Langeraert op dreef in Breskens ts/^ TOUR 93 eigen heersen op eerste dag Kelly reageert frustraties af Henk Landman soleert naar overwinning Zeelucht doet Ludo van Overveld goed mping Zeeuws-Vlaanderen flitsend van start Herman de Regt verrast favoriet Peter Visser SPORT ZEELAND B3 NIEUWS KORT1 kan Maradona iet Tiriac laans voetbal «geschakeld i Hooijdonk op scherp ATLETIEK Westbrabander wint wielerronde van Westkapelle SPORTNIEUWS KORT Wielerkoers in Bruinisse Resultaten B-amateurs Clinge Receptie wielercomité Biervliet Veronica-concours De Scheldestad Wielerronde van Kortgene Sparta ldopt streekteam Borsele DONDERDAG 22 JUL11993 p van de beroemde voetballers Die. piggia, bereidt de tuchtcommissie v; Jü maatregelen voor tegen een der! j-gebruik. Het gaat om Paulo Ziliar H ontkent de besehuldiging. Ijue blijft alles ontkenneniJangeraert van Ador sP°rt je tweede ronde via 6-2, Jean-Pierre Bernès van Marseille we merkelijk weinig te stellen beft hij vastgehouden aan zijn eers In enkele manier betrokken is gewee pping van spelers van Valenciennes ln-Louis Pelletier. falenciennes vijf uur verhoord, sams Ineiennes (Burruehaga, Glassmann Jdelie. Zijn clubgenoot heeft eerder vod lerzoeksrechter, verklaard dat hij ger tussenpersoon is geweest bij drie spelers van Valenciennes aan nei gespeeld wedstrijd. izetennismedewerker ;eiis - Sportpark Bae- had gisterochtend veel 0i een zwembad. Van- jat men tot één uur 's ijgs voor het Mitsubishi- ilianentoernooi van TV jaskreek uit moest wij- aaar het Terneuzense jtcentrum. Intussen het B-schema een aan genomen. jefan Steyaert en bereikte zodoende de halve finale. Ri chard Hamelink uit Terneuzen won in de eerste ronde in straight sets van Paul van Wa terschoot van ASOC uit Cad- zand. C2-schema-aanvoerder Peter Kouwij zer plaatste zich voor de kwartfinale door een winst in drie sets op Duncan Blackman. De als 3/4-geplaatste Kees Kom- mers werd hier verrassend uitge schakeld door plaatselijke favo riet Robin Morel. Bij de dames kwam Cindy van Waes ook in de Cl-categorie tot winst ten koste van Jessie Bouw huis. UITSLAGEN MANNEN B, eerste ronde: Richard Hamelink- Paul van Waterschoot 6-3, 6-4, kwartfinale: Kim Langeraert-Stefan Steyaert 6-2, 6-0. Cl, eerste ronde: Robin Morel-Jacky de Paepe 6-2, 6-3. C2, tweede ronde: Peter Kouwijzer- Duncan Blackman 3-6, 6-4, 6-4, By ron Bentley-Jean-Marc Sinack 6-3, 6-4. Pieter van Bohemen-Wim Nijs- se 6-4, 6-3, Robin Morel-Kees Rom- mers 6-2, 6-3, Jacky de Paepe-Harry Riemens 0-6, 6-1, 6-2. C35+, eerste ronde: Philip Halder- mans-Piet Baas 6-4, 6-4. Dl, eerste ronde: Robert van Hees- Johnny de Wever 6-0, 7-6, Ralf Vervaet-Konno van de Sande 6-0, 6-0. Tweede ronde: Niels D'Hert- Ralf Vervaet 6-0, 6-1, Patrick Goet- hals-Pascal Ingels 6-4, 6-0, Remco D'Hont-Cor Baas 6-4, 6-0. D2, tweede ronde: Sjaak Verduyn- Vincent Verheul 6-3, 6-4, Ralf Ver- vaet-Ruben Verheul 7-6, 6-3. D35+, eerste ronde: John Reynders sr.-Peet Boeckhout 6-1, 3-6, 7-5, Peter Koole-Filip van Paemel U-b, 7-5, 6-2. DUBBEL D, eerste ronde: Reynders/Van Dae- le-Pielaet/Pielaet 6-1, 6-1. Tweede ronde: Radt/Van de Peyl-Walhout/ Geervliet 2-6, 6-3, 6-1, Van Leeuwe/ Brenner-Dhont/FIiers 4-6, 6-4, 6-0, Ingels/De Ruysscher-Peters/Peters 6-4, 4-6, 6-6, opgave, Blackman/Na- gelkerke-Heising/Heising 5-7, 6-2, 6-4, Apers/Goethals-Fenyn/Cornelis 6-0, 6-2. VROUWEN Cl, eerste ronde: Jeanette van Gin- kel-Debby Schelfaut w.o., Cindy van Waes-Jessie Bouwhuis 6-4, 1-6, 6-4. C2, eerste ronde: Marie Baas-Wendy van Pamelen 6-1, 6-1, Annelies Kaan-Debby Schelfaut w.o. D2, eerste ronde: Nancy Nienhuis- Miranda Roetenberg 3-6, 7-6, 