', werden door coach Bagnoli in de 66e minuut gewis seld. Het was opmerkelijk dat vanaf het moment dat Jonk (spe lend met nummer 8 als centrale middenvelder) en Bergkamp (ac terend in de spits met nummer 10) werden gewisseld, het niveau van Inter naar een bedenkelijk niveau zakte. Na afloop verklaarden beide spelers redelijk tevreden te zijn over hun eerste optreden in het Inter-tenue. Bergkamp: „Ach, ik heb wel lekker gespeeld. En ge scoord, hè,dat is hier in Italië toch wat het meest telt." Die mening was ook Jonk toegedaan: „Dit is alleen maar mooi. Van Dennis verwachten ze dat hij Van onze verslaggever BRUNICO - Een afscheidswedstrijd met het Nederlands elftal hoeft niet voor Ruud Gullit. De dertigjarige Sampdoria-speler verklaarde dat vrijdagavond in het trainingskamp in Brunico. „Het feit", aldus Gullit, „dat men er aan gedacht heeft om voor mij een afscheidswed strijd te organiseren, geeft me al genoeg voldoening. Begrijp me niet verkeerd, als er een wedstrijd komt, dan vind ik dat leuk, maar als ik heel eerlijk ben hoeft het voor mij niet. Met een of ander herinne ringsgeschenk ben ik al dik tevreden. Nogmaals, ik vind het al een hele eer dat Dick (Advocaat, red.) er aan gedacht heeft. Mocht er toch een afscheidswedstrijd komen, dan hoopt Gullit dat de opbrengst ten goede komt aan een of ander goed doel. „De Anne Frankstichting bijvoorbeeld", aldus de ex-aanvoerder van Öranje. Sampdoria, met Gullit, won met 8-1 van de amateurs van Riscone. Gullit kwam niet tot scoren, maar hij had als enige speler de grootste moeite om na de wedstrijd bij de spelersbus te komen. De voormalige Nederlandse international werd door de enthousiaste toeschouwers zó in het nauw gebracht, dat de politie er aan te pas moest komen om hem te bevrijden zodat hij zich uiteindelijk bij zijn medespelers kon voegen. goals maakt en dat doet-ie ook. Ook ik scoor een doelpunt en dat is toch een leuke binnenkomer." Het Nederlandse duo plaatste overigens wel enige kanttekenin gen. Bergkamp: „Men speelt hier toch vrij individualistisch. Bij Ajax heb je het idee dat je met z'n allen speelt." Jonk meende: „Inter wil meer aanvallend voet ballen, maar dat loopt nog niet echt lekker. Er wordt te veel met de bal gelopen. Bovendien be vinden te veel spelers zich voor de bal." Niettemin hebben 'I Tulipani In- ter' (de Inter-tulpen) de eerste trainingsweken bij de Milanese club als prettig ervaren. Met na me de trainingsintensiteit bevalt de nieuwelingen. „Wij trainen hier op een dag twee maal twee uur. Dat is vrij lang, maar er wordt over het algemeen wel wat rustiger getraind", aldus Wim Jonk. En Bergkamp: „Bij Ajax werden de trainingen in twee keer vijf kwartier gepropt. Eigenlijk kun je stellen dat we de hele dag met voetbal bezig zijn. Vanaf het moment dat we hier zijn, hebben we nog geen dag vrij gehad. Ik zie dat echter niet als een probleem." Van onze verslaggever Amsterdam - Peter van Vos sen, de die vrijdag door Ajax in een bliksemtransfer van Anderlecht werd overgeno men, begint bij zijn nieuwe club met een blessure. Zaterdag, bij de keuring in het VU-ziekenhuis kwam aan het licht dat de dijbeenblessure waarmee de linkerspits tobt, be ter met rust kan genezen. De 25-jarige international heeft last van een pees-ontsteking. Van Vossen reist zijn ploeg dus niet achterna naar het trainingkamp in Finland, dat Ajax donderdag betrok. Het is nu de bedoeling dat Van Vossen volgend weekeinde debu teert in het Makita-toernooi in Londen, waaraan ook Chelsea, Tottenham Hotspur en Lazio Roma deelnemen. De komende dagen zal de Zeeuw, net als de zijn Amsterdam achtergebleven linkerflankgenoten Davids en Oulida, een aangepaste training volgen. Ajax speelde in Lahti gelijk te gen MyPa, de oude