tuntprijs bouwgrond werkt rijn, in 'Soms vliegen de spaken er uit' POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DAG klapper KORT zeeuws UITSLAGEN Jong en oud houden samen hobby-tentoonstelling in Malpertuus la forse verlaging nu wel belangstelling voor bouwgrond Lamswaarde Voor Op Bali, DE STEM Lage rioolputten Vogelwaarde opgehoogd examens ZEELAND C2 [Keuring van politiehonden )ep Avogro editie zeeland Rolstoelrugby, nieuw in Nederland, is geen sport voor kneuzen Dode en vier gewonden bij ongeval Kerkwerve Stiptheidsactie bij Bergse specialisten Verzet tegen commerciële plannen in Wachtebeke Bredase moordzaak 33 WOENSDAG 7 JULI 1993 glazen, kunt u kiezen ollectie. aar de voorwaarden in eeft straks een prach- werk achter de balie. :nde zonnebril voor uw Kom dus snel langs, kplezier. of 1 - 100: yan onze correspondent jrijnge - Voor de derde maal de afdeling Clinge van X Katholieke Bond voor |uderen (KBO) in het ge meenschapscentrum Malper- lus een grote hobby-ten- bonstelling onder het thema: Seneraties samen op weg'. Aan deze tentoonstelling wordt deelgenomen door ouderen uit Clinge, Zeeuws-Vlaanderen en uit de Belgische plaatsen De Klinge, St.-Gillis en St.-Niklaas. Zij tonen ver uiteenlopende ver zamelingen en werkstukken. Ook de jeugd zal een steentje aan deze tentoonstelling bijdra gen door het inzenden van teke ningen. Het doel van deze tentoonstel ling is te laten zien dat zowel ouderen als jeugd zich in hun vrije tijd bezig houden met het aanleggen van verzamelingen of het maken van werkstukken. Zo zijn er verzamelingen van bid prentjes, poststukken en andere filatelistische kaarten en brie ven. Er zijn foto's te zien van alle voormalige stationsgebou wen van de spoorlijn Mechelen- Terneuzen. Ook van het voorma lig klooster van de Carmelitessen in Hulst en van verschillende Zeeuwse molens. Maar ook ver zamelingen wijwatervaatjes, vi sitekaartjes, poppen en porcelei- ne koppen. Er zijn tevens zelfge maakte schilderijen, beeldhouw werken, stoommachines, sier- bloemen, oude boerenwagens en tal van werktuigen en gebruiks voorwerpen. Vrij uniek is de stand van de modelvliegclub Alpha met vlieg tuigen en helikopters met ver brandingsmotoren. Dat geldt overigens ook voor de stand met gebruikt oorlogsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog. De ten toonstelling wordt zaterdag 10 juli om 9.45 uur geopend en duurt tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Wan onze verslaggever jloosterzande - Het idee van de gemeente Hontenis- 1 om de prijzen voor iouwgrond in het dorp jamswaarde fors te veria- jen blijk een succes te zijn. j is al één perceel bouw bond verkocht en er lig- fen opties op nog vier an- jere lappen grond. ook die daadwerkelijk wor- En verkocht blijven er nog maar Lee percelen over. Het was acht |ar geleden dat er in lamswaarde nog een stukje luwgrond was verkocht. De Sraakliggende bouwgrond bete- Inde dat de renteverliezen zich grenlang opstapelden. Die kon- jen met in de bouwgrondprijzen rrekend worden, want dan zou B.