ranje gaat op voor brons Moeizame winst Patrick Marteyn ERS Kikkertoernooi van start in Aardenburg s □U Tiende jeugdranglijsttoernooi TC Animo TEUR Jederlands hockey-elftal kan finaleplaats niet afdwingen Adriaan Janisse bovenaan in Super Prestige M/vl |Rentree Ceulemans bij liljarttriatlilon Sluis SPORT ZEELAND :s UPTON LIMITED m/v DE STEM WIELER KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT i3 ZATERDAG 10 JUL11993 B3 UPTON LIMITED worden o.a. promotie materiaal gewerkt in twee- en team van 8 mede- 'i it nonze tennismedewerker Uardenburg - Het zesde Kik- lertoernooi van de Aarden- P'jse tennisvereniging A vangt officieel maan- U g 12 juli aan. De finales Lrden zondag 18 juli afge- Wkt. Misschien worden er Liter in dit weekeinde al een Lar wedstrijden gespeeld, Lr dit is volgens de wed strijdleiding geen must. Ij. de eerste plaats willen we tós niet in de wielen rijden, I dat we daar een bijzonder aten met ervaring itmachine. inde organisatie; Jing; huisvesting; ilgens grafische CAO. tie u aan, neem dan ftelijk contact op met adres Sonic Holland, 406 XC te Uden. 373. latie kunt u zich ook urmanje. 211084, na 18.00 uur. goede verhouding mee hebben. In de tweede plaats past het niet om van een weektoernooi negen dagen te maken. We proberen de wedstrijden aan te passen aan de capaciteiten van de banen," legt Paul Scherbeijn uit. Hij verzorgt samen met Thea de Rijcke, Greta Ingels, Piet Baas en Cees van Kampen de wedstrijdleiding. Bondsgedelegeerde is Arnold van Pamelen. Vanaf maandag wordt om 9.00 uur begonnen, terwijl de laatste partijen, wegens het ontbreken van verlichting, uiterlijk om 20.30 uur op de baan gaan. De in totaal 209 deelnemers zijn goed voor 247 partijen, ongeveer het zelfde als vorig jaar. Op het B-schema is Tilburger Harry Pullens als eerste ge plaatst. Als tegenstander van hem in de finale wordt Patrick Marteijn van het Oostburg Ludo et Emergo getipt. Kim Lange- raert en Michel Verberkmoes worden eveneens een halve fina leplaats toebedacht. PLAATSINGEN MANNEN ENKEL B: 1 Harry Pullens, 2. Patrick Mar teijn, 3/4. Kim Langeraert en Michel Verberkmoes. Cl: 1. Norwin van Riel, 2. Onno van Queckelberghe, 3/4. Peter van der Sloot en Frank Hamelink. C2: 1. Joris Dhont, 2. Pieter van Bohemen, 3/4. Philippe Haldermans en Ben Bouwhuis. Dl: 1. Rudy Snouwaert, 2. Werner van de Bulck, 3/4. Patrick Goethals en Byron Bentley. D 35-plus: 1. Peter Koole, 2. Paul Scherbeijn, 3/4. Jean de Clerck en Frans Neirynck. DUBBEL BI: 1. Marteijn/De Haan, 2. M. Si- mon/Langeraert. C: 1. N. van Remortel/Poppe, 2. Ronny en Rinke van Remortel. Dl: 1. Van Kampen/Steutel, 2. Fliers/Trapman. D 35-plus: 1. Koole/Albicher, 2. Van Kampen/Bangert. VROUWEN ENKEL Cl: 1. José de Wit, 2. Jolanda van Pamelen. C2: 1. Debby Schelfaut, 2. Cindy van Waes. Dl: 1. Margriet Buize, 2. Marleen de Rijcke, 3/4. Christianne Dhont en Thea de Rijcke. DUBBEL Cl: Schram/De Wit, 2. Scherbeijn/ Janssens. Dl: 1. De Rijcke/De Rijcke, 2. Van de Hemel/Vercruysse, D 35-plus: 1. Van Kampen/Trap man. 2. Van Eenennaam/Smith. MIXED B: Leenhouwers/Hendrikse, 2. Scherbeijn/Leenhouwers. C: 1. Scherbeijn/Ronny van Remor tel, 2. De Clerck/Van Heelsbergen.' D: 1. Trapman/Goethals, 2. Van Kampen/Neirynck. D 35-plus: 1. Van Kampen/Van Kampen, 2. Vermeire/Labijt. daten met: Her-Martini