:r gelegenheid ogst vroege pruimen mislukt Ga nooit meer als toerist naar Duitsland. f 'Afzien van nieuwe wegen helpt niet' PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN '^^ssssSsSSI estaan niet onder indruk van bezwaren Zeeuwse Milieufederatie DE STEM Duizend piek van schutterij voor De Tjasker i^^&SSSsËl^ [eer bedreigt ook graanoogst, prima opbrengsten aardappelen en bieten iroote Slock en Roskam kampioenen poolbiljart ZEELAND >or particulieren trees proficiat dotje iet sara krio esmaralda dennes Je huis in de krant ngt mensen over de vloer. FW-leden gaan Jactie voeren bij (General Electric editie zeeland I [tmeuzen, Hulst en Goes. I Bresson en telefoonnummers I Nactic J Goes: Cees Maas, Ossenisse aan de vooravond van Zomerfeest Bressiaander ir. Bram de Smit verlaat na 36 jaar provincie Brabant Ossenisse SCHIETINGEN KAARTINGEN KOERSBAL GAAIBOLLEN Uniek boekje over Duitsland kado bij 500,- aan Duitse Marken. >1 JULI 1993 WOENSDAG 21 JULI 1993 •n rubriek om te zoenen I kwens, bedankje, jubileum, receptie k, geboorte, verloving, overwinninn ptie, examen. Abraham, openbare h ga zo maar door, mag best eens in de krant en wel op de pagina berichten. Moeilijk is dat niet en duur rt het niet te zijn. Prijs per regel of f 2,29 resp. 2,40*, één grote reqel a 2,89 resp. 3,04*. het plaatsen van een foto of tiding met een formaat van 35 x 45 rekenen wij 15,96 resp. 16,76* b. Overige tarieven op aanvraag. Bii contante betaling wordt 4,50 berekend. Foto's worden niet jurneerd. Bel 076-236442 of geef uw I dagen vóór plaatsing af bij één van |e kantoren. Schriftelijke opgaven len uitsluitend geaccepteerd indien len adres bekend zijn, ook indien uw i betaling bijgevoegd is. bhouden ons het recht voor teksten er opgaaf van redenen te weigeren Jt de uitgever klachten bereiken over bgegeven tekst behoudt de uitgever Ihet recht voor om de naam van de Ipdrachtgever bekend te geven Deze tarieven gelden op zaterdag Alle genoemde tarieven zijn excl. B.T.W, Verenigingsnieuws Isluitend op 2 kolom op donderdag 06-07-93 ;e verslaggeefster ll(n - Volgens de directie van |jan Holland uit Rijsoord maakt jijeuwse Milieu Federatie (ZMF) ipefs bezwaar tegen de vestiging [;et bedrijf in de Slabbecoorn- |er in Tholen. jende week slaan we de eerste paal lijd van het jaar zijn we operatio neel", zegt directeur H. Haasnoot in een reactie op de brief van de ZMF aan het Thoolse college van b en w. In die brief wijst de ZMF de gemeente op de geva ren van het kunststoffenbedrijf, dat HCFK's uitstoot om poly-utheraan te produceren. De federatie vindt dat de gemeente het bedrijf moet dwingen het milieuvriendelijkere pentaan te gebrui ken. „Twee weken geleden was er een open bare hoorzitting en er kwam geen kip opdagen om bezwaar te maken tegen onze aanvraag voor een hinderwetver gunning", aldus de directeur. De oude vergunning dateert van 1969 en moest worden herzien. Bij uitbreiding in Rijsoord (bij Ridderkerk) zou dat niet lukken. Toch stelt Haasnoot nadrukke lijk dat Nestaan niet uit milieu-overwe gingen, maar om economische redenen van Rijsoord naar Tholen gaat verkas sen. De Ridderkerkse wethouder J. Wienen van economische zaken bevestigt dat. „Rijsoord is een kleine kern van drie duizend inwoners. Een kritische om vang. Wij willen de woonfunctie daar graag versterken en dat betekent dat bedrijven daar bij voorkeur weg moe ten. Uitbreidingen van bedrijven staan we dan ook niet meer toe. En Nestaan wil uitbreiden. We hebben gezocht naar alternatieven, maar ons bedrijventer rein is vol. Een korte termijnoplossing hadden