Anton Thoen in eindsprint geklopt alve eeuw wielersport Biervliet Ross Systems verstevigt koppositie Davy Dubbeldam soleert naar overwinning 3 WIELER SPATTEN Van Waes in Breskens naar de halve finales ex-nationale kampioenen komen aan de start linen ZCK op dreef SPORT ZEELAND RTNIEUWS KOI Audrey de Booij bijna Nederlands kampioen langebaan Renate Louwerse op zesde plaats SPORTNIEUWS KORT 393 WOENSDAG 21 JULI 1993 B3 Yan der Sterren ichaker Paul van der Sterren verkt het interzonale toernooi in de Zwi ge grootmeester, die onlangs met ioen werd, won in de vijfde rond] Barua en deelt de leiding mel Anand, Barejev, Goerevitsj en Sak >i in Biel doen 73 schakers mee. Hei WK-cyclus 1993-'95. De besta kandidatentoernooi. Het officiële] 'te verstaan. De wereldbond laat in Nederland en Oman om de werel lort hebben zich afgescheiden, spek ïap en organiseren in hun Profes t) een eigen aanloop. Vooralsnog h r de FIDE gekozen, gezien de opkoi Nikolic (Bos) en Hansen (Den), heet_ gewonnen van de Zuidafrikaan ($j en nu dus Barua. de Amerikaan Sherzel, Van Wely verl prestatie van Viswanathan AnandJAp na maandag de koppositie deeldèl it Madras gebruikte een uur min n Kalifmans stelling niets heel, iooi. onde: Rogers (Aus) - Goerevitsj (Bel) 0-11 te uitslagen: Barua (Ind) - Van der SS Piket (Ned) 0-1, Van Wely (Ned) - Hiarta ejev (Rus) Vz-Vi, Anand (Ind) - Kalifmai ov (Rus) 0-1, Kamsky (VSt) - Gelfand Kramnik (Rus) 0-1, Sjirov (Let) - - Rogers 0-1, Illescas (Spa) - Portiscl Cortsjnoi (Zwi) V2-V2, Yudasin (Isr) Smislov (Rus) 1-0 ,e zwemmedewerker souburg - De lange- Cemploeg van ZC Koe- heeft een van de Ite weekeinden van het achter de rug. Eerst j zaterdagmorgen ge- lorden op het Neder- Ijampioenschap lange- I kilometer) en in de 1 volgde de 'normale' Jjd over twee kilome- I de landelijke klasse- Vn Scheerwolde. ikwamen de pupillen van van den Berghe aan f:n de Sloterplas in Am- om de kansen op een jjssenng in de eindrang- 'ig van de ploegen te ver- Verkenning van de baan is bij dit soort wedstrijden altijd be langrijk en trainer José van den Berghe had bij het NK in Scheerwolde gezien welke kant van de baan door de sterke Hans van Goor op de vrije slag werd genomen. Van den Berghe: „Ik heb toen onze meisjes opdracht gegeven de rechter kant van de baan aan te houden en dat lever de een voorsprong op waarmee we onze tegenstandsters een ver rassing presenteerden. Die pro beerden daarna weer naar rechts te komen. Toen maakten onze meisjes de fout om ook naar links te gaan waardoor de rest aansluiting kreeg. Renate Louwerse bleef echter op kop zwemmen en hield het tem po hoog waardoor het slot bij zonder spannend werd. Audrey de Booij kreeg toen de kans van haar leven om kampioene te worden. Ze lag in de eindsprint iets voor op de andere meisjes, maar de sluwe en handige Ria Willemse uit Leiden wist zich onzichtbaar voor de jury via de benen van Audrey de Booij naar voren te trekken en tikte toch als eerste aan. Teleurstellend voor Audrey de Booij, maar een twee de plaats in dit gezelschap is toch uitstekend," aldus de fluis terende Van de Berghe. Hij was namelijk door de emoties zijn stem verloren. Voor Ria Willem- se was dit haar eerste nationale titel in haar 20-jarige loopbaan als langebaanzwemster. Anton Thoen viel op dit onder deel bij de mannen net buiten het erepodium. Ook hij zat in de kopgroep van vier man die een lichte voorsprong had op de rest van het veld. In de eindsprint kwam de winnaar van de Vlaan- deren-marathon te kort en werd vierde. Arno van den Berghe moest lijd zaam toezien dat het tempo van de mannen op de vrije slag hoger ia geworden. Ook hij zwemt sneller dan vorig jaar, maar moet dan nog halverwege de koers lossen en komt dan in de tweede groep terecht. Zijn twaalfde plaats was wat teleur stellend, maar het algemeen ni veau is gewoon hoger geworden. Ingeborg Hamelink presteerde prima. Zij kwam in de achter volgende groep binnen en klas seerde zich als twaalfde. UITSLAGEN NK MANNEN 5000 meter vrije slag: 1 Hans van Goor (Hoorn) 1.00.04,3, 2. Elmar van de Meer (Torpedo) 1.00.53,2, 3 Jan Willem van de Hoek 1.00.55,0, 12. Arno van den Berghe (ZCK) 1.06.06,0. 