iluis gaat steeds vaker op de culturele toer Strengere regels voor Mestac' man □xixil sin IARKT ND POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ig willen Ie. Neelemans ollege Sas bekijkt of voorschriften voor bedrijf verbeterd kunnen worden ury keurt honderden ekpaarden in IJzendijke De 6ongeëvenaarde smeltkroes' gaat van start 6Denk nog eens na over vergoeding voetbalclubs' ZEELAND C3 V Sasse college denkt met de keven hinderwetvergunning Ifeif D H MARKTEN Slibboekje over P.C. Boutens Folklore op Bourgondische Krabbenfoor L-stem ZATERDAG 17 JUL11993 l-jnze verslaggever - De gemeente Sluis [ijt zich, naast koopcen- in toenemende mate [Ceel te manifesteren. De Ldelijkse koffieconcerten jaar een voorbeeld van, tjals de exposities in de Uskelder van het Belfort. (tavond werd daar een ten toonstelling geopend waarmee Sluis hoge ogen gooit. Onder de naam 'Provinciale Prijs voor Kunstambachten en Industriële Vormgeving 1992' is er tot half augustus werk te zien van een aantal kunstenaars uit Vlaande ren. Glasobjecten, afgewisseld met keramiek, vullen de ruimte onder het stadhuis, waar in het verleden vooral schilderijenten toonstellingen te zien zijn ge weest. Wethouder van cultuur A. Oos terling verwees daar in zijn ope ningstoespraak naar „Deze ten toonstelling bewijst dat er niet alleen op doek grote artistieke prestaties worden geleverd." Hij liet blijken hoge verwachtingen te hebben van de nieuwe stich ting Raadskelder in oprichting, die voortaan de tentoonstellin gen in Sluis zal organiseren. De huidige tentoonstelling is in gericht door de Dienst Cultuur van de Provincie West-Vlaande ren. Ook hierop ging de wethou der in. „Sluis biedt opnieuw plaats aan een initiatief uit Vlaanderen. Het begint een goe de traditie te worden dat uitin gen van samenwerking op cultu reel en euregionaal gebied in Sluis plaatsvinden. Daar waar Zeeland en Vlaanderen samen werken, komt Sluis in beeld." Als voorbeelden hiervan noemde hij de uitreiking van de Visser- Neerlandia prijs en de presenta tie van het woordenboek der Vlaamse dialecten. Namens West-Vlaanderen voer de gedeputeerde G. Defreyne het woord. Hij ging nader in op de organisatie van de Provinciale Prijs en benadrukte de goede culturele contacten tussen Oost en West-Vlaanderen en Zeeland. Voor de gelegenheid had hij het Groot Woordenboek van oud- Sluisenaar Van Dale geraad pleegd. Als betekenis van 'Raadskelder' had hij gevonden: taveerne, tapperij in de kelder van een raadhuis. „Het zou kun nen. Ik zie glas rondom mij en een lange toog", aldus Defreyne. ondernemingsgeest. groep opdrachtgevers [daarvan willen wij ons een professional. en crediteuren- harafsluiting. (iet liquiditeitbeheer. In de meest brede zin IHEAO-BE) en enige jaren] |tus, WordPerfect 5.1 en i u beschikt over leidina- I jaar. buituur en een zeer open Isvoorwaarden. |heer F.A. Sudijn, enummer 931902 kunt u 4530 AB Terneuzen. I-onze verslaggever is van Gent - B en W van Sas van Gent bekijken of de Lerp-beschikking (voorschriften) voor de komst van kafzetcoörperatie Mestac uit Veldhoven op het Ka- ieiland bij Sluiskil verbeterd kan worden: Het be- Ijfwil daar een fabriek bouwen voor de opslag en Jïibutie van drijfmest. teren een slag om de arm. „Wij vinden de voorschriften vrij scherp. Je kunt natuurlijk niet het onmogelijke vragen, want anders worden we door de over heid teruggefloten". Omdat de bewoners bang blijven voor veel overlast moet de ge meente samen met Mestac op zoek gaan naar een alternatieve locatie in de Kanaalzone. „In het Plan van Aanpak staat duidelijk dat deze plaats de vestiging van een dergelijk bedrijf niet toe laat", zei M. Vereecken van de