DE STEM g lcO De historie volgens Heyerdahl UIT gids TV-documentaire over ongeschonden piramides in Peruaanse woestijn Ruim aanbod voor vakantiegangers 'Hot Shots' op herhaling Schrijversportretten in het Letterkundig Museum Zomerfilms in Oosterhout Filharmonisch Orkest van Vlaanderen krijgt vleugeli SUSKE WISK I CO I —J I LL. I 1 I uu I LU o_ CO I „Ik kijk vrijwel nooit tv, omdat bijna alles gedicteerd wordt door oppervlakkigheid en wat de reclame wil." Huub van der Lubbe, zanger DONDERDAG 22 JULI 1993 Van onze kunstredactie Den Haag - Portretten van Nederlandse schrijvers vor men het hoofdgerecht op het zomermenu van het Letter kundig Museum in Den Haag. Het gaat om auteurs die leef den en werkten tussen 1880 en 1980. De portretten - schilderijen, te keningen en bronzen beelden - komen voor een belangrijk deel uit de collectie van het museum zelf, maar ook zijn er veel por tretten uit particulier eigendom of uit andere museumcollecties in Derf Haag te zien. De tentoonstelling in de Bor- gerszaal is een eerbetoon aan het voormalige hoofd van de afde ling iconografie van het Letter kundig Museum, Gerrit Jan Slijkhuis. In een begeleidend boekwerk - 'In zijn soort een mooi werk' - is een aantal van deze portretten opgenomen met toelichtende artikelen van diver se auteurs. Onder de schilders, tekenaars en beeldhouwers van wie portretten te zien zijn bevinden zich kun stenaars als Willem Witsen, Jan Veth, Jan en Charley Toorop, Kees Verwey, Charlotte van Pal- landt, Paul Citroen, A.C. Willink en Herman Gordijn. Niet zelden waren de portretten ook een blijk van vriendschap tussen de beeldend kunstenaar en de schrijver of dichter. Dat laat onverlet dat de afge beelde schrijvers lang niet altijd ingenomen waren met het resul taat. Kees Verwey bijvoorbeeld oogstte weinig lof voor zijn ge schilderd portret van Lodewijk van Deyssel, die het schilderij 'absoluut het leelijkste wat er van mij te maken was' noemde. Nu was Van Deyssel wel erg moeilijk tevreden te stellen, want ook de beeldhouwer Mari Andriessen kreeg naar aanlei ding van een portretbuste van de bewonderde Tachtiger te horen dat hij de bronzen kop maar 'alleen op tentoonstellingen over karikaturen' moest exposeren. De tentoonstelling in het Letter kundig Museum laat behalve se rieuze portretstudies - met bij voorbeeld een prachtig 'zelfpor tret' van schrijver-schilder Jaco bus van Looy - ook schetsen en voorstudies en enkele karikatu ren zien. Bij de tentoonstelling is tegen een kleine vergoeding een infor matieblad verkrijgbaar met bio grafische schetsen en anekdotes over zowel kunstenaars als ge portretteerde auteurs. Een aan tal van de portretten uit eigen collectie is ook verkrijgbaar in de serie prentbriefkaarten van het Letterkundig Museum. Schrijversportretten in het Let terkundig Museum, Prinses Irene- pad 10, Den Haag, open di. t/m za. 10-17, zo. 13-17 uur, tot en met 26 sept. 'In zijn soort een mooi werk, schrijversportretten in het Letter kundig Museum'. Uitg. Querido, prijs 34,90. T Avonturier Thor Heyerdahl is er zeker van dat de pre-Inca-cul- tuur al navigatiemiddelen kende. foto eo Door Marcel Linssen Thor Heyerdahl. Een man die al jaren een legende is. Ooit, in wat lijkt een ver grijs verleden, maakte hij in een van papyrusriet ge bouwde. boot een tocht over de Atlantische Oceaan. Door dat waag stuk is Heyerdahls naam onsterfelijk geworden. De inmiddels bijna tachtigjarige Noorse avonturier lijkt onver moeibaar. Hij blijft vechten om de mensheid ervan te overtuigen dat zijn'theorieën over hele vol keren, die de halve wereld rond reizen om zich elders te vestigen, én het bestaan van navigatie middelen in een ver verleden