—i wel heel erg duur wor- I den in vergelijking met de ande- te dorpen in Hontenisse. Tin de impasse te doorbreken isloot de gemeenteraad op aorstel van B en W om de rondprijs fors te verlagen van jgentig gulden per vierkante Jeter naar zestig gulden per lerkante meter en het verlies laar voor lief te nemen. Die lunt blijkt dus nu een goede "eep. Voor het eerst sinds jaren 1 er weer worden gebouwd in mswaarde. Geen uitverkoop j Vjülgens chef W. Broekhoven van de Hontenisser sector grondza- 1 ken is het succes in Lamswaarde |en sein om ook in andere dor- |n de bouwgrond in de uitver- op te doen. Daar heeft de neente voorlopig ook geen re ien toe. Het uitbreidingsplan psthof in Kloosterzande loopt een trein. Ook de uitbrei- jngsplannen in Vogelwaarde en lopen in de pas met de wachtingen. Alleen in Jengstdijk stagneert de verkoop |m bouwgrond. De gemeente El daar echter nog geen maat- jgelen nemen. Eerst wil men wachten hoe de situatie zich in fengstdijk ontwikkelt. Van onze correspondent ar Clinge - De afdeling Zeeland Jffl de Koninklijke Nederlandse ilitiehonden Vereniging 1FV) houdt zaterdag 9 juli op 't terrein van de politiehonden- reniging 'Saeftinghe' in Clinge ®r. keuring voor het certificaat "litiehond 1 en 2. m deze keuring nemen vijf mbinaties deel, vier voor het rtificaat 1 en één voor het rtificaat 2.. De combinaties irden onder meer gekeurd op iderdelen als: volgen, afliggen, eken kleine voorwerpen, hngen, voedsel weigeren en 'emmen. Deze kleine oefenin- 1 beginnen om 9.00 uur. Het werk. waarbij de hond een 'chtende pakwerker tot stand °et brengen, begint om 14.00 Belangstellenden zijn wel den de toegang is vrij. "'oren "euzen, Hulst en Goes, ossen en telefoonnummers 'Pagina A2. jeningstijden: '"-12.30/13.30-17.00 uur. 'actie [jteuzen: Rein van der Helm 'If-chef), Frank van Cooten, Ton Koomen (sport), 'old de Puijsseleijr. Cees Maas, 'ncie redacteur). Jst Eugène Verstraeten v- editiechef) J'ertentie-exploitatie Pecteur Zeeland: tMenu, ive tel. 09-3293459940. 1-93 foto jaap wolterbeek Ook tijdens het oefenpartijtje van het Nederlands elftal onderling gaat het hard tegen hard. Middelburg - Om nu te zeggen dat het er rustig aan toe gaat omdat de spelers in een rolstoel zitten? Verre van dat. Het kan ook niet anders. Rolstoelrug by, of preciezer gezegd Quad-rugby, is geen sport voor kneuzen. Wie niet tegen een stootje kan moet gewoon thuisblijven of een andere sport kie zen. Dat bleek allemaal maar weer eens vorige week in Middelburg en op het Zilveren Schor in Arnemuiden, waar de selectie voor de Wereld Spelen voor Gehandicap ten 1993 (Stoke Mandeville, Schotland, augustus) werd bepaald. Het was nog net niet dat de spaken van de wielen de lucht in vlogen, maar menig maal kwamen de wielen los bij een iets te kloek uitgevallen botsing of werd een speler het veld uit gestuurd wegens iets te hard spel. „Een voor Nederland nieuwe sport," legt Kees van Breukelen, de man die aan de nationale wieg heeft gestaan, uit. Met direct daarop de mededeling dat het rugby niet voor iedere gehandicapte is wegge legd. „Het gros van de sportende gehandi capten die aan teamsport doen, komen uit op rolstoelbasketbal, tennis en racen. Juist die groep die een beperking aan alle vier de ledematen hebben, staan dus aan de kant of doen aan een passievere activiteit, zoals bowling, boogschieten en jeu de boules. De meeste 'quads' hebben een sportverleden maar belanden in een rol stoel door een duik in ondiep water, een motorongeluk of een val bij bergbeklim men. Het is dan ook zeker voor hen een bittere pil dat zij na zo'n actief leven 'gedoemd' zijn om te worden afgescheept met vrij statische sportactiviteiten." De sport is ontstaan in Canada, waar een aantal 'quads' wel eens wat meer actie wilde. Zij ontwikkelden quad-rugby en momenteel wordt de sport in tien landen verdeeld over drie contingenten bedreven. Afgezien van het feit dat de 'quads' weer eens ouderwets sportief de beest uit kun nen hangen, heeft het volgens Van Breuke len nog een extra betekenis en dat is dat de