Sasse Welzijnsraad. „De omge ving heeft nu al last van milieu hinder". Goethals voegde daaraan toe dat jouder Platschorre reageer- [iierwee op de bezwaarschrif- hij gistermiddag kreeg liet Contactorgaan gemeen- L Sluiskil, de Stichting Wel- lad Sas van Gent en na ts 62 bewoners en acht be lten in de omgeving van de te twen fabriek. Sluiskillenaar 1 loethals overhandigde hem |gaast een petitie die is opge- door de inwoners van Sas leent en Terneuzen die be te: maken. Uitie |i»de tegemoet te komen hij volgende week een gesprek aile bezwaren. De eisen die heeft met de directeur van ifontwerp-beschikking wor- j/festac om eventueel een andere locatie te vinden. Goethals wees hierbij op het standpunt van de gemeente Terneuzen dat het nog op te stellen dorpsplan Sluiskil niet verder mag worden belast door milieulasten van een bedrijf zoals op het Kanaaleiland is ge pland. Platschorre was hiervan niet onder de indruk. „Daar lig ik niet wakker van. Als ik iets aan Terneuzen vraag geven ze nooit thuis". In ieder geval benadrukte F. Saerens van het Contactorgaan gemeenschap Sluiskil dat de om wonenden tot de laatste snik doorvechten als de hinderwet vergunning toch wordt afgege ven. „Wij begrijpen uw bezwa ren. Voor ons is het ook geen makkelijke beslissing", ant woordde Platschorre. bieden volgens het bge de garantie dat er nau ws meer van overlast sprake fezijn, [xzwaarmakers denken daar 1*1 anders over. Uit de be- Whriften komt nadrukke- I naar voren dat de ontwerp- kikking veel te soepel is op ted. De kans is volgens hen |j steeds groot dat de bewo- t hebben van stank-, ge- li- en verkeersoverlast. „We i zeer zeker de zaak bekij- «f er verbeteringen aange- it kunnen worden", zei Ischorre. „Daarbij moet ik opmerken dat Mestac nu al kiemen heeft met de voor- prden die wij gesteld heb- laneente bekijkt de zaak nog tinaar Platschorre hield gis- ïnt. onze correspondent lendijke - Zondag wordt op het marktplein van IJzendijke vierjaarlijkse trekpaardenkeuring gehouden. Hieraan zal rten deelgenomen door enkele honderden trekpaarden uit !»gie en Nederland. Iven uw krant tijdelijk op uw [nt u in dit gebied uw kran ering van speciale De Stem «Mangnus,°Peter van Reijen, vele verkooppunten. Onder- net kantoor van De Stem bij i bem, dan zullen wij de bonnei galiiod l»IC U1UCLCU Z.U1" fcs sturen. U kunt ze ev sdat de vele duizenden bezoe- nze kantoren. Lhtpost Europa kost 4.- pe |gseizoen, verloopt verre var artraging aan. Wij kunnen dan ge aflevering op het vakantie' bn wij helaas, om fouten te Hieronder niets invullen BijkAgtsch. Straatcode Reden: Verzen dwijze: Vak.geb. Portik.: bonnen verzonden. Toezending van: t/m d.o. m.d. af 11.00 uur zullen de paar- a in de verschillende rubrie- iworden gekeurd door enkele ihndige juryleden, waaron- ïA. de Dobbelaere uit IJzen- Se en M. IJsebaert uit Axel. 'Hitter van deze Nederlands- cgische jury is B. IJsebaert uit de folkloristische dag op wdag en de trekpaardenkeu- lop zondag wordt het een V weekendje voor IJzendijke. 'knokploeg' bestaande uit van Merode, Ronald Wie- Martin Cammaert en Ar- ïd van Kerkvoorde zal samen organisatie moeten zor- en de honderden paarden S in Petit Paris kunnen oen. De paarden worden in 5®e straten in de nabijheid "Ode Markt opgesteld. o kopen op begrip van de wiking en we rekenen er op er geen auto's in de straten staan," aldus George Ca- j die samen met Pol van de ïWdeze keuring organiseert, '«o het ons vraagt: weinig is 'dinerend als de intense "«tussen mens en zijn trek- Onze voorvaderen wisten ^et trekpaard stond .'hij de boer", aldus George J P°1 van de Vijver. Het kan zondag dan ook een "/"g genieten van hengst- merries. Spectaculair