6-2, Karin de Pauw-Judith van de Sande 6-4, 6-4. DUBBEL D, eerste ronde: Nienhuis/Nienhuis- Ras/van de Sande 6-0, 6-1 Tweede ronde: Adam/Adam-Flikweert/Sn- ouwaert 6-0, 6-0, Verduyn/Donze- Leenhouwers/van Keulen w.o., Van de Linde/Van de Luyster-Haak/ Laprade 6-2, 6-3, Van Pamelen/ Kaan-Nienhuis/nienhuis 6-2, 6-2. MIXED C, eerste ronde: De Clerck/Baas- Boeckhout/Oosthoek 6-3, 6-4. D, eerste ronde: Leenhouwers/Van Keulen-De Wever/Geervliet 6-1, 6-0, Herman ides/Van de Hooft- Temmerman/De Back 6-0, 6-0. eker en zijn manager Ion Tiriac zijn i uit elkaar gegaan. Hun aflopend Innium vele miljoenen waard was, wora yficiële persverklaring bedankte Beckei wenste hem veel geluk bij alle verdeqj Inslag van Hamburg wordt Monica Sei luitse tennisbaan. Tiriac, de organisati J>oi te Essen, dat eind oktober plaal lekend gemaakt dat de Joegoslavische ij Pelen. Het toernooi van Essen heeft et gulden. j in Hamburg gewond door een messtee niet meer gespeeld, hoewel aanvankeli; I ten hoogste enkele maanden was voo' It nieuwe modewoord in brede lagen va lEen dertigtal clubs wordt bedreigd doe reken van een degelijke huishouding. D; «gemaakt. De federatie zal deze wee gen die de crisis in de hand moete Ikunnen geen 128 clubs (de eerste, tweed en als ze niet beschikken over voldoenc |f hun bedrijfsvoering weigeren aan Uitonio Matarrese. derde klasse, de Serie C, liggen onde hoofd te bieden, beveelt de bond onde te premies voor spelers af te schaffen, he bailers in het geval van degradatie t Ing aan banden te leggen. Ie voetbalbond heeft een overeenkom! pmerciële televisiemaatschappij over ee kse uitzending van een wedstrijd uit d competitie. De uitzending begint nadat d Jlopen. op een betaalkanaal, waarin AC Milan leen minderheidsbelang heeft. Een aanta lek geuit op de ontwikkeling, wegens fin de opkomst van toeschouwers naar d ba van Inter, ploeggenoot van Bergkamp e pt de avonden in januari en februari, als d Dat wordt lachen. Wedstrijden zulle Iden vastgesteld en dat in een seizoen tvaa [dender is door het WK. Maar wat me h( feit dat wij, de spelers, niet zijn gevraag lals gebruikelijk." Indse UEFA-voetbaljeugd is tijdens het EK nakeld voor de hoofdprijs. De ploeg vaf lor in Walsall met 1-4 van Engeland. Eerdei I-2 te sterk. Bij het laatste groepsduel tegei rlechts de eer op het spel. pugd (onder 18 jaar), tweede speelronde, ngarije 2-0, Roemenië - Turkije 0-3. -1), 2. Portugal 2-3 (2-0). 3. Hongarije 2-1 (l-3)j Ikrijk4-1. lELAND 1-4 (1-3). 12. Fowler 0-1, 36. Joachim Witzenhausen 1-3, 72. Joachim 1-4. Scheids-j Jschouwers: 7600. I j-4 (6-1), 2. Spanje 2-4 (7-3), 3 Nederland 2-0 II-6). Nederland en Frankrijk uitgeschakeld. i *M Jm f van de Nieuwenhuyzen. foto henk theun: (Oosterhout) Rijen (Prin- Vlevr. Van de 'eer) 7.18.11, arle Hertog) Dongen (Wa- G Boeijkens Jeroen Bek- 34.36, 8. A. irgen) 7.06.05. arle Nassau) wers (Breda) ment blijft, lat aanzien, ijs. Door de in Rominger honderden He verslaggever Ton Koomen Inliet - De Belgische ruiters en amazones voerden [eljjk de toon aan tijdens de eerste wedstrijddag van Irijfdaagse hippische spektakel in Nieuwvliet, dat ling Zeeuws-Vlaanderen heet. deelnemers 3 punten voor <hl klassement. Puntenklassement., 1. J-C van,^^ Veeken (Hulst) 30, 2. Antoon chielsen (Prinsenbeek) 30. 4- 'I van Dongen (Made) 30. ijk Klem (Breda) 29. 5. G. van 3 Linden (Breda) 29, 6. B.A. MJ«*L (Etten-Leur) 29, 7. Anton I Dongen (Prinsenbeek) 29, 8 A 91 van Venrooy (Oosterhout)-;' "J Berco en Izar van Gooi (Ter ,j den) 27, 10 Henk Martens (Br« .1 27, 11. C. van Mook (Oosterhouij 27, 12. Piet van den Bliek senbeek) 27, 13. C. Asst™dt (Hulst) 27. 