we niet." Nestaan heeft ongeveer een hectare grond gekocht in Tholen en dat bete kent volgens Haasnoot dat de nieuwe fabriek in Tholen even groot wordt als de oude in Rijsoord. Er werken 35 mensen, waarvan het administratieve deel wellicht in Rijsoord blijft. onze verslaggever neuzen - De eerste oogst vroege pruimen in Zeeland - jeveer tien hectare over de gehele provincie gerekend nagenoeg mislukt. Te veel regen in combinatie met jhoge temperaturen hebben er voor gezorgd dat de ikrijpe vruchten zijn gebarsten en daarom onverkoop- |iar. Van harte Zet de bar- naar klaar. Groeten van de Velum Zoals jij is er maar één Onze dag komt ooit n> Ik hou van jou. Koffii Christ, Ma, es, Roxanne, ird, Jan Mary, sk, Saskia en nnie. daag 30. A.s. ag je bewijzen t oud is. Durf Beery Bedankt voor 2 fijne ja ren, wij houden van j Harry en Sharon. a flinke tegenvaller, vooral I de fruittelers die zich op de hiervan hebben toegelegd", ZLM-beleidsmedewerker i der Schelde. >en ook op het front van e- en gersttelers. Door de zonderlijk goede weersom- udigheden in de afgelopen anden zijn beide graanpro- iten vroeg gerijpt. „Als de [©omstandigheden niet ver leren, bestaat er alle kans dat >,chot in de tarwe en gerst [ut, en dan is er geen oogst". ZL.M-medewerker meldt ver dat ook de kilo-opbrengsten iet gr.aan dit jaar fors kunnen wvallon. „Doordat tarwe en fst zo vroeg zijn afgerijpt, zijn al te grote korrels ont- [aan. En bij gerst is het dan de of het nog in aanmerking :sd voor de bierbrouwerijen". fcelopen dag'en is ook op diver- Ipercelen bie ten de vergelings- ziekte al geconstateerd. Het heeft volgens de ZLM-woord- voerder nog geen grote vormen aangenomen, zodat over de con sequenties nog weinig is te zeg gen. De gunstige groei-omstandighe- den van afgelopen maanden hebben er wel toe geleid dat er prima opbrengsten zijn te ver wachten bij zowel de aardappe len en uien als bij de suikerbie ten. Vooral de Agria en het bin tje doen het goed. De keerzijde van de medaille is echter dat bij goede kilo-opbrengsten de prij zen omgekeerd evenredig zijn. „Het is jaren geleden", zo zei Van der Schelde, „dat bieten in deze tijd van het jaar al zo groot zijn als nu. Wie in ieder geval geprofiteerd hebben van het goede groeiseizoen zijn de telers van plant-uien. Die hebben afge lopen weken een goede prijs we ten te maken. Een lichtpuntje dus". Hiep hiep hoera wordt vandaag 7 jaait Papa - mama. nakelaar weet van wanten en kranten. 1 dat is Iker als en zich fndig is krant agblad. boek- |en. En belang- Ithema- tndacht t de tijd En dat logelijk- Üebuco, lm, dag. _3 seizoen, waar men itich bij Invang zoveel van voorstelde, Mep niet geheel naar wens. lans die zich terugtrokken, piers die niet op kwamen da to, het waren kinderziekten die la goed verloop van deze com- Juitie moeilijk maakten. Toch lird De Groote Slock 1 in de Baste divisie terecht kampioen. 1 team moest slechts één ge- p onze correspondente Bergen op Zoom - Leden van Ie Industriebond FNV willen la de vakantie gezamenlijk Ittie gaan voeren bij General |ïlectric Plastics (GEP) in ;en op Zoom. De directie I® GEP en de FNV zijn het eens geworden over een |*we-jarige cao. e leden van de Industrie- en IJWingsbond CNV en van de linie BHLP stemmen wel in met nieuwe overeenkomst. Dit be- dat de directie van GEP IUitvoering geeft aan gemaakte Inspraken met deze vakvereni- Voor de betrokken werk luiers betekent het contract an derhalf procent salarisverhoging T maatregelen voor herstel van 1 directie van GEP betreurt met de Industriebond FNV en overeenstemming is bereikt I hoopt dat de bond het eind- 14d alsnog zal accepteren. GEP «eft de Industriebond laten we- geen nieuwe gesprekken I --eer te willen voeren. I Kantoren l°D Pagina ,A2. tyjeningstijde.n: M 2.30/13.30-17.00 uur. ^neuzen: Rein van d'«?r Helm c!ditie-chef), Frank van C°°ten, 'ank Deij, Ton Koomen (sport), "arold de Puijsseleijr. IProvincie redacteur). [hist: Eugène Verstraeten editiechef) ^vertentie-exploitatie rSP.ecteur Zeeland: Menu, Privé tel. 09.3293459940. 