kloppen. Dit blijkt uit de docu mentaire 'Piramides van Peru', die de Evangelische Omroep vanavond uitzendt. De film wordt voorafgegaan door een korte samenvatting van eerdere 'kunststukjes' van Heyerdahl. De Noor, in 1914 geboren in Larvik, vestigde zich vlak na zijn huwelijk in Polyne- sië. Hier werd zijn nieuwsgierig heid opgewekt door stenen beel den op Paaseiland'. Soortgelijke beelden had hij al gezien in het Andesgebergte. Heyerdahl ont wikkelde de theorie dat de vol keren van beide gebieden con tact moeten hebben gehad. Óf door een massale evacuatie van bevolkingsgroepen óf door regel matige scheepvaart. Kon-Tiki Heyerdahl legt de nadruk op het laatste. Om die theorie kracht bij te zetten liet hij in 1947 een scheepje van balsahout bouwen - de Kon-tiki - waarmee hij van Peru naar Polynesië voer. Heyer dahls naam was gevestigd maar de critici bleven sceptisch. Zijn tweede onderneming was nog spectakulairder. In Egypte liet hij een papyrus-schip, de Ra, bouwen voor de grote oversteek. De eerste poging faalde omdat de bouwers een bepaalde kabel waren vergeten. Een tweede, met kabel, slaagde. Bewijs Heyerdahl ging in 1987 terug naar Peru om opgravingen te doen in Tucume, de Noordperu- aanse woestijn, waar in de pre- Incatijd een bloeiende bescha ving moet hebben bestaan. Hij leidt dit af uit 26 grote pirami des in dit gebied, die nog volle dig intact zijn. Voor de Noorse ontdekkingsrei ziger is Peru de bevestiging van zijn theorie. Een mummiemasker uit de Mochica-cultuur'bijvoor beeld had ogen van blauwe edel stenen die je alleen vindt in hgt noorden van Chili en tanden van schelpen die uitsluitend in Ecua dor te vinden zijn. Voor Heyer dahl weer een bewijs dat er al zo'n tweeduizend jaar geleden navigatie moet hebben bestaan, want pas in de Inca-tijd is er dwars door de Andes een weg aangelegd. Voordien was de enig mogelijke verbinding er een over zee. Dat de 26 piramides in Peru in hun tweeduizendjarig bestaan nog niet een keer zijn geplun derd, maken deze vondst een van de belangrijkste die ooit is ge daan op het Zuidamerikaanse continent. Volgens Heyerdahl hebben de Spanjaarden de in heemse bevolking ervan weer houden de schatkamers te ope nen door de bouwsels de bij naam 'het vagevuur' te geven.. Indianen die weigerden zich te laten bekeren tot het christen dom, werden zelfs op de top van de piramides verbrand. Boven dien geloofde de bevolking dat het bij de piramides spookte. Door dit laatste had Heyerdahl even problemen om personeel voor zijn expeditie te vinden. Een medicijnman moest eraan te pas komen om te gevaar te be zweren. De Peruanen zorgen nu zelfs voor bewaking en waken ervoor dat gevonden voorwerpen in een museum komen. 'De piramiden van Peru', van avond, Nederland 2, 21.45 uur Van onze filmredactie Met het onderhoudende vijfluik 'Night on earth' van Jim Jar- musch begint vandaag de vier de week van de Filmzomer 93 in de Bredase Cinésol-bioscoop. Vijf korte episodes over vijf nachtelijke taxiritten die ge lijktijdig (en dus op verschil lende tijdstippen) in vijf steden plaatsvinden: Los Angeles, New York, Parijs, Rome en Helsinki. De verschillende taxi chauffeurs beleven wonderlij ke, tragi-komische momenten met hun passagiers. 'Dracula', het prachtig uitzien de vampierspektakel van Fran cis Ford Coppola, draait mor gen in de Filmzomer, die dage lijks een ander 'betere' speel film presenteert tegen geredu ceerd tarief. Zaterdag en zon dag draait 'Betty Blue' van Jean-Jacques Beineix, met een mengeling van misdaad en ero tiek in ongewone beelden. 'The Mission' van Roland Joffé, met Robert de Niro als een bekeer de slavenhandelaar in het 18e eeuwse Amazone-gebied, is maandag te zien. 