is "et optreden van de vier- Sznen Voor de waarschijnlijk n bezoekers is er een "s Parkeerterrein beschik- halverwege de Oranjes- i&vu'k keuring zijn er nog "kiende andere wedstrij- zoals de wedstrijd kam- i teur' Bierbij wordt ge- P het toilet van het trek- het voorbrengen en het (J*n de trotteur. De prijs ew uitgereikt door bur- J Bruize, die zondag- JL? °.m 11-00 uur de ope- s pJechttgheid voor zijn reke ning neemt. Ook is er een wed strijd voor de best dravende merrie. De bezoekers kunnen te vens een bezoek brengen aan het streekmuseum, waar tot en met 7 augustus de bekende paarden- schtlder Ton van der Weerden exposeert. „IJzendijke is de enige plaats waar in zo'n groten getale de Belgische en Nederlandse paar den elkaar bekampen in een keuring," aldus George Calon, die aangeeft dat de juryleden bij de trekpaarden zullen letten op het algemeen voorkomen, het type, de kwaliteit van het benen- werk en de gangen over de baan. De vierde internationale paar- denkeuring zal waarschijnlijk omstreeks 17.30 uur worden af gesloten. (ADVERTENTIE) GROOTSE FOTO'S IN 1 UUR Vraag naar onze spaarkaart voor GRATIS ontwikkelen en afdrukken. FOTO-STUDIO BIERKAAISTRAAT 10 HULST 01140-13084 Frans Saerens van de Sluiskilse dorpsraad overhandigt de bezwaarschriften aan de Sasse wethouder J. Platschorre (rechts). Gentse Feesten zo langzamerhand begrip in België en omringende landen De Gentse Feesten zijn zowel in België als in de omringende landen een begrip. In 1843 werden ze voor het eerst gehou den, toen als vervanger van de vele zomerse wijkkermissen. Na de Tweede Wereldoorlog verschraalden de fees ten, onder invloed van kust- en buitenlandse vakanties en de toege nomen mogelijkheden van ander amusement. Dankzij volkszanger Walter de Buck en zijn companen werd het feest eind jaren '60 nieuw leven ingeblazen. De combinatie van amu sement, creativiteit en cultuur trok de laatste jaren meer dan een half miljoen bezoekers. Van onze verslaggever Ronald Verstraten HET IS niet de bedoeling dat Gentse dames, of hun zusters uit Nederland, Frankrijk, Duitsland en Italië volgende week woensdag of zaterdag een kind krijgen in Gent. Dan is namelijk het Bureau Geboorten van de stedelijke diensten ge sloten. En met doodgaan kun je beter ook een dagje wachten, want het Bureau Overlijdens is op die dagen eveneens dicht. Honderdduizenden bezoekers bevolken vanaf vandaag tien dagen lang de Gentse binnen stad, want De Fjieste zijn weer aan de gang. Van Sint-Veerle- plein tot Bij St.Jacobs en op Groenten-, Koren-, en Vrijdag markt is er dag in dag uit van alles te beleven op het gebied van muziek, toneel, straatthea ter, tentoonstellingen en am bachten. Dat vergt nogal wat organisatorische voorbereidin gen, resulterend in een dikke map die de Dienst Voorlichting heeft volgestopt met allerlei maatregelen en mededelingen. Het Gentse openbare leven wordt totaal ontregeld. Sport hallen zijn gesloten, het haven kantoor, de bibliotheek en het stadsarchief eveneens. Reisdo cumenten kunnen op beperkte tijden worden afgehaald, het huisvuil wordt niet opgehaald, de werkloosheidscontrole is 'uitzonderlijk gesloten'. De op somming van wat er niet door- Willem Vermandere en begeleiders valt evenwel volstrekt in het niet, vergeleken bij wat er allemaal wel gebeurt. Programma Om dat te weten te komen, kun je dagelijks van 9.30 uur tot 17.00 uur terecht bij de Dienst Voorlichting, in de Crypte on der het stadhuis. Daar zetelt ook de Dienst Toerisme die zelfs tot 21.00 uur openblijft. De diensten geven informatie over de honderden evenemen ten en optredens die je op de Gentse Feesten kunt meebele ven, vastgelegd in