1-93 uonze biljartmede>werker Isel - De Groote S.lock 1 in de eerste divisie en Roskam in de leede divisie zijn de kampioenen van de poolbiljart-compe- |.üe van de regio Zeeuws-Vlaanderen. v* A V** V TC lijk spel toestaan en won de overige wedstrijden. Ondanks die overheersende rol van De Groote Slock, waren de andere teams in deze divisie meer aan elkaar gewaagd dan in de voor gaande competitie en dat is veel belovend voor de toekomst. Start De Roskam uit Kapellebrug kan terugblikken op een vliegende start in de tweede divisie. Die sterke start bezorgde dat team ten slotte de titel, want de voor sprong die het in de beginfase opbouwde werd niet meer uit handen gegeven, al zat De Pol- derbar 2 uit Westdorpe De Ros kam steeds dicht op de hielen. Vrijdag 23 juli vindt de prijsuit reiking van deze competitie plaats in De Halle te Axel. Voor dat het echter zo ver is zullen de teams De Groote Slock 1 en 's-Lands Welvaren 2 uit Axel de finale van de beker-competitie spelen. Zij beginnen om 20.00 uur aan deze finale om de kolos sale Eijke Hoogendoorn-wissel- beker. Na afloop is er disco. EINDSTANDEN" Eerste divisie: 1. De Groote Slock 37 punten, 2. Ambassadeur 30, 3. De Tukker 26, 4. De Polderbar 19, 5. 's-Lands Welvaren A 16, 6. Les Amies 13, 7. 's-Lands Welvaren B 9, 8. La Chouette 7 punten. Tweede divisie: 1. Roskam 27 pun ten, 2. De Polderbar 2 25, 3. Les Amies 2 21, 4. Ambassadeur 2 12, 5. La Chouette 2 12, 6. De Groote Slock 2 5, 7. Café Sport 4 punten. Van onze verslaggever Ossenisse - Ossenisse maakt zich op voor het jaarlijkse Zomerfeest dat plaatsvindt van vrijdag 23 tot en met zondag 25 juli. Plaats van handeling is als altijd ge meenschapshuis Hof ter Nesse. Vrijdag 23 juli vindt daar vanaf 20.00 uur een bingo plaats. Een dag later zijn er vanaf 14.30 uur allerlei spelen voor kinderen, waaronder ponyrijden en rijden met trapauto's. Op het zelfde uur beginnen een schieting en een gaaibolling. Om 15.00 urn- gaat het Rad van Avontuur en het tritsen van start. Er zijn verder de hele middag verse wafels verkrijgbaar. In de ^aal van het gemeenschapshuis óegjnt om 21.00 uur een dans avond met medewerking van Dirk van de Voorde ter afslui ting van de tweede dag van het zomerfeest. Zo.odag 25 juli tot slot wordt er om 14.30 uur een schieting gehouden. De benefietschieting van schutterij Sint-Sebastiaan in Koe wacht voor het kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapten De Tjasker in Zaamslag leverde ruim duizend gulden op. Etienne Inghels (links op de fotOf overhandigde gisteren de cheque aan Piet Apers, voorzitter van het bestuur van het kinderdagverblijf. Van het bedrag wordt speelmateriaal gekocht zoals fietsen en zitautootjes. De initiatiefnemers voor de benefietschieting waren Etienne en Tiny Inghels. Zij hadden een kindje op De Tjasker en zijn ook beoefenaars van de handboogsport. Op het terrein van de schutterij probeerden ruim 150 schutters de vogels van drie staande wippen te schieten. Meer dan 150 sponsors werkten mee aan de schieting. Tientallen anderen stelden prijzen beschikbaar. foto wim kooyman DE in