'Verhard fietspad naar Hulst' Sprookjes thema tijdens speelweek Hontenisse PLAATSELIJK nieuws DAG klapper UITSLAGEN lannen voor busreis naar concert The Dubliners in Heinkenszand }3' >ESTEM Tevredenheid alom na triatlon 't Ravelijn Geslaagde open dag Kunstzinnige Vorming c2 ;VP-werkgroep Sint-Niklaas dringt aan op snelle uitvoering werkzaamheden: Iver de vloer 'Plompen verdiende als wethouder dik aan LPO' 'ISO-certificaten zijn must voor Zeeuws bedrijfsleven' ZEELAND I 4D BIJVERDIENEN NI rextra voordeel lAPJES Dullaert houdt weer fietstocht Fuiken gestolen Roof uit gokkast mogelijk motief moord op Chinese Clinge Koewacht Nieuw-Namen DINSDAG 6 JULI 1993 hbt nu rust gevonden I vol droefheid ons hQrt| rjden zien, la/doende kunnen helM vas onze grootste s toch nog zo latJ Ibben is voor ons L pns heengegaan on loeder, zus, schot® i onze correspondente U - Hulstenaar P. van Hauten is L fan van de Ierse folksonggroep |e Dubliners. Hij wil een busreis raniseren naar een concert van lè Dubliners in de Stenge in Hein- bszand op 9 oktober. IA ROEGlERs l maar er moeten natuurlijk voldoende belangstellenden zijn. Er zijn vijftig plaatsen beschikbaar in de bus en ie dereen mag van af vandaag reserveren tot 1 augustus. Als blijkt dat er dan te weinig zijn krijgt iedereen het bedrag van 60 gulden teruggestort. Voor dit bedrag krijgt elke deelnemer een beta- ling-reserveringsbewijs voor concert en busreis," vertelt P. van Hauten uit de Liniestraat in Hulst. Hij verwacht dat er mensen reageren uit Midden en Oost-Zeeuws-Vlaande- ren. Bij voldoende deelname vertrekt de bus zaterdag 9 oktober om 13.30 uur op de Markt in Terneuzen en rijdt via de Markt in Axel naar het voormalige ziekenhuis in Hulst waar de laatste deelnemers opstappen zodat de boot van 14.30 uur in Perkpolder gehaald wordt. Het gezelschap rijdt eerst naar Middel burg waar van alles bekeken kan wor den en het programma meldt ook een bezoek aan de nieuwe Ierse pub 'the Duke', waar de Ierse sfeer en gezellig heid de reizigers in de juiste stemming moet brengen. Om 18.30 vertrekt de bus uit Middel burg naar Heinkenszand waar het con cert om 20.15 uur begint. Na afloop rijdt de bus via de Liefkenshoektunnel terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Zij die belangstelling hebben voor deze reis inclusief concert van the Dubliners kunnen reserveren aan de kassa bij Europe's Music Center in Hulst (Angeli- que van Hauten) of bij P. van Hauten zelf. Annuleren na 1 augustus is niet meer mogelijk. Voor inlichtingen kun nen belangstellenden terecht bij boven genoemde personen. Ie van Ines Gevaert vaert Ivaert-Kools lie Roegiers llie Gevaert ■laan 132, larderwijk. Ilaatsvinden op donoA.n onze verslaggever lur in de parochiekei llvaart te Sas van Ichtigheid in het lellamystraat 28c. uitvaartdienst om 13,i fG«| - creni) ld in het rouwcentm "ltlaan 6. Gelegen'ni goensdag van 19.001 Imatieplechtigheid is lieren in de hal van I kennisgeving heeft oi hdiging als zodanig ■en opvolgen, istaande leren In gevraagd, |ito en telefoon. i heeft. ju 013-670990 len sollicitatieformulier. Bernard Loderstraat 35 5042 N8 li Postbus 10145 5000 JC Tilburg DUSreiS, verten r. van nauien uit ue van n.ou uui ui rein.puiuei geuacuu uuig naai ncuihciia^cuiu wacu net wu- w maken er een Iers uitstapje van, Liniestraat in Hulst. wordt. eert om 20.15 uur begint. Na afloop genoemde personen. Niklaas/Hulst - De i/P-werkgroep Fietspa- en uit Sint-Niklaas wil at er snel werk wordt emaakt van een degelijk irhard en verlicht fiets- id op de