club van Jari Litmanen. Het werd 1-1, Pet- tersson had Ajax voor rust op voorsprong gezet. Vrijdagavond had de acht-vou- dig international een drie-jarig contract bij Ajax getekend. „Het was zo rond," vertelde de Zeeuw, verbaasd over de snel heid waarmee de transfer zich voltrokken had. „Ik moest vrij dagmorgen om half tien bij ma nager Verschueren komen. Hij vroeg of ik er trek in had bij Ajax te voetballen. Dat had ik wel, zei ik. Hij zei dat Ander lecht wilde meewerken. Binnen twee uur was het rond. Ander lecht en Ajax waren het name lijk al eens geworden over de transfersom." Vrijdagmiddag had hij via de telefoon een lang onderhoud ge had met technisch directeur Louis van Gaal. „We hebben een aantal tactische zaken doorge nomen. Ik vond het wel belang rijk, want ik wilde weten wat hij met me van plan was. Het accent ligt voorlopig op links, maar Van Gaal vond het zeer prettig dat ik op meerdere plaatsen inzetbaar ben." Ook het scorend vermogen (on der andere zeven treffers in acht interlands) van Van Vossen sprak Van Gaal aan. Het maken van doelpunten is volgens Van Gaal het grootste manco van zijn ploeg. Vrijdagavond al, werden in Vin- keveen de laatste details van de transfer geregeld. Penningmees ter Arie van Os wilde geen trans ferbedrag noemen: „Maar die is aanzienlijk." Er is sprake van een bedrag rond de tien miljoen gulden. De penningmeester, die het beheer over zo'n 50 miljoen gulden heeft, had die dag nog een voordeeltje. Manchester City betaalde voor de in Amsterdam afgeschreven Alfons Groenen dijk, in Nederland voor zes ton te koop, 500.000 pond, zo'n an derhalf miljoen gulden. Peter van Vossen wilde weg bij Anderlecht nadat hij in het voor jaar zijn basisplaats was kwijt geraakt aan Johnny Bosman. Van Vossen, die een fantastisch eerste half jaar voor Anderlecht had gespeeld, voelde zich on rechtvaardig behandeld door trainer Jan Boskamp omdat hij met een blessure had doorge speeld. Bovendien was hij in conflict met de leiding van An derlecht over zijn contractver lenging. Anderlecht wilde na Van Vossen's bliksemstart in Brussel de tot 1995 lopende-ver bintenis openbreken. Volgens Anderlecht overvroeg Van Vos sen (Verschueren: 'Hij heeft Ita liaanse bedragen in zijn hoofd') daarbij, de speler vond het niet netjes dat de club de onderhan delingen naar buiten bracht. Van Vossen, bevreesd voor zijn plaats in Oranje, schreeuwde vervolgens van de daken dat hij wegwilde bij Anderlecht, dat hem vorig jaar zomer overnam van SK Beveren. Die club had Van Vossen drie jaar eerder bij de amateurs van Vlissingen weg geplukt. Op de hoogte van de problemen, onderhandelde Ajax in het diep ste geheim al in april met Ander lecht, waar Van Vossen een con tract tot de zomer van 1995 had. De gesprekken ketsten af op de vraagprijs, toendertijd twaalf miljoen gulden. Ajax verlegde de aandacht naar de Slowaak Peter Dubovsky, maar die transfer ketste op het laatste moment af, andere alternatieven waren ook niet voorhanden, waardoor Van Vossen weer een actueel thema werd. Een belangrijke rol heeft zijn Nederlandse nationaliteit ge speeld. Bij Ajax 'ruist' het mo menteel van de buitenlanders. Behalve Pettersson, Petersen en Hansen, zijn momenteel een Rus (Petrov), een Kroaat (Vladovic) en een Nigeriaan (Finidi) op proef. Antwerpen - Romario is niet welkom op de Open Dag van PSV op 5 augustus. De naar Barcelona vertrokken Braziliaan wilde in Eindhoven afscheid ko men nemen van zijn supporters. Het bestuur vreest dat Romario het middelpunt zal worden van de festiviteiten. „De Open Dag is er voor de presentatie van je team, de nieu we spelers en de nieuwe trainers. Het lijkt ons daarom niet zo verstandig dat Romario dan komt opdraven", vertelde mana ger Kees