14. Kobin Claerh^ 1 (Hulst) 27, 15. P. van den Ey11" (Halsteren (27). tn kwamen de combina- hn de basisorganisaties in jade klassen L, M en Z en de eerste punten ge in de ontmoeting tussen jen Belgisch Vlaanderen, ie Zeeuwse equipe onder van Anton Hanse, voor- van de gewestelijke bond, jaar nog glorieus winnaar, irzou dat wel eens geheel iuit kunnen pakken, want (h Vlaanderen nam op de- ste dag ruim afstand van id. janisatoren hadden op de- tste wedstrijddag bepaald iedewerking van de weer- „Bij de start van de L-ru- ia de vroege ochtenduren de regen werkelijk met i tegelijk naar beneden, as pure pech. Onze post rzien' bedroeg tien pro- tan het totale budget. Die •ebben we meteen aan e spreken om voorzienin- treffen voor het publiek, i speciale looplanken aan- en meer van die zaken om tte zorgen dat de duizen- leschouwers hier gewoon i genieten van topsport met kletsnatte voeten lopen. Alles is geklaard maar een dergelijke te ler kijk je bepaald niet tgend naar uit," merkte Ko amer, de man van de spon- fflissie van dit hippische (terecht op. tl op deze openingsdag, it door veel publiek - on teer door een fiks aantal den uit Belgisch Vlaande- adaag komen er vijf bus- :tt bejaarden uit Oost- B-Vlaanderen en gehandi- ïtn rolstoelen van De Stel- Oostburg - volop te genie- jffl aantrekkelijke springs- Vooral gedemonstreerd ffie zuiderburen, die qua Organisatie meer talent blij- herbergen dan Zeeland. 3, afgaande op de resulta- pde eerste dag. in de barrage van het parkoers in de L-klasse Broere, een 21-jarige ad uit het Belgische Aal- pttloos rond in de snelste t die barrage waren maar 1 -'3 combinaties doorge it". Knappe prestaties in Wiek leverden Simon den j a zijn dochter Sandy uit P»e. Simon den Exter reik- Corona naar de bronzen I® de vierde stek was voor t Heaven on earth. Pi het klassiek springpar- pi de M-klasse regende het 4e ereplaatsen. Melissa 'met Caresse uit Knokke Ozich hier de sterkste, ge- f®r haar landgenoten Sa ri met Calif en Tom Sunt B!e verslaggever 'tb - NAC heeft gistera- tft de tweede wedstrijd het trainingskamp in ""h met ruime cijfers ge- Tegen OVC, een zon- ■■dklasser uit Oosterbeek, "V na een ruststand van B«er 0-8. I; von Hooijdonk was top- T®et niet minder dan vier 3-John Lammers (2x), Ton en Ton van Bremen f1 voor de overige doel- jj'artte tegen OVC in onge- "elfde formatie als waar- j'dg seizoen tegen FC Den promotie naar de ere- t bewerkstelligd werd. Al- '""d dit maal Ton van °P de plaats van de J8* linkshalf Geert L terwijl Jan Desmit de Van linksachter Fabian jjvemam. Saè"n'8 Karelse; Kou- lirjitL' 5rood« Desmit; Gesthui- rWu ^ondervan, Van Bre- «ooijdonk en Lammers. met Flash. Slechts Marie Paule Picavet met Douwe van het Zaamslagse Luctor et Emergo slaagde er met haar vierde plaats in een wig te drijven in de Bel gische hegemonie. Het klassiek springparkoers in de Z-klasse bracht een achttal combinaties in de barrage na een foutloze rit. De winst ging hier naar sterke prijsrijder Emile Sl- eeuwenhoek uit het Brabantse Rucphen met Deejee, een combi natie die al talloze prijzen bijeen heeft gereden in Zeeuwse con coursen. Op de overige drie ere plaatsen opnieuw Belgische combinaties. Zeeuws succes was er wel weg gelegd in de vierde rubriek, een parkoers in de L-klasse op vast gestelde tijd. Hierin zorgde Si mon den Exter, de sympathieke Zeeuwse routinier met Corona, voor de overwinning. Dochter Sandy reikte met Heaven on earth naar een verdienstelijke achtste stek, met daar tussenin weer een lading Belgische troe ven. In deze rubriek kwam de Belg Jan Vermeiren met Crack van Duinoord ongelukkig ten val, maar