Breskens geboren ir. A. de Smit (64) is misschien wel de meest bekende ambtenaar van de provincie Noord-Bra bant. Hij werkte er tot zijn afscheid vorige week 36 jaar als projectleider wegen. Hij hielp als tech neut tussen de bureau craten in Den Bosch on der meer West-Brabant te plaveien. Van onze verslaggever Henk Boot IN het provinciehuis in Den Bosch spreken ze over 'Bram Brabant' als ze het over ir. A. de Smit hebben. Vertrouwensman voor menig gedeputeerde, tech nicus en work-aholic. Van hem is bekend is dat hij tijdens zijn sporadische vakanties het Fran se strand als tekentafel gebruik te om zicht te krijgen op ver keersproblemen van deze of gene weg. Zijn koosnaam geeft aan hoezeer Brabant het hart van deze 'emi nence grise' heeft gestolen. „Een prachtige provincie en dat moe ten we vooral zo zien te hou den." Zand en klei, bossen en water, industrie en weiland, ste den en dorpen: Brabant heeft het allemaal. Met daartussen linten van staal en asfalt voor de ont sluiting van de provincie. Tweede thuis In 1959 ontdekte Bressiaander De Smit Brabant als zijn tweede thuis. Als afgestudeerd ingenieur civiele techniek op de TH in Delft solliciteerde hij bij de sec tor wegenbouw van de provincie. Hij liet er een aanbod van oliegi gant Shell voor schieten. „Bra bant, wat heb jij daar nu te zoeken?," zeiden ze daar. Zijn antwoord: een bosrijke omge ving, waar zijn vrouw met haar astma volgens de artsen het best zou gedijen. „Al vroeg De Quay, die toen Commissaris der Koningin was, bij het zien van de aanbeveling wel of er geen katholiek te vin den was voor mijn functie." Ir. A de Smit: „Maffia kom je overal tegen, heus niet alleen in de wegensector.foto jan verhoeff Schipperszoon De Smit was thuis immers Vrij Evangelisch opgevoed. „In een sociaal voe lende gemeenschap zonder do minees met donderpreken." Maar zelfs een blijmoedige pro testant met het hart op de goede plek was destijds als ambtenaar in het roomse Brabant bijna een vloek. „Ik kies voor de beste," wist zijn chef De Quay uiteinde lijk te overtuigen. De Smit kwam al gauw in West- Brabant terecht. Treinend vanaf Den Bosch en verder fietsend of liftend met de auto van de uit voerder klaarde hij klus na klus. Tientallen provinciale wegen nam hij voor een nieuw plaveisel onder handen. De weg van Ber gen op Zoom naar Korteven zelfs driemaal. „Keien werden klinkers, klinkers beton en ten slotte legden we een compleet nieuwe weg naast de oude." Inspraak In die tijd duurde de voorberei ding drie tot vier maanden. Nu tien tot vijftien jaar. „Toen kon ik volstaan met een bezoek aan de pastoor en de voorzitter van de plaatselijke NCB-afdeling. Die zorgden er wel voor dat de mensen die het moesten weten, dat ook te weten kwamen." Nu kan er geen plan de inspraak in zonder uitgebreid communcia- tie-plan waarin staat hoe en wanneer de diverse doelgroepen benaderd moeten worden. „Het hele systeem wordt bureaucrati- scher. Dat is eigen aan ambtelij ke apparaten, het versterkt zich zelf. Vergeleken met 1957 is Brabant beter ontsloten. Toch laat de hoofdwegenstructuur volgens De Smit nog te wensen over. „Al geloof ik persoonlijk niet dat we overal voor autosnelwegen moe ten kiezen." Hij wijst op het sluipverkeer tussen Rotterdam en Antwerpen dat zich in Hal steren en Steenbergen door de bebouwde kommen wringt. „Dat probleem kan alleen met een nieuwe omleiding opgelost wor den." Als onderdeel van de Zoomweg-Noord tussen Dintel- oord en Bergen op Zoom wat hem betreft. Op die infrastructuur wordt vaak gescholden. Het vreet ruimte en het verkeer erop zorgt