'Urga' van Nikita Mikhlakov, een tragikomische schets over een Mongoolse herder die ge confronteerd wordt met het moderne leven, draait op dins dag. 'De drie beste dingen van het leven' was vorig jaar een lichtvoetig filmdebuut van de Nederlander Ger Poppelaars over een violiste, die uit balans raakt door haar bezoek aan Amsterdam waar zij kennis maakt met twee stadsnomaden in een caravanbus. Met Loes Wouterson, Viktor Löwe en Jack Wouterse. Op woensdag te zien. Filmhuis Concordia in Breda zet vandaag zijn filmzomerpro- gramma, 'Les vacances du ciné ma', voort met de vertoning van de Portugese speelfilm 'A idade de maior' van Teresa Villaverde (ook morgen). Cameravrouw Elfi Mikesch legde de geschie denis van Pedro vast die na de oorlog in Mozambique ver vreemd is van vrouw en zoon. De wederwaardigheden worden gezien door de ogen van de 22-jarige zoon Alex. 'The Big Parade' van Chen Kai ge draait op zaterdag en maan dag. Achter de vlekkeloze fapa- de van de jaarlijkse militaire parade op het Plein van de Hemelse Vrede in Peking, met stram marcherende soldaten, gaan individuele jongemannen schuil die helemaal niet zo ge disciplineerd zijn als het lijkt. Zhang Yimou (de regisseur van o.a. 'Raise the red lantern') ver zorgde het imposante camera werk in deze Chinese speelfilm uit 1985. 'The Adjuster' van de Canadese cineast Atom Egoyan is dins dag te zien. Een verzekerings agent probeert het zijn vrouwe lijke klanten naar de zin te maken en tevens de orde in zijn eigen gezin te handhaven. Zijn nieuwgebouwde huis wordt door een filmproducent op geëist als filmlokatie waarna werkelijkheid en filmfictie door elkaar gaan lopen. Egoyan le- vert met vervreemdende beel den commentaar op de door beeldinformatie gedomineerde westerse cultuur in een weinig toegankelijke film met een ge kunstelde vormgeving. Op woensdag 28 juli vertoont het filmhuis een voorpremière van een film die later in het jaar pas in roulatie gaat. Tegen betaling van slechts vijf gulden wacht de filmhuisbezoeker de verrassing welke film dat zal zijn. Landelijk is er een pro gramma met elf verschillende films waaruit wordt gekozen. Daartoe behoren nieuwe films van John Sales, Stephen Polia- koff, Mike Newell en Kees Hin. Scène uit 'The Big Parade', de Chinese speelfilm van Chen Kaige die tijdens de filmzomer 'Les vacances du cinéma' wordt vertoond. Zaterdag en maandag in Breda. foto iaf Van onze filmredactie Als filmparodist heeft regisseur Jim Abrahams een naam op te houden. Samen met zijn broer David en Jerry Zucker was hij onder meer verantwoordelijk voor de twee leuke 'Naked Gun'-films. Zelf regisseerde hij twee jaar geleden 'Hot Shots', een knots gekke komedie vol slapstick en onderbroekenlol, die ondanks de vele grappen maar niet écht grappig wilde worden. In 'Hot Shots 2' vuurt Abrahams op nieuw in hoog tempo en met veel kabaal losse flodders af, die echter maar sporadisch doel treffen. Het verhaal is een allegaartje van genres met talloze komisch bedoelde verwijzingen naar an dere films. Topper Harley (Charlie Sheen), de held uit de eerste aflevering, heeft zich te ruggetrokken in een klooster in het Midden-Oosten nadat hij in de steek gelaten is door zijn liefje Ramada (Valeria Golino). Hij vult zijn dagen met medite ren en powerliften. Intussen stuurt de Amerikaanse president Benson (Lloyd Bridges) het ene na het andere commando naar Irak om Ame rikaanse gijzelaars te bevrijden en Saddam Hussein definitief uit te schakelen. Na drie mis lukte pogingen wordt Harley door een aantrekkelijke CIA- agente overgehaald om de be vrijdingsactie op zich te nemen. Zij helpt hem erbij, terwijl Ra mada in het Midden-Oosten de rol van contactpersoon blijkt te vervullen. Met gevolg dat de twee dames aan het slot ook nog even een robbertje vechten om Harley. 