achteraf bleek de bles sure gelukkig mee te vallen. Toon van Hees met Goodluck uit het Brabantse Veghel was supe rieur in de twee fasenwedstrijd in de M-klasse. Hij hield op knappe wijze de Belgische com binaties Marcel Defraine met Barones en Sabin Vaes met Calif achter zich. Ondanks dat de regen dus duide lijk spelbreker was op de eerste wedstrijddag, toch aantrekkelij ke springsport, een talrijk pu bliek en een aantrekkelijk om lijstingsprogramma, met onder meer een geslaagd optreden van een Roemeense volksdansgroep. De organisatie in Nieuwvliet verdient vandaag, wanneer de basisruiters en amazones op nieuw in actie komen, duidelijk wat meer medewerking- van de weergoden. Rubriek 1, klassiek parkoers met barrage L-klasse: 1. Bart Bomere met Othello (Aalter, België), 2. Fre- derik Ingelbracht met Porlock (Oostkamp, België), 3. Simon den Exter met Corona (Kortgene), 4. Sandy den Exter met Heaven on earth (Kortgene), 5. Jean-Pierre Pauwels met Vivaldi (Middelkerke, België), 6. Carolien Wouters met Loepke Maes Pils (Putte, België), 7. Sjoerd de Bot met Grand Ami (Roosendaal), 8. Geert van Loo met Estiburg (Maldegem, België), 9. Ruud Evertse met High society (Nieuw- en St.-Joosland), 10. Ka- trien de Vos met So Bravo (Grim bergen, België). Rubriek 2, klassiek parkoers met barrage M-klasse: 1Melissa Rocher met Caresse (Knokke, België), 2. Sabin Vaes met Calif (Antwerpen, België), 3. Tom Sunt met Flash (Tieldonk, België), 4. Marie Paule Picavet met Douwe (Zaamslag), 5. Patrick Dheere met Valentino (Bel- sele, België), 6. Marcel Defraine met Barones (Kapellen, België), 7. Simon den Exter met Fame (Kortgene), 8. Miranda de Jonge met Giovanni Deux (Breskens), 9. Albert Vermue met Fair Lucky One (Heikenszand), 10. Dag KejTnolen met Kanselier (Aflighem, België). Rubriek 3, klassiek parkoers met barrage Z-klasse: 1. Emile Sleeu- wenhoek met Deejee (Rucphen), 2. Victor Theewises met Pre Serva ('s- Gravenwezel, België), 3. Frabs Celen met Cevo's BBL (Hasselt, België), 4. Luc Leemans met Viking de Moyen (Antwerpen, België), 5. Tanja Kom- mers met Fendt K (Hoogerheide), 6. Frederik Cattebeke met Elegant (België), 7. Piet Huige met Elma (Nisse), 8. Bernard Demets met Electro Dubois Villaise (België), 9. Jean de Grande met Boheem (Brugge, België), 10. Bram Landa met Compromisse L (Bergen op Zoom). Rubriek 4, parkoers binnen vastge stelde tijd L-klasse: 1. Simon den Exter met Corona, 2. Marcel Defrai ne met Elysa, 3. Katrien de Vos met So Brave, 4. Bart Bomere met Othel lo, 5. Bernard Demets met Electro Dubois Alysse, 6. An de Bie met Go (Antwerpen, België), 7. Carolien Wouters met Loepke Maes Pils, 8. Sandy den Exter met Heaven on earth, 9. Styn Gilgemijn met Flicka (België), 10. Geert van Loo met Estiburg (Maldegem, België). Rubriek 5, twee fasenwedstrijd M- klasse: 1 Ton van Hees met Good- luck (Veghel), 2. Marcel Defraine met Barones, 3. Sabin Vaes met Calif, 4. Caron Gommers met Fire ball (Halsteren), 5. Bart Bomere met Kadaphi JH, 6. Simon den Exter met Fame, 7, Caroliene Wouters met Malesan Laurenzo, 8. Geert van Loo met Empire (België), 9. Bart Poels met Feydros (België), 10. Gijs van Heeteren met Rinaldo (Antwerpen, België). FOTO WIM KOOYMAN. Jan Noordhoek van De Zwinruiters in actie met Edwin in het klassieke springparkoers in de Z-klasse. Van onze atletiekmedewerker Breskens - Vorig jaar moest Henk Land man na een enerverende strijd op de 9,4 kilometer lange Napoleonhoeveloop in Breskens de winst aan Ignace van Nevel laten. Nu was de Belg niet present en kreeg Landman uit het Utrechtse Baarn zijn revanche niet. Wel was hij ondanks dat er een