voormalige joorwegbedding Sint-Ni- iaas-Hulst. Ie werkgroep heeft bij de sneentebesturen van int-Niklaas en Sint-Gil- s-Waas aangedrongen aartoe actie te onderne- ien. algens de werkgroep maken jze werkzaamheden grote kans subsidies in het kader van de •egio. Het fietspad is in dat ider al aangemeld, vanwege it grensoverschrijdende karak- r. Behalve voor fietstoerisme irmt deze verbinding ook een tstekende alternatieve fiets te voor scholieren, zo meent werkgroep. Op dit moment is de spoorwegbedding verhard it sintels en ontbreekt iedere irm van verlichting, ik in Hulst leeft de wens om op de oude spoorwegbedding een .e fietsverbinding aan te leg- laat wethouder G. van de rde weten. Het punt is dat de ding aan de Nederlandse int van de grens nog geen ei- idom is van de gemeente, lar volgens Van de Voorde kan enkort de transactie met de NS worden afgerond. Op dit mo- mt denkt men in Hulst in irste instantie aan het door- ikken van het fietspad vanaf je grens tot aan de Molenstraat, een later stadium zou dan het eelte tot aan de Grote eekweg aan de orde kunnen imen. ■ensenlijstje •orlopig komt er, zo denkt de ithouder, echter nog niets van recht. Immers, de gemeente list verkeert in een weinig jute financiële positie. Boven- en staat het bewuste fietspad et erg hoog op het Hulster ensenlijstje. Wat dat betreft in er wel fietsverbindingen die a stuk hoger scoren, zoals een Itspad van Sint-Jansteen naar iikant. faar het blijft wel een wens ii ons", zegt Van de Voorde. .k dat de zaak anders mt te liggen als er inderdaad iregio-gelden voor vrij komen, laar meestal is het dan zo dat f|°°k als gemeente nog de nodi- Jwlpidragen moet léveren". De gemeente Hulst heeft in het rieden al eens een offerte laten rken voor het gedeelte fietspad naf de Belgische grens tot aan P Grote Kreekweg. „Dat zou Ti drie ton moeten kosten", iet Van de voorde. „Maar dat al weer heel wat jaren geleden, ttniddels zal dat wel tegen een jlf miljoen gulden aan liggen". 07.00-21.00 08.00-21.00 09.00-21.00 Senticeslat/on WALTHER DE BLOCK r OUDE ZOUTDIJK 2-4,4561 HP HULST "•'oo/j 01140-12058, telefax 01140-10656 EDITIE ZEELAND Moren geuzen, Hulst en Goes. ■essen en telefoonnummers HPagina A2. '"ingstijden: P-12.30/13.30-17.00 uur. factie Peuzen: Rein van der Helm Cf n efl' Frank van Cooten, P °eij. Ton Koomen (sport), ►ld de Puijsseleijr. rs- Cees Maas, ™ncie redacteur). pEugene Verstraeten editiechef) ptentie-exploitatie T: teur Zeeland' >Menu, lé tel. 09-3293459940. 1-93 •Enkele meisjes aan de start van het loopnummer tijdens de triatlon. FOTO CAMH.E SCHELSTRAETE Van onze correspondente Hulst - Voor de zesde maal werd een triatlon gehouden op mavo 't Ravelijn in Hulst. De leraren hebben bewust naar dit sportieve evenement toege werkt en waren zeer tevreden na af loop. Jan de Nijs schoot de wedstrijd open in het zwembad de Driehoek. Dit jaar was geko zen voor een prestatiegerichte triatlon. De echte sportievelingen, 65 stuks, werkten een achtste triatlon af (475 meter zwem men, 20,1 kilometer fietsen en 5,5 kilome ter lopen). De andere 240 scholieren werk ten de helft van dit parcours af en volgens de organisatie deden de meeste leerlingen met veel plezier mee. „Deze formule is goed bevallen, voor de organisatie is het veel eenvoudiger en het uitrekenen van de tijden ook. Ieder werkte voor zichzelf en was niet afhankelijk van teamgenoten," aldus een leraar die ijverig de resultaten intikt in de computer. Het weer liet de organisatie na vijf maal in de steek. Net voor de flinke plensbuien