voor overlast, zeggen tegenstan ders. De Smit verloochent zijn technische komaf niet. „Afzien van nieuwe wegen helpt niet. Mensen gaan er namelijk niet minder om rijden. Die hebben behoefte aan sociale contacten en daarom verplaatsen ze zich, zij het weinig selectief." Zeker voor mensen die op drie hoog of hoger wonen, is de auto volgens De Smit het middel om een stukje vrijheid te proeven. „De manier om uit de getto's te komen." Hij pleit voor een beter samenspel tussen denkers en doeners. „Beleidsmakers kunnen optimale keuzes maken als ze het creatieve vermogen van technici inschakelen om de ne gatieve effecten van maatschap pelijk noodzakelijke ingrepen te beperken." Veiligheid Niet alleen de kwaliteit van de infrastructuur, ook de veiligheid ervan, houdt De Smit bezig. Eén verkeersdode in Odiliapeel was in de jaren zeventig goed voor protesten. „Stop de kinder moord," stond bij oud-gedepu teerde Brokx in Den Bosch op de stoep. „Totdat de macht van de getallen toesloeg en je bij tien verkeersdoden eigenlijk niemand meer hoorde." Desondanks heeft De Smit na dien wel 400 kilometer fietspad in Brabant aangelegd. Terugkij kend op zijn carrière geeft hem 'die voorziening ter bescherming van de zwakkere verkeersdeel nemers' zeker zo veel voldoening als de aanleg van een miljoenen project als het Mark-Vlietkanaal bij Roosendaal. „Eind jaren ze ventig paste het in het beleid dat iedere stad een haven met goede aan- en afvoerverbinding had." Werken aan wegen betekent werken met aannemers. Sinds de affaire in Limburg een pikant punt. De Smit kent de verhalen over reisjes en geschenken waar mee ambtenaren en bestuurders worden gepaaid. „Over de hele wereld worden orders via rela ties verworven. Maar je mag je als ambtenaar of bestuurder niet laten bevoordelen. Maffia kom je overal tegen, heus niet alleen in de wegensector." Iedere aanbesteding in Brabant, hoewel lang niet altijd openbaar, is volgens hem goed gemotiveerd schriftelijk aan GS voorgelegd en gesanctioneerd. „In principe komt iedereen in aanmerking, maar je komt er na verloop van tijd wel achter wie echt kwaliteit levert of wie voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten. Daar houd je een volgende keer dus rekening mee." BUSREIS - Het Feest- en Ac tiviteiten Comité van de Stichting Dorpsbelangen houdt dinsdag 27 juli een bus reis naar Brugge. Op het pro gramma staat een rondleiding, een boottocht en een bezoek aan een brouwerij en een brouwerijmuseum. Vertrek om 7.30 uur vanuit Ossenisse. FIETSTOCHT - Het Feest- en Activiteiten Comité houdt maandag 2 augustus een fiets tocht langs fraaie plekjes in Zeeuws-Vlaanderen en het Belgische Waasland tot aan de heide van Waasmunster- Roosenberg. In de middaguren is er een bezoek' aan de Abdij Roosenberg. Het v ertrek is om 8.00 uur. CLINGE - Café De Landbouw, 15 uur ker- misschieting. SAS VAN GENT - De Engelenroos, 14.00 uur kaar ting. HEIKANT -'t Heike, 13.30 uur bejaa.rden- schieting. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 28 personen. Hoge vogel: E. Goossens, eerste zijvogel: J. Bos man, tweede zijvogel: O. de Schrijver, grootste aantal (4): A. Meersman. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, bejaardenschieting met 22 personenm. Hoge vogel en twee de zijvogel: R. Bogaert, eerste zij vogel: F. de Meyer, grootste aantal (5): R. Vermeulen. vOssenisse - Camping Mussenist met 18 personen. Hoge vogel en grootste aantal (5): P. Waumans, eerste zijvogel: S. Maas, tweede zij vogel: G. Piessens. Hulst - Zaal De Kroon met 29 personen. Eerste hoge vogel en eerste z.ijvogel: J. van Kerckho- ven, tweede hoge vogel: J. Dob belaar, tweede zijvogel: R. de Sterke, grootste aantal (7): F. Boussen. Aardenburg - Handboogggilde Sint-Sebastiaan, puntenschie- ting met 22 personen. Hoge vogel en tweede zijvogel: M. Minnaert, eerste zijvogel: J. van Iwaarden, derde en vierde zij vogel: R. de Wispelaere, grootste aantal (7): H. Menue. Stand kampioen schap: 1. N. van Daele 57 pun ten, 2. M. Minnaert 49, 3. G. de Valcke 41, 4. R. de Wispelaere 39, 5. H. Menue 35 punten. Blok- schieting met 22 personen. 1. P. van Vooren. Stand kampioen schap: 1. G. de Valcke, 2. Th. Lampaert, 3. J. Thilleman, 4. P. van Vooren, 5. H. Menue. Kwadendamme - Jubileumschie- ting Victoria voor Michel Bak ker, Jaap Wouterse en Rinus Steenbakker (25 jaar schutter). Deelname 64 personen. Wip 1: hoge vogel: M. Verdonk-, eerste zij vogel: Sj. Raas, tweede zij vo gel: J. Platschorre. Wip 2. hoge vogel: W. Nije, eerste zijvogel: S. de Jonge, tweede zijvogel: Rina de Jonge, derde zij vogel: Sj. Raas, vierde zij vogel: J. Wouter- se. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs met 24 personen. Eerste hoge vogel: J. Bos, tweede hoge vogel en tweede zijvogel: A. Pik kaart, eerste zij vogel: P. Maat, derde zijvogel: A. de Jonge, vier de zij vogel: Ko van de Dries, grootste aantal: J. Koens. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 31 personen. Hoge vogel: me vrouw Hermans, eerste zij vogel: E. Vervaet, tweede zij vogel: G. Baart, grootste aantal (4): F. de Waal. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaargetijden, bejaardenschieting met 13 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: F. de Kint, twee de zijvogel: F. de Meyer, grootste aantal (5): P. d'Hondt. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 17 personen. Hoge vogel: M. van Hoeke, eerste en tweede zij- vogel: R. d'Hondt, grootste aan tal (8): M. Suy. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 31 personen. Hoge vogel: G. Baart, eerste en tweede zijvogel: F. Martens, grootste aantal (3): Th. de Caluwé. IJzendijke - Zaal Hofzicht met 25 personen. Hoge vogel: R. van de Vijver, eerste zijvogel: F. Blaakman, tweede zij vogel: H. Dellaert, grootste aantal (4): F. de Veirman, bekerwinnares: M. Breyaert. Ossenisse - Camping De Zee meeuw met 32 personen. Hoge vogel: W. Dilman, eerste zijvogel en grootste aantal (3): G. Ver- cauteren, tweede zijvogel: R. Kant. Graauw - De Friezen, schieting staande wip met 68 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: H. Sorber, tweede hoge vogel: M. van Hul, eerste zijvogel: P. van Driessche, tweede zijvogel: A. Biddelo, derde zijvogel: R. de Beleir, vierde zijvogel: M. van de Merle. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Waitz, tweede hoge vogel: E. Troch, eerste zijvogel: A. Bidde lo, tweede zijvogel: P. Steyaert, derde zijvogel: P. de Waal, vier de zijvogel: J. Vermeire. Axel - Ons Vermaak, kampioen schap Groot Axel met 50 perso nen. Uitslag: 1. Ons Vermaak, Axel 92 punten; 2. Sint Sebasti- aan, Koewacht 82; 3. Sint-Se bastiaan, Zuiddorpe 51 punten. Individueel kampioen: D. de Vrieze, Westdorpe. Ossenisse - Camping Mussenist met 38 personen. Hoge vogel: G. Verstraten, eerste zijvogel en grootste aantal (4): W. Marevoet, tweede zij vogel: P. Vereecken Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 19 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: P. Neve, tweede zijvogel. E. Hulshout, grootste aantal (7): G. van Cauteren. Hoofdplaat - Zaal De Vriend schap met 26 personen. Hoge vogel en eerste zij vogel: L. Mar