vergaar- ihl vouwmachine; jlar snijmachine of met| n van deze machines. ie organisatie; 'g; isvesting; ens grafische C.A.O. u aan, neem dan tele-| k contact op met adres Sonic Holland, 06 XC te Uden. Tele- Voor nadere informatie) iden tot Addi Burmanje,1 211084, na 18.00 uur. ala Lumpur (anp) - Nederland gaat in het toernooi lm de Champions Trophy op voor brons. Door de ïederlaag van 2-3 in de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland staat zondag in Kuala Lumpur in het teken jan de revanches van de Olympische Spelen. Lt een finale tussen de Duitse Lpioenen van Barcelona en pager Australië en de strijd pi de derde plaats tussen Ne- lerland en Pakistan is het be- Ue hockeykringetje weer Jjnd. lederland was niet bij machte Ten plek in de eindstrijd af te [vingen. Door de overwinning (ar. 4-2 van Australië op Malei- li was een gelijkspel tegen het |1 geplaatste Duitsland gezien Jet slechtere doelsaldo dan de lustraliërs noodzakelijk gewor- i, Coach Roelant Oltmans was p de eerste om toe te Jëven dat dit Nederlandse team igenlijk geen recht had op de kale. „Een groot deel van de Wrijd waren we de mindere, [leen de laatste vijftien minu te hebben we druk op de Duitse jrkel kunnen uitoefenen. Dat ras veelte laat." ieders verwondering was |aast de Spaanse scheidsrechter oook de Australiër Prior voor Kt duel aangewezen. Oltmans: k zeg niet dat we de wedstrijd tor hem hebben verloren. Maar i Australië bij een bepaalde slag is gebaat moet je natuur- wel de schijn voorkomen. |it is niet in het belang van de ocsevsport. Onbegrijpelijk, zo- fes." Met name bij het al of niet lekennen van strafcorners eelde Prior een paar keer een Ibieuze rol. derland, met de van een bortsaanval herstelde ausput- fer Walter Drenth, begon uitste- Ind met een snelle treffer van Ico van den Honert uit de pde strafcorner in vijf minuten „Daarna speelden we te- teruggetrokken," zei Olt- Jns. „Dat gaf de Duitsers alle Begenheid in hun spel te ko- jtr. En dan zijn ze levensge- trlijk." bleek in de 19e minuut toen fflck scoorde uit een cornerva- ffi Hij herhaalde die actie bij Iwmnende treffer een kwartier trast. „Uiterst teleurstellend," Oltmans. „We hadden dat op de video uitgebreid bekeken. Maar Klein Gebbink loopt twee keer Blunck voorbij waardoor die vrij kon schieten." Nog leefde de hoop op een fina leplaats bij Nederland op toen Veen in de 29e minuut na diverse missers eindelijk zijn eerste toer- nooitreffer kon maken met een tip-in na een vrije slag van Brinkman. Net als dinsdag tegen Pakistan waren de laatste secon den voor rust fataal. Nadat Prior de tijd opzichtig had laten stil zetten, scoorde Michel recht streeks uit de vijfde Duitse straf corner. Twee seconden later ging de toeter.... Op het tweede doelpunt van Blunck bleef Nederland het ant woord schuldig, al was de gelijk maker in de slotfase haast tast baar. Oltmans ging er zelfs toe over om met nog een kwartier te spelen spelverdeler Delissen naar de kant te halen. Van Hout, en even later Pijpers, moesten voor nieuwe impulsen zorgen. Verder dan een schot van Veen tegen de paal en een buitenspel treffer van Van Wijk kwam Ne derland niet. NEDERLAND - DUITSLAND 2-3 (2-2). 