5000 meter schoolslag: 1. Nico Wempe (De ZIJL) 1.17.02,7, 2 Lesley Voorn (ONKYO) 1.17.04,1, 3. Guus Razoux Schulz (Dolfijn) 1.17.05,5, 4. Anton Thoen (ZCK) 1.17 21,6, 10. Auk de Maat (ZCK) 1 23.31,9, 12. Martijn Ver bist (ZCK) 1 26.26,7, 13. Evert de Maat (ZCK) 1.31.46,7. VROUWEN 5000 meter schoolslag: 1. Ria Willemse (De ZIJL) 1.27.16,3, 2. Audrey de Booij (ZCK) 1.27.17,1, 3. Karin Stein (VZC) 1.27.19,2, 5. Anouk Borgt (ZCK) 1.27.20,1, 7. Renate Louwerse (ZCK) 1.27.25,1 5000 meter vrije slag 1Carla Geurts (Dolfijn) 1.03.09,1, 2. Edith van Dijk (Gouwe) 1.03.09,3, 3. Gea Veldhuizen (SSG) 1.04.37,2, 12. Ingeborg Hame link (ZCK) 1.12.21,3, 16. Tessa Verheij- den (Bruinvis) 1.17.40,6 sportmedewerker ".KaXa^Kortsmo^foamV#1Een hoogtijdag voor de wielersport wordt het Sjirov, Speelman, Yudasin allen 3 Vr, jf an den Berg Z2-V2, Belle - Bruinenberg De Vries - Wuts 0-1, Bos-Swiecik op elftalfoto VVV ontbreekt dit seizoen op de elftalfoto i e Venlose eredivisieclub weigerde i litionele fotosessie in de voorbereidii nemen voor de camera's, h solidair met verzorger Nol Hornil laminckx niet tussen de poserende i snemen uit vrees voor juridische en vervolg op de uitspraak van de re< ig in kort geding bepaalde dat Vt ran eerste verzorger moet teruggeveij aand na een langspelend conflict ou lafdeling, waaruit Hornix promov] beslissing terug en dreigde VW d gulden voor iedere dag dat de clutf innis. oach van 72 jaar misser André Agassi heeft de 72-ja ira aangetrokken als coach. Agassi, vorig jaar, gaat op proefbasis f en met Segura. Onlangs gingen Aga| Nick Bollitieri uit elkaar ran Jimmy Connors, heeft verlof gerl sdireeteur van een hotel in California slist in Portugal over Wï j 26 juli in Biervliet. Het plaatselijke wielerco- lil de vijftigste Ronde van Biervliet niet onopge- 1 voorbij laten gaan. In de plaats van Willem (izoon draaiden zo'n twintig jaar geleden beroeps- shun rondjes. Frans Verbeek won toen de mas- an Langen beslist tijdens een trai: ze deelneemt aan het WK atletii ch kampioene op de 800 meter, eni) stressfractuur, laat het NK van ki am schieten en vertrekt op 30 juli naar ingskamp van twee weken, izoen slechts twee wedstrijden. Ze kamp in het onderbeen, maar is da|q weken liep ze in het bos en deed ag hervatte ze in Amsterdam de ba;|srenners zienlijke trainingsachterstand is de iet WK, dat halfaugustus begint, Van Langen wil niet figureren en eizoen. jgorie is in Biervliet al meer haalbaar, maar lit nu wel uit met een [peloton dat dit seizoen leeuwse uniek genoemd ::den. Liefst drie ex-na- kampioenen zullen om ar aan de 90 kilometer redstrijd beginnen. Met apas, kampioen in 1992 ;aar derde, Twan Bok [dig nationaal kampioen i Kistemaker, die ook ui het rood-wit-blauw heeft men inderdaad ape bezetting naar Bier en te halen. [roosman voert het orga- ie en jubilerende comité „We wilden met ptigste editie iets extra's it klopten aan bij plaat- tndememers en andere i.Die waren bereid in de lasten, maar dan moest [ten aantal grote namen irvliet komen. We heb- ngeld naar de nationale e John den Braber, ïhad verplichtingen el- mannen die net ge- jzijn konden wel. Daar- ig een aantal jongens als