'Hot Shots 2' persifleert tal van scènes uit bekende films. Char lie Sheen heeft zich in de sport school de tors aangemeten van 'Rambo'. Hij schiet met pijlen als 'Robin Hood' en ontmoet vader Martin Sheen op weg naar 'Apocalypse Now'. Actrice Brenda Bakke spreidt net als Sharon Stone in 'Basic Instinct' haar benen net iets te ver, ter wijl het slot nog eventjes herin nert aan 'Casablanca'. Zo kun je trouwens nog wel even door gaan. Helaas zijn deze persiflages zo flauw als slappe thee. Een aan tal grappen uit de eerste afleve ring en de twee 'Naked Gun'- films wordt bovendien nog eens Charlie Sheen als een krui sing van Rambo en Robin Hood in de slapstick-komedie 'Hot Shots 2'. foto columbia tristar films herhaald. Voor wie nog mocht twijfelen over het soort slap stick: brakende presidenten en een beha-dragende Saddam Hussein waren nog zo'n beetje het origineelste wat Jim Abra hams wist te bedenken. 'Hot Shots 2' draait in Casino 1 in Breda, Roxy 2 in Bergen op Zoom, City 3 in Roosendaal en De Koning van Engeland in Hulst. Filmtheater De Slotjes in Oos terhout is inmiddels begonnen met een Zomerfilmfestival dat op dinsdag 27 juli wordt voort gezet met 'Dangerous Liaisons', de briljante en opwindende verfilming van de Brit Stephen Frears van de 18e eeuw brie venroman van Chloderos de Laclos. Het festival omvat een kleine selectie van de vele films die de afgelopen vijftien jaar in het Filmtheater aan het Slotjes veld 15 zijn vertoond. In augustus wordt iedere dinsdag een ande re succesvolle artistieke speel film gedraaid, te beginnen op 3 augustus met 'Irezumi, Spirit de Tatoeage' van Yoichi Taka- bashi. Daarna volgen: 'Les nuits de la pleine lune' van Eric Rohmer (10 agustus), 'Kaos' van Paolo en Vittorio Taviani (17 augus tus), 'Carmen' van Carlos Saura (24 augustus) en 'La double vie de Véronique' van Krzysztof Kieslowski. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur. Sterpianisten Karin en Sergio Tiempo doen mee aan i Elisabeth-cyclus. foto's archief de ste Door Jeanette Vergouwen Het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen presenteert in het seizoen 1993-1994 weer een reeks concerten vol variatie. Zowel het be kende repertoire als heden daagse composities komen aan bod. Het orkest krijgt vleugels: het affiche toont een gevleugelde engel, de expansiedrift van het or kest en de bevlogenheid van de musici uitdrukkend. Hoofdmoot in het nieuwe sei zoen vormen weer de concer tenreeksen in de Elisabethzaal en de Singel in Antwerpen. Daarnaast gaat er een mini serie van start in de gerestau reerde Bourlaschouwburg en verhuist de volledig vernieuw de kamermuziekcyclus naar de sfeervolle kapel van het Elzenveld. De Elisabethcyclus start 18 september met Orffs 'Carmina Burana', gekoppeld aan zijn minder bekende 'Trionfo di Afridite', een concert dat een dag later in Aardenburg in het kader van het Festival van Zeeuws-Vlaanderen wordt ge speeld. De Elisabethcyclus (9 concerten) leent zich vooral voor het grote repertoirewerk en er werken grote namen aan mee zoals sterpianisten Andrei Gavrilov, Pedro Burmester en Karin en Sergio Tiempo, cel list Mischa Maisky, klarinet tist Walter Boeykens en enkele bekende vokalisten. Op het programma de 'Schöp- fung' van Haydn (in de kathe draal), twee Van Beethoven- programma's, een door het Or kest van Luik o.l.v. Ronald Zollman en een door het eigen orkest o.l.v. chefdirigent Mu- hai Tang die zijn contract met een jaar verlengde. Gavrilov werkt mee aan een Russich programma met