gehandicapten zich niet meer als echt gehandicapt gaan zien. „Het gevolg is dat juist door die sport dagelijkse activiteiten minder belastend worden. Wat telt is wat je nu juist wel kunt." Wat ze allemaal wel konden, lieten de dertig deelnemers aan de selectieweek zien. Inzicht, tactiek en vooral niet be nauwd om er eens goed tegenaan te gaan. Het spel op zich is eigenlijk simpel: het wordt gespeeld in ploegen van vier tegen vier op een basketbalveld met een volley bal. De bal moet worden opgepakt, er moet ook worden gestuiterd en de bal moet over de achterlijn worden gebracht. Om de tegenstander tegen te houden, wordt de rolstoel er gewoon voor gezet en het gaat er dan ook fysiek vrij hard aan toe. Soms vliegen de spaken eruit of wordt de speler met rolstoel en al omgegooid. Rolstoelrug by is geen sport voor kneuzen. Van onze correspondent Middenschouwen - De 64-jarige J.M. Nagtegaal uit Middelburg kwam gisteren om het leven bij een ongeval op de Provinciale weg N 59. Bij dit ongeval waren drie auto's waren betrokken De gewonden zijn opgenomen in ziekenhuizen te Goes en Zierik- zee. Het ongeval werd veroorzaakt door de 62-jarige T.B. uit Son. Door onbekende oorzaak kwam hij op de Imkerweghelft, waar hij in aanrijding kwam met L.R. uit Vlaardingen. Als gevolg van deze aanrijding schoot hij ver volgens door en kwam in botsing met de bestuurder J.N. uit Mid delburg. Deze raakte bekneld en moest door de brandweer wor den bevrijd. Bij aankomst in het ziekenhuis was het slachtoffer overleden. Verder raakten vier overige inzittenden van de drie voertuigen gewond. Door de gro te ravage is een gedeelte van de Provinciale weg tijdelijk afgeslo ten geweest. Van onze verslaggever Vogelwaarde - De sector grondzaken van de gemeente Hontenisse heeft een oplos sing uitgedokterd tegen de geluids- en trillingsoverlast als gevolg van de diep in het wegdek gelegen rioolputten. De putten worden opgehoogd met een constructie die be staat uit beton, vermengd met kunststof. De Rapenburg in Vogelwaarde fungeert als proeflocatie. Daar werd gisteren de nieuwe voorzie ning aangebracht. De bewoners van de straat klagen al lang over de te diep liggende putten in het wegdek. „Het gaat hooguit om een niveauverschil van een cen timeter, maar als daar zwaar verkeer overheen dendert zijn dat telkens toch flinke klappen", zegt chef W. Broekhoven van de sector grondzaken. Volgens Broekhoven komt het bij asfaltwegen vaak voor dat de deksels van de rioolputten niet gelijk liggen met de asfaltlaag. „Het is een probleem dat niet alleen bij ons speelt, maar eigen lijk overal. Als dit experiment lukt dan gaan we alle rioolput ten op asfaltwegen in onze ge meente op die manier aanpas sen". Dat zijn er in totaal onge veer vijfentwintig. De gemeente heeft op de Rapen burg ook al geëxperimenteerd met rubberen flappen. Ook die oplossing bleek te voldoen, maar was bepaald geen fraai gezicht. De betonnen contructie die nu wordt toegepast is ook wat be treft de kleur aangepast aan het wegdek. Van onze verslaggever Roosendaal/Bergen op Zoom - De specialisten van de zieken huizen in Bergen op Zoom en Roosendaal houden van 26 tot en 31 juli een zogenaamde budget- week, een week waarin alleen de hoognodigde behandelingen worden uitgevoerd. Dit gebeurt als protest tegen het besluit van staatssecretaris Si mons om de budgetten voor spe cialistische hulp aan banden te leggen. In Bergen op Zoom worden der gelijke weken herhaald tussen 23 en 27 augustus en tevens in september. Van onze verslaggever Wachtebeke - De politie