Ploegsma zaterdag avond in Antwerpen. „We han teren ook het principe: weg is weg. Bovendien is het ook zo dat hij per se wegwilde. Misschien kunnen we op een later tijdstip afscheid nemen van Romario." Smeets en Seriese eerste op judolijst Nieuwegein - De Nederlandse judoka's Alex Smeets en Angeij. que Seriese bezetten op de Europese computerranglijst de eersti plaatsen in hun gewichtsklasse. De ranglijst is samengesteld on grond van resultaten bij een aantal A-toernooien en de Europe» titelstrijd. Smeets werd tijdens de EK in Athene, ruim twee maanden geleden, derde in het middengewicht. De Limburger dankt zjjB topklassering verder aan zijn verrichtingen in Bazel (derde) Budapest (eerste) en Rome (derde). Seriese veroverde in de Griekse hoofdstad de titel in de open klasse. Eerder dit jaar stapte de Zevenbergse het podium op jt Parijs (derde) en München (eerste). Bij de zwaargewichten bezel Monique van der Lee achter Seriese de tweede plaats op fa ranglijst. Proefperiode Lamptey verlengd Eindhoven - De proefperiode van Nii Lamptey bij PSV j verlengd tot en met woensdagavond. De 18-jarige Ghanesi aanvaller doet dan nog een keer mee in een oefenwedstrijd Helmond Sport is de tegenstander. PSV neemt daarna een besluit over een eventuele aankoop. Lamptey deed zaterdag, avond van zich spreken door in de vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Antwerp (2-2) beide doelpunten te maken. Antwerp - PSV 2-2 (0-2). 36. Lamptey 0-1, 39. Lamptey 0-2, 58. Severeyns 1-2, 84. Lavigne 2-2. Gele kaarten: De Jong, Van Aerle (beiden PSV) Toeschouwers: 4500. Scheidsrechter: Van de Wijngaert. Antwerp FC: Svilar (46. Van der Straeten); Taeymans, Broeckaert, Smidts Emmerechts; Lehnhoff, Van Rethy, Kiekens, Segers (11. Lavigne); Seve- reyns, Kovacs (46. Claesen). PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Popescu (46. De Jong), Heintze; Van Ankeren, Ingesson, Meijer, Numan, Lamptey; Kieft (52. Klomp). Kalusha schiet Zambia naar eindronde Harare - Door een doelpunt van PSV-er Kalusha heeft Zambia de eindronde bereikt van het Afrikaans voetbalkampioenschap. De uitwedstrijd tegen Zimbabwe eindigde in Harare in 1-1. Zambia verloor enkele maanden geleden het grootste deel van zijn nationale selectie bij een vliegramp. De jeugdploeg promo veerde rond routinier Kalusha. In Harare had Zambia eei gelijkspel nodig om winnaar van groep 5 te worden. Tot de 80 minuut stond de ploeg op verlies door een treffer van McKop ii de 27e minuut. Voor de bevrijdende gelijkmaker van Kalusha miste Zambia een reeks kansen. Geestman hoofdcoach Nicols Haarlem - Tom Geestman is de nieuwe hoofdcoach van Kinzo Nicols. Geestman (38) is de opvolger van Mike Baker, die donderdag op non-actief werd gesteld. De nieuwe coach is sinds het begin van dit seizoen werkzaam bij de Haarlemse hoofdklasser. Hij werd aangetrokken als assistent van Baker. Eerder was Geestman assistent bij Planeta Kinhein; vorig jaar was hij coach bij de Boekaniers. Het bestuur van Nicols had geen vertrouwen meer in Amerikaan Baker, onder wiens leiding de club tijdens zomerstop de vijfde plaats in de hoofdklasse innam, maakte deel uit van de technische staf van het nationale team, dat vorige week in Zweden de Europese titel op Italië heroverde. Rentree Blangé in nationaal volleybalteam Oulu - Peter Blangé heeft zaterdag, in de laatste wedstrijd van het Nederlands volleybalteam in de World League, na een lange afwezigheid zijn rentree gemaakt in de basis. Bondscoach Alberda liet de 2,04 meter lange spelverdeler in het oefenduel tegen Finland (3-0) de gehele wedstrijd staan; net als Held, Benne, Zwerver en Van der Horst. Klok werd halverwege de eerste set vervangen door Grabert. Hij keerde slechts even te voor een verdedigingsbeurtje in de plaats van Van der Horst. - d V Negen junioren naar San Sebastian Amsterdam - Aan de strijd om de Europese jeugdkampioen schappen, die van donderdag tot en met zondag in San Sebastian in Spanje wordt gehouden, zullen negen Nederlandse atleten deelnemen. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie vaardigt twee meisjes en zeven jongens af. De ploeg bestaat uit: Corrie de Bruin (discus en kogel), Deborah den Boer (zevenkamp), Niels Kruller (200 m en ver), Edwin de Leeuw (10.000 m), Robin Korving (110 m 'horden), Mark Hoogendoorn (400 m horden), Randy Sedoc (ver), Christian Tamminga (polshoog) en Friso Hagman (kogel). Titel voor Nederlandse dubbeltwee Ioannina - Bij de wereldkampioenschappen roeien voor de jeugd tot 23 jaar heeft de Nederlandse dubbeltwee mannen de titel veroverd. Dermis Stroombergen en Sander van de Marck bleven Zwitserland en Kroatië voor. Deze uitslag was zeer verrassend. Drie weken geleden zag het er naar uit dat Van de Marck helemaal niet kon roeien. Hij liep bij een verkeersongeval een zware polsblessure op. Zijn plaats in de boot werd ingenomen door Joris Loefs. Door een speciale spalk van de Utrechtse specialist Hermans kon Van de Marck de WK in het Griekse Ioannina toch halen. De afloop was verbluffend. Reserve Loefs kreeg door de terugkeer van Van de Marck de kans als skiffeur te starten. Hij veroverde tot ieders verrassing de bronzen medaille. Brons was er ook voor de lichte vier-zonder mannen en zilver voor de lichte vier-zonder vrouwen. Ioannina, WK jeugd (tot 23 jaar; vrouwen; Skiff: 1. Djadjarova (Bul) 8.01,18, 2. Nussey (Ier) 8.07,33, 3. Ivetmi (Zwi) 8.11,55, 4. Penninx (Ned) 8.17,38. Dubbelvier: 1. Duitsland 6.53,60, 4. Nederland (Knaven, Appeldoorn, Bogtstra, Kuipers) 7.10,76. Vier-zonder: 1. Duitsland 7.11,65, 2. Nederland (Knaven, Appeldoorn, Bogstra, Kuipers) 7.18,04, 3. Bulgarije 7.29,80. Mannen: skiff: 1. Nussbaumer (Oos) 7.10,40, 2. Kariotis (Gri) 7.15,00,3. Loefs (Ned) 7.17,45. Dubbeltwee: 1. Nederland (Stroombergen, Van de Marck) 6.45,05, 2. Zwitserland 6.47,32, 3. Kroatië 6.47, 45. Vier-met-stuurman: 1. Duitsland 6.30,85, 2. Roemenië 6.33,80, 3. Groot- Brittannië 6.38,72, 7. Nederland (Van Gooi, Vreeken, De Vaan, De Vaan) 6.48,54. Lichte klasse: dubbeltwee: 1. Oostenrijk 6.54,85, 6. Nederland (Van Oppen- raaij, Van Uden) 7.07,80. Vier-zonder: 1. Duitsland 6.18,34, 2. Frankrijk 6.20,86, 3. Nederland (Janse de Jonge, Koper, Van Lennep, Kloek) 6.21,51. Record voor zwemstayer Perkins Sydney - De Australische zwemmer Kieren Perkins heeft zondag in Sydney het wereldrecord 800 meter op 25-meterbanen verbeterd. De Olympische 1500-meterkampioen noteerde 7.34,90. Dat is bijna vier seconden sneller dan het oude record (7.38,75), dat op naam stond van de Duitser Michael Gross. Elf dagen geleden zwom Perkins in Auckland een wereldrecord op de 1500 meter (14.26,52). De Australiër is nu in het bezit van vier wereldrecords: de 800 en de 1500 meter op 25- en 50-meterbanen. Perkins noteerde het record als tussentijd op de 1500 meter, die hij in 14.49,18 won. Softbalsters vierde Haarlem - Nederland is tijdens de Haarlemse Softbalweek als vierde geëindigd. De selectie van manager George Presburg won slechts twee wedstrijden. De eerste plaats in het toernooi ging naar USA National, dat in de eindstrijd Chicago Select met 3-0 versloeg. De Nederlandse softbalsters boekten een mager resultaat- Slechts Taiwan en de Nederlandse Antillen werden verslagen- Pijnlijk waren de nederlagen tegen Italië, dat als derde eindigde- Een jaar geleden verspeelde Nederland de Europese titel aan de Italiaanse tegenstandster. Over drie jaar staat softbal op de Olympische agenda. De organisatoren van de Haarlemse Softbalweek