tens, tweede zijvogel: E. Trivoli, grootste aantal (4): L. Martens en H. Pauwels. Terneuzen - Westerschelde, schieting staande wip met 42 personen. Eerste hoge vogel: W. Landsman, twede hoge vogel: F. van Swaal, eerste zij vogel: E. Verschuren, tweede zijvogel: P. van Guantum, derde zijvogel: O. Vermeire, vie.rde zijvogel: J. Ver straten. Uulst - De Blaauwe Hoeve, bond VG^or ouderen met 72 personen. Bieden: 1. B. Wilner2. R. van de Bra.nden, 3. E. de Blc^ck. Hengstdijk - Camping De Vogel met 45 personen. Bieden: 1. C. Burm, 2. mevrouw Hoop, 3. A. van Gink. Jokeren: 1. mevrouw Puyenbroek, 2. mevrouw Marti- nu, 3. P. van Oosterwijk. Koewacht - De Lange Akkers, bond voor ouderen met 18 perso nen. Bieden: 1. E. Sturm, .2. A. Bonne, 3. M. van Hove. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 32 personen. Bieden: 1. J. Hamelink, 2. H. van Water schoot, 3. M. van Hoeke. Joke ren: X. mevrouw De Cock, .2. mevrouw Sponselee, 3. mevrouw De Vos-Pieters. Hoek - Camping De Braakman met 68 personen. Bieden: 1. me vrouw Blommaert, 2. R. Linthout, 3. W. Riemens. Joke ren: 1. B. vam Oostende, 2. D. van Straten, 3. mevrouw Patijn. Hulst - Zaai1 Time Out met 24 personen. Bieden: 1. A. Nijs, 2. P. Tieleman, 3. A. de Bruijn. Joke ren: 1. H. Martinu, 2. S. van de Lee. Hengstdijk - Camping De Vogel met 83 personen. Bieden: 1. me vrouw De Waal-Baart, 2. K. Vla mink, 3. mevrouw Hemelaar. Jo keren: 1. J. van de Bos, 2. me vrouw Jansen, 3. mevrouw Cor- dier. St.-Jansteen - Zaal t Centrum met 26 personen. Bieden: 1. me vrouw Van Dorselaer-Boon, 2. P. Jonkers, 3. mevrouw J. Jonkers. Jokeren: 1. mevrouw Lernout, 2. mevrouw Hamelink, 3. B. Esse- ling. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren met 56 personen. Bieden: 1. F. van de Ende, 2. F. Bogaert, 3. R. Sloot. Jokeren: 1. J. Herman, 2. mevrouw De Bruijn, 3. me vrouw Medreu. Hoek - Camping De Braakman met 28 personen. Bieden: 1. me vrouw Temmerman, 2. H. de Ruyter, 3. W. Taalman. Jokeren. 1. mevrouw Patijn, 2. mevrouw Ketting, 3K. Knipscheer. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum met 42 personen. Bieden: 1. P. Cornelissen, 2. mevrouw Van Dorselaer, 3. mevrouw Zwarte- lee. Jokeren: 1. mevrouw Lern out, 2. mevrouw Bogaert, S. me vrouw Esseling. Sas van Gent - De Roselaer, bond voor ouderen met 12 perso nen. Uitslag: 1. A. Vervaet/me- vrouw A. de Kort, 2. A. Vale,/D. Rammeloo, 3. mevrouw G. de Buck/F. de Kort. Zuiddorpe - Het Kaaike, gecoör dineerd ouderenwerk. Uitslag: 1. A. de Mey/E. van Damme/ Bracke, 2. A. van Damme/E. Baert, 3. H. van Waes/I. van der Hoofd. Poedelprijs: A. Herwegh. Heikant - 't Heike, organisatie KBO met 33 personen. Uitslag^: 1. M. Ruijloft./C. Baaijens en P. Bouvre/M'. de Groene-Danckae- rt, 2. P de Bot/M. Ferket-De Beule, 3. A. Ferket/A. de Cock- van Vlierberghe. St.-Jansteen - De Warande, or ganisatie KBO. U itslag: 1. A. van Remoortere, 2. E de Windt en W. de Windt, 3. Th Kints. Ossenisse - Hof ter Nesse, orga nisatie bond voor ouderen met 12 personen. Uitslag: 1. E. de Maat/M. de Waal-Cambeen, 2. J. Schrauwen/J. de Wiaal-Hame- link, 3. A. Mannaert/R. Reyns-de Kort. Ossenisse - Camping De Zee meeuw met 52 personen. Hoge vogel: F. Moorthamer, linker zij vogel: J. Soeters, rechter zijvo gel: J. de Waal, grootste aantal (8) Ph. Boon. (ADVERTENTIE) Ga voortaan als kenner. Want met het unieke boekje 'Alle Duitsers dragen een Lederhose' voelt u zich al snel thuis in het Duitse leven. U krijgt het kado, zolang de voorraad strekt, als u voor 500,- aan Duitse Marken haalt bij GWK.

de Stem | 1993 | | pagina 13