ke partij Agalev zal zich met alle mogelijke mid delen verzetten tegen de opoffering van de domein Puyenbroeck in de grens gemeente Wachtebeke aan commerciële project ontwikkelaars. Agalev, vergelijkbaar met Groen Links in Nederland, zegt dat in een reactie op de plannen om van het domein een een grootschalig en in tensief recreatiepark te ma ken. In eerste instantie gaat het om de bouw van 800 vakan tiebungalows, waarvoor de plannen al gereed liggen. Volgens Agalev Oost-Vlaan- deren betekent dit een be dreiging voor het domein als rust-, wandel- en recrea tie-oord. In het bosrijke do mein zijn onder meer roei- vijvers, speeltuinen, een die- renparkje en aangelegde tuinen te vinden. Puyen broeck wordt ook druk be zocht door inwoners uit Zeeuws-Vlaanderen. Politie vindt XTC-tabletten Schotelantenne gestolen Axel - Een 71-jarige Axelaar aan de Sasdijk in Axel mist sinds gisternacht zijn tv/scho telantenne. De dieven namen de ontvangstapparatuur mee die op een paal in zijn tuin stond opgesteld. Terneuzen- De politie van Terneuzen heeft gisteren in een slooppand in de Terneu- zense binnenstad (voormalig hotel de Post) een 28-jarige jongen uit die plaats aange houden. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van enkele XTC-tabletten. Na het opma ken van een proces verbaal werd hij vrijgelaten. Clinge VRIJWILLIGERS - De leid sters van de peuterspeelzaal 'Het Bijennest' zoeken met spoed enthousiaste mensen die OSSt'IUSSe vereniging EMM haalt zater dag 10 juli vanaf 9.00 uur oud papier op. samen met hen als vrijwillger de groepen willen begeleiden. Koewacht OUD PAPIER - De muziek- HENGELEN - De camping De Mussenist hield een viswed strijd waaraan 14 personen deelnamen. Uitslag: 1. B. Hof man, 2. B. de Ridder, 3. R. de Staelen. WOENSDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur kaarting. -Malpertuus, 13.30 uur koersbal ANBO. ST. JANSTEEN -Café 't Centrum, 13.30 uur schieting voor bejaarden. - De Warande, 13.30 uur kaarting bieden KBO. SAS VAN GENT - De Engelenroos, 14.00 uur kaar- ting bieden en jokeren Middelburg - Hogeschool Zee land, sector PABO;'diploma le raar basisonderwijs. Afdeling christelijk: Mireille Maas, Bres- kens. Katechese/katechetiek: Mi reille Maas, Breskens en Esther Bakker, Axel. Breda - Aan de Polytechnische faculteit afdeling Hoge School West-Brabamt slaagde Edm. de Witte uit Nieuw-Namen. Leiden - Rijksuniversiteit, docto randus sterrenkunde: Pascal de Theije, Heikant. Den Bosch - Agrarische Hoge school, levensmiddelen technolo gie: Connie Dobbelaar, Vogel waarde. Antwerpen - UFSIA, Toegepaste economische wetenschappen: Wim Bleijenbergh, Sint-Jansteen. Breda - Het onderzoek naar de moord op de 56-jarige Chinese mevrouw T.M. Cheung in Breda heeft gisteren niet tot nieuwe ontwikkelingen geleid. De Chinese vrouw werd zonda gochtend dood aangetroffen in de keuken van restaurant Pea cock aan de Jorsisstraat in Bre da. De politie sluit roof als mo gelijk motief niet uit. De gokkast in het restaurant werd geopend aangetroffen. Wellicht toch referendum Goeree over toetreding tot provincie Zeeland Er komt misschien toch een referendum onder de bewo ners van Goeree-Overflakkee over eventuele toetreding tot Zeeland na instelling van de Regio Rijmond. Provinciale Staten van Zuid- Holland behandelen, na een positief advies van een Staten commissie, een voorstel van D66 om tot een volksraadple ging over te gaan. Een eerdere Bestuursstructuur Neeltje Jans nv valt uit elkaar poging van de politieke partij om een referendum te houden ontmoette