composities van Tjaikovski, Prokofiev en Moussorski, De Tiempo's ver tolken het dubbelconcerto van Mozart, Maisky speelt de va riaties op een rococothema van Tjaikovski en Boeykens neemt het concerto van Niel sen voor zijn rekening. In de zeven concerten in Singel valt de klemtoon op muziek uit de twintigste eeuw In samenwerking met Antwer pen 93 start de serie 11 sep tember met een het vioolcon certo van Bartok en 'Rituel i memoriam Bruno Madem: van Boulez. Van Messiaei wordt 'Des Canyons aus Eto les' gebracht en verder in h seizoen zijn er werken va Holst, Birtwistle, Stavinskj Part, Nielsen, Brahms en Schumann te 1» luisteren. Een vreemde eend in de bi lijkt het concert in decembi met Jos van Immerseel. Hi dirigeert een gemengd pro gramma met Mendelssohn Mozart en Elgarcompositiei Het slotconcert o.l.v. Tan biedt een aantal walsen parafrasen op walsen van o.u Gubaidulina en Denisov. zikale grapjes die eenwaardi besluit vormen. Kamermuziek Zes concerten met kamer» ziek waarin diverse music van het orkest solistisch kun nen optreden zijn er in kapel van 't Elzenveld. Geko zen is voor grote kamermu ziekvormen, van strijkkwarte tot en met groot blazersen semble, en het bekende repertoire. Ook komen de wer ken van Belgische componis ten zoals Jongen, Huybrechts Reylandt, Van Hove en Goev vaerts aan bod. Gastsolist Jan Michiels (piano). Naast deze vaste reeksen zij er nog de promenadeconcerti op de zaterdagnamiddag en serie Kinderen Ontdekki Muziek, het Sylvestergala, uitvoering van Benoits benscantate, een feestcow n.a.v. 150 jaar Zoo en galiareeks. Wie interesse heeft in de col certenreeksen kan bellen nal het Filharmonisch Orkest vi Vlaanderen (telefc 09-32.3.2339531). De seizoei brochure met informal'1 wordt gratis toegestuurd. .RADIO 1 E |,eel uur en 7.30, 8.30, 12.30, :Jin 17.30, 18.30 en 06.30 Nieuws, ri 7 07 Tijdsein (NOS: 11.30 Tou- roverzicht). KRO: 12.07 Echo (NOS: ,30 en 13.30 Touroverzicht). NOS: <05 Radio Tour de France 1993. ivBO' 17-07 Radiojournaal. KRO: 104 Onbewolkt, 20 graden. AVRO raV/N0S/V00: 22.04 Oe avond- NOS: 23.07 Met het oog op moraen. VPRO: 0.04-7.00 Nachtle- ,»n met om 0.04 Street beats: 3.02 L'geruistuin; 4.02 Grand disco "lassique: 5.02 Aan de bak RADIO 2 S heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Goedemorgen Nederland (met om j 53 Woord onderweg. 8.04-8.15 ijcRV's Hiér en nu). 9.04 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.04 Muziek bij de koffie. 11.04 Plein oubliek. 12.04 Vakantie-magazine. 113.04-13.15 NCRV's Hier en nu). 1404 G'oud nieuw. 15.04 Reislus- reislastig. 16.04 Discogram. 1547 Iets anders. EO: 17.04 Alle mensen.VPRO: 18.04 Ekkel horizon tal TROS: 19.04 Poster. 20.04 Mu- sic all in. 21.04 Voor wie graag luisteren wil. 22.30 Coulissen. 04-24.00 Sesjun RADIO 3 jfk heel uur nieuws. AKN: 6.02 Breakfast-club. 9.04 Arbeidsvitami- nen. 11.04 Baas van de dag. VARA: 12.04 Denk aan Henk. 14.04 Carola AKN: 15.04 Popsjop (I en II). VOO: 1704 Rinkeldekinkel. NOS: 18.04 De Avondspits. EO: 19.04 Spoor 7. NCRV: 20,04 Paperclip magazine. ypRO: 2104 Villa 65 summer stars. TROS: 0.04 Nachtwacht. VARA: 2.00 Zone. AKN: 4.02-6.00 Pyjama FM RADIO 4 Om 7.00. 8.00, 13.00, 18.00 en 20.00 Nieuws VOO: 7.02 Ochtendstem ming. 9.00 Muziek voor miljoenen. ,11.00 Het ochtendconcert I: NDR Symf. Ork. met piano; 12.31. Muz. voor cello en piano. 13.04 Klassiek in vakantie: Muziek uit Grieken land. VARA: 14.00 Middagconcert: piano in de 20e eeuw. 15.25 Jaldara en Bonporti. 16.00 De Ne derlanden- Onbekende Nederland se romantiek'. KRO: 17.00 Wereld- muziekconcours 1993 Kerkrade. 1904 KRO-Klassiek. 20.02 Wereld muziekconcours 1993 Kerkrade. 22.00 Laudate. 