ïeenstra, Jurgen Hilsink, Tries en Michael Bogae- aaal jongens uit de na- selectie. Uiteraard zijn 'blij mee. selectiewedstrijden anse topatleten, onder wie Richard Che die begin deze maand in een tijdsbest 3 n het wereldrecord op de tien kilomet eelnemen aan de selectiewedstrijden v< op 29 juli in Nairobi. In totaal hebben Ie minima van de Internationale Amatf /olgens David Okeyo, secretaris van e Kenyaanse afvaardiging naar het Vm ugustus) maximaal uit 28 atleten bestaat kent niet dat we de Kners vergeten. Ook Jo- ie Ameele, Patrick van Karei van Goethem, de ijke renners Wilfried de tn Guus Barhorst en de fflmen Jacky Fortrei, amers, Pascal van Bel as Moens, Herman Mul- p Goole en Rudi Ra- oen aan de start. Daar- 'ïiteraard de ex-profs keren, Peter Hoondert en ®n Vlimmeren en niet te t Francois Franse, Cees ïaar en Vital Timmer en wellicht terecht streekrenners nu zeg- namen komen hun zakken in Biervliet vullen. Dit wil ik tegenspreken. Let wel, de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat die mannen reiskosten krijgen, maar dat gaat builen ons om. De sponsors regelen dat en boven dien krijgen ook de streekren ners een reiskostenvergoeding. Nogmaals, het is zeker niet onze bedoeling de jongens uit de streek achter te stellen. Alleen willen we een keer wat grotere mannen aan de start en het is voor de jongens uit de streek wellicht ook wel eens aantrekke lijk met die mannen te fietsen. Bovendien hebben we schema elf en een maximale premiepot. Dit mede dankzij de mensen van Biervliet zelf, want ook onze huis-aan-huis-inzameling bracht aardig wat op." Vijftig jaar wie lersport dus in Biervliet, waar Jan Faas, Freek Hoefenagel en Camiel Bracke het pionierswerk verrichten. Groosman: „Veel is daarover overigens niet bekend, want van notulen hadden die mannen nog nooit gehoord. No tulen kwamen pas in beeld vijf tien jaar geleden". Stempel Andere figuren die hun stempel gedrukt hebben op de Biervlietse wielersport waren Piet Beun, Theo Verdegem, Gentil Bracke, Benny Bracke, Theo Pijcke, Guus de Smet, Georges Boerjan en Adrie Versluys. Beide laatst genoemden zitten trouwens nog steeds in het comité. Niet meer voor lang, want na respectieve lijk 30 jaar (Adrie Versluys) en 25 jaar (Georges Boerjan) heb ben ze hun afscheid na deze jubileumwedstrijden aangekon digd. Jammer vindt Groosman: „Der gelijke mensen brengen een brok ervaring mee. Het zal niet mee vallen hun vertrek op te vullen, want in een dorp moet je steeds op dezelfde mensen terugvallen en die staan tegenwoordig niet meer te dringen". De wielerdag in Biervliet begint al om 12.30 uur wanneer de C-amateurs aan hun 50 kilome ter beginnen. Vervolgens is het Het jubilerende wielercomité Biervliet bijeen ter bespreking van het feestprogramma. de beurt aan de junioren. Voor hen wordt de start om 15.00 uur gegeven met als de opdracht 60 kilometer. Hier valt de voorin schrijving met negen deelnemers tegen. Groosman: „We willen de jeugd een kans geven, maar ne gen deelnemers is bepaald geen visitekaartje voor onze vijftigste editie. Hoe het moet zou ik niet weten." Men was in eerste instantie ook van plan om startgelegenheid voor vrouwen te bieden. Dat heeft men laten varen, omdat op dat moment de Tour de France voor vrouwen gereden wordt, waaraan twee nationale ploegen deelnemen. Groosman: „Ook dat was dus geen haalbare kaart." Ondanks het wegvallen van de vrouwen komen de Zeeuws- Vlaamse wielerliefhebbers toch aan hun trekken. Verantwoorde lijk daarvoor is het wielercomité bestaande uit Erwin Groosman (voorzitter), Wim Cozijnsen (se- FOTO WIM KOOYMAN cretaris), Georges Boerjan (pen ningmeester) en de leden Gerard