geen politieke meerderheid. Na de vorming van de Regio Rijmond blijven er voor Goe ree drie mogelijkheden over: aansluiting bij Rijnmond, aan sluiting bij Zeeland of gewoon een Zuidhollands schiereiland blijven. De vier gemeentebe sturen hebben al voor Rijn mond gekozen. Drie van de vijf commissaris sen van de nv beheersmaat- schappij Neeltje Jans zijn gis teren tijdens de vergadering van aandeelhouders opge stapt. Hiermee is de bestuurs structuur uiteen gespat, wat te verwachten viel omdat de aandeelhouders zoals provin cie en gemeenten niet langer geld willen stoppen in de nv, nu de fusiepogingen van Delta Park en Delta Expo op niets zijn uitgelopen. De directeur van de nv is gisteren door de aandeelhouders ontslagen. Zoals bekend wilde de politiek een fusie om tot één thema park op het voormalig werkei- land in de Oosterschelde te komen. Maar Delta Expo, die moementeel het Topshuis be heert, wilde niet samengaan met de groep particulieren die onder de naam Delta Park plannen maken. Wat er nu gaat gebeuren is onbekend. De twee overgeble ven commissarissen (Gedepu teerde De Kok en de burge meester van Veere) gaan nog wel 'een plan van aanpak' ma ken. Ook werd gisteren be kend dat Delta Park de plan nen voor een park voorlopig nog handhaaft. Burgemeester Domburg neemt laat eigen standpunt in over miljoenenflop kuuroord Burgemeester Hietkamp van Domburg heeft deze week een afwijkend standpunt ingeno men over de bouw van nieuwe bungalows door de gemeente om de miljoenenstrop rond het plaatselijke kuuroord op te lossen. Hietkamp, die in de hele kwestie laat komt met een eigen visie, zegt nu in te zien dat de gemeente verder geen financiële risisco's meer mag lopen. Hij doelt daarmee op de renteloze lening van zestien miljoen gulden die de andere collegeleden willen verlenen aan de Stichting Badplaatsbe- langen Domburg. Met die le ning zouden bungalows ge bouwd moeten worden die geld moeten opbrengen voor de sterk noodlijdende gemeen te. Zoals bekend hebben be stuurlijke flaters geleid tot een schuld die inmiddels is opge lopen tot ruim zeventig mil joen gulden voor de kleine gemeente. Als de proef met de ophoging van de rioolputten in de Rapenburg slaagt komen de resterende putten in Vogelwaarde ook aan de beurt. foto camile schelstraete SCHIETINGEN Ossenisse - Camping Mussenist met 31 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: G. Verstraten, tweede zijvogel: J. van Laken, grootste aantal (5): S. Maas. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, bejaardenschieting met 24 perso nen. Hoge vogel: G. de Maayer, eerste en tweede zijvogel: R. Bo- gaert, grootste aantal (5): D. de Bakker. Hulst Zaal De Kroon met 28 perso nen. Eerste hoge vogel: A. de Looit, tweede hoge vogel: G. Herwegh, eerste zijvogel: R. de Sterke, twee de zij vogel: R. de Guytenaer, groot ste aantal (9): F. Boussen. Lamswaarde - De Vier Jaargetij den, bejaardenschieting met 18 personen. Hoge vogel: R. d'Hondt. eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: A. Cocqheyt, grootste aantal (5): mevrouw Van Meelen en C. Rottier. Ossenisse - Camping Mussenist met 18 personen Hoge vogel en grootste aantal (7): S Maas, eerste zijvogel: L. van Eekhout, tweede zijvogel: Ph. Thijs Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 21 personen Hoge vogel: R. Verschoten, eerste zijvogel: A. d'Hondt, tweede zijvogel: R. d'Hondt, grootste aantal (6): G. de Schoolmeester. Aardenburg - Handbooggilde Sint- Sebastiaan met 20 personen. Hoge vogel en tweede zijvogel: R. de Wispelaere, eerste