een omvang rijke programmabrochure. Maar ook kun je er terecht voor eenvoudige raadgevingen, of voor een folder 'ter preventie van zakkenrollerij'. Of ze daar vroeger ook al last van hadden, vermeldt de per sinformatie niet. Maar onge twijfeld zullen ook de eerste edities van de Feesten hun schaduwkanten hebben gehad. Honderdvijftig jaar geleden werd de basis gelegd voor het 'visitekaartje van de Artelvel- destad', zoals burgemeester Temmerman het uitdrukt. De vele wijkkermissen werden ver vangen door één groot feest. Niet alleen vanuit praktisch oogpunt, maar ook omdat dit aansloot bij een trend die zich in heel België manifesteerde: in tal van steden creëerde de toen almachtige burgerij een jaar lijks evenement dat haar stan ding moest uitstralen. Arbeiders In het begin was het Gemeente feest, zoals het toen werd ge noemd, in handen van de bur gerklasse en onderscheidde zich door heel wat van stads wege georganiseerd of gesubsi- Guido Belcanto dieerd elitair vertoon. Wel wa ren er toen al de gratis toneel voorstellingen en de kosteloze openstelling van de museums. Gaandeweg werd de invloed van de arbeidersklasse groter en sloten tal van wijk- en buurtverenigingen aan bij het feest. Na de Eerste Wereldoorlog ver loren de Gentse Feesten defini tief hun elitaire trekjes en bloeiden ze op als democratisch volksfeest, verspreid over de hele stad, een hele week lang. Door de groeiende welvaart na 1945 ging het echter bergaf waarts en halverwege jaren zestig leek het bijna afgelopen. Walter de Buck blies het feest nieuw leven in, zodat dit jaar toch het honderdvijftigjarig ju bileum gevierd kan worden. Dat gebeurt onder meer met een tentoonstelling in het mu seum Arnold Vander Haegen en een fotoboek. De Buck is er ook dit jaar weer bij. Met zijn groep verzorgt hij vanavond om 20.00 uur het openingsconcert op het grote podium nabij de Sint-Ja- cobskerk. In de loop van de avond treden daar verder To Chto Nado uit Roemenië, Ma- cavity's Gat uit Engeland en de legendarische groep The Troggs op. In de tent en in de Droom- tent bij Sint-Jacobs zijn er op tredens van diverse Belgische en twee Roemeense groepen. In de Baudelokapel is er eerst theater van De Vieze Gasten om 21.00 uur, gevolgd door een muzikale ontmoeting met Koen de Cauter (ex-Waso), Wannes van de Velde, Diek van der Harst en Jo Vanhoute. De laat ste twee voorstellingen komen dagelijks terug, telkens om 24.00 uur. Zoals gebruikelijk gaan de Feesten vanmiddag al van start met een grote openingsstoet vanaf de Kartuizerlaan via on der meer Korenmarkt en Braunplein naar de Oude Bees tenmarkt. Dit jaar nemen er 65 groepen deel aan de stoet, die om 14.00 uur vertrekt. Het pro gramma vermeld voor vandaag onder meer optredens van Les Charmeurs en de LSP-band (Korenmarkt, 21.00 uur en 23.00 uur), een openlucht-ten toonstelling van schilderijen en tekeningen op de Groenten- markt, het le Babydoll Kinder droomfestival op het Sint- Michielsplein en jazz en folk muziek op het Podium Koren lei. Smeltkroes 'Een ongeëvenaarde smelt kroes', is de omschrijving die burgemeester Temmerman aan het feest geeft en die lijkt te recht, gelet op de vele artiesten en groepen uit diverse landen die tot en met het volgend weekend optreden. Zo zijn er tal van deelnemende landen aan het marionettenfestival 'Puppetbuskers' op het Braun plein, muziekgroepen uit Groot-Brittanië en Nederland op verschillende podia. Maar ook Vlaanderen zelf levert de nodige bijdragen. Veel bekende Vlaamse popgroepen, waaron der Betty Goes Green en Jo Lemaire, maar ook tv-persoon- lijkheden als Frank de Gruyter, Marcel van Tilt en Roel van Bambost, die presenteren. En uiteraard geven bekende zan gers als Willem Vermandere, Guido Belcanto en Johan Ver minnen de Feesten een extra Vlaams tintje. Hardrijders op de bon Oostburg - De politie in Oost burg heeft gisteren twee snel heidscontroles gehouden. Tus sen 08.30 en 22.00 uur werd gecontroleerd op de weg van Draaibrug naar Aardenburg waar maximaal tachtig kilo meter per uur gereden mag worden. Van de 437 gecontro leerde voertuigen kregen er 39 een bekeuring. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 132 kilometer per uur. Het deel van de Nieuwstraat buiten de bebouwde kom van Oostburg werd tussen 10.10 en 11.45 uur op snelheid gecon troleerd. Van de 558 passeren de voertuigen reden er 68 te hard. De hoogst gemeten snel heid was daar 124 kilometer per uur. Jongeren vernielen bermpaaltjes Oostburg - Een patrouille van de politie in Oostburg betrap te donderavond rond 22.30 uim vijf jongeren die aan de Phllipsweg in Oostburg berm paaltjes vernielden. Ze komen uit het Brabantse Huybergen en waren bezig met een drop ping. Ze werden naar het bu reau gebracht en nadat ze ne gentig gulden betaalden voor de schade mochten ze hun weg vervolgen. Aardenburg VOLKSDANSEN - Ter gele genheid van de braderie wor den vandaag in Aardenburg drie folkloristische dansvoor- stellingn gegeven. De optre dens zijn: 14.00 uur: Markt: 15.00 uur: Kaaipoort; 15.45 uur: Coensdike. Er treden bin nen- en buitenlandse groepen op. Terneuzen Burgerlijke stand Geboren: Jan, zv J. Agatowski- Berk, Terneuzen; Niec'k, zv M. Elderson-Poppe, Terneuzen; Ke nan, zv M. Güneg-Atmaca, Ter neuzen; JNico, zv M. Huijssen-Van Zundert, Terneuzen; Nora, dv M. Aknouch-Mounach, Terneuzen; Elvera, dv L. de Haas-Haak, Ter neuzen; Cennet, dv H. Sever-Se- ver, Terneuzen; Arzu, dv H. Se- ver-Sever, Terneuzen. Getrouwd: E. van Britsom en M. Knuist, Terneuzen; K. van Bezu en N. Buijsse, Terneuzen; J. Hof man en M. Donze, Terneuzen; M. Meertens en G. Haulez, Terneu zen; Overleden: Emile Vanhuffel, 64, Terneuzen; Hendrik Berg, 93, Terneuzen; Adriana Pladdet, 84, Terneuzen; Jan Nijssen, 85, Ter neuzen; Charles van der Sloot, 86, Terneuzen; Olga de Rijcke, 88, Terneuzen; Jan van der Wagt, 63, Terneuzen; Pieternella Lievense, 92, Terneuzen; Anthonie Meule- man, 47, Terneuzen. Kapelie - Veiling Holland: Blok appelen: Vista Bella 80/90 1-2 28, 70/80 1-2 57, 60/70 1-2 23. Zacht fruit. Blok: Framboos 200g r. 1-1 168, 1-2 120. Zwarte bes 500 gr. I-1 135, 1-2 106. St. Hubert 1-1 141, 1-2 98, Opal 1-1 216, 1-2 185. Klasse II St. Hubert II-1 58. Opal II-I 110, II-2 67. Kavel::: rode bes 500 gr. 50-120. Rondom 500 gr. 100-120. Rotet 500 gr. 90-120. Rosetta 500 gr. 60. Stanza 200 gr. 60-80. Framboos 200 gr. 100-150. Schonemann 200 gr. 100-130. Glen Glova 200 gr. 90. Witte bes 200 gr. 20-40. Zwarte bes 200 gr. 40-50. Bramen 1250 gr. 130-170. 200 gr. 130-190. Opel 150-190. Ontario 50. Pruim nt. 240. Czar 110-150. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Oostburg - „Toen de raad akkoord ging met een vergoeding van schoonmaakkosten voor voetbalverenigingen kon je ver wachten dat ook andere verenigingen zouden aankloppen. Dat is nu gebeurd door twee tennisverenigingen. Ik vind dan ook dat we de schoonmaakvergoeding aan de voetbalverenigingen opnieuw moeten overwegen". Dit zei J. Quist (CDA) deze week tijdens de gemeenteraadsvergadering in Oostburg. Öe tennisverenigingen de Bos- kreek en Ludo et Emergo had den in een brief aan de gemeente hun ongenoegen kenbaar ge maakt over de subsidieverstrek king en de vergoeding van schoonmaakkosten aan voetbal verenigingen. „Die verenigingen stellen terecht dat dit onrecht vaardig is," vervolgde Quist. „Zoiets konden we