Provoost, Rinus de Regt, Johan de Paauw, Adrie Versluys en Theo van Vooren. Uit dit achttal kwam met Erwin Groosman, Ri nus de Regt, Wim Cozijnsen en Gerard Provoost de jubileum commissie tevoorschijn. Van onze sportmedewerker Breskens - Ross Systems heeft zijn kop positie in het individuele John Browns IMS Clubchampionship verstevigt. Jo- chem Visser en zijn bemanning deden dat door de derde race, een lange tocht richting Noordzeebaken Westeinder met de 'Multraship Champions Trophy' als inzet, te winnen. ZEILEM Visser, die enkele weken geleden al de Kieler Woche op zijn naam schreef, voldeed met de zege volkomen aan de verwachting. Zij het dat na 144,5 zeemijlen Eagle als eerste door de finish kwam. Dit jacht vertrok evenals de concurrenten zondagmiddag om 14.20 uur en kwam maandagmiddag om 13.45 uur (de laatste finishte om 14.48 uur) als eerste binnen. Aangezien deze boot een stuk groter is dan de rest, moet die ook het snelst zijn. Een stuk sneller zelfs dan de rest. Dit via een berekende handicap behorend bij de IMS- meting. Daarop afgaande was Eagle niet rap genoeg om de winst te pakken. Die ging zoals gemeld naar Ross Systems, dat Brada- mante van Tim Barret via een tweede plaats op zag schuiven in de ranglijst. Hetzelfde geldt voor Interloper van Chris Brown. Deze combinatie werd derde voor Innovision van Hans Eekhof. In de klasse 2 bewees Twee Gezusters, met Hans Zuiderbaan uit Terneuzen aan het roer, zijn klasse door de 126,3 zeemijlen als eerste in de groep af te leggen. De praeses van de ontvangende vereniging WV Breskens hield de als tweede eindigende Thunderball van Didier van 't Veld. evenals Jimp van Ger Baayens en Veronier 2 van Cees Vroege, van zich af en revancheerde zich daarmee voor zijn mindere tweede race. Het derde treffen in dit Breskense zeiievenement was overi gens een krachtmeting die onder zeer wisse lende omstandigheden plaatsvond. Naar alle kanten opdraaiende wind, met wisselende kracht, en plensbuien zorgden er voor dat er hard gewerkt moest worden. Voor vandaag, woensdag, staan er twee wedstrijden op de rol. De eerste is een zogenaamde 'Inshore race' op de Wester- schelde, met als inzet de Jersey Eclairs. Trophy, en enkele uren later een korte 'Offshore race' met als inzet de Splendid Trophy. er betrapt op doping se zwemster Alicja Peczak heeft pos ipingcontrole, die op 5 juni in Os'" aar urine werden sporen van het ma: jevonden. De 23-jarige zwemster bleel e positief. outs in een groep Nederlands beste driebandenspele^j 'iiiburg - Een paar uur na de slopende vijf kilometer Nederlands kampioenschap zwemmen op de lange- tëst de Koewachtse ploeg opnieuw te water voor de Kneter lange 'normale' wedstrijd in Scheerwolde. Het Giesjj ["^langrijke wedstrijd voor het landelijk ploegenklas- daarin de Koewachtse schoolslagploegen op de eerste "iwemmedewerker Jan Arnouts spelen in dezelfde driebanden, die van 23 tot en mei rordt gehouden. GROEPSINDELING Willebrord), Arnouts (Etten-Leur), senn(Staawillebrord), Van Bracht (Waalwfl Tijssens (Tilburg). „J, idenbosch), Habraken (St. Oedenrode), vais Uum (Utrecht). arn), Broeders (Oosterhout), Weijenburg vg roep gaan naar de kwartfinales, ïgeld bij US Open :engeld dat te verdienen is bij de US iet eerst de grens van negen miljoen di niljoen gulden. Het toernooi begint o| i'idelL® dlenst van de ploeg ,e maandag bekend dat het bedrag"JWile er vnnr rlat Aub He ooi, 9.022.000 dollar om precies te zijnj leer is dan vorig jaar. De winnaai e evenveel: ruim één miljoen gulden. J ian vorig jaar. De beste dubbelaars «a ue uesie uuuew- 1988 is de pot tijdens de open AmeriK^ meer dan verdubbeld. ar Bursa landse Boks Bond