5. Van den Honert 1-0 (sc), 19. Blunck 1-1 (sc), 29. Veen 2-1, 35. Michel 2-2 (sc), 49. Blunck 2-3 (sc). Scheidsrechters: Prior (Aus) en Deo (Spa). Toeschouwers: 3.000. NEDERLAND: Looije; Drenth; Van Pelt, Jazet en Smolenaars; Brink man, Delissen en Klein Gebbink; Veen, Van den Honert en Van Wijk. Roulerende wissels: Van Ede, Van Hout en Pijpers. DUITSLAND: Knauth; Michel; Stengier, Blunck en Ness; Moissl, Mayerhofer en Green; Saliger, Waldhauser en Dorflinger. Roule rende wissels: Hollensteiner, Schro der en Schiefer. PAKISTAN - SPANJE 2-0 (1-0). 26. Ashraf 1-0, 48. Khalid Bashir 2-0 (sc). MALEISIE - AUSTRALIË 2-4 (1-3). 18. Zaini 1-0 (sc), 21. Hager 1-1, 22. Davies 1-2, 27. Hager 1-3, 49. Da- vies 1-4, 68. Zaini 2-4. Eindstand na de groepswedstrijden: 1. Duitsland 5-10 (15-6), 2. Australië 5-6 (12-8), 3. Nederland 5-6 (8-7), 4. Pakistan 5-5 (10-8), 5. Maleisië 5-3 (8-13), 6. Spanje 5-0 (2-13). Programma zondag: Om de vijfde plaats: Maleisië - Spanje; om de derde plaats: Pakistan - Nederland; finale: Duitsland - Australië. tzrv ven uw krant tijdelijk op int u in dit gebied uw k' vering van speciale De Sft vele verkooppunten. Out iet kantoor van De Stern b em, dan zullen wij de W s sturen. U kunt ze evens ïze kantoren, ihtpost Europa kost i: Van onze biljartmedewerker Peter Snelders Huis - De vierde Neckermann Triathlon heeft ditmaal een ujzonder sterke bezetting. Was er tijdens voorgaande idities al sprake van veel kwaliteit, nu mag deze triathlon je status topgebeuren zeker dragen. Wereldkampioen Juitsland is van de partij en de Belgische grootmeester wymond Ceulemans keert terug op internationaal ni veau. gseizoen, verloopt verre ertraging aan. Wij kunnen je aflevering op het vaka" ;n wij helaas, om foutëj aantal maanden geleden werd Ceulemans geveld door een ■ughernia en sindsdien heeft hij passief de biljartsport moeten volgen. Nu hij al ver hersteld is van dat euvel, komt hij zeker tot 22 augustus in Sluis in actie. Hij voert het Belgische aan, dat verder bestaat uit Eddy Leppens (anker-kader en de talentvolle Fredric Caudron (bandstoten). Het laat "'et moeilijk raden dat Ceulemans het driebanden voor zijn tekening neemt. kam j U/2) e Hieronder niets BijkAgtsch. Straatcode Reden: t—1 Verzendwijze: L-l Vak.geb. QUI p„«, nul bonnen verzonden- Toezending van: t/m m.d. lp de genoemde data vormt Het Belfort in Sluis opnieuw het „'Jachtige decor waartegen deze triathlon afgewerkt ini'JKi.n/i 6 ^aar teru§ zag in datzelfde Belfort deze drielanden- am ievenshcht. Met als doelstelling de nationale en 1%T Van Nederland, België en Duitsland in de spelsoor- - 1/2, bandstoten en driebanden in teamverband tegen elkaar eurten nakomen. De wedstrijden moesten jaarlijks om toer- in een ander land, bij voorkeur in toeristencentra en in de osdi ,a'J®ustu? gehouden worden. Dit vanuit promotioneel «Punt. In Sluis sloeg deze triathlon drie jaar terug geweldig r'®aar een jaar later in Knokke viel de belangstelling tegen ,as er eveneens sprake van een matige organisatie. In elai g vorig inar lleen op de slotdag behoorlijke i<!i„ j organiserende vereniging TMW hoopt dat het bluis dit jaar anders zal zijn. Snrft au^ustus vvordt de triathlon "gepopend met de etai^vtussen wereldkampioen Duitsland en titelverdediger torn th°J Du'ts^and komen Wolfgang Zenkner (71/2), Martin ie vandstoten) en Christian Rudolph (driebanden) in actie, te trale?fr van ontmoeting speelt zaterdag 21 augustus 'on Vn Nederland, dat de eerste editie destijds in Sluis eWinp°r ®derland neemt Piet Adrichem het 71/2 voor zijn Pelsoort I" mt nationaal kampioen Jos Bongers uit in de jnouts .