23.00-24.00 Deze eeuw I RADIO 5 Elk heel uur t/m 18.00 Nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelingenrubriek met uitgebreid weerbericht en 'scheepsvaartberichten. 7.05 1008 AM. 8.55 Waterstanden. TROS: 9.02 Perspectief. 10.02 De duvel is oud. .RVU: 11.02 Kleur bekennen. TE- LEAC: 12.02 Faros. NOS: 13.10 De familie Jans|s)en. 14.02 Een leven lang. NCRV: 15.02 Schuim en as. NOS: 17.10 Radio UIT. I0S: 18.02 Achtergrondprogramma: 18.02 Ne derlands; 18.20 Arabisch; 18.40 Turks. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws en actualiteiten in het Turks. 19.50 Nieuws en actualiteiten in het Ma rokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws en actualiteiten in het Chinees. VOO: 21.00 Club Veronica trend. TELEAC: 22.00 Knoop in je zakdoek. 22 30 Gezond op reis. HV: 23.00-24.00 Het voordeel van 'de twijfel OMROEP BRABANT Elk heel uur en 07.30 ANP-nieuws, gevolgd door Brabants nieuws en actualiteiten (behalve 08.00 en 13.00). 7.45 De krant in Brabant. 7.51 Weerman Johan Verschuuren. 7.55-8.00 Nieuwsoverzicht. 8.30 Brabants nieuws, actualiteiten, mu- seumtip, weerman Johan Ver schuuren, voorbeschouwing op Touretappe en sport. 9.07 Muziek- kiosk. 10.07 Draai-bank. 11.07 Van harte. 12.53 Bericht voor boer en tuinder. 12.55-13.00 Nieuwsover zicht. 13.30 Brabants nieuws. 13,34-14.00 Muziek, Brabantse pro duces. 17.00 Brabants nieuws, ac tualiteiten en Tourjournaal. 17.45 De agenda. 17.55-18.00 Nieuws overzicht OMROEP ZEELAND nieuwsoverzicht. 7.40 De dag van... 7.50-8.00 De agenda. 12.00 Nieuws en actualiteiten. 12.15 Het weer in de provincie. 12.25 Omroep Zeeland Tourspel. 12.32 Regionaal nieuws overzicht. 12.35 Omroep Zeeland Zomerradio. 12.55-13.00 De agenda. 16.03 NOS Radio Tour de France. 17-00 Nieuws en actualiteiten. 17.15 Het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.34 '-Omroep Zeeland Zomerradio. 17.55-18.00 De agenda D'f« wc out óüco mort oc I fciHiTc tintt vnti satin vcsctnoo tMipn zo sinn ms eert vod FILMS HULST - De Koning van Engeland 14 u. Junglebook. 20 u. Hot shots 2. 20 u. Cliff hanger. 20 u. Indecent proposal. 20 u. The assassin. 20 u. Alive. VLISSINGEN - Alhambra 1 19 en 21.30 u. Indecent proposal. - Alhambra 2 14, 19 en 21.30 u. Hot shots 2. - Alhambra 3 19 en 21.30 u. Cliff hanger. - Alhambra 4 14 en 19 u. Bambi. 21.30 u. Oeroeg. ANTWERPEN - Rex - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Cliffhanger. - Rex-Club - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Untamed heart. -Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sommersby. -Odeon 2 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Mad doc and glory. -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Alive. -Odeon 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The distinguished gentleman. - Quellin I - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The piano. -Quellin II - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Splitting heirs. -Quellin III - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Super Mario Bros. -Metro I i4, 16.30, 19 en 21- Indecent proposal. -Metro II 14, 16.30, 19 en- u. Loaded weapon 1. - Sinjoor - 14, 16.30, 19 en 21 Falling down. - Ambassades Club 1 - H en u. 3 Ninjas 19.00 en 21.30 u. Jennifers. - Ambassades Club 2 - l*ti 19 en 21.30 u. Hellraiser 3: w earth- 17! 17 8 - Ambassades Club 3 - 14, H 20.30 u. Scent of a woman, j - Ambassades Club 4-14, 19 en 21.30 u. Dragan. BRUGGE - Complex Zwart Huis 20 u. Indecent proposal. 20 u. Alive. 20 u. Falling down. - Memling 14.30 en 20 u. Cliffhanger - Van Eyk 14.30 en 20 u. Loaded weapon KNOKKE - Casino van Knokke 21.00 u. Sneakers.

de Stem | 1993 | | pagina 16