heeft voor het dertjl ese bokstitels voor amateurs, dat va i er in Bursa (Turkije) wordt êetl 1 aangewezen. Sani de Nederlandse ploeg: licht Arthur fw op de schoolslag de jj'se meisjes het initia- jir opnieuw konden zij tJImaken. Niet Ria Wil- .';®d eerste, maar Els die niet was gestart Nederlands kampioen- ^us aan start Belton Thoen stelde zich Willy de Dauw, 31. Wouter van de gar VROUWEN 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (23 deelnemers): 10. Linda van de Salm. 2000 meter schoolslag all in (9 deel nemers): 2. Renate Louwerse, 3. Audrey de Booij, 4 Anouk Borgt, 6. Heidie van Remortele (allen ZCK) Amsterdam - Bijna het hele veld langebaanzwemmers van Scheer wolde kwam aan de start in Amsterdam. De Koewachtse vrouwen kwamen op de schoolslag na de start in de staart van de kopgroep terecht en wat ze ook probeerden ze kwamen niet aan kop. Meer dan een zesde plaats voor Renate Louwerse zat er niet in. Bij de mannen was er een herhaling van een dag tevoren. Ook nu ging Anton Thoen goed mee met de kopgroep, maar ook nu viel hij met zijn vierde plaats net buiten het erepodium. Arno van den Berghe tikte als dertiende en Ingeborg Hamelink als vijftiende aan. RESULTATEN ZEEUWEN VROUWEN 2000 meter schoolslag (19 deelneemsters): 6 Renate Louwerse, 7. Audrey de Booij, 8. Anouk Borgt, 14 Heidi van Remortele (allen ZCK). 2000 meter vrije slag (42 deelneemsters): 15. Ingeborg Hamelink (ZCK), 21 Tessa Verheijden (Bruinvis), 22. Jessica Klaassen, 35. Kirscha de Kerf (beiden ZCK), 38. Suzan de Baar (Honte). 400 meter vrije slag tot 10 jaar (30 deelneemsters): 15. Linda Vink, 26. Marjolein de Vlieger, 27. Lidewey de Koeyer, 28. Aukje Taalman (allen ZCK) MANNEN 400 meter vrije slag tot 10 jaar (21 deelnemers): 18. Ruud Pieterse (ZCK). 800 meter vrije slag tot 12 jaar (18 deelnemers): 5. Tom Peterse (ZCK) 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (35 deelnemers): 15. Pascal Vernaeve, 19. Michiel Kortsmit (beiden ZCK). 2000 meter vrije slag (78 deelnemers): 13. Arno van den Berghe, 36. Wouter van de Sar. 37. Willy de Dauw (allen ZCK) 2000 meter schoolslag (28 deelnemers): 4. Anton Thoen, 10. Ruud Hamelink, 14. Auk de Maat, 16. Martijn Verbist, 18. Evert de Maat, 21. Jeroen Kortsmit (allen ZCK). Duo Visser/De Waal verrast in Sluiskil Sluiskil - In het derde Sluuskilletoernooi van TV Sluiskil is men voor slechts één partij uit moeten wijken naar Axel. Dit betrof de partij tussen Tonny Aarsen uit Sluiskil en Eddy van Pamelen uit Lamswaarde. Eerstgenoemde won met 7-5, 6-3 en gaat hierdoor naar de tweede ronde op het Dl-schema. In het dubbel-Dl verrasten Peter Visser en Mark de Waal de als 3/4-geplaatste combinatie Hessel Hamelink/Ab de Zeeuw. Het Sluiskilse duo won met 6-3, 6-4 en kwalificeerde zich zodoende voor de halve finale waarin het vermoedelijk aan zal moeten treden tegen het gerenommeerde tweetal Cobhen/Nou- wen. In de D2/E-klasse in het enkelspel gingen Henry Zegers en John Rekkers over naar de kwartfinale,wat ze gezien hun plaatsingsnummer aan hun stand verplicht waren. UITSLAGEN MANNEN Dl, eerste ronde: Tonny Aarsen-Eddy van Pamelen 7-5, 6-3; John Rekkers-Ab de Zeeuw 6-3, 6-4. D2, eerste ronde: Hans de Regt-Wilfried Stofferis 6-0, 6-2; Paul d'Hooghe-Martijn de Reus 6-2, 6-0; Evert-Jan Tommel-Eric Scheele 6-2, 6-3; Tweede ronde:Henry Zegers-Peter Steenbakker 6-4, 6-2;John Rekkers-Gerrit Huisman 6-1, 6-2. Dubbel Dl: eerste ronde: Du Puy/Strijdonk-Bogaert/Huisman 7-5, 6-3; tweede ronde: Visser/De Waal-Hamelink/De Zeeuw 6-3, 6-4. VROUWEN Dubbel, Dl: eerste ronde: Mulder/Ollebek-Wezepoel/Wieland 6-2, 6-4; Van Buren/Gommers-Du Puy/Visser 5-7, 6-2, 6-4. er voor dat Auk de Martijn Verbist dicht winnaar eindigden. fen Berghe werd ook $de POLDE ZEEUWEN Wil Zwezerijnen (Nieuwegein); w h) en Hans Jansen (Eindhoven); zWmi t); midden: Raymond Joval (Amster^ en Eric van de Heuvel erdam) en super-zwaar: Jerry Nijman Tufan Ilbay (welter) en Ethel Matos e»ners): 1Ruud Pieter- lAmctPraai»"^!!. schoolslag all in (23 IF. ndhoven); 6 Mm Thoen, 7. Auk MmanH L Verbtat. 