^ijdstoten. Nederlands kampioen driebanden Jan de clnta ten"Leur neemt die spelsoort voor zijn rekening, ''"naarv j' Z0I}^a§ 22 augustus, speelt Nederland tegen de de ontmoeting België-Duitsland. Illustratief voor Oranje gaat Taco van den Honert onderuit temidden van enkele Duitse verdedigers. FOTO ANP Van onze tennismedewerker Sluis - In het Belfort-toernooi van de Lawn Tennis Vereniging Sluis zijn op het B-schema inmiddels alle halve fina listen bekend. BI-speler Patrick Mar teyn had de grootste mogelijke moeite om B2-speler Stefan steyaert te bedwin gen. Uiteindelijk won Marteyn met 3-6, 6-1, 7-5. Vandaag om 16.30 uur speelt de Oostburger de halve finale tegen de als eerste geplaatste Michel Verberkmoes. Anderhalf uur eerder start de andere halve finale tussen de als tweede geplaatste Boas Bierings en Antoine van Bockel. In de Cl-categorie plaatste Teun van Heels bergen zich bij de laatste vier. De routinier versloeg in drie sets Edward Bleyenberg, de man met plaatsingnummer twee. In de C2- klasse kwalificeerde de als eerste geplaatste Joris Dhont zich voor de halve finale door een duidelijke winst op Robin Morel. Hij speelt vandaag de halve finale tegen Bart Bouwens, terwijl de andere halve finale tussen de Belgen Maldermans en De Baedts In de Dl-lichting zijn alle geplaatste spelers gesneuveld. Als laatste overgebleven be schermde speler vond Walter Boender zijn Waterloo door toedoen van Jean-Paul de Bakker. In de halve finale komt hij uit tegen Björn Wielakker. Zijn jongere broer Jurgen de Bakker bereikte op het D2-schema de finale via een zege in drie sets op Wesley Claerhoudt. Bij de vrouwen-Cl ging schema- aanvoerster José de Wit over naar de finale ten koste van de Aardenburgse Marjan Scherbeijn. UITSLAGEN MANNEN B, tweede ronde: Patrick Marteyn-Stefan Steyae rt 3-6, 6-1, 7-5. Cl, tweede ronde: Teun van Heelsbergen-Edward Bleyenberg 4-6, 6-2, 6-4. C2, kwartfinale: Joris Dhont-Robin Morel 6-2, 6-3. Dl, derde ronde: Anthony Trapman-Charles van Leeuwe 6-4, 7-5, DQnald van Landschoot-Byron Bentley 6-4, 6-0. Kwartfinale: Björn Wielakker- Bonnie Moot 6-1, 1-6, 6-4, Jean-Paul de Bakker- Waler Boender 6-2, 7-6, Maarten de Heus-Cor Baas 6-1, 6-2. D2, halve finale: Jurgen de Bakker-Wesley Claer houdt 6-0, 4-6, 6-3. Dubbel, C, tweede ronde: Poppe/Van Remorter- Dhont/Van Drongelen 7-6, 6-4. D, tweede ronde: De Heus/Wielakker-De Clerck/ Vermeire 6-0, 6-1, Baas/Goethals-Custers/Ver- meulen 6-2, 6-0. Kwartfinale: De Heus/Wielak ker-De Rechter/Verher brugge 4-6, 6-3, 6-2. VROUWEN Cl, eerste ronde: Jolanda van Pamèlen-Karin de Bruijckere 6-1, 6-3. Halve finale: José de Wit- Marjan Scherbeijn 6-2, 1-6, 6-3. C2, eerste ronde: Monica Schram-Margriet Buize 2-6, 6-1, 6-3. Dl, halve finale: Margriet Buize-Christiane Dhont 6-1, 6-3. D2, eerste ronde: Jantien DJaont-Marjon van der Hooft 6-1, 6-4. Dubbel, C, eerste ronde: De Clerck/Trapman- Baas/Vriends 6-3, 6-2. D, eerste ronde: Van de Hooft/Van de Hooft-Van de Akker/Biesheuvel 6-3, 6-4. Tweede ronde: Henry/Lefever-Ingels/Vriends 6-2, 6-2, Hoogste- ger/De Rijcke-Becu/Willemsen 3-6, 6-4, 6-2, Leenhouwers/De Schepper-Van de Hooft/Van