was iedereen, op twee wat tragere dames na, binnen. Het parcours was goed beveiligd en alles verliep volgens plan. Er werd gefietst via Clinge, de Rape en Graauw en de loopkilo metertjes werden afgewerkt via de polder wegen rond Hulst en Schuddebeurs. Na een sportieve strijd werden de volgende winnaars (bijna allen derde klassers) door de computer gemeld: Meisjes: 1. Diona de Koning (1 uur, 59 minuten en 15 secon den), 2. Danielle Stienen en 3. Simone Tijssen. Jongens: Martijn Verbist (1 uur, 20 minuten en 22 seconden), 2. Ruud Hame link en 3. Bert van Waes. Leraar Eric Verstraeten was de enige van het docen tenkorps die meedeed aan de wedstrijd. Hij eindigde met 1 uur, 37 minuten en 30 seconden in de middenmoot. Van onze correspondent Oostburg - De open dag afge lopen zaterdag van de Kunst zinnige Vorming West- Zeeuws-Vlaanderen was zeer geslaagd. Veel belangstellenden namen de moeite om een kijkje in Den Hoekzak in Oostburg te komen nemen. De open dag werd deze keer aan het eind van het cursusjaar ge daan. Een formule die jaren ge leden ook werd toegepast maar nu opnieuw uit de la werd ge haald. Het is de bedoeling gezien de belangsteling om dat voortaan zo te handhaven. Vol gens Annelies Soet, coordinator van de Kunstzinnige Vorming werkt het ook meer praktisch. „De cursisten zijn makkelijker te benaderen en ook de werkstuk jes zijn bij de hand. Anders moesten we overal achter aan bellen." Meestal werd dan ook aan het begin van het cususjaar in sep tember iets dergelijks op poten gezet. Daarop konden belang stellenden dan inschrijven op hetgeen ze leuk leek. De Kunst zinnige Vorming geeft in Oost burg onder andere portret en modeltekenen, tekenen en schil deren, boetseren en beeldhou wen potten draaien en handvor men en textiele werkvormen. •Concentratie tijdens de open dag in Den Hoekzak. Verder is er nog een middelbare scholierenwerkplaats waar veel belangstelling voor bestaat. Voor het nieuwe jaar zijn toch ai 45 aanmeldingen genoteerd. Het eerst wordt gekeken naar de mensen in de eigen regio. Voor de twee zomercursussen die op 23 augustus starten kan iedereen inschrijven. Het gaat om schet sen en aquarellen in het lan- schap onder leiding van Johny Beerens en bloemstillevens en dan anders onder leiding van FOTO c AMILE SCHELSTRAE11 Annemiek Visser. Voor volgend jaar hoopt de Kunstzinnige Vorming een pri meur te hebben. In Den Hoekzak wordt dan misschien in samen werking met de jazzballet groep een uitvoering gegeven. Van onze correspondente Hulst - De buurtvereniging Den Dullaert houdt weer een fietstocht. De derde editie vindt woensdag 7 juli plaats. Vertrekpunt is het gemeen schapscentrum Den Dullaert. De fietsers vanaf veertien jaar wor den verwacht om 18.30 uur. De buurtvereniging staat bekend om fijn uitgestippelde fietstoch ten. Dit jaar was de eerste op koninginnendag en daarna een in juni. Het blijkt een succesfor mule. Natuurlijk is goed weer een voorwaarde, bij echt slecht weer gaat de tocht niet door. De fietsers rijden ongeveer twintig kilometer. De tour gaat gaat richting Groot Eiland en Hei kant. De jeugd beneden de veertien jaar mag deelnemen onder bege leiding van hun ouders. De organisatie wil na de zomer vakantie de serie fietstochten af sluiten met een een speciale tour op woensdag 1 september. Van onze correspondent Aardenburg- Een inwoner uit Aardenburg deed aangifte van diefstal van vijftien vis- fuiken. De fuiken stonden opgesteld in de Sint Kruis- kreek aan de Boomdijk in Sint Kruis. De diefstal is ge pleegd tussen 