13 vrije slag tot 14 jaar (25 jj', 6 Pascal Vernaeve, 7. S'ag )aarRU»« 1982 ners): 12. Bram van de ïr'ie slag jaargang 1981 1 Tom Peterse. J"1' h'liui rui'15 Jerocn Korstsmit, 1 vrije s|ag deelne- van den Berghe, 26. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Clinge - Davy Dubbeldam schreef gisteravond - net als vorig jaar - de kermiskoers voor amateurs in Clinge op zijn naam. Francois Franse werd tweede. Hij diende een protest in bij de jury, omdat - volgens hem - Peter Mol Dubbeldam geholpen zou hebben nadat het peloton had moeten afspurten. Overigens zou Dubbeldam ook zonder deze vermeende hand- en spandiensten winnaar zijn ge worden. De jury had zelf niets onreglementairs gezien. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Petra van Tilburg uit Hal steren. Maurice Korten won bij de B-amateurs. De renners gingen in Clinge diep in de beugel vanaf de eerste ronde. Johnny van Cadsand en Davy Dubbeldam waren de hoofdrolspelers in het begin. Er win van Loo stak diverse keren zijn neus aan het venster. Het echte serieuze werk kwam er toen Van Cadsand, Franse, Geijs, Van Schaick en Dubbeldam aan de haal gingen. Van Loo pro beerde zaak nog recht te zetten, maar dat was tevergeefse moei te. Van Cadsand viel eerst weg uit de kopgroep, maar pikte zijn wagonnetje terug aan toen Hee- ren, Eric de Crom, Bastiaanse en Den Braber het peloton ter plaatse lieten. De achtervolgers grepen de leiders en op die ma nier kwam er een kopgroep van negen renners tot stand. Het peloton met renners als Ver- eecken, Hoefnagels, Van Passel en Van Vlimmeren mocht een kruis maken over de wedstrijd. Peter Heeren leek de gedood verfde favoriet, maar Davy Dub beldam wilde dat niet. Hij ging op 12 kilometer voor het einde aan de haal en deed dat met verve. Franse, Den Braber, Van Cadsand en Geijs gingen nog in de tegenaanval, maar dat was te laat. Dubbeldam maalde door en liet zich niet meer terugpakken. Een schitterende overwinning voor de renner uit Sluiskil die daarmee in Clinge op herhaling ging. Franse werd tweede en Den Braber derde. UITSLAGEN A-amateurs: 1. D. Dubbeldam (Sluis kil), 100 km in 2.29.24, 2. op 6 sec. F. Franse (Kwadendamme), 3. op 23 sec. T. den Braber (Fijn aart), 4. W. Geijs (Kwadendamme), 5. J. van Cadsand (Overslag), 6. W. Bastiaanse (Hooger- heide), 7 E. de Crom (Hoogerheide), 8. P Heeren (Sprundel), 9. J. van Schaick Jochem Kuzee aan de leiding Terneuzen - In de strijd van het nationale super prestige triathlon voor jeugd en junioren voert Jochem Kuzee na vier van de zes wedstrijden het klassement aan bij de jeugd. Bij de meisjes-junioren staat Nicole van de Schelde op een vijfde plaats. Mark Blok staat als dertiende gerangschikt bij de jongens-junioren. Rens Lobbezoo is 35e. Sparta speelt in Kamperland Kamperland - Een Noord-Bevelands voetbalelftal komt twee keer in actie tegen een Nederlandse profclub. Woensdag 21 juli wordt het eerste duel afgewerkt tegen Sparta en donderdag 5 augustus volgt het treffen met Vitesse. Beide wedstrijden worden afgewerkt op het terrein van Beve landers in Kamperland en beginnen om 19.30 uur. Van alle verenigingen op Noord-Beveland is een selectie geformeerd die bestaat uit de volgende spelers: Eric Boogaard en Ronald Dees (Cortgene), Rob Swenne, Marcel