verwachten, straks komt de duivensportver eniging ook en ga zo maar door. De PvdA en DenT-fractie zijn toen echter wel akkoord ge gaan." Volgens Pvda-er J. Wielakker zag zijn fractie dit toch wel anders. „De privatisering moet zo snel mogelijk rond komen. We hebben er nu een bedrag voor gevonden," zei Wielakker. Vol gens wethouder L. Cuelenaere- Faes had ook zij de bui zien aankomen. „Laat de gebruikers de ruimten zelf schoonmaken, hebben we toen voorgesteld, maar er is anders beslist. Er zijn nog geen andere verzoeken bin nengekomen. Ook privatiseren zal niet zo makkelijk zijn. De tennisverenigingen komen wel het eerst aan bod. We zullen het voorstel van de heer Quist bekij ken en dan komen we er nog op terug." Van onze verslaggever Middelburg - In de Zeeuwse Slibreeks is deze week een nieuw deeltje verschenen. Het is een analyse van het gedicht 'Domburgsch Uit zicht' van P.C. Boutens. In 1993 wordt de vijftigste sterf dag van Boutens herdacht. In zijn geboorteplaats Middelburg is tot 12 september een tentoon stelling te zien (in de Zeeuwse Bibliotheek) over zijn leven en werk. Het gedicht 'Domburgsch Uitzicht' dateert uit 1931, toen het verscheen in de bundel 'Be zonnen Verzen'. Het is een van Boutens' bekendste gedichten. Het wordt geanalyseerd door Dr. A.L. Sötemann, oud-hoogleraar in de nieuwere Nederlandse let terkunde aan de Rijksuniversi teit Utrecht. Sötemann geldt als een autoriteit op het gebied van tekstinterpretatie. Domburgsch Uitzicht is het 61e deel in de Slibreeks. Het boekje is geïllustreerd door beeldend kunstenares Martiene van Os. De Slibboekjes worden uitgegeven door de Stichting Kunstuitleen Zeeland in Middelburg. De raad ging verder ook ak koord met een uitgave van 4 ton voor het bouwrijp maken van een bedrijventerrein aan de Oranjestraat in IJzendijke en het bescMkbaar stellen van een kre diet van 30 mille voor een nieu we cv- installatie in de brand weergarage en de jeugdsoos. Bergen op Zoom - De 29e Bourgondische Krabbenfoor 'in de historische binnenstad van Bergen op Zoom draait dit jaar rond het thema folk lore. Van donderdag 29 tot en met zaterdag 31 juli kunnen- bezoe kers van de Markiezenstad op een zevental locaties volop ge nieten van internationale folklo ristische muziek en dans. Na een maandenlange voorbe reiding is de organiserende Stichting Bergse Ondernemers Belangen er in geslaagd zelfs groepen uit Rusland en China naar West-Brabant te halen. „Het toeval wil dat ene Alexan der Gorbatsjov de balalaika be speelt bij het Russische Kwartet dat Kozakkenmuziek uit de voormalige Sovjet Unie ten ge hore komt brengen. The Chinese Minority Group Buji presenteert traditionele Oosterse cultuur met muziek, dans en acrobatiek. Uit Nederland hebben we de vijftig leden tellende Friese Ljouwerter Skotsploech, de Oriental Breeze en een in Am sterdam wonende Turkse mu ziekgroep gevraagd op te treden. Daarnaast geven volksdansgroe pen uit Belgie, Aruba, Afrika, Polen en Tjechië acte de presen ce op de Krabbenfoor in Bergen op Zoom," aldus de toelichting van het organiserend winkeliers comité. Hoofdactiviteiten tijdens de Bourgondische Krabbenfoor zijn een kunstmarkt op de binnen plaats van het Markiezenhof, oude ambachten in de Lie vevrouwestraat en Steenberg- sestraat, kinderactiviteiten, mo deshows en muziek. Vele plaat selijke winkeliers en deelnemers uit de horeca bieden in het cir cuit van Middeleeuwse straatjes de meest uiteenlopende koopwa ren en Bourgondische gastvrij heid aan. In overleg met gemeente, exploi tanten en Huize St. Catharina zijn de kermisattracties dit jaar verhuisd naar het St. Cathari- naplein en St. Josephplein.

de Stem | 1993 | | pagina 19