19 en 26 juni. De schade waarde van de fuiken bedraagt ƒ1275. Van onze verslaggever Breda - De moord op de Chinese vrouw T.M. Chung, afgelopen zondag in Breda, heeft mogelijk te maken met de roof van geld uit een gok kast die staat in het restau rant waar de vrouw dood is aangetroffen. De gokkast was bij onderzoek door de politie open. Het is niet duidelijk hoeveel geld er uit de kast is weggehaald. De politie noemt dit nog geen motief, maar bekijkt wel serieus of de open gokautomaat iets te maken heeft met de dood van de vrouw. Zij werd zondagmorgen om streeks 11.00 uur levenloos door twee koks aangetroffen in de keuken van het Chinese restau rant Peacock in de Jorisstraat. Een van haar zoons is eigenaar van de zaak, die vanwege het sterfgeval nu tijdelijk gesloten is. Gisterochtend is het recherche bijstandsteam voor het eerst op volle sterkte bijeengekomen. Uit eerste onderzoek is gebleken dat de vrouw in de keuken kennelijk een schermutseling heeft gehad met haar belager(s). Het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk verricht sectie op het stoffelijk overschot van de vrouw. Van onze correspondent Vogelwaarde - Afgelopen maanden zijn de mensen van stichting Kinder vakantieweek Hontenisse druk in de weer geweest om weer een speelweek in elkaar te steken. Ook nu zal het mogelijk zijn voor de kinderen in Hontenisse om in de laatste week van de zomervakantie aan deze speelweek deel te nemen. Werd in het verleden veelal een beroep gedaan op stichting Recreatiewerk Zee land om het programma in elkaar te steken en voor de begeleiding te zorgen, nu heeft de plaatselijke stichting alles zelf in elkaar gestoken. Als thema voor de speelweek is gekozen: sprookjes. Elke dag zijn er spelen in telkens een andere kern van de gemeente. Elke morgen kan vanaf 8.30 uur worden ingeschreven. De spelen duren steeds tot 12.15 uur, behalve op vrijdag 20 augustus tot onge veer 15.00 uur. De kosten bedragen elke dag een rijksdaalder, behalve op vrijdag dan kost het vijf gulden. Ook zijn er weekkaarten te koop voor tien gulden. Voor dit bedrag krijgen alle kinderen ook frisdrank en tractaties. Op vrijdag zijn er bovendien wafels voor iedereen. Op maandag 16 augustus zijn de spelen in Kloosterzande. Inschrijven kan bij sport zaal De Hinde. Na een inleidend spel met Ali Baba, Sneeuwwitje en de Boze Wolf wordt er deze ochtend een etalage-zoek tocht gehouden. Op dinsdag 17 augustus is de speelweek in Lamswaarde. Deze ochtend zijn er kringspelen en een foto zoektocht. Inschrijven vanaf 8.30 bij De Luifel. Woensdag 18 augustus doet de speelweek Vogelwaarde aan. Inschrijven is mogelijk vanaf 8.30 bij de ingang van de sportvelden. In het nabij gelegen wan delbos wordt een vossenjacht op sprook jesfiguren gehouden. Na de pauze is er een speleneircuit op de sportvelden. Ook staat er deze dag een reuze springkasteel opgesteld. Op donderdag 19 augustus, de voorlaatste dag, vinden we de speelweek in Ossenisse. Hier wordt een sensationele tienkamp gehouden, de zogenaamde Scottish Highgames. De speelweek wordt op vrijdag 20 augus tus afgesloten in Hengstdijk, de meest centraal gelegen kern in de gemeente. Inschrijven vanaf 8:30 uur in gymzaal De Schuur in de Kievitstraat. Deze dag zul- GEZELSCHAPSSPELEN - In het gemeenschapscentrum Maplpertuus hield de ANBO diverse gezelschapsspelen waaraan 27 personen deelna men. Uitslag: 1. G. Vercam- men, De Klinge; 2. mevrouw Smet-Smet, St.