de Hooft 6-1, 6-2, Grosfeld/Van Kampen-Van de Hemel/Vercruysse 6-2, 6-3. MIXED B: Leenhouwers/Leenhouwers-Hendrikse/Scher- beijn 6-3, 6-3. C, eerste ronde: Seen/De Wit- Trapman/Vriends 6-0, 6-1. D, kwartfinale: Goet- hals/De Rijcke-Reijnders/Musson 6-2, 6-4. Door onze tennismedewerker Henk van de Voorde Terneuzen - Wat in 1984 be gon als een min of meer re gionaal jeugdtennistoernooi, groeide uit tot een jeugdrang lijsttoernooi van allure. De laatste drie jaar heeft het toernooi zelfs twee keer de K2-status gekregen, maar draagt dit jaar de K3-status. Initiatiefnemer en jarenlang de sterke man van het toernooi was Kees Hamelink. De huidige toer- nooileider Johnny Bleyenberg zegt daarover: „Ik vind het jam mer dat Kees Hamelink er mee gestopt is. Ik wil niemand tekort doen, maar het is de verdienste van Kees Hamelink dat het toer nooi uitgegroeid is tot wat het nu is. Gezien de eisen en regels die de Bond vandaag de dag stelt is dat een prestatie van for maat." Naast Bleyenberg zitten in de toernooileiding Mathieu Burgers en Hans Taalman. De wedstrijd leiding is in handen van Olaf Burgers, Leslie Lipjes, Miehei Verberkmoes en Fransceska Adriaansens. Het toernooi start maandag 12 juli en zaterdag 17 juli is de finaïedag. In totaal zijn er 160 inschrijvingen die goed zijn voor 325 partijen. Volgens Bleyenberg is de gang van zaken rond het evenement de laatste jaren drastisch veranderd. „Wij hebben niks meer te vertel len. Alles gaat via het Bondsbu- reau. Wij hoeven bijvoorbeeld geen inschrijfkaarten meer te versturen. Vroeger kregen we de kaarten terug van de kinderen. Daar stonden ook de gegevens op over inkwartiering. Nu krij gen we die gegevens pas veel later van de Bond. Dat is lastig, omdat je voor veel kinderen in een kort tijdsbestek gastgezin nen moet zoeken. De Bond be paalt steeds meer wat je wel en niet mag. Maar goed, het blijft toch ieder jaar weer een uitda ging om het toernooi te organi seren," aldus Bleyenberg. Het feit dat het Terneuzense ge beuren een ranglijsttoernooi be treft, is voor de deelnemers inte ressant. Zij kunnen zo punten verzamelen voor de nationale ranglijst, wat bijvoorbeeld van belang is voor deelname aan het Nederlands kampioenschap. Nadeel van dit puntensysteem is, dat er dit jaar geen buitenlan ders zijn toegelaten op het toer nooi van Animo. Dit wordt door Bleyenberg betreurd. „Een paar jaar hadden we hele sterke Zwe den op het toernooi. In 1987 stonden er bijvoorbeeld twee Zweden tegenover elkaar in de finale. Dit is niet leuk voor de Nederlanders, want het gaat hen immers om de punten van de ranglijst. Tegen die buitenlandse deelname zijn een aantal mensen in opstand gekomen, vooral de trainers. Daarom besloot de bond dit jaar geen buitenlanders toe te laten. Inmiddels is dit besluit, vooral door toedoen van de toernooileiders, herroepen. Voor de kinderen die zouden komen, is deze herziening echter te laat, want zij hebben al ande re toernooien gepland. Normaal gesproken hebben we ieder jaar twee of drie ploegen buitenlan ders, zoals Zweden, Amerikanen, Ieren en Chilenen. Wel hebben we voor volgend jaar al een twintigtal Amerikanen vastge legd," aldus Bleyenberg. Op de vraag waarom het toer nooi dit jaar terug gaat van de K2- naar de K3-status, zegt hij: „Dit heeft te maken met het feit dat Haren