jaartje was bijgekomen goed voor de winst. Dit na een solistisch optreden dat al na twee kilometer be gon. In eerste instantie waren Eddy Vink en Peter Jansen zijn grootste belagers, al was dit op ruime afstand. Een weer sterk lopende Erik van Nevel zou op en over dit duo gaan, maar evenals in Aardenburg werd hij nog voorbij- gespurt. Dit door Peter Jansen. „Het wordt tijd dat ik wat aan die spurt ga doen," mopperde de Belg. Bij de vrouwen kwam Rita van Engelen uit het Brabantse Uden de 9,4 kilometer winnen. De kortste afstand - 4,7 kilometer - op dit door de felle wind loodzware parkoers werd bij de mannen gewonnen door Johan van Leeuwe. Dit voor Ronald van Vlierberghe. Sandra de Reu was de snelste vrouw. Martin Lensen uit Oost Souburg nam de jeugdloop voor zijn reke ning bij de jongens. Evelien de Visser zette haar zegereeks bij de meisjes verder. Dit op een weer sterk bezette jeugdloop met 30 deelnemers. De belangstelling was ondanks de bizarre weersomstandigheden met 112 deelnemers toch goed. Dit met de Triathlon- vrienden en de atletiekvereniging De Wielin gen samen achter de regietafel. UITSLAGEN JEUGDLOOP 1600 METER Jongens: 1. Martin Lensen (Oost-Souburg) 6.00, 2. Danny van Hamme (België) 6.04, 3. Coen Vissers (St.-Kruis) 6.13. Meisjes: 1. Evelien de Visser (Oostburg) 6.06, 2. Sandra de Block (Hulst) 6.13, 3. Liesbeth Breepoel (Hulst) 6.13. MANNEN 4,7 km: 1. Johan van Leeuwe (Sluis) 16.04, 2. Ronald van Vlierberghe (Oostburg) 17.00, 3. Ste fan Krijnen (Oostburg) 17.51, 4. Carlos Verbuyt (IJzendijke) 17.54, 5. Steven van de Veire (Oost burg) 1§.03. 9,4 km: 1. Henk Landman (Baarn) 32.44, 2. Peter Jansen (Sluiskil) 33.47, 3. Erik van Nevel (België) 33.51, 4. Eddy Vink (Westdorpe) 34.03, 5. Peter van Waes (Aardenburg) 34.31, 6. Piet Westerwee- Ie (Aardenburg) 34.45, 7. Mario van der Grift (Baarn) 35.14, 8. Luc de Jaeger (België) 35.32, 9. Pascal Droogers (België) 35.36, 10. Marc van Vlierberghe (Oostburg) 35.36. VROUWEN 4,7 km: 1. Sandra de Reu (Breskens) 20.41, 2. Hester Vink (Westdorpe) 21.47, 3. Elly Murre (Terneuzen) 24.41. 9,4 km: 1. Rita van Engelen (Uden) 42.00, 2. Neeltje de Kraker (Nuenen) 42.29, 3. Ingrid Verheye (Breskens) 49.31. Van onze sportmedewerker Westkapelle - De zeelucht doet Ludo van Overveld blijkbaar goed. In de Wal- cherse kustplaats Westkapel le wist de Brabander evenals vorig de zege in de wacht te slepen, via een solo. Hoewel er in deze koers voor A- en B-amateurs slechts 36 renners van start gingen, kreeg het aan tal toeschouwers toch een boeiend gevecht te zien. Dat werd na twintig kilometer inge luid door Eric de Crom, Marco Luijten, Marco Schoonhoven en Ludo van Overveld. Dit viertal werkte goed samen wat resul teerde in een maximale winst van vijftig seconden. Dennis Mesu, Franpois Franse en Peter Heeren ondernamen wel een poging om aansluiting te krijgen maar vooralsnog gaf men in de spits geen krimp. Dat ver anderde toen in de voorste lijn Marco Schoonhoven na 40 kilo meter moest afhaken door pech. Er formeerde zich een jacht- groep van negen man onder aan voering van Peter Heeren, Fran cois Franse en Mario van Vlim- meren. De leiders verloren in elke ronde terrein en werden dan ook na 65 kilometer ingelopen. Direct daarop demarreerde Ludo van Overveld. Zijn vlucht werd in eerste instantie niet zo serieus genomen maar de renner uit Schijf had blijkbaar woensdaga vond goede benen en reserves genoeg in petto om aan zijn solo gestalte te geven. Achter hem werden de volgers over de streep gevoerd onder aanvoering van Mario van Vlimmeren. De leider- sprijs was voor Eric de Crom. Uitslag: 1. L. van Overveld (Schijf), 80 kilometer in 1.51.08, 2. M. van Vlimmeren (Hoeven), op 25 secon den 3. E. de Crom (Hoogerheide), 4. P. Heeren (Sprundel), 5. F. Franse (Kwadendamme), 6. D. Mesu (Mid delburg), 7. M. Rommers (Rilland), 8. S. Aarts (Kruiningen), 9. T. den Braber (Fijnaart), 10. M. Luijten (Lage Zwaluwe), 11. H. Suijkerbuijk (Roosendaal), 12. J. Leijs (Stand- daarbuiten), 13. op een ronde T. Vermeulen (Kloetinge), 14. J. van Schaik (Oost Souburg), 15. J. Vujo- vic (Vlissingen), 16. M. Kooyman (Breda), 17. J. Verdouw (Oudewa ter), 18. G. van Gessel ('s-Heeren- hoek), 19. W. Oosse (Middelburg), 20. T. Verschuuren (Fijnaart). Van onze verslaggever Ulvenhout Het is een spannende tijd in het internationale wielerwereldje. Een periode met de laatste dagen van de Ronde van Frankrijk 'op de rol', waarin reputaties worden opgebouwd, maar vooral afgebroken. Gisteren tijdens het 38e Internationale Wie- lergala van Ulvenhout reageerde de winnaar bij de profs, de 37—jarige Ier Sean Kelly, zijn frustraties of. Hij zou aanvankelijk voor Festina Uit Andorra de Tour de France rijden, maar ploegleider Roussel koos voor Steven Rooks. Diens verhaal is inmiddels bekend. De Noordhollander overschreed, ge plaagd door een geheimzinnig virus, tijdens de tweede Tour-etappe de tijdslimiet in Dinard en kon naar huis. Kelly baalde. Thuis in het Belgische Vilvoorde vroeg zijn ernstig zieke vrouw échter om veel aandacht. Toch kon Kelly het niet verhinderen dat zijn gedachten zo nu en dan wegdwaalden naar de verrichtingen van zijn collega's in de Tour. Hij ergerde zich aan de negatieve publiciteit rond de horloge-formatie. En liet gisteren dus in Ulvenhout het klokje tikken zoals het thuis tikt. In de eindsprint versloeg Kelly Tristan Hoffman met wie hij twee ronden voor het einde de kopgroep van in totaal acht man ontvluchtte. En dat deed Kelly veel deugd. Zeker in Nederland kan zijn Festinaploeg namelijk wel wat positieve geluiden gebruiken. „Ik heb veel narigheid gelezen in de kranten over de equipe, maar ik kan verzekeren dat de soep niet zo heet wordt gegeten als die wordt opgediend," vertelde de Ier. De verhalen inspireerden de vier Festina's (naast Kelly Steven Rooks, Jos van Aert en Jans Koerts) in Ulvenhout wel tot grote daden. Het viertal controleerde de koers alsof het een Tour-etappe betrof. Zodra ook maar iemand z'n gat van het zadel lichtte, was een van de vier attent. Steven Rooks: „Dit hadden we nodig. On danks het feit dat het 'slechts' een criterium Bruinisse - De 27e wielerronde van Bruinisse, die vandaag verreden wordt, brengt A- en B-amateurs aan de start. In beide categorieën zijn er ruim vijftig vertrekkers. De B-amateurs gaan op pad om 16.30 uur voor een afstand van 60 kilometer. Tot de favorieten behoort onder andere de Zeeuw Hans Lindhout. Andere kanshebbers op de bloemen zijn: Fred Krebbekx en Willem Varekamp. Bij de A-amateurs, die om 18.30 uur beginnen aan hun karwei over 100 kilometer, draven als Zeeuwse kanshebbers op: Peter Mol, Peter Hoondert, Marcel Remijn, Toon Vermeulen, Francois Franse, Vester Aarts, John- Paul van den Ameele en Wilfred Geijs. Hun voornaamste concurrenten zijn: Rob Sienders, Peter Heeren, John de Crom, Paul Konings en Ruud Havermans. Clinge - In de wielerkoers te Clinge kwamen ook de B-amateurs in actie. Winnaar van deze koers werd Maurice Korten uit het Brabantse Dinteloord. B-amateurs: 1. M. Korten (Dinteloord), 2. K. Roks (Rucphen), 3. C. Oomen (Rucphen), 4. J. van Ginneken (Etten-Leur), 5. J. Janssen (Putte), 6. L. Straver (HazerswouiJe), 7. J. de Groot (Amsterdam), 8. J. Dimmendaal (Ruurb), 9. J. de Rijke (Hoeven), 10. W. Oose (Middel burg), 11. C. Pistorius (Rotterdam), 12. J. van Melick (Strijen), 13. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 14. H. Rullens (Made), 15. A. Schouw (Bosschenhoofd), 16. J Hommel (Oud-Vossemeer), 17. K. Bollaart (Lage Zwaluwe), 18. D. Houweling (Vlissingen). Biervliet - Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan houdt het wielercomité Biervliet een receptie. Deze officiële handeling van een kwart eeuw wielersport, onder toeziend oog van Willem Beukelszoon, is zaterdag 24 juli tussen 15.30 en 17.00 uur. Plaats van de handeling is dan café-restau rant Tobbetje aan de Weststraat. Vlissingen - De afdeling evenementen van de ruitersportvereni ging De Scheldestad houdt vrijdag 6 en zaterdag 7 augustus het jaarlijkse Veronica-concours hippique. Dit gebeurt in het schit terende park Westduin, dat men zijn egale grarsmat en glooien de hellingen een uitstekend decor vormt voor een ruitersporte venement. In het Vlissingse park Westduin maken vrijdag 6 augustus de pony's en de B-paarden hun opwachting in de spring- en dressuurpistes. Vooral de jachtparkoersen van de hand van ontwerper Bram Wattel uit Vrouwenpolder vormen een niet te missen spektakel. Kortgene - Tijdens de zevende wielerronde van Kortgene, op zaterdag 24 juli, komen achtereenvolgens junioren (15.30 uur), B-amateurs (17.00 uur) en A-amateurs (19.00 uur) aan de start. Vooral bij de amateurs komen veel deelnemers in actie. In elke categorie ongeveer zeventig. Bij de junioren zijn er 35 vertrek kers. In de wedstrijd over 90 kilometer voor A-mateurs vertrekken als Zeeuwse troeven: Peter Mol, Patrick van Passel, John-Paul van den Ameele, Franqois Franse, Vital Timmermans, Wilfred Geijs, Peter Hoondert en Toon Vermeulen. Zij kunnea rekenen op veel tegenstand van renners van buiten de provincie. De Brabantse Westhoek.is bijvoorbeeld vertegenwoordigd met kleppers als Wilfried Bastiaanse en John en Eric de Crom. In deze koers, die meetelt voor het Lascon-Beveland-klassement, zal ongetwijfeld flink worden gevlamd. Bij de B-amateurs, die 70 kilometer moeten afleggen, gaan als bekende Zeeuwen van start: Hans Lindhout, Wim Oosse, Hans Etienne en de plaatselijke favoriet John Wiskerke. Tegenstan ders van formaat zijn Willem Varekamp, Paul Casteleijns, Fred Krebbekx en Piet de Jong. In de koers voor junioren over 60 kilometer proberen Dennis Brehm, Andor van der Ploeg, Jacco Luteijn, Reinier van der Does en Patrick Kraak de Zeeuwse eer hoog te houden. Van onze tennismedewerker Sluiskil - In het derde Sluuskille-tennistoernooi verraste in de D2/E-klasse Herman de Regt de als eerste geplaatste Peter Visser. De speler van TV Zaamslag versloeg Sluiskillenaar Visser met 6-2, 6-3 en plaatste zich zodoende voor de kwartfinale waarvan inmiddels alle namen bekend zijn. Mario Scheffers bereikte hier zelfs al de halve finale. In de Dl-klasse zijn intussen vijf kwartfinalisten bekend. Wat dit betreft maakten Jan Nouwen, Eric Neve, Cees van Tiel en Mark de Waal hun plaatsing tot dusverre waar. Alleen Frank De- ij ging na een meeslepende partij in drie sets ten onder tegen Toi- ne Bun. Bij de vrouwen-D won Ann Wal raven met grote cijfers van Jan- nie Nouwen. UITSLAGEN MANNEN Dl, eerste ronde: Hennie Verschoor- Hans van Sonderen 5-7, 6-2, 6-2. Tweede ronde: Jan Nouwen-Barry du Puy 6-1, 6-3, Eric Neve-John Rekkers 6-2, 6-2, Toine Bun-Frank Deij 3-6, 6-2, 7-5, Mark de Waal- Hennie Verschoor 6-2, 7-5. D2/E, tweede ronde: Herman de Regt-Peter Visser 6-2, 6-3, Ralph Zegers-Paul d'Hooghe 7-6, 6-4, Evert-Jan Tommel-Cees Verhage 6-2, 7-5. Kwartfinale: Mario Schef- fers-Frank Jacobs 7-6, 