zijvogel". H. de Rijcke, grootste aantal (7): N. van Daele. Stand kampioenschap: 1. N. van Daele 49 punten, 2. G. de Valcke 40, 3. M. Minnaert 40, 4. W Scheele 35, 5. R. de Wispelaere 34 punten. Blokschieting met 20 per sonen: 1. G. de Valcke, 2. J. Thille- man Stand kampioenschap 1 G. de Valcke, 2. Th Lampaert, 3. H. Menue, 4 D. van Hermon, 5. J. Thilleman. Ovezande - Organisatie Spes Nos tra, schieting staande wip met 45 personen. Wip 1: hoge vogel: H Boonman, eerste en derde zijvogel: J. Joosse, tweede zijvogel: F. Koens, vierde zijvogel en grootste aantal (6): J. Doene. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Vermeule, tweede hoge vogel: H. Koens, eerste zij vo gel: J. van Steenbergen, tweede zij vogel: J. Doene, derde en vierde zijvogel: H. Boonman. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs met 23 personen. Eerste hoge vogel: K. van de Dries, tweede hoge vogel: J. de Jonge, eerste en vierde zijvogel: C. van de Dries, tweede zijvogel: C. de Jonge, derde zijvo gel: P. Daalman, grootste aantal (7): L. de Jonge. Volgende schieting 13 juli. Ossenisse - Camping De Zeemeeuw met 18 personen. Hoge vogel en grootste aantal (6): G. Vercauteren, eerste zijvogel: L. van Eekhout, tweede zijvogel: A. de Smet. Westdorpe - Organisatie Sint-Se- bastiaan, schieting staande wip met 86 personen. Wip 1: Eerste hoge vogel: R. Neyt, tweede hoge vogel: L. Arends, eerste zijvogel: S. Lammens, tweede zijvogel: E. Ing- hels, derde zijvogel. F. Bruggeman, vierde zijvogel: M. de Meyer. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Lammens, tweede hoge vogel. M. Verstraeten, eerste zijvogel: M. Suy, tweede zij vogel: R. de Wispelaere, derde zij vogel J. Verberkmoes, vierde zij vogel: Th. Neve. Wip 3: eerste hop- ge vogel: A. Iterbeek, tweede hoge vogel: F. de Dijker, eerste zij vogel: C. Dellaert, tweede zijvogel: J. Ver straeten, derde zijvogel: M. Verstaeten, vierde zijvogel: J. Ver berkmoes. KAARTINGEN Hulst - Zaal Time Out met 20 personen. Bieden: 1. G. de Bruijn, 2. E. Bogaert, 3. B. Jansen. Joke ren: 1. M. Haulez, 2. T. van Delft, 3. O. Bogaert. Kloosterzande - Zaal De Kombuis met 12 personen. Bieden: 1. T. Kegels, 2. W. Neve, 3. J. Hemelaar. lokeren: 1. J Joos, 2. mevrouw Pauwels. Stoppeldijk - 't Gelaag met 25 personen. Bieden: 1. mevrouw Lu- casse, 2. mevrouw De Kort, 3. J Martinet. Jokeren: 1. mevrouw Ro- drigo, 2. mevrouw Pieters, 3. me vrouw De Vos. Graauw - Gemeenschapshuis met 30 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Hooye, 2. Th. de Vet, 3. P van Gassen, 4. V. de Caluwé, 5. A. Burm. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. J. Vermeersen/R. Thil leman, 2 E. Smet/L. Timmermans, 3. F. de Maeyer/Fr. de Bleyser. Moed en Geduld: 1. L. van Roeyen/ R. Verbist, 2. M. Petinda/J. Ver meersen, 3. A. Verhulst/G. Bogaert. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 24 personen. Bieden: 1. me vrouw Goossen, 2. Th. van Caute- ren, 3. P. Rottier. Jokeren: 1. E. van Vooren, 2. A. Rottier, 3 L. Rodrigo. Hulst - De Blaauwe Hoeve met 52 personen. Bieden: I.E. Sturm, 2. P. van Itegem, 3. A. Borm, 4. J. van Osselaer. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 38 personen. Bieden: 1. J Sturms, 2. F. Rijk, 3. F. Hemelaar Jokeren 1. mevrouw Sikkelerus, 2. mevrouw F. Pieters, 3. mevrouw De Bruijn Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 44 personen. Bieden: 1 C. Oosterling, 2. mevrouw Van Kruys- sen, 3. J. Pauwels. Jokeren: 1 R. Warrens, 2. mevrouw De Bruijn, 3. mevrouw Verschuren.

de Stem | 1993 | | pagina 15