dit keer een K2-toer- nooi heeft. Misschien krijgen wij volgend jaar weer een K2-toer- nooi. Ook is de vakantiesprei ding daar debet aan. Verder kan meespelen dat we vorig jaar drie dagen zijn uitgeregend. We heb ben nu van tevoren geregeld dat we bij slecht weer maar hoeven te bellen en we kunnen terecht in tennishallen in de buurt." In het kader van het 10-jarig bestaan van het Animo-jeugd- tennistoernooi is er woensdag 14 juli van 18.00 tot 20.00 uur een receptie in het clubgebouw van de Terneuzense tennisclub. Zeeuws-Vlaamse deelname is mondjesmaat in dit kwalitatief sterke toernooi. Bij de jongens tot en met 14 jaar staat Fabian Probert van MLTC ingeschreven, terwijl bij de meisjes van die leeftijd de Hulsterse Sophie van Dierendonck de enige Zeeuwse vertegenwoordigster is. Bij de jongens tot en met 12 jaar nemen deel: Eli Verhage (De Stoof Kou- dekerke), Louis Nijsten (Animo Terneuzen), Robbert Lippens (TV Hoek), Dennis Verschuure (Yerseke) en Frans Clausing (Noord-Beveland). De categorie meisjes tot en met 12 jaar kent als Zeeuwse deelneemsters Jean- tien van den Dries uit Ovezande en Corine Blankenburgh van MLTC. PLAATSINGEN JONGENS Tot en met 16 jaar: 1. Ton Jansen, 2. Björn Folkers, 3. Rob Mensink, 4. Remco Lambers. Tot en met 14 jaar: 1 Ralph van der Plasse, 2. Sebastiaan Sikkink, 3. Johan Dijkstra, 4. Ralph Zijder hand. Tot en met 12 jaar: 1. Thomas Klein, 2. David Helfferich, 3. Niels Dam mers, 4. Robin Maat. MEISJES Tot en met 16 jaar: 1. Wiesje Verf, 2. Caroline van Ginneken, 3. Marieke Jaspers, 4. Doreen Vellinga. Tot en met 14 jaar: 1. Julette van den Eerden, 2. Anouk Sinningen, 3. Sanne Wild, 4. Martine Riviere. Tot en met 12 jaar: 1. Uona Somers, 2. Kristie van Boxtel, 3. Dominique Rijpma, 4. Myrthe Vestering. Toen Wim Sprangers uit Dongen jaren ge leden in een Bredaas cafe 's middags een paar men sen zag bridgen, wist hij waar mee hij na zijn pensionering zijn tijd kon vullen. Hij heeft er inmiddels velen deelgenoot van gemaakt. Zo organiseert Sprangers elke woensdag een fietstocht voor 20 paren en waar men aan legt, wordt gebridgt. Op vrij dag houdt hij een bridgemid- dag voor ouderen; minimum leeftijd voor deelname: 75 jaar. Maar het hoogtepunt is al jarenlang elke maandag middag in de Cammeleur als Sprangers voor soms ruim honderd paren een open club leidt. Vorige week maandag had hij daar bovendien spon soring voor gevonden en daarom kon bijna de helft van de deelnemers met heerlijke kersen naar huis. Maar enkele spellen hadden soms een zure nasmaak. land ooit heeft gehad en hij waarschuwde ervoor nooit met de kaart te signaleren waarmee 'n contract kan wor den down gespeeld. 0 gever V B 7 NZkw. 107 2 B43 7632 H 1053 B 65 A98 V 10 5 N W O Z 4 842 H 93 V765 B 98 4 A96 AV84 H 102 AH4 Ngever 4 AH95 Niem. kw. V 9 7 2 107 A1043 4 82 A64 A632 4 B 98 6 N W O Z 4 10763 H V 83 B 8 5 75 4 V B 4 B 10 5 H V 9 4 H V 2 Zuid opende 2 SA en dat werd het contract. Bill In't Veld (Oost) kwam uit met schoppendrie die via de zeven en de acht voor de negen van de leider was. Zuid had het spel beter moeten overzien want dan had hij met schop penaas genomen. Na klaver aas, -heer volgde klavervier voor de vrouw van West. De laatste klaver van de blinde was nu hoog maar helaas was die blinde niet meer te berei ken en daardoor miste de lei