Slootmaker en Marcel van Hekken (Wissenkerke), Joop de Wild, Jan Moerman en Peter van de Weele (Kats), Wim de Fouw, Arjan Snoep, Johnny Heijnsdijk en Gerard de Regt (Colijnsplaatse Boys), Eric Versluis, Kees de Haze, Cherry Strating, Leon de Bruine en Marcel van Strien (Bevelanders). De Noord-Bevelandse selectie wordt begeleid door de trainers Bart Dierx (Colijnsplaatse Boys) en Joost Folmer (Bevelanders). Run-Bike in Dishoek Dishoek - Op het strand van Dishoek wordt woensdag 21 juli de eerste Run-Bike afgewerkt van een drietal dat de komende weken op de Walcherse stranden wordt gehouden. Initiatiefne mer van deze serie is Peter Rotte. In Dishoek is het een Run-Bike. De vrouwen en meisjes hebben een wedstrijd over 1,5 kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen. De mannen en jongens doen 2,7 kilometer lopen en 2,7 kilometer fietsen. Er kan worden ingeschreven bij de plaatselijke WV of ter plaatse. Het startschot klinkt om 19.00 uur bij paviljoen Zeester. Op het fietsonderdeel is de mountainbike verplicht. Dit omdat alles zich op het strand afspeelt. Twee Engelse mijl van Westkapelle Westkapelle - In Westkapelle wordt woensdag 21 juli de traditionele twee Engelse mijl gelopen. Het parkoers loopt door de dorpskern. De start is om 19.15 uur. De organisatie is in handen van de Middelburgse atletiekvereniging Dynamo. Kleed- en wasaccom- modatie in sporthal Molenwal. Wielerronde Westkapelle Westkapelle - De belangstelling voor de achttiende wielerronde van Westkapelle, die woensdag 21 juli wordt verreden, valt een beetje tegen bij de organisatoren. Kan Ludo van Overveld de zege van vorig jaar prolongeren? In ieder geval krijgt hij te maken met de mannen uit de streek, zoals Vester Aarts, Glenn van Gessel, Michel Rommers, Ray mond Tolhoek en Francois Franse. Daarnaast kunnen ook de Brabanders Mario van Vlimmeren, Marco Luijten, Eric de Crom en Peter Heeren het Van Overveld flink lastig maken. De A- en B-amateurs starten om 19.45 uur voor een koers over 55 ronden van 1450 meter, bijna 80 kilometer in totaal. Naast de wielerkoers zijn er ook twee stratenlopen in het dijkdorp. De lopers vertrekken om 18.30 en 19.15 uur. De equipe van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen leverde in de Tweedaagse van Noord-Limburg een knappe prestatie. Deze tweedaagse die meetelt voor de promotiecompetitie be stond uit vier ritten met Siebengewald steeds als aankomst plaats. In de ploegentijdrit over 18,6 kilometer reden ze naar een achtste plaats in 22 minuten en 27 seconden. De zaterdagavond stond er een criterium over 100 kilometer op het programma. Het werd een massale aankomst. FRANK GOMMERS werd 15e, Frank Geensen 44e, Jacky Fortrei 47e, Andrew Burnett 50e, Patrick van Passel 62e en Guus Barhorst 89e. De zondagmorgen werd een individuele tijdrit afgewerkt over 7,7 kilometer. VAN PASSEL eindigde als 40e, Burnett werd 47e, Gommers 52e, Barhorst 55e, Geensen 66e en Fortrei 85e. De slotrit bestond uit een rit in lijn over 72 kilometer. Vier Zeeuws-Vlamingen waren present toen twintig kilometer voor het einde een kopgroep van 24 man wegreed. Met name Barhorst verzette in de kopgroep bergen werk mede met het oog op het ploegenklassement. Patrick van Passel leek vervolgens op de winst af te gaan maar werd 500 meter voor de streep gepakt. FRANK GOMMERS werd uiteindelijk 12e, Jacky Fortrei 13e, Guus Barhorst 16e en Patrick van Passel 17e. Geensen en Barnett, die in het peloton verdienstelijk afstoppingswerk verichtten, eindigden respectie velijk als 78e en 87e. In het ploegenklassement werd WV Zeeuws-Vlaanderen tweede op 6 seconden van de Noordwest hoek. Met nog zes