6-2. DUBBEL Dl, eerste ronde: Van Doeselaar/ Van Pamelen-Rompa/Scheele 6-1, VROUWEN D, eerste ronde: Ann Walrave-Jan- nie Nouwen 6-1, 6-0. DUBBEL Dl,eerste ronde: Rodrigo/Blanckae- rt-Burm/Sponselee 4-6, 7-6, 6-1, W alra ve/Scheele-N ouwen/Nou wen 6-1, 6-4. Kwartfinale: Van Buren/ Gommers-Rodrigo/Blanckaert 6-0, 2-6, 6-3. MIXED Kwartfinale: Nijssen/Knibbeler- Sponselee/Burm 6-1, 4-6, 6-1. betreft, is winnen altijd belangrijk. Er werd de afgelopen weken veel onzin over onze ploeg geschreven. Zo zou ik mijn ontslag brief al binnen hebben. Maar dat klopt niet. Ik heb niets ontvangen vanuit Andorra en de ervaring leert toch dat de post er maar drie dagen over doet om een brief vanuit dat landje over te brengén. Ook heb ik mijn salaris keurig op tijd gekregen. Dus ik ga er gewoon vanuit dat ik dit seizoen en ook volgend jaar voor Festina koers." Jos van Aert viel de Noordhollander bij. „Ook ik heb niets vernomen van Festina dus dat bericht dat ik op staande voet ontslagen zou zijn, berust nergens op." Profs: 1. Sean Kelly (Ierland) 100 km in 2.19.10, 2. Tristan Hoffman (Winterswijk), 3. Erik Dekker (Gemert), 4. Nico Verhoeven (Oud Turnhout), 5. Wim de Vos (Oosterhout), 6. Alain van den Bossche (België), 7 WillemJan van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 8 Jos van Aert (Rijsbergen), 9. Eddy Schurer (Oud Gastel), 10. Louis de Koning (Heenvliet), 11. Kees Hopmans (Hooger heide), 12. Mario Gutte (Oss), 13. Toine Goense (Ovezande), 14. Raymond Meys (Valkenburg), 15. Martin van Steen (Dongen), Van onze sportmedewerker Nieuwdorp - Het streekelftal van Borsele dat in Nieuwdorp duelleerde met de Rotterdamse profclub Sparta liet opnieuw een goede indruk achter, ondanks de 3-8-nederlaag. Evenals een week eerder tegen Anderlecht kwam de Bevelandse formatie soms tot aardige combinaties, hetgeen een drietal treffers opleverde. Hubert Rentmeester (Patrijzen) nam er twee voor zijn rekening en zijn clubgenoot André Smulders liet doelman Metgod ook een keer kansloos. De 350 toeschouwers zagen Sparta in hoog tempo van stapel lopen, wat binnen tien minuten resulteerde in drie doelpunten. Eerst was het Bogarde die scoorde, terwijl kort daarop Valke 0-2 liet aanteke nen en ook Jalink het net vond. Borsele had daar nog niet veel tegenover kunnen stellen en pas nadat Dennis de Nooyer met een kopbal de stand op 0-4 had gebracht kwamen de Bevelanders wat los. Goed stuwend werk van Tom Huiskes, Ron de Vos, Piet Goeree en André Smulders brachten de Zeeuwen wat meer voor de kooi van Metgod, wat in de 30e minuut resulteerde in een tegentreffer van Hubert Rentmeester. Dezelfde speler, uitstekend op dreef, verkleinde zelfs de achterstand tot 2-4. Dat gaf Borsele inspiratie en in de achterste lijn bij Sparta moest nogal eens handelend worden opgetreden om de agressiviteit van het streekelftal te beteugelen. Dat lukte, hoewel de linksachter van de gasten, Mike Snoei, daarbij wel eens buiten zijn boekje ging. Kort voor rust bracht Dennis de Nooyer met een kopbal de stand op 2-5. Vijf minuten na de hervatting werd een fraaie combinatie van de gastheren afgerond met een doeltreffend schot van André Smulders. Sparta schakelde toen over op een hogere versnelling en dat brak Borsele op. Arjan van der Laan en Nico Jalink voerde de stand op tot 3-7. Toch kwamen de Bevelanders nog dicht bij een vierde treffeasi toen Serge Beulens in het beruchte gebied werd neergelegd doorj Mike Snoei. De te zacht ingeschoten strafschop van Camiel Rent meester werd echter door Metgod gestopt. In de slotfase werd de eindstand door Ron van de Berg bepaald op 3-8.

de Stem | 1993 | | pagina 9