der zijn achtste slag. Als hij in de eerste slag schoppenaas had gelegd, zouden er geen problemen zijn geweest. Om dat In 't Veld harten naspeel de. leverden de hartens nog drie slagen op. OW maakten twee schoppen- en twee rui tenslagen en een slag in har ten en klaver waardoor het contract een down ging. De dames Jansen - Rombouts speelden in een ander spel als OW een hoofdrol. Een wijze les van wijlen Bob Slavenburg was hier van toepassing. Sa men met Hans Kreijns was Slavenburg de enige wereld kampioen Bridge die Neder- Het bieden was standaard. Zuid opende 1 Rui; Noord bood 1 Sch. Bij Zuid kwam nu 1 SA dat door Noord werd verhoogd naar 2 waarop Zuid 3 SA bood dat het contract werd. Dongense kersen Mevrouw Jansen (West) kwam uit met klaverzes en de leider maakte met een geslaagde klaversnit eerst 4 klaverslagen en daarna 4 schoppenslagen eindigend in Noord. Zijn negende slag moest de leider zoeken in rui ten waardoor Mw. Jansen aan slag kwam. Zij incasseerde nu ook hartenaas en speelde een kleine harten na. Maar Oost kon geen drie hartenslagen meer maken omdat harten- acht op de klaveren gebruikt was om interesse in die kleur te signaleren. De bezwaren van Slavenburg tegen het sig naleren met de kaart waar mee het contract down kan, waren terecht maar kunnen worden opgelost. Met een la ge kaart van een hogere kleur of een hogere kaart van een lagere kleur kan de gevraagde kleur worden gesignaleerd. In dit geval had schoppendrie of ruitenacht om harten ge vraagd. De methode kan van zelfsprekend met wat fantasie voor alle kleuren worden toe gepast. Zo bleek een middagje in Dongen ook nog nuttig te zijn. Amateurs: 1. P. Mol (Kapelle) 239 punten, 2. V. Timmermans (Yer seke) 143, 3. C. Schouwenaar (Kloetinge) 124, 4. F. Franse (Kwadendamme) 117, 5. D. Mesu (Middelburg) 97, 6. V. Aarts (Kruiningen) 89, 7. J. van Schaik (Oost-Souburg) 83, 7. M. Young (Zuiddorpe) 83, 9. T. Vermeulen (Kloetinge) 81, 10. D. Dubbeldam (Sluiskil) 78, 11. P. van Passel (Sluiskil) 74, 12. K. van Goethem (Sluiskil) 71, 13. J. Schroevers (Arnemuiden) 63, 13. A. Goense (Lewedorp) 63, 15. J. van Ameele (Terneuzen) 60. Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke) 35, 2. D. Brehm (Wissenkerke) 30, 3. A. v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 24, 4. H. Visman (Terneuzen) 19, 5. E. Joosten (Wolphaartsdijk) 18, 6. V. Villerius (Middelburg) 17, 7. J. Dingemanse (Wolphaartsdijk) 16, 8. P. Kraal (Wolphaartsdijk) 14, 9. J. Luteijn (Kapelle) 10, 10. R. v.d. Does (Heinkenszand) 6, 10. D. Schaut (Sas van Gent) 6. Nieuwelingen: 1. E. de Dreu ('s- Gravenpolder) 19, 2. A. Klaasse ('s- Gravenpolder) 8, 3. S. Dage vos (Wemelainge) 2 punten. Programma bekervoeibal Middelburg - Zoals gebruikelijk worden voor aanvang van de competitie op 4 en 5 september twee ronden om de KNVB-beker Zuid 1 afgewerkt. De eerste ronde is op 24 augustus en de tweede op 31 augustus. In beide gevallen op dinsdagavonden. Programma: Hontenisse-Vogelwaarde, VCK-Middelburg (zondag), Heinkenszand-Kloetinge, AZW-Terneuzen, Dauwendaele-Veere, GPC-Patrijzen, Middelburg (zaterdag)-Arnemuiden, SKNWK-Steen- bergen, Smerdiek-SC Gastel, SPS-WHS, SSC'65-'s-Heer-Arendskerke, Terneuzense Boys-HW'24, Wemeldinge-Goes, WIK-Serooskerke, Zaamslag-Sluiskil, Dinteloord-NOAD'67. DIVO-Bruse Boys, Nieuw