willen hun evene ment in 1995 laten doorgaan voor Olympisch kwalificatietoer nooi. Haarlem. Softbalweek: Nederlandse Antillen - Italië 5-6, Nederland- Taiwan 3-1, USA National - Chicago Select 8-0, Nederland - Italië (H> Chicago Select - Italië 3-0. finale: Chicago Select - USA National 0-3. Eindstand: 1. USA National, 2. Chicago Select, 3. Italië, 4. Nederland, Taiwan, 6. Nederlandse Antillen. Lckenheim (sid) - Damon Ml mocht zondag op het circuit van Hockenheim zijn erSte GP-overwinning beha lf Zijn stal Williams, die de ,elangen van eerste rijder t yain Prost boven alles stelt, 0(j voor de jonge Brit met de litsende start, de teugels ge- jgrd. Niemand immers kan proSt nog van de wereldtitel [(houden. de Duitse Grote Prijs echter Jjrd Hill, net als veertien dagen 'en in eigen land op Silver- jtone, door pech onderuit ge- d. In gewonnen positie kreeg een klapband en op drie édelen kan zelfs de beste coureur i tien kilometer voort. Van sn zekere winnaar werd hij een [betekenende vijftiende op inisterdam (anp) - De onwee jag kort voor afloop van de jen boven de atletiekbaan uitlaadde, had wel enige syi algemeen huilen wat in dri( iende de herinnering aan h logelijk te worden weggespot Brie weken voor de aanvang van le strijd om de wereldtitels in Stuttgart onderging de Neder- andse afvaardiging, met zes ge- iwalificeerden aan de magere bint, de verwachte uitbreiding net Elly van Hulst (3000 m), Ine tangenhuizen (100 m horden) en Jacqueline Goormachtigh (kogel in discus). Het drietal had eer ier in het seizoen reeds aan de I-limiet voldaan en zag zich nu combinatie met het behalen i de nationale titel beloond t afvaardiging naar het WK. technisch directeur Bert Paauw sprak na afloop over „op dit noment geen opwekkend beeld" kondigde tevens aan dat de Amsterdam (anp) - De na tionale titelstrijd zou de laatste mogelijkheid tot kwalificatie voor het vierde toernooi om de wereldkam pioenschappen atletiek in Stuttgart zijn. De Koninklijke Nederlandse Unie heeft de kwalificatie periode echter met een week opgerekt tot komende zon dag. Met negen deelnemers (vijf vrouwen en vier man nen) is Nederland van 14 tot en met 22 augustus mager vertegenwoordigd in de Duitse stad. De negen zijn: Corrie de Bruin (kogel), Anne van Schuppen (marathon), Elly van Hulst (3000 m), Ine Langenhuizen (100 m hor den), Jacqueline Goormach tigh (kogel en discus), John Vermeule en Bert van Vlaanderen (beiden mara thon), Marko Koers (800 m) Erik de Bruin (discus). Motorsport SUSSELL (VST) en Slight (NwZ) hebben op Kawasaki de Echt Uur van Suzuka (Japan), lijfde wedstrijd uit de serie van icht om het WK enduro, gewon nen. Lawson/Taujimoto (VSt/ 'aP) op Honda werden tweede op toirn 2 minuten. Waterski Sharon van Oye is bij het de Europese jeugdkampioenschap en waterski tweede geworden. aspirante uit Zevenhuizen, toe in Rome haar titel verdedig de, haalde die klassering ook op °e onderdelen slalom (drie hoeien aan de 14-meterlijn) en Jet springen (24,30 m). Op de ''Suren werd ze derde (3560 Pnt-)- Haar broer Dennis van Oye »on in die discipline ook brons (4990). Polski OP DE eerste dag van de eerste *ereldkampioenschappen rolski W Den Haag heeft de Nederland- Ja delegatie vier medailles be haald. Puijk, Boomsma en Krou- *ei reikten op de 3x8 km tot zilver, één seconde achter Zwe- "en. De vrouwen werden op de ;X:> km derde. De juniores vero rden goud op dit onderdeel, in en betere tijd dan de seniores. De l°ngens werden ook tweede achter Zweden. Jean-Pierre Bernès laat zich toejuichen voordat hij zijn ont slag indient. foto anp Martigues 1-1, Strasbourg - Auxerre 1-1, Montpellier - Lyon 1-1, Caen - Metz 1-1, Sochaux - Angers 4-1, Nan tes - Monaco 1-0.

de Stem | 1993 | | pagina 12