wedstrijden te gaan staat de WV Zeeuws- Vlaanderen derde in de stand. De volgende wedstrijd is echter een baanwedstrijd. „Daar zullen we maar weinig punten pakken," aldus ploegleider Arno Sijnesael. In de Belgische koersen reed CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge naar een twaalfde plaats in Waasmunster. SANDY DE MUIJNCK uit Sas van Gent werd dertiende in Oostakker. Conno van de Sande uit Overslag werd daar vijftiende. In Maarke-Kerkem reed ERIC VEREECKEN uit Hulst naar een twaalfde plaats. Van onze tennismedewerker Breskens - In het Mitsubishi-Vechthanentoernooi te Breskens is men inmiddels niet aan het slechte weer kunnen ontkomen. Hierdoor ligt men achter op het schema, al is intussen wel uitgeweken naar de tennisbanen in Oostburg, Groede en IJzendijke. Bij de vrouwen C2 plaatste favoriete Cindy van Waes zich voor de laatste vier. (Oost-Souburg), 10. M. van Vlimmeren (Hoeven), 11. E. van Loo (Ouwerkerk), 12. T. Vermeulen (Kloetinge), 13. M. Kooiman (Breda), 14 P. Mol (Kapelle), 15. J. Dagevos (Wemeldinge), 16. E. Vereecken (Hulst), 17. K. Schouwenaar (Kloetinge), 18. F. Kint (Koewacht), 19. P. van Passel (Sluiskil), 20. L. de Moor (België). Vrouwen: 1. P. van Tilburg (Halsteren) 60 km in 1.40.12, 2. M. Groen (Nieuw Lekkerland), 3. A. Donkersloot (Alm- kerk), 4. M. van Hest (Tilburg), 5. M. van Eert (Geldrop), 6. S. de Vries Rotterdam), 7. K. Ehlen (Dongen), 8 A Bollaart (Lage Zwaluwe), 9 C. Beks (Wouw), 10. M. Vucht (Schijndel). 11 W. Rijk (Kwadendamme), 12. P. Hen driks (St. Oederode), 13. E. (Steenber gen), 14. P. Fenstra (Abbekerk), 15. D. Corven (Hoensbroek), 16. A. van Tol (Nieuwoeveen), 17. S Dooghe (België), 18. G. van den Berg (Ochten), 19. N. Leijten (Udenhout), 20. C. Ooijen (Bel gië). De speelster van Ludo et Emergo versloeg via twee keer 6-4 Emmy Blackman van TV De Boskreek. In de Dl-categorie geraakte Nancy Nienhuis opnieuw in drie sets een ronde verder. Zij won in de kwartfinale van de als eerste geplaatste Gonny Hermanides, de winnares van vorig jaar. Op het mannen-C2-schema bereik ten zowel Mario Simonse als Adrie Risseeuw de laatste acht, wat tevoren ook door de plaat singscommissie voorspeld was. Tegen Jan Geerts had Risseeuw hiervoor wel twee tie-breaks no dig. MANNEN Cl, eerste ronde: Pieter van Bohe- men-Leen Dey 6-3, 6-3. C2, eerste ronde: Duncan Black- man-Stefan Heising 6-1, 6-1; tweede ronde: Mario Simonse-Niek Stelle- naar 6-2, 6-0; Adrie Risseeuw-Jan Geerts 7-6, 7-6. C35+, eerste ronde: Ben Bouwhuis-Klaus Imgenberg 6-4, 6-3; Wim Nijsse-Bram van Dijk 6-1, 4-6, 6-0/ Dl, eerste ronde: Werner van de Bulck-Donovan Blackman 6-4, 1-6, 6-0; Patrick Goethals-Sjaak Flik- weert 6-3, 6-1; Cor Baas-Hervé van de Kerckhove 6-4, 6-2; Remy Scher- beijn-Sjaak Verduyn 6-2, 6-0. D2, eerste ronde: Eddy Claeyssen- Mark Pauw 5-7, 6-1, 6-2. Tweede ronde: Remy Scherbeijn-Vincent Roetenberg 6-1, 6-4; Peter Klander- man-Peter Boeckhout 7-6, 6-4; Dylan Blackman-Reggie Corijn 7-6, 6-7, 6-2. D35+, eerste ronde: Peter Hom-Jaap Ras 6-0, 6-0; Johnny de Wever-Ar- nold Vermeire 6-2, 6-4; tweede ron de: Jean de Clerck-Reggie Corijn 6-1, 6-2; Mario Nelisse-Frank Ney- rinck 7-5, 6-2; Peter Horn-Bram van Hanegem 6-2, 6-0; Jo Risseeuw-Ber- nard Ingels 6-1, 6-0. VROUWEN C2, eerste ronde: Cindy van Waes- Emmy Blackman 6-4, 6-4. Dl, eerste ronde: Chelly Stellenaar- Martina de Kruyter 6-4, 6-1; kwart finale: Nancy Nicnhuis-Gonny Her manides 6-3, 1-6, 6-4; Wendy van Pamelen-Chelly Stellenaar 6-2. 7-6. D2, eerste ronde: Marian Brenner- Marieke van de Eist 6-3. 6-3. MANNEN DUBBEL B, eerste ronde: Leenhouwers/Pul lens-Hamelink/Hamelink 6-0, 7-6.

de Stem | 1993 | | pagina 9