Borgvliet-Yerseke, ODIO-Tholense Boys, Vlissingen-Bevelanders, Zie- rikzee-Colijnsplaatse Boys, Clinge-WC'68, Corn Boys-Hoek, Hoofd- plaat-RCS, Koewacht-Dosko, Luctor'88-Kapelle, Philippine-Breskens, STEEN-Rillandia, Axel-RBC 2 en Walcheren-Oostkapelle. Zilver voor Ramses Bekkenk Valkenswaard - Ramses Bekkenk van Delta Sport veroverde op de 2000 meter steeple tijdens de Europese jeugdolympiade zilver. Bekkenk deed dit bovendien in een nieuwe Zeeuwse recordtijd van 5.47,32. Ook Anjolie Wisse van AV'56 loste de verwachtingen volledig in. Ze eindigde op de 800 meter als vierde met een nieuwe persoonlijke recordtijd van 2.09,61. Dit is tevens de beste Zeeuwse prestatie aller tijden voor B-meisjes. Ze miste op slechts een halve seconde het erepodium. Winst Jopie Daane in Roosendaal Roosendaal - Tijdens sterk bezette avondwedstrijden in Roosen daal won Atletica-veterane Jopie Daane de 3000 meter te winnen in 10.23,3. Hannie de Jager van AV'56 liet een tijd optekenen van 11.00,0. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Na vijf wedstrij den in het Zeeuwse Super Prestige-klassement van de triathlon voert Adriaan Ja nisse het klassement bij de mannen senioren aan. De triatleet uit Westkapelle heeft ruim 200 punten voor sprong op Bram van de Wege en meer dan 1000 op de nummer drie, Sjaak de Kok. Daarbij moet wel worden vermeld dat laatst genoemde een wedstrijd minder heeft afgewerkt. Op het programma staat nog de wedstrijden in zijn Westkapelle (28 juli), Kamperland (7 augus tus), Zoutelande (14 augustus), Zierikzee (4 september) en Serooskerke (11 september). STANDEN Meisjes tot 14 jaar: 1. Mirjam Diele- man (Vlissingen) 1236 punten, 2. Lies Marien (België) 1232, 3. Anne Huys- mans (België) 460. Meisjes 14 t/m 16 jaar: 1 Jamie Scher beijn (IJzendijke) 1165, 2. Gina Tjak- kes (Oosterwolde) 674, 3. Tan ja Ger- ards (Zierikzee) 615 Meisjes 17 t/m 19jaar: 1. Nicole van de Schelde (Middelburg) 479. Vrouwen: 1. Tina Kats (Vlissingen) 2422, 2. Marian de Jonge (Goes) 1685 3. Jaqueline van Vliet (Elshout) 809, 4. Sonja Jansen (Schiedam) 751, 5. Annet Wervers (Middelharnis) 732. Vrouwen veteranen: 1 Kitty Bloois (Dordrecht) 1140. Jongens tot 14 jaar: 1 Ben Marien (België) 1448, 2. Tom Vissers (België) 1446, 3. Jan Huysmans (België) 1382. Jongens 14 t/m 16 jaar: 1. Jordy Meer man (Middelburg) 2430, 2. Gideon Die- leman (Vlissingen) 1416, 3. Stefan Die- rickx (België) 969. Jongens 17 t/m 19 jaar: 1. Dennis Florussen (Axel) 2454, 2. Rens Lobbe- zoo (West-Souburg) 1160, 3. Marc van Rose velt (Breskens) 919. Mannen senioren: 1. Adriaan Janisse (Westkapelle) 4469, 2. Bram van de Wege (Philippine) 4249, 3. Sjaak de Kok (Lewedorp) 3413, 4. Cees van de Endt (Goes) 3043, 5. Arjen Hartog (Vlissingen) 2603, 6. Theo Kappetein (Terneuzen) 2545, 7. Ronny de Marte- laere (IJzendijke) 2111, 8. Pieter Beze- mer (Middelburg) 2109, 9. Piet van Vaardegem (Westkapelle) 2077, 10. Ro nald Vanhijfte .(Oostburg) 2068. Mannen veteranen II: 1. Theo van Hal (Middelburg) 4018, 2. Jan van de Linde (Oostburg) 3874, 3. Pieter Verhage (Westkapelle) 3726, 4. Jan Geense (Yerseke) 2876, 5. Simon van cke Linde (Oost-Souburg) 2773. Mannen veteranen II: 1. Peter Rotte (Middelburg) 1990, 2. Sjaak Sinke (Vlissingen 1785, 3. Wim de Jonge (Bergen op Zoom) 1359.

de Stem | 1993 | | pagina 13