-Jansteen; 3. L. Keijser, De Klinge. HENGELEN - De Koewacht- se Hengelvereniging hield twee wedstrijden op de Konij- neputten. Uitslag wedstrijd clubkampioenschap met de klassieke hengel: 1. Patrick van Camp, Stekene 2810 gram; 2. George van de Voor de, Moerbeke 2670; 3. Gustaf Taeymans, Moerbeke 2370; 4. Ivan Dullaert, Stekene 2320, 5. Wilfried Martens, Koewacht 2110 gram. Uitslag tweede match- en w. pickerwedstrijd: 1. Patrick de Roos, Stekene 4030 gram; 2. George van de Voorde, Moerbeke 2430; 3. Ru- di Matthijs, Koewacht 2050; 4. Patrick van Camp, Stekene 1770; .5. Frans Vernimmen, St.-Jansteen 1300 gram. JEUGDZESKAMP - Het Feest- em Sportcomité van Nieuw-Namen hield een zes kamp voor de jeugd van de RK basisschool. Aan deze jeugd- zeskamp namen 36 kinderen deel. In vier groepen van ne gen personen werden onderde len als waterdragen, skilopen en diverse verrassingsspelen afgewerkt. DINSDAG WESTDORPE -Café 't Oude Raedthuys, 10 uur gaaibollen. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 13.30 uur schieting voor bejaardem. WALSOORDEN - Café Rue du Nord. 13.30 uur schieting voor bejaarden. SAS VAN GENT -De Roselaer, 14 uur kaarting KBO. KAARTINGEN Clinge - Zaal Malpertuus, organisatie ANBO met 40 personen. Uitslag: 1. J. Boonman, 2. A. Seghers, 3. A. de Bruijn. Van onze verslaggever Ossendrecht - Volgens de politieke partij Leefbaar Ossend- recht hebben de plannen voor de aanleg van het Logistiek Park Ossendrecht (LPO) L. Plompen geen windeieren opgele verd. Plompen heeft er volgens deze partij zowel als wethou der en later als full-time LPO-directeur dik aan verdiend. Opmerkingen daarover maakte vorige week een verbolgen me vrouw F. Stoutjesdijk als lid van Leefbaar Ossendrecht tijdens de Ossendrechtse raadsvergadering. Ze was boos over het feit dat Plompen, al vorig jaar vertrok ken als LPO-directeur, bij zijn afscheid als lid van de Ossend rechtse gemeenteraad zich naar haar mening denigrerend heeft uitgelaten over de burgemeester en gemeenteraad van Ossend recht. In die raadsvergadering wees ze erop dat Plompen, toen hij als wethouder tevens voor het LPO op pad was, in tien maanden tijd een bedrag van bijna twee ton inde aan managementskosten. „De gemeenteraad was daarvan niet op de hoogte," aldus me vrouw Stoutjesdijk. „De hoogte van de vergoeding blijkt achter af uit de jaarstukken die nu openbaar bij de Kamer van Koophandel ter inzage liggen. Toen we de omvang ervan ver namen, toeterden onze oren." Naar haar mening is een derge lijk hoge vergoeding, uitgekeerd aan Plompen, reden genoeg om er vraagtekens bij te zetten. Ze ker nu Plompen zich volgens haar achteraf misselijk heeft ge dragen. Mevrouw Stoutjesdijk: „Voor Ossendrecht is het met het LPO misgelopen. Het is triest als daar zulke dingen bijkomen en dat je achteraf tot de conclusie komt dat je je vertrouwen hebt gege ven aan iemand die dat niet waard was." Plompen zegt de kritiek van me vrouw Stoutjesdijk niet te be grijpen. „De hele gang van za ken is goedgekeurd door de raad van commissarissen," voert hij aan. „Ik heb gewerkt op een uurvergoeding. Die vergoeding was gebaseerd op een voorstel van de Nationale Investerings bank. Het was de laagste vergoe ding die ze daar kennen. In de wereld van consultancy wordt normaal met veel hogere bedra gen gewerkt. Voor het uurtarief dat ik kreeg, gaat in dat wereldje niemand op pad." Naar zijn mening was de onkos tenvergoeding in een redelijke verhouding tot het niveau en de kwaliteit van het werk. Van onze verslaggever Temeuzen - „Een must voor het Zeeuwse bedrijfsleven", noemde Commissaris der Koningin W. van Gelder gistermid dag de ISO-certificaten, 'diploma's' die kwaliteit van produk- ten en bedrijven waarborgen. Drie Zeeuws-Vlaamse bedrijven voegden zich deze week in de rij van internationaal gekwalifi- ceerden. len er hutten gebouwd worden. Moest dit vorig jaar nog gedaan worden met 'rui ters' en lakens omdat de organisatie niet aan voldoende hout kon komen, nu kun nen er weer grote hutten met hout ge bouwd worden. De bouwwerken worden door een jury beoordeeld en de mooisten of origineelsten krijgen een verrassing. Na het ochtendprogramma kunnen alle kinderen wafels gaan eten. Na het eten is er van 13.00 tot 13.30 uur nog een 'Ren je rot'-spel. Als afsluiting van de speelweek is er om 13.45 in de gymzaal De Schuur een optreden van Bert en Bertus. Deze muzi kale pretmakers zijn bekend van radio en tv en zullen zorgen voor een gepaste afsluiting. Het vrijwilligersteam bestaat, uit veertien personen. De afdelingen Electronica Mon tage van de sociale werkplaats Dethon in Terneuzen en Hulst kregen gisteren het ISO-9002- certificaat officieel uitgereikt uit handen van Van Gelder. Plaatsgenoot Engelhard maakte eveneens gisteren bekend even eens voor zo'n ISO-9002 te zijn geslaagd en in Kloosterzande krijgt vrijdag Van Kerckhoven's Bouwbedrijf bv het certificaat ISO-9001. Deze laatste mag zich dan het eerste gecerticeerde bouwbedrijf in Zeeland noemen. Bedrijven zijn apetrots op zo'n cerficaat, dat in de persberichten steevast door het bijvoeglijk woord felbegeerd wordt vooraf gegaan. ISO staat voor Interna tional Standardization Organi sation en stelt internationale normen aan produkten, installa ties en zelfs aan de complete bedrijfsvoering en wordt ver leend op gezag van Lloyd's Re gister Quality Assurance. Steeds meer bedrijven proberen een ISO-certificaat te bemachti gen. Niet omdat zo'n door Llo yd's ondertekend papier het goed doet aan de muur van de directiekamer, maar omdat de klanten er steeds vaker om vra gen. Met dit papier kan een bedrijf in heel de wereld de boer op omdat het de klant interna tionaal erkende kwaliteitsgaran tie biedt. „Nu is zo'n certificaat nog een middel op deuren te kunnen ope nen, maar het duurt niet lang meer of deuren blijven gesloten als je niet gecertificeerd bent", aldus directeur F. Hamelink van •Dethon. Commissaris Van Gelder zei met veel plezier naar de overkant te zijn gekomen om aan Dethon het certificaat uit te reiken. Vooral voor het Zeeuwse bedrijfsleven is het aantoonbaar voldoen aan internationale eisen en normen van levensbelang, zo hield hij zijn gehoor voor. Voor Dethon-directeur Hame link is het ISO-certificaat een tastbaar bewijs van de cul tuuromslag binnen de sociale werkplaats. „Het was een infor meel opererende club", om schreef Hamelink de situatie en kele jaren geleden. Sinds die tijd is men binnen de werkplaats aan het werken volgens vaste nor men en kwaliteitseisen. Dethon kreeg gisteren het 'certi ficaat voor het werk dat in Ter neuzen en Hulst wordt gedaan, het maken van zogeheten print boards. Voor de electronica montage in Oostburg, waar ka bels worden geassambleert, Dethon Groen en de afdeling huishoudtrappen gaat Dethon ook op voor het certificaat. Engelhard Terneuzen kreeg het ISO-9002-certificaat voor de fa bricage en distributie van fluid catalytic cracking katalysatoren bestemd voor de petrochemische industrie. Het Kloosterzandse bouwbedrijf Van Kerckhoven wil in de toe komst ook de zusterondernemin gen, te